Jeden neobyčejný nemocniční den

O životě

Po včerejším zážitku z canisterapie mi nešlo se s vámi nepodělit. Snad vás nebude nudit můj dlouhý deníček o takovém jednom neobyčejném nemocničním dni.


1 komentář


5 komentářů

Návštěvy nemocnice Havlíčkův Brod se stali součástí našeho života. Mistička s pamlsky, červená vesta, příjezd před bránu, parkoviště a velký vchod s nápisem EMERGENCY. Meggie tuto cestu velice dobře zná a těší se. S hlavou vzhůru a vrtícím se ocasem procházíme vchodem, kde na nás pacienti nevěřícně a zvědavě hledí, copak tam děláme a jestli jsme si nespletli směr. Ale Meggie moc dobře ví, kam jde, a nenechá se odradit. S rychlostí blesku se chce dostat k výtahu nastoupit.

Vystoupíme v 5. patře, ještě jedna zatáčka a ocitneme se před velkými těžkými dveřmi s nápisem Dětské oddělení a JIP. Po zazvonění nás vítá celé dětské oddělení od paních doktorek, pánů doktorů až po sestřičky a od každého se Megg musí pohladit ještě dřív, než se vrhneme do práce.

Vcházíme do herničky, kde na nás čekají děti a pozorně sledují, co se bude dít. Jen se představíme Megg poprosí o dobrůtku a rázem jsou všechny zábrany pryč.

Včera mezi dětmi seděl 5letý chlapeček, který byl v nemocnici sám bez rodičů, veliké smutné uplakané oči a z nich jsme četli jedno velké proč? Zeptala jsem se, jestli vezmem pejska na procházku. Nesměle souhlasil. Předala jsem vodítko a vyšli jsme velikou nemocniční chodbou, kudy Meggí vedl. Musel jí ukázat, co na oddělení vše je - žirafa, skákající panák a nálepky na zdi, kde jí ukázal každé zvířátko. Moc pěkně si povídali a chlapečkovi svitla v očích jiskřička a na rtíkách smích.

Vrátili jsme se do herničky a všechny děti chtěli Megg hodit míček, pohladit. Také jsme s dětma udělali most, pod kterým musela Megg prolézt a když to zvládla, zkoušeli jsme to naopak. Tolik smíchu, který se odrážel po celém dětském oddělení, prý sestřičky dlouho nezažily.

Poté jsme prošli na oddělení mladších dětí, kde byli na pokoji dvě dvouleté holčičky. Jen jsme otevřeli dveře, přiběhly nám naproti a už se od nás nehnuly. Důkladně prozkoumaly, jaké má Megg oči, ouška, drápky a také ocásek. Každá dostala kartáč a společnými silami se jí snažily učesat. A jak jim to šlo.

V tom přišla do pokoje sestřička a jedné z holčiček donesla inhalátor. V ten okamžik pláč a útěk po pokoji. Chtěla jsem zkusit situaci zachránit a vytáhla žlutý míček a hodila ho Megg, která ho donesla té krásné malé holčičce. Ona se snažila také jí ho hodit. Pokaždé, když jí ho Meggie vrátila, se její očička neskutečně rozzářila a za pomocí Megg zvládla inhalaci i odběr krve.

Poslední kroky vedou na dětskou JIP. Za sklem vidím tři děti ležící v postýlkách a smutně koukající kolem sebe. Zaťukám a zeptám se, jestli můžu dál. Jen otevřeme a jsem zaplavena otázkama, jak může pejsek do nemocnice. Každý se chtěl pomazlit, pohladit a hlavně vyfotit, protože by prý jinak nikdo nevěřil, že v nemocnici na JIP měli přímo v posteli psa.

Megg střídala postýlky, povídali jsme s dětmi a všimli si, že děti začaly komunikovat a všechny zábrany byly opět rázem pryč.

Při včerejší canisterapii jsme byla nadšená a opět se mi potvrdilo, jaký to má smysl, jak moc dokáže pomoci pejsek v nemocnici, ač někteří lidé tvrdí opak. Bohužel i takový jsou mezi námi. Bohužel jsem se i včera setkala s tím, že se mě paní ptala, za kolik to dělám. Odpověděla jsem „Za dětský úsměv“. Kroutila hlavou, že jsem blázen. Ani to nás neodradilo a těšíme se na další návštěvu nemocnice. Pro mě a Meggie je nejkrásnější ze všech odměn dětský smích…

Hodnotilo 46 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nichnich
Stálice 79 příspěvků 13.11.14 00:59

Kraaasne :kytka:

 
Klerika
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 13.11.14 01:17

Nádherný deníček, moc vám fandím :hug:

 
annaei
Extra třída :D 12859 příspěvků 13.11.14 01:31

Krásný deníček a moc vám taky fandim. To, co jsi pssla na konci i kdyby jsi to dělala za peníze, co je na tom špatného. Uděláš radost dětem pro, které je nemocniční prostředí velmi stresující. A ty je trochu vyvedeš z běžného nemocničního stereotipu

 
hanak  13.11.14 03:09

Nádherné a jsem moc ráda, že to nemocnice umožňuje! Klobouk dolů vám všem :palec: :potlesk: :hug:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 13.11.14 06:15

Moc krásné :hug:
Kéž by takových majitelů a pejsků, a hlavně nemocnic přátelských k canisterapii bylo více a více :)
Moc vám dvěma fandíme!!!

 
TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 13.11.14 06:31

Moc vám fandím a z deníčku cítím, jak tobě samotné to dělá dobře, že můžete takhle pomáhat. Za ten dětský úsměv to opravdu stojí :hug:
Meggie je vlastně taky „paní doktorka“, vždyť psychika léčí :kytka:

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 13.11.14 06:45

Jéééé, to je úúúžasné! :kytka: Bulím tady jako želva  :oops:

 
Fíííjááá
Kecalka 243 příspěvků 13.11.14 07:00

Je úžasné co s Maggie děláte :kytka:

 
solip
Kecalka 273 příspěvků 13.11.14 07:32

Je to opravdu záslužné, vydržte! Tatínkova přítelkyně se svým pejskem se canisterapii také věnuje a je pravda, že Tonda (pejsek) je často dost vyčerpaný, ale dětem i starým a nemocným lidem to opravdu pomáhá.

Klobouk dolů před lidmi, kteří mají takové cítění, jste skvělá - vy i Meggie :hug: :hug: :hug:

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 13.11.14 07:45

Moc pekne, detem moc pomahate :kytka:

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 13.11.14 08:18

Nádhera :potlesk: I slzička ukápla…

 
Slzička
Povídálka 29 příspěvků 13.11.14 08:18

Nenapadá mě nic výstižnějšího, než DĚKUJU… Je od Vás moc hezké, co děláte. Kéž by takových lidí s obrovským srdcem, jako jste Vy, bylo víc… Svět by byl hned hezčí!

Ještě jednou děkuji Vám i Vaší Meggie… :srdce:

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 13.11.14 08:35

Jste prostě skvělá, vy i Megiie :-) Ona je nádherná :srdce: a i na těch fotkách jde vidět, že svou „práci“ dělá srdcem :srdce: úžasný :hug: :kytka: :andel:

 
biancaa
Povídálka 37 příspěvků 13.11.14 08:35

Jste skvělí! děkuji vám za všechny ty dětské pacienty :hug: moc vám fandím :palec:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 13.11.14 09:20

Mam slzy v ocich… jste uzasny :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 13.11.14 09:35

Jste proste super. Ty a tvuj pejsek :kytka: :kytka: :kytka: :palec: :palec: :palec: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 13.11.14 10:37

Toto jsou důležité činy! :srdce: Umožnit dětem se cítit lépe i v nemocnici. Moc pěkné a velkorysé od Vás :) Záslužná práce :kytka:

 
Krasavicaa  13.11.14 10:51

Jéééé a co pro to musí člověk udělat? Aby takto mohl s pejskem pomáhat? :-)

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 13.11.14 11:04

:palec: :palec: :palec: super dětičky musely bít nadčené

 
Mexxy999
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 13.11.14 11:18

Vy i Maggie jste uzasni, moc Vam fandim :potlesk: Lidi jako Vy by si zaslouzili metal, ne ty blbouni, kterym udeloval president Becher nedavno!!! :cert: Drzim palce a moc Vas obdivuji!!

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 13.11.14 11:38

Ja doufam, ze prijde doba, kdy tyhle sluzby bude pojistovna proplacet. Rozhodne si to zaslouzite!
Drzim vam palce! :palec:

 
Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 13.11.14 11:50

Víc takových jako jste vy :kytka: :kytka: :kytka:

 
Třesulka
Stálice 66 příspěvků 13.11.14 12:37

Nemám slov, jste úžasní. :potlesk:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 13.11.14 13:12

Chtěla bych vám oběma moc poděkovat. I já jsem jednu dobu, kterou se snažím ve svém životě udupat a zabit ve své mysli, byla s maldším synem v nemocnici. Nikdo jako Vy dvě tam nebyl za mě a ty děti tam? Moc by to pomohlo!!! Jsem šťasná za takové lidi jako jste Vy, v Brně přišli dětem dve ochotnice hrát divadlo…ÚŽASNÝ!!! A proto jen tak dál!!!Pokuste se navštěvovat i domovy důchodců i těm to zvedne náladu a zahřeje u srdíčka. :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
kjhui
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 13.11.14 13:27

Prosím nechápejte mě zle jako sobeckou rypnu, ale docela ve mně při čtení deníčku hrklo, protože být moje dítě na Jipce tak by mě v prvé řadě zajímalo, zda o takové návštěvě u mého dítěte budu jako rodič předem informována, zda má pes povinná očkování, odčervení, než leze k dětem do postele má alespoň očištěné tlapky atp., zda má certifikaci a výcvik na canisterapii, a zda lékaři odsouhlasili styk se zvířetem z venku v souvislosti se zdravotním stavem dítěte. Doufám že mě autorka ujistí že prošla takovým otravným předkládáním papírů zdravotnickému zařízení a konzultaci s lékaři skrz zdravotní stav dětí, a že to do deníčku neuváděla jen z romanopiseckých důvodů.. Protože jak píší ostatní, nepochybuji že pro psychiku dětí je to úžasná věc, ale v nemocnici potažmo na Jipce nejsou děti jen tak z plezíru a doufám že je stále pro všechny na prvním místě jejich zdraví.
A předpokládám že o umístění fotek cizích dětí na internet jistě autorka jednala s rodiči..

 
adush
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 13.11.14 13:40

@kjhui pokud chce člověk dělat někde canisterapii musí mít pes jak povinná očkování, tak mít vše domluveno s vedením zařízení. Takže nepochybuji o tom, že pes má jak splněná očkování, tak určitě vedení nemocnice vidělo certifikaci Canisterapeutického týmu :) ale to informování rodičů by mě taky zajímalo jestli jsou rodiče předem informování, ale myslím si, že by to tak mělo být. :)

 
adush
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 13.11.14 13:40

Jinak moc krásný deníček o krásné činnosti :) Je super, že dnes už je možné dělat canisterapii i v nemocnici a dokonce na JIP :)

 
vejisek
Kecalka 447 příspěvků 13.11.14 14:58

Takže směrem k otázkám to než jsme tam vůbec začali chodit projednávala hygiena několika vlekými schůzemi, nežli jsem se tomu začala věnovat musela jsem složit nelehké canisterapeutické zkoušky na které mám certifikát a visí i přímo v nemocnic, pes je očkovaný, pravidelně odčervený. Každou návštěvu ví nemocnice dopředu a vše se probírá s rodiči. Také se kouká na zdravotní stav dětí kvůli alergiím atd…Před vchodem do nemocnice utíráme nohy.

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 13.11.14 15:01

Mám slzy v očích! Překrásné!! Nejen jako matka, ale také jako pejskař celým srdcem. Zlatou kraťandu si přeji 8 dlouhých let a doufám, že jednoho dne se ji dočkám a že k nám do rodiny taky přibude :srdce:.
Krásné! Moc Vám fandím! :potlesk:

Příspěvek upraven 13.11.14 v 15:03

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 13.11.14 15:09

Moc krásný deníček :kytka: Když jsem byla malá a ležela v nemocnici tak bych to taky uvítala hned je lepší nálada. :D Já sice nemám cvičeného pejska ale když babička ležela na LDN na rehabilitaci a pomalu to vzdávala tak jsem tam přišla s naší fenkou hned všechny ženský na pokoji měly větší radost a když to viděly sestřičky tak hned chtěly abych obešla všechny pokoje že to lidem udělá radost byli mezi nimi i lidi odvázaný jen na lůžko a když jsem viděla jejich sních hned mi bylo líp a jim taky.

 
Kauree
Závislačka 4529 příspěvků 3 inzeráty 13.11.14 15:30

Krásné :srdce:
a k penězům - hned by bylo v nemocnicích příjemněji, kdyby se na to, aby to lidé a psi jako jste vy dvě, mohli dělat na plný úvazek, peníze našly.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 13.11.14 17:29

Slzím. Delate dobrou věc. Diky za to!

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 13.11.14 20:50

:palec: verim, ze to pomaha hodne moc! Je bezvadny, ze to jde a je to detem umozneno. Musi to byt pro ne vrely zazitek. Kolikrat ja se sla utesit za svym psem a zavrtat se mu do kozichu a vzdycky mi bylo o neco lip. Jsem ji za to vdecna (me psici). Chudinky maly deti, co musi byt v nemocnici. A ty fotky jsou uzasny! Dik, ze to delate! :kytka:

 
smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 13.11.14 21:52

To je krásný :kytka:

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 14.11.14 00:34

Moc vám fandím - krásný deníček psaný srdcem.

 
Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 14.11.14 02:34

Krásné pohlazení na duši. Máš můj respekt a Meggi posílám pohlazení. Jen tak dál. Děláte dobrou věc. :d :srdce: ance:

 
SuzaG
Závislačka 3602 příspěvků 14.11.14 14:19

Moc krásné :kytka:

Nedávno jsem byla s malou v nemocnici a nebylo to zrovna lehké. Přišli nás navštívit nemocniční klauni, ale těch se malá bála. Myslím, že mnohem větší radost by jí udělalo něco takového, pejsky miluje :srdce:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 15.11.14 21:43

Jste s Meggie obě úžasné, co pro děti děláte, pro ty, které to tak potřebují. A mě to dojalo. Krásné.

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19247 příspěvků 15.11.14 22:31

Krásný deníček :palec:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 15.11.14 22:42

Úžasný deníček. Vše, co rozdáváš, se ti jednou vrátí :kytka:

 
eli86
Stálice 84 příspěvků 19.11.14 17:02

Moc vám oběma fandím :hug:

 
ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 20.11.14 03:49

Děvče ty jsi anděl…opravdovej živej anděl! :srdce: :srdce: :*
Přeju tobě i Meggi jen to nejlepší a spousty a spousty rozesmátých děckých tváří! :kytka:

 
Sylviebrno
Nováček 3 příspěvky 10.02.15 19:51

Holky držte se. Je to báječné co děláte až se mi roztekla řasenka :srdce:

 
Týna S
Kecalka 126 příspěvků 11.02.15 13:34

Jste úžasné :palec: Klobouk dolů před tím co děláte :potlesk:

 
wrtulka
Kecalka 421 příspěvků 21.02.15 17:01

Má to smysl! znám to mám dvě bíglice a chodíme na canisterapii k seniorům. Je to úžasné co psi dokážou!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Psí andělé

Když pes léčí aneb canisterapie


Reklama