Je pozitivní, vyšlo to!

Těhotenství

Pročítám diskuze holčin, co touží po miminku a očekávají ty vytoužené //. Je to jistě sen každé snažilky. Držíme si tu navzájem palečky, když víme, že jedna z nás bude ráno testovat, utěšujeme, když se na testíku objeví jen jedna čárka, ale jaké jsou ve skutečnosti těhotenské testy?

S přítelem se snažíme už 2 roky o miminko. Zpočátku jsem si myslela, že to přece MUSÍ vyjít, vždyť já už mám 5,5letého chlapečka a přítel 12-ti letou dceru. Každý měsíc jsem termínu MS zakoupila testíky a očekávala nedočkavě na ráno, až budu testovat:-), už jsem byla skoro nemocná, jak moc jsem si přála, aby tam ty // byly! A já je tam ale pokaždé viděla! Sice ta druhá nebyla tak moc výrazná, ale prostě tam byla. Dělila jsem se s holkami tady na tom serveru o moje štěstí, které však rázem skončilo, když nečekaně dorazila ta červená potvůrka:-(.
Každá žena, která po tom touží, ty dvě prostě vidí, ať už tam ta druhá je jen náznakem, nebo vůbec. Už půl roku netestuji, myslím, že miminku vůbec nevadí, když se tu sladkou novinu dozvím až třeba po 14-ti dnech a to přímo od lékaře.
Už dlouho kupuji Betynku, časopis pro maminky a v červnové Betynce jsem narazila na článek o těhotenských testech a rozhodla se vám, snažilky, které na ty // čekáte, dodat trochu odvahy s testováním, proto vám článek zkopíruji.

Spolehlivé těhotenské testy nabízí každá, i ta nejmenší lékárna. Je jich spousta druhů, ale všechny pracují na stejném principu, kterým je detekce hormonu v moči. Jednotlivé testy se liší citlivostí a způsobem použití což odrážejí ceny výrobků (cca 30 až 200 korun).
Těhotenský test je možné použít velmi snadno a výsledek známe zpravidla do pěti minut. Jak vlastně funguje? Po oplodnění vajíčka se začne tělo připravovat na jeho zahnízdění v děloze a vytváří se tzv. placentární, choriogonadotropní hormon. Přibližně 10. den, kdy se vajíčko zanoří, je hladina hormonu už natolik vysoká, že většinou první den vynechané menstruace se dá v moči zjistit. Občas to takto bezchybně neklapne, třeba v případě nepravidelné menstruace anebo když dojde k opožděnému uhnízdění vajíčka. Hormon se hned neuvolní, a pak je nutné ještě nějaký den počkat. Z toho plyne, že pokud je test pozitivní, pak jsme s největší pravděpodobností těhotné, když negativní, není úplně samozřejmé, že těhotné nejsme - pro jistotu je tedy dobré zopakovat test minimálně ještě jednou, s odstupem několika dní. Jestliže je výsledek testu opakovaně negativní a mensturace se nedostaví, je vždy nutné navštívit lékaře. Na cenu těhotenského testu má vliv jeho citlivost, jednoduchost použití a rychlost výsledku. Citlivost se udává číselnou hodnotou: nižší (25ml) znamená vyšší citlivost testu a naopak. Test s hodnotou 50 ml se doporučuje provádět pouze s ranní močí, kdy je hladina hormonu vyšší. Přestože nápisy na všech krabičkách i návody uvnitř spotřebitelky ujišťují o vysoké citlivosti a možnosti použití kdykoli během dne, ranní moč je přece jen nejlepším řešením.
Rozdíl v jednoduchosti při používání je v tom, že u některých testů potřebujeme čistou a suchou nádobku, do níž se zachytí moč. Tam se pak vloží buď testovací proužek, nebo se přiloženou pipetou tekutina nakape do uvedeného okénka na testu - záleží na typu. Asi nejpraktičtější, ale samozřejmě i nejdražší je pouzdro, které stačí podržet v proudu moči, a žádná nádobka tak není potřeba. Všechny testy obsahují kontrolní zónu (proužek nebo okénko),jež se musí vždy zabarvit, abychom měly jistotu, že jste test použily správně. Pro všechny přípravky platí společné pravidlo: test z ochranného obalu vytahujeme až těsně před použitím. Denní doba kdy můžeme test realizovat, je dalším rozlišením, které souvisí s citlivostí - jestli kdykoli během dne, nebo jen ráno, kdy je koncentrace hormonu vyšší. I když si pořídíme citlivější test s možností použití v jakýkoli čas, je nutné před provedením zkoušky nepít,aby se moč příliš nenaředila! Může to zkreslit výsledek.
Těhotenské testy jsou všechny spolehlivé a podle PharmDr. Evy Bouzkové, vedoucí lékárny v Praze-Zličíně jdou hodně na odbyt, i když se v průběhu roku projevují jisté vlny zvětšeného zájmu. Nejvíc potenciálních těhulek přichází v létě v době dovolených, ale také v lednu. MUDr. Eva Outlá-Mazánková ze soukromé gynekologické ordinace v Praze 4 má dobré zkušenosti se všemi testy. Obecně se dá podle ní říci, že když test jakékoli značky a ceny ukáže pozitivitu, žena si může být jistá, že je skutečně těhotná, spíš se občas vyskytuje falešná negativita, hlavně proto, že byl test použitý příliš brzy.

Tak snažilky, přeji vám co nejdřív //, a pořádné tlustice!!!
 Radka

Hodnotilo 11 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  19.08.05 12:40

Ahoj Radunko,
jsem taky jedna z těch, co za poslední rok a půl nechaly v lékárnách za těhotenské testy tak dva tisíce! Je to hrůza, ale je to tak. Vždycky si říkám, že mi to štěstí, které budu cítit o pár dní navíc, za těch několik korun stojí. Tento měsíc mě ale testy stály rekordních 250 Kč (a to nekupuji ty nejdražší) a proto jsem se rozhodla, že končím - budu prostě čekat na zpoždění a už koupím test jen jeden - ten, který bude zaručeně pozitivní. Jednou se MS určitě zpozdí!!!
Taky přeji // všem snažilkám,
 Bebe

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 19.08.05 16:46

Ahoj Radunko,
mám s testy taky takové různorodé zkušenosti. Při nepovedeném těhu v minulém roce se mi poctivá druhá čárka objevila až týden po vynechání MS. Takže žádných 8-10 dnů, jak avizoval výrobce. No a když se mi v předminulém cyklu ukázaly dvě čárky dva dny po vynechání, byla jsem si vcelku jistá. Jenže se z toho vyklubala parádní cysta na vaječníku, takže zase nic.
Taky jsem za tu dobu snažilkování nanosila do lékáren dost a dost peněz. Jednou jsem si kupovala dokonce dvě krabičky po dvou kusech a paní lékárnice se mě zeptala, jestli chci opravdu všechny čtyři!
Takže moje současné stanovisko k testům je takové, že jestli tam mimísek bude, tak není třeba testovat předčasně a nervovat se a jestli tam není, tak testíkama ho tam nevyčaruju :-)
 Milli

 
Justyna
Povídálka 29 příspěvků 19.08.05 17:20

Ahojte holčiny!
Tak i já se řadím mezi ty, které nechávají vydělat lékárnám na těhotenských testech :) … Snažíme se s manželem asi 8 měsíců, zatím pořád neúspěšně. Už chytám z toho někdy pořádného nerva, zvláště, když dorazí ta červenice červená… To pak probrečím skoro celý den… :((((
Ale k těm testům. Já jsem taky utratila mnooooho penízků za testíky, ale je tomu asi tak 2 měsíce, co jsem si dala závazek: použít pouze 1-2 testy před menses. Osvědčilo se mi totiž lépe sledovat bazální teplotu před menstruací. Pokud ráno klesne asi o 0,3°C , je to jasná známka toho, že přijde červenice červená… A nemá už cenu ani cokoliv testovat…
Tak tak, to jsou mé zkušenosti s testováním…
Jinak ještě něco: slabounkým čárkám na testech už vůbec nevěřím, ukazují se mi totiž pokaždé, když testuji… :(
Mějte se hezky, přeji všem snažilkám pořádně tlustý // !!!!!!!!!!!!!
Ať nám to vyjde!!!!
Justýna

 
sasenka
Stálice 63 příspěvků 20.08.05 16:37

Tak to je super!!!! Moc, moc, moc gratuluji!!! Hodně štěstíčka. Lucka

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 20.08.05 23:15

Lucinko:-), není k čemu gratulovat. Nejsem těhotná!!! Jen jsem psala článek o těhotenských testech:-)))
 Radka

 
Anonymní  22.08.05 14:38

Tak holky,
přešlo pár dnů a já můžu prohlásit, že jsem se dočkala a MS se zpozdila! Jupí!!! Ještě v pátek jsem byla skeptická, ale protože v sobotu teplota pořád neklesala, tak jsem testnula ještě jednou. Nic tam nebylo, tak jsem šla spát a za dvě hodiny, když jsem se probudila, jsem tam našla 2 čárky. A od té doby na dalších 2 testech taky.
Takže: Je pozitivní, vyšlo to!!!!

Všem vám přeji hodně štěstí a požehnání. A utíkejte do lékárny pro Sarapis - jsem přesvědčená, že ten mě dostal z mého martýria snažení! Vřele doporučuji.
Bebe, 4tt+4

 
Justyna
Povídálka 29 příspěvků 22.08.05 15:33

Bebe, tak to ti moooc a mooc gratuluji!!!!!
My máme s manželem právě před snaženíčkem, tak taky doufám, že to tentokrát vyjde!!!!
Ještě jednou velké gratulace a dávej na sebe a mimi velký pozor!
Ten Sarapis si asi zkusím koupit, možná, že mne taky pomůže … :)
Měj se krásně!
Justýna

 
Boubelici
Stálice 73 příspěvků 23.08.05 11:26

Ahoj Milli,
ja jsem pouzila test poprve v zivote. V cervenci jsme se dohodli s pritelem, prestala brat prasky a cekala na MS. Nijak jsem si s tim nelamala hlavu. MS mela prijit v sobotu. a nic, jen trosicku spineni. Vcera jsem neodolala a sla do lekarny. Test jsem udelala ale byla tam jen jedna carka. Ta druha jestli slaboulinka nebo vůbec to si nejsem jista. Clovek ji tam vidi i kdyz tam neni protoze ji tam videt chce. Netrapim se tim vysledkem nijak ale ta nejistota jak to vlastne je, to byl ten důvod utratit 30 Kč za test. Ozvu se pozdeji, dalsi zkusim az za týden.

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 23.08.05 11:45

Mě se nejvíc vyplatilo sledovat bazální teplotu. Druhá fáze cyklu po ovu (ovu bývala tak 20 den) byla vždy 12 dní. Snažili jsme se skoro rok. A s každým poklesem teploty 12 den klesala i moje nálada. A v červnu najednou neklesla a neklesla ani 14 den tak jsem si udělala testík a byli tam - já je viděla, rozespalý manža sice ne. Ale druhý den je tam viděl už i manža!!!
A jestli mi pomohl Sarapis - nevím. Brala jsem ho jeden měsíc a neměla jsem pocit, že by se něco změnilo, před ms jsem špinila dál :-((( No ten další měsíc jsem už měla ukázkový bílek a ovu se posunula 14 den, a další měsíc už jsem byla těhule.
Držím vám všem palce,

Ryšavka 12+4tt

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 03.09.05 08:40

Moc gratuluji!!! Ať jsi Ty i fazolka v pořádku!!!

Radka

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 03.09.05 08:40

Bebe, to je super zprávička!!! Moc Ti gratuluji!!!

Radka

 
zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 14.07.06 15:00

Zdravím všechny, snažilky i těhulky. Už půl roku se s manželem snažíme o miminko. Když se tam neobjevily ty dvě čárky, probrečela jsem celý den. Tento měsíc se mi ale (den před mens.)objevily 2 proužky, ten T slabší. Dnes - druhý den, se taky objevily, malinko silnější. Očekávání by bylo - ovšem mě odpoledne začalo bolet v podbřišku, jako by měla přijít mens. Ale zatím nic. Máte s tím někdo zkušenosti?
Poslední týden mám citlivější prsa a je mi špatně, ale to může být jen můj pocit, určitě to znáte, že když si myslíte a očekáváte, vidíte na sobě kdejaké příznaky těhotenství…
PS: Není tu nějaká Ostravačka, hledající kamarádku???

Vložit nový komentář