JARŇULKY2005 35: Výchova kojenců

Rodičovství

aneb jaká výchova byla, je (a bude?). Tak se mi před pár dny dostala do rukou kniha Výchova kojence v rodině od Doc.dr. Jaroslava Kocha, CSc. z roku 1977. Pravděpodobně zde najdete vše, čím se řídily naše maminky při výchově nás a našich sourozenců. Kniha je hodně obsáhlá a při jejím pročítání jsem narazila na několik pasáží, kde jsem se přinejmenším podivila. Abych však panu doktorovi nekřivdila, většina věcí je zajímavá a shodující se s tzv. moderní výchovou. Teď už naprosto chápu, proč mohou vznikat problémy některých maminek při debatě s jejich rodiči, příp. prarodiči o výchově dětí.

Uvedu zde jen pár věcí, které se týkají našim mimísků - tj. 2. čtvrtletí kojeneckého věku (4-6 měsíců).

 1. Velice jsem se pobavila při čtení kapitoly o kojení. Zajímalo by mě, která z nás kojila dítě první tři měsíce pouze 6× denně a které miminko spalo v noci !s jedním probuzením! 10-11 hodin. Ve věku 4-6 měsíců by pak naše dítka měla spát přes den třikrát 2 hodiny, v noci pak 10h v kuse a celkový počet kojení by měl být pouze 5. Ačkoliv jsou uvedené normy pouze orientační (tedy průměrné), přiznám se, že si nedovedu představit, z jakého „vzorku" dětí byly získány. :-)
 1. Nyní část odcituji: „Podáme-li 5.-6. měsíčnímu dítěti prsty, přitáhne se nejen do sedu, ale i do stoje, přičemž se samo vzepře. Často se při tomto cviku prohne, takže se nepřitáhne do sedu, nýbrž přejde rovnou z lehu na zádech do stoje na nohách.„
  Tento cvik doporučuje provádět již od 4. měsíců. K tomu bych pouze dodala, že mi (a myslím že nebudu sama) doktorka říkala, ať zbytečně necvičím přitahování do sedu. Teď ovšem myslím cvičení, jako soubor cviků k protažení a posílení svalstva prováděný denně, nikoliv občasné přitažení při hře s dítětem. U nás k takovémuto pravidelnému cvičení patří „plavání“ nohama, „jízda na kole" a převalování na zádech ze strany na stranu (rotací od nožiček) a pár dalších.
 1. „Ve 4. měsících můžeme dítě dát do tzv. „hopsala", pokud ovšem má kyčelní klouby v pořádku."
  Dnes se hopsala nedoporučují ani v případě, že dítě má kyčle zdravé, ale to už je asi na každém, aby si udělal svůj vlastní názor.
 1. Vis smíšený - trošku to zkrátím, takže vlastními slovy. Až se dítě udrží ukazováčků při výše zmiňovaném vztyčení do stoje, položíme dítě na záda, necháme ho, aby nás uchopilo za prsty a druhou rukou ho vezmeme za kotníky. Dítě tak visí 5-10cm nad měkkou podložkou jako opička, spíše jak lenochod :-) Tento cvik se má provádět od 5. měsíce jednou až dvakrát týdně, od 6.měsíce i častěji. U tohoto cviku mě pouze zarazilo, že dítě vyloženě vysí ve vzduchu, přičemž polovinu vlastní tělesné váhy musí udržet rukama. Nic proti tomu nemám, ale osobně bych měla moc velký strach, takže provádět ho určitě nebudu :-)
 1. „Ve 4. měsíci - někdy i dříve - učíme přijímat potravu lžící. …V 6. měsících můžeme dát dítěti do ruky kus rohlíku …„
  Myslím, že tuto otázku jsme už probírali, takže jen že tady to je „oficiálně“ doporučeno.

Sandra

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.08.05 16:50

ahojky

první

M

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.08.05 16:56

super deníček.o)))

no asi jsme trošku zaostalí - do stoje se teda nepřitahuje, zato do sedu pořád. ¨Cvičit se to s nima může, dle naší rhb. ale jen do klubíčka - čili lapnu michalovi ruce dám mu je na kolena a pak ho pomalu táhnu jakoby do sedu, ale v podstatě je pořád v klubíčku. To mi poradili, když se michal dr. nechtěl vůbec přitahovat. Ted už to dělá ukázkově, takže cvičím jen když je nálada… jinak stojíme na všech čtyřech - prostě klečí na nohách a má mít natažený ruce… posílení rukou - no když u toho nedělám blbiny typu baf a kuk tak tak nevydrží řve a v tom kleku ho neudržím a sesune se mi opět na břicho… no holt má sílu prcek…

rohlík - jo snad v těch 10 m ho dostane.o))

jo ty maily jsem ješte nestihla poslat. M mi vocucává hodinky na ruce -kterou zrovna píšu takže nic moc konfort…

pa

M+M cucající hodibnky

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 22.08.05 17:01

Druhá!
Tak tedy..no, Zuzanka se do sedu přitáhne, ale do stoje ani náhodou.

Kojení…chachá, to bych chtěla vidět, u nás stále po 2-3 hodinách přes den a v noci 2×. Spánek je různý ale nikdy ne 3× 2 hodiny. Spíš tak dvakrát hodinka nebo dvě, ale taky ne vždycky.

Ten vis děláme taky, ale držím ruce i nohy, naučila nás to kámoška , cvičila to se svým chlapečkem. Vypadá to možná děsně, ale je to legrace.

Rohlík bych tedy rozhodně necpala a lžičku zkoušíme asi 14 dní, ale jen proto, že nechceme flašku ani stříkačku a mamka bude muset na 1 den do školy, tak aby to taťka měl jednodušší.

Pořád zkoumám to DPH na ubytování, zase jsem našla články, že je to pořád 5%, ale v příloze zákona to prostě není, tak já nevím, budu muset zavolat chytré horákyni.

Tak zatím pa.
Kristýna + Zuzanka 5,5 měsíce

 
Anonymní  22.08.05 17:15

Čau holky,
nakukuji od zimních miminek, docela zajímavý věci, je vidět jak se mění názory na to, co je vhodný a co ne.
v 6.měsících rohlík, no to bych se bála, že se dítě zadusí, nehledě na lepek.
Ale musím podotknout, že bod 1 u nás přesně seděl, až na to, že malá spala 2× denně, fakt Sandro,ale je pravda, že jsme asi vyjímka.
Tak se mějte krásně
nakukovatelka Andrea+Anetka 7 měs.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 22.08.05 18:30

jen oprava … místo hopsala má být HOPSADLA :-))))
Sandra

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 22.08.05 18:52

Ahojky,

tak jsme dneska dneska koupili nový kočárek Baby dreams. Je z bazaru - s pláštěnkou, pytlem a nánožníkem za 3700. Z hluboký korbyčky totiž malá už skoro vyrostla a u toho Hoco, co jsme dostali, jsem zjistila (kromě velký váhy), že má špatnou podložku pod záda :-(( Příští týden, až ho vyperu, tak s nim přijedu na sraz :-)))

Andreo tak takový dítě ti závidim :-)) btw. taky mám Anetku :-)

Zítra na srazík dorazim, pokud nebude vyloženě hnusně.
Zdraví Sandra a Anetka

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 22.08.05 19:27

Ahoooojky.

Tak to jsou fakt uplne jine nazory, taky mam doma par „brozurek“ z „one“ doby.
Ale vsechny jsme tady a jsme v pohode. Tak mozna na tom neco bylo a ted se to vsechno moc bere. No nevim. Ale rohlik bych se taky bala dat.
Sandri gratuluju ke kocarku.

Holky, ve ctvrtek oslavujeme pul roku. Teeeeeda. To je chlap, ani se mi verit nechce, ze to tak ubehlo. No hruza.

A musim se jeste pochvalit. V patek mame s manzou desate vyroci svatby. /tak ted nevim, jestli je to po cesky svatby, nebo svadby./ No to je jedno, ale je to uz let, co?

Tak zatim.
Eva a Kubatko, skoro 6m

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.08.05 20:25

ahojky

borůfko - Michal je o den starší a taky ještě nepřikrmujeme - moje dr. říkala že není kam spíchat. Plánuju to na 1. září. Děti půjdou do školy a michal do příkrmů.o)))

Myslím že mu to půjde. Právě dnes jsem v chytré knize četla, že se jim to nemá dávat ani příliš hluboko (to se dáví) ani příliš na špičku (to to celý vyflusnou) ale malá lžička decentně do pusiny a nechat je ten obsah vysát aby mohli ochutnat.o)) takže jsem poučená jak na to se lžičkou a klidně můžeme začít. Zatím budu vařit svoji mrkev - jo btw. jsem myslela že mrkev je uvařená dřív než za 1,5 hodiny kort když je nakrájená na kolečka… no co kdyžtak vezmu malej papiňák a je za 5 minut hotovo. A pak až se to naučí tak to budu střídat - vařit + kupovaný

Před chvílí jsem M. uspávala - skoro úspěšně ale zazvonil tu bratránek abyl neodbytnej - tj vyzváněl jak prase a M se vzbudil a nechce spát.o(((( chjo

tak zatím

M+M co nespí

 
Anonymní  22.08.05 20:46

Ahoj kočky,

přišlo mi od správce rozdělení pokojů, takže zatím jsem to rozdělila takto:

Hajdula a Luja, Peťulinka a Monika, Borůfka a Iva, Krista a Ivča, Makačka a já, Sandra a Pískle, a dál mám trochu problém. Nevím zatím, jestli jede Jerry a na jak dlouho. Pokud vím, chtěla jet tak na 3 dny a pak by byla na pokoji s Ivkou, která jede taky na tři dny. Pokud by Jerry nejela, tak by asi byla Ivka s Klaris, protože ta jede taky jen na tři dny. Sice se holky ještě neznáte, ale jste obě Brňandy. Zůstala mi Maka, která může být na dloulůžáku s Majou, ale ta se mi taky ještě neozvala, takže nevím. Baby, domluvte se nějak, ať mu to můžu poslat:) Jsem už z toho jelen. Pokud máte nějaké námitky, tak sem s tím, ale běda vám!!!:) Už jsem z toho sepisování kdo s kým a za kolik:) celá tumpachová…

Ještě jsem ani nečetla deníček, ale určitě bude super.

Julka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 22.08.05 20:54

nazdárek,

tak Ondra už spí, babička uspala :-)) Dneska jsem po dlouhý době vyspalá, ráno jsem dítě předala a spala ještě 2 hoďky :-))

Já teda zatím mrkev kupuju od Hami, brokolici taky a míchám to do sebe ještě s vařenou bramborou.

Opakuji dotaz ze včerejška: kolik večer dáváte kaše? SOS.. Ivčo?
Zítra chci začít učit Ondru pít čaj po lžičkách, abych pak už v poledne nemusela dokojovat.. tak jsem zvědavá. Teď sní oběd a řve, dokud nedostane prso.

Mako - prosím, pošli mi tu tabulku, už čile přikrmujeme, tak ať mi to ještě k něčemu je :-))

Juli - Mája je v tom Chorvatsku, vrací se asi za týden, nevím. Mám jí písnout sms nebo to vydrží až se vrátí?

Sandro - deníček je super. To se vždycky pobavím. Včera jsem tu četla deníček, jmenovalo se to nějak vývoj matky od prvního dítěte ke třetímu (nebo něco v tom duchu), to jsem se zasmála

Na sraz zítra nedorazím, neb jsem u našich, tak pak písněte, jak to bude příští týden, to půjdu určitě.

Hajdula a Ondrášek

 
Anonymní  22.08.05 20:59

Se to vložilo, nevím, proč, nahoru, tak to posílám znovu, abyste to nááááhodou nepřehlédly:..)

Re: JARŇULKY2005 35: Výchova kojenců (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 22.08. 2005 - 20:46:29
Ahoj kočky,

přišlo mi od správce rozdělení pokojů, takže zatím jsem to rozdělila takto:

Hajdula a Luja, Peťulinka a Monika, Borůfka a Iva, Krista a Ivča, Makačka a já, Sandra a Pískle, a dál mám trochu problém. Nevím zatím, jestli jede Jerry a na jak dlouho. Pokud vím, chtěla jet tak na 3 dny a pak by byla na pokoji s Ivkou, která jede taky na tři dny. Pokud by Jerry nejela, tak by asi byla Ivka s Klaris, protože ta jede taky jen na tři dny. Sice se holky ještě neznáte, ale jste obě Brňandy. Zůstala mi Maka, která může být na dloulůžáku s Majou, ale ta se mi taky ještě neozvala, takže nevím. Baby, domluvte se nějak, ať mu to můžu poslat:) Jsem už z toho jelen. Pokud máte nějaké námitky, tak sem s tím, ale běda vám!!!:) Už jsem z toho sepisování kdo s kým a za kolik:) celá tumpachová…

Ještě jsem ani nečetla deníček, ale určitě bude super.

Julka

[ Odpovědět ]

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 22.08.05 20:59

Juli, u mě to sedí, já námitky nemám :-))), jen čekám na číslo účtu a výši zálohy - na netu budu do neděle, pak zase asi až další víkend.

JO, a k těm kilům, holky, je to děs. Já jsem taky typ, co se jen podívá na jídlo a už kyne, tak jsem se bála, jak to shodím… a minulý týden jsem se konečně dobrala výchozí váhy před těhotenstvím, i když sežeru na co přijdu, takže jsem šťastná jak blecha. Ale stejně by to chtělo ještě aspoň 4 kg dolů.

Hajdula

 
Anonymní  22.08.05 21:06

Já to nechápu, proč se to pořád řadí nahoru, když to chci mít dole?

j.

 
Anonymní  22.08.05 21:10

Haňuli, napiš jí, já už to chci taky mít z krku…
Dík
 j.

PS: Se vám divím, že se trápíte v půl roce s čajem po lžičce. Já mu dávám flašku už několik měsíců a prso si spolehlivě pozná…

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 22.08.05 21:22

Napíšu, zítra ti dám vědět.

No trápíme, zkoušela jsem mu ho dát jen jednou, ale prskal to a tvářil se příšerně. Takže ne kvůli flašce, ale kvůli tomu, aby se to naučil vůbec polknout :-)) Jídlo mu teda šmakuje víc :-)) Ten čaj pak hned dostane v Avenťáckým hrnečku

tak pa Hajdula

 
Pisklatko
Kelišová 6404 příspěvků 22.08.05 21:55

Nazdárek mamči a mimča:-)

Deníček je Sandro super:-)))
No vidíte a jaký jsme krásný a silný baby, ikdyž s námi dělali takové cirkusácké cvičení a cpali do nás rohlíky v půl roce:-)))

Už se těšíme na nevěstu Anetku na pokoji na Vysočině:-))))

Holky flaškandy - jak se prosím vyváří v mikrovlnce? Já praktikuju hrnec a nemám vůbec tůšo, jak se to dělá v mikrovlně. Jsem prostě mimo vlnu:-))))

Matýsek má železo v poho, těsně nad hranicí normy, takže to prý doženeme zeleninkou. Od příštího týdne začínáme:-))) No jsem na nás zvědavá… Všem díky za postupy, je to super:-))) Už všechno vím a znám:-)))

Včera jsme poprvé vyzkoušeli koupání ve velké vaně:-)))) Nějak nám na to nezbýval čas a nebo se mi zdál Máťa ještě malinkej. Byla to sranda:-)))) Moc se mu to líbilo, kopkal nožičkama, cákal, plaval na bříšku, ječel radostí:-)))) Máme doma plaváčka:-))) A voda v obličejíku mu vůbec neva, zkoušela jsem i polévat a v poho:-))) V půl roce se chystáme na plavčo, tak asi budeme zdatní plavci:-))) Plavete už někdo?

Teď chrupká ve velký (naší) posteli a jdu ho probudit na jídlo. Naposledy jedl v 17,30… Aspoň se nasosá z prsíka:-)))

Jo a Julie, jsi šikulka:-)))

Borůfko - jak to vypadá s autobusem, budem se moct k vám přifařit???

Pískle s Matýskem

 
zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 22.08.05 23:02

Ahojky,

Pískle, do mikrovlnky je speciální sterilizátor, který naplníš vodou a spustíš, ale víc nevím, my máme parní.

Hajdulo, já vždy udělám večer mlíčko, dám tam o trochu více vody a potom tam dám dvě lžičky kaše, pije z flašky, kaše se mi neosvědčila, že je večer už unavený a jíst kaši je na dlouho, jo, že by potom déle spal, tak to ne.

Super deníček, ten rohlík je síla, určitě jsme ho všechny měly :o))

Já jsem koupila sušenky od 6m, tak za týden mu zkusím do ručky dát, to ho bude bavit, jelikož, jak si tam pořád strká všechny hračky, tak se po chvilce začne rozčilovat, že znich nic nejde.

To počasí je síla, já jsem při záplavách bydlela v Dobřichovicích u Berounky, fakt už bych to nechtěla zažít, když teď vidím ty lidi, jak koukají před barákem, jestli se jim tam ta voda dostane, je mi jich líto.

Jo, to jsme měli navíc chatu v černošicích, tam vlítla vlna, to byla síla, jezdili jsme na člunech, abychom se dostali domů, byt nastěhovaný v autě, br, teď bydlím na kopci.

Vyvolení mě baví, sledujete?

tak dobrou

Zdravíčko

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 22.08.05 23:05

Ahoj holčiny,

zdravím v novém deníčku - Sandro super!

K rohlíku: já ho tedy dávat nebudu, chci se tomu vyhnout. Nic na něm zdravé není, lepek apod. Debatovala jsem o tom se ségrou a ta místo toho dávala prckovi sušenky Plasmon. Pro ty kdo je neznají, tak jsou to speciální sušenky pro děcka plné vitamínů. Kdo má šekovou knížku babybonus od DM drogerie, tak tam zrovna ve slevě jsou…

Zítra teda nevím, jestli dorazím na sraz. Koukala jsem na počasí a má celý den pršet a bouřky :-((
Takže Sandro, jestli se chystáš, tak posílám touto cestou ještě gratulaci k tvému zítřejšímu svátku!

Mám dva dotazy: pro zkušené cestovatelky do zahraničí - co je potřeba udělat pro to, abych měla zapsané dítě v pase? Je potřeba nějaký souhlas otce???

A druhý: jakou používát nebo budete používat kojeneckou vodu? Možná se ptám blbě, ale tento týden vyšel časopis Týden s tématem o vodě…Dost zajímavý, doporučuju zakoupit a přečíst. Víte, že kojenecké vody u nás jsou jen tři druhy???

Tak se mějte hezky, jdu spát…

MaKačka s Barborkou (5 měsíců)

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 22.08.05 23:09

Já to chci taky dolů!!!! Ten můj komentář…

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 22.08.05 23:12

Hoj Pískle
k mikrovlně … máme nádobku „za babku“ a skvěle nám slouží. Myslím, že princip je v tom udělat v uzavřené nádobě páru, která sterilizuje. Takže pokud máš ž staršího mimíska a šetříš kačky stačí dát do zavírací plastové krabičky na dno vody cca 120ml při objemu krabičky 1,5l a dát do MV na 2 min. při výkonu 800-900W. Myslím, že už se neoplatí kupovat, protože od 6 měs. by měla stačit jarová voda a důkladné opláchnutí. Já osobně to asi ještě nějaký čas třeba ofouknu horkou vodou z konvice.
Aby měl v bříšku jen ty hodný breberky.

Holky příkrmový jaký sou hovínka? :) Už sou cejtit ? :)

Chválím retro deníček :)))
Koketuju s myšlenkou konečně začít psát Vítkovi jaký to bylo, aby jednou věděl :)))
Deníček už mám, tak teď už se jen osvobodit jeden večer od E-M a začít psát.

Borůvko koukám na tabulku a jsme skoro sousedky :) My sme z Černošic :) To mi to trvalo než mi to cvaklo do oka :)

Tak já pádím, už sabotuju noční vstávání k odsávání a naposledy se vycucávám o půlnoci a pak spinkám až do rána. Mám to ale hodnýho kloučka. Jen pište jak závidíte :)
Za poslední tři dny se moje nálada zlepšila o 118%.
A mlíčka pořád dost :)

No jo, už du tak pa Oldřiška a Viťulka 4m

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 22.08.05 23:15

Jo a teď koukám, že to v Černošicích zná i Zdravíčko :) O povodních sem byla utopená v Chuchli ( 2.patro a voda zůstala stát 30cm pod bytem … uffff) Teď bydlíme taky na kopci, úplně nahoře u lesa nad kostelem.
tak dobrou O.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 23.08.05 07:16

Zdravíčko,pozor!!Jes­tli máš sušenky Hero tak ty obsahují lepek!!!Lepší jsou ze zdravé výživy amaranthové sušenky,jsou bez lepku.

K hovňousům :-D,přikrmujeme a malý má barvičku po tom co jí(mrkev-oranžov,brokolice-šedozelená :-))a ,,voní,,zatím stejně akorát už nám to houstne :-))

Gabka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 23.08.05 07:51

ahojky holky

Hajdulo, Dano26,MaKačkko - odesláno.o)

jo mě je to jedno s kým budu bydlet.o) jen jsem chtěla ten dvoulůžkáč, a vidím že všechno to budou dvoulůžkáče, tak je mi to šumák… prostě jak to vyjde.

Už se moc těšíme jen jsem jaxi zapoměla termín. A propos tatínek už se taky moc těší. Už plánuje akce v našem bytě…

tal ajpkly

M+M

 
Anonymní  23.08.05 08:55

Sandro deníček mě pobavil, mám evidentně zaostalý dítě, ale už jsem si zvykla :-)).
Hajdule Eliška kaši bojkotuje, takže jí dávám večer ovocnou přesnídávku a až si zvykne, tak jí do toho budu přidávat kaši.
Na srazík se chystám podle počasí, ale jdete vůbec někdo?
Nechci to zakřiknout, ale už máme možná vybraný pozemek, dnes budeme jednat s majitelem, tak mi držte palce. Eliška by to měla do školy i školky 5 min. chůze.
Tak já jdu něco dělat, obdivuju vás co vaříte, já nějak nestíhám.

Iva a spící Eliška

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 23.08.05 09:11

AHOJ,
ted jsem byla sprostá, napsala jsem celkem dlouhý komentář a on se mi celý vypařil s emiminem :-(((((((((((((( nevím jak a kam, takže celý znovu.

Sandro, je to k neuvěření,ale vyfoukla jsi mi úplně stejné tema deníčku, FAKT !

Ted jsem si v knihovně mezi NOVINKAMA půjčila knížku od Miriam Stoppardové Učte své dítě- Jak objevit a rozvíjet schopnosti dítěte. Ve GB vydáno v roce 1991 !!!, u nás letos. vůbec nechápu vydavatele,jak něco takového mohl v dnešní době vydat. Manža po chvílce našeho čtení tu kníhu vzal a zahodil ji na zem, at už to nečtu.
taky vyberu jen pár rad :
stále upozorňuje autorka na to, že máme své dítě oslovovat jménem a jinak jsou rady odstupňované dle věku, takže :
24 týdnů- při hrách s dítětem mu umožnujte shazování hraček,které mu budete podávat zpět ( chudák matka :-) ). další vhodná hra je kutálení s míčkem a říkání „kutálí“ ( předpokládá se, že dítě UŽ sedí ).

ale 28 týdnů ! : ukazujte dítěte jeho rekace v zrcadle a říkejte jeho jméno
( to není nic divného,ale to odůvodnění !),ABYSTE podpořili jeho sebeuvědomování. aby dítě poznalo rozdíl mezi TYa JÁ ( máme doma malého genia ) Podporujte snahu najíst se RUKAMA
( Kristo, vy neumíte se lžičkou, uvidíš v 28 t !)

věk 12 týdnů. K posílení svalů dávejte do ppolohy VSEDĚ a hrajte si s ním a nebo dělejte KUK. Opakujte dle uvážení

věk 24 týdnů. dítě umí samo držet kojeneckou láhev a pít z ní !!! ( vůbec se nepředpokládá, že by mohlo být kojeno !)
začněte zkoušet SAMOSTATNÉ krmení pomocí lžičky ( opět pro Kristu,ne ty,ale Zuzanka sama bude papat !)
a ted co budou děti papat : sušenky, suchary,chlebové tyčinky bez kůrky ( aspoň že tak :-) ) a kostičky sýra, to je ideální potrava ( fakt cituji !) k uchopení a samostatnému krmení dítěte.

a dál jsme to už raději nečetli ..... No,nekupte to za 300 kč.

Mako, prosím, kdy se Miša narodil. ptala jsem se už v minulém deníčku, at víme, kdo je z nás tří nejstraší.
Taky už jsem dnes ráno dostala menzes :-(((

Ráno mě manža nechtěl pustit k pc- četl si náš nový deníček :-))

zatím papa, Irias

 
Anonymní  23.08.05 09:19

Juli, psala jsem Jerry, jestli jede a jestli bude se mnou na pokoji, tak jak se ozve tak dám vědět. Jinak mě to neva, a když jede taky na 3 dny tak je to asi lepší.

Hovínka máme oranžový po mrkvi, brokolice zatím neproběhla. Zatím necítím žádný větší smrady, ale mění se hustota.
Včera jsem taky zkusila dát ochutnat banán - no asi mu to bude chutnat..

Jdu poklidit, včera jsme tu měli ročního chlapečka na návštěvě, je tu poněkud nepořádek..

ahoj Iv-ka a Lukin 5 dnů do 6m

 
Anonymní  23.08.05 09:23

Cauky holciny,
tak se zase hlasime. Taky jeste jen kojime. Vcera jsme byli na 3 ockovani a v pohode. Tak uz bude od ockovani snad chvili pokoj. Prikrmy zatim davat nemame az za mesic… ale uz mam taky nakoupenou prvni lzicku :o)
Sandro pekny denicek a taky vsechno NEJ k svatku :o)
MaKacko staci, kdyz si nechas ty nebo manza zapsat malou do pasu. K tomu staci rodny list Barci, pas a 50 Kc. Jen ji dopisou do pasu, je to za chvilku hotove.
Ja pouzivam kojeneckou vodu Fromin. Tedy jen kdyz byly vedra tak jsem ji dala trochu do flasky. Tak ten Tyden si taky koupim, to me fakt zajima.
Chtela jsem vas zeptat, zkousela jste nektera cyklo vozik pro deti?? My si ho chceme poridit. Kamarad nam to moc vychvalil, ze to poklada za nejlepsi porizenou vec pro maleho. Pristi tyden chceme stravit tyden na chate a vyzkouset to. Tak jsem zvedava.
Tak se zatim mejte, dneska uz snad nebude lejt…
Monika+Terezka 5m

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 23.08.05 09:29

Ahoj holky,
no Irko, bezva knížka, ještěže žádnou takovou nemám, určitě bych se zděsila, že mám zaostalý dítě. To bych chtěla vidět, jak by papkala lžičkou sama!

Lžička Zuzanku už většinou baví, no, ta trošička čajíku, co do ní takhle dostanu jí neuškodí. Původně jsem ho sladila, pak jsem objevila, že je jí to úplně jedno, takže už cukr nedávám. Někdy už moc pěkně otvírá, tak si myslím, že to s tou mrkví za 14 dní můžeme zkusit.

Holky, mám několik praktických dotazů k Vysočině. Jak budeme ohřívat ty příkrmy, snad ne v mikrovlnce? To se mi moc nezdá. Vezmeme alespoň varnou konvici? Vaničku vezmu, snad se nám do auta vejde, pod sprchou malá vřeští. Taky možná míč do společenské místnosti.

Tak to jen tak dopředu. Těšíme se na spolubydlící Ifču s ženichem Kubíkem.

Kristýna + Zuzanka

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 23.08.05 09:39

Ahojky,

Irias taky jsem to dneska po 15 měsících poprvé dostala, asi je nějaký divný tlak či co… to mám teda radost :-( Ale manža zajásal a hned že se půjde plodit další dítko :-) Takže od září zahajuju druhou vlnu snažilek :-)

Pískle počítáme s váma, pojedeme s Lujou a Hajdulou, jen se musíme domluvit s nějakou holčinou co pojede ještě z Prahy (Ivčo?) aby nám aspoň něco málo bagáže vzala, nejsem si jistá jak se nám vejdou 4 kočáry a postýlky… Ale dítka se vlezou určitě :-))

Dneska ráno začali dělníci v půl osmé zbíječkama drtit terasu, Vašek zmizel na tři dny do pryč a nevím jak to tu přežijeme, ještě když jsem bez toho auta a venku je tak hnusně. Už aby to bylo hotový, mají to mít do konce října :-((

Jdu ven, už mi začíná třeštit hlava (možná je to tou menstruací, co já vím, už jsem zapomněla jaký to je :-))

Borůfka

 
Anonymní  23.08.05 09:40

Kristo, proč se nemají příkrmy ohřívat v mikrovlnce? Já ostuda to nevím… :( hlavně že zháním mrkev ze zahrádky.. holky fakt NIKDO neohříváte v mikrovlnce?
 Ivka

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 23.08.05 10:11

Ivko, já nevím, ale obecně je jasné, že mikrovlnný ohřev je ten nejhorší způsob ze všech, prostě to zničí všechny živiny. Je-li tu nějaký fyzik, vysvětlí asi lépe.Samozřejmě na pár dní jako nouzovka to jde, takže to asi budeme muset přežít.

Konečně mám naprosto jasno ohledně DPH. Takže: do konce roku 2005 platí přechodné ustanovení, že na ubytovací služby se vztahuje 5% DPH. Tzn. že pán z Vysočiny to má na svých www stránkách špatně. Tak ne abyste mu platily 19!

Kristýna + Zuzanka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 23.08.05 10:40

ahojky

Iv-ka - prej se to v mikrovlně ohřívá i nesouměrně, takže veprostřed to může bejt jinak teplý než na okrajích - nebo nahoře jinak než dole a dítko se může spálit… to jsem kdesi četla… mirkovlnku nemáme tak nevím

Irias - jo já jsem zapoměla Michal je narozenej v 13:35 takže je nejstarší:))

jo ted jsem se koukala na album záříjňátek, jelikož tam na mě koukalo nějaký mimi - tak jsem si říkala že se kouknu, a krom jinýho tam byl vyfocenej i nádhernej 16 m chlapeček s titulkem "To je náš Matýsek, který je nyní v nebi mezi anděly........ " je to hrůza, i jsem si pořvala… před pár dny ho srazilo auto…

takže se všichni opatrujte.

Markéta a venčící se Michal

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 23.08.05 10:55

Ahoj holčiny,

to máme počasíčko, co?
Kdo jde na sraz ke Špuntíku: tak já nejdu a ani Lucka…Co takhle jít ve čtvrtek, kdy bude hezky?

MaKačka

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 23.08.05 11:04

Mako, díky! Už to došlo…

 
Anonymní  23.08.05 11:55

no fajn, tak hlavně že mám všecko bio a ohřívám to v mikrovlnce…

tak Juli, Jerry jede od pondělí do středy, jinak je v práci, tak asi pojedem spolu.

Jdu obědvat oběd z mikrovlnky (Lukin to dneska dostane z vodní lázně:)

Ivka

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 23.08.05 12:04

Ahojky,

cetla jsem,ze jeden pacient po podani krevni konzervy ohrene v mikrovlnce zemrel. Opravdu se tim nici ziviny a meni slozeni.....

Vidi

 
Ifca1
Echt Kelišová 8775 příspěvků 23.08.05 12:33

…my se na Vás taky moic těšíme, ale bach,a Kuba je děsně na ženský :-)))))

Ifca

 
Ifca1
Echt Kelišová 8775 příspěvků 23.08.05 12:48

Ahoj,

s tou MVT jste mě teda dostaly - nemám iluze, že by to bylo nějak zvlášť dobrý, ale že se to jídlo může tolik změnit? Já te´d bez ní nedám ani ránu, hlavně na sterilizaci flaštiček je to fakt supr, zažila jsem si asi dva týdny klasickýho vyvařování a je to supr vynález (někdo psla, že vyvařuje 2 minuty - podle návodu - máme Avent- je to myslím při výkonu 900W 5 minut, při nižším výkonu samozřejmě dýl). Taky denně rozmrazuju pečivo,, občas maso…moc vní ale nevařím, ještě tak sem tam peču - máme s horkovzdušnou troubou a s funkcí Crisp, to je kombinace MV a grilu a třeba piza je pak děsně dobroučká, křupavoučká.

Kubíčkovi ale ohřívám jen ve vodní lázni, i tak to trvá celekm dlouho, nevím, jestli bude stačit vzít rychlovarnou konvici a nechat to stát v horký vodě…na těch pár dní to snad zvládnem i v tý MVT.

Ještě v minulým deníčku jsem přemejšlela, jak s mrkvičkou na cesty - ono asi nebude až tak velkej problém vízt to sebou ohřátý, ale když si přestavím, jak jsme oba s Kubou zamatlaný, včetně židličky, tak se na cetách polední bašty asi vzdám......ani nevím, v čem bych ho krmila, v židličce je hezky zapadlej, ale v kočáře sezení nic moc a ana klíně ho jednou rukou neudržím (zvláš´t když musím ještě odhánět ručičky od pusy a aby mi nechytal lžičku- taky máte tak veselo?:-)))

jdu malýho vyvézt, než se zase spustí slejvák…

Ivca a za týden 5m kuba

 
Ifca1
Echt Kelišová 8775 příspěvků 23.08.05 12:51

… já nekojím a menstruaci už jsem měla 4×, ale pořád strašně silně a dlouho, tak jsem tentokrát vynechala a beru dvě balení prášů po sobě, někde to dokonce doporučovaly, že se tím silný krvácení spraví, mě to každopádně vyhovuje, přece jenom si člověk tak snadno odvykne.....co?

ivca

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 23.08.05 13:03

Ahoj holky,když čtu jak se domlouváte na mega sraz tak vám tiše závidím,ale bydlení má přednost.

Mako,dík za tabulku,já už mám sice jedno dokrmování za sebou,ale opravdu už si všechno nepametuji.

Sandro,vše nejlepší k svátku.

Vojtíšek se přitahuje do sedu i do stoje,někdy našponuje nohy jakoby neměl zadeček.
I já byla ta matka macecha,protože Mirda měl v půl roce rohlík nadrobený v Nutrilonu a Pribiňáky atd.V 8měsících žmoulal rohlík v puse.Doktorka mi tenkrát tvrdila,že to nevadí.Teď už to Vojtíškovi nedám.

Já používám kojeneckou vodu Euroshoper.U Mirdy jsem kupovala Fromin.

Irias,to počasí opravdu není na cestování,já doufám,že bude pěknější podzim,že s Vojtíškem taky někde vyjedu.Mireček jde od září zase do školky tak si možná udělám nějaký výlet i vlakem.Až se trochu vyčasí a pojedeš do Km tak se ozvi.
Dneska bude hlídat manža,jsem zvědavá jak to zvládne.I dis­tributoři kosmetiky musí občas něco dělat,pokud se tím chcou potom aspoň trošku uživit.
Dana,spící děti a manža.

 
Anonymní  23.08.05 13:40

tak máme po 3 očk. a Štěpánovy míry jsou v 6m ( a 5dnech :-) ):
68 cm, 7,5 kg

Borůfko, i mně pobolívá břicho a ještě k tomu mám už 2 týdny střevní potíže :-((
ale já určiťo budu NEsnažilka :-)

I já se přidávám, že ohřívání v mikrovlně je nezdravé a budu ohřívat v parní lázni. Píše se, že by malé mimi by měli mít vše čerstvé a i nezmrazené. Tak do zimy se budu snažit :-)

Ted jsem se dívala na tv program na příští týden, Asi se z toho zblázním :-) Nova frčí zároven s Primou BB a Vyv. nevím,kam dřív a do toho dva nové seroše, Ještě že mám video a dvd :-))
Komu fandíte ve Vyv.? já nesnáším Pergnerovou, neumí ani chodit, šmatle v těch kostýmech a je nějak moc vážná, kača ! Ze soutěžících fandím Vladkovi
( chudáček citlivý a sladký :-) ) a Katka s Petrem nejsou špatní,ovšem MOnika- fuj a Rosta- srostý jak kanál a pořád v tom županu :-)) tak , ted jsem je pomluvila veřejně,ne jen s manžou. Naštěstí má stejný názor. Ale o Regině jsem si myslela horší, asi to byla jen první poza pro zaujetí :-)

tak, taky pomlouvejte, super star jsem tak neprožívala :-)

Irias

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 23.08.05 15:19

Hoj,
ještě k MVT !!! Funguje to tak, že mikrovlna rozkmitává molekuly vody, čímž se to ohřívá. Pro přípravu nebo ohřev pokrmů by se měla používat až od školního věku a dle potřeby se bez ní obejít vůbec, je to opruz, ale před tím to bez ní šlo taky, ne?
Ale mám pro vás tip na chajdu s MVT, Dávám si totiž do ní ohřát vodu na vodní lázeň. Je to rychlejší než konev a nic se tím nezkazí :)

Irias - VV sleduju potají, manža je z toho na větvi, někdy mě dostávaj ty jeho vyhrocený názory. Strašně to všechno prožívá (třeba Rodinná pouta :))
Na rozdíl ode mě, běžného konzumenta :))
Někdy bych ho s těma jeho řečma poslala do hospody, tam by zapad :) jenže jemu pivo nechutná :(
Takže sem ráda, že to proberu aspoň tady :)
Vladko, to je oříšek jemu a Kačce hrozně závidím ty jejich vlasy. Petrovi bych nevěřila ani nos mezi vočima Redžína… to čumím jak umím, ty šńůrky v zadku byly vostrý. Myslela sem, že koupelnu ukazovat nebudou. Sprchovat se v plavkách je humus.
Víťa volá du
 olda

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 23.08.05 15:57

No já to sleduju (vyvolení), teda hlavně proto, že to nahrávám ségře, když je pryč. Ta reality show přímo zbožňuje. Ale že bych to vysloveně žrala…Ale když se nad nimi zamyslím, tak Katka a Honza…Jak jinak :-))

 
Ifca1
Echt Kelišová 8775 příspěvků 23.08.05 15:59

Teda hoky, koukám, že co člověk, to názor, no aspoň bude hlasování ve vyv. zajímavější:-) Mě je teda zatím nejsympatičtější Honza (i když na netu o něm vylejzaj nějaký drby, uvidíme co je na tom pravdy), Petr taaky ujde a myslím, že ty nevýrazný postavičky (Katka, Monča, Rosťa) asi poletí jako první, Vladko - toho bych s chtí vyrazila hned první den, ale na druhou stranu, při tom jak drhnul koupelnu jsem se už douho víc nepobavila. Až ho vyhoděj tak asi ostatní chcípnou hlady. Redžína - furt se hádáme, jestli je fakt ženská nebo transsexuál, ale asi to chce pár takovýhle typů, který se trošku odvážou, jinak by to byla pěkná nuda.

Jinak já jsem stydlivka, takže bych do toho nešla ani za 3× tolik prachů. Navíc, pokud jsou to trošku normálnější lidi, tak jim to jejich soukromí asi pěkně rozhodí (koukat se manžela/přitele, jak mi tam po něm leze striptérka, můžu mu věřit sebevíc, ale červíček by zahlodal…)

btw - dnešní výběr je docela slabej.....

konec

Ivca

 
Anonymní  23.08.05 16:11

to jsem ráda, že slyším i jiný názor na „postavičky“ z Vyv. Moc to neprožívám, ale i když to dávají denně .....:-)

Kristi, prosím, jaký je to
zákon o nových DPH. Manža furt nevěří. Cest. ruch není můj obor :-) Díky.

až ted jsem zjistila, že jsem se ráno poctivě přihlásila a asi jak mi „vypadlo“ celé emimino, jsem zase anonym :-( tak až zítra ..

Irias

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 23.08.05 17:22

Mako, poslala jsem ti dvě soukromé…:)
)j.

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 23.08.05 18:50

Ahoj holky,
VV sice sleduji,ale připadá mi to o ničem.Nejvíc se mi líbí Vladko,nejmíň mi sedl Honza a Rosťa.Spíš se těším na nové seríály.Musím jít,volá mě Vojtulka.
 Dana

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 23.08.05 18:51

Irias, je to zákon 235/2004 Sb. o DPH, novela 635/2004 Sb., §111 č. 17.

U služeb ubytovacích zařazených v SKP 55 se uplatní v období od účinnosti tohoto zákona do 31. prosince 2005 snížená sazba."

SKP 55 jsou všechny ubytovací služby, lze najít v klasifikacích na stránkách statistického ú­řadu.

K+Z

 
Pisklatko
Kelišová 6404 příspěvků 23.08.05 19:02

Hojky holky:-)
díky za info o vyvařování flaštiček v MVT. Tak myslím, že už to vydržíme s klasickým vyvařováním. Akorát mám problém s vyvařováním na našem megasrazíku. Ivčo, myslíš, že bychom si mohli těch pár dnů vyvářet u vás? Jak dlouho tam budeš? To víš, jsem mamka strachující se o toho svýho drobínka:-)))

Oldřiško - díky za návod. Hele a nevybouchne to:-)))))) A dáváš tam i savičky? Asi to dneska vyzkoušim:-)))

Pěkný večír, jdeme papat a koupat a koukat na vyvolence:-)))

Pískle s Matýskem

Večer se ještě zastavíííím:-)

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 23.08.05 20:45

ahojky

mě se VV zdá jak pěknej vopruz… připadne mi to o ničem. za chvíli začíná na nove Big Brother… fakt super:(
Já radši taky seriály. Rodiná pouta a tak. ted na ně musím čekat… ach jo.. možná se na to vykašlu a půjdu spát. Michal usnul překvapivěuž ve 19:45 takže pohoda… no uvidím jak dlouho bude spát, on potvůrka je zvyklej až vo půl devátý. ale je super, že jak se dřív stmívá tak jak se mu to pěkně posunulo.. vždycky tady „votravoval“ až do desíti - přičemž dost řval a já ho nemohla uspat… pakárna . ted už se uspává líp - někdy usíná u prsu dám ho do postýlky , najde si palec a udumlá se.

no s tím palcem… potkala jsem známou . má 5-ti letýho kluka (mimochodem strašně oprsklýho a sprostýho - no co má taky dělat když to kolem slyší a nikdo ho neusměrňuje) a měl furt palec vraženej v puse. Říkala že už zkusili skoro všechno, ale furt to cucá… tak abysme tak taky nedopadli…

tak přeju dobrou noc

Markéta a spící Michal

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama