Jen tak z nudy II.

Uběhlo pár měsíců a já sepisuji pokračování deníku Jen tak z nudy (https://www.emimino.cz/denicky/jentakznudy13124/). V oné době jsem psala, že bychom se chtěli již snažit, ale z určitých důvodů to bude až tak na podzim. Jak to dopadlo? Člověk míní, okolnosti názory člověka změní…

V červnu mi v práci smlouvu pouze prodloužili o další rok. Vzhledem k mojí práci je to celkem na dvě věci, jelikož kdybych šla na rodičovskou dovolenou a mateřskou dovolenou, tento čas se mi nebude počítat do praxe a nebudu se posouvat v platových tabulkách. Jednoduše řečeno, smlouva na neurčito je v mém oboru celkem výhra. Ale! V práci mi mohou smlouvu za rok napsat opět na rok a pak si klidně mohou najít někoho jiného. Takže, co teď? Jak s tím vším naložit? Posunout snažení o další rok a doufat ve smlouvu na neurčito, nebo jak?

Mohu vám říci, že prvních pár dní mi z toho bylo celkem nic moc… Hodně jsem si smlouvu na neurčito přála a doufala v ni (ale to bych musela být jiného pohlaví, to bych to měla jisté :-D). Snažila jsem se na vše podívat z několika úhlů a po dohodě s partnerem jsme se rozhodli ještě rok počkat. Důvodů je několik. Mně osobně se v práci líbí a chtěla bych tam ještě být. Třicítka je ještě nějaký ten čas daleko. Dálkově studuji, takže se pokusím to dokončit.

Ještě na jaře jsem byla miminkem téměř posedlá, ale nyní už to vidím jinak. Jsem hrozně spokojená a šťastná tak, jak to teď je a proto si to chci ještě chvíli užít. Vše má zkrátka své pro i proti. ;-) Sice se okolí pořád vyptává, jelikož se to od nás opravdu očekává, ale už mě to nechává chladnou, jelikož vím, že ten čas přijde, ale ne teď. Kdyby mi bylo 30 a více, asi by mě nějaká smlouva nedokázala odradit, ale takto to přeci jen změnilo můj pohled na věc.

Každopádně, vyřešila se tím jedna věc. Zůstalo platit to, co jsem zmiňovala, a to fakt, že po dovolené vysadím hormonální antikoncepci. Aktuálně opravdu již několik dní neužívám, ale chráníme se jinak. Někdo sice říkal, že není nutné vysazovat dopředu, ale podle mě je lepší, když se tělo tak nějak srovná a očistí. Navíc, já měla cykly i před braním dlouhé (35-40 dní) a nevím, jak tomu bude teď. Myslím si, že ten rok bude ideální doba na to, aby se pak zadařilo.

Takže, kdo má zkušenosti s tím, že vysadil a hned neotěhotněl, ať napíše, co mohu očekávat. Někdo prý zhubl, jiný přibral, někomu padaly vlasy, někdo měl škaredé akné, výhodou by měla být větší chuť na sex, tak uvidíme. Antikoncepci jsem brala několik let, tak jsem opravdu zvědavá.

Mějte se fajn!

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
2330
30.8.17 08:50

Cc co se týká vysazení antiko. tak neberu druhým rokem (dítě nechci) a chráníme se jinak. Po vysazení se mi udělalo brutální akné na zádech a v dekoltu. MS nepřicházela takže vyvolávačky. Následně po půl roce začala přicházet MS cca 40 - 45 DC. Ted po 2 letech bez… mám akné na zádech a v dekoltu pořád, ale maličko lepší a MS cca 28-33 DC. Poznám na sobě pocitově ovulaci… a o dost hůř prožívám své dny, ale jsem spokojená a už bych v životě brát nechtěla :) Ještě jako bonus mi zmizeli migrény.

 • Nahlásit
 • Zmínit
254
30.8.17 08:54

A co tímto deníčkem chtěl básník říct? Když se nudíš, jdi pracovat a ne blejt bláboly na emiminu. Že jsi vysadila antikoncepci? Bacha, otěhotnění není tak jednoduchý, jak si mylně myslíme, viz diskuze snažilek.
Deníček je chaotický a plný stylistických zvratků, které autorka chtěla vbyblít někam do neznáma. Nelíbí se mi ani trochu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
706
30.8.17 09:52

Otěhotnění v dnešní době opravdu není lehké…ale jsou samozřejmě výjimky. Já brala antiko 4 roky a pak čekala 2roky na těhotenství, které stejně nedopadlo… Já začla brát antikoncepci v 15letech kvůli nesnesitelným bolestem při ms. Takže po vysazení to byly opravdu muka. Nyní jsem těhotná, tak si to opravdu uzivam, že nemam ms :lol: Držím palce, až se rozhodnete mít dítko, at se brzy zadaří :palec:
Jinak cykly po vysazení vždy 30+dní, ovulace až za půlkou cyklu.

Příspěvek upraven 30.08.17 v 09:53

 • Nahlásit
 • Zmínit
3067
30.8.17 10:20

Po vysazení jsme čekali tři měsíce a pak se začali pokoušet o dítě. Hned druhý měsíc se povedlo, ale skončilo to revizí :( Otěhotnět se mi podařilo třičtvrtě roku poté. Po vysazení se mi zhoršila pleť (s tím ale bojuji celý život) a zvýšila se mi chuť na sex. Antikoncepci už brát nechci.

Příspěvek upraven 30.08.17 v 10:21

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
30.8.17 10:25

Také k vysazení..já brala antikoncepci cca od 16 skoro 10 let. Po vysazení jsem neměla 5 měsíců MS, poté jsem brala několik měsíců utrogestan, a až cca po roce sem měla pravidelný cyklus. Antiko neberu víc jak 2 a půl roku. Od té doby jsem neměla vůbec žádný zánět, což jsem během braní měla několikrát do roka. Chuť na sex? řekla bych, že mám pořád stejnou..možná větší. Antiko jsem začla brát i kvůli pleti a ta se mi po vysazení nějak extrémě nezhoršila. Teď se snažím od začátku roku otěhotnět a zatím se nedaří. Takže držím palce ať to máš v pohodě ;)

 • Nahlásit
1226
30.8.17 10:27

Ahoj, tak já se přidám taky se svými zkušenostmi. Brala jsem antinu 7 let, vždy poctivě a přesně, žádné „nehody“ se nestaly, otěhotněla jsem pak hned druhý měsíc. Poté jsem brala zase antinu- ale už jen pár měsíců, zase otěhotnění bez problémů. Vždy jsem ovšem měla nízkohormonální Tri-Regol, který se dnes už neprodává, protože „prý“ neúčinkoval vždy spolehlivě a holky nějak podezřele více po něm těhotněly, takže se stáhl z trhu :nevim: tot info od mého bývalého skvělého gynekologa, klid jeho duši.

Žádných změn jsem si po vysazení nevšimla. Cyklus se mi zkrátil - z původních (jako ty) kolem 35 dnů na dnešních cca 29 dnů. Po porodu na ms čekám, ale plně kojím, tak si nejsem jistá, zda a kdy vlastně dorazí…

PS: při prvním uzv s prvním synem se gynekolog divil, že jsem těhotená. Tak velké cysty prý na vaječníkách moc často nevidí. Jeden vaječník byl skoro samá cysta, druhý byl z půlky prý pryč. Nicméně - syna jsem donosila, hormony v těhotenství pomohly a cysty komplet zmizely. Druhé početí bez problémů opět.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5480
30.8.17 11:27

Taky nechápu, proč tenhle deníček „o ničem“ vlastně vznikl? Tyhle své poznatky a dotazy mohla zakladatelka napsat do některé z diskuzí :nevim: :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
118
30.8.17 13:10

@ASAndrea jeee ja taky 10 let brala Tri-regol a to co o něm pises jsem v životě neslysela :mrgreen: :lol: takze mam stesti ze se mi nestala nejaka nehoda 8)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10001
30.8.17 13:17

Po vysazení před 2 lety, dite se nedari, se mi objevilo brutální akné na zádech, dekoltu i obličeji. Vypadalo mi hrozně vlasů. Váha se kyvla nahoru. Migreny zustaly, šílene bolesti pri ms jsou zpět a cyklus se ustalil na 25dnech. Po 2 letech akné mám stále, své dny lezu po zdi, jsem mnohem více nalasova b průběhu měsíce, chuť na sex stejná jako při braní ms.

 • Nahlásit
 • Zmínit
568
30.8.17 17:24

Po vysazení- žádné akné, paradoxně lepší pleť než před tím. Silnější menstruace pouze, vše se dobře nahodilo, každopádně antikoncepci vidět už nechci.

 • Nahlásit
 • Zmínit
730
30.8.17 19:57

Brala jsem antikoncepci 9 let. K Početí mého prvního syna nám s manželem stačila jedna jediná noc po vysazení. Ta noc se již 11 let letošního 16tého října jmenuje Honza :-). Je určitě lepší vysazení a nechat tělo přirozeně odmenstruovat alespoň 3×. Dělá se v děloze vyšší vystýlka pro vajíčko, je nišší riziko potratu. Je pravda, že jsem špinila první měsíc, ale Honzík je tu. Druhý syn je po 3letech a dvou měsících po něm. Letos bude Toníkovi 8let. Po vysazení jsem byla těhule do 3 měsíců. Děti jsme chtěli nechránili jsme se. Honzík byl jediná povečírková nezodpovědná noc, to že by jsme neměli jsme věděli, ovšem nikdo nečekal, že se povede na první dobrou :-).Nelitujeme. Hodně štěstí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
30.8.17 22:39

Na tomhle deníčku hodnotím dobře 2 věci:

 1. že po vysazeni HA je rok doba vhodná k obnoveni vlastního cyklu
 2. rozhodnutí vysadit HA

Ohledně prace…ja bych se jim na to vyprdla a našla si neco jiného. Je to jeden ze způsobů jak vydírat a udržet si mladé snaživé holky v práci aby neotěhotněly…

 • Nahlásit
 • Zmínit
1918
30.8.17 23:42

Taky jsem čekala na smlouvu na dobu neurčitou, po 2 letech jsem ji dostala, a pak další 4 roky čekala na mimčo. A paradoxně v mezičase změnila i práci. :-) Dnes jsem v pozici, kdy nevím, zda se budu mít kam vrátit (a vlastně ani nevím, jestli se vracet chci). A je mi to úplně buřt, po těch peripetiích při snažení o děti mám trošku posunuté hodnoty.

Popřemýšlej o tom, abys jednou nelitovala. Už to tu zaznělo - otěhotnět bohužel není tak jednoduché, jak si mnohé z nás představují. A přidám ještě hlášku mého manžela - smlouva na dobu neurčitou má v dnešní době akorát tak hodnotu odstupného; jinak to žádná jistota není.

Tak jako tak držím pěsti a přeji pohodový pracovní, posléze pak rodinný život. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1389
31.8.17 00:00

@Anikaa02 No vidíš, já ji přestala brát a naprosto nic :nevim: Já nevím ženské, že z toho pořád děláte záležitost těch zlých prášků, a ne reakci vašeho těla na ně - tedy silně individuální záležitost, ne obecný závěr… :zed:

Příspěvek upraven 31.08.17 v 00:01

 • Nahlásit
 • Zmínit
2330
31.8.17 06:44

@LAlezane Netvrdím že to co se dělo mě musí mít nutně každá :) Moje sestra taky na jeden čas vysazovala a nestalo se jí vůbec nic každý to máme jinak za mě já osobně se k práškům nevrátím :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
1.9.17 09:51

Tady zakladatelka..
díky každému za názor, vyjádření… deníček nikomu nevnucuji a nenutím a chápu, že se někomu nelíbí…
@Leli83
ono je to vážně těžké, ale mě teprve příští rok bude 27 a v práci jsem celkem ráda… s tou smlouvou na neurčito se to má tak, že v našem oboru, pokud budu mít na neurčito a pořídím si 2 dětí (např. 5 let RD, MD), tak se mi to bude počítat jako praxe a budu se posouvat v platových tabulkách - i kdybych šla na jiné pracoviště… jsme celkem plodná rodina - moje rodiče i tchánovci jsou všichni z minimálně 5 sourozenců, tak snad to půjde relativně snadno… asi za rok se začnem snažit a uvidíme no…
@Klarca99 díky za potvrzení, že jsme udělala dobré rozhodnutí s tou HA… k práci - je to jak jsem psala výše, ale za rok, pokud mi dají opět smlouvu na rok, už to asi nebudu řešit, ale je to nefér, kolega stejně starý jak já dostal smlouvu po roce normálně na neurčito…

 • Nahlásit
1918
1.9.17 13:35

Usmívám se, mně bylo v době, kdy jsme se začali snažit o mimčo, čerstvých 27 let. :-) Plodná rodina jsme taky, na obě strany dětí jako smetí v každé generaci, já osobně jsem dokonce nechtěňátko, takový ten průser, jak se říká. Bohužel tenhle klíč občas nefunguje, já bych sice asi otěhotněla raz dva, ale manžel má vrozené genetické onemocnění, velmi vzácné, takže se na něj přišlo až v dospělosti v době, kdy jsme nemohli víc jak rok počít dítě. Jinak všichni jeho sourozenci i bratranci a sestřenice mají po dvě děti přirozenou cestou. Prostě Černý Petr.

Fakt tě nechci strašit, užívej si, že tě práce baví a naplňuje (mě taky, pracuji i teď při rodičáku). Ono i bez dětí je to za mlada fajn. Já teď občas v tom kolotoči vzpomínám, jaká to byla pohodička - do práce, z práce, doma poklidné večery, povídání si, čtení, případně kamarádi… To dneska fakt nehrozí. :-) Ale zároveň taky vzpomínám na svou naivitu a přesvědčení, že na rodičák se musí odcházet zásadně jen se smlouvou na dobu neurčitou. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
2.9.17 00:52

@Leli83 Však je mi to jasné, že tyhle věci jsou extrémně individuální a ve smlouvu na neurčito jen doufám, pokud nedopadne, nebudem to již řešit, bych taky mohla čekat další rok a pak by mohli vzít někoho jiného že… Někdo otěhotní na první dobrou (mnohdy kuřačky, alkoholičky) a jiným se nedaří a nebo to nedopadne (malému od známé v 6 přestalo bít strdíčko). Tohle všechno vím a jsem si toho vědoma, že to je vše sázka do loterie…Ale zas nemá cenu být dopředu moc pesimistická přeci…

 • Nahlásit
1918
2.9.17 01:02

Pesimismus určitě není na místě, nechtěla jsem, aby to tak vyznělo. :-) Jen mi to fakt strašně moc připomnělo sebe před těmi cca 7-9 lety. Takové deja vu. A díky za tu vzpomínku, vážně to bylo ve spoustě věcí fajn. Užívej! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit