Jezdí Rumcajs na kole?

Rodičovství

Ještě dvacet dnů zbývá do dne, než oslavíme Tvé čtvrté narozeniny, moje milá dcerko.

Ač jsi totální sportovní antitalent po mně, přála sis dostat šlapací kolo. Koloběžku. Hodinky. Notebook. Ale nejvíc to kolo. Rozhodli jsme se proto uspořádat příjemnou zahradní párty dřív a splnit Ti tvé první přání. (Bože promiň, že se rouháme předčasnou oslavou. Ale sám víš, co jsi dcerce nadělil do vínku a co ne. Takže je Ti jasné, že kdybychom si oslavu schovali na skutečný narozeninový den, jezdit na kole se naučí tak za rok).

Kolo. Jak prosté. Jen do té doby, než jsme zabředli do výběru. Vzhledem k Tvému vlažnému vztahu ke sportu se Tě bojíme posadit na „Ukrajinu“, kterou naši schraňovali léta na půdě. Nejezdila bys asi nikdy. Zjistili jsme záhy, že není největším problémem ospravedlnit naši volbu před Tvými prarodiči. Došlo nám, že se nestaneme těmi nejrozhazovač­nějšími „nicvámnenídos­tdobré“ snadněji, než bychom mysleli.

Protože nové kolo Ti jednoduše nepořídíme. Takové, které neváží víc, jak polovinu Tvé vlastní váhy, totiž stojí nekřesťanské peníze. Nepořídili bychom ho za míň, než co dělá skoro celý můj rodičák na Tvoji sestru v tříleté variantě. Na tohle jsem moc velký skrblík, mám obavu, že stejně jezdit nebudeš. Tak promiň. Ale neboj se. Já to nejúžasnější a skoro jako nové starší kolo pro Tebe seženu! Bohužel zjišťuji, že podobný nápad mají nejspíš i jiné matky. Rychlejší matky.

Ale nakonec je to nejhezčí kolo přecejen doma! Koukám na ten červenobílý zázrak a mísí se ve mně rozporuplné pocity. Vnitřně se smiřuji s faktem, že beztak nejlepším dárkem bude knižní podoba Káti a Škubánka od Tvojí tety, pořízená za sedm bodů za nákupy v Albertu.

To jsem ale ještě netušila, že mě skoro položíš na lopatky, dceruško. Kdysi jsem se totiž zařekla, že jako správná milující matka Ti každý rok připravím vlastnoručně ten nejlepší a nejkvalitnější dort. Nejradši máš kakaový korpus s tvarohovo – smetanovým krémem, do kterého strouhám vysokoprocentní čokoládu. A nejvíc se ti samo líbí ty marcipánové dorty s postavičkami. Naneštěstí pro Tvoji matku. Tvoje máma totiž nemá zrovna výtvarné vlohy, zvládá tak maximálně notně laickou aranž adventního věnce. Nemůže se Ti líbit třeba dort s ovocem? Fakt ne? Tak ne no…

Dobrá. Dodržet slib je pro mě otázkou cti, k nemalé radosti mého muže. Kdo jiný by ty dorty jinak platil, že :D.

Takže letos to bude co? Želvy Ninja? Tak na to zapomeň! Tak Manka, Cipísek a Rumcajs, jak stojí? Na matku jdou mrákoty. Zlaté loňské rybičky podle akvária v zoo! Ale vzhledem k tomu, že Ninja želvy považuji za závadné, nezbyde, než druhé žádosti vyhovět. Tento úkol se ukazuje být horším, než ušetřit na kolo a sehnat ho. Makám na tom dortu tři dny.

Nyní je po půlnoci a já jsem propadla přílivu adrenalinu z toho, že jsem se toho zhostila snad docela dobře! Jsem vyřízená, ale vlastně se mi nechce spát. Tak vzpomínám na čtyři roky s Tebou, mé milované dítě. Posledních pár dnů s tebou cloumá šílený vztek, nevím, co to s tebou zas je. Ale tak to je s tebou pořád, jako na houpačce. Čtyři roky nekonečné lásky, ale taky vzteku nás obou a oboustranné bezmoci, kdy se nějak nemůžeme domluvit.

Jsi totiž úžasně bystré, ne hrozně vzteklé děcko. Snad nikdo na světě mě neumí vytočit tolik jako ty. Ale taky mě neumí nikdo tak nádherně pevně obejmout. Proto se nebojím, zas se mi podaří najít si k Tobě cestu.

Akorát zlato, zkus si příští rok vymyslet jednodušší dort, jo?

Hodnotilo 28 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nafrněná  05.09.15 09:34

Co to je? :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 05.09.15 09:49

:kytka: Vše nejlepší k narozeninám prďolce. Dort se ti povedl úžasně ;) a kolo se taky jistě poddá.

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 62 inzerátů 05.09.15 10:28

:potlesk: hezky napsane mas talent

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 05.09.15 11:45

:lol: všechno nejlepší k narozeninám a doufám, že budeš psát častěji, jsem se docela pobavila :hug:

 
Alušáček
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 05.09.15 12:50

Hezky napsáno :-) Holčičce přeju vše nej :kytka: a na kole ať se dobře jede :palec:

 
ntkv
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 05.09.15 13:09

Vše nej, moc jsem to nepobrala, ale dcera bude mít za skoro dva měsíce taky 4.. a na dortu jsme se tedy nedomluvily, ale pokud bude chtít něco co nedám, tak mám v záloze ukecat jí na dort s lentilkama :mrgreen: Takže rozumím :kytka:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 05.09.15 15:56

Ahoj, děkuju :kytka:.
Cílem deníčku nebylo nic jiného, než pobavit utahané matky, tak snad se to trochu povedllo :). A k oslavě - kupodivu dort dcerku naprosto, ale naprosto okouzlil. Přestože dostala plno hezkých dárků, večer mi při usínání šeptala, že nejlepší bylo, když jsem jí přinesla dort :srdce:, to mě fakt dojalo. A na kole už jakž takž jezdí kupodivu 8o. I můj muž je spokojen, už jsem lítáním za kolem shodila dvě kila :mrgreen:.
@suricata Děkuju :kytka:, píšu ráda, jen jaksi není čas ani síly zatím. Ale měla bych se polepšit a zavzpomínat, mimino nemá příběh do první fotoknihy.

 
kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 05.09.15 23:39

@Genovesa Deníčky normálně nekomentuji, ale vám musím popřát :D! Tak malé vše nejlšpdí, t vám roste v lásce a radosti, nemoci je jí (i rodičům a sestřičce) vyhýbají :kytka: Deníček se mi líbil, hezky napsáno :palec:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 06.09.15 08:06

@kattie Děkuji :hug: :kytka:

 
verulicek  06.09.15 13:24

Zdá se mi, jako by ses sama do svého vlastního deníčku zamotala a na konci už nevěděla, co jsi na začátku vlastně chtěla…nadpisu tím pádem moc nerozumím, souvislost jsem nenašla. Je to takové necelistvé. :oops:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama