Ještě než porodím

Těhotenství

Chtěla bych shrnout celé těhotenství a napsat poslední deníček před porodem. Už jsem psala několik deníčků s názvem Život jedné holky, ale tenhle chci celý věnovat opravdu jen mému nečekanému těhotenství.

Je 9. května, já dostávám svou poslední menstruaci (ačkoliv to nevím). Antikoncepci již několik měsíců neberu, při sexu se chráníme pouze prezervativem. Menstruace trvala cca 6 dní, plodné dny byly od 25–29. 5., ovulace 28. 5. To jsem samozřejmě nevěděla, nikdy jsem si ovulaci ani plodné dny nehlídala. První dcera přišla také nečekaně. Někdy v týdnu plodných dní proběhl sex, ale bez ochrany. Ani nevím, proč jsme si ji nevzali? :-D

Asi za měsíc, 11. 6., kdy jsem to měla dostat a nedostala, jsem začala mít černé svědomí a tak trochu tušení. Pořád jsem čekala a čekala, listovala v kalendáři, počítala, sledovala, jak plynou dny, až jsem se jednoho dne vyzpovídala kamarádce Katce. Ta mi poradila těhotenský test. Na druhý den jsem si jej šla koupit. Udělala si ho a byly tam //. Druhá byla ale slabá. Katka se radovala, já jsem ale moc šťastná nebyla, navíc jsem ani neměla žádné těhotenské příznaky. Nezvracela jsem, nebolela mně prsa. Přišlo to tak nečekaně, neplánovaně, ale v jednom jsem měla jasno hned, jak jsem si odpoledne udělala druhý test, kde byly // silnější: na potrat nepůjdu!

Další den byl opět testovací. To už snad ani nemusím psát, že // svítily na míle! :-) Nastalo sdělení budoucímu tatínkovi. S hrůzou jsem za ním šla a řekla: „Jaroušku, co bys dělal, kdybych měla pozitivní těhotenský test?“ „Ty sis nějaký dělala?“ „No, už tři.“ „A jsi těhotná?“ „No, podle testů ano.“ „Bože, jak já tě miluji!“ řekl a objal. Pak ještě pravil: „Bože, děkuji ti za tak krásnou ženu, děkuji ti za to, že právě ona bude ta, která bude nosit naše dítě devět měsíců pod srdcem! Bude totiž ta nejlepší maminka!“ to mě dostalo. Rozbrečela jsem se jako malé dítě. A tím taky bylo vyřešeno, že svatba bude co nejdříve, vybrali jsme si datum 30. června.

V pondělí jsem volala na gynekologii, objednaná jsem byla na 4. července. Tam jsem v 8. tt dostala těhotenskou průkazku, Uzlíček měl už i srdíčko, měřil 2 cm a termín byl stanoven předběžně na 13. února. Byla jsem neskutečně šťastná, že se to stalo. Až po sdělení této zprávy jsem si uvědomila, jak moc Uzlíčka miluji a jak moc jsem ráda, že je (bude).

Pak už to probíhalo standardně, nejdříve kontroly každé 4 týdny. V 16. tt se Uzlíček ozval a poprvé mě kopnul! Bylo to krásné. Ve 20. tt nás čekala genetika, která ale nic neprokázala, jen to, že je to chlapeček. Prodírali jsme se jmény Kryštof, Honzík, Michaella, Viktorie, Markéta, nakonec zvítězil Honzík.

Ve 35. týdnu, když jsem byla na návštěvě u sestry, jsem uviděla na kalhotkách krvavý flíček. S hrůzou jsem řekla Járovi: „Jarýsku, mám na kalhotkách krev, nevím co to je, ale raději zajdeme do nemocnice.“ Byla totiž neděle, večer, moje gynekoložka neordinovala. Odvezli jsme děti domů a vyrazili směr nemocnice.

Tam mi doktor oznámil, že jsem se začala otevírat, píchli mi nějakou injekci, zavedli tabletu a řekli, že si mě tam nechají do druhého dne. Souhlasila jsem, ačkoliv nemám nemocnice jako pacient ráda. Ještě jsem se stačila zeptat na předčasný porod, který ale MUDr. vyloučil. Řekl, že do 37. týdne určitě neporodím, a pak že se uvidí, každopádně přenášet rozhodně nebudu. Maximálně do 13. února. Tedy před 13. by se měl porod vyvolat, pokud nenastane sám.

Teď tu tak sedím, brácha čte Majdě pohádku na dobrou noc, budoucí tatínek kouká na televizi, já v pololehu v polosedu na gauči s bříškem ve 37+0 tt čekám, kdy si Honzík usmyslí se narodit. Termín máme pořád 13. února. Jsem zvědavá, jak tahle story skončí :-) Jestli porodím v termínu tak, jak si přeji nebo ne? Už jsem se domlouvala s mojí gynekoložkou, že bych ráda porodila 13., maximálně 14. 2., tak jsme se, pokud porod nenastane, domluvily na Hamiltonovu hmatu. Doktor v nemocnici s tímto rozhodnutím souhlasil, takže prvně Hamilton a potom vyvolávací tableta, pokud HH nic neurychlí :-) Tak Honzíku, ještě tři týdny počkej! :huban:

Hodnotilo 6 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 25.01.13 07:51

Já bych s tím vyvoláváním nespěchala, není moc o co stát :nevim: držím palce a zdravého Honzíčka :kytka:

 
fifinkaa
Kelišová 6300 příspěvků 25.01.13 08:39

Krásný deníček. :hug: Tak kdo z nás porodí dřív? ;)

 
Lucienda1
Závislačka 3155 příspěvků 25.01.13 11:22

Pěkný deníček, já mám termín 12.2. ;)

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 25.01.13 12:00

Ty jsi cítila kopance už v 16. týdnu? Týýý jo. Já až někdy ve 20 a půl. :D Jinak jsem negramot…ale co je to ten hamiltonův hm :oops: 8) at?

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 25.01.13 14:38

@Sfaticata
info tady: Hamiltonův hmat ;) Mě šíleně bolel, ale kámoška zas říkala, že ani nevěděla, že jí ho mudra dělá :nevim:

Příspěvek upraven 25.01.13 v 14:39

 
Mamango
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 25.01.13 14:46

To je moc krásné :) hlavně jak reagoval tvůj muž. Přeji hodně štěstí :kytka:

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 25.01.13 14:54

@Blešík

Tak to mi dělali taky. Já se nechtěla vůbec otevírat a doktorka řekla, že mi udělá jakýsi hmat, který by mi měl pomoci. Nebyla jsem si jistá, že je to on. Dělala mi ho při silné kontrakci. Myslela jsem si, že se bolestí zkroutím. Vůbec mi to nepomohlo. Akorát jsem začala silně krvácet. :roll: :)

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 25.01.13 15:34

Gratuluji, my máme termín 12.2. :) :kytka:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 25.01.13 17:32

Děkuji všem :-* :hug:

 
januse1
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 25.01.13 21:06

Moc gratuluju a přej co nejpříjemnější porod :hug:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 26.01.13 07:48

@januse1 Děkuji, snad bude :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama