Je to těžší, než jsem myslela....

Před téměř 10 lety jsme se stali rodiči, ale rozhodně jsme netušili, čím vším si budeme muset projít a co nás ještě čeká dál....

Je to těžší, než jsem myslela....

Po pár letech manželství jsem otěhotněla, bylo to plánovaně, takže jsem studovala, co se dalo. Byla jsem v 6. tt a sdělili nám, že čekáme dvouvaječná dvojčátka. Nejprve nás to vyděsilo, ale brzy jsme se začali těšit na miminka. Radost a napětí překazilo vyšetření ve 24. tt, kdy nám mudr. oznámila, že jedno miminko je v bříšku mrtvé. Nemusím tu popisovat, čím jsme si prošli, několik týdnů mi trvalo, než jsem se vzpamatovala. A vlastně, když nad tím přemýšlím, tak asi dodnes ne.

Blížil se plánovaný porod sekcí, téměř půlku těhulení jsem nosila v bříšku obě miminka – živé i mrtvé, bylo to strašné. Na každé kontrole jsem měla obrovský strach a musela jsem chodit na utz a krev každý týden, šílené. Porod byl bez problémů, manžel tam mohl být se mnou. Podporoval, držel za ruku a hlavně, otíral slzy štěstí i bolesti ze ztráty druhého mimíska. Byla jsem vděčná za porod sekcí s epidurálem a možností být při vědomí.

Když se maličká narodila, jako by ze mě spadl kámen a já si začala život zase užívat, radovat se z malé, byla zdravá, krásná, šikovná, co víc si může maminka přát. Ovšem naše bezstarostné období skončilo v den, kdy měla malá 13 měsíců. Byli jsme na poslední dávce očkování a do pár hodin nám začalo životní drama.

V noci jsme volali erzetu, protože maličká upadla do bezvědomí a celá se třásla. Byla jsem s nervama na hraně zešílení z toho, jak nemůžu udělat vůbec nic. Malou i mě odvezli do nemocnice a z původních febrilních křečí nám po mnoha vyšetřeních lékař oznámil, že má dcera epilepsii. Nasadili léky, které však fungovaly pouze pár týdnů, tak opět změna léků, záchvatovitá období ve dne i v noci, no, kdo nezažil, těžko pochopí. Malá mi padala venku, doma, u babičky, v parku… vždy to přišlo náhle a bez varování. Při dlouhodobé hospitalizaci v Motole se ji po několika dnech povedlo stabilizovat, ale byla doslova předávkovaná léky, které se postupně snižovaly a čekalo se, až zaberou úplně, pak nás pustili domů.

Dva roky byl střídavě klid a střídavě záchvaty, nakonec musela přestat chodit do školky. Jenže tyhle stavy zapříčinily, že dcerka přestala mluvit, vyvíjet se motoricky, psychicky… jezdili jsme všude možně po vyšetřeních a já ji doma neustále opečovávala na úkor sebe a svých koníčků, zaměstnání. Ze zdravé holčičky se stala holčička velmi opožděná, jak psychicky, tak mentálně i fyzicky. Hodně náročné, ale to jsme netušili, že to nejhorší teprve přijde.

V létě 2017 se stav rapidně zhoršil, dcerka měla záchvaty nepřetržitě za sebou, nabývaly na síle. V nemocnici nic nezabíralo, tak ji v kritickém stavu museli dát do umělého spánku a vrtulníkem šup do Prahy, kde strávila téměř 2 měsíce. Po celou dobu jsem tam byla s ní, vzdala jsem se všeho a vyčerpaná psychicky jsem bojovala.

Opět mnoho vyšetření a diagnoza, kterou si nikdo nepřeje slyšet. Vaše dcera má v epileptickém ložisku nádor, proto se stav tolik nekontrolovaně zhoršil. Opět byla předávkovaná antiepileptiky, museli ji stabilizovat od záchvatů, aby se mohla provést operace mozku a vyndat jak nádor, tak epileptické ložisko. Moje pocity už byly na bodě zhroucení, v den operace jsem měla obrovský strach, byla jsem na dně, nebýt manžela, asi jsem v blázinci. Operace trvala přes 9 hodin a já to téměř celé proplakala manželovi na rameni, když jsme seděli na lavičce před nemocnicí a čekali.

Pak zazvonil mobil, a já se začala třást a šlo na mě omdlení, cítila jsem, že blednu a nic nevidím… Manžel to vzal a z jeho hlasu jsem pochopila, že operace dopadla dobře, to mi nakonec i potvrdil, když dotelefonoval. Měli jsme se dostavit k lékaři, co vedl operaci, vše nám vysvětlil, ukázal. Nakonec tedy museli odebrat větší část tkáně, než měli v plánu, protože to špatné bylo více rozšířené, než ukázala rezonance. Po operaci se dcerka zotavila vcelku dobře, a tak nás pustili konečně domů.

Záchvaty sice už nemá, ale prohloubily se problémy s chováním, je někdy zlá, k tomu špatně komunikuje, hůř mluví, a na to, že jí bude 10, tak se učí základy 1. třídy, chodí do speciální školy, kam denně dojíždíme 20 km, takže denně ujedu 80 km, protože jezdím zpět domů. Stále dokola cvičíme počty, ale stále se motáme do 10, v psaní je to také bída, čtení jak kdy, ale absolutně nezná pojem čas, hodiny, dny, měsíce, sama nic neudělá, k tomu má výrazné poruchy chování, ADHD, soustředí se jen chvíli a nikam nesmí sama. Všechen volný čas se jí věnuju, aby se rozvíjela. její momentální diagnoza je středně těžká mentální retardace.

Takže ráno do školy, odpoledne domů, projeté 4000,– měsíčně, což je dost hrozné. Momentálně jsem bez příjmu a nedaří se mi najít zaměstnání na pár hodin denně, abych to skloubila s ježděním do školy. Nebýt manžela, jehož plat pokryjí poplatky za bydlení, nájem, benzín a jídlo a léky nám jen tak tak vystačí PnP, tak nevím. Asi bychom jedli suché pečivo. Do práce bych moc chtěla, ale to je marný boj. Sním o tom, že dcera na tom bude jednou lépe a já budu moct normálně chodit do práce jako jiné maminky.

Když se narodila, byla zdravé miminko a pak, během pár hodin po očkování se nám obrátil život o 360 stupňů a jak se zdá, už navždy. Chtěli jsme druhé miminko, aby měla dcera kamaráda, aby tu nezůstala jednou na tom světě sama, ale vzhledem k finanční situaci a k tomu, že se mi blíží čtyřicítka si myslím, že už je šance pryč. Moc mě bolí, že to tak celé dopadlo, že ten život byl krutý zrovna k nám, kteří jsme poctiví, hodní, nikomu jsme nic neudělali.

Letos před Vánocemi mě dojalo, že na dotaz, co si malá přeje k Ježíšku, odpověděla: jen šaty s motýlkem. Je tak skromná, hodná, jiné děti chtějí mobily, tablety, počítače…
Nakonec jí Ježíšek ty šaty donesl a k nim i pár jiných věcí, ale z těch motýlích šatiček měla největší radost.

Já si u novoročního přípitku přála jen jedno: buďme všichni zdraví.

Pokud jste dočetli až sem, moc děkuji. Nejsem zrovna dobrý pisálek, ale rozhodla jsem se o svém životě podělit.
Omlouvám se za anonym, ale je to přece jen dost osobní.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
48569
15.1.19 00:19

Strašně mě mrzí čím procházíte:(.asi nejsou na tohle slova.Zkusili jste dobrého anděla?Aspoň finanční pomoc by mohla trochu pomoci :srdce: .hodně sil :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
835
15.1.19 00:20
:hug: :hug: :hug:
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
15.1.19 03:35

@dalmatinka 123 :hug: Dobrého anděla nám kdysi doporučili v nemocnici, ale přišlo mi, že je to žebrání a jsou lidé, kteří to potřebují více, než mi.Tohle by měl řešit především stát, měl by se zvýšit příspěvek na péči, vždyt ty částky jsou směšné oproti platům státních zaměstnanců :cert: A 550,– jako příspěvek na mobilitu je od reality hodně daleko, ale budme rádi, že nám ho schválili.....

 • Nahlásit
Anonymní
15.1.19 03:36

@LaraA :hug: Děkuji :kytka:

 • Nahlásit
822
15.1.19 05:55

Ježiši, to je strašné. Přesně proto neočkuji, mám ve svém okolí několik takovýchto, ale i horších případů po očkování, jeden dokonce naprostý ležák - předtím zdravý kluk. Nikdo totiž neví, kdo si vytáhne toho Černého Petra, protože nevíme, jaké zátěže v sobě máme a očkování to jen prohloubí. Stát by se v těchto případech měl celoživotně finančně postarat, jenže u nás je to těžké v tom, že nikdo nechce na plnou hubu říct, že je to z očkování.

 • Zmínit
 • Nahlásit
817
15.1.19 06:05

To co jsi popsala je moc smutne a pro tebe i manzela taky moc tezke. Kdo ma zdrave deti, ten si to vubec neumi predstavit a nevi jaky poklad vlastne ma. Moc vam preju, aby se dcera natolik stabilizovala, abys mohla do prace.
Ale ted k tomu ockovani. Muj nazor je ten, ze to, co se nyni rve do deti, je masakr. Zeptej se sve maminky jak jsi byla ockovana ty. Zadna hexavakcina, ockovala se maximalne tzv. Trojkmbinace, tedy zaskrt, tetanus a davivy kasel. Dalsi nemoci sly po jedne. Ja jsem jeste o generaci starsi a tam se neockovaly spalnicky, zardenky, priusnice a svete div se neumiralo se na tyto nemoci a ja jsem je ani nedostala i kdyz jsem s nimi prisla do styku. V hexavakcine je hepatitida B, pro male deti je ale mnohem dulezitejsi hepatitida A, tedy nemoc spinavych rukou. A mohla bych psat dalsi vyhrady k soucasnemu systemu ockovani. Neberte to spatne, nejsem proti ockovani, moje deti jsou ockovane podle planu, ktery byl pred 30 lety a navic hepatitida A+B.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
15.1.19 06:11

@LennyL1 Ano, naprosto souhlasím a děkuju :hug:

 • Nahlásit
Anonymní
15.1.19 06:14

@Ba412 S mamkou, tchýní, babičkou jsme o tom očkování mluvily hodněkrát a máme stejný názor, jaký jsi popsala ty, že je to masakr.Holka už od toho 13 měsíce není očkovaná na nic, žádný doktor si tohle na triko nevezme.A jsem snad jen ráda.

 • Nahlásit
2098
15.1.19 06:16

Můžu se zeptat, jak se k tomu staví pediatr? Vždyť to všechno vyvolalo očkování.
Přeji ti mnoho sil. Máš někoho, s kým si můžeš popovídat? :hug:
Mám syna s těžkou MR, ale je mladší. Nejsi v tom sama :hug: :hug: :hug: .

 • Zmínit
 • Nahlásit
7030
15.1.19 06:33

A dnes a denně všechny očkující maminky tohle riziko podstupujeme :( Jsi silná ženská! Přeju hlavně to zdraví a třeba se ti i jednou sen o nějaké práci naplní.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
15.1.19 06:40

Opravdu silný příběh :hug:
Zkuste Dobrého Anděla,není to žebrání,je to pomoc.Žít tak náročný život a ještě mít nedostatek financí se na vás podepíše fyzicky i psychicky.Zkuste nad tím ještě popřemýšlet.
My Dobří Andělé to děláme pro vás :andel:

 • Nahlásit
15667
15.1.19 06:54

:srdce: , toho Anděla zkuste, holčičku to nevyléčí, ale bez peněz je velice těžký život

 • Zmínit
 • Nahlásit
6774
15.1.19 07:02

A práci jakou hledas? Ja mam ze tri deti dve s problemama, letos uz zvladaj druzinu do pul druhy, tak chodim uklizet…

 • Zmínit
 • Nahlásit
48569
15.1.19 07:14

Ale ty se nemusíš stydět teď natáhnout ruku..Stát nepomůže tak využij vše možné.Urcite si pomoc zaslouzite. :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3763
15.1.19 07:56

Tebe jsem četla v diskuzi, že? Až moc na jednu rodinu. Anděla zkus, jaképak žebrání. A držte se. :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
346
15.1.19 08:21

Ahoj, to me uprimne mrzi, nemate to v zivote lehke a budes urcite i skromna zena, ale pripojuji se k napadu s tim Andelem, clovek si ten zivotni udel musi pokusit co nejvice ulehcit, aspon to zkus a jinak me napada, ze musis mit vedle sebe super chlapa, ze tu tezkou karu tahne s tebou, ne kazdy by to dokazal. Drzim vam palce a preju svetlo na konci tunelu :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3351
15.1.19 08:26

Ahoj, píšeš moc hezky, dlouho jsem nečetla tak poutavý deníček – i když je tak moc smutný…

K tomu očkování – stoprocentně to vyvolalo veškeré následné potíže u tvé dcerky – vidíš, že jak píšeš, tak od té doby nebyla očkována na nic, že si to žádný doktor nevezme „na triko“. To je prostě naprosto jasné.

Uvedu dva případy: od známé chlapeček – naprosto zdravé dítě od narození – po očkování proti obrně (už nevím, v kolika je to měsících) – tak tu obrnu vlastně dostal! Od té doby má obrnu horního patra a i špatně chodí. Druhý případ: od manžela kolega šel do důchodu – za pár měsíců šel na očkování proti té encefalicitidě (zánět mozkových blan) a hned na to tu encefalicitidu dostal a brzy na to zemřel! Takový silný velký chlap to byl, zdravý, nikdy v životě nemarodil a po očkování takto skončil.

Já nejsem proti očkování – určitě to je správné, moje děti mají pouze a jenom to povinné a základní očkování, které se má mít a nic dál, ani ty plané neštovice neměli očkované, nic. A tu encefalicitidu bych nenechala očkovat nikdy nikoho – i kdybychom žili v lese, to se budeme radši každý den tisíckrát prohlížet, jestli jsme nelapli nějaké klíště.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5865
15.1.19 08:31

Je mi to moc líto, jsi určitě vyčerpaná. Je moc dobře, že máš manžela a můžete se podporovat, že je to pravý muž a ne jen slaboch, co po potížích s postiženým dítětem práskne do koní a nechá v tom manželku samotnou. Možná bys mohla založit diskuzi, napsat odkud jsi, zda by ti někdo nenabídl práci na pár hodin, ať přijdeš na jiné myšlenky. A s dalším dítětem to ještě promysli, dnes vidím často inzerce, že ženské i darují věci po dětech, je všeho dostatek a levnější, než bylo před lety. Dodalo by vám to novou energii. Moc vám přeji, ať dcerka v rámci možností kvete a prospívá a ať se daří. Přeji moc šťastný rok 2019 a i další roky. :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
412
15.1.19 08:39

Dobrý den, je mi to moc líto a držím vám pěsti, abyste to všechno zvládla. Nikde jsem nevyčetla, jestli máte příspěvek na péči. Určitě se jej pokuste vyřídit, akorát tam jsou dlouhé čekací lhůty, 1/2 roku až rok. Hodně síly.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2625
15.1.19 08:42

Jsi neskutečně silná! To asi pochopí jen ten, co něco podobného zažil. Netušila jsem že toto může způsobit očkování :,( Přeju holčičce i tobě ať se vše zlepší. Zdravé dítě je opravdu ten největší dar.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6137
15.1.19 08:54

Je mi líto čím procházíte, musí to být těžké, jen to prosím neházejte na očkování. Ano očkování epilepsii spustilo, ale mohla jí spustit i silnější chřipka. Často se pohybují mezi lidmi co pracují s postiženými a až jsem se divila, u kolika dětí (ještě před očkováním) spustila neurologické potíže taková „blbost“ jako šestá nemoc (samozřejmě nejen ta), ale jejich rodiče mlčí protože nemají viníka na kterého by tu smůlu hodili. Znám smutný případ, kdy z krásné a chytré holky se stal ležák kvůli jednomu klíštěti, komplikace encefalitidy jí zničila mozek, kdyby byla očkovaná mohla (vím že by nemusela) mít nemoc mírnější průběh a nezpůsobil takové škody (moc dobře se znám s paní co za ní chodí jako canisterapeut). Přeji hodně sil. :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1945
15.1.19 09:13

Silný příběh. Moc vám držím palce a na Dobrého Anděla se určitě obraťte :hug: :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
756
15.1.19 09:13

Musim rict,ze me,starou cynicku,denicek dojal. A to zcela uprimne a bez sarkasmu. K ockovani se vyjadrovat nebudu,manzel pracuje ve vyzkumu. Jen reknu,ze nase rodina nejede podle kalendare, mame vlastni styl. A ted k tobe. Neboj se natahnout ruku,rict si o pomoc,v televizi vidam banalnejsi pripady, kdy ta pomoc ani neni potreba,ale lidi to proste zkusi. Fandim ti. :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
5067
15.1.19 09:34

Mám podobnou holčičku, možná trošku horší, ta naše nemluví prakticky vůbec. Docela solidně ale zas chápe. Jak říká manžel, „kdyby to bylo auto, tak už bych to dávno vrátil“.. :mrgreen: Sousedka vyvalila oči, když jí to řekl. :lol: Holt je potřeba se taky zasmát vlastnímu pitomýmu osudu. (Někdy je to celkem černý humor, ale co, ne? ;) ) Ale neboj, bulim taky. My k tomu přišli zcela jinak, vinou cizího, ale rozumím všem tvým pocitům, i těm nevyřčeným. Osobně bych ti chtěla poradit to další dítě. Nám to neskutečně pomohlo a děti se mají rády. Škola a pomoc pro všechny, i toho zdravého. Měj druhé dítě, dokud je čas. Finance se neboj přijmout, pokud je potřebuješ. A tedy ta naše expertka chodí do družiny, takže s potenciální prací je to lepší. Vy družinu nemůžete využít? My tedy omezeně s asistentem, ale aspoň něco :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2863
15.1.19 09:40

To je hrozne a je mi to moc lito. Nemohl byt spoustec to ockovani?

 • Zmínit
 • Nahlásit
1701
15.1.19 09:47

Ahoj, přesně jak říká @mau-mau - neboj se mít další dítě - ono to další zdravé dítko vám všem muže pomoci a vykompenzuje spoustu negativních emocí na ty pozitivní - mluvím z vlastní zkušenosti - mám autistu a ještě další dvě zdravé děti (narozené těsně před mou čtyřicítkou). S tím souvisí, že pokud se obrátíš na Anděla nebo Pečovatele, mohou pomoci, ať si můžete finančně polepšit nebo aby zajistili aspoň hlídání (asistenci).

 • Zmínit
 • Nahlásit
817
15.1.19 09:47

@Heivka muj syn mel klistovou meningoencefalitidu v 10 letech, nastesti bez nasledku. Detska lekarka mi doporucila druheho syna ockovat, soucasne ale taky doporucila konzultaci s alergolozkou a ta ockovani zakazala. Tataz alergolozka ale po ca. 5 letech bez problemu povolilia ockovani Twinrixem proti hepatitide A a B. Takze nejsem proti ockovani, ale je nutno pouzit zdravy rozum. A to co se nyni rve do malych deti je fakt sila.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9470
15.1.19 10:36

@LennyL1 promiň,ale tématice očkování nerozumíš,jinak bys tohle nenapsala.mas černobílé vidění,ale tak to není.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9470
15.1.19 10:38

Zakladatelko, to je mi moc líto.a příspěvky na péči jsou směšné.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9470
15.1.19 10:40

@Heivka souhlasim

 • Zmínit
 • Nahlásit
9470
15.1.19 10:47

Nechci být za bezohlednou,ale zakladatelce by jako spouštěč nemoci u dcery zafungovala to či ono,jen třeba o něco později.
A proč to píšu?když není určitá proockovanost v populaci,vadí to.
A berte v potaz,že je třeba zvážit pravděpodobnost následků neockovani a následně infekce versus pravděpodobností komplikací po očkování.
Nicméně to jen pro úplnost.Zakladatelky a její rodiny je mi moc líto.

 • Zmínit
 • Nahlásit
269
15.1.19 11:00

@tasa třeba by nespustilo nemoc nic! Jak,to proboha můžete vědět ? Myslím si ze zakladatelku nezajímají Vase chytrosti o proockovanosti, kdyby se to stalo vašemu dítěti, mluvite jinak

 • Zmínit
 • Nahlásit
2232
15.1.19 11:09

Hele jako přispívající na Dobrého anděla každý měsíc už hodně let - je tu pro tebe. Přesně pro tyhle případy, není to žebrání. Je nás spousta kteří neumíme pomoci jinak než penězma, a přesto pomoct chceme, tak přispíváme. Občas se při pohledu na účet leknu, kolik se mi tam těch trvalých příkazů na Anděla a jiné charity naskládalo, ale vždycky když se setkám s takovým příběhem, jsem ráda. Jinak pomoct neumím, ale moc bych si přála lidem jako ty a tvoje rodina ten těžký život ulehčit, aspoň trošku.

 • Zmínit
 • Nahlásit
287
15.1.19 11:13

:) Souhlasím s @mau-mau, zkuste nadaci, jestli máte chuť, pořiďte si další dítě. Věk není rozhodující. # Trochu peněz navíc vám uleví, jestli to všechno táhne manžel, tak jemu to psychicky určitě pomůže (i když to třeba nemusí dávat znát). Bude to min nervů, víc pohody a zase budete mít síly bojovat dál. Držím palce.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5067
15.1.19 11:16

No, já to s očkováním vidím tak, že je dobré, ale musí ho dostat dítě opravdu zdravé. Proočkovanost v populaci musí být taková, abychom si mohli dovolit některé děti neočkovat, aby byly chráněné a nemoc se k nim nedostala právě proto, že ty, které očkované být mohou, taky očkované jsou. Mám očkované to zdravé i to postižené dítě, ale musela jsem hlídat, aby to zdravé to dostalo ve správnou dobu a ne nemocné, když to chtěla PLDD. Takže očkované je, dokonce něco navíc oproti povinnosti, ale stálo to trochu pruzení. Očkovat dítě nemocné je hloupost, protože se nevytvoří ta žádoucí reakce imunitního systému. Zároveň ultra neočkovat zdravé děti považuji za zneužívání těch, které očkované jsou. Není to fair. :nevim:

Příspěvek upraven 15.01.19 v 11:17

 • Zmínit
 • Nahlásit
4128
15.1.19 11:20

@tasa tak to by me zajimalo, jak neproockovanost kojencu MMR ohrozi populaci :-)))))) to je zas nazor :-)))))) pred 30ti lety se proti temto nemocem ockovalo kolem 10.veku ditete, bo nejhorsi je dostat tyto nemoci jako dospeli (zardenky - hrozi neplodnost apod., postizenost plodu v pripade tehu). dnes se ockuji kojenci a pak jsou epidemie mezi nactiletymi, kde je to nejvetsi prus. r, ale bohuzel jiz maji ocko z kojeneckeho veku neucinne (viz. lonska epidemie v trebici, aj.), neco si prectete o ockovani, alespon ty zaklady, jak to funguje, nez psat takove bludy. jsem zastancem ockovani, ale s rozumem, ne rvat do malych deti co chvili nejaky sajrajt.

Příspěvek upraven 15.01.19 v 11:22

 • Zmínit
 • Nahlásit
3351
15.1.19 11:22

Ahoj, nedá mi to a ještě ti napíšu:

Taky se přidávám k těm, kteří ti radí pořídit dcerce sourozence – jestli máte s manželem do toho chuť, běžte do toho a pokud to půjde, měj ještě druhé dítě

Mám staršího syna s PAS, opravdu je to zvláštní kluk – po všech stránkách (bylo mu už 18, takže je vlastně dospělý) a když mu bylo 7, dostal brášku – a i když je to někdy těžké (starší vyžaduje klid, soukromí, vadí mu různé hluky atd.), tak i přesto jsou výborní parťáci a ten malý – i když bývá starším někdy přehlížen (protože ten chce mít svůj klid atd.) – tak přesto ten mladší staršího zbožňuje a mají se strašně rádi navzájem. Ten mladší jakoby lépe „pochopil“ než my dospělí, co ten starší (který má postižení na úrovni PAS) jakoby v tu chvíli potřebuje.

Ještě k tomu, jak píšeš, že dcerka je tak skromná….ano, ty děti bývají takové. Starší syn s PAS je přesně stejný – neskutečně skromný – nevyžaduje nové mobily, notebooky atd. – vždycky řekne, že mu stačí to, co má, když mu to slouží…když slyším, co jeho vrstevníci stále vyžadují, tak on je přesný opak a je neskutečně vděčný, i když mu koupím třeba časopis. Ty děti jsou zkrátka „jiné“ – tak jak píšeš o svojí dcerce…- i když jsou „dospělé“ jako můj syn

Omlouvám se, jestli to působí nějak zmateně, ale opravdu tohle jsem ti chtěla ještě říct, třeba ti to pomůže
:kytka:

DRŽ SE :srdce:

Příspěvek upraven 15.01.19 v 11:27

 • Zmínit
 • Nahlásit
3868
15.1.19 11:24

Bože :-( deníček mi vehnal slzy do očí. Zrovna nedávno jsem se přichomítla k diskusi, kde mě ostatní matky málem rozcupovaly, když jsem napsala, že očkování mnohdy páchá víc škody než užitku :-( Tohle mě vždycky tak dokáže zvednout ze židle.
Přeju vám do života jen to dobré.
K tomu zaměstnání mě napadá - co si zkusit udělat kurz na asistenta pedagoga? Dcera má asistentku v MŠ a je tam s ní pouze na dopoledne. Peníze nic moc, ale vaší fin.situaci by se určitě i to málo hodilo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9470
15.1.19 11:40

@markytka3 mluvila jsem o očkování obecně,ne o kojencich.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9470
15.1.19 11:47

@Kačka5991 tak na světě není jistého zcela nic.....a tohle není proti zakladatelce,to co jsem napsala,ale proti těm,kteří by nikdy nedali za žádných okolností své dítě očkovat.proste fanatismus je blbost vždy. A o mé děti se nestarejte,já se do vašich taky nenavazim.

 • Zmínit
 • Nahlásit
269
15.1.19 12:10

@tasa tak někdo nedá svoje dítě za žádnou cenu očkovat. Co je vám do toho ? Když ma někdo podobnou zkušenost jako zakladatelka, tak se vůbec nedivim. Je to každého zodpovědnost a rozhodnutí a vám nezbývá nic jiného než to respektovat. Do dětí se vám nenavazim,tak neprehanejte.

 • Zmínit
 • Nahlásit
756
15.1.19 12:12

@tasa

proočkovanost je především důležitá kvůli tomu, že viry mutují. Vytváří se nové mutace a podmutace, viz angíny (ta může být i virová i bakteriální) - ted se vytváří nová antibiotika, protože klasický penicilin, své doby vynikající lék a kdyby ho měli vojáci po světovce, tak by jich přežilo více, nezabírá.

Autorka psala, že malá byla očkovaná ve 13m, ony ty vakcíny jsou primárně určené pro děti DO 12 měsíců, testovat se z etických důvodů nesmí na dětech podobného věku, tak se berou zástupné vzorky, které jsou často nepřesné a jen orientační. Navíc když vezmeme v potaz i to, že těhotenství měla rizikové, to vše mohlo být spouštěčem.

Každopádně, autorce držím pěsti, nebude to mít jednoduché a já bych si další dítě v tento moment nepořizovala. Kombinace nadmíre péče o postižené dítě + péče o kojence = pro mě naprosté šílenství. Kolik je tu deníčků o poporodních depresích a to mají ženský jen dítě jedno.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4049
15.1.19 12:21

@tasa Souhlasím s tebou, mám totožný názor. Na očkování se rádo leccos svaluje. Dneska jsem byla na preventivním mammografu. Taktéž jsem o něm slyšela hodně kontroverzních zpráv, až bych řekla, že některé zaváněly pojmem poplašná zpráva. Ale přes to jsem tam šla a nechala se „prosvítit“ proto, že podle mě je užitečnost tohoto vyšetření vyšší než možná rizika.
Po přečtení deníčku mám dojem, že za postižením dítěte autorky není prvoplánově očkování, ale nádor na mozku, který v něm asi započal růst dávno před očkováním.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4295
15.1.19 12:25

Je mi to líto. Sama mám dcerku s více zdravotními omezeními - viz metřík - tak bych řekla, že i dokážu posoudit, co máte s dcerkou za sebou. Dokonce i té mé je 10 let.

Přesně jak se píše v komentáři přede mnou - udělej si kurz AP - dokud to ještě jde. Já sama pracuji na poloviční úvazek jako AP, v době, kdy mám dceru ve škole (taky ji musím po obědě vyzvednout - nezvládá družinu) - já to nedělám pro peníze, protože nás živí, naštěstí manžel a PnP prostě nějak vystačí na ty věci navíc. Já se po dohodě s manželem rozhodla, že to, co jsem se naučila k vůli postižení dcerky, prostě musím posunout dál, dokud to ještě jde. Taková má seberealizace, mám z toho fakt dobrý pocit, mám ráda ten pocit, že něco fakt umím. Dokonce jsem se rozhodla, vstoupit do Dobrého anděla jako příspěvatel, protože prostě vím, že jsou na tom rodiny hůř. A tím myslím rodiny, jako jste třeba Vy. Neboj se požádat o pomoc.

Stran očkování - tohle co tady pod deníčkem probíhá mi přijde naprosto otřesné. Jak může někdo napsat, že neočkující maminy zneužívají toho, že jiné děti jsou očkovány a na druhou stranu psát, že přeci za takové stavy, jako má Tvá dcerka nemůže očkování a ať to tady nepíšeš? Tohle bude psát pouze pokrytec, který projevuje lítost nad tím, že jiné dítě je těžce postiženo, ale na druhou stranu je v duchu rád,že jeho dítě je bez problémů .
Jasně, že by všechny maminky byly rády za zdravé děti, ale neměly by se snažit zavírat pusu těm, které to štěstí nemají, naopak by měly tlačit na vládu, která toto NAŘÍDILA, aby se k tomu dokázala postavit čelem, aby rodiny odškodnila - a to doživotně, protože kdo nezažil péči o těžce postižené dítě, tak neví, neumí si to ani trochu představit, co to obnáší.

Tobě moc děkuju, že jsi napsala tento deníček, pokud bys chtěla někdy pokecat, klidně mi písni SZ.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6588
15.1.19 12:48

Predne chci napsat, ze je mi moc lito, co Vas potkalo. Napadlo me to, co @Demi …zda nebyl hlavnim spoustecem spise nador, ktery pravdepodobne nenarostl po ockovani. Nerikam ale, ze ta epilepsie ockovanim popohnana a nasledne spustena taky nebyla (ockovani oslabi), ale opravdu nevim a nehodlam se s nikym dohadovat jako nektere tady, ze to rozhodne ockovanim je ci neni ;) preju moc sily a urcite se nestyd ruku natahnout. Rodiny jako vy prave ty penize potrebuji :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
15.1.19 12:58

Tak by mě docela zajímalo, zda aspoň doktoři uznali, že je to následkem očkování?

 • Nahlásit
562
15.1.19 13:00

Ách jooo zas tu brečím jak želva a hrozně Vás obdivuji jak jste oba s manželem stateční a silní. Já měla 3 letého syna v nemocnici týden pro náhlý kolaps. Po všech možných i nemožných vyšetřeních se nic nezjistilo. Syn je teď zdravý. Ale za ten týden jsem zestárla o 10 let 8o přeji Vám a hlavně dcerce hlavně zdraví a Vám s manželem spoustu lásky protože tohle ne každý ustojí. :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9470
15.1.19 13:22

@Kačka5991 co je mi do toho? Musí být určitá proockovanost v populaci, jinak je zbytek děti očkovaný de facto zbytečně.kdyz to řeknu nadnesene. a do toho by mělo být i vám,máte li děti.
A rizikové děti,kam rozhodně spadají i dvojčata,by se očkovat asi neměly,s tím souhlasím.
ale mluvím o matkách fanatických,kde neni kontraindikace k očkování a to bez ohledu na věk a jiné faktory.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1078
15.1.19 13:49

Velmi mě mrzí,jak si život s vámi nepěkně pohrává,vy musíte být velmi statečné žena.Co napsat…přeji vám mnoho mnoho sil a jeden veliký zázrak-uzdravení :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
24570
15.1.19 13:52

@LennyL1
Ježiši, to je strašné. Přesně proto neočkuji, mám ve svém okolí několik takovýchto, ale i horších případů po očkování, jeden dokonce naprostý ležák - předtím zdravý kluk. Nikdo totiž neví, kdo si vytáhne toho Černého Petra, protože nevíme, jaké zátěže v sobě máme a očkování to jen prohloubí. Stát by se v těchto případech měl celoživotně finančně postarat, jenže u nás je to těžké v tom, že nikdo nechce na plnou hubu říct, že je to z očkování.

naprosto souhlasím. Ale v rámci veřejného fora, když vyjádříš pochybnosti stran bezpečnosti očkování, házíš rudý hadr do ringu. Bez ohledu na to, že máš kolem sebe případy, kdy dítěti očko ublížilo naprosto prokazatelně a je zrejmá časová návaznost! Oficiálně to nikde podložené není, je sklon to bagatelizovat, popírat, očernovat ty, kdo to vysloví nahlas…
Zakladatelko, je mi to moc líto :hug: Stát by měl jednoznačně převzít zodpovědnost za váš případ, když se ze zdravého dítěte po očkování stane těžce nemocné. Ale zřejmě jsou ty sliby víc na papíře, než v reálu.

 • Zmínit
 • Nahlásit