Jednou to dokážeme

Snažení

Už několik let si říkáme, že se smůla musí jednou unavit a víme, že to jednou dokážeme.

Můj příběh se začal už před 15 lety. Dětská gynekoložka bohužel zanedbala péči a přesto, že jsem si několik let stěžovala na bolestivou menstruaci, nic neřešila… jen předepisovala léky na bolest a říkala, že to je normální.

Po šesti letech jsem na doporučení kamarádky přešla k jinému lékaři, jejímu známému. Během 14 dní mě objednal na operaci. Výsledek? Endometrioza 4. stupně. Pro mě v tu dobu něco naprosto neznámého.

Nicméně jsem se radovala, že jsem se dostala k někomu, kdo mi už pomůže a nenechá mě v tom. Ignorovala jsem i jeho arogantní chování.

Po 5 letech jsme se doma rozhodli pro rodinu. A ejhle. Tak se ho ptám a pouze se dozvídám, že to máme zkoušet až rok, že potom něco začneme řešit. Ale co s mojí endometriozou?* „Heleďte, ta tam je a je velká. To by znamenalo zase podstoupit operaci, a to znamená časovou a hlavně finanční náročnost. A teď se zdražil kaučuk a mě tím pádem i pitomé gumové rukavice…“*

No odcházela jsem úplně zoufalá. Čtyři měsíce snažení byly sice málo, ale nějak jsem tušila, že čekat rok je zbytečné. Po tom, co mi řekl, jsem se s velkým zklamáním opět rozhodla pro změnu lékaře.

Jiná kamárádka mi poradila, kam chodí ona. A tam to teprva začalo opravdu za něco stát a stojí dodnes. Paní doktorka milá, přímá, ochotná. Poslala mě do nemocnice na laparoskopii. Tam mi řekli, že s takovou diagnozou nemá cenu do mě lézt a ať si nejdříve dojdu na umělé oplodnění a pak že mě vyberou celou. Za 14 dní se mi přetočil vaječník a musela jsem beztak na operaci.

Závěr - endometrioza všude! Fajn, jedeme dál.

Přišlo první IVF. Netvoří se mi vajíčka a to málo, co se vytvoří, je k ničemu. Každopádně jsme to zkusili. Zavedli dvě embrya, nic. Zase jedeme dál.

Druhé IVF se zastavilo hned po stimulaci. Místo vajíček se akorát zhoršila endometrioza. Dostala jsem doporučení na odstranění vejcovodů, které ta hnusná nemoc změnila, takže vylučují látku, která zabraňuje uhnízdění embryí. Potom jsem si měla hned zažádat o dárkyni vajíček. Tak jsme tak učinili.

Skorko čtyři měsíce jsem si vyběhávala operaci, podstoupila ji a pak jsme si pořídili dárkyni vajíček.

Třetí IVF už bylo fajn. Embrya byla kvalitní. Bylo jich celkem 6 vhodných k transferu. Já blázen si nechala zavést tři. Chtěli jsme dvojčata a mít to z krku. Nic se nechytlo. Ok, další pokus. Po rozmražení zbylých zůstaly dvě vhodná. Transfer, výsledek nic.

Rozhodli jsme se pro změnu kliniky. Rovnou jsme si řekli o další dárkyni. Pojištovna už mi nic neproplatí, takže investice 100 tisíc. Ale čert vezmi peníze.

Dostala jsem stimulaci, která byla o dost jiná než ty předchozí. Měli jsme k trasferu připravená čtyři embrya. Šup se dvěma mě do břicha.

Za 14 dní jsem si ani nedělala test. Nic jsem necítila, tak jako při předchozích pokusech. Tak jsem tam šla smířená, že mi jen odeberou krev a půjdeme za pár týdnů znova. Odpoledne telefon, sestřička: „Máte to pozitivní, gratuluji.“

Nemohla jsem uvěřit, po 3 letech!

To, co následovalo, bylo naprosto něco šíleného, euforického. Prostě nepopsatelné. Rozhodli jsme se k tomu přistoupit, že ať to dopadne, jak to dopadne, víme, že to jde.

První kontrola, je tam jedno, Druhá kontrola, bije mu srdíčko. Šup do obchodu a koupit na přivítanou botičky. Teď už jsme si nepřipouštěli po tom všem, že by nám to ten nahoře vzal. Užívala jsem si péči naprosto všech, co o tom věděli.

Další kontrola u obvodního lékaře a vystavení průkazky. Nakráčela jsem si tam tak sebevědomě. Už na monitoru jsem ale i já poznala, že je mrtvé. Držela jsem se a říkala si, že víme, že to jde, že za čas půjdu na další, máme schovány ještě dvě embrya. Doktorka se mnou došla ještě na lepší monitor a říká mi, že jsou bohužel mrtvé obě dvě.

V tu chvíli se mi totálně zhroutil svět. DVĚ! ONI SE CHYTLA OBĚ DVĚ A JSOU MRTVÁ. Nechápala jsem to a o to víc mě to bolelo. Naše vysněná dvojčata!!!

Šla jsem na kyretáž. Když jsem se probudila řekli mi, že mi nic nemohli odstranit, protože nejsou v děloze. Nechápu. Nemám vejcovody, nemůžou být mimoděložně. Taky to neviděli, ale bylo to tak. Prostě zůstaly chycená ve vrstvě endometriozy, která je na děloze (adenomyoza).

Ten pocit zoufalství, že ani tohle nemůže jít normálně, už byl hrozný. Nenáviděla jsem všechny okolo. Všechny mé kamarádky měly děti, žily si krásně, my pořád řešeli jeden problém za druhým.

Doporučili mi další operaci. Hrozilo, že mi budou muset odstranit dělohu. Dostala jsem desetidenní léčbu chemoterapií a pak šla na operaci. Dělohu mi zachoval jen na mé výslovné přání, že to bych asi nedala, že bych si nepřipadala jako ženská.

V jednu chvíli to vypadalo, že se mi rozpadne manželství. Ani jeden jsme se s tím nějak nedokázali srovnat. Nakonec jsme se rozhodli zkusit náhradní matku. Přeci jen máme ještě ty dvě v mrazáčku. Všechno mě to tak moc zasáhlo na duši, že další zklamání bych asi nepřežila.

Teď už vím, že žádný další radostný pocit nezažiju, že už nikdy nebudu moci říct rodičům „budeš babi a děda“ a manželovi „taťko“, nebudu si nikdy už užívat to opečovávání všech. Ale jdeme zase dál. Naději máme pořád.

Jednou tu smůlu prostě udoláme i kdyby to mělo být s pomocí další osoby. Našli jsme si, troufám si říct, skvělou náhradní maminku. Tak uvidíme, jak to dopadne.

Mám za sebou čtyři operace, čtyři nepodařené IVF, je mi 31 a MY TO JEDNOU DOKÁŽEME!

Hodnotilo 35 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
j-p
Echt Kelišová 8191 příspěvků 23.03.15 04:11

Teda ty jsi statecna! Preju hodne sil a vytouzeny miminko :hug: Klobouk dolu.

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 23.03.15 06:05

To je síla. Přeji moc a moc štěstí. Hlavně, aby si to náhradní maminka nerozmyslela a vy mohli držet své miminko. :srdce:

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 23.03.15 06:24

Strasne moc držím palce! :-))

 
Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 23.03.15 07:18

Tak ja z 99% jen deníčky čtu, nepíši komentáře, ale tady musim! Moc ti přeji, opravdu moc, aby se Vám to podařilo! Treba to jednou přijde naprostou náhodou - kdo vi :kytka: a jsi ohromne statecna. :srdce:

 
Gilmorka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 23.03.15 07:23

Ahoj nemám zasebou tolik operací a pokusů IVF ale jsem na tom podobně. mám endometriózu I. stupně (tedy asi) a taky vytvářím toxicitu. čekáme 5 let. kdo to nezažil - nepochopí. moc ti přeji aby se zadařilo!

 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 23.03.15 07:27

Moc smutné :( Moc, moc držím palce!

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 23.03.15 07:34

Moc ti držím palce, ať to vyjde :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.03.15 07:34

Hodně štěstí!

 
Malike
Echt Kelišová 9892 příspěvků 23.03.15 08:10

S NM vám ti jisté vyjde…

 
Lucia81
Závislačka 4665 příspěvků 23.03.15 08:15

Teda, to je úplně dechberoucí příběh. Přeji, aby si jednou mohla držet v náručí svoje miminko, i kdyby ti ho odnosil někdo jiný. Ale věř, že i zázraky se dějí a jestliže jsi jednou už dokázala otěhotnět, tak to třeba jednou klapne.

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 23.03.15 08:19

Doufám, že vám jednou vaše štěstí v podobě miminka přijde :hug: :hug:
moc bych vám to přála :*

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 23.03.15 09:07

Uf :,( to je mi moc líto. My jsme čekali 4 roky, tak taky vím… Z celého srdce vám přeji, aby to vyšlo a vy jste měli svoje vytoužené miminko :hug: :hug: :hug:

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 23.03.15 09:15

Držím moc pěsti…at vše vyjde a jste konečně šťastní…

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 23.03.15 09:16

Držím moc palečky.. je to smutné a je hnusné, že je život takoví plný překážek… ale nemůže vás dusit věčně.. posílám moc energie a zvládněte to… hodně štěstí :kytka:

 
Kulich_79
Povídálka 23 příspěvků 23.03.15 09:24

Jsi vážně úžasná! Ty i tvůj manžel musí být. Držte se a hrozně moc štěstí!!! ♡

 
Therushka
Kecalka 110 příspěvků 23.03.15 09:49

Krásný přístup! Věřím, že to dokážete a každý den jste tomu blíž :kytka:

 
hačilka
Kelišová 6742 příspěvků 23.03.15 10:02

To si piš že to dokážete :palec: :palec: nic se nemá vzdát i když to bolí :hug: :hug: :hug:

 
z.majda
Povídálka 19 příspěvků 23.03.15 10:36

Zdravím Tě a moc Ti přeji, aby se vám podařilo miminko. Já měla po porodu 1.syna 8 operací-srůsty v děloze atd. a doktoři řekli, že už druhé miminko mít nemůžeme…Také to bylo způsobeno zanedbáním péče po porodu. Vystřídala jsem tolik gynekologů…Byl to pro mě strašný šok, vždyť mi bylo teprve 28! Pak jsem nečekaně otěhotnila a ve 13.týdnu potratila. Svět byl najednou tak smutný a černý, pořád jsem plakala, manžel to snad snášel ještě hůř než já. Dokonce mi řekl, že neví zda spolu vydržíme, měl vždycky sny o velké rodině…Bylo to pro nás těžké, pro náš vztah, mojí psychiku, mělo to vliv na všechno. Vím, že už jedno dítě mám, přesto to bylo těžké, takže svým způsobem chápu, co popisuješ. V dnešní době je ale hodně možností a věda dokáže mnohé. Je to ale také o psychice, o našich hlavách. Je dobře, že věříš a nepřestáváš bojovat. To je velmi důležité. Teď s odstupem času musím říct, že nás to špatné s manželem nakonec stmelilo, ikdyž to bylo hodně těžké. Rok po potratu jsem nakonec otěhotnila, ale až poté, když jsem opustila zaměstnání, které bylo pro mě stresové i jinak náročné a přestala se zabývat tím, zda přijdou měsíčky nebo ne. Pamatuji si, že jsem plakala při každé menstruaci…moc jsem to prožívala, moc jsem se upnula na to, že chci být těhotná. To také není dobře. Až když jsem změnila zaměstnání, začala řešit jiné věci v hlavě, tak se nám to podařilo, ikdyž nám lékaři nedávali velkou šanci.
Držím Ti moc a moc palce, ikdyž Tě neznám, ale chápu…

 
Anonymní  23.03.15 11:00

A ja se stresuju po 4 mesicich..uplne se stydim…moc ti to preju!!!a drzim palecky at nam to vyjde vsem :*

 
Sammy88
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 23.03.15 11:00

Z celého srdce Vám přeji, aby jste se dočkali vytouženého miminka. :hug: :srdce:

 
olcak70
Povídálka 36 příspěvků 23.03.15 11:41

Jsi moc statecna. Bojujes jak lvice.Bude z Tebe skvela mama.

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 23.03.15 13:46

Z celého srdíčka ti přeju, abyste svému štěstí dostály!!! Tak jako tak určitě jednou rodinu vytvoříte a budete spokojeně řešit výchovu…držím vám pěstičky

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 23.03.15 15:23

Drzte se.

 
PetraJung
Kecalka 234 příspěvků 23.03.15 15:39

Mám husí kůži po celém těle :,( Držím pěstičky, posílám mnoho sil a energie, aby se to nakonec povedlo :kytka: :srdce: :srdce:

 
Mijushka
Povídálka 44 příspěvků 23.03.15 15:49

Opravdu před Vámi smekám a obdivuji vaší sílu a odhodlání :potlesk: držím vám palce ať máte spoustu štěstí a síly a vše dobře dopadne :)

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 23.03.15 15:58

Většinou denicky o ivf nečtu, tento jsem dočetla a docela mě to zasáhlo. Moc držím palce, aby to s náhradní maminkou dopadlo dobře a ty ses dočkala vytouženého detatka :hug:

 
karolka.1
Kecalka 311 příspěvků 1 inzerát 23.03.15 17:15

Holky všem mám moc děkuji za podporu :hug:
jestli to mimčo brzy mít nebudeme tak budu mít doma za chvíli malou zoologickou :lol:

 
Alušáček
Závislačka 2505 příspěvků 23.03.15 19:08

To je moc smutné, opravdu je mi líto kolik zklamání jsi musela zažít, obdivuju tvoji statečnost. Uvidíš, že jednou to vysněné miminko budeš držet v náruči a bude ještě úžasnější než si dovedeš představit :hug:

 
Karleon
Závislačka 4409 příspěvků 23.03.15 19:59

Objednej se tam..

http://www.poznejsvujcil.info/…objednat.php

Tolik už toho máš za sebou, není důvod nezkusit ještě tohle :-)

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 23.03.15 20:19

Budes nejskvelejsi mama!!! :kytka:

 
Maklik
Povídálka 26 příspěvků 23.03.15 20:20

Držím palecky at to vyjde a bylo vse tak jak chcete

 
wrtulka
Kecalka 421 příspěvků 23.03.15 20:20

Zdravím mám za sebou taky nějaká IVF, takže částečně chápu co prožívás moc držím pesti aby vám vyšlo těhotenství s náhradní matkou!! Ještě takový nápad nad adopcí jste nepremysleli?

 
Misha66
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 23.03.15 20:42

Klobouk dolů, jsi moc silná a přeji Ti, aby jsi silná zůstala i nadále a nevzdávala to! věřím, že se vytouženého miminka dočkáte! :srdce: :srdce:

 
Mikimi
Závislačka 2504 příspěvků 23.03.15 21:14

Moc vám to přeji :hug: :hug: Brečela jsem jak želva, ještě teĎ brečím :-( držím Vám pěstičky, ať se to vytoužené mimčo, jedno neboo dvě podaří :-) moooc štěstíčka přeji :hug:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 23.03.15 23:11

Drzim palce, ja se po HA davala 6 let dohromady a otehotnet se mi podarilo po 5ti letech snazeni, az kdyz jsem vlastne vzdala vse a rekla si, ze pokud mam byt mámou budu, kdyz ne, stejne s tim nic neudelam a povedlo se, mela jsem s mam PCOS, povedlo se prirozene a to jeste v mesici kdy byl sex jen 2×, jaka nahoda, kdyz do toho clovek jinak bušil pomalu obden tolik let :mrgreen: jak uz tady bylo psano, kdo nezažije, nepochopi :( drzim palce :hug:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15211 příspěvků 24.03.15 08:53

Držím palce ať se miminka brzy dočkáte!!! :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 24.03.15 09:20

:hug: Moc vam s manzelem drzim pesti!!!

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 24.03.15 16:51

Dokážete, moc Vám to přeju

 
pepef
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 25.03.15 15:56

@karolka.1 ahoj­ky, je to jako by jsi psala můj deníček. Akorát u nás to dospělo do takové fáze, že jsme žadateli o adopci, též operace dohromady 8 pokusů úmělka a nic. Manžílkovi jsem oznámila 9×, že čekáme miminko, ale vždy jsem potratila. Byla jsem již 9× těhotná a nic z toho. Tu bezmoc znám moc dobře. Člověk by chtěl, aby ado už byla hotová a my s ado mimčem šťastní, ale touha po bio dítku je převeliká.
Držím palečky a pokud bude něco nového, tak písni osobku :hug:

 
karolka.1
Kecalka 311 příspěvků 1 inzerát 25.03.15 16:07

@pepef jako 9×???!!! to bych nedala, v žádném případě. A důvod…? Přeci musí existovat něco, co by dokázalo mimčo udržet v děloze.
Já bych tu adopci taky brala, ale manžel je zarytě proti :zed: že prý aspon z poloviny budeme znát geny :?

 
dagmar.hribek
Stálice 80 příspěvků 26.03.15 07:56

Držím drzim palce ať se vám to povepovede. s endometriozou mám také zkušenosti těžka forma tři operace. miminko jsme chtěli také rovnou mi Dr vypsal papíry na umělé oplodnění a 14dni po tom co jsme byli objednaný a měla vypsané papíry jsem našla na těhu testu dvě čárky a za měsíc se nám narodí chlapeček. vím že máš větší komplikace ale musíš věřit že jednou se to opravdu povede a budete šťastní rodiče. my se tenkrát smiřili s umělým oplodnenim na které jsme už nedojeli a ještě 14dni předtím mi Dr tvrdí že přirozeně to fakt nepůjde.

 
pepef
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 26.03.15 08:50

@karolka.1 jojo 9×, u mě je toho více, jsem po ozařování (nádor v děloze v 2009), PCO, endometrióza, Céliakie, astma a hlavně mám reciprokou transklokaci chromozomů (mám špatnou genetiku chromozomy č. 3 a7)

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 26.03.15 21:36

Karolko, stesti se urcite unavi;) sama o tom neco vim… hlavne neprestan bojovat.. drzim pesticky, at je to co nejdriv. e.

 
Capelucita
Extra třída :D 14386 příspěvků 29.03.15 15:30

@pepef máš vyšetření genetiky?, imunologie?, hematologie? Alergie na lepek?

Promiň, už to tu čtu. :mavam: vydrž

Příspěvek upraven 29.03.15 v 15:47

 
Capelucita
Extra třída :D 14386 příspěvků 29.03.15 15:33

@Eduarda ahoj, dlouho jsem tě neviděla. Gratuluji k Lucince!!! Z mého embrya Eda je Mája.

Zakladatelko, držím palce. Nejsem odbornice na endometriozu, ale měla jsem za to, že se před těhu musí přeléčit. :think: ty toxické látky? Nekonzultovala jsi to na reprodukční imunilogii?

Příspěvek upraven 29.03.15 v 15:34

 
kladenacka
Povídálka 36 příspěvků 30.03.15 17:56

Určitě to vyjde

 
karolka.1
Kecalka 311 příspěvků 1 inzerát 31.03.15 14:47

Nám zrovna dnes chválili tu surogátku, tže začneme snad příští týden řešit právní stránku, pak si nechá vyndat tělísko a hurá oplodnovat :mrgreen:

@Capelucita asi by měla, ale on ten rozsah asi byl tak velký, že se s tím nikdo nechtěl zdržovat, pže by to byla léčba třeba na další rok, tak se to prostě hned zkusilo s ivf. A to to podle mě ještě zhoršilo (hormony).

@Eduarda tedy když čtu, kolikrát jste schopné to zkoušet, tak si připadám jako naprostý srab :lol:
ted mi na kontrole totiž řekli, že to vypadá docela dobře a že po zhojení by tomu šanci ještě dali. Odmítla jsem. Společensky jsme s tím vyrovnaný, finance na to relativně máme taky, už se nebudu trápit. Prostě se najednou tak bojím být znovu zklamaná. A hlavně už nechci nikdy pod kudlu.

 
Seline
Stálice 78 příspěvků 31.03.15 15:54

Velice smutný a dojemný příběh :-(Jsi opravdu silná žena, a stále i po tom všem se nevzdáváš, jsi užasná…z celého srdička ti moc přeji Vaše vytoužené andílky :srdce:

 
Kawi08
Stálice 89 příspěvků 31.03.15 19:47
@Karolka.1

Ahojky, máš můj obdiv! už poněkolikáté - kdo nezažil - nepochopí. Je to neskutečně těžký a vzdát se je tak jednoduchý. Obdivuju jak bojuješ a já prostě věřím, že za ten boj bude člověk odměněn. Já jsem po 7 operacích (děloha, vaječníky), nepočítaně IUI, 3× IVF, tak trochu vím jaké to je…Mooc držím palce. Zajímalo by mě kolik a jakou máš zvěř? :D jelikož naše „mini Zoo“ se po dobu léčby neplodnosti taky dost rozširovala :D

 
karolka.1
Kecalka 311 příspěvků 1 inzerát 02.04.15 16:39

@Kawi08 zatím je to jen kočka a pes :) ale dřív jsem chovala i osmáky degu a tak jsem přemýšlela že by ještě něco do klece mohlo být :mrgreen:
ale manžel by mě asi zabil. jsme dlouho oba v práci, a už takhle je těžký se jim věnovat dostatečně. A vy už jste se dočkali???

Ale jestli Vám holky někdo někdy říká, že pořídit si psa, když nemůžete otěhotnět, neposlouchejte ho!!! jsou to takový nabíječi energie a vřele doporučuji Grifonka, jak říkáme my doma té naší „ona je tak klásná“ :srdce: :srdce: :srdce: fakt přijdete na jiné myšlenky.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jednou to dokážeme II.


Reklama