Jednou je rozhodně málo

Porod

Během těhotenství jsem si pročítala Vaše deníčky o porodu a těšila se na můj den, až malý zaklepe na vrátka a vydá se na cestu za maminkou a tatínkem, kteří se ho již nemohli dočkat. Proto jsem se rozhodla, že i já těhulkám zkrátím čekání a podělím se o svůj neobyčejný zážitek, na který velice ráda vzpomínám.


4 komentářů


5 komentářů


4 komentářů


1 komentář


2 komentáře


3 komentářů

Milé nastávající maminky, snažilky…prostě všichni… Čekala jsem dlouhý rok a půl, než jsme s manželem došli ke dveřím kliniky na umělé oplodnění. Věděli jsme, že je někde ukrytý problém, proto jsme se rozhodli tomu pomoci mnohem více. Nikdy bych nečekala, že to půjde tak hladce. Na klinice jsme prošli vstupní prohlídkou a pomalu se chystali na čarování uvnitř mého těla. Vždy jsem měla strach z injekcí, krve, ale má touha být maminkou a hýčkat naše miminko byla obrovská. Vše se podařilo na první pokus a já se oddala těhulkování.

24.10. mi odešla hlenová zátka. V noci praskla voda, ale v tak malém množství, že jsem si nebyla jistá. Ve 3 ráno už mi to bylo jasné, hihi. Dobalila jsem poslední věci, přibalila manžela a jeli jsme si splnit sen. V 5 ráno mě přijala porodní asistentka a sepsala se mnou veškeré náležitosti. Manžel jel ještě dospat domů, protože si malý dával na čas. V 9 už jsme byli zase spolu. Porod bohužel nepostupoval a já byla pořád otevřená jen na 2 cm. Kontrakce byly tak snesitelné, až jsem se divila. Byl mi doporučen oxytocin. Ano, ten oxytocin, který jsem rozhodně nechtěla, a tak to bylo sepsáno v porodním plánu. Když jsem si představila, že tam budu ležet celý den a večer mi řeknou, že musí miminko ven císařem, vzala jsem jejich doporučení všemi deseti.

Porodní asistentka mi napojila fyziologický roztok smíchaný s oxytocinem. Za dvě sekundy jsem poznala, jaké jsou ty věhlasné kontrakce podpořené oxytocinem. STRAŠNÉ! Od 10 hodin s desítkou hadiček a kabelů jsem ležela na lůžku a nevěděla, jakou polohu zvolit. Všechny byly děsné. Tak jsem kývla na další přípravek, který mi měl pomoci. Pomohl. Nepamatuji si název, ale byla jsem jak omámená. Bolesti jsem vnímala stejně, ale mezi kontrakcemi jsem skoro spala. Hopsala jsem na míči a manžel mě musel podpírat, abych se nesvalila na zem, hihi. Kontrola opět potvrdila, že jsem stále na 2 cm otevřená. Porodní asistentka mi tedy pomohla a rukou mě otevřela na 4 cm. Zase se čekalo a chvíli před dvanáctou hodinou mě porodní asistentka opět otevřela prsty na 8 cm. Respektive nasadila branku na hlavičku malého, zavolala lékaře a mohlo se rodit.

Srdíčko malého neudávalo ten správný rytmus a já dostala kyslík, protože jsem měla problémy s dýcháním. Občas jsem se přistihla, že vůbec nedýchám a nic mi to nedělá. Lékař si přivolal ještě jednoho a byli na mě dva. Já tlačila, manžel mě povzbuzoval. Necítila jsem žádnou bolest, ani nástřih. Za dveřmi čekala neuroložka, protože se lékařům něco nezdálo. Bylo 12:28 a bylo po všem. Malý byl venku a vůbec neplakal. Ležel mi na prsou a hleděl mi do očí. Tvrdila jsem, že budu děsně plakat, až mi ho dají. Skutečnost byla jiná. Projela mnou taková zodpovědnost, vše jsem si uvědomila a byla tak šťastná. Nemohli jsme se vynadívat. Tatínek nám podepsal Míšu, který v tu chvíli měřil 56 cm a vážil 3780 gramů.

Od té doby jsem ten nejšťastnější člověk a mateřství si velice užívám. Začátky byly nesnadné, ale pro jakou novopečenou maminku byly snadné, hihi. Řekněme, že na prvorodičku je to krásné - mít opravdové bolesti dvě hodiny a půl hodinky pomáhat malému mezi nás. Samozřejmě, že to bolelo, s tím jsem i počítala, ale už další den ráno jsem věděla, že brzy pořídíme Míšovi sourozence. A třeba ne jen jednoho. :-)

Děkuji všem za přečtení mého deníčku a přeji těhulkám krásný porod a maminkám prospívající robátka. :-)

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 23.12.13 01:09

Hezky napsane :kytka: Moc pekne fotecky a malej je taky teda slusne dlouhej a moc hezkej kluk ;)
Tak az vam to druhe brzy klapne ;) :hug:

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 23.12.13 07:05

:hug: :mavam: Chlapecek je krasnej a musim se pridat k tomu, ze 56 cm je teda poradnej dlouhan! Ale je zlatouckej, krasnej oblicejicek ma :srdce:

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 7 inzerátů 23.12.13 13:39

Moc hezký deníček :potlesk: A 56 cm mě trošku zarazilo :-) Taky čekáme miminko a nakoupila jsem dost oblečení v 56, tak uvidíme, zda bude vůbec nošené :-)

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 23.12.13 14:03

Fakt 56 cm??? 8o To je teda opravdu dlouhán :palec:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 23.12.13 14:07

Zaráží mě, kolik maminek se obtěžuje sepisovat porodní plán, který stejně nedodrží. To nejsi jen ty. K čemu tedy jsou?

 
kaja00
Extra třída :D 12591 příspěvků 23.12.13 18:21

Míša je moc peknej :) Krasne napsane :kytka:

 
januse1
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 23.12.13 19:50

Moc pěkný deníček, krásná maminka a nádherný chlapeček. Gratuluji :kytka:

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 23.12.13 20:16

Máš moc krásné těhotenské fotky a Míša je překrásnej chlapeček :potlesk:
Můj prvorozený měl 57cm, a já měla nachystaný tak nádherný obleček do porodnice ve velikosti 50 :mrgreen: Holt jel domů v tom, co mu nachystal doma tatínek :D

 
Shillpa
Kecalka 338 příspěvků 23.12.13 23:51

Vsem Vam moc dekuji :kytka:… ano, skutecne 56cm…meril tedy 57cm, ale kvuli protahle hlavince mu centimetr ubrali… @Erian tak to jsme na tom s tim oblecenim byly stejne :lol:… jinak jsem zapomnela napsat, ze mel Misa zlomenou klicni kost z porodu…prdelka nase…ale rehabilitujeme a vse je v poradku :oops: @januse1 dekujeme :oops:
@hanka.br. …no asi pro ten pocit…jit tam s klidnou hlavou…ze jsem vnitrne pripravena a vim co chci…ale ted vim, ze pripravena nikdy byt nemuzu hihi…no kazda na to musime prijit sama :jazyk:

 
Shillpa
Kecalka 338 příspěvků 24.12.13 00:01

Všem… :andel:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 24.12.13 09:56

Hezký deníček a ještě hezčí fotečky!!!

 
jancaha
Nováček 2 příspěvky 25.12.13 20:06

Hezký deníček, krásné fotky a míry :-) Naše dcerunka měla taky hodně protáhlou hlavičku, ale popravdě nevím jak ji měřili, jestli ji nějaký cenťák ubrali :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama