Je po svátku zamilovaných. A co bude dál?!

Valentýn byl pro mě vždy komerčním americkým svátkem. Sama ho neslavím, ale jelikož ráda pozoruji lidi, tak se mi v souvislosti s tímto svátkem podařilo cosi vypozorovat.

*

„Ano! Svět se zbláznil aneb svátek zamilovaných je tu,“ říkala jsem si již 14 dní před Valentýnem v nejmenovaném obchodním centru, kde už všude okolo byla srdíčka a plno růžových a červených odstínů.

Valentýn neslavím, ba naopak jsem jeho odpůrcem. Proč?!… Zdražili mi i čokoládu (v těhotenství pro mě dost velký problém). Chápu, že se do Čech tento svátek dostal především kvůli ekonomickým důvodům. Ceny totiž nevzrůstají pouze v onen den, ale má to vcelku logické pojetí.

Zdražuje se všechno… květiny, knihy, parfémy a dokonce i prezervativy. U regálu s těmito výrobky stojí dvě skupinky lidí. První jsou teenageři, co přepočítávají drobné a přemýšlejí, zda-li by se jim nevyplatilo raději krotit své vášně. A druhá skupina… k tomu se dostanu, neboť v tom tkví to logické pojetí aneb jak vydělávat po celý rok.

První skupina odejde bez zboží. Zapomněli však na to, že jejich milá již viděla Padesát odstínů šedi, tudíž vášeň očekávat bude (oni v těch kinech totiž vědí, kdy tento film pustit do světa).

Ovšem všimněte si zajímavého úkazu. Zhruba za 14 dní se začnou nepatrně zvedat ceny těhotenských testů (takže to jsme zhruba na konci února). Od té doby rapidně zdražují alkohol a v hospodách můžete vidět zoufalé výrazy členů první skupiny. Tak to je zhruba do listopadu, jelikož jejich milé mají rozházené hormony.

Od listopadu se zdražují ceny antidepresiv. Proč?!… asi nemusím říkat. V prosinci se zdražují dětské hračky a věci. Budou přece Vánoce, tak prcek musí mít taky dárek, že jo?!

No a pak už se čas uchyluje k dalšímu 14. únoru, a tak si jen domyslete, kdo může patřit do kouzelné druhé skupiny, co „gumový výrobek“ raději (i v podražené formě) zakoupí… aneb i tyto továrny si přijdou o Valentýn na své.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
26989
23.2.19 00:46

Já si teda fronty teens u kondomů moc nevšimla :P A že je Valentýn, mi došlo, když jsem zahlédla mega frontu v květinářství. Už proto se nechci toho svátku účastnit. Na povel vyznávat city. A čokoláda zdražila vinou kakaa. Už před časem. Vydělávám, tak mě to neruinuje a navíc chci zhubnout. A něco jako 1kostička by mě fakt neuspokojilo, kdybych měla na ni chuť. Proto doma nemám radši zásobičku.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5471
23.2.19 01:33

Hmmm, my jako pohané to máme super - 21.3. slavíme Provodu a noc z 30.4. na 1.5. slavíme Jarní Dědky (Noc ohňů, Beltaine…) - dělám petrklíčové víno, vařím kopřivové pivo a opravdu si užíváme jak tělesnou (brouzdání v rose, první koupel v řece, noc pod hvězdami, piknik, partnerskou masáž a pak…to víte 8) ), tak duchovní stránku (hranice ohňů, rituály, tance, obětiny bohům i předkům, já vykládám runy - vlastnoručně vyryté a zpečetěné mou krví, dcera karty, které si sama vytvořila ) :andel: :mrgreen: .

Máme tedy proti anglosasům mnohem bohatší repertoár svátků :andel: :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
10699
23.2.19 08:20

Ježiš to je blbost. 50 odstínů šedi v kinech není už několik let, Rapidní zdražení alkoholu, to by někomu prošlo? Ceny léků se mění sezónně? Opravdu? A to děláš v lékárně nebo jak toto víš? A hračky před Vánocemi vždycky zlevňují (alespoň opticky, holt se před tím třeba v říjnu na chvíli zdraží), dělají se na ně výprodejové akce (např. Tesco má vždycky -20 nebo 30 procent na všechny apod.).

Jestli to mělo bejt vtipný, tak je to trapný, Sorry.

Jinak @admin, nemohli byste začít zase hlídat gramatiku? Dříve jste to dělali… (Na smysl si vůbec nedovolím apelovat.)

 • Zmínit
 • Nahlásit
3206
23.2.19 08:59

Taky mi to přijde jako hrozná slátanina o ničem… autorka chtěla být vtipná za každou cenu, používala přirovnání, které jsou úplně mimo a vyšel z toho tento paskvil…

 • Zmínit
 • Nahlásit
29379
23.2.19 09:49

Možná bys místo pozorování lidí a postávání v drogerii u regálu s prezervativy měla vyrazit někam do přírody nebo se věnovat ručním pracím… to byla zase vyhlášena soutěž o nejlepší deníček s protivalentýnskou tématikou? :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
1674
23.2.19 10:05

@Apaji Petrklíčové víno i kopřivové pivo mne zaujaly, mohu poprosit o recept? :)

Co se deníčku týče, trapný mi nepřijde, jen je škoda, že je kratičký, kdyby autorka kupu těch věcí rozvedla, uvedla nějaké vtipné situace či historky, tak by byl čtivější a lepší ;) .

O zdražování květin vím, to bylo i na netu, ale kondomy, antidepresiva a těhu testy pro mne byly novinkou :lol: .

 • Zmínit
 • Nahlásit
2248
23.2.19 22:22

e? Co tím chtěl básník říci?

Možná bych si před odsouzením všech „amerických svátků“ o nich něco načetla, zrovna Valentýn je poměrně starý svátek a pochází z Evropy, v trochu jiné podobě se slavil už ve starověkém Římě.

Zastáncem nejsem, ale aspoň nemelu blbosti. Pro mne je svátek lásky 1. máj

 • Zmínit
 • Nahlásit
2501
25.2.19 14:02

Mě to pobavilo. :mrgreen: Vůbec jsem to nebrala vážně.

 • Zmínit
 • Nahlásit