Je to tak snadné...

Je tak snadné ublížit slovy. Je tak snadné vysmívat se tomu, kdo prožívá radost. Je tak snadné rozrýt rány tomu, kdo prožívá smutek, že mu vlastně jeho neštěstí patří a může si za ně sám.

Je tak snadné říct dvacetileté, kterou opustil otec jejího dítěte, že dobře jí tak, že místo roztahování nohou se měla učit, pracovat a šetřit.

Je tak snadné říct třicetileté, která se marně snaží o první dítě, že je trapná kariéristka, kdyby rodila ve dvaceti, neměla by teď problém.

Je tak snadné říct čtyřicetileté, která o dítě přišla, že jí to patří, že už je stará a na dítě nemá právo.

Kdo může takto mluvit nebo psát? Jedině slaboch, ubožák, užírající se vlastní malostí a nicotností. Čím víc dokáže slaboch urazit, zesměšnit a ponížit, tím víc si nafukuje bublinu své vlastní dokonalosti. Zkusím mu teď tu bublinu propíchnout.

Slaboch skrývá svoji podlost za důmyslnými maskami, jedné z nich říká názor. Kdepak, urážky, ponižování, to není názor, to je jen soplík rozmáznutý po monitoru. Takový „názor“ má samozřejmě každý právo prezentovat.

Jen by si měl být vědom toho, co tím o sobě říká, že právě stojí se zdviženýma rukama a volá: „Šerife, já to byl, rozstřílejte mě!“

Dává nám tím najevo, že je ubohá sketa. A nadává, zuří, uráží, prská… Protože sám dobře ví, že nemá žádnou moc. Jeho slova jsou prázdná.

Někdy svoji ošklivost a touhu ublížit schovává za to, že ukazuje svoji dokonalost ostatním, všem těm nedokonalým, kteří nedělají věci podle jeho vzoru. Je to, jako kdyby nám někdo říkal, že nám ukazuje tvář, zatímco na nás vystrkuje prdel.

Kde si někdo hledá oprávnění k tomu, že chce určovat ostatním, jestli žijí správně nebo špatně? Proč se staví do pozice soudce a určuje rovnou trest pro všechny, kteří jsou jiní? Proto, že sám je se svým životem spokojen? V tom případě vám pošeptám něco tajného, ale pššš, nikomu to neříkejte.

Po světě běhá spousta spokojených lidí a nedělají vše tak, jak se vám líbí. Souhlasím, ne všechny cesty jsou dobré a vedou ke spokojenému životu, ale je mnoho způsobů, jak žít, co dělat a jakým být, spousta cest, které ve svém životě nikdo z nás nemůže projít všechny. Na některých nás čekají překážky, o kterých dopředu nic nevíme.

A pak je tu štěstí, ta sviňa vrtkavá, které nám hází do našich cest tajné žolíky. Někdy můžeme spřádat plány, mít vše pečlivě rozmyšleno, ale i cestou na tu nejlépe naplánovanou dovolenou v Jugoslávii se může stát, že píchneme kolo.

A názor? Ten můžeme mít všichni, třeba na to, kdy je lepší mít dítě, jestli dříve, nebo později, vše má svoje klady i zápory a je jen na nás, které hodnoty pro nás zvítězí a jak se nám podaří náš plán naplnit. Protože, fakticky vzato, jediný správný okamžik na to, kdy mít dítě, je devět měsíců po oplodnění. Jo, přesně ten čas je ten pravý. Žádný levý neexistuje.

Jestli dáme přednost mladistvé energii k pronásledování prďolat po hřišti, nebo vyzrálosti a hmotnému zabezpečení o něco později, je jen naše rozhodnutí a ne dogma závazné pro všechny. Mám skoro pocit, že když nám vybourali unifikovaná umakartová jádra, snaží se někteří z nás vytvořit aspoň unifikovanou ženu.

Zkusíme příběhy pozměnit?

„Je mi dvacet, s mým manželem jsme spolu už pět let a pořád máme krásný vztah. Rodiče nám postavili dům, mám po maturitě a pracuju v rodinné firmě, kde budu moci chodit i na rodičáku. Teď k našemu štěstí přibude i miminko.“

*"První dítě jsem měla sice až v sedmatřiceti, no jo, chtěla jsem předtím kariéru, ale za to vděčím tomu, že se nám teď dobře daří. Vystudovala jsem, bouchala jsem noční v nemocnici a pak makala na své ordinaci. Všechno zvládám, manžel moc pomáhá.“

Na tohle by možná ubožáci ani nereagovali. Protože by právě tiše pukali závistí.

A kdyby ta závist byla opravdu veliká, pokusili by se aspoň kousek jejich štěstí sebrat. (Ano, tyto příběhy jsou šťastné a spokojené. Někde více méně náhodou, někde neutuchající pílí a osobní silou.)

„Prosím tě, nic jste nedokázali, nebýt prachatých rodičů s firmou, byli byste blbé socky a navíc ti tam chybí čárka nad A, tak se nekasej, chudák děcko, za co má takové rodiče? Ten tvůj šamstr bude asi stejná trubka a brzo budeš hnusná a tlustá a on ti bude zahýbat.“

„A to se jako vytahuješ, nebo co? Ostatní třeba nemohli vystudovat a vůbec počkej, až ty, stará bréco, budeš jezdit na kolotoči s harantem, se pobliješ. A nechápu, že jsi v tomto věku nepotratila.“

Omyl, milí zlatí, tím nikomu štěstí nevezmete a už vůbec ten kousek, který chcete ukrást, nebude nikdy patřit vám. Není zločinem být šťastný ani nešťastný. Všichni si přejeme špatné chvíle rychle překonat a u těch dobrých setrvat.

Dnes si můžeme připsat jedno velké plus pro naši spokojenost, protože jsme dokázali odhalit duševní chudáky. Najděme je i ve svém osobním životě a zamávejme jim. Nebo ne, ani nemávejte, oni za to nestojí.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
26809
11.10.16 06:48

Tvoje deníčky mám moc ráda :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11696
11.10.16 06:57

Ano souhlas s deníčkem. Taky si říkám, že některé uživatelky musí ke každému deníčku přidat kapku jedu a kritiky. Nechápu, co je k tomu vede. Jak píše autorka, nejsme naštěstí unifikovaní roboti, kteří žijí stejný unifikovaný život.
A ještě se pozastavuji nad strašením: máš milujícího partnera - bude ti nevěrný, máš klidné miminko, bububu bude hůř, bude řvát až mu porostou zuby, bude mít růstový spurt, nikdy nesmíš být spokojená, boj se boj :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
42
11.10.16 07:29

Moc hezky napsané. Obdivuju statečnost maminek, které sem své příběhy píšou, protože vzápětí jsou rozebrané do poslední nitky…
V půlce čtení jsem koukala, jestli deníček není „srabácky“ anonymní a jsem moc potěšená, že se za něj autorka nestydí!

 • Nahlásit
 • Zmínit
280
11.10.16 07:34

Já myslím, že některé uživatelky přisuzují příliš velký význam těmto stránkám a „názorům“, které si na nich mohou přečíst. Přitom je to jen virtuální realita! Naše osobní životy přeci neurčuje ani nenaplňuje e-mimino. Obklopujeme se lidmi, se kterými nás něco pojí, je nám s nimi dobře. Nikdo z nás, si dobrovolně neaplikuje na své tělo klíště. Ale na těchto stránkách tak mnohé činí. A klíšťata to ví a tak se sem stahují. Je to logické. „Duševní chudáci“ vždy budou pečení vaření na takovýchto serverech. S tím se dá dělat jediné, ignorovat je.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2174
11.10.16 07:39

Bezvadné a velmi trefné!! Já ještě miluju ty komentáře o tříletém se válení doma s děckem, když je třeba makat a pak o stání front s nataženou prackou na socku :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.10.16 07:44

:potlesk: pěkně napsané. I pravdivé. Každý si je strůjcem svého štěstí. Buď v 16 nebo ve 40 letech.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1129
11.10.16 07:45

Nikdy jsem denicek nikomu nekomentovala. Jen tise procitala…cetla komentare a jen se pozastavila nad temi, co se chovaji jako zver nekde v Africe, kde clovek jeste nezasahl. Lodi jsou zli, zavistivi, mozna je to i tou dnesni dobou. Malokdo se umi dnes opravdu uprimne radovat ze stesti druhych a prat jim to a stat z nimi a porporit je ujistit v tom, ze co delaji, nebo udelali je spravne i kdyz kolikrat to chce cas aby se to zjistilo. Zivot mi take nachystal par vrtkavych chvil, par kroku z te spravne cesty, ale co je to ma poctivne vydupana cesta a jsem na ni pysna. Kdyz jsem pred lety uspesne maturovala, mama me podporila den pred maturitou slovy, ty to stejne neudelas, protoze se neucis…sice slova zamrzi, ale na druhou stranu nakopnou a daji o duvod vic to zvladnout. Ty mas tak stareho pritele? Ano je starsi o 17 let…ale da se rict ze jsem do jiste miry stastna…ano podvedl me, hloda me myslenka zda to neudela znova, ale co mame se dobre. Mozna si zijeme nad pomery jinych.Muzu si dovolit skoro vse co chci…Mozna kdyby si lide vazili ostatnich a respektovali jejich pomery a soukromi, zilo by se na tom svete lepe. Coze vy cekate druhe? Neni to moc brzo? To jsem zvedava jak to zvladnes. A po tom co ti udelal vubec nechapu proc jsi jeste s nim a na ceste je druhe…(Malemu budou 2 a pul roku az se mu narodi sourozenec). Ano zvladnu to a sve stesti si udrzim i kdyz nekdy to neni jednoduche, ale zalezi jen na cloveku jak svou sanci chytne za pacesy a jak s ni nalozi. Omlouvam se za tak dlouhy komentar :lol: Nic na tom nemeni, ze se mi tvuj denicek moc libi a treba to nekomu otevre i oci. Preji hodne spokojenosti a sil :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
11.10.16 07:57

@vantili Ano, aplikovala jsem deníček na emimino, ale je to míněno všeobecně. Je možné, že se na tomto či jiném serveru tento druh lidí vyskytuje ve zvýšené koncentraci, nicméně v osobním životě se na nás kolikrát taky snaží přisát…

 • Nahlásit
 • Zmínit
2468
11.10.16 08:01

Trefný deníček. Uvědomila jsem si, že takové lidi potkáváme nejen na emiminu, ale i v životě, bohužel. Díky

 • Nahlásit
 • Zmínit
1079
11.10.16 08:06

Moc pěkně napsaný deníček. Jen si myslím, že ti, kterých se týká, se za nos nechytí. I když by jim sebereflexe velmi prospěla. Vždy, když čtu nějaké nenávistné komentáře, tak si říkám, že člověk, který ho napsal, musí být strašně nešťastný, když má potřebu plivat jed kolem sebe. Ale to, že se mi zrovna teď nedaří, přece není důvod k tomu, být zlý na ostatní. Nehledě na to, že všechna ta negativní energie, kterou se někteří snaží mířit na ostatní, ovlivňuje i je samé a brání jim tak býti šťastnými. Takže milí nepřející, zkuste ostatním přát to, co byste si přáli i pro sebe a bude vám líp.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Liz
2054
11.10.16 08:07

Přesně z tohoto důvodu už zde téměř nediskutuju. Nejvíc jedovatý komenty jsou od nicků, u kterých pak v jiné diskusi vyplyne, že jejich život je docela zpackaný s oni samy neví jak z toho ven. Ventilují si to šířením virtuálních jedů. Rady od takových lidí mají nulovou hodnotu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
11.10.16 08:13

@Zdendula82 :think: Však to není psáno pro ty chudáky :lol: ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.10.16 08:22

Uplny souhlas! Krasne napsane :) ty jsi psycholozka nebo neco takoveho? :O citim z toho textu velkou vyzralost :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
13569
11.10.16 08:24

Super napsaný :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
831
11.10.16 09:02

Chtělo by to studený hadr na hlavu

 • Nahlásit
 • Zmínit
2242
11.10.16 09:06
:palec: :palec: :palec:

Příspěvek upraven 11.10.16 v 09:07

 • Nahlásit
 • Zmínit
29386
11.10.16 09:12

Hezky shrnuto… a první potrefená už se ozvala, jak koukám výš na ten komentář… :D :mrgreen: ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.10.16 09:12

Jak trefně napsané, mluvíš mi z duše. První deníček na který reaguji a asi i ten nejlepší, který jsem tady zatím přečetla. BRAVO :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
158
11.10.16 09:14

:potlesk: super denicek

 • Nahlásit
 • Zmínit
17669
11.10.16 09:34

Krásnéééé. :hug: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10715
11.10.16 10:39

Moc pěkně napsané a v mnohém i pravdivé. :pankac: Já už takovéhle řeči přecházím a neřeším. Jsou a budou takoví lidé. Jen mě mrzí, že když někdo vysloví například :„Počkej za rok, to se ti to nebude tak smát“, že se po tom roce nezeptá znovu, protože odpovědí by byl opět ÚSMĚV…a jsem si jistá, že to rozzuří daleko víc, než jen „štiplavý okamžik jedu“ :-D :-D :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
661
11.10.16 10:42

Chválím za deníček. Teď jsem tu sice jako nováček, ale dříve jsem tu byla pár let a měla hodně nadiskutováno. Na začátku Emimina to tu bylo fajn, ono si stačí pročíst jedny z prvních deníčků či diskuzí. No a kvůli rýpalkám které na mě v hádce tahali x let staré věci co jsem kdysi napsala jak to bylo u nás v rodině a co už ani dávno neplatilo, a ony si přesto myslely, že s námi žijí a vědí líp než já jak to u nás doma funguje, právé kvůli nim jsem si účet na Emiminu zrušila. Tento mám jen kvůli bazárku a občas něco napíšu, ale hodně málo kdy a hodné neutrálně aby na mě nikdo nemohl nic tahat. Teď fakt spíš jen pročítám nestojí mi za to ztrácet drahocenný čas hádkami. Mám svůj soukromý seznam rýpalek :-D a kolikrát se divím že tu ještě jsou. Tím jde úroveň Emimina hodně dolů, ale když to nevadí adminům…

 • Nahlásit
 • Zmínit
4840
11.10.16 10:46

Vystihla jsi to skvěle :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
421
11.10.16 10:49

Každý takové známe… lidé mají potřebu kecat ostatním do života a poučovat je, mají tak pocit, že jsou chytřejší a zaručeně ví, o čem mluví. Když jsem říkala, že chci dítě, poslouchala jsem, ať neblázním, že jsem mladá! Ono vyzrálost na to, mít dítě, určuje věk? :roll: není to spíš o zázemí, mentalitě a financích? Teď je mi 23 a zanedlouho rodím. Když přítel, kterému je 27 v práci oznámil, že bude otec, někteří o generaci starší chlapi mu místo gratulace řekli něco v tom smyslu, že se zbláznil, pořídit si už děcko, no to je magor! :zed: a teď, když říkám, že už se na malého těším a už bych chtěla, aby byl na světě, zas slyším moudra typu „aaale, jen buď ráda, že ještě není, ještě budeš vzpomínat, až bude pořád brečet a ty se nevyspíš.“ :roll: :roll: jasně no, tak jsem se rozhodla, že chci dítě a ve finále o něho ani vlastně ani nestojím, nejlepší, kdyby se vůbec nenarodil a já chodila navěky těhotná, však to jen řve a otravuje, ne? :roll: :lol: někteří lidi myslí, že všechno ví nejlíp a je třeba, aby ty své pravdy křičeli do světa… nejlepší je jedním uchem tam, druhým ven :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
11.10.16 10:56

Neni clovek ten, aby se zavdecil lidem vsem…Uprimne, me komentare nejsou vzdy za kazdou cenu libive a povzbudive, presto se snazim uzivatelky neurazet. Jo, je tu spoustu jeduli a barbinek a JA JA JA typy. Zaplat Buh, mam asi milou karmu a v zivote tyto dusevni mrzaky potkavam velmi zridka. E-mimino je virtualni svet a je nutno brat ho s nadhledem, ikdyz mam nekdy Problem ty slipky vydychat jen je ctu :mrgreen:
Tvoje denicky mam moc rada, jsou ctive a tve komentare me velmi nazorovce blizke blizke. Tesim se na dalsi :palec: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
214
11.10.16 11:07

Skvěle napsáno..a musím říct, že se mi okamžitě vybavily přezdívky některých zdejších žen, které vědí všechno a mají návod na vše :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.10.16 11:45

Nádherně a výstižně napsané. Nejlepší deníček co jsem tu četla. :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1093
11.10.16 12:03

Diky za tvůj pohled na zdejší situaci. A diky ze nejsi anonymní!

Tyhle anonymní pisatele nemůžu ani vystat. Proč se to tak často zneužívá, kdyz přece nejde o citlivé informace? Pochopim příspěvky o zdraví a osobních financích. Ale u dotazu ( pes se napil zkažené vody) Tak nad tim mi zůstavá rozum stát :roll: Ja se přece taky neschovavam za anonym. Nejsme deti. Mimochodem, každy by můj styl psaní poznal. Bo moje interpunkce a čeština me vždy prozradí.. No a co?? Navic to mi přece nedává právo se hrdinský schovávat za anonym a pak „všechny” urážet.

Nicméně ani ja nejsem vždy mírumilovna vůči všem. Ale snažím se byt a někdy si opravdu musím sednout na ruce. Čím dyl tu jsem, tim mam menší potřebu se dohadovat či někoho urážet. Proste ať si pinda na to mi jsme zvyklý. Třeba tvůj deníček někomu pomůže, aby si sáhl do svého svědomí a byl ematičtejsi k ostatním. Trosku tolerance by neuskodilo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.10.16 12:43

Trefně napsané. I jsem se zasmála - u té staré brecy na kolotoči, co se poblije :mrgreen: Tedy chvilku, než mi došlo, že jsem to tu v některé diskuzi skutečně četla, že je někdo stará matka a tudíž nepůjde s dětmi na kolotoč. Taky mám někdy blbý den a blbě rypnu, vím to. Ale sypat sůl do ran a dělat paní dokonalou nemám ve zvyku, na to mám až moc chyb, kterých jsem si vědoma. Taky vím, jak mě mrzela jedná blbá poznámka, když naše první miminko bylo hodně ubrecene. Dozvěděla jsem se, že je to kvůli tomu, že ono ví, že jsme ho nechtěli, protože bylo neplánované. Přitom ten člověk věděl úplně prd o tom, jak to bylo, jak mi i manželovi zazářily oči, když jsme to zjistili i když to bylo nečekané.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1929
11.10.16 12:46

Tady vážně musím :potlesk: Napsalas to výborně!

 • Nahlásit
 • Zmínit
5177
11.10.16 13:07
:palec: :palec: :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
11.10.16 13:12

@Zuuuzaaa122 Psycholožka nejsem, možná tak z čestným doktorátem ze životních zkušeností :mrgreen: ale zabývám se taky trénováním, takže to není až tak daleko…

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
11.10.16 13:13

@redbulka Klidně si ho dej, fantazii se meze nekladou. :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
11.10.16 13:16

:kytka: Díky všem za milé komentáře

 • Nahlásit
 • Zmínit
2303
11.10.16 13:47

Velice pěkně napsané, tleskám :potlesk: A nejvíc se mi líbí věta o tom, že názor na to co je dobré/špatné můžeme mít všichni, ale vše má své klady i zápory, a je na nás, které hodnoty zvítězí :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2851
11.10.16 14:04

Skvěle napsáno :palec: :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.10.16 14:29

:potlesk: Bravo! :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
360
11.10.16 14:35

Vždy, když vyjdu ven, jdu do obchodu, na vycházku, na online fórum - zkrátka kamkoliv, kde můžu narazit na někoho - riskuji interakci. Ta může mít mnoho podob. V případě, že jejich různost špatně snáším, je třeba přijmout opatření. A to buď prevence (prudičům se vyhnu, přestanu psát a navštěvovat online fóra, na nákup půjdu jinudy…) nebo (a nebo zároveň s prevencí) začnu pracovat na sobě, aby mi to nepůsobilo nepohodlí. Ty, které tu označujete jako chudáky, slabochy, skety a ubožáky - nemusí být nutně monstra hodná kastrace a odsunu. Často jsou to lidi nešťastní, co jen na sebe strhávají pozornost. A když se s nimi dáte do řeči, poznáte je, zjistíte, že mají za sebou různý osud, co je utvářel. Já jsem kvůli sobě začala dělat mimo jiné dvě věci - velmi často lidem na jejich prskání odpovídám se širokým úsměvem „Taky tě ráda vidím!!!“ a než někoho tituluju chudákem a ubožákem atd., snažím se ho poznat (a až pak odsoudit). A to z jednoho komentu na fóru jde těžko.

Příspěvek upraven 11.10.16 v 14:36

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
11.10.16 14:44

@Lucella Děkuji za pohled z jiné strany, nicméně stejně trvám na tom, že ani jakkoliv pohnutý osud nikoho neopravňuje k podlému chování. Jasně, můžu mít špatnou náladu, něco špatně pochopit, vybuchnout atd., ale o tom tu řeč není. Když už někoho označím duševním chudákem, mám na mysli soubor reakcí, dlouhodobé chování, a opět si prosazuju právo tohoto člověka označit hanlivě, protože narušuje moje právo. Moje právo na šťastný a spokojený život. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
11.10.16 15:15
:palec: :palec: :palec: :potlesk:
 • Nahlásit
 • Zmínit
572
11.10.16 15:28

@Tiger-lily @Lucella Děkuji za pohled z jiné strany, nicméně stejně trvám na tom, že ani jakkoliv pohnutý osud nikoho neopravňuje k podlému chování. Jasně, můžu mít špatnou náladu, něco špatně pochopit, vybuchnout atd., ale o tom tu řeč není. Když už někoho označím duševním chudákem, mám na mysli soubor reakcí, dlouhodobé chování, a opět si prosazuju právo tohoto člověka označit hanlivě, protože narušuje moje právo. Moje právo na šťastný a spokojený život.

Naprosto souhlasím s výše uvedenými slovy :potlesk:. I já jsem si během 38 let svého života prošle nejedním peklíčkem a vždycky mě to posunulo dál. :dance: Jsem za ty životní rány vděčná a nikdy by mě nenapadlo škodit ostatním. A co se mi ejhle nedávno stalo? Dostala jsem anonym :mrgreen:. A takhle se právě chovají ti ubožáci závistivý. Na 99 procent vím, kdo to byl a také vím, že se jí to vrátí. Tik tak tik tak. Já si ruce špinit nebudu. A jsem zase o jednu zkušenost bohatší a jedu dál. :dance: Přeji všem krásný den :mavam:

Příspěvek upraven 11.10.16 v 15:37

 • Nahlásit
 • Zmínit
5043
11.10.16 15:38

Myšlenka dobrá, ale jinak je to takový Coelho v sukních. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2434
11.10.16 17:43

Fantasticky napsáno!!!Děkuji! :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
11.10.16 18:23

Budeš mít samé kladné komentáře. Protože spousta z těch, co tě tu chválí se s těmi jež kritizuješ v diskuzich, nebo pod deníčky hádají a není nic lepšího, než kdyz jim dá někdo za pravdu. A z te druhé skupinky se nikdo neozve, aby nedostal čouda, že potrefená Husa už kejhá :lol:
Mě deníček nikterak neoslovil, myslim že spousta z těch,,rypen" se totiz baví právě reakci těch, jež se komentář vůbec netýká a pouze bojují za mír a lásku a tohle je jen další voda na mlýn :lol:
Ale v diskuzích tě registruju a tvůj naturel mam rada. Tesim se na další deníček :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
360
11.10.16 18:31

Dle deníčku se do kategorie šmejdů kvalifikuje i autor rejpavých komentářů - pro jednoho hlasatel kruté pravdy, pro druhého rejpal, pro třetího nepřející závistivý grázl. Kdy se ze mě stává duševní chudák (po jednom zarytí, po dvou, pěti…?). Stejně tak přát ubožákům adekvátně ubohý osud je taky dost hnusný, ne…? Je tím ze mě šmejd? Deníček se pro mě dostal mírně za hranu paušalizace, smetl dohromady spoustu odstínů šedi, argumentoval jen černým a bílým, proto působí tendenčně (byť nese užitečné myšlenky). A proto…obecně… nevede právě tento způsob myšlení a jednání (paušalizace, nedostatek empatie, netrpělivost) právě k výše odsuzovaným reakcím?

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
11.10.16 18:45

@Lucella Tvůj komentář už zasahuje za hranici myšlenky tohoto deníčku. Vím přesně, kam tím míříš, ale není to tak, jak píšeš. Nepaušalizuji ani nic nesmetám do jednoho pytle. Je to asi tak, jako když je něco bílé. O všem, co naplňuje podmínky, můžu označit jako bílé. A to, co je červené, podmínky pro bílé nesplňuje, takže o tom nemůžu říct, že je to bílé. ;) Rozumíme si?

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
11.10.16 18:47

@Jitusee … neozve, aby nedostal čouda, čímž o sobě dává vědět, že je srab? :nevim: :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.10.16 18:49

Souhlasím :D Hezky napsaný deníček :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
11.10.16 18:56

@Tiger-lily Jo to ja nevim holka zlata, ja velkej psycholog nejsem. Každopádně, ja se ozvala :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
9422
11.10.16 19:47

@Tiger-lily heled, nic ve zlym, ale to me dostalo. kolik Ti je, ze mas tolik zkusennosti? min 70, ne?

 • Nahlásit
 • Zmínit