Ještě jednou téma kočárek - jak správně vybrat?

Rodičovství

V jarních těhulkách se objevilo téma kočárky. Pokusím se shrnout, co je třeba si ujasnit, než se dáte do průzkumu po obchodech a internetu. Jaké mám požadavky na kočárek? Kde s ním budu hlavně jezdit? Jak jsme s manželem velicí? Hrozí nám obřík nebo drobek? Bude po nás aktivní nebo spíš klidnější? Kdy se narodí? (V zimě není problém s malými miminky, Ty to většinou prospí, ale co takové 10ti měsíční mimi, které už se začíná stavět?) Potřebujeme prodloužený široký kočárek nebo nám stačí běžný? Budeme hodně cestovat autem? Bydlíme ve městě a jezdíme pravidelně městskou hromadnou? Pak je důležitá i váha kočárku.

Chceme hluboký kočárek a sporťák, trojkombinaci nebo všechno najednou i s autosedačkou? V hlubokém kočárku vydrží dítko spolehlivě první tři až šest měsíců. Zvedat záda by se měly až když si začne dítko samo sedat a to je u každého trochu jiné. Záleží na vás, jestli chcete raději pořídit krásný sporťák a koupit hluboký kočárek za pár stovek z druhé ruky nebo vrazit prašule do trojkombinace. Trojkombinace je kompromis, má něco z hlubokého kočárku a něco ze sporťáku. Ale nejdéle budete vozit dítko ve sporťáku ? některé děti se dají vozit i do tří let (dlouhé výlety) Nebo můžete pořídit golfové hole. Já osobně k nim mám averzi, protože jezdíme hodně v terénu, na chatě dokonce v lese přes kořeny, takže jsem golfáče s malými kolečky předem vyloučila. Podle mě se hodí jen na ježdění po rovném asfaltu, všechny nerovnosti v terénu musíte tahat silou. Na druhou stranu jsou skladné a lehké. někomu můžou naopak vyhovovat. Záleží na temperamentu dítěte. To moje by v něm sedět nevydrželo.
Není problém nosit dítě do tří měsíců (samozřejmě i déle!) v šátku nebo v baby vaku. Záleží na mamince a také trochu na roční době. Lépe se dítě nosí na podzim, v zimě a na jaře, v horkém létě se spíš přehřívá a je pohodlnější vozit v kočárku. některé maminky mohou mít problémy s páteří. Lepší je si šátek vypůjčit a vyzkoušet, koupit se dá vždycky, dokonce i ho můžete i samy ušít. Existuje řada výborných sporťáků od tří měsíců, některé dokonce od narození. Prostě musíte dobře zvážit, co vlastně chcete pořizovat.

Nabízí se několik variant:

Varianta Baby vak nebo šátek + ( hluboký kočárek) + sporťák
Varianta hluboký kočárek + sporťák nebo golfové hole
Varianta trojkombinace + golfové hole
Varianta Sada trio (podvozek + autosedačka + korba)
Varianta trojkombinace + krosnička

Další rozhodující otázka: Kolik do toho chceme vrazit?

Ceny (průměrné ? pouze orientačně):

šátek Vatanai 2 000,– až 3 000,– (Pro děti do tří let) www.vatanai.cz
Baby vak 800,– 900 (BABY VAK je určen pro kojence a děti do 14 kg. ) www.babyvak.cz
hluboké kočárky v průměru asi od 2 000,– do 6 000,– (Inglesina klidně za 15 000,–)
trokombinace 6000,– až 9 000,– (od narození)
golfáče od 2 500,– do 7 000,– (nedoporučuje se dřív, než dítě samo pevně sedí)
sporťáky 5 000,– až 7 000,– (od narození nebo od tří měsíců, záleží na zančce)
trojkolky 4 000,– až 8 000,– (jako sporťák)
Sada Trio (podvozek, autosedačka, korba) 12 000,– (Inglesina až 18 000,–) (od narození, autosedačka do 13 kg)
Krosnička 2000,– až 4500,–

Příslušenství:
běžná je pláštěnka, síťka proti hmyzu, taška na rukojeť (u některých značek přímo v ceně), u některých sporťáků slunečník, Deltim Travel má v ceně malý batůžek, dá se dokoupit taška na dítě (pokud chybí v původní sestavě)

Extrabuřty:
Chcete mít zatáčecí přední kola nebo ruční brzdu? Můžete je mít, ovšem za příplateček? Maminky se dvěma malými mrňousky ocení kočárek pro sourozence a maminkám s dvojčátky se nabízí řada kočárků.

Kočárek z druhé ruky? Tak trochu sázka do loterie!
Kdo má štěstí, může narazit na zachovalý kočárek s velice slušnou cenou. Ale nezapomínejme, že je jedná o kočárek opotřebovaný, i když třeba mírně. Záleží, jestli ho pořizujeme jen na jedno dítě nebo v něm chceme odvozit všechny rodinné přírůstky. Kvalitní kočárek vydrží i pro druhé nebo třetí dítě, ale záleží na značce. Tady se velice liší cena kočárku ? za některé dáte 7 000,– ale při druhém dítku už jeví známky opotřebování, jiný za stejnou cenu můžete s klidným svědomím po druhém dítěti ještě prodat? Při koupi se ptejte po materiálu a dobře si prohlédněte jak jsou řešené spoje, pérování, brzdy. Jednoduchou konstrukci vám šikovný manžel nebo tatínek hravě opraví. Drahé značky zase mívají dobrý servis. Záleží na vás, co chcete, aby váš kočárek vydržel.

Takže skoro na závěr jedna dobrá rada ? vezměte papír a tužku a pište si?.

Nechci zde popisovat jednotlivé značky, doufám, že dost tipů je objeví v reakcích na tento článek. I já se připojím se svým tipem.

Už dávno jsem psala Zdeňkovi, aby udělal podobné hodnocení na kočárky jako na porodnice. Třeba tento článek bude ten správný popud!! :o) Budu ráda, když napíšete své zkušenosti. Prosím pište do nadpisu značku kočárku o kterém chcete psát. Ostatní pak mohou reagovat na váš článek. tak to bude přehledné i pro další maminky a těhulky.

Alice

Váš příspěvek
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 21.10.03 06:24

Ahoj,
my my máme trojkombinaci (nebo 4?) Deltim. Jsem s ním spokojená, dobře zatáčí a je „houpací“. Nemá přehazovcí rukojeť dopředu a dozadu, to je trochu nevýhoda, ale v případě potřeby na delší cestu se dá přetočit celý vršek kočárku (není to složité, zvládám to bez problémů). Kočárky, které jsem viděla s přehazovací rukojetí nepérovaly.
Jak se liší sporťáky pro miminka od narození a od tří měsíců? Ráda bych věděla, odkdy můžu náš kočárek předělat na sporťák. Díky za radu.
 Eva

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 21.10.03 10:10

Evi,

už v článku jsem to zmiňovala - ortopedi a pediatři doporučují zvednou dítěti záda, až když samo pevně sedí. Je to u každého jiné, některé dítě sedí samo už v sedmi měsících, jiné, jako třeba naše babulka, si sedá až v jedenácti měsících. Pateř by se neměla předčasně rovnat, protože jí slabé svaly ještě neudrží.

Deltim Travel je sice sporťák, ale dá se použít už od narození. Otevřené sporťáky se od narození nedoporučují.

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 21.10.03 10:15

Z vlastní zkušenosti znám dobře pouze Deltim Travel (má ho kamarádka, občas ho vozím) a Deltim Sport. Travel je příjemný sporťák, dá se použít už od narození, musí se lae k němu dokoupit taška na dítě. Má brzdu na každé kolečko zvlášť. Sympatický je roztomilý atůžek, který se dá vozit na boudičce.
Deltim sport je trochu těžší, ale při běžném ježdění se to moc nepozná.
Deltim Skippy nemá tašku na dítě, ale sundavací korbu. Jiná kamarádka má nějaký typ Deltimu se zatáčecími koly, jestli ho některá máte, zajímala by mě značka.
Deltim existuje i jako hluboký kočárek, ale nidko z okolí ho nemá.

Je to polská značka a je u maminek dost oblíbená. Žádné „stížnosti“ jsem na něj neslyšela.

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 21.10.03 10:19

Kočárek je lehký, pěkný na pohled a drahý… :o) Je to oblíbená italská značka, na trhu je prý nejlehčí. Nemám s ním vlastní zkučšenosti, uvítám, když se tu o ně podělíte.

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 21.10.03 10:37

Známá německá značka. Kočárky mají o něco menší kola, většinou nepérují (což mě osobně nevadilo) a jsou bytelné, jakoby tvrdší. Hauck mám a nějakou dobu jsem s ním jezdila. Jízdní vlastnosti jsou dobré, na tu „tvrdost“ jsem si zvykla (možná díky ní i rychle shodila..? :o)) Dobře se skládá, dá se převážet i v zadu v autě.

Má řadu variant od trojkombinací, přes tříkolky, sporťáky až po širokou nabídku golfových holí.

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 21.10.03 10:55

Tyto kočárky mě velice zaujaly svým vzhledem. V cenové kategorii patří k těm dražším, ale myslím, že v tomto případě se platí skutečně kvalita. Nepodařilo se mě zjistit, která země je dodává. Typuji Italy. zaujalo mě, že mají v nabídce prakticky všechno - i kočárky pro dvojčata, trojkolky i čtyřkolky (je to vlastně trojkolka se zdvojeným předním kolem) až po kočárky pro panenky. Nejvíc se mi líbí sporťáky Knorr Nizza, jsou to hotový fešáci mezi kočárky. Nespornou výhodou je úzký rozchod kol, takže se dá projet všemi dveřmi.

Moc se těším na konkrétní zkušenost s touto značkou.

Alice

Rosinka1
Povídálka 12 příspěvků 21.10.03 12:07

My mame Deltim Ekonomic. Je to hluboky kocarek a prodava se spolecne se sportovni nastavbou. Volila jsem tuto variantu, protoze trojkombinace maji vetsinou velmi uzkou „vanicku“ pro deti, ktere jeste nesedi. Deltim Skippy ji ma celkem sirokou, takze jsme o nem premysleli. Ale zase se nam nelibil jako sedacka. Proto jsme zvolili variantu Deltim Ekonomic. V kocarku je dost mista i na zimu, kdy je potreba dite hodne nabalit a jeste dat do fusaku. A az bude treba, prehodime korbicku za sportovni nastavbu. Ta ma ale zase tu nevyhodu, ze nejde sklopit uplne na rovno. Ja si navic poridila satek a od te doby kocarek skoro nepouzivame. Malemu je 5 mesicu, ja nejsem zadny sportovec, a presto mam zada i po 15ti kilometrech v narocnem horskem terenu uplne v pohode. Navic v prazske MHD je to fakt neocenitelna vec.

kostka
Kecalka 405 příspěvků 21.10.03 13:18

Protože jsme o Knorru uvažovali,zjistili jsme, že je to německý kočárek, vadilo nám,že nemá nánožník a barvy nic moc.Nakonec jsme si objednali Hoco Big Foot,ten je snad rakouský,což by mělo být s Knorrem srovnatelné,jen o něco levnější a s nánožníkem. Až budu mít zkušenost,jak jezdí,tak poreferuju.

Hana 37+3

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 21.10.03 15:05

Hani,

nevím o kterém typu Knorru píšeš, já jsem na internetu viděla spoustu barevných provedení a líbily se mi skoro všechny. Sporťáky nánožníky nemají, ale trojkombinace ano.

Díky za reakci, aspoň teď vím, kdo ho vyrábí.

Alice

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.10.03 15:34

Když jsme vloni kupovali kočárek,líbila se nám značka Deltim.Měli a stále mají na výběr širokou škálu barevných kombinací a různých typů.Bohužel jsme ještě neměli internet a tak nás moc nezajímalo příslušenství.
Kočárek Deltim Skippy je trojkombinace s pevnou korbičkou,u které je výhoda,že se nějakou dobu dá použít místo autosedačky(my ale raději Klárku dávali do sedačky pro nejmenší děti).Nevýhodou je to,že je korbička hodně úzká,takže zimní miminko je ve fusaku a dekách v kočárku dost nacpané.
Co mě tehdy vůbec nenapadlo - že existuje něco jako přehazovací rukověť.Když začalo na jaře svítit sluníčko,občas jsem doslova skřípala zuby,když jsem ustavičně tahala kočárek za sebou.
Jinak je to pěkný,pohodlný kočár,slušně odpružený,s na­fukovacími koly,má velký košík,dá se dokoupit taška.Samozřejmostí je výškově nastavitelná rukověť.

A teď k Patronu.
Sporťák jsem se rozhodli koupit hlavně z toho důvodu,že dost cestujeme a přece jen se skládá lépe než hluboký kočár.Druhý důvod ke koupi byla přehazovací rukověť.
To jsou výhody tohoto kočárku.
Bohužel se nedá nastavit rukověť,kočárek není moc odpružený a pokud máte dítě tváří k sobě,těžko se zvedá na obrubníku.
My ho měli v reklamaci,byla „hnutá“ konstrukce a kočár se stáčel k jedné straně.
Reklamaci neuznali,ale kočárek opravili zdarma.Zvláštní,že?

Takže souhrnem:Deltim bysme koupili znovu,Patron nejspíš ne,alespoň ne tenhle typ.
Holky,máte přístup na net,hledejte a hledejte,určitě se vyplatí srovnávat dopředu,než pak litovat.

Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.03 17:14

Mila Alice,
mam dve deti a hluboky kocar jsem v zivote nemela ani ho za zivotne dulezitou vec nepovazuji. U prvniho ditete jsem mela Travel System Graco. Vrele doporucuju, spici dite se i se sedackou zaklapne do kocaru. Jinak je to bez te sedacky jako sportak ktery se da uplne polozit. Docela by me zajimalo, proc by se deti od narozeni nemely davat do otevrenych sportaku????
Kdyz bylo synovi 6 mesicu, poridili jsme golface McLaren Techno. Bydlime ve velkomeste, casto jezdim MHD, navic tyto golfky jsou pouzitelne jiz od narozeni. Vrele doporucuju, dceru jsem v nich vozila hned co se narodila. Jsou lehoucke, predni kolecka otaceci. I po dvou letech vypadaji jako nove a to je pouzivam denne. Jedinou nevyhodou je v Cechach cena, stoji totiz pres 12 000Kc, coz je skoro 2× tolik za co jsem je koupila ja, nevim proc je to v Cechach tak drahe.
Pak mame jeste Tandem Graco Duo, coz je sice ‚tank‘, ale zase ma vyhodu ze se s tim da jet autobusem (sedacky jsou za sebou) a taky se tam da pripnout autosedacka.
Na zaver by me zajimalo (ted to nemyslim nijak ironicky) co ma temperament ditete spolecneho s tim jestli sedi v golfkach nebo ve sportaku? Nejak to nechapu.
 Ajda

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 21.10.03 17:32

Milá Ajdo!

Vím co píšu, kámoška má velice živého chlapce a ten jí z golfek vysedal za jízdy. Sama jsem to viděla. Výsledkem bylo fialové čelo a odřené ruce. Moje holčička vystupuje za jízdy i ze sporťáku. Žádné kšíry nepomůžou - jednak je umí rozepnout a pak při jakémkoliv uvazování řve, jako když jí vraždíme.

Otevřený sporťák se pro miminka nedopuručuje z důvodů bezpečnosti. Miminko může vypadnout, stačí nerovnost, které si maminka včas nevšimne. Pokud má sporťák vepředu madlo, dá se za něj zachytit taška s dítetem. I vysypané miminko z kočárku jsem bohužel viděla. To zděšení maminky bych nikomu dalšímu nepřála zažít.

Polohovací golfáčky lze samozřejmě použít poměrně brzo. I když já bych to osobně nedělala.

Alice

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 21.10.03 17:43

Ahoj Ajdo,
ja čekám své první děti (dvojčata) a nedokážu si představit, že bych je v lednu, kdy se narodí, vozila v otevřeném sporťáku, nebo v autosedačce. Travel system je báječná věc, to s Tebou souhlasím, ale každý odborník Ti řekne, že pro páteř miminek to není žádné žůžo, jsou tam chudinky celé zkoucené. Rozhodně by v autosedačce neměli být celý den, na to jsou hluboké kočárky. Proto považuji, v mém případě, za nutné mít hluboký kočárek a sporťák zvlášť, protože každý z nich slouží k něčemu jinému.
Vše je, ale samozřejmě věc názoru.
Natálka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.03 18:37

Mám Inglesinu tuším model Vittoria - loňský hluboký. Koupila jsem ho v bazaru za 6000,–, nebylo vůbec poznat, že by s ním někdo jezdil. Jsme maximálně spokojení - je opravdu lehoučký, velmi dobře se s ním všude vejdu (rozvor koleček je přesně stejný, jako šířka korbičky). Jinak je prostorný dost, dávám tam malého i ve fusaku. Původní cena byla 15000,–, to je hodně, ale za šest doporučuju. Kamarádka našla rotéž v bledě modré taky v bazaru. Takže stačí jenom hledat. Sylva

janice
Kecalka 458 příspěvků 21.10.03 19:19

Hoco Big Foot model Cowboy máme a jsme maximálně spokojení, akorát jelikož máme větší mimčo(ve 4 měsících skoro 8 kg), tak už se nám nevejde na šířku do té vložené hluboké korbičky a tak už jezdíme jen ve sporťáku. Jinak je super
Janice+Vilík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.03 20:32

Ahoj mám kočárek savex , je to česká značka a na pohled je velice krásný koupila jsem ho než se narodil syn a když jsem ho vezla jelo se s ním výborně až když jsem do něho dala syna a vyjela ven zjistila jsem ,že to miminko se v něm klepe a cítí každý kamínek na cestě není odpružený špatně se s ním zatáčí no hrůza takže ho chci prodat a ted hledám kočárek který by vyhovoval hlavně mému synovi takže bych ráda přivítala nějakou radu která značka je kvalitní

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.10.03 21:21

Teutonia je německá značka, v ČR pekelně drahá, v Německu k dostání za polovinu (sporťák + taška na mimčo + autosedačka Romer, která jde připnout na podvozek) za cca 12.000. Máme trojkolku (přední kolo je zdvojené) a zkušenosti následující: dokonalé odpružení, nafukovací terénní kola, taška na mimčo velikostně dostačující cca do 5 měsíců (8 kg) včetně fusaku, poté jsme začali se sporťákem. Cca od 6 měsíců jsem malou zvedala do pololehu, aby viděla ven. Seděla, až když uměla sama sedět. Do těžkého terénu naprosto dokonalá (no jo, německá kvalita :), projeli jsme půlku Krkonoš po hřebenech bez ztráty kytičky :).

Jelikož hodně jezdíme autem (nákupy, návštěvy atd.), v roce jsme dokoupili golfky Peg Pérego Aria - váží necelých 5 kg, jdou polohovat až do lehu, mají boudičku, nákupní koš atd. atd. Super do města.

Takže trojkolka zůstává k babičkám, do lesa, na hory a do sněhu a golfky na běžný denní provoz. Obojí si chci nechat i pro druhé dítě.

Přeju všem šťastnou ruku při výběru. B.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 12:02

Mila Alice,
nikdy by me nenapadlo sve dite v kocarku nepripoutat, at uz je to novorozenec nebo starsi dite. Moje deti jsou pripoutane vzdycky, berou to jako samozrejmost. Starsi syn se samozrejme vyvlekne z popruhu pres ramena, ale porad je pripoutany alespon tribodove (s tim zapinanim mam co delat ja, dite to neotevre). Pripoutavam samozrejme i miminko v otevrenem sportaku, takze zadne vypadnuti nehrozi :o). Jinak musim rict ze tady se hluboke kocary ani moc neprodavaji.
 Ajda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 12:20

Natalko,
vse je samozrejme veci nazoru. Ale podivejme se do jinych zemi, kde se treba kocarky vubec nevedou. Deti jsou nosene cely den v satcich, kde tedy rozhodne nejake ‚rovne‘ lezeni nehrozi. Ja sve deti v autosedacce nenechavam cele dny :o), ale pokud mi v aute usne, nebudu ho budit jenom kvuli tomu aby ‚lezelo rovne‘. Doktori a pediatri v zemi kde ziju ja v autosedackach zas az takovy problem nevidi, pokud v nich deti netravi cele dny. (Mozna autosedacku jeste ocenis, je to vyborna vec kdyz se potrebujes venovat jednomu diteti, druhe supnes do sedacky a staci Ti jen noha kterou houpes :o))). Jeste lepsi je houpacka ktera houpe sama, vlastne je to jako autosedacka ale nepotrebujes k tomu tu nohu. jediny problem nastava u me, kdy starsi ditko az preochotne houpe miminko, ale to u Tebe nehrozi…)Jinak ja nevidim zadny velky rozdil mezi sportakem kde dite lezi ve fusaku (udelala jsem si do nej diry na ksiry) a hlubokym kocarem.
Preju Ti krasny zbytek tehotenstvi a krasna a zdrava dvojcatka:o).
Ten kocarek je nejaka kombinace nebo to musis koupit zvlast? Ja mam dve deti ktere obcas potrebuji byt obe v kocarku a uz to u nas vypada jak v kocarkarne (sportak, dvoukocar a dvoje golfky), polovinu skladujeme v aute, pak manzel odjede do prace a zarucene ten kocar co potrebuju odjede s nim :o)))).

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 22.10.03 15:10

Ahoj,
co se týká kočárků pro dvojčata, tak to byl dost horor. Bohužel v tomto směru je neskutečně malá nabídka a pokud mě uspokojoval některý kočárek technicky např. Inglesina, tak barvy jsem nerozdejchala. Nakonec jsem sehnala na německým servru informace o kočárku Hartan a ten jsme tedy koupili. Splňoval všechny požadavky, které jsem na něj měla a měl největší nabídku barev. Bohužel cena je dost vysoká (cca 22.000). Nám se podařilo sehnat levnější. Co mi, bohužel, přijde tragický, kromě ceny, je obecný problém kočárků pro dvojčata (a vím od kamarádek, že nejen pro ně) je jejich šířka. Každé miminko má pouze 28 cm, takže i když lze z hlubokého udělat sporťák, tak to asi nebude možné využít, neboť z nich nebudu dělat sardinky. Od půl roku se tedy budou vozit v tříkolce.
Co se týká autosedaček, tak jak už jsem psala v minulém meilu je to na cestování úžasná věc, bohužel pro dvojčata nabízí podvozek pouze Inglesina a to bych si musela koupit celý kočárek za 16.000,–.
Tak jsem se smířila s tím, že zabalení a vybalení z auta nám bude trvat asi hodinu. Zatím si nedokážu představit, že bych s nima cestovala MHD.
Mějte se krásně
Natálka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 22.10.03 22:53

Ahoj,mám Knorr Nizzu, používali jsme ho do roka a byl to super kočárek, dlouho jsem si mezi kočárky nemohla vybrat,ale když jsem viděla tenhle, byla to „láska na první pohled“. Jedinou nevýhodou je to,jak je kočárek těžký a špatně skladný do auta, ale to je asi všeobecný problém kočárků tohoto tipu. Kočárek je dobře odpružený, jezdili jsme s ním všude i po poli a v lese, rozhodně jsme ho nešetřili, občas se na něj pověsila i starší dcera a nákupy v košíku taky určitě nebyly nejlehčí. Přesto jsme neměli jedinou závadu a kočárek i teď vypadá jako nový. Malého jsem vozila v té vaničce až skoro do šesti měsíců (ale je pravda že máme spíš malé dítko), když se vanička vyndá,tak se tam dá vozit v pohodě i hodně malé miminko, viděla jsem že některé maminky tu vaničku skoro vůbec nepoužily, dá se tam totiž dát taková tepelná vložka na kterou se připíná vršek od vaničky, taky k nezaplacení.
Jinak nánožník k němu máme taky, musí se jen přiobjednat,to platí i pro knorry jiného tipu. Barevných kombinací je taky dost, já si naopak nemohla vybrat žádnou barvu u Big Footu, prostě každý má jiný vkus.
Ještě jsem si vzpomněla,že u sporťáku mi vadilo,že měl jenom tříbodové pásy ze kterých se dalo snado vysoukat, to jsem řešila dokoupením klasických kšír. Ale ty nejnovější tipy už prý mají pásy pětibodové.
To je tak všechno,na co jsem si zrovna vzpomněla.
 Stáňa

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 23.10.03 17:21

Ahoj Alice,

po dlouhé době jsem otevřela emimčo a dostala se k tématu kočárky. Nemáš nějaké inforace o kočárcích BEBECAR - (nejde mi sem vpíchnout otazník takže za
bebecar má být otazník)

My jsme koupili Bebecar Tracker - no ale nevím nevím jestli jsme udělali dobře Kočárek je to napohled hezký má několik funkcí ale co mi vadí asi nejvíce je že se nehoupe Odpružení sice má ale přesto se bojím aby nebyl moc tvrdý a pro maličkýho nepohodlný Také se mi zdá užší než jiné kočárky přestože jsem již několikrát slyšela že patří k těm prostornějším Budu ráda za každý názor a zkušenost

Evula Jarnička + Matášek 29t

PS nějak mi zlobí klávesnice a odmítá mi dělat znaky - takže omluva za bezčárkový a beztečkový text

Monci28
Nováček 3 příspěvky 23.10.03 19:12

Ahojky..
tak já mám Peg Pérego hluboký kočárek s golfovým podvozkem. Nevyhledávala jsem určitou značku kočárku, spíš mi šlo o pohodlí miminka. Byla jsem nešťastná při pohledu na uzoučké kočárky, kde se mimko ani neotočí a nejhorší je, že taková je většina kočárků. Mají sice mnoho kombinací a milion skrytých kapes, ale pro mně je prvořadé pohodlí. Na Peg Pérego jsem narazila čistě náhodou a opravdu jsem byla mile překvapená jeho šířkou. Není sice ani kombinační, ani zrovna levný, ale je pohodlný a líbí se mi:O). Myslím, že miminko narozené na zimu potřebuje kočárek, kde netáhne různými mezerami a další rok už budeme stejně jezdit na sporťáku.
Papa a hodně štěstí při výběru vozítka:O))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.03 08:40

Ahoj, kočky!
Trochu vám asi budem liezť do kapusty, pretože tiež mimi ešte len čakám, a teda nemôžem priložiť žiadne skúsenosti z praxe (dúfam, že tých negatívnych veľa nebude, ale aj tak si myslím, že dokonalý kočík neexistuje, ide len o to, čo kto považuje za prioritu a aký má celkový životný štýl).

Ja som bola najprv pevne rozhodnutá kúpiť hlboký a športový kočík samostatne, ale keďže neplánujeme len jedno dieťa, chceli sme od začiatku niečo kvalitnejšie a práve tam narazila kosa na kameň - vlastne okrem Inglesiny nikto už nevyrába kočíky, ktoré nie sú kombináciou. Väčšinou sa dôraz kladie na športovú verziu a k nej si môžete dokúpiť hlbokú vaničku, čo plne akceptujem, pretože športový kočík používa človek oveľa dlhšie a musí toho aj podstatne viac vydržať. No a tu som zase musela upustiť z ďalšej svojej požiadavky, a to aby sa kočík húpal, pretože som si uvedomila, že pri športovej verzii už húpanie nie je žiadnou výhrou, skôr naopak.

Naša voľba padla tiež na Bébecar, takže by som chcela reagovať najmä na Jarničku. My sme síce vybrali Racer, teda trojkolku, čo tiež pôvodne nebolo v pláne, ale trošku ma zarazil tvoj pocit z toho, že korbička je úzka. Bébecar vyrába podľa mňa dosť robustné kočíky, musieť jazdiť MHD určite zvolím inú značku, ale práve to zatiaľ veľmi oceňujem, že som kočík s tak priestrannou korbičkou ešte nenašla. Bábo sa narodí do tuhej zimy, bude naobliekané a navlečené vo fusaku, potrebuje priestor. Neviem, akú vaničku ste zvolili vy, je pravda, že rozkladacie, tzv. CT vaničky sú o niečo užšie, ale my sme zvolili drahšiu variantu - teda dve samostatné korbičky a tam je teda vanička široká, má vajíčkovitý tvar, chvíľami mám naozaj pocit, že je to kolos :-) Ale to som práve chcela. Našťastie nemusím riešiť schody, výťahy ani spomínanú MHD, takže si to môžem dovoliť.

Ale, samozrejme, nemá zmysel začať tu vychvaľovať kočík, ktorý ešte neprešiel testom praktickým, len čas ukáže, či to bola správna voľba. Mám trochu obavy z toho, ako si zvyknem na trojkolku a tiež z toho, čo bude, ak budem mať prudko „húpacie“ mimino. Nespornou nevýhodou je aj dosť vysoká cena, ale zvažovali sme to poriadne dlho (vŕtala som sa v tom dokonca už pred tehotenstvom) a zatiaľ pevne verím, že prvý pôrod nebude natoľko hrozivým zážitkom, aby som sa vzdala túžby po ďalšom dieťati a možno aj dvoch a viem si živo predstaviť, aké ťažké by bolo kupovať ďalší kočík z tej almužny, čo volajú rodičovským príspevkom.

Takže toľko moje (ne)skúsenosti. Ešte malá poznámočka - ale je to čisto môj subjektívny názor a možno len pocit - všetky nemecké kočíky sa vyrábajú strašne nízke. Zatiaľ stále nemôžem prísť na to, aká to je výhoda, keď sa mamička musí x-krát za deň skláňať tak hlboko…chudák chrbtica. Ale ako vravím, možno je to len predsudok.

Prajem krásne zážitky s drobcami a pohodové tehotenstvá a pôrody. A najmä chcem pozdraviť Alicu, ktorá je tak húževnatá, že nesutále má energiu vymýšľať čosi nové a poskytla nám tu už neuveriteľné množstvo informácií. Úprimne ťa obdivujem a nech ti to dlho vydrží! :-)

Lulu 28tt+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.03 14:46

Dobry den,

mame hluboky kocarek Deltim a jsme s nim velice spokojeni. Koupili jsme ho jako starsi v bazaru, ale neni to na nem vubec poznat. Ma velka nafukovaci kola a bezva perovani do terenu. Rozmer korby je dostatecny (ma dvoumesicni holcicka se tam zatim ztraci:), coz bohuzel trochu komplikuje nastupovani do maleho vytahu. Korba ma usi, takze lze pouzit i jako taska a praci vnitrek.

V soucasne dobe je mozno koupit i autosedacku, ktera jde na:,–(it na podvozek od deltimu.

Zdravim a preji stastnou ruku pri vyberu

miska@lam.cz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.03 11:44

já uvažuji o koupi málo jetého Hauck Montana Air, trojkombinace. Nemáte nějaké reference? Je to doporučeníhodný model? Díky za vás názor
Denisa M

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 29.12.03 08:29

Ahoj,

ani já sice ještě nemužu přispět s praxí, čekám svoje první miminko, ale s přítelem jsme se rozhodli pro značku Jané - konkrétně typ Forest. Sestra má Deltim a na mě je ten kočárek moc těžký (budu totiž jezdit hlavně v terénu se psy a to min. dvakrát denně, pak MHD a také výtah se mě týká) A hlavně když se Deltim složí, tak je podle mne příliš velký. Značku Jané má jedna kamádka, takže jsem si vyzkoušela kočár i v praxi…plně mi vyhovoval. Jedná se o sporťák, kde se dá sedačka velmi jednoduše sundat a na:,–(it hluboká korbička (jednou rukou se dá opět sundat), totéž platí pro autosedačku. Dále je možná i varianta pro jarni a letní miminka, tj. typ matrix (něco mezi autosedačkou a hluboukou korbou, takže se tady dá ušetřit). Hluboká korba se dá snad jako jediná připoutat do auta bezpečnostními pásy. Ale co je pro mě dosti podstatné je váha kočárku - typ Forest má jen 10kg a typ Powertrack jen 8,5 kg…nevím o lehčím kočárku. Dále je velice snadná manipulace při skladání a rozkládání a hlavně složený je opravdu maličký …(deltim sotva nacpeme do Formana) my mame krátkou fabii a ještě v kufru vozíme dva veliké psy, takže kočár musí za sedačku. Jediná nevýhoda může být, že se nedá přehazovat rukojeť a pro někoho, že není houpací (já ale houpání u kočárku nepreferuji). Pokud máte prosím někdo zkušenosti s tímto kočárkem, dejte mi prosím vědět.
Děkuji Tanina 20tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.04 20:02

Taky jsem si vybrala kombinacii Teutonia (Mistral) Dnes jsem jej vyzkouset - nevehde se ovsem do kufru meho auta. (VW Polo). Manzelovo auto neni problem, ale jsem casto sama a nevim, jak se rozhodnout. Jak jste to resili, vy?? Nemeli jste podobny problem?
Jaka je tvoje zkusenost MHD? Neni kocarek moc velky / tezky??

Dekuji za odpoved, K.

kolovka
Povídálka 31 příspěvků 22.02.04 13:52

Já musím napsat zkušenost s naším kočárkem. Koupila jsem si kočáar od firmy ABC desing, Novus 3, je to trojkombinace, loňský model se začal vyrábět jak s korbičkou, tak posléze se sportovním lůžkem,cena trochu vyšší- 12 tisíc Kč, ale jsem maximálně spokojená. také lze použít místo korby přenosnou tašku na sportovní lůžko. Původně jsem chtěla model Novus Pro, našla jsem ho na internetových stránkách firmy, ale ten se zatím do ČR nedováží, výhradní dovozce nebyl schopen říct, kdy do Čech dorazí, tak jsem se spokojila s loňskou variantnou. Kačár jsem vybírala podle váhy, musím ho nosit 2 ¨poschodí, tento váží 11 kg, dále mi vyhovují velká nafukovací kola, tříkola je praktická. Pro ty, kteří tříkolkám nefandí existuje také varianta novus 4, která má 4 kola a ty přední jsou zatáčecí. Sportovní lůžko lze přehazovat ve směru i oproti směru jízdy, zatím nevím, nezkoušela jsem. Výškově nastavitelná rukověť je výhodou pro mého vysokého manžela. Zatím s kočárkem jezdím krátce, ale jsem maximálně spokojená, tak uvidíme do budoucnosti…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 09:47

Ahoj do „kočárků“ !

Uvažujeme o koupi Deltimu Skippy. Chtěla jsem se poptat na vaše zkušenosti s tímto Deltimem jako sporťákem. Osvědčil se vám nebo jste radši pořídili jiný sporťák ?

Díky za radu

Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.04 16:20

Dobrý den,

termín porodu mám ke konci června a oba s manželem jsme celkem vysocí. Bylo mi doporučeno, abych si nepořizovala trojkombinaci, kterou jsem si původně chtěla koupit, ale naopak hluboký kočárek, aby půlroční dítě na zimu mělo dost místa. Chtěla jsem se poptat na vaše zkušenosti. Osvědčilo se vám spíše koupit nejprve hluboký a poté nějaký sporťák nebo rovnou nějakou trojkombinaci?

Díky za radu

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 14:37

Dobrý den,
miminko čekám na podzim a jelikož se stěhujeme na vesnici, poohlížíme se spíše po kočárku sportovního - terénního charakteru. Raději i nějakou kačku připlatíme, hlavně aby bylo vozítko dostatečně prostorné, kvalitní a odpružené. Ráda bych Vás proto požádala o jakékoliv tipy a názory… Jaký je váš názor na TROJKOLKY?
 Pavla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.04 20:04

Ahoj maminky, mam kocarek Deltim Sport a jsem s nim strasne moc nesúpokojena. Nejneze samotny kocarek ma snad 20kg, takze veskera manipulace je s nim o to obtiznejsi, navic je velky a neskladny, takze na nejake vylety muzeme zapomenout. Vyslapnout kopecek s takovymto kocarkem da obrovskou praci a vecer ta zada, to se snad ani popsat neda. Navic nehoupe, takze pro uspavani miminka je nutne volit dlazdicky:) Jedinou vyhodou tohoto kocarku je snad jen material (nepromokne, neprofoukne a nesisuje) a pohodli miminka (velice prostorny, jak na sirku, tak na delku) a pak to, ze je tak variabilni, od narozeni az do uplneho zniceni…:) Kocarek mame necelych pul roku, ale uz ted mi silene leze na nervy a strasne moc bych si prala koupit trojkolku, bud Jane Slalom nebo Quinny Comfort, ale protoze zbavit se tohoto naseho sice krasneho, lec neuzitecneho (do toho auticka ho ne a ne dostat) mohu si zatim nechat jen zajit chut. Pokud by jste ale nekdo mel zajem… kosmeticka_po­radkyne@centrum­.cz

A P.S. nakonec, myslim, ze vaha kocarku hraje moc velkou roli a pohodli miminka take!!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.04 20:14

Ahoj Martino, predpovidali mi vsude obra a tak jsme si koupili tu nejvetsi trojkombinaci na trhu (bohuzel ale i nejtezsi) a musim rici, ze krome a vahy a skladnosti (bohuzel do skodovky tento kocarek nedame:) je perfektni, je dost velky a prostorny, takze i ted se v nem citi nase mimi, jako v bavlnce (to se bohuzel o nasem cestovnim, malem a lehouckem kocarku rici neda). Takze pokud by jsi chtela trojkobninaci mohu doporucit Deltim Sport, pokud te tedy vaha a velikost slozeneho kocarku neodradi tak jako nas.
Pokud by jsi mela zajem o nejake dalsi info, klidne se obrat na muj e-mail, jinak ja momentalne kocarek prodavam, je pouzivany pouze 5 mesicu a vypada myslim uplne nove, mohu zaslat i foto a cena urcite rozumna…

kosmeticka_po­radkyne@centrum­.cz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.05 11:06

Dobrý den,chtěla bych se informovat,jestli nemáte někdo zkušenosti s kočárkem hoco big foot?čekáme mimčo koncem července,ale nemůžem se zatím rozhodnout.Mě se moc líbí,ale ráda bych se o něm dozvěděla z vašich zkušeností trochu víc.Děkuji Katka

janamimi
Povídálka 23 příspěvků 13.10.06 22:29

Škoda, že jsem na tento nebo podobný článek nenarazila dřív… Máme doma 3kombinaci - Tako city voyager. Děs a hrůza a prohodit oknem!!! Prodávám ale marně, ani ho nikdo nechce… Lze použít jako kočár na ležící mimi, ale na sezení už je to hrůza, pořídíli jsme tedy sporťáček chicco a ejhle, chystá se zima a sníh, takže dvojitá kolečka… už aby jsme chodily hi hi hi :-))

Vložit nový komentář