Jeden život skončil a druhý začíná

Těhotenství
  • Caty
  • 20.10.10

Není to tak dlouho, co jsem psala deníček a zakládala diskusi, že jsem asi těhotná. Bylo to necelých pět měsíců po porodu mé první dcerky Barunky. No, tenkrát to nedopadlo.

Nše sluníčko v šesti měsících.

Tak a to jsou dnešní testíky, tak snad naše druhé zlatíčko.

Naplánovali jsme si s manželem další miminko na podzim příštího roku. Ale, člověk míní a život, v tomto případě příroda, mění. Beru prášky a vzhledem k tomu, že by se neměly brát v těhu, udělala jsem si pro jistotu testík, že je brát můžu.

Skoro jsem se skácela k zemi, když na mě celkem rychle vykoukla druhá čárka a pak jen sílila. Tak co teď? Běžela jsem pro další testy a všechny byly pozitivní. Jiné značky, ale všechny se shodovaly v jednom.

Nechci tomu stále věřit, ale po problémech s otěhotněním s prvním miminkem jsem asi sedm měsíců po porodu opět těhotná. Chce se mi brečet a zároveň to vykřičet do světa, že čekáme další miminko. No, asi bych to měla zaťukat na dřevo, abych to nezakřikla.

Minulý týden jsme pohřbili manželovu babičku. Bolí to pořád a bolet bude. Byla to výjimečná osoba. Od 50 let byla vdovou a starala se o svá vnoučátka a pak i pravnoučátka a že jich měla požehnaně. Konec nebyl jednoduchý a jsem hrdá na svého manžela, že jako jediný vnuk za svojí babičkou chodil tak často jak jen mohl a krmil jí, čistil zuby, umýval obličej.

Jsem ráda, že jsme za ní chodili i s Barunkou a dělali jí v posledních měsících a dnech radost. Aspoň doufám, že měla radost, ale vždycky to říkala a i tak vypadala. Jsem ráda, že ač jsme měly občas neshody, měla mě ráda, respektovala mě a já jí. Jsem ráda, že jsme s ní mohli být na konci jejího dlouhého, hezkého a mnohdy bolestivého života a mohli jsme jí trochu ulehčit odchod na onen svět.

Rozloučili jsme se s ní v pátek 15. října odpoledne a musím říct, že pohřby v kostele jsou krásné, něčím zvláštní a výjimečné, i když smutné. Člověk necítí bolest, stesk, vztek, zármutek. Cítí takový zvláštní klid, útěchu v tom, že duše naší babičky je stále s námi a opravdu někde je.

Pro někoho je to asi bláznivé, ale já věřím tomu, že nám naše druhé miminko seslala právě ona. Věřím, že nám ho vybrala a že nás všechny tam shora opatruje a je s námi. Chci se s babičkou těmito řádky naposledy rozloučit a doufám, že odpočívá v pokoji a setkala se opět se svým strašně moc milovaným manželem a jednou se setkáme všichni.

Děkuji babičce za těch pět let, kdy jsem jí mohla poznávat, děkuju jí, že mi tak často vyprávěla, i když to někdy bylo utrpení. Znáte staré lidi. Povídají stále to samé a jednu historku slyšíte desetkrát. Teď na to vzpomínám s úsměvem a jsem ráda, že jsem si to mohla vyslechnout.

Těším se na naše další miminko, i když zatím potichounku. Nikdo to neví, kromě holčin z emimina a doufám, že se naše miminko vyklube na svět zdravé a já budu mít tolik síly, času a lásky pro obě naše děti a jednou i pro třetí:-)

Asi to nemá hlavu ani patu. Ale píšu to tak nějak, jak mi padne na mysl a doufám, že mi za to neukousnete hlavu.

Barunka spinká vedle v postýlce a já potichu vybírám jméno pro naše druhé miminko.

Jestli jste dočetli až sem, tak klobouk dolů. Všem přeji moc moc štěstíčka a zdravíčka a hodně dopředu KRÁSNÉ VÁNOCE, které pro nás budou letos smutné, ale i plné naděje a štěstí, protože budeme poprvé jako rodina ve třech a dá-li Bůh, příští rok ve čtyřech.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sara1000
Kelišová 5406 příspěvků 4 inzeráty 20.10.10 21:09

Je to krasne napsane…I ja mam takovou babicku,jak popisujes ty.Je to uzasna osob,tento rok by pro ni slozity a musela bojovat.Ale verim,ze nejhorsi ma za sebou.Dekuji za krasne prani k vanocum.Letos je take budeme poprve slvit jako rodina ve trech a moc se na to tesim.
Pozdravuj Barunku a opatruj sebe a sve jeste nenarozene miminko :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 20.10.10 21:40

Gratuluji!!!

 
Kathuschka
Kelišová 5331 příspěvků 21.10.10 09:53

Ježžiiš… to je krásně napsané, mám slzičky v očích..:) Gratulace…:)

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 21.10.10 10:04

Tohle je jeden z nejnádhernějších deníčků :srdce:
Taky mi ukápla slza při vzpomínce na mojí prababičku, malého se bohužel nedočkala, zemřela náhle. Sledovala jsem tvůj deníček, že jsi těhotná tak krátce po porodu, já na tom byla stejně, jen u mě mimi zůstalo hned napoprvé, už je mu 14týdnů, syn oslavil 7.měsíců. Je to neuvěřitelný pocit, hrozně se těším na porod, jak bude malé vypadat. Tak hodně štěstí a síly :kytka:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 21.10.10 11:01

Stejně to beru i já, moje babička zemřela posledního února 2001 a Eliška se nám narodila v červenci 2002. Vždy jsem chtěla více dětí, v té době už jsme měli tři kluky ve věku 14, 13 a 11 let, když jsem otěhotněla. Po celou dobu jsme nevěděli, co budeme mít. Nakonec je to Eliška Anna-Anna má druhé jméno po mojí babičce, vždy mi říkala, že by mi strašně moc přála holku, že každá žena by měla mít dceru. Bohužel se mojí berušky nedožila, ale já věřím, že mi ji vybrala a poslala ona, moje milá babička.

 
Anabellka
Závislačka 4776 příspěvků 21.10.10 11:41

To je moc krásně napsané. Gratuluji! :-) My máme taky doma babičku 84 let, byla na tom hodně špatně, tak jsem doufala, že se dočká svého nejmladšího pravnoučete, našeho Štěpánka. Dočkala se a dokonce se trochu i zlepšuje. Začala i trochu chodit. Tak doufáme, že se teď dočká dalšího pravnoučátka, které moje sestra čeká začátkem ledna.

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 21.10.10 11:54

caty moc ti to přeji, je hezké vidět jak těhotníš i po problémech před 1.miminkem, jednou by jsme taky chtěli dát jméno po manželově babičce, byla to taky úžasná babička-Amálka :andel:

 
Caty  21.10.10 12:14

Goldenko, moc moc gratuluji k poziivnímu testíku a ať se vše zdárně ubírá ke krásnému porodu

 
Tynkka
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 21.10.10 14:22

Moc moc gratuluji!!!!
My jsme měli to samé, když jsem zjistila, že jsem těhotná, umřel mi děda a narodil se mi kluk.. Ovšem u nás těch úmrtí bylo ten rok hodně :( v únoru děda, hned za ním v červenci babička - to bylo z mojí strany. na babiččině pohřbu zjistila moje sestřenice, že je těhotná, narodil se jí také chlapeček a z přítelovi strany to byla babička v květnu a hned druhý den děda :(

 
jakoubek20
Stálice 79 příspěvků 21.10.10 16:51

Tak jsem se u toho málem rozbrečela my jsme měli taky podobný příběh měli jsme panimámu nemocnou a já jsem 14.9.2009 šla na gyndu protože jsem měla slabě pozitivní těh.test pan dr. mi to potvrdil že jsem ve 4TT a já byla šťastná jak blecha panimámě jsem to doma něřekla chtěla jsem počkat na luboše že jí to řeknem spolu.A když přišel kolem 6 domu tak jsme jí to chtěli říct a luboš přilítnul že je panimáma mrtvá tak jsem seběhla o 1 patro dolu do obyváku a nemohle jsem nahmatat pulz luboš už volal sanitu .Nakonec přiletěla helikoptera ale bylo bohužel pozdě. měla několik nemocí za sebou a futr se držela dodnes mě mrzí že jsem jí to neřekla ale to už se tak stává.Je krásné že čekáte znova mimí i když po7 měs. ale hlavně aby to bylo zdravé.Na ostaní se vyprdněte jestli vás budou soudit že je to brzo adt hlavně že budete ok.Přeji hodně štěstí.Kata :wink:

Příspěvek upraven 21.10.10 v 16:53

 
VenJe
Stálice 75 příspěvků 27.10.10 09:19

Přeji tobě a celé tvojí rodině hodně štěstí a zdravíčka a požehnání. Děkuji za deníček. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Káčátko3
Stálice 71 příspěvků 27.10.10 09:22

Milá Caty :-P
MOOC blahopřeji a věřím s tebou, že ti, co nám odešli nad námi bdí a pomáhají nám… Mi moje babička zemřela přímo na vánoce a dodnes to bolí i když je to už 16let a mému manželovi zemřela babička loni a také to bylo večer těsně před štědrovečerní večeři :cry: Máme více společného…at´ už je to láska k prarodičům, nebo třeba podobné problémy v těhotenství (preeklampsie, hellp syndrom).
Budu ti na dálku držet palečky a posílám spousty andělíčků, kteří stáli při nás :andel: :andel: :andel: , at´ ted´bdí nad vámi, at´ se problémy neopakují a vůbec at´ vás celou rodinku provází jen zdravíčko, protože nad něj není a koupit nejde. :srdce:

Příspěvek upraven 27.10.10 v 09:41

 
Dacie  27.10.10 12:44
Krásné čtení

Upřímnou soustrast za babičku,ale také velikou gratulaci k miminku.Krásně se to četlo a tekly mi i slzy. :cry:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 27.10.10 16:28

CATY, no to je krásné, že jsi těhotná. Já tu tvoji první diskusi hodně sledovala :wink: Moc ti to přeju. A je mi líto, že už není babička a stejně jako ty věřím, že vám miminko poslala ona :-) Tak ať už je jen dobře a ty si užíváš krásné těhotenství s manželem a Barunkou. :palec:

 
Caty  29.10.10 18:53

AHoj holčinky, moc moc vám děkuji a všem přeju štěstíčko a zdravá dítečka :huban:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama