Jarnulky2005 - Hyperaktivita není rozmazlenost!

Rodičovství

Ahojky, náš deníček je někde vzádu, nový od Kristy zatím v nedohlednu, tak sem z nouze zabrousila do starého známého 21. století (časopis) a našla něco co by Vás aspon trochu mohlo zajímat (jako dočasný deníček) Děti jako z divokých vajec: Hyperaktivita není rozmazlenost! Milan Koukal (17. 11. 2006)

Jistě znáte dítě, které chvíli nepostojí, je neklidné a neposedné výrazněji než jeho vrstevníci. Odborníci pak hovoří o hyperaktivitě. Postižení se zrodí ještě před porodem, jindy ho dítě dokonce zdědí. Naštěstí mnoho hyperaktivních osob se v průběhu dospívání zklidní.
Zdrojem problémů s hyperaktivitou bývá nervový systém dítěte. Jedná se o drobná poškození, eventuálně zvláštnosti v utváření mozkové tkáně, vzniklé nejčastěji ještě před narozením dítěte či při jeho porodu. Celkový objem mozku je až o čtyři procenta menší.
Hyperaktivních dětí stále přibývá, nyní jich jen u nás žije nejméně 20 000. Někteří experti se domnívají, že prvotní příčinou je špatný životní styl. Takové děti se totiž rodí maminkám, které pocházejí z oblastí s horší kvalitou ovzduší, často trpívají psychickým stresem či nedodržují životosprávu.
Neklidné dítě
MUDr. Michal Goetz z dětské psychiatrické kliniky FN Motol v Praze 21. STOLETÍ upřesnil, že hyperaktivita je z 80 % dědičná. Nejnovější výzkumy navíc potvrzují, že hyperaktivita jako samostatný izolovaný jev se u dětí vyskytuje jen málokdy. Většinou se s ní pojí i jiné obtíže a poruchy psychiky.
Komplex příznaků se označuje jako lehká mozková dysfunkce (LMD) nebo anglickou zkratkou ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorders) jako hyperaktivita s poruchou pozornosti. Je totiž výjimkou, když neklidné dítě není zároveň impulsivní, roztěkané a obtížně se soustřeďující.
To se projevuje hlavně po jeho nástupu do školy. Nejenže často ztrácí učební pomůcky, hodně mluví, aniž ho učitel vyvolá, ale mívá i potíže v učení. Běžné je u takových dětí nápadně neúhledné písmo, ale ani čtení či kreslení nebývá jejich silnou stránkou. Výjimkou nejsou ani poruchy vnímání a řeči, třeba výslovnost složitějších a delších slov.
Neznamená to však, že by takové děti byly všeobecně mentálně zaostalé. Mnohé dokonce inteligenčním kvocientem (IQ) výrazně převyšují své spolužáky.
Není to rozmazlenost
Někteří lidé (v horším případě učitelé) podobné chování omylem pokládají za záměrné, uvědomělé a provokativní, dítě pak za rozmazlené. Skutečnost je však diametrálně jiná, nemůže za to výchova - rodinné či školní prostředí!
Neznalost charakteru postižení, tedy příčin „jiného" chování, a následné nevhodné výchovné zásahy (někdy i tělesné tresty) pak další vývoj ovlivňují, samozřejmě negativně. Přitom takové děti často mívají dobré záměry, ale jejich uskutečnění se někdy „zvrtne" tak, že výsledek vyzní jako záměrná provokace. Poté následuje trest, což v dětské duši časem vyvolává opoziční až asociální chování. V mnohém to pak připomíná „řetězovou reakci".
V čem můžeme pomoci?
K takovému dítěti je tedy nutné přistupovat s velkou trpělivostí, klidem, laskavostí a optimismem. Jeho sebevědomí posílíme tím, že oceňujeme nejen úspěch, ale i každou projevenou snahu. Sledujeme pak jeho reakci na úspěchy a zvláště na neúspěchy. Dítě je nemá prožívat v osamocení.
Snažíme se přitom předcházet situacím, za které by mělo být dítě trestáno. Spíše než zadáváním úkolů mu tedy musíme pomáhat svou aktivní účastí.
Práci i hraní je třeba dělit na krátké intervaly (5 - 10 minut) prokládané dostatečným odpočinkem. Běžné pohybové činnosti typu sportovních kroužků takovému dítěti moc nevyhovují, jeho mentalitě totiž spíše vyhovuje spontánní pohyb.
Všestrannou podporu má hyperaktivní dítě nacházet hlavně v rodině a neméně důležitá je komunikace a vzájemná spolupráce mezi rodinou a školou.
**Naději nepřinášejí jen léky
**Mnohé se dá napravovat psychoterapií, kdy se dítě učí nacvičovat např. trpělivost. U těžších případů pak přicházejí ke slovu léky, které ovlivňují přenos vzruchů v mozku. Bohužel však jde o dvojsečnou zbraň, protože u některých pacientů hrozí riziko vzniku depresí, zvlášť když se léky musejí užívat dlouhodobě, třeba i po mnoho let. U nás se to v současnosti týká 1700 jedinců.
Z rozhovorů s rodiči hyperaktivních dětí se 21. STOLETÍ dozvědělo, že spíše než dlouholeté studium vyhovuje praktické povolání.
Pro blízké hyperaktivního dítěte může být nadějí poznatek odborníků, že častokrát se takové dítě „uzdraví„doslova ze dne na den, když jeho oslabené mozkové struktury „dozrají“.

tak hezké počteníčko
Lída+Ríša (23m)+Bohoušek 13tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
lily
Kecalka 194 příspěvků 05.02.07 15:21

první!!!!!!!!!!!!  

Lily a Leuška

 
lily
Kecalka 194 příspěvků 05.02.07 15:42

Ahojky baby a baby:o)  

Tak si tak přijdeme od lékaře a ejhle - nový deníček - a jsme první:o))  

Byla jsem u dr. nechat poslechnout Leušku a vše by mělo být oki. V sobotu totiž razíme na hory, tak ať je fit! Horší je to se mnou - stále se cítím pod psa - bléééé. No, snad to do konce týdne vyležím - budu muset!  

Gabule - psala jsi, že už je štěpánek lepší - to je dobře! I tak jsme na vás mylslely…  

ad vysvědčení - Verunka přišla s vyznamenáním!! Je to šikula, i když ta její puberta je pěkný nápor na nervy:o)  

ad autosedačka - my máme 9-18kg Romer. Jsme maximálně spokojení. Jezdíme denně, takže jsme koupili taktéž raději dražší. V bazaru bych nekoupila ani za darmo, ale to už tu holky také psaly…  

Oldo - děkuji za nabídku ubytování:o) Kdyby šlo o to se setkat přes den, to bychom i přijely, muž jezdí do Phy skoro každý týden pracovně,ale třetí odpo už je na nás pozdě a přespávat a pak jet busem - trošku už mě znáš - jsem lenivá:o)))) Ale oslava bude jistě moooc super a trošku vám ji závidím:o)  

No, jdu něco uvařit. Pro inspiraci - včera byla křenovka s uzeným a knedlíkem, dnes budou špagety s masikem a rajčátky, zítra šunkofleky… Vařím vše tak, aby to mohla i Leuška - dnes např. snídala knedlíky s vajíčkem - nic moc zá:,–(ového, ale chutnalo jí:o)))))  

Tak zatím pa a my se zase ozveme…  

L+L

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 05.02.07 16:05

Tak jsme jeli vyzvednout manžu z práce a pak jsem vybrala schránku.Doma koukám kdo to píše Štěpulovi a ejhle-Hygienická stanice že mám volat zítra ohledně infekčního průjmového onemocnění.Krve by se ve mně nedořezal!!Hned jsem volala,paní tam naštěstí ještě byla.Tak prý ve stěru byla CAMPYLOBAKTERI­E.Ptala se na průběh atd.co jedl,že prý toMŮŽE být s nedovařených vajec(nejí)a nebo masa(na to si extra dávám pozor)nebo prostě někde něco olízl(spíše ruce)Říkala že na kontrolu normálně k dr.Jako těhule se nemusím bát.No tak aspoň tak,ale orosila jsem se řádně.Říkala že to je hodně podobné salmonele,chudák si vytrpěl,no ale už to je za náma.

Jdu do obchodu,pak Vás dočtu a budu reagovat.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15146 příspěvků 05.02.07 16:27

     téééda, Gabule, tak se držte.. to jsou ale svině - ty bakterie.    Lído- díky za deníček. sis ale mákla to opsat :-) naštěstí nic pro nás, štěpa stále patří mezi hodnější a klidnější :-))  

ted jsme se vrátily ze školky. a zase to samo, táááákhle malinkatý… a pořád opakuji, že stejně nastupujeme za 3/4 roku. no nic, pak dorazily další dvě tááákle :-)) malé děti …ale musím štěpánka  pochválit, choval se z nich nejvíc profi ,nikomu neubližoval a hned se adaptoval . ten kluk totiž všem všechno drasticky  bral a holčička ( ač z jestlí) pořád plakala jen, když se někdo podíval na její hračku … ale stejně mám vyhlídlou lepší školku. ta má ale jen dvě třídy, takže metgatlačenice ..    za chvíli jedeme k našim, tak jdu dobalit běci    papa Irias a „školáček“ štěpa

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 05.02.07 16:50

Ahojky,  

dneska mame zase jednu veselou historku, tentokrat o materske natvrdlosti :-)  

Cele rano jsem Roderickovi vysvetlovala, ze ma byt hodny kluk a nezlobit ve skolce a ze kdyz bude zlobivy, neuvidi dneska zadnou pohadku. Dali jsme si na to pusu, aby to platilo ( i Budulinkovi!). A odpoledne kdyz jsem pro nej do skolky, tak mi vylozil, ze byl hodnej (teda pocural se ve spani, coz se mu uz hodne dlouho nestalo, ale to neberu jako tragedii) a jestli mu pustim pohadku. " O tech oblecenejch prasatkach, co je tam ten kouzelnej mracek a caruje kyticky a je tam vysavac a dvere" No srotovalo mi to jako blazena a porad jsem nemohla prijit na to, co je to za pohadku. dal jsem se vyptavala, kde ji videl.pry doma a pak jsme jeli do Kutny Hory… a ja porad nebyla o nic moudrejsi 8-) tak jsem se dal vyptavala, o cem ta pohadka je, to mi jaksi nedokazak rict… no nakonec z nej vylezlo, ze tam prasatka delaji tulituli a mne to konecne seplo! Chtel videt teletubbies :-)  

Dani, diky za poskytnuti veselych zazitku :-) At je Vojtiskovi brzo lip!  

Lidu, denicek pekny, uz jsem ho cetla, svagrova mi ho poslal specialne kvuli tomuhle clanku…  

Gabule, to mate teda trapeni, takovou potvoru osklivou…  

Skrolan, poslala jsem ti zadost o autorizaci na skype :-) A k sedackam, my mame Maxi Cosi priori 9-18, mne ty 9-36kg neprisly podle testu az tak bezpecne. Ale je fakt, ze Roderick z ni vyrusta az ted, takze mu slouzi uz 2,5 roku…  

Vsechny moc zdravim a marodum preju, at se brzy uzdravi :-)  

Mata

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 05.02.07 16:54

Ahojky.  

Lidu diky za denicek.  

Iv-ko , diky za pochvalu, ale neboj, chvalit se zvladam, hiihihi  

Gabi - teeeeda, ja bych nejdriv padla na riť a potom prodychavala. Clovek hnedka sili. Jeste, ze tam dr byla, jsi klidnejsi, kdyz ti rekla co a jak, vid? Jeste ze tak.  

Dani, Vojtikovi velkou pusinku, at ho to rychle prejde.  

Jeste jednou diky za info o sedackach. Budu si pamatovat, ze ne pouzitou a radsi vetsi. Diky. Nase jezdeni bude ve stylu: cele prazdniny po rodine, plus obcas na daleke vikendove vylety, zima skoro vubec, jen v pripade nutnosti. Po Praze ho urco nepotrebuju.
Tak diky.
Jak to bude aktualni, tak jeste pripadne pisnu o nejakou tu radu, jo?    

A jeste info z Kubovo prvni zubni prohlidky.
Tesil se - neb jsem ho navnadila.
Lec nase detska zubarka je sice hodna pani, ale urco nerozhazuje slovama. A k tomu byla jeste nascipana - asi ryma, takze nejake: " jeee, ty si tu prvne? tak se ukaz…ty mas ale pekne zoubky… a podobne  - nebylo. Proste nic. Trochu me stvala, neb u prvni navstevy by ho mela trosku nalakat, no ne? Ale nebojte - vse jsem to zvladla za ni. Snad jsem jim nesla moc na nervy, ale vsechno jsem Kubisovi popisovala, co tam je a co dela dr. Dominice a tak.
Takze Dominika sla prvni a vse O.K. Zoubky v poradku, jeste spoooousta mlecnaku - dle toho vypada pry tak na druhou tridu, ne na ctvrtou. Hold ji jdou pozdeji. Ale to neva.
No a pak byl na rade Kubís. Sednul si, oprel se a ukazal zoubky, ale dr mu sla do pusy dvema kovovyma nastrojema - coz me prekvapilo, ale budiz, no a Kuba rek NEKI - nechci a bylo. Myslela jsem, ze dr. to tak necha, ale prd. Na jeji pokyn jsem si tedy sedla, Kubu na nohy, chytla ruce - na pokyn dr., sestricka hlavinu a dr. sprtala do zubu. Kuba brecel. Ale hned jak prestala, byl Kuba v pohode a prestal brecet. Tak jsem na te sedacce jeste s nim sedela a ukazovala jak perfektni veci tam kolem jsou a odchazeli jsme s usmeve . Hura. V cekarne jsem z bundy vytahla prichystany obrazek se slovy, ze mi ho pro nej dala pani dr. a Kuba byl nadsen. /Samozrejme, ze dr. nic nedala, to jen moje prozretelnost - vzala jsem ho z domu/. Takze nadsena nejsem, ale hura - mame to za sebou a za pul roku bude snad Kuba i dr. zdilnejsi.
Jo a jeste repertoar Kubovo zubu - at se pobavite. Dole osm kousku. Nahore jednicky a ctverky. Trojky zacinaji vykukovat - ale to uz ctyri mesice a dvojky zadne. Pry snad budou. Tak cekame a doufame.
Ptala jsem se na ty jeho jednicky, neb na nich ma na kazde takovou načatou milimetrovou prohlubinku. Pry tam vadi ta hluboka uzdicka mezi jednickama, aby se dobre cistili. / ja vim, neda si kartackem na jednicky ani sahnout - do ted je cistime jen hadrikem/, no a zakrok - odstraneni - se takhle malym detem snad ani nedela. Tak nevim. Snad nam ty jednicky vydrzi, budeme delat, co se bude dat. Sladke neji, jodu ma dost, v noci nepije- takze je to jen tou blbou uzdickou. Probrali jsme to tam do detailu. Chjo. No uvidime.  

No, jsem dlouha, koncim.
Eva

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 05.02.07 18:23

Ahoj,
Lidu gratulace k novému deníčku. Už byl vážně potřeba.
U nás nic nového. Lib. je pořád trochu marod a navíc jsem to od něj chytla i já. Včera jsem byla totálně nepoužitelná. Celý den jsem proležela. Bolelo mě pořádně v krku, navíc jsem měla šílené bolesti břicha. Dnes je mi už fajn, mám jen kašel. Lib. taky kašle. Kapeme Hedelix, docela to zabírá a ukázkově po něm spí. Třeba včera odpoledne spal dvě hodiny a to už dlouho neudělal. V noci se taky skoro nebudí, ale musí spát snáma.
Malej se ráchá s dědem ve vaně a babička mu vaří kaši, to je život.
Hajdulo zítra držím pěsti, ať to zvládneš.
pa
Marťa+Liborek

 
iv-ka
Kelišová 5141 příspěvků 05.02.07 18:28

ahoooooj, tak už je tu nový deníček :) Lidu, díky, fakt už to potřebovalo.  

Gabule, CAMPYLOBYCTERII měl Lukin vloni v dubnu, když jsme přijeli z Vysočiny. Dala jsem mu tam ochutnat kousek mýho kuřete, asi nebylo u kosti správně udělaný - jinak nevím, z čeho by to měl. Jenže Lukin pak k tomu chytil i ROTAVIRUS, což jsou průjmy a viry pro změnu ze vzduchu, no a nakonec jsme skončili na infekčním. Ale neboj, zvládnete to - jen dohlídni, ať dost pije, když nebude moc jíst, tak nevadí, jen to pití. No a zbytek ti řekne dr. - žádné sladké, protože v tom si ty bakterie libují, a tzv. kyselou dietu- prostě se snažit nějaký kyselý věci ( Lukin před tím rokem toho ještě moc nejedl a taky jsme to zvládli - za měsíc půjdete na kontrolní stěry a bude to OK)
tak neboj, vypadá to hrozně, ale dá se to v pohodě zvládnout :)  

iv-ka

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 05.02.07 18:37

Hmm žádné sladké to bude u nás těžké :-)
A cos mu dávala tak na jídlo?? Gabka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19500 příspěvků 05.02.07 19:02

tak jsem si escapovala komentář :-(((  

Lído - díky za nový deníček,máš malé významné plus :-) a jen doufám, že tyhle informace nebudu nikd ypotřebovat  

Lily - ať jsi brzo v pořádku a užijete si hory, btw. jak děláš křenovku? až budeš mít někdy chvilku hoď sem recept, mám jeden po babičce, ale nidky se mi moc nepovedla  

Irias - my jdeme do školky až v dubnu a už se tam moooc těšim, protože do stejný jsem kdysi chodívala i já a loni jsem se tam byla podívat (jen tak na čumendu) i s malou a byly tam dvě učitelky, který tam byly ještě za mě a pamatovaly si mě!!! teda až když jsem se představila, ale i tak to potěšilo, hned věděli, že jsem z dvojčat, že pro nás často chodila babička apod … no prostě to zahřálo u srdíčka :-)  

Gabule - no aspoň, že už víte, co to je a teď jen vydržet, než se to podaří vykurýrovat
Anetka je od neděle taky průjmová, ale neni to voda, jen hodně řidký kakání, pije i má chuť k jídlu, jen ty rýžový blafy jí moc nejedou ani se strouhaným jabkem a nadává mi, že nedostane ráno ani večer mlíko :-D  

iv-ko ještě teď si pamatuju, jaký jste měli s průjmama starosti, no snad to tu už nikoho nepotká  

Skrolan - teda zubařka by mě asi dost nakrkla ale jsi super, že jsi byla předvídavá a vzala s sebou obrázek a tak krásně jste to zvládli
ad Autosedačky - my máme Kiddy Life plus (výtěz testu - nevim jak se jmenuje - v Německu a taky v Testu z r. 2003) jsme s ní naprosto spokojený, pás sice nemá vlastní, ale má takovou  „vložku“ na roznesení váhy, takže nejde pás prckovi přímo přes hrudním, navíc jsme jí koupili v akci takže byla skoro o 1500 levnější :-)))  

Máťo - Teletabies dooobrýýý :-D Ve čtvrtek bych se stavila a vrátila ty chůvičky, asi to tentokrát vezmeme jen na krátko, mám ještě nějaký pobíhání, ale i tak - hodí se ti to?  

Víc si nějak nevybavuju, tak budu končit pa
Sandra

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 05.02.07 20:00

Se picnu.. Roderick si pred chvili vylil cely litr peny koupele do deseti cisel vody ve vane, pry chtel vic bublinek…8-) tak ted nam voni cela koupelna po bananech :-)  

Sandro, doma budem, prijde, rady vas uvidime :-)  

Hezky vecer  

Mata  

 
Krista
Závislačka 4082 příspěvků 05.02.07 20:22

Ahoj ženy,
Lidu, díky moc za deníček, krom toho, že byl potřeba, je i zajímavý! Doufám, že hypra mít nebudeme, Zuzanka na to nevypadá, tak ještě to druhé…ale momentálně mě víc zajímá, jestli má v pořádku chromozomy a průchodný střevo.  

Gabule, chudák malý, Campylo je hnus, měla jsem to v dospělosti, týden průjem, teploty, a pak ještě měsíc potíže se stolicí. Fuj fuj z kuřete. Prostě píšu, aby ses neděsila, když bude mít ošklivý hovínko i po dlouhé době.  

MatoP, tos mě pobavila, my znalci jsme hned z prvních slov pochopili, co to R. chtěl…  

Dnes jsem myslela, že rodím. Byly jsme s malou v čistírně pro fusak, není to tak daleko, ale  Zuzanka měla kanálovou náladu, takže jsme šly šíleně pomalu, zastavily se u každýho hovna, kanálu, pak jsme strávily 1/4 v lékárně, protože tam mají akvárko, no tam a zpět to zabralo 1,5 hodiny, začaly mi bolesti v kříži a cosi jako menstruační bolesti (už jsem je doooost dlouho neměla…), ale doma to přešlo, takže asi dobrý.  

Těhule a kdysitěhule, co mi napsaly, že se cítily nebo cítí mizerně jako já mi udělaly radost.  

Já mám ale dnes lepší náladičku, protože jsem se vrhla do výtvarné činnosti, vyrábím si květináče ubrouskovou technikou, sice mi to moc nejde, ale děsně mě to chytlo.  

Dnes se mi povedly vynikající zapečené špagety dle Apetitu, chutnalo to jako z restaurace, mńam.  

Jdu pracovat
Pa
Kristýna  a spol        

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 05.02.07 20:22

Ahojky v novém deníčku,

velká pochvala pro Lídu, hezké téma jen doufám, že to nebudu potřebovat.

Jinak hlásíme návrat z hor. Docela jsme si to užili, na letošní bídu sněhu jsme to celkem zmákli. Lyžovat se dalo, dokonce jsme na:,–(ili i Ondrovi lyžičky. Docela se mu to líbilo, ale samozřejmě v nich nevydržel dlouho, ale jako seznamovačka dobrý.  Bohužel jsme začali u Ondry bojovat s teplotou. Vůbec nevím, co by to mohlo být. Ondra vypadá v pohodě, všechno jí, s dětma lítal, ale kdykoliv jsem ho změřila, tak měl kolem 37,5. Někdy to vystoupilo i přes 38, což už bylo Ondrovi vidět i na očích. Dávala jsem mu Ibalgin, ale jsme stále jak na houpačce. Teď už jsme od soboty Ibalgin nedali a dneska večer jsem mu naměřila 37,4. Už jsem z toho nešťastná. Rostou mu sice 2 zuby, ale teplota už kolísá dost dlouho. Zítra určitě zavolám k dr., dneska jsem nechtěla, protože při pondělku tam mají vždycky blázinec. Mám strach, abychom přes ten týden něco nezanedbali.

Ivko, Ifčo: jste moc šikovný, že jste to v nemocnici s dětma zmákly. Z vašeho popisu mi občas běhala husí kůže. Určitě je dobrý se umět ohradit, bohužel tohle bych nezvládla. Jakmile mě trochu postraší, tak hned poslouchám na slovíčko a dělám co chtějí.

Hajdulo: je mi to moc líto. Jak holky psaly, příroda ví co dělá. Posílám hodně síly, ať všechno zvládneš.

Lujo: Zakynthos vám závidím. S Jakubem jsme tam byli asi před 6 lety a moc se nám tam líbilo. Kdy vyrážíte?

Skrolan: Kubík je šikula, že zmáknul zubaře. Děkuji za inspiraci pro naší návštěvu. Chystáme se ho v nejbližší době navštívit. Určitě sebou vezmu nějakou odměnu.
Jak jedete za Borůfkou? Psala jsi, že bych se mohla přidat, stále zvažuju, jak to udělám.

Brňačko: doufám, že si užíváš volna a přestala jsi marodit. Jak jsme teď doma všichni marodili, tak Ondra stravil u babičky 10 dnů a byl v úplný pohodě. Hůř jsem to nesla já, měla jsem pocit, že nás vlastně nepotřebuje. Napiš, jak jste to zvládly.

Irias: Ondru bych s manželem na pánskou jízdu klidně pustila. Vím, že je na něj spolehnutí a když by ho on sám chtěl, tak proč né. V tomhle mu důvěřuju. Má stejnou zodpovědnost jako já.

Sice jsem hned v sobotu přečetla všechny komentáře, ale jelikož jsem hned sama něco nenapsala, tak jsem zapomněla, na co jsem všechno chtěla reagovat.

Tak zase příště.

Ajoj Petra

 
iv-ka
Kelišová 5141 příspěvků 05.02.07 20:26

Gábi, měl 14 měsíců, to nebylo jak teď, ještě toho moc nejedl, ale spíš než nějaký kyselý jídla jsem omezila ten cukr jak to jen šlo.  už si to moc nepamatuju, ale nějaký zvláštní opatření jsem nedělala. Myslím že by ti doktorka mohla poradit, napadá mě třeba čaj s citronem, jestli štěpulovi citron nedělá zle.. ale to bez cukru bude asi hnus. fakt teď nevím, zkusím ještě popřemýšlet.  

iv-ka

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 05.02.07 20:45

Ivi jasně,nelámej si hlavu.Čaj s citronem nám neva,napadly mně kyselé okurky a pomeranče-to Štěpovi chutná :-)
Naštěstí dneska kakal jen 2× takže si myslím že je to na dobré cestě ne?Možná že až tak moc nebudeme muset odebírat cukr(doufám :-D :-D)
Jinak se všem omlouvám za mé stále fekální téma ale kdo zažil tak ví,je to síla.
Díky za pochopení :-)
Gabka a spol.(nějak v tom fofru zapomínám že jsem těhu a začínám 11tt-za chvíli 1.trimestr za náma )

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 05.02.07 20:52

Na vás jsem v komentáři zapomněla. Moc na vás myslím a držím palečky, ať se toho brzy zbavíte. Hlavně, že už tolik nesranděří. Teď se s tím bude muset vyrovnat tělíčko a to možná chvilku potrvá. Určitě to zmáknete.

Petra

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 05.02.07 21:15

Petro - solcko - s Piskletem jsme se domlouvaly na metro C - Ja z Ladvi, Piskle z Kobylis. Porad se mi plete, ze bydlis nekde kolem Vysocan, ale sorry jestli kecam. Fakt se omlouvam, ale ktere vas neznam osobne - a ze je vas dost, tak proste to micham hlava-nehlava.
Takze kecam? Nebo se nekde blizko pripojis? Treba na prestupu - na muzeu, nebo podobne. Dej vedet, je jeste cas.
Gabko drzte se. Myslim, ze je to urco na dobre ceste, kdyz bylo káko jen tri krat. Dobryyyyy!    

Zitra pisnu vic.
dobrou  

Eva

 
Brnacka
Kecalka 136 příspěvků 05.02.07 21:27

Lído - dík za deníček, a hlavně za snahu a čas, který jsi do toho vložila. Mě vůbec nerozčiluje, že je deníček dlouhej, mám totiž rychle připojení na net a novej počítač (teda asi 4 měsíce starej), takže přejet pár kilometrů komentů, pro mě no problems :-))))  A jinak taky doufám, že téma deníčku nebudeme potřebovat, Nel je fakt moc hodňoučká.

Irias - školka, no comment. Sumarizuj detaily, pak mi dáš příští rok echo. Já školku ještě tento rok neřeším, i když mám už dvě nabídky do práce - vrátit se do původní práce, poptávají se po mně a chtějí, abych už nastoupila (vždyť přece v květnu budou Nelince 2 roky!!!) nebo mám ještě nabídku dělat v jiné firmě, a to mám ještě práci doma !! Fakt nevím, kam dřív. Ale doma se mi začalo nějak moc líbit, takže ještě zůstávám na mateřské.

Solcko - potěšila jsi mě moooc, vidím, že nejsem sama, kdo nechává svoje dítko delší dobu u babiček. Mně se po Nel stýská v rámci možností, spíš využívám volna a klidu a dělám staré resty, na které jsem v poslední době neměla čas ani náladu. Ale denně ji volám, ona se mi jen zasměje do telefonu a volá „maminka-maminka“, ani mi nechce říct „čau“ a dělá si tam po svém svoje skopičiny. U babiček je jí vše povoleno, takže tam se jí moc líbí. A jen doufám, že až si pro ni ve středu pojedu, tak bude ke mně chtít jít. Bude to fakt 12 nocí, co jsem ji neviděla. A nejlepší byla moje mamka, když jsem jí řekla, že jako včera v neděli si pro Nel přijedu, tak mi říká, a nech ji tady ještě, buď si doma…no to mě fakt dostalo. Nelinka je tam naprosto hodná, přizpůsobivá, ale prý dělá děsnej „bordel“ - no jo, to je to její bordelaření a kramaření.

Gabule - hodně síly a brzké uzdravení Štěpulovi, bude zase fajn, první okamžiky jsou vždycky děsivé, obzvlášť, když jde o psaní z Hygieny.

Hajdulo, myslím na tebe v úterý a pak honem písni, jak jsi dopadla a jestli je vše OK.

Všem marodníčkům brzké uzdravení.

Musím končit, manža se mi vrátil z tenisu, tak valím za ním do vany. Teda jen k vaně, pokecat a možná i umýt záda, když bude hodnej, protože se oba obři horko těžko do vany dostaneme oba, aniž by voda necákala ven :-)))
 Hana

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 05.02.07 21:49

Liduško,sduper deniček.Jsi myslela na mně,co?

Zitra jdem k zapisu a rano budu volat do PPP,tak snad nás objednaji brzo a dovim co mé dítě vlastně má a jak na něj.My máme hyperaktivitu diagnostikova­nou.Doufám,že Vojtik je jen živý:-)

Gabčo,ať je Štěpánekj brzo v pořádku.

Mato,a´t žijou teleblbís:-))))))).Já už si spívám.A to si prcek oblůíbil to anglické.Že mu fakt rozumím.

D.

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 05.02.07 23:58

Ahoj jenom děsná rychlovka  

holky už vám přišel písemně novej výměr na tu vyšší mateřskou??
já pořád čekám a nic :(((  

Olda

 
Pisklatko
Kelišová 6323 příspěvků 06.02.07 00:29

Ahoj babulky a malý bobulky,
hlásí se ztracená dcera… Od středy se mě snaží dostat nějakej bacil, tak bojuju… Zatím to vypadá, že úspěšně, tak doufám, že to bude tak i dál… Na kluky jsem to zatím nenaprskala, tak jsem ráda a ťukám ŤUKY ŤUK… No, takže jsem vás četla, ale nálada psáti moc nebyla… Teda jeden koment jsem si ve wordu napsala, ale dneska jsem zjistila, že je mimo mísu, takže píšu novejJ
No a co mi je… Krk, hlava, klouby, břuch - tohle všechno boleloLTeplota ne, tak jsem se jen prolejvala čajem s medem a citronem a na noc coldrex… Chodila jsem jak mátoha, v pátek jsem ani venku nebyli, o víkendu jsem se jen zmohla na uvaření a včera už jsem se zapojila i do úklidu… Klucí byli milionový, Máťa neprudil a spíš byl rád, páč jsem se zmohla jen na čtení a prohlížení knížek a to ho bere… Taky jsme spolu koukali na Krtka a to miluje, takže jsem ráda, že má v oblibě i takovéto „nedělací" aktivityJS taťkou byli venku, luxovali a byli fajnJ  

Jinak u nás ok, Máťa se rozpovídal a je to chvílema srandaJNejlepší je jeho to neJDneska jsme snad 10 min. blbli, kdy on říkal to ne a já to ano a děsně se u toho řehtalJOpakuje a je u toho srandovníJ  

No a pokusím se trošku reagovat:  

   

Evi - my máme Free Line 9-36kg, ale nevim jakej typ. Má 2 polohy, pěknej měkkej potah, 3bod. Pás (nad ramenama a mezi nožkama), až z ní vyroste, tak sundáme záda a zbyde nám z ní jen sedák… Stála nová 2tis. Nemáme auto a jezdíme jen s dědou tak max. 5× měsíčně, tak jsme ani dražší nekupovali… Itálii jsme s ní zvládli na 1JTak dobře kupte a rozhodně novou nebo od dobrých známýchJNo ikdyž vajíčko jsme měli taky z bazáče a ještě po kámošky prckovi (tenkrát jsem jí ho kupovala já tady v Praze)… Jenže to bylo kupovaný před 5 lety a to autosedačky teprv začínaly a nová stála min. 4 litry… Tak proto tak… A mě se už novou nechtělo kupovat…  

   

Hajdulo - myslím, na Tebe… Ta teplota si myslím může být klidně k tomu a není zase tak vysoká… Ale toť jen můj selskej pohled na věc… Držím palce, ať Ti to v to úterý konečně udělaj a všechno je v pohoděJJo a Lidka nemá špatnej nápad dát si Ondru na pár dnů k sobě do ložnice, třeba by to zabralo…  

   

Lidko - díky za deníček, doufám, že nebudeme mít potřebu něco podobného řešit…A přeju Ti, ať ta únava brzo povolí a je Ti hejJ  

   

Julko a Ivko - to se super, že jste si to tak pěkně užili - tedy hlavně prckovéJ  

   

Gabčo - držím palce, ať brzo Štěpík zatočí s těma potvorama a hlavně ať je mu líp:-)

Potvrzení o zvýšení rodičáku už mi přišlo. Příjemné:-)   

No a všem ostatním marodníčkům brzké uzdraveníJ  

   

Pískle s Matýnem

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 06.02.07 07:52

Dobre rano.  

Tak predne dneska poraaaadne drzime prsty Hance. Drz se holka a hnedka pisni co a jak.tfuj-tfuj-tfuj!!!  

Irias - tak jste si skolku uzili a aspon vis co mas doma za poklad. Uz se tesim, az tam vyrazime my. Kuba to porad vzpomina.  

Dani - at si Mirda uzije dnesni zapis. Podej pak spravu.  

Oldo - pisemne mi nic neprislo - ale jestli mi prijde vic na ucet, tak to ani pisemne nechci. hihihi
Ale jukam, ze Piskleti jo, tak uvidime.  

Dneska nemame s Kubíkem v planu zadne extremni schanecky, tak budeme vegetit.  

Krasny den dnes vsem.  

Eva a Kubula   

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 06.02.07 09:06

Ahoj,

Předně,držím Hance palce a myslím na ni.

Oldi,papír o zvyšeni mi přišel.A jsem jedna s mála,které zvedli i přidavky:-).O 6,–kč na každé dítě:-/

Piskle,tak ať jsou bacily brzo pryč.

Evi,zapis snad zvladnem,doufam.

Mirdu jsem dnes objdnala do PPP na březen.tak doufam,že se dočkam konečně nějaké rady.

A hlavně,můj chlůapeček má dnes 6let.Teda až po 16hodině.Touto dobou už jsem měla kontrakce po minutě a myslela,že umřu.
Je děsny jak to letí.

Vojtiik už je bez teplot,tak snad už bude dobře:-))

Krásny den

Dana

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 06.02.07 10:22

Ahoj,
Dano, nám ty přídavky taky zvedli. Škoda 7,5kč za známku na dopise, kde nám to oznamovali. Je to směšný, ale když oni musí.
Gratulace k šestým narozeninám. Bude dort? Už přemýšlím, jaký letos udělám Lib. k narozkám. Nebo to nejspíš nechám na babičce, je skvělá cukrářka.
Brňačko to máte smůlu, že se s manžou do vany spolu nevejdete. My máme oba něco přes 170cm a ve vaně řešíme ty nejdůležitější rodinné problémy. Je to super relax.
Taky na Hajdulu myslím, třeba už to má za sebou.
Marťa+Liborek

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19500 příspěvků 06.02.07 11:35

Ahojky,

Mavo - s vanou jsi mě pobavila, u nás doma má koupelna asi 3m2 a to je v ní vana, umyvadlo a wc a stejně se v ní obvykle slezeme celá rodina najednou - např manža ve vaně, já na wc a malá si přinese knížku abych jí četla, k tomu se ještě přifaří pes a je to :-)) a taky tam často řešíme zá:,–(ní problémy. Oba do vany se vlezeme, ale je to hooodně natěsno :-) takže relax moc ne, do novýho bytečku chci sprcháč a velkou vanu ;-)

Brňačko - pokud jsi na RD spokojená, tak se na práci vyprdni a užívej si Nelinky :-) teda ikdyž teď máš od ní „volno“ já mám obavu, že bych malou k mojí mámě dala klidně (kdyby byla ta možnost) - stanovila jsem pravidla a vim, že ty ona respektuje, ale k tchýni ne - vrátilo by se mi přežraný a zvlčelý dítě :-) hold jiný názory na výchovu.

Si musim ještě postěžovat na víkend - malá chtěla v sobotu dopoledne Lipánka (viděla ho v lednici) a já řikám že ne, že nesnědla ani chleba, ani jabko, takže hlad nemá. Aný začala kňourat a nabírat a běžela k babí a co myslíte, že udělala ona - Přece nebudeš plakat Anetko, to by mi trhalo srdíčko, tak pojď já ti dám pribiňáčka. Jsem jí důrazně řekla, že si to nepřeju, že hlad nemá, tak musela tchýně přežít kňourající vnučku. Jenže za půl hodiny se to opakovalo znovu (a já byla zrovna na záchodě), když vylezu slyšim „á ham“ tak se ptám co jí - prý pribiňáka … grrrr jsem chtěla vraždit :-/

Solcko - vítej zpátky z hor a doufám, že se potkáme na oslavě.

Pískle - závidim neakční dítě, Anetka nejradši dělá blbiny a čtení jí zabaví tak na 20 min maximálně, u tv vydrží tak 10min ale běda jak to vypnu (ikdyž se nekouká), to je hned řev. Přejeme brzké uzdravení!

Oldi - dopis o zvýšení RD mi přišel před 14ti dny, ale když nedorauí papír a penízky ano, tak bych to neřešila :-))

Dani - všechn nejlepší Mirdovi a ať je ta PPP v březnu k něčemu a poradí ti.

jo ještě něco:
Kristo - jestli chceš rodit před termínem, tak koukej hned, nebo až v březnu :-) přece nechceš přijít o oslavu ;-)
a poslední měsíc těhu (teda spíš 1,5-2) jsem se taky už strašně těšila, až se pupku zbavim a vyspím se na břiše, zavážu si bez problémů tkaničky apod, zvlášť když jste kolem mě rodily ták krásný miminka :-)))

Už jsem zase dlouhá
Pa Sandra

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 06.02.07 11:47

Tak jsme doma z prochazky - ty brrdo, tam je ale nevlidno. Uf.  

Dani - to jsi od rana az do ctvrte odpoledne mela kontrakce po minute? Ja bych byla uz asi mrtva. Jses dobraaaaaaaa!!!  

No jo - spani na brise - na to jsem se po porodu neeeeeejvic tesila. Ani nevite jak. Ja spim skoro porad jen na brise. No ted uz tolik ne, neb kuli kojeni zvyk trosku povolil.  

Sandriku - hold babicky.  Dokazou naprdnout, co?  

Jdeme obedvat a do hajan.  

Eva a Kubula

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19500 příspěvků 06.02.07 12:11

to teď po sobě čtu a ach ty překlepy a zpřeházený slova - viz vzkaz pro Brňačku, ale vy jste holky chytrý a tak to pochopíte :-) j
ještě jsem se s vámi chtěla podělit o radostnou novinu z práce: sekční se už umoudřil a tak je s režimem návrat do starých kolejí (tj. můj šéf mi nenápadně prozradil, že už se opět nebude koukat na případný serfování po netu, pozdní příchody apod - samozřejmě pokud bude práce odvedená) tak je tu hned veselej.
Dneska ráno jsem totiž do práce skoro běžela, jak jsem nestíhala a navíc to tajný přispívání do deníčku, když se zrovna nikdo nedívá, mě taky nebavilo :-) takže dneska vás mám hozený přes celý okno a v klídku píšu :-) ach ta pracovní morálka  

Skrolan - venku je nifmof, ale slíbila jsem že dorazim za sestrou do práce, když dneska končí dřív a pak se cournem parkem :-) jo a dobrou chuť a sladké sny  

Dani - nojo, nebýt skrolan, tak to s těma kontrakcema úplně přehlídnu, to jsi fakt měla tak častý kontrakce celý den?  

Sandra

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 06.02.07 12:15

Ahojky…no děs…tak to nebylo starým deníčkem ale připojením…už od neděle se stránka načítá bůhví jak dlouho…hrůza…  

no holky neblázněte…snad si nemyslíte že sem to celý opsala…já v tomhle únavným stavu.....néé­éé......existu­jí stránky 21. století…a klávesy CTRL+C a  CTRL+V.......jinak většinou jen musím vědět po čem jdu tak prolítnu časáky co máme doma…občas to koupíme, je to zajímavý počteníčko…  

Kristo to byly určo jen poslíčky…tak at tě moc netrápí…mmch že tě zajímá průchodnost střívka…deš na náký vyšetření či co???  

Hajdulo, určo už to máš za sebou…myslím na tebe od rána…už bude jen dobře…  

ad společné koupání…u nás by to šlo…máme velkou vanu a já su prcek…jenže když su dlouho v chlorované vodě naskáčou mi po těle červený fleky a svědí to…takže u nás pasé.....:o/  

ad papír o rodičáku…nep­řišel.....dou­fám že penízky příjdou…  

ad autosedačka…máme 2…jednu maxi cosi priory XP…ta je poděděná a je myslím celkem drahá, 9-18 Kg a pak tu druhou námi zakoupenou už nevím značku,je to v garáži,ale vím že stála okolo 2 tisíc a je 9-36kg…celkem slušná, ale když v ní Ríša usnul tak byl zkroucenej jak paragraf…na dlouhé cesty špatná…ještě že sme podědily tu maxi cosi… a ze sekáče mám vajíčko…bylo údajně po jednom majitely a ještě se záručákem…chic­co.....  

Gabčo chuďátko Štěpátko.....úplně sem se vyděsila s tebou, když sem to četla…přeju at už je jen dobře…  

Skorolan návštěva zubaře teda nif mof.....zubařka se mohla aspon trochu snažit..ještě že má Kubík tak super mámu…  

Solcko tak co teplotky??? volala jsi k Dr??? jak ste na tom???…určitě to bude od zubů…  

Dani Mirečkovi všechno nejlepší k narozeninkám a jestli má dort tak šup do galerky.....pro inspiraci…držím pěsti u zápisu…takže nakonec ho budeš chtít dát do školy letos???  

Sandři, to fakt zahřeje u srdíčka když si na tebe pamatujou učitelky ze školky…:o))).­.....já chci dát Ríšu někdy v daleké budoucnosti taky do školky kam sem chodila já…tak že by si taky někdo vzpoměl???.....hihi  

Irčo at vyberete tu nejlepší školičku v okolí.....máš štěstí že je Štěpík takovej hodnoučkej.....nebo je to výchovou???…   únava byla včera trochu lepší…ale dneska je to zase horší a to táta přijede z práce až v devět…takže budu mít malýho celej den na krku…:o/…a taky trpím ňákou depresí ze své rodiny.....(babka, sestřenice…at­d)…hrozně mě štvou…ale to přejde…prostě budu hrát nepřístupnou a uraženou a at si naprdnou…k životu je nepotřebuju a hotovo…ale horší to bude s tím hlídáním.....zítra mám jít na ten odloženej UTZ (odložily ho kůli malýmu…zlobil v ordinaci)..­....snad ještě někoho ukecám aby mi přišly pohlídat.....(babku rozhodně né…prdím na ni…to toho kluka na ten UTZ rači vezmu sebou i za cenu že mi ho zase odložej).....a dopoledne…zítra­.....jde Ríša na očkování…takže zítřek hooodně nabitej…  

tak sem se konečně vykecala a pááá  

L+R+B13tt    

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 06.02.07 12:30

Ahojky,

Mirdovi přejem všechno nejlepší k narozkám, hezky si to oslavte.

Sandro: není nad dobrou tchýni. Tohle naštěstí ťukám, nikdo mi autoritu nepodrývá.

Lído: děkuji za optání na Ondru. Dr. jsem volala, říkala, ať ještě vydržím a nic nedávám, ale asi jsem byl neodbytná, protože už se mi to nelíbí, tak nás na zítra objednala na odběr krve a máme sebou přinést moč. Sice mi ho zítra při odběru bude líto, ale budu mít klid. Jsem zvědavá, jak ho ráno přesvědčím, že mlíčko nebude a jak ho budu nahatého nahánět, aby se mi vyčůral.

Mládě spí, tak si jdu udělat kafíčko a dát nohy nahoru.

Petra

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 06.02.07 12:39

Ahoj holčiny,
tak mám zase zpoždění. Když já se sem fakt dřív nedostala.
Hlavní náplní dne je u nás v současnosti naučit se chodit na nočník. Je to běh na dlouhou trať a vůbec se nám nedaří. Vojta skoro vždycky ječí a brečí, když ho po:,–(im na nočníček. Pak se zklidní, chvíli vydrží, pak hlasí, že chce plínku. Přestože tam seděl třeba půl hodiny a nic neudělal, jakmile mu dám plínku, hned se vyčůrá nebo vykaká. Fakt už mám pocit, že mi to dělá schválně.
ad autosedačky: máme CHICCO 9-18 - spokojenost, jen mi přijdou krátký pásy

ad zubař: závidim, že jste to tak hezky zvládli, nás čeká první návštěva příští úterý a jelikož má Vojta hrůzu z doktorů, tak to asi bude síla

teď se chystáme ale na oslavu narozenin - 17.2. - už mám objednaný dort s krtečkem, tak snad bude mí úspěch

musim letet, Vojta se vzbudil
Zatím ahoj
Kris a Vojta (skoro dva roky)
P.S.: když budete mit chut juknete na www.aaababy.cz - rozjizdim novy e-shop s detským zbozim
zatim ve vystavbe, ale uz brzy otevrem

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 06.02.07 12:48

Dneska mi přišlo oznámení o změně dávek.

Petra

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 06.02.07 13:06

Holky, jeste jednou diky za tipy na autosedajdu - mam v tom chaos - ale kruci, snad nejakou nakonec vybereme.
Auto vyuzijem hlavne na dlouhe trasy - Slovenkso, Morava, Vych. a podobne. Takze neco fakt pohodlneho, kde by mohl spat. Tak kterou?????? To je jen ma recnicka otazka, neberte to vazne. Musim to fakt poradne skouknout.  

jooo - spolecne koupani - haha - tak u nas sem-tam jo, ale jak si vlazu, manza se vsune obouvakem a „sardinkujeme se“. Ma to vyhodu - usetrime vodu, neb se ji tam k nam uz fakt moc nevejde. hihihi Ale je to prča, ne?  

zubar: musim rict - s odstupem - sice jednoho den, ale preci, ze nakonec jsem rada, ze Kubu skoukla i prez jeho protesty. Potvrdila mi aspon tu uzdicku - ze to opravdu neni zcela normalni a ja ted porad uvazuju co s tim delat. Kde volat, s kym se jeste poradit.Holky - jemu ta „uzdicka“ /ono to neni uzdicka - ale asi chapete - to co spojuje horni ret s dasnemi - aby vam ret pri vetru neodlitnul/, opravdu saha skoro prez cele jednicky. Takze kdyz mu vyhrnu horni ret - ma ji natazenou v mezirce mezi jednickami od poloviny!!!! Tudiz se nam ty mrchy blbe cisti a jsou tam porad jakoby schovane a vic na ne pusobi ruzne kyseliny a podobne. Stve me to, neb mlecnaky se kazi vic, jak dospele zuby a taky rychleji. Uz nevim, co vic udelat. Cistim mu je tri-krat denne! Jednicky ale porad jen hadrikem - ale dukladne, neb kartackem ho to desne boli - drhne to o tu blánu. Kruci! Nechci, aby trpel na „vyhnivajici zuby“. Co s tim?  

letim Dominika dorazila, chvilinku pokecame a pak padi na odpoledku.  

Eva

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 06.02.07 13:26

Ahojky,

ani jsem nestačila všechno přečíst vy spisovatelky :-)

Hajdulo držím palce už od rána a doufám že dáš večer zprávu že je všechno v pořádku a jsi v pohodičce doma.

Gabule vždycky trnu když vidím že Erik olizuje třeba držadlo u vozíku nebo opěrátko v autobuse a už vím proč. Tak ať jste brzo zdraví, podle toho co píšeš je to na dobré cestě.

Teď nevím jestli jsem to už psala a zdůraznila abyste si na oslavu určitě nezapomněli BAČKORY pro sebe i děti, to víte, barák. Jinak mi stačí dát vědět v sobotu když by někdo nedorazil. Myslím že na mobil máte spojení všechny, kdo nemá ať si napíše, pošlu do SZ.

U nás nic nového, začínáme třetí týden s kašlem a rýmou, přestala jsem cokoliv kapat a počkám do středy jestli to nepřejde tak jdu k dr. to není přece normální. Teplotu pořád nemají a jsou jinak v pohodě ale kašlou ošklivě. Spaní pořád hrůza, jsem jak mátoha proto nepíšu. Doufám že do hor jsou zdraví a spěj jak miminka :-)

Příští týden tu máme Matýska, snad bude lepší počasí abysme mohli pořádně ven, tohle počasí nenávidím, je depresivní. Teď tu sněžoprší, fouká a psa by nevyhnal, opět velebím terasu, Adam už spí hodinu a půl venku.

Sandro dostala jsi mně s tou školkou že si Tě tam pamatují, to si vůbec neumím představit jak bych tam přišla po 30 letech a oni by věděli, to je úžasný :-) Tady je zápis začátkem března ale půjdeme taky až příští rok, stejně se obávám že máme smůlu, matka na mateřský… uvidíme.

Kris nočník nehroť, nech to na jaro jestli se mu teď nechce, třeba je na něj ještě brzo, Erik na to taky prdí (teda kéž by aspoň to :-))).

Tak zase letím, těhulky opatrujte se, Kristýnko ty ještě neroď, počkej na březen
Borůfka

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 06.02.07 13:40

Borůfko,

jak se přesně jmenuje obec, kde bydlíš? Pořád zvažuju jak pojedu, pro mě bude nejlepší jet asi autem, ale bojím se jezdit přes Prahu, což by mě asi neminulo, když bydlíme na Praze východ a vy pravděpodobně na druhé straně.

Skrolan: Bydlíme asi 20 km za Prahou. Cesta do Čakovic a Leťňan není problém, ale potom už je to horší.

Petra

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 06.02.07 13:45

Teď to po sobě výjmečně čtu a lepší je nečíst. Koukám, že naprosto blbnu v čárkách a někdy možná i v horších věcech. Všem češtinářkám se omlouvám, ale lepší už to asi nebude.

P.

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 06.02.07 13:58

Tak Niky uz je zase ve skole, Kubís jeste spi.  

Petro - a co takhel z Cakovic 210 - az do Holesovic a tam se pripojit na metro C? Ale je to kusanec cesty. Uf. Jestli si ale netroufas prez Prahu autem - tak te rady pribereme na Cecku, jo?  

Borufko - nooo - nam prez Vanoce trvala ryma taky skoro tri tydny a u me se to tahlo s dennima- dvoudennima prestavkama vic jak mesic - proste to byl naprosty des. Ale bylo to je ryma. Zadny kasel a podobne. Tak at jsou kluci brzo v poradku.  

Eva    

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 06.02.07 14:02

Ahoj Petro,

nevím přesně kde bydlíš ale podle Čakovic bych řekla že úúúúplně na opačné straně… Dostaneš se na Jižní spojku? To je pro Tebe asi nejjednodušší a nejrychlejší cesta než přes město, dojedeš krásně až na Barranďův most a pak je to už jen kousíček směr Plzeň - jsme ve Starém Slivenci.
Borůfka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19500 příspěvků 06.02.07 18:26

tak odpoledne v Praze regulérně chumelilo, ochladilo se až hrůza (jsem si nevzala rukavice a mrrrrrzla jsem).

Ale už jsme doma v teplíčku, na stole čaj a na nohou teplý fusky :-)

Borůfko - ono s tou školkou to bude asi i tím, že pořád bydlím ve stejný čtvrti a je to tu jak na vesnici a naše rodina je tu prostě profláklá (a máma navíc taková ta „každýho znám až do třetího pokolení minimálně“) :-D Jo a bačkory- ještě, žes připomněla, já doma totiž chodim zá:,–(ně na boso, takže bych na ně určitě zapomněla :-)

ještě mě napadlo: Holky bude to chtít udělat rozvrh, kdo kterým autobusem pojede, abychom se tam všechny postupně vlezly když nás bude tolik :-)))

Lído - únava a tohle počasí, to je na náladu děs, snad se ti podaří absolvovat ten zítřejší UTZ, dej pak vědět, jak se Bohouškovi daří

Kris - s nočníkem to nehroť, ono se nic nestane, když ještě počkáš, uvidíš, že se to pak zlomí razdva, až bude obchůdek funkční, tak se určitě přijdu podívat

Skrolan - s uzdičkou neporadim, ale vim,že se dělá nastřižení uzdičky pod jazykem, tak mi přijde, že to bude asi hodně podobný

Pa Sandra

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 06.02.07 19:09

Tak jsem tu.

Sandři,Evi,v sedm mi napichcli zát+žak to jsem měla kontrakce po 10min.A po půl hodině už šly po minutě.Na císařak jsem šla 15.45.Naši doktoři maji dost času.Už jsme se o tom dnes byvili na rodince.

Ted jsem skoukla reportaž ze Svobodova pohřbu a brečím:-((((.Je ho škoda

Zapis jsme zvladli.Ale problém nastal,když měl namalovat pani učitelku.Hlavonožec bez vlasu se čtyřmi prsty.takjže i pani učitelka tam doporučila odklad.

Lidu,k zapisu musíš i když žadaš odklad.A dalši rok znova

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 06.02.07 20:19

Teda Dani, to jsi mela co delat - uf a nakonec jeste cisar. Jsou to „machri“ ti doktori, co?  

Tak Mirdovi vse nej k zdolani „prvniho skolniho dne“. Hlavonozec me moooc pobavil.  

Sandriku, taky jsem s tou uzdickou zareagovala - jakoze ta pod jazykem, ale dr. rikala, ze je to uplne neco jineho. Nevim v cem , nevyznam se. Zda se mi to stejne. Ale pry jde ciste o ortodonticky zakrok .
Domci totiz tu uzdicku pod jazykem strihali , mela ji az ke spicce!!!!!! Pry to delaji mimiskum v porodnici. U Dominiky si to vsimli az v peti letech - kdyz jsem sla na logopedii, ze krasne mluvime, ale „r“ nam nejde. A ups, logopedka na to prisla, na ORL udelali strihanec a Nikyta do tri dnu rrrrrrrrrrrrr­rrrrrrrrrrrr-ovala o sto pero.
Standa se k tomu tehdy jen vyjadril, ze jeste ze na to neprisli driv, neb bychom s tim ukecanym ditkem  nevydrzeli uz vubec. hihihi Od mala byla deeesna kecanda.
No a Kuba zas musi mit "uzdicku mezi zubama.
To abych se nenudila a deti si v dospelosti nemeli co vycitat.  

Jo a taky jsem zacala premyslet co na nohy k Borufce. Backory proste nevedeme. Chodime na boso, nebo v ponozkach - vsichni.
Pouvazuju.  

doboru
Eva a zbytek rodu

 
Krista
Závislačka 4082 příspěvků 06.02.07 20:33

AHoj ženy,
ještě nerodím. Vyfotili jsme břuch a porovnali s fotkou břicha se Z. týden před porodem. Břicho bylo rozhodně níž. Jsem ovšem celkově mohutnější.  No nic, zase jsem se nějak rozežrala, co mi žáha dovolí.  

Kris, na nočník se v klidu vyprdni. Já to odkládám na léto, prostě se mi nechce vytírat hovna a močku z koberce, když se sotva ohnu…  

Skrolan, k té uzdičce…zkus paradontologii. Pokud vím, tak ustřižení je malý zákrok, nevím, od kdy se dělá, ale jistě ti poradí.  Mě to střihli nahoře asi ve 14 kvůli rovnátkům, nic to nebylo, dole to bylo horší, říkali tomu plastika ,prostě mi to vydlabali mezi dolním rtem a dásní,malá ambulantní operace, oteklá huba 3 dny, ale už mi to dásně nestahuje, tak se to vyplatilo.  

Solcko, kdybys chtěla, mohla bys dojet jen k nám, poveze nás děda, tak bysme se vešli…ale to víš, na mě je teď prd spoleh.  

Oslavy bych se moc chtěla zůčastnit, Zuzance se to bude určo líbit, i když bude zase napřed hodinu zaražená z toho množství lidí, ale doufám, že nás případně omluvíte, když budeme právě rodit…jen aby to nepřišlo přímo na oslavě, abychom to nevyprdli přímo u Borůfky ve vaně…no, nemám strach, že by mě potkal rychlý porod.  

Blíží se nám sobota a tím první odloučení od dcerky na týden. Na jednu stranu se děsně těším na ten klid, ale na druhou se toho docela bojím, je to přece jen můj broučínek, to si asi zabulím.  

Všechny školkaře srdečně zdravíme! Jsem zvědavá, jak jim to půjde.
Kristýna a spol    

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 06.02.07 20:49

Kristo - diky za info. Dr prave rikala, ze vubec nema tuseni, kde by to takhle malemu ditku udelali, spominala Motol, ale nebyla si jista. Skusim volat, schanet, optat se. Diky.
Skusim vam to vyfotit - i kdyz neverim, ze Kubís bude drzet.  

Celkem vam zavidim to „odlozeni“ ditek k rodine.
I bych to chtela skusit, jak by to Kubisovi slo. O me strach nemam, snad bych to zvladla. Byla bych spise zvedava na jeho reakce. Jak by poslouchal a tak.  

Plinky. Tak snad aspon v tomto muzu Kubu trosku chvalit. Od te vlastovky - jak si sam stahnul katatka - jsme se este do teplacku nepocurali. Sikula. Je pravda, ze moc moznosti mu nedavam, neb ho vzdy oslovim ja - ze jdeme curat a jestli se mu chce a podobne. Ale dneska tu byla kamoska se dvema klukama a Kubis s nima delal siiilenej randal a porad behali, a v tom zmatku jsem se ho uplne zapomnela ptat . Ale sam prisel,„mamiii luluuuu“ - a svete div se - stihli jsme doletet na nocnik bez pocurani. Parada. A hnedka dva-krat. Mam radoooost.
Ven chodime ale dycky s plinou a na spani taky. Vetsinou je sucha, kdyz nejsme dlouho, ale toto zatim neriskuji.  

Tak uz vazne vypinam PC.
papa
Eva

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 07.02.07 08:48

Dobrééé rááno:-)))),
mně asi skolila choroba.Boli mně v krku,je mně zle.A to jsem si ještě odpoledne lebedila,že jsem to nechytla.

Tak jsem šla včera spát u o půl desate.na mně nevidane.

Vojtik už je Ok

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 07.02.07 08:55

Ahojky,  

hlasim, ze uz mam ten vyssi rodicak na ucte :-) Tak taky vyhlizejte ;-)  

Dani, tak se brzo vykuryruj! At uz mate od tech nemoci pokoj…  

Hajdulko, jak je?  

Vsem hezky slunickovy den  

Mata

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 07.02.07 09:23

Dobré ranko,
Dani tak čajíčkuj. Já mám kašel a rýmu, nesnáším tyhle virózky.
Hajdulo tak jak, už je líp? Poslala jsem ti SZ.
Lib. kašel pořád nepřešel. V noci měl škaredej záchvat, musela jsem ho držet. Ale přes den nezakašle vůbec, jen v noci.
Dneska už máme všechno uklizený. Lib. má uklízecí mánii. Nachystal mi vysavač, tak jsme vysáli. Vytáhl  koště, zametali jsme. A teď donesl leštěnku na nábytek, tak jdu leštit. Nevím co ho to popadlo, ani se nedíval na školičku.
Tak jdu gruntovat, když už jsme tak začli.
Marťa+Liborek

 
Brnacka
Kecalka 136 příspěvků 07.02.07 11:22
 

Dobré poledníčko všem…

Sandři, dík za názor, jasně, že se mi doma líbí a vůbec si nestěžuju, že bych měla pocit, že jsem nějak nevyužitá a musím honem do práce. To vůbec ne.....a navíc se mi rýsuje možná další práce doma, tak proč kam spěchat. Ale ty taky pracuješ, ne? :-))) Kdo Ti hlídá? Ty máš ty jesličky?

Mavo, úklid Liborka mě pobavil, zamyslela bych se na tvém místě, jestli jste měli doma opravdu čisto :-))). Ale teď bez legrace, Nelinka taky se mnou leští zrcadla, zametá, vysává, jo to jsou naše děti a až to budou muset dělat v 15.ti letech, tak budou ohrnovat nos.

Hajdulí, taky jsem napnutá, jak jsi na tom…piš, holka…a držím pěstičky pro uzdravení.

Mě zatím přišel jen papír o zvýšeném rodičáku a přídavkách (heč zvýšení o 11 Kč !!!), ale na účtě zatím nic. Vždycky to chodilo kolem 5.dne v měsíci a najednou je zpoždění. Jooo, kdybysme jim papíry donesli o den později, tak řvou a budou se vymlouvat na prošvihnutí termínu, ale státní úřad je holt monopol a my musíme vyčkávat.

Za chvilku odjíždím z Brna, jedu konečně po 12 nocích !!! za svou Nelinečkou, fakt se na ni těším, budu u našich 2 noci a pak zpátky do Brna (teda ještě bez Nelinky, protože ji chce druhá babička na víkend, ale tam bude s tátou, takže asi tak). Ale jinak zkráceně řečeno, přežila jsem to bez Nel, udělala spousty práce, spousty ještě nedodělala, ale mám dobrej pocit z toho všeho, že jsem jen neležela u televize, videa nebo DVD. Za celou dobu jsem si jen jednou pustila DVD a to Účastníky zájezdu. Jinak jsem byla v jednom kole. Jo a Kris, neboj, zvládneš 10 nocí bez dítka, fakt si odpočineš a přijdeš na jiné myšlenky…i tomu dítku to prospěje, teda aspoň si to takhle vysvětluju já.

Hana

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 07.02.07 14:13

Cus normálně k vám utíkám od MMB nebo budu bez výplaty. Už sem objednala 7 triček, batoh, dvě peněženky, a balík treninkových plen pro Vítka. A už v tom mám nějaký maglajs.
Tím se rovnou ptám nenakupuje te někdo pleny na MMB? jsou to nějaký no name cca za 4 Kč, ale na fotce vypadaj dobře a vypadá to, že má baba pěknej obrat. No a když si spočítám, že i při některých akcích seženu značkovou plenu min. za 5Kč a ty treninkový jsou už vůbec palba tak od 10Kč výš.
Nočníkaři ať nečtou :))))
jak říká Kris v létě budeme moudřejší a třeba v případě Vítka i povolnější.  

Jo a už mi dneska taky konečně dorazil ten papír k přídavku, hned sem klidnější.
Borufko pošli mi prosím tvoje číslo ať mám komu zavolat až budu bloudit :))) nebo mě nebude v té vřavě děcek slyšet až budu zvonit :))
 olda

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 07.02.07 14:38

Oldi,prosim hod odkaz na ty pleny-Diky.

Borufko,prosim taky čislo.Zatim přemyšlim jestli vubec pojedu

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 07.02.07 14:50

ahoj holčiny,

už se mi po vás stýskalo. Nemám dočtený ani starý deníček, natož nový, je toho moc, později se do toho pustím. Jen krátké info od nás:

Včera jsem byla na tý revizi-děs a hrůza. Fakt jsem si myslela, že to bude větší brnkačka. Ráno v 7:30 nástup, podepsala jsem papíry, že mě dr o všem podrobně seznámili - rizika atd (ani jednoho dr jsem do té doby nezahlídla, sestřička přede mě hodila papíry a podepiště). Pak mě šoupla na pokoj a neřekla nic. Za hodinu (když už jsem se chystala je jít seřvat) konečně přišla anestezioložka, změřila mi tlak a řekla, že si mě časem vyzvednou :-)) Za další hodinu mě teda konečně odvezli na sál. To čekání bylo děsný. No, operace proběhla, pominu-li to, že mi blbě napíchli žílu a krev stříkala po zdi, pak mě zlili vodou z kapaček, tak dobrý. Nebylo to nic příjemnýho a včera jsem trpěla jak zvíře-jak psychicky, tak fyzicky-bolelo mě břicho, nohy a šíleně se mi motala hlava. Dneska to už je ale celkem v pohodě a jsem fakt ráda, že to mám za sebou. Krvácení prý trvá asi 14 dní, cha-dneska jsem už čistá :-)), na kontrolu jdu asi za 14 dní, tak uvidíme. Zatím mi nic bližšího neřekli, prý to budou posílat na histologii a uvidíme.

Ondráše hlídala babička. Včera a dneska má manža dovču a musím ho pochválit, vzorně se o nás stará. Ondráš má jít zítra na to přeočkování, tak snad mu to píchnou, už nekašle.

Tak to prozatím stačí, jdu si vás dočíst.

papa Hanka

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 07.02.07 15:03

Ahoooj Hajduliiiku.
Tak jsem kazdou chvili nakukla a hups, uz jsi tady.
Tak holka moooc, moc odpocivej. Dobre ze uz to mas za sebou. Kazda skusenost z nemocnici je na prdlacku - dle meho nazoru.
Drz se. Zvladla jsi to, jses dobraaaaa!!!!!  

Eva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama