Je dusno kolem kojení nutné?

Rodičovství

Tak jsem se rozhodla napsat také svůj deníček. V posledních letech se neustále řeší kojení a mě už to značně unavuje. Věčně člověk za všech stran slyší, jak je kojení nejlepší pro matku i dítě a že to nekojené nemá vztah k matce tak silný jako kojené. Jak nemůže být mléko špatné a tak dále.

Připadá vám poznamenaná nekojením?
1 komentář

A co prďolky?Mě přijdou spokojené dost.
2 komentáře

Já nejsem zastáncem kojení. Samozřejmě pokud kojení jde bez problémů tak je nejlepší kojit. Ale když to nejde tak proč nutit sebe i dítě, proč žít v neustálém stresu? Je to opravdu to nejlepší? Některé matky jsou jak fanatičky a měly by snad založit nějakou sektu. A co mě vlastně přimělo k těmto názorům?

Mám 4letou dcerku, měla jsem ji brzo a celé těhotenství jsem řešila, aby bylo vše v pořádku. Měla jsem vyřešené bydlení, takže jsem nemusela do domova pro nezletilé matky a zažádala jsem si o přiznání rodičovské zodpovědnosti. Tím pádem jsem byla pod dohledem sociální pracovnice a měla jsem strach, že mi bude chybět jedna žíňka nebo třeba dečka. Nakoupila jsem si celkovou výbavičku tak, jak je psáno v knížkách. Samozřejmě jsem polovinu věcí nepotřebovala :-) Ale byla jsem klidná, že vše mám. Dvakrát do týdne ke mně chodila sociálka a koukala se mi do lednice, jestli mám co jíst, kontrolovala, jestli mám připravené věci (už od sedmého měsíce). Když jsme složily postýlku, tak jsem do ní dala plyšáky, aby nebyla prádná a ona měla opravdu inteligentní připomínku „A víte, že ty hračky budete muset dát pryč? Aby se vám díte neudusilo?“. Chtěla jsem řvát do celého světa, přece nejsem idiot, to že jsem mladá, přece neznamená, že jsem blbá, nezodpovědná a že mě nenapadne že nemůžu mít v postýlce padesát plyšáků.

Do porodnice jsem jela na poslední chvíli (byla jsem 9 dní po termínu :-)), protože jsem se bála, že když přijedu s planým poplachem, tak pak na mě budou hnusní, jako že jsem další mladá hysterická matka. Porod jsem zvládla naprosto ukázkově. Zařvala jsem si, pronesla pár peprných slov, dostala jsem od přítele vynadáno, že když rodím, nemám mluvit sprostě, nakonec mi prostorově výraznější sestřička hupla na břicho a malá byla venku. Dostala jsem od všech pochvalu, že jsem to zvládla ukázkově a byla jsem na sebe hrdá.

Ale pak začal kolotoč s kojením. Terezka mi neustále brečela. Byla jsem nešťastná, na novorozenecké jsem ji odnesla až po třech dnech, kdy mi pak brečela 6 hodin v kuse, trošku jsem se vyspala a malou mi přinesli spokojenou. Tenkrát jsem to nechápala. Nakonec jsem se naučila kojit (byla jsem kvůli technice o den déle v porodnici) a pustili mě domů. Doma to bylo strašné, s pohledem zpět si nepamatuji nic jiného než věčně uplakanou Terezku. Samozřejmě jsem už byla zoufalá, začaly mě napadat myšlenky že jsem se přecenila, že jsem opravdu mladá a neschopná a tak dále.

Po dvou měsících jsme začali řešit, že mi malá nepřibírá a já změnila doktorku na svojí dětskou (ještě jsem k ní chodila i já :-)) a ta mi řekla, že kojit vůbec nemám, že nemám kvalitní mléko. Kvůli mým předchozím problémům a kvůli těhotenství ve věku, kdy je tělo ještě ve vývoji, se moje problémy zhoršily a já prostě měla hodně špatné mléko. Hned to odpoledne jsem letěla koupit lahvičky a UM. Malá jedla jak zběsilá, za pár dní z ní bylo milionové miminko, hodňoučká, začala být krásně tlusťoučká a konečně jsme byly obě spokojené. Moje vzpomínky na šestinedělí jsou jen o řvoucím dítku a nešťastné mamince, vůbec si nedokážu vybavit naprosto nic pozitivního. A vše jen kvůli názoru, že kojení je naprosto nejlepší a že mléko nemůže být špatné. Teď už vím, že v porodnici byla malá těch pár chvil spokojená vždy po přikrmení, ale proč mi to nikdo neřekl? Načetla jsem spousty knih o kojení ale o UM jsem nevěděla zhola nic.

Teď jsem o něco starší a mám malá dvojčátka, manžel chtěl, abych je kojila a já mu narovinu řekla, že pokud to půjde NAPROSTO BEZ PROBLÉMŮ, kojit budu ale pokud ne, tak to řešit nebudu a půjdou na UM. Porodila jsem císařským řezem ve spinálu (za živa :-)) a hned po zašití mi dali holky přisát. Nevím která, ale jedna se tvářila opravdu náramě zhnuseně :-) A druhá byla taková laxní. Dva dny jsem byla na jip a pak už s holkama, zkoušeli jsme je rozkojit, ale jezdily na dokrmy na novorozenecké. Poctivě jsem odsávala, aby se mi rozjela laktace. Čtvrtý den se opravdu rozjela. Nalily se mi prsa, ztvrdly jak byly přeplněné a rázem byly 2× větší jak hlavinky holek. Takže začal kolotoč – odsát (cca 40 minut) – nakrmit jednu (cca 30 minut)- odsát (40 minut) – nakrmit druhou (30 minut) – odsát - nakrmit první a pořád dokola. Holky mi jedly po dvou hodinách, takže jsem nespala.

Pátý den, jsem se dohodla s ne moc ochotnou paní doktorkou, aby mě pustily domů, že péči zvládám bez problémů. Nemám žádné otázky a vím, jak se o děti postarat a že tím, že jsem v nemocnici se tak akorát posouvá doba, kdy si to budu moc zařídit podle sebe. Nakonec mě tedy na moji žádost poslala domů. Díky bohu. Doma to bylo s kojením stejné jako v porodnici, nehledě na to, že mléko mělo hodně podobnou vodovou barvu jako u Terezky. Poslala jsem manžela pro flašky a UM a jsme na umělém mléku. Už jsem ani nezkoušela kojit a odsávat. Nemělo to pro mě žádný význam. Vydržela jsem nespat den a kousek. Bradavky jsem měla příšerně rozpraskané (odsávačka), ono to tedy pak už ani nebolí, jen prvních pár tahů.

Praštila bych cihlou do hlavy každou matku, která mi vykládá, jak moje dítě určitě citově strádá protože ho nemám nacuclý na koze. Co to je za blbost? Miminko nepozná odkud saje a pokud ho máte v náručí, je to přece jedno ne? Ať si kažná maminka sáhne do svědomí, jak dodržuje jídelníček. Kojení pak ničí jak maminku tak i dítě, protože ani jeden nemá dostatek živin. Některé si ani tělo matky nevytvoří samo a pak to těm miminkům chybí (třeba omegy). V UM je přesně vyvážené vše, co to dítko potřebuje, tak ať mi nikdo neříká, že je to pro dítě špatné. Zbožňuju maminy, které si šeptem povídají: „hele ona na veřejnosti krmí flaškou, měla by se jít schovat, aby to nikdo neviděl“, to se mi opravdu stalo. Matky v hávech fakt jak z nějaké sekty, děcka v šátcích přisátých na kozách. Co si vůbec dovolují soudit?

Všem maminkám, kterým kojení nejde přeju hodně sil a doporučuji, aby šly na UM. Je zbytečné trápit sebe i dítě. V prvním roce života se utváří osobnost dítěte a když si bude pamatovat jen nervní matku, sebe s hlavou nedobrovolně připláclou k prsu, jaké to bude mít následky?Třeba žádné, ale může se stát, že dítě pak bude hyperaktivní, více nervově labilní. Bude mít problémy se stresem a podobně.

Doufám, že tento deníček pomůže všem maminkám, které mají problémy s názorem okolí. Pomůže jim vyrovnat se s tím, že se nemohou rozhodnout, zda se trápit a nebo to vše ukončit. Vzkazuji vám, jste skvělé matky a to že nekojíte, není vůbec nic špatného, jste kolikrát lepší než fanatičky, které kojí, ale jaksi jim chybí něco v hlavě, aby posoudily nelehké situace nás, které nekojíme. Netrapte se, kojení není povinost a vy máte svobodu volby. Posílám všem takovým maminkám hromadu sebejistoty a síly ukázat včem kritikům s lehkým pocitem záda.
Závěr tohoto deníčku. NEHCI KOJIT. A teď mě ukamenujte :-)

Hodnotilo 47 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
ajva
Kecalka 325 příspěvků 01.08.11 07:40

Nám kojení taky nešlo, malej jen plakal, nespal a já byla na nervy s bolavejma prsama - nasadili jsme UM spíme celou noc a máme vysmátý a spokojený miminko co jen prospívá. Když to nejde, tak to nejde a lepší spokojená mamča než hromada nervů… Ale kojící komanda se na mě taky vrhli ze všech stran, naštěstí mě manža podporoval a všichni časem pochopili, že když malej prospívá, tak mu to asi opravdu neubližuje :lol: Jinak samozřejmě souhlasím, že kojení je pro mimčo přirozené a poctivě jsme ze začátku zkoušeli vše až přes kloboučky atd…, ale stejně mi dodnes někdo sem tam připomene, že jako nekojím a je to špatně :-x

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 01.08.11 07:55

:palec:
Moc pěkný deníček, mám 11ti denního chlapečka a musím říct že tahle laktační liga by měla být postavená snad mimo zákon, v porodnici jsem neměla mlíko a malý mi brečel hodiny a hodiny v náručí, když jsem šla za sestrou že pláče hlady, tak mi bylo řečeno jak to poznám a že ho teda mám nakojit :zed: :zed: Bradavky mám rozpraskané, bolavé… Druhý den přilítla doktorka s očima na vrch hlavy že má malej šílený váhový ubytky že se okamžitě musí dokrmovat.. no kdo by to byl řekl!!! :pocitac:
Bylo mi naznačeno že jak bude přibírat jen z příkrmů tak půjdem domů později, takže jsem poctivě pila jak velbloud, vodu, mléko, kojící čaj, meltu co teklo.. naštěstí pak se mi prsa nalili, malej přibral a mohli jsme domů.. jenže ouha doma horečky a zánět v prsou od toho jak se utvořilo moc mlíka.. takže odsávání, kojení a tak dokola.. naštěstí se to pomalu upravuje a bradavky se dávaj dohromady, ale naprosto chápu, že někdo kojit nechce! Hlavní je mít spokojený miminko a miminko potřebuje spokojenou maminku a né vycuclou trosku takže za mě AŤ SI KAŽDÝ DĚLÁ CO CHCE!!! :kytka: :mavam:

 
veri29
Kecalka 109 příspěvků 01.08.11 08:21

Uplne s tebou souhlasim!!!! :palec:
Kdyz to jde a chce se tak prosim. Ale nechapu proc to tady nektere maminky tak „fanaticky“ resi a rejpaj jako kdyby slo o jejich miminko? :nevim: Je to prece kazdeho vec ne? Ja uz jsem to tu psala k nejake diskuzi, ze kojit me nebavi a je mi to celkove neprijemne. Dceru jsem kojila skoro 2 roky :roll: desnej opruz, syna mam na sunaru a jsme spokojeny oba dva. Napsala jsi to moc hezky :potlesk: :mavam:

 
Vevilka
Kecalka 175 příspěvků 01.08.11 08:39

taky souhlasím:o)U první dcery jsem kojila 3měsíce pak šla na UM neměla jsem mléko a bolavé bradavky tak jsem toho měla dost.Ale co jsem si vyslechla to bylo něco.Druhou dceru jsem kojila 18měsícu naštěstí to šlo ale od 6měsícu dcery mě to začínalo vadit.A ani nevím jak vydržela jsem to.Ted čekám 3dítko a jsem rozhodnutá,že kojit nebudu.At si každý říká co chce.:o)

 
weendulka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 01.08.11 08:41

Ahojky opravdu pěkný deníček :palec:
Jsem mamkou skoro deseti měsíčního kloučka.
Kojit mě v porodnici nenaučili, jen mi to vysvětlili jak se to dělá a to pokaždé když jsem šla za sestřičkama aby mi pomohly. Byla tam i taková co mě vynadala, že neumím kojit. Prsa jsem měla tak bolavé a bradavky jsem měla, tak rozpraskané, že jsem vždy při kojení plakala bolestí. Nakonec jsem dostala kloboučky a docela se to zlepšilo. VYdržela jsem kojit celé šetinedělí a pak malej moje mlíčko odmítal. Tak jsme po poradě s dr. přestoupili na UM a malej byl spokojenej. Ale jak píšeš, všude jsem narážela na kojící mamči fanatičky. A bylo to samé ty nekojíš, a víš, že toto není zdravé pro prcka atd. Byla jsem pro ně špatná mamka co nekojí a dává UM. Ale souhlasím s tebou v UM je všechno co má mimčo dostat.
A sklidem prohlásím, že pokud budem mít druhé mimčo a nerozkojím se v porodnici, tak poprosím o léky na zastavení laktace a pojedeme na UM. Nehodlám trápit mimčo a také sebe. Víte co se říká spokojená mamča = spokojené mimčo
omlouvám se za román :oops:

 
cvrčík
Nováček 10 příspěvků 01.08.11 09:00

Přioomínáš mi náš příběh, téměř to samé. V porodnici mi nechali malou řvát i celou noc, nikoho nezajímalo proč, nakonec konstatovali, že má asi hlad, tak jí dali glukózu. Podpora kojení - žádná, až druhý den, kdy byla malá značně hladová, pak už jen hlášky „vy kojit nebudete“ a dali mi odsavačku. Doma to byl boj, díky chybě, kdy naše dětská doktorka špatně koukla na váhu, dokrmujeme od prvního týdne, možná zbytečně, možná ne, ale beruška je spokojená. Kojíme částečně, budou jí 4 měsíce a to pouze ráno, odpo a někdy večer, když malá chce. Do dvou měsíců jsem poctivě každý večer odsávala, pak mi to přestalo bavit.
Jen ještě k tý porodnici, každý 2 hodiny kontrola, kolik jsme nakojily… Těžko vysvětlovat, když malá po 20 ml pravidelně usínala a to trvalo do 2 měsíců. Příště jsem připravená řídit se jen vlastním úsudkem, ať si v porodnici říká kdo chce, co chce, a okolí? Pozná se snad na dítěti, zda je kojený či na UM na první pohled… Každého věc, kojení je dneska značně přeceňované.
Přeju jen zdravíčko a spokojené dítko :-)

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 01.08.11 09:12

:mrgreen: Malemu budou 4mesice a take jsem se rozhodla,ze si jako darek dam prikrmy a nekojeni,protoze jsem uz z toho kolotoce na budku-zvazit-nakojit-zvazit-dokrmit :mrgreen: nastesti to delam jen 5krat denne a v noci vubec-na nocdostane tak 100mlmateraku 100mlUM a spi 10hodin :mrgreen:

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 01.08.11 09:13

Tak koukam, konecne normalni mamca, ktera ma rozum na svem miste. Taky nekojim, malej ma 4 tydny, prsa strasne bolely, stejne po mem mliku byl tak osypany, pry z hormonu, ze bych ho teda fakt netrapila, i kdyz doktor rikal at vydrzim, ze malej si na me mleko zvykne. To tak urcite, kdybych cekala, tak se stejne nedockam. Je na umelym, nejdriv jsme koupili nutrilon, mel po nem tak silenou zacpu, ze jsem ho musela vymenit za jine mleko a mame klid, v noci spinka. Preju vsem maminkam pohodove miminka. A jinak kdyz to nejde, na cele kojeni se vyprdnete…

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 01.08.11 09:26

Nemám potřebu se vyjadřovat k obsahu, ale spíše k tomu, jakým stylem byl deníček napsán.
Na můj vkus až moc konfliktně, nepřátelsky.
A to zakončení tomu nasazuje korunu

 
didinky
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 01.08.11 09:33

Moc hezky napsané, souhlasím s Tebou, pokud jde vše v pořádku a miminko prospívá tak je kojení samozřejmě lepší, ale pokud by se měla maminka stresovat, že nemá dost mlíka a mimčo je hladové tak nemá cenu nic lámat přes koleno a je lepší ke spokojenosti obou, když je na UM, já zatím kojím, ale první dva dny po porodu musel syn dostat večer UM, nechtěl se přisát a křičel hlady a i přes to dál kojíme, takže pokud bude zase nějaký problém, radši UM, než hladový a uplakaný mimčo :pankac:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 01.08.11 09:36

ahoj, ja sice kojim malou celou dobu i v jejich 8 mesicih, ale kdyz to nejde tak to nejde a nac se stresovat? takze souhlasim s tim ze je pak lepsi UM. Taky nevim proc se to tak resi. je fakt ze prvni co se lidi ptali bylo jestli kojim. co jim je do toho, snad je to nase soukroma vec. Um ma take sve vyhody, treba ze mimico spinka celou noc, nas emala se budi desne casto a ja jsem nevyspala.

 
MarketaJ
Závislačka 4236 příspěvků 01.08.11 09:48

Já mám docela štěstí, že mi nikdo nic neřekl, že už nekojím, obě hoky jsem s velkýma obtížema kojila šest neděl a šlus, mlíko došlo. Ani moje doktorka mi nic neříkala, okolí zrovna tak. Je fakt, že já bych to každýmu pěkně vysvětlila, ale fanatická laktační liga, co je v Krči, to byl teda fakt zážitek. Už jenom kvůli tomu, bych tam nikdy už rodit nešla.
U Lucku jsem z toho byla vystresovaná, že nekojím, ale teď už jsem to neřešila a mám spokojený pohodový miminko. :pankac:

Příspěvek upraven 01.08.11 v 09:51

 
Hugi284
Povídálka 42 příspěvků 01.08.11 10:08

Teda s autorkou bych se nechtěla potkat osobně, protože by mě asi minimálně šlápnula na nohu. :-)
Já kojím nyní už třetí dítko (syn bude mít 17 měsíců) a upřímně - přijde mi to jako zcela normální. Nepovažuju se za žádnou sektářku, ani nic podobného. Prostě kojit můžu, tak kojím. Stejně tak mi přijde normální, že když kojit nemůžu, tak nekojím, ale své dítě nakrmím podle mého názoru tím nejlepším, co mu můžu dopřát - tudíž UM.
Přijde mi, že některé nekojící maminky mají mindrák z nekojení, a proto mají nutkavou potřebu bojovat proti kojení. Podle mého je nejdůležitější, aby dítě bylo zdravé a prospívalo (ať už díky MM či UM). Článek mi přijde hodně agresivní. I takové téma jde zpracovat příjemněji. :nevim:

 
Hodaka  01.08.11 10:32

Nejsem zastáncem kojení za každou cenu i když vím že je to nejlepší co může být.
za 1- mléko je hned k dispozici
za 2- ušetří se nemalé peníze
Já sama jsem první 2 děti kojila asi 3-4 měsíce, třetího syna asi 6 týdnů, vždy v naprosté pohodě, spal krásně pak mu šlo už hůř tahat a plakal hlady, tak jsem přešla na UM, ano vzdala jsem to!Ale nestydím se za to, kojení pro mě není tak úžasný zážitek, beru to tak že krmím dítě.Do teď syna krmím mlékem v náruči tak kontakt je.Možná když bych měla další dítě nekojila bych vůbec, nevím.
Ovšem styl tohoto deníčku se mi vůbec nelíbí, je napsán fanaticky stejně jako by ho psala kojící maminka z „laktační sekty“ :lol:
Každý má právo volby, chceš kojit koj.
Nechceš kojit nekoj.
Rozhodně ta která dává UM není špatná maminka a naopak to platí stejně.

 
iríísek
Povídálka 49 příspěvků 01.08.11 10:32

ahojky…nemyslím si, že by autorka bojovala proti kojení ale naprosto jí chápu a myslím si, že se stejně jako já setkala s negativním postojem k tomu, že nekojí.navíc každej ti na potkání položí otázku: „A KOJÍŠ???“.....mě se laktace nerozjela téměř vůbec po 14 dnech šíleného kolotoče ze mě malá vytáhla 20ml z obou prsou a obě jsme byly v tak šíleném stresu, že jsem se po třech týdnech přestala snažit přešla na UM a obě jsme ted v pohodě. Malá pěkně přibírá a je to vysmáté miminko. Na druhou stranu ale musím říct, že bych mnohem raději kojila i UM má své nevýhody. Terezka byla po umělém mlíčku zahleněná, člověk pak řeší kam může a nemůže vyrazit, protože ani termoobal na lahvičku neudrží mlíčko teplé déle jak dvě hodiny a také finanční náklady nehorázně rostou.........

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 01.08.11 10:32

Krásně napsané a naprosto s tebou souhlasím,jako by jsi mi mluvila z duše. :potlesk:

 
kocicka18
Kecalka 279 příspěvků 01.08.11 10:53

Gratuluji ke zdravému rozumu!!!! Taky jsem z těch matek fanatiček na nervy. Sice tedy plně kojím, ale malému to nestačilo a zakládat diskuzi na téma, začít s příkrmy (zeleninovými, protože sunar vehementně odmítá) je dost o nervy. Docela jsem koukala kolik lidí resp. maminek by se ani neobešlo bez příruček a jak striktně je dodržují..

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 01.08.11 11:12

krásně napsaný, taky jsem si užila kolem kojení a kojící sekty svoje, díky bohu mě nepohltili deprese a hormony a začla jsem myslet mozkem takže jsem nasadila umělko a od tý doby jsme spokojení všichni, malá, já i manža!!fanatické kojení nesnáším a v případě dalšího prcka vím že už ani kojit nechci, tím co se vše dělo kolem mého nekojení naprostá hysterie a tyranie jsem si vypěstovala ke kojení odpor, malou mi v porodnici vyhladověli jen aby jí nemuseli dát umělko, prostě hnus!!

takže přeju dětičkám zdravíčko a tobě pohodové maminkování :potlesk:

 
aartep
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 01.08.11 11:16

ahoj, naprosto s tebou souhlasím. Mám ročního chlapečka a téměř stejné zážitky a vzpomínky. Kojení je v dnešní době opravdu přehnaně preferované. A na to, že žijeme ve 21.století mi přijde absurdní, že žena nemá téměř žádnou šanci dohledat informace a rady o umělé výživě, natož aby jí poradil zdravotní personál.
Oponentkám chci jen vysvětlit možná lehce agresivní nádech příspěvku. S dalekou větší agresí se totiž nekojící matky setkávají na každém rohu. Tak se nám nedivte a snažte se nás pochopit. Děkujeme.

 
MarketaJ
Závislačka 4236 příspěvků 01.08.11 11:18

Pochybuju o tom, že by pisatelka byla fanatickou odpůrkyní kojení. Jen nesnáší tu všeobecnou masáž, kterou člověk dostává už v porodnici a pak i když přijde domů. Každej se tváří, že UM je jed. Ono i ti výrobci, když na každý krabici si člověk přečte, ale MM je neje nej nej, ale když to holt jinak nejde, tak Nutrilon je ten nej nej nej. :roll: Fanatismus na druhou. Já třeba naprosto nesnáším mediální masáže na UM, plenky, kosmetiku atd., prostě si sama podle svýho vyberu, co mi a dítěti vyhovuje. I moje doktorka se tvářila divně, když jsem jí řekla, že nedávám Nutrilon, ale Nutradefence a při tom, když si člověk porovná složení, tak je úplně to samý. Taky netuším, proč bych se měla stydět, že na hřišti vytáhnu místo prsa lahvičku, popravdě bych se víc styděla za to prso. Mně prostě kojení zase až tak příjemný nebylo, navíc jsem ho měla hodně komplikovaný. Když jsem jezdily do Krče kvůli pupíku, tak mi tam bylo hodně nepříjemný kojit před nacpanou čekárnou, ale co jsem měla dělat, že jo.
Pro mně za mně, ať si ženský kojej nebo dávaj UM, hlavně že děti nejsou hladový.

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 01.08.11 11:30

Já mám pocit, že většina lidí nemá žádné starosti, že musí pořád řešit své okolí… Myslím, že všechno je o selském rozumu a o tom, jak se ho držet, i když všichni vědí, co je pro vás nejlepší.
Ale takovéhle obhajoby, ať už kojení,nekojení nebo čehokoliv, mi trochu připadají jako přesvěčování sebe sama o dostatečnosti svého rozumu a šestého smyslu :nevim:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 01.08.11 11:35

SOUHLASÍM S TÍM ŽE POKUD KOJENÍ NEJDE A STRESUJE SE TÍM MATKA I MIMČO JE LEPŠÍ PŘEJÍT NA UM SICE TENHLE PROBLÉM NEMÁM KOJÍM 11 MĚSÍČNÍ SLEČNU :oops: SPÍČ MÁM TED PROBLÉM PŘESTAT :lol: :lol: ZNÁM SPOUSTU MAMINEK A DĚTÍ KTERÉ VYROSTLI NA UM A NEPŘIPADAJÍ MI JINÉ NEŽ TY KOJENÉ…ŽÁDNÁ MAMINKA BY NEMĚLA BÝT OD OKOLÍ PONIŽOVANÁ NEBO SE CÍTIT ŠPATNĚ ŽE NEKOJÍ KDYŽ TO NEJDE TAK TO NEJDE S TÍM SE N EDÁ NIC DĚLAT A MIMČO CHCE PAPAT POŘÁD TAK UM JE JEDINÉ A TO NEJ.ŘEŠENÍ… :mavam: :mavam: :mavam:

 
lenkabu
Extra třída :D 13741 příspěvků 01.08.11 11:35

čau jsi pěkně vytočená :mrgreen: ale mluvíš mi z duše :wink: Kojení je kult, laktační liga pro mně sekta :nevim: nemám vůbec nic proti kojení jako takovému ale proti tomu šílenství co kolem panuje. jakoby nekojené děti měly ďáblovo znamení. pro rejpaly píšu že jsem obě holky pár měsíců kojila,nicméně pokaždé to bylo nic moc pro mně i pro ně…málo nabíraly, celý den visely u prsu a pro obě strany bylo úlevou přejít na UM. Výčitky svědomí z toho rozhodně nemám. A že si někdo dovolí komentovat krmení lahví nahlas je nehorázné.......pro mně je třeba nepochopitelné dvouleté dítě přisáté k prsu na veřejnosti a taky jim to nekomentuju.

 
saphire
Závislačka 4887 příspěvků 01.08.11 11:41

Krásně napsané a naprosto souhlasím :wink: Já sice kojím, protože to jde, ale kdyby to nešlo a malý by neprospíval, proč zbytečně stresovat sebe i miminko :?:

 
eliku
Kecalka 149 příspěvků 131 inzerátů 01.08.11 11:43

MOC díky za tento deníček. S kojením jsme taky měli problém, po 2 týdech jsme přikrmovali UM, protože malá řvala po hodině hlady a vůbec nepřibírala. A co jsem si vyslechla od okolních zkušených matek, že mít málo nebo slabé mlíčko je blbost apod.
Teď máme přes rok a na tom našem mazlovi není vůbec poznat, že byla kojena jen 3 měsíce.

 
peteris
Kelišová 5407 příspěvků 01.08.11 11:52

:mavam: všem kojícím i nekojícím maminám. Zdovolením se přidám i já k annamat9 a ve všem s ní souhlasím. Byť jsem asi o generaci starší (39) měla jsem úúúúplně ten sám problém s mlékem. V porodnici (2006) se mi Filípek nedokázál přisát, zkoušeli jsme všechny metody a ani jedna nezabrala, za prvé se mi ani nepodařilo rozjet laktaci, ať jsem se snažila, jak chtěla. Horká voda, odsávačky, masáže, nic, prostě neteklo. Domů jsme odjeli s příslibem, že se budeme snažit a mně se začala hroutit psychyka…co jsem to za matku, která neumí nakrmit své dítě???? Jak k tomu chudinka příjde????? Zkoušela jsem do úmoru a psychyka šla rapidně dolů. Když jsem za sebe vyždímala deci a nakrmila syna, blil takovým gejzírem, že jsem měla strach, že se nenadechne. ZÁVĚR: Přechod na UM, spokojený syn i já. Rok od porodu jsem byla na antidepresivech. A můj nekojený syn netrpěl újmou nekojeného dítka, krom klasické rýmy a kašle je zdravý jak rybka a první antibiotika okusil ve 4letech, když dostal angínu :srdce: Nejde-li to nekojte a hlavně klid.
Omlouvám se za sloh

Příspěvek upraven 01.08.11 v 11:54

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 01.08.11 12:08

8-o :lol: mazec!!! :pankac: Souhlasím v každém bodě i s tím JAK to bylo napsáno. Nejde o mindrák z nekojení jak tu psala jedna maminka. Jde o to, že už nás se*ou kecy všech matek kterým kojení jde a nedokážouu pochopit, že některým ne. Proč my nekojící můžeme respektovat vás kojící a vy kojící nás nikoliv? (Nehážu vás do jednoho pytle, mluvím k jednotlivcům).

Ta „kojící sekta“ byla podle mě myšlena skupina matek (jako je třeba „kozí liga“), které vtloukají ostatním maminkám do hlavy, že musí kojit za každou cenu. V jedné diskusi jsme dokonce byly označeny za LÍNÉ! 8-o NO KDE TO JSME?

Já druhé kojit nebudu ani kdyby nevím co. A rozhodně mohu potvrdit poznámku autorky, že dítě, které v prvním roce života zažije jen vystreslou matku, ponese si psychické následky. Ano, moje malá z prvních 7mi týdnů boje s kojením a následné mé počínající laktační psychozy, dnes těžce zvládá hlasité zvuky(leká se a pláče), při každém mém zatváření se hodně analyzuje, jestli se zlobím, jsem vystresovaná a nebo v pohodě… a to jen proto že jsem si nechala „radit“ od laktační ligy a matek, kterým jde kojení levou zadní.

Za mě, kojte pokud vám to jde, nekojte, pokud by Vás to mělo ničit. Každá maminka musí poslouchat své vnitřní pocity a pokud mi praví, že kojit mám či nemám, ať se podle toho zařídí.

Obecně platná „pravidla“ mi lezou krkem a zvětšiny je bojkotuju, protože na mateřství NENÍ NÁVOD. Každá maminka je jiná, tak stejně dítko. Řídím se vlastním rozumem, a když nechci například dítěti dát dvě dávky očko najednou, sice vypadám jako blázen jen proto „že se to tak běžně dělá“ a sestra s doktorkou si o mě šuškají, ale prostě nedám. Tak to cítím.

Proč jsem tohle nevěděla tehdy, když jsem se za každou cenu snažila kojit „protože je to tak správně“…nevím. Už to vím a mrzí mě, že jsem mojí dceři jen kvůli „radám“ ostatních připravila tak strašný start do života. Mám co dělat, abych její psychiku srovnala. Je jí 9 měsíců a ještě dlouho to potrvá, než jí vysekám z následku „toho nejlepšího co jsem pro ní mohla dělat“ :roll:

Autorko deníčku :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 01.08.11 12:09

díky za tenhle deníček, když to čtu, tak se mi vybavuje moje šestinedělí, taky po císaři, v porodnici neustálá buzerace, kojení snad 20hod denně, malej nepřibíral, dokonce ubíral, doma to samý, nakonec příkrmy a částečné kojení, pak už jen odsávání a UM a dneska už jsme pouze na UM, mě se tak ulevilo a malému taky, přesně jak píšeš, pokud jde kojení dobře, tak jsem pro to kojit, určitě se tím ušetří spousta peněz a také práce s vyvářením lahviček atd, ale když to nejde, tak proč se za každou cenu trápit a kazit si ty jedinečný chvilky s miminkem, fakt díky za tvůj deníček :palec: :palec:

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 01.08.11 12:11

Ahoj, nečetla jsem tedy všechny komentáře - je jich moc :-). Jen chci napsat něco málo o opačné stránce věci.
Když se narodil syn, bylo mu jdno odkud mlíko teče. Bral lahev stejně jako prso :wink: . Tak jsem vždy na pochůzky ven odsávala a brala lahvičku. Taky jsem nechápala matky, ketré vystrčí prso a kojí např. v restauraci, nákup. centru apod. Kojili jsme 10,5 měsíce.
Po narození dcerky jsem trochu změnila názor. Ona naprosto odmítá a bojkotuje cokoliv gumového do pusy - dudlíkem počínaje a specielní anatomickou savičkou i se lžičkou konče. Prostě z lahvičky pít nebude a basta. Takže kojím na veřejnosti, resp. vystrkuji kozu a visí mi u ní dítě, jak ty píšeš :lol: :mrgreen: a to stále i když jí už bylo 8 měsíců a víš co, je mi to úplně jedno. Ať si lidi koukají a myslí si co chtějí. U prsa se mi miminko nejlépe uklidní a uspí :palec: .
Ať si to každý dělá po svém a hlavně ať se nestará o ostatní.
A jen taková poznámka k vodovému mlíku: složení by mělo odpovídat potřebám děťátka. pokud je mlíka přebytek - přední obsahuje hlavně sacharidy, to je vodové, zadní spíše tuky a to už je to „bílé“. Praskliny jsou typické pro začátky kojení, časem se zahojí a už by kojení bolet nemělo (tak do dvou týdnů po porodu). Zánět se může udělat pokud dostatečně nevyprázdňuješ atp. To co zde popisuješ jsou běžné začátečnické problémy s kojením. Po jejich zdolání by se už množství mlíka mělo upravit podle spotřeby a kojení by mělo jít bez obtíží. :wink:

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 01.08.11 12:14

před pár lety tlačili UM, dnes se tlačí kojení.podle mě ať si každej dělá jak chce, já kojím- je to pro mě finančně výhodný a hlavně mám mlíko sebou kamkoli s malým jdu, nemáme s kojením žádný problém, pokud by bylo problematický rozhodně by jsem se taky nemordovala a v klidu přešla na UM.nejsem odpůrce ani zastánce ničeho.Jak jsi psala, že někdo řekne jdi se s tou flaškou schovat, to mě pobavilo :mrgreen: mě totiž doma půl rodiny říká, ne aby jsi kojila na veřejnosti, to se nehodí :pankac: jako co se na tom nehodí??? vždyť mi dospělí se taky cpeme na ulici párkem v rohlíku-a to se jako hodí???
kojení je zcela normální tak co by jsem to prso venku nevytáhla, tak jako mě přijde zcela normální vytáhnout flašku s UM :palec: :mavam:

 
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 01.08.11 12:41

Ja chapu pisatelku ze pise lehce nabrousene, setkala jsem se s podobnym pristupem kdyz jsem prvni ditko zacla po 14ti dnech prikrmovat UM, protoze mlika bylo najednou malo, kojeni me silene bolelo, mela jsem pocit ze jsem neschopna a ty soucitny pohledy.. Za par tydnu uz jsem jen odsavala mini davky a zbytek davala UM a nejak mi nedochazelo, ze uz to nema smysl, prsa dostala zabrat a ja se porad stresovala.
V peti mesicich jsem se na to vyprdla a desne se mi ulevilo. Ted u druhyho jsem tak nejak nepocitala s kojenim a ono to kupodivu jde, naprosto bez problemu, docela dlouho mi trvalo nez mi doslo ze normalne kojim, furt jsem cekala kdy mi zas zmizi mliko, kdy budu mit krvavy bradavky :-) A musim rict, ze je mi fuk jestli kojim nebo ne, starsi je naprosto zdrava a spokojena a vim ze to bez kojeni taky jde.
Jinak mi v porodnici po druhym porodu prislo, ze uz kvuli kojeni tolik nesili, rikali ze nas pusti az bude mala pribirat, at uz z kojeni a nebo z UM a to mi prislo jako docela revolucni prohlaseni :lol:
Mam pocit ze holky co koji bez problemu proste nechapou jaky to je kdyz to proste nejde a nekdy se mi zdalo ze si par lidi mysli, ze jsem se dost nesnazila a ze si to chci jenom usnadnit :zed:
Ted kdyz mi to jde bez problemu a neboli to a mala dobre pribira tak bych asi taky rikala, ze na kojeni nevidim nic slozityho a ze nechapu jaky drama z toho nekdo dela :lol:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 01.08.11 12:52

pro goldenku: goldenko přirovnávat kojení k jezení párku na ulici?? no nevím, mě přijde kojení na veřejnosti nechutné,nemyslím tím když se mamina snaží zakrýt a nakrmit v tichu klidu někde v rohu ale nesnáším maminy a že jsem jich zažila hodně, které jsou schopné si sednout v cukrárně ke dveřím i když jsou volné místa i jinde, otočit se směrem ke dveřím a vyvalit kozu. já jsem ženská a i mě to vadí a co vím vadí to více lidem vč. chlapů, když minule před mým manžou kojili dvě ženský z rodiny, tak u první mě kopnul pod stolem protože jí mlíko vystříklo až na stůl do jídla, okamžitě přestal jíst a byl totálně znechucený, podruhé když kojila před ním jeho sestřenka tak se sebral a odešel a když jsem se bavila na tohle téma s kolegy v práci řekli mi že jim to vadí, že neví jak se u toho chovat když např. mají k té ženě úctu nebo nějaký vztah(sestra, švagrová atd.) Zažila jsem i případ kdy kojící vytáhla kozu u svatební hostiny přitom jí novomanželé předtím naznačili že je objednaný pokoj vedle salonku kde může v klidu nakojit přebalit ale jí to bylo fuk, ale co my ostatní? já nejsem povinná sledovat něčí prsa, zajímavý že neznám ženskou která by ráda ukazovala prsa v normálním stavu, ale když kojí tak má každá druhá asi pocit že její prsa jsou posvátné a musí je ukazovat :cert:

kojení je pěkné lidské ale lidské je i např. menstruovat a přesto nevykonávám potřebu v období menstruace uprostřed restaurace pro obdiv ostatních!!!
takže za mě pokud je kam jít např. naprosto volná restaurace tak nechápu proč ty kojící mají potřebu se takhle ukazovat???!! já jsem měla malou na flašce a přesto jsem chodila jí krmit někam do zadu aby měla hlavně ona klídek na baštu!!

tohle samozřejmě není útok na tebe, znovu opakuju že mě nevadí kojení na veřejnosti ale pouze za podmínek že se ta mamina snaží to dělat diskrétně aby mělo miminko klid na baštu a neobtěžovala ostatní

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 01.08.11 12:52

Samozrema suhlasim s tim ze ked kojenie nejde, tak to nemusi bot za kazdu cenu, ale nesuhlasim s definiciami ako „kojici sekta“, „fanaticke kojeni“ atd. Tim to chovaniem ste sami seba prirovnali s ludmi, ktore vas „sudili“ ze ste nekojili. Kazdy clovek ma svoje limity. A vy nemozete vediet preco ta alebo ina matka rozchodla kojit a vytrvala na svem.

PS: Ja som porodila 34+0, pravdepodobne kvoli infekci. Materske mlieko ma nieco, co UM nema, a to su imunne latky. Kvoli nevyzralosti naseho chlapca, prve par mesiacov sme skoro kazdy tyzden chodili na kontrolu do nemocnici, 2 krat sme boli hospitalizovani. Okrem nas tam sedeli v cakarne rodicia s horymi detmi, a som mala sileny strach, ze on tam nieco chyti. Aj sestry nam pomohali, ze nas brali „bokom“, aby nechytil nieco. Jedna s hlavnych vieci, co som mohla pre neho urobit je kojit, a tim dat mu ochranne latky, ked ze sam ich este nestihl poradne vytvorit. Ani moj manzel nevie, kolko som proplakala. Kojenie ma na zaciatku bolelo, a velmi.

Příspěvek upraven 01.08.11 v 12:56

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 01.08.11 12:58

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:, moc děkuju za tenhle deníček :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:.

 
Rose-k  01.08.11 13:30

Super deníček!! :palec: :potlesk:
Taky jsem si dlouho vyčítala,že jsem nemohla kojit,ale prostě to nešlo bohužel a uznala to aj dr. :-( A tak vím,že prostě příště sebe ani mimi nebudu trápit nejde kojit,tak nejde a hotovo Um není jedovatý :-)
A musím říct,že při přechodu na UM řeči NĚKTERÝCH kojících mamin my nepřidaly :roll: ,takže ta kojící masáž mě taky pěkně štve!!Je to každýho věc,zda kojí či ne. Hlavní je spokojená matka a mimi!!! :pankac: :pankac:

Příspěvek upraven 01.08.11 v 13:32

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 01.08.11 13:43

Hezky napsáno, je vidět, že ve svém okolí máš spoustu kojících fanatiček, jak píšeš :-D Já když byla těhotná, tak jsem si nepřipouštěla, že bych snad nemohla kojit. Prostě jsem kojit chtěla … ani jsem si nepořídila žádné lahvičky, UM, prostě nic. Vždyť moje maminka i babička kojily do 1.roku všechna svá díťátka :-) Já na tom bohužel už tak dobře nebyla … snažila jsem se, ale po 8 týdnech nepřibírání a nervů v pr**** mi to mlíko nějak zmizelo a od té doby jsme na UM. Bylo mi to tenkrát hodně líto, že malé nedám své mléko, ale nedalo se nic dělat Já neodsuzuji kojící ani nekojící matky … každá se snaží pro své dítě dělat to nejlepší, neee??!!!
A z těch co se tě neustále vyptávají a blbě na tebe koukají si nic nedělej. Ty víš, že tvoje děti dostávají to nejlepší!!!!

 
Hodaka  01.08.11 13:48

Tak já asi žiju na jiné planetě, ale nikdo se nikdy nepozastavil že nekojím, zeptají se „Kojíš“ já „ne“ a tím to končilo :nevim: možná se mě bojí že bych je poslala do pr… :mrgreen: V nemocnici na mě taky nikdo netlačil, chtěla jsem mlíko tak mi sestra dala.

 
Oz
Echt Kelišová 9305 příspěvků 01.08.11 14:02

Ahoj, tak já osobně jsem se s kojením mordovala a u syna jsem to vybojovala, i když to nebylo úplně na pohodu kojení, u dcery jsem kojila jen 5 měsíců a to byly teprve nervy, jenže ona je nemléčné dítě, takže nechce ani UM. Co se týká kojení na veřejnosti, tak mně zas přijde nechutné srovnávat kojení s menstruací :poblion: , co tu napsala Martulkaslonik Já jsem na veřejnosti kojila, když byla možnost, tak jsem někam zalezla, abychom měli klid, ale když ta možnost nebyla, tak prostě nebyla. Tasit kozy u svatební hostiny, to je extrém, to bych taky nedala a mlíko v jídle, to už vůbec ne, ale prostě tak normál.
Deníček, ač mě pobavil, tak je napsaný docela agresivně, ať si to každý dělá opravdu jak chce, i když musím říct, že maminky, co nechtějí kojit nechápu, mně to strašně mrzelo, že to nejde, ale tím nechci říct, že kojit mají, jen to prostě nechápu. :nevim:

 
burgundy
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 01.08.11 14:31

ahoj, super deníček,mne ta sekta laktační liga dostala do depresí, hrozim se že jdu ve středu na převážení mmalé, protože prý po UM hodně přibírá, tak jsem dostala nakázáno od min. týdne pouze kojit. Odstříkam už jen 20 ml deně, takže jsem se na milé kojení vybodla. doufám, že mne mudr. ukamenuje že malá opět „HODNĚ“ přibtrala a že jsem neschopná matka :-(

 
wobludka
Extra třída :D 11490 příspěvků 01.08.11 14:32

Kojí, nekojí, není to jedno? Evidentně velmi ožehavé téma co do počtu komentářů.

Nepatřím ani do jedné skupiny, kojila jsem, ale částečně. A když jsem vytáhla injekční stříkačku, vzbudilo to rozhodně větší pozdvižení než odhalené ňadro nebo lahvička :lol:

Na jednu stranu se nekojící snaží zoufale obhajovat a bránit, což působí dost zvláštně vzhledem velikosti problému, na druhou stranu ten tlak na to kojit od okolí byl a to dost příliš agresivní.

Teď jsem znovu těhotná, kojit chci, ale hodlám tomu věnovat mnohem menší úsilí.

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 01.08.11 14:43

kury a přirovnání k párku k rohlíku ti přijde lepší? kojící liga mě neustále vnucovala jak je kojení přirozenost každé ženy, stejně jako jiné fyziologické pochody v těle, že neexistují ženy které kojit nemohou, jsou jen ty co nechtějí, jak je to přirozené krásné a bla bla. tak se ptám menstruace je pak co? přirozená stejně jako kojení, přesto se ke kojení přistupuje rozhodně jinak než k mensturaci. zase je to jen o tom že se z kojení dělá něco nadpozemského, nedej bože říct že kojit někdo nechce.

 
Nymph
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 7 inzerátů 01.08.11 15:03

Nedá mi abych na tento deníček nezareagovala… Útočný styl, jakým jsi ho napsala není ani trochu pěkný…
Ano, kojení a mateřské mléko je bezesporu pro miminko to nejlepší, ale když kojení nejde, netřeba se trápit a je pravda, že je lepší UM než vystresovaná maminka, s tím se nedá nic než jen souhlasit…
A že se na tebe někdo dívá zle a napadá tě za to? Vždyť ty se ale ke kojícím maminkám v tomto deníčku vyjadřuješ úplně stejně!! :roll:
Já mám ve svém okolí několik nekojících matek a ty se naopak zase podivují nade mnou, že stále jen kojím a nedávám malé nic jiného… a nenapadlo by mě o nich psát, jaké jsou to „blbky“ :roll:
Podle mě se dá nekojící maminky povzbudit jiným způsobem než napadáním těch, které svoje milující děti ke koze přisáté mají (dle tvých slov…:roll: )

 
LucieHo  01.08.11 15:45

Dobře napsané. Já sice malou kojím, bude jí 5 měsíců, ale v porodnici to vypadalo bledě. Sice se mi přisála, ale usínala mi. Asi 2 den v noci začala plakat a vztekat se, nechtěla se přisát, takže jsme od 3 dne začali přikrmovat. Rozkojila jsem se až doma, ale i tak mám někdy pocit, že jí to už nestačí. Můj názor je, že pokud to jde a maminka chce kojit, tak ať kojí. Pokud to nejde, tak nemá cenu, aby do toho maminu někdo tlačil. Potom je nervózní mamča, tak je nerózní i mimčo. Nemám ráda takové hlášky jako: „A kojíš?. To je dobře. Musíš kojit.“ To MUSÍŠ mne vytáčí. Každý, ať si to dělá jak chce.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15975 příspěvků 01.08.11 15:45

Také si myslím, že kojení je nejlepší a nejpřirozenější způsob výživy dítěte a to i přes to, že sama jsem dcerku kojit nemohla:tím spíš chápu pocity zakladatelky.Také jsem byla vystavena neustálým otázkám typu „Kojíte?Nekojíte??“ a nepříjemnému vysvětlování.Cítila jsem se jako špatná máma a bylo mi to strašně líto.Podobné pocity ve mě svého času vyvolávaly otázky „Půjde manžel k porodu?Nepůj­de???“ jakoby snad jedině tím dal můj manžel dostatečně najevo, že si mě váží a má mě rád a jedině jeho přítomnost u porodu nám zajistila dlouhý plnohodnotný vztah.Poslední dobou se zase množí články o tom, že pokud se dítě narodí v porodnici a ne doma za asistence babiček a sourozenců, nemá dotepaný pupečník a nestráví první hodinu života mámě na hrudi, nikdy to nebude „ono“.I když věřím, jak moc jsou tyhle věci důležité a správné, ta „masáž“ je mi nepříjemná. Všechny chceme věřit, že pro své děti děláme jen to nejlepší co je v dané chvíli v našich silách, bez ohledu na to, co je zrovna moderní. To, co bylo správné dřív, dnes už obvykle není - ale není v našich silách vrátit čas nebo bojovat s něčím, co nezměníme.Takže když kojení nejde, pak nejde - jde to vyřešit.Buďme rády!

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 01.08.11 15:47

jha nechapu-kde autorla utoci :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

 
Solvejg
Stálice 93 příspěvků 01.08.11 15:53

Naprosto souhlasím s Nymph. Začínám mít totiž pocit, že ono dusno kolem kojení dělají právě ty, co nekojí. Doposud jsem se nesetkala s nikým, kdo by odsuzoval ty matky, které krmí UM…v mém okolí jich je více než dost a i když já kojím, nenapadlo mě to nikdy řešit. Naopak jsem od těchto matek již byla několikrát s pochybovačným a ironickým tónem hlasu dotázána, jak dlouho jako ještě hodlám dceru kojit (bude jí rok). V tu chvíli jsem si připadala jako nějaká tyranka, ne-li travička, že si dovoluji dceři „nutit“ prso (a stejně si připadám po přečtení tohoto deníčku). Takže já osobně se za celou svoji kojící kariéru setkávám spíše s opačnou „diskriminací“. Ale upřímně řečeno…NECHÁPU, PROČ TO VŠICHNI POŘÁD REŠÍ???? CHCEŠ KOJIT, KOJ! NECHCEŠ ČI NEMŮŽEŠ, NEKOJ!
Já chtěla, a tak jsem překonala problém plochých bradavek. Vydržela jsem i nesmírně bolestivé přisávání malé celé šestinedělí, kdy jsem opravdu brečela a nadávala jak špaček, že „jim“ nestačí týrat mě u porodu, ale ještě si vymyslí nějaké kojení, kterým mě chtějí dorazit…prostě jsem chtěla, ale nikdy mě nenapadlo navážet se do těch, co nechtějí, nebo nemůžou…

 
Almondea
Echt Kelišová 8511 příspěvků 01.08.11 15:54

Já se taky přidám se svým názorem. I když jsem svého synka kojila do 8-mi měsíců, tak mám pochopení pro maminky, které nekojí a myslím si, že kdyby nebylo tolik fanatického prosazování kojení, tak by spousta miminek v začátcích svého života nemusela být týrána hlady a to jen proto, že si někdo myslí, že kojení je jediná strava pro mimčo.
Je mi hrozně moc smutno, když čtu, jak miminko pláče hlady a maminka má strach mu dát UM nebo je jí to dokonce zakazováno. Pro mě je to nepochopitelná krutost k bezbrannému tvorovi. :cry: Ty sestry v porodnici se v tom snad vyžívají nebo co. :cert:

 
Eliška
Extra třída :D 11649 příspěvků 01.08.11 15:55

Jen podotknu, že každá vyškolená laktační poradkyně je si vědoma toho, že kojeníschopných není 100% žen. Takže pokud vám nějaká poradkyně tvrdila, že není ženy, která by kojit nemohla, je to pochybení a neznalost.
Pokud to tvrdil někdo neškolený, je mimo mísu a je zbytečné si z toho dělat hlavu.
Z mého okolí neznám poradkyni, která by prezentovala kojení takto fanaticky. Zajímavé, že podle diskusí jsou takové všechny či alespoň většina.
Jistěže smyslem práce poradkyní má být nabízení pomoci ženám, které o ni mají zájem, nikoli nucení.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 01.08.11 16:00
BURGUNDY

Tobě mudra vyčítá že přibíráte moc? 8-o :lol: Promiň ale podle čeho to bere? Podle tabulek? Já mám těžkotonážní mimino. Přibírala skoro kilo měsíčně na MM i na UM. Jak tohle proboha někdo může kritizovat? Ano, máme 9 měsíců a 10 a půl kila :oops: :mrgreen: , ale naše malá nebyla drobek ani při narození. Takže klíííd! Řiď se jen svým rozumem a buď šťastná že ti přibírá. Vem si jiné maminky, které se trápí s tím, že jim mimi nepřibírá vůbec :wink:

Já mám sic tlusťoučkou ale dobře stavěnou dceru, ještě ani jednou(klepu) nebyla nemocná, nevíme co je to rýma, ani teplota(jen jednou při zoubkách).

Žádný stresy. S tabulkama mojí mudru posílám do pr… už pěkně dlouho :pankac: :lol:

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 01.08.11 16:04

Denicek jsem si precetla a nechtela se ani vyjadrovat.
Me pocity vyjadrila presne Nymph.

Denicek je napsan bohuzel agresivnim zpusobem,je plny zloby,zasti a odsuzovani.Bohuzel.
Je mi lito,ze zakladatelka nemohla kojit,preji ji,aby mela rozhodnuti o kojeni jake chce.Vzdyt je to jedno,jestli se dite koji ci nekoji.Me zkusenosti z meho okoli jsou takove,ze jsem se nesetkala s nikym,kdo by odsuzoval nekojene(nerikam,ze se nic takoveho nedeje,ale neslysela jsem to),naopak jsem to slysela mnohokrat.A po­dobnych denicku a vykriku jako je tenhle cetla hodne.
Nedotyka se me to nijak,neurazi me to,je to spis smutne,kdyz nekdo mluvi o odsuzovani a sam odsuzuje a hodnoti.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama