Jmenuju se Terezka

Porod

Jmenuju se Terezka, vlasy už mám na ježka. Narozena před půlnocí, taťka s mamkou probdí noci.


2 komentáře

Žádostí o ruku mě přítel překvapil v létě 2012 na pláži při večerní procházce – už jsem v to ani nedoufala, jelikož jsme byli spolu už více než šest let, snažili jsme se o miminko (již půl roku jsem nebrala antikoncepci). Svatbu jsme naplánovali na duben následujícího roku a já bláhová měla obavy, abych neměla ve svatebních šatech těhotenské bříško. Neměla. Ještě dlouho ne.

Na podzim 2012 jsem se při preventivní prohlídce zmínila své gynekoložce, že se nám již téměř rok nějak nedaří otěhotnět. Začal kolotoč odběrů krve, měří folikulů atd. Přítel žádanku na spermiogram odložil do skříňky s dokumenty, že je určitě v pořádku, že se zatím objednávat nebude. Před Vánoci jsem ze zvědavosti poprvé v životě navštívila kartářku – miminka se prý do roka a do dne dočkáme.

Po Vánocích 2012 se po menší výměně názorů přítel na urologii objednal, ale bylo vidět, že je v něm malá dušička. Dva měsíce objednací lhůta, dva dny čekání na výsledky, které nám do očí vehnaly slzy.

„Poslyšte, on tam nemá vůbec žádné spermie. Takže jsem ani všechna vyšetření nedodělával.“ Ještě téhož večera jsem na internetu pročetla první poslední k dané problematice – odběry spermií z tkání (Mesa, Tesa apod), dárcovské spermie apod.

Druhý den jsme dle plánu byli vybírat svatební kytky a bylo nám to tak nějak jedno, jestli nám budou ladit k výzdobě nebo ne. Takové malichernosti jako barevné sladění všech detailů na svatbě jsme ze dne na den přestali řešit. Nejhorší bylo to přetvařování, aby si v okolí nikdo ničeho nevšiml, i když tchyně to ze mě přeci jen vytáhla. Dopídili jsme se, že to je způsobené asi příušnicemi, které přítel prodělal v pubertě. Dnes mu je 36, tehdy po revoluci se to zas tak moc nehlídalo.

Následovala spousta vyšetření na urologii, endokrinologii. Až alternativní léčba Josefa Jonáše mu dala do pořádku hormony. Po svatbě jsme se objednali do centra asistované reprodukce ART v Českých Budějovicích – a měli jsme cca 1,5 milionu spermií. Sice podle lékařů tragický výsledek, ale pro nás ta nejlepší zpráva dne. Po genetickém vyšetření a několika dalších konzultacích v Artu jsem vyfasovala injekce, které mi manžel každé ráno píchal. Všechny komplikace nás hrozně moc sblížily.

Bohužel, embryo se napoprvé neuchytilo. Nedalo mi to, vyžádala jsem si veškerou dokumentaci, zjistila pár nesrovnalostí a v lednu 2014 jsem nás objednala do Pronatalu v Praze. Sice to tam odsýpá jako na běžícím pásu, žádné domácké prostředí jako v Artu, ale naší prioritou byl pozitivní těhotenský test. Začala jsem každý týden chodit na reiki terapie, které pomohly mé kamarádce.

Týden po transferu jsem začala krvácet a ještě tentýž den jsem se objednala na imunologii do Plzně a začala studovat podpůrnou kúru ve Františkových Lázních. Tentýž týden mi reiki terapeutka řekla, že jí kyvadlo ukazuje termín porodu v listopadu. Nesmysl, vždyť krvácím. Nedalo mi to, druhý den jsem si udělala test a vyšel pozitivní! V euforii jsem si chtěla první fotku z ultrazvuku zalaminovat, bohužel mi teplem zčernala.

Celé těhotenství jsem pracovala, neschopenku jsem odmítla. Ani jednou jsem nezvracela, až ke konci mě bolela stydká kost a kyčle. Dvakrát denně jsem doma až do října plavala, pravidelně chodila na těhotenské masáže, reiki terapie, zobala vitamíny. Absolvovala jsem tři přípravné kurzy – klasický pro těhotné, manipulace s novorozencem společně s manželem a partnerský kurz o asistenci manžela u porodu.

Pořídila jsem si aniball (česká levnější obdoba epina), ale nepodařilo se mi ho tam vůbec zastrčit. A to to zkoušel i manžel s čelovkou na hlavě. :) To mi v mých obavách z porodu moc nedodalo. Když tam nestrčím ani vyfouklý balonek, jak tudy má proboha vylézt hlavička?

Termín porodu vycházel na začátek prosince. Od 17. listopadu začal manžel abstinovat, aby byl neustále v pohotovosti. V úterý 18. 11. mě pobavil básničkou, kterou složil na rozesílání sms po porodu. Ve středu 19. 11. mě precizně oholil s tím, že ob den to budeme korigovat. Ve čtvrtek 20. 11. jsem v 19 hodin vyprovodila posledního klienta dne z kanceláře a odjela na nehty. S nehtařkou jsme žertovaly, že Terezka má ještě dost času, v pondělí mám ještě kadeřnici, klienty objednané na celý týden…

O půlnoci mě probudil proud teplé vody – praskla voda! Na budíku 00:00. Kadeřnici nestihnu. Klientům musím poslat sms. Musím zavolat gynekoložce, že v 8:00 nedorazím na monitor a ultrazvuk. Sama doma - manžel byl s kamarády na šipkách, ale do 15 minut dorazil. Podle návodu na internetu jsme začali překotně balit, měla jsem přeci ještě dva týdny, takže jsem se chystala připravit tašku až ten následující víkend. Do tašky se nám to nevešlo, takže to jistil růžový kufr na kolečkách a bokem IKEA taška s vybavením na porodní sál.

Jelikož mi vyšel pozitivní streptokok, tak jsme v 1:00 již zvonili v porodnici.

„Tak nám praskla voda!“

Napadlo by vás, že si manžel mojí uvítací větu pro porodní asistentku spojí se švejkovským „Tak nám zabili Ferdinanda!“?

Natočili monitor, fešný mladý pan doktor mě vyšetřil a konstatoval, že si mě tam nechají, tři dny budou točit monitory a pak když tak vyvolají. Po intervenci mých rodičů pracujících ve zdravotnictví jsem dostala dvě vyvolávací tabletky, praskli mi druhou vodu (měla jsem dvojitý vak blan) a zhruba od 13 hodin začaly kontrakce – žádné pozvolné, ale rovnou po dvou minutách, které trvaly až do 18. hodin. Čekala jsem křížové bolesti, ale záda mě vůbec nebolela.

V 15 hodin nás přesunuli na porodní box, kde jsem měla moc hodnou (ale koktavou, což mě hrozně rozčilovalo – kokokokonečník) porodní asistentku. Píchli mi nějaký oblbovák na bolest, po kterém jsem manželovi usínala ve stoje a vůbec nemluvila. Celou dobu jsem strávila buď pod vařicí sprchou nebo nekonečně dlouho v nehybné pozici na monitoru, což bylo příšerný. Manžel se mnou poctivě celou dobu dýchal.

Měla jsem slíbený epidurál, ale když mi ho měli píchnout, tak nebyl k dispozici žádný z doktorů z ARA, jelikož všichni uspávali u operací. Než je stihla mamka splašit, tak u porodu konstatovali, že už je na něj pozdě a byl by zbytečný.

Pomůcky připravené v Ikea tašce jsme ani nevytáhli, manžel měl nacvičenou profesionální masáž z kurzu – na tu také nedošlo. Ani tu vířivku jsme nenapustili. Ani na tom míči jsem si neposkákala. Pamatuji si jen, jak sedím pod vařicí sprchou, všude pára a zpocený dehydratovaný manžel v zeleném mundůru (máme ho doma na památku) se mnou dýchá. A mé obavy z nahoty před personálem? Bylo mi to šumafuk. Pobíhala jsem tam nahá sem a tam a klidně bych tam snesla i čumily z řad studentů zdrávky nebo medicíny.

Poslední fáze tlačení trvala od 18 do 19 hodin, jelikož jsem furt nechápala, jak mám tlačit a dýchat - a nechápu to vlastně doteď. Snažila jsem se celou dobu ovládat, nebýt za hysterku, jelikož mě tam díky rodičům každý znal. Po třech nástřizích (mám šití snad i přes celý zadek) a nalehnutí dvou porodních asistentek na mé břicho byl konec. To byla úleva. Po položení Terezky na břicho jsem se zmohla jen na: „Jééééé.“

Doktorka přestřihla pupeční šňůru (úplně jsem zapomněla, že jsme chtěli nechat dotepat pupečník) a najednou nastal hrozný šrumec. Přilítlo tam spoustu lidí, doktoři z ARA s resiscutačním kufrem atd. Jelikož Terezka měla velkou hlavu a ještě šla atypicky bradičkou napřed, takže nemohla ven a nalokala se plodové vody. Neplakala, nikdo nám nic neřekl, takže stres, co se děje. Apgar 6-9-10. Dodnes si vyčítám, že ta šestka je kvůli mému špatnému tlačení, které to prodloužilo.

Šití trvalo asi 45 minut a taky to bylo moc příjemné. Vnitřní stehy žádné, jen spousta venkovních a ruptura pochvy k tomu. Nadšený tatínek si tu naši princeznu choval a já vyčerpáním usnula. Ve 21 hodin mě odvezli na pokoj, ohřáli mi večeři – koprovou omáčku, tu jsme s manželem zblajznuli společně. Sestřičky mi pravidelně nosily femepad (gelová vložka na chlazení) a za pár dní jsem stehy vůbec necítila a sedala si, jako bych porod ani nezažila.

Časem se mi manžel přiznal, že po příchodu domů vypil sám půl flašky tequily. Čekali jsme, že porod bude horor, ale tohle bylo ještě horší než ta nejčernější očekávání.

První noc byla Terezka u sestřiček, druhý den jsem začala kolabovat a hučelo mi v uších - takže jsem s ní kvůli bezpečnosti nemohla být sama, ale manžel tam byl s náma až do půlnoci (protekce díky rodičům se občas hodí, ne že ne). Další den mi už dávali krevní transfúzi kvůli velkým krevním ztrátám.

No a co říci na závěr? Terezce jsou už skoro dva měsíce, tatínek se o nás obě vzorně stará, jen to kojení nezvládá, to musí nechat na mamince. A abych nezapomněla – slova kartářky „do roka a do dne“ se splnila. Plus mínus dva týdny.

Hodnotilo 49 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lenka 80  06.01.15 00:19

Super.moc gratuluju k Terezce a jsem rada ze je v poradku.taky jsme meli komplikovany porod. spatny apgar. skore tedy nevim.ale na monitoru byl pak uz otaznik. hruza
Peditra pak rikala ze malou i ozivovali coz nam vubec v porodce nerekli.ale Verca je v poradku a to je hlavni.je to sikovnej a zvidavej rarasek.

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 06.01.15 00:30

No tak hura slava za intervenci rodicu… Chjo. Hlavne ze to dite prezilo, i kdyz teda tri nastrihy jsou fakt masakr.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 06.01.15 01:05

Terezka je krásná princezna.
Moc mě pobavilo - euforii jsem si chtěla první fotku z ultrazvuku zalaminovat, bohužel mi teplem zčernala. :lol: :lol: :lol: Uplně to chápu :lol:

Hodně zdraví Terezce tedy i celé rodince

 
Bauli  06.01.15 06:56

Gratuluju k maličké.
Ale neodpustím si to: protekce ti byla spíše na škodu, kdyby ti do porodu tolik nezasahovali a manžel užil, co se naučil na kurzu, tak by to pravděpodobně vypadalo jinak.
A co se týče nahoty u porodu, tak to mi bylo taky úplně jedno, hlavně na por. boxu bylo strašně přetopeno, vlasy se mi lepily na obličej, měla sem ulepenej pocit, že představa, že se na mě ještě lepí košile, ble.
Edit: Zapomněla sem dodat, že se mi moc líbilo, jak je deníček psaný, krásně čtivý porodní deníček, to se tu jen tak nevidí :kytka:

Příspěvek upraven 06.01.15 v 06:58

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 06.01.15 07:24

Gratuluji k holcicce a prosimte uz neskladej verse, leda snad volné. :-)

Příspěvek upraven 06.01.15 v 07:26

 
šílenámáma  06.01.15 07:53

Pěkné, ale ten začátek sis mohla odpustit :mrgreen: :mrgreen:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 06.01.15 07:59

Moc krásný deníček!!! Gratuluju k Terezce!!!

 
Parchant
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 7 inzerátů 06.01.15 08:38

Pěkný deníček :kytka: Terezka je krásná :hug:

 
Lenka 80  06.01.15 08:45

Me se ten zacatek libil. ocenuju ten napad.to jsem tu zatim jeste necetla.jsi originalni :palec:

 
dana.dv
Kecalka 431 příspěvků 06.01.15 08:48

Autorem básničky je tatínek :)

 
verulicek  06.01.15 09:26

Deníček moc hezký, kokokokonečník pobavi, porod fakt jatka :roll: jinak hodně zdraví celé rodince :kytka:

 
verulicek  06.01.15 09:28

@Pudloslava jaké verše? Já jsem tam žádný nenašla a to skládám básničky dost 8o

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 06.01.15 09:36

Gratuluji k Terezce, deníček je super napsán, fakt se to dobře čte.

Co nechápu obsahově, když konečně v porodnici tomu chtějí dát čas, tak se do toho začnou montovat rodiče zdravotníci, aby se to urychlilo :roll:

Další věc, fakt partnery sbližuje např situace, kdy se chlap s čelovkou na hlavě snaží ženě „tam“ zastrčit jakýsi balónek? Já teda nejsem žádná cimprlína, ale myslím, že v zájmu zachování zdravého partnerského vztahu, by muž nemusel být u všeho. :think:

 
LUCCC
Povídálka 17 příspěvků 06.01.15 09:57

Moc gratuluji k Terezce, preji at krasne prospiva. :kytka:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 06.01.15 10:28

Dlouhé. Jinak gratuluji k holčičce!

 
elvia2
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 06.01.15 10:40

Trapné- už raději nepiš nic podobného. K miminku gratujuji, ale to Tvé psaní je přes čáru- se vším, s čelovkou, s protekcí atd.

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 06.01.15 12:54

Teda to je celé takové strašidelné, takhle nejdříve spoléhat na alternativní léčbu a kurzy a pak se nechat ještě „díky“ protekci zmasakrovat zásahy při porodu, ještě dítko to přežilo. Možná stačilo nepropichovat předčasně mu tu druhou vodu, která ho chránila.

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 22 inzerátů 06.01.15 13:15

Nevím, jestli by jsi neměla klidnější porod bez protekce… :nevim:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 06.01.15 13:31

Mně se deníček moc líbil. Porod byl teda trochu masakr, ale popsáno je to čtivě. ;) Gratuluji k holčičce!!!

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 06.01.15 13:34

Taky sis u porodu zažila svoje… hlavně že jste všichni v pořádku. Malá je přenádherná… :kytka:

 
Karleon
Závislačka 4359 příspěvků 06.01.15 13:55

No mohla jsi mít krásný porod a třeba žádná poranění, nevím, kam jsi tak spěchala? Třeba příště budeš moudřejší.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 06.01.15 14:05

@verulicek na zacatku, mozna ti to ani verse nepripomina. „Jmenuju se Terezka, vlasy už mám na ježka. Narozena před půlnocí, taťka s mamkou probdí noci.“

 
Elis22
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 06.01.15 14:37

Deníček se četl celkem dobře, jen z něj mám pocit, že pisatelka je žena kolem 30ti let, která musí mít vše nalajnované a dokonale připravené a musí to být přesně tak jak ona chce - omlouvám se, jestli to tak není, ale na mě to tak působí :nevim: jinak nějak nechápu proč absolvovala tolik kurzů? copak se ženy v dnešní době bez kurzu nedovedou postarat o své vlastní dítě? nebo bez kurzu porodit, stejně jak psala bylo to nakonec k ničemu. Vím, že ted jsem možná tyto „moderní matky“ poštvala proti sobě, ale mě to přijde jako absolutní zbytečnost a vyhazování peněz pro znuděné nastavájící matky - ale když na to mají jejich věc samozřejmě :)

 
verulicek  06.01.15 14:41

@Pudloslava ouha 8o no první se nerýmuje vůbec a druhé…to má být cimrmanův absolutní rým? No hold spousta lidí si myslí, že když slovo končí stejnýma dvěma písmenama, je to rým :P

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 06.01.15 14:45

@verulicek jem rada, ze jsem narazila na cloveka, co to chape.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 06.01.15 14:52

Té poslední fáze je mi líto. Ono snažit se ovládat a nebýt „hysterka“ a tím blokovat tělo, zůstat v hlavě a nenechat věci plynout, může mít vliv na to, že pak vše neběží tak, jak by mělo. Přispěje k tomu nevhodná poloha, přítomnost mnoha lidí atd. Řešit, co si pomyslí okolí, to k porodu opravdu nejde. Je prima, že se vše dobře zhojilo. Přeju, abyste to zvládli s manželem dobře pro sebe uzavřít a zhojila se i ta psychická část. :kytka:

 
hehehe
Extra třída :D 10930 příspěvků 2 inzeráty 06.01.15 14:55

Holčička je nádherná, přeji hodně zdravíčka, ale vždy se pozastavím nad vystavováním intimních částí dětí veřejně na internetu… :roll:

Jinak nevím, jestli to bylo myšleno jako pochlubení se, nebo jen popsání zkušenosti, ale tví rodiče ti skutečně spíš uškodili, zřejmě by bylo opravdu lepší tolik nespěchat. :nevim:
Schůzky s klienty před porodem, nehty, kadeřnice a kdo ví co všechno, to jsi dobrá, no hlavně, že nemáš ani zabalenou tašku… :mrgreen:

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 1 inzerát 06.01.15 15:02

Denicek se mi cetl dobre a gratuluju k Terezce, jen nechapu po absolvovani tolika kurzu a reiki, ze si sla do vyvolani a nechala se takhle mordova a zbytecne. Protekce ti spis uskodila a nebylo kam spechat. At jste zdravy :kytka:

 
dagmar.hribek
Stálice 80 příspěvků 06.01.15 16:01

Krásný deníček jen drobet pochopeni pro koktajiciho člověka!!ten člověk za to nemůže vím o čem mluvím!!

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 06.01.15 16:20

Gratuluji k miminku a preji uz jen krasne zazitky

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 06.01.15 17:05

PS: verse me pobavily a davam palec nahoru za originalitu :palec:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 06.01.15 19:19

Mě se verše náhodou líbí. kdybych nejdřív u deníčku neviděla tento verš, tak se do porodního deníčku spíš nepustím :lol:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 06.01.15 19:24

@Kamča.dalmatinka Taky jsem to tak brala :D ale také mi v tom přijde trochu vychloubání, že její rodiče dělají medicínu atd.. Někdy to ale není k vychloubání :think: Jinak co říci :) já mám v plánu také jít na nějaké kurzy :D za prvé jsem na nemocenské a strašně už se nudím :) a za druhé, i kdyby se to nevyužilo, někdy to k něčemu bude snad :)

 
schwarzwaldtorte
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 06.01.15 22:10

:P JO, jsi supermatka a ze vzdelane rodiny!!! :jazyk:

 
dana.dv
Kecalka 431 příspěvků 06.01.15 22:23

Nechtěla jsem se původně do komentářů vůbec vměšovat, ale nedá mi to…
Supermatka opravdu nejsem, tápu v tom, ale snažím se.
Na vzdělání nevidím nic špatného.
Chlubit se protekcí jsem neměla v plánu.
Básničku složil manžel a udělal mi tím obrovskou radost.
Nalajnované v životě nic mít nemusím, ale mám ráda ve všem pořádek.
S péčí o miminko jsem neměla žádnou zkušenost a nechtěla jsem nic zanedbat.

CHTĚLA JSEM JENOM SHRNOUT, ŽE JSME SE NA MIMINKO NAČEKALI A ŽE Z NĚJ MÁME RADOST - toť vše.

Bohužel, některé z vás to nepochopili. Škoda.
A mám ponaučení pro příště - nic nezveřejňovat a užívat si tu radost pouze s rodinou a blízkými přáteli.

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 06.01.15 22:24

Mě zarazila nejvíc věta - manžel v zeleném mundůru (máme ho doma na památku). To jste si jako opravdu odnesli z nemocnice ten zelený mundůr, aby jste si ho doma zabalili jako památku na porod? Deníček celkem vtipný, porod asi nic moc, ale přípravy určitě přehnané - 3 kurzy, reiki, balonek.. Protekci u porodu chápu, to bysme asi využili všichni, i když tentokrát to moc nepomohlo, ale zelený mundůr na památku, to mě dorazilo nejvíc :mavam:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 06.01.15 23:24

@dana.dv Já myslím, že to vidíš zbytečně černě. Podívej se, jaké má tvůj deníček hodnocení. ;) A nerozumím tomu, že někoho napadne, že se chlubíš protekcí nebo vzděláním rodičů. Jako bys nemohla konstatovat, co dělají rodiče, když je to důležité pro obsah deníčku. :kytka:

 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 07.01.15 09:57

Náhodou, ta básnička je dobrá :D

 
pe-terka
Extra třída :D 11250 příspěvků 07.01.15 10:28

@dana.dv
Ahoj, mě se básnička líbí, protože z ní dýchá radost novopečených rodičů. Co na tom, že je amatérská - Tvůj manžel není Hrubín ani Seifert. Jinak jako prvorodička máš nárok na chyby a omyly při porodu - všechno je poprvé a žádný učený z nebe nespadl, je přirozené, že jsi věřila personálu. Teď už asi víš, že příště, pokud nebude mimi v tísni, je lépe se lékařským intervencím při porodu spíše bránit. Příroda si porod obvykle řídí nejlíp sama, voda prskne spontánně, až bude čas. Ono když se tu udělá předčasně, tak to může zastavit porod nebo zkomplikovat miminku rotaci v porodních cestách. Zrovna tak různé urychlováky jsou obvykle spíš na škodu a porod ve výsledku zkomplikují, o silnějších bolestech nemluvě.
Gratuluji k Terezce a přeji hodně zdraví :lol:.

 
Mikii 34
Stálice 99 příspěvků 07.01.15 12:14

Ahoj Dano,
blahopřeji ke krásné a zdravé holčičce a moc děkuji za tvůj deníček. Ani já jsem neměla bezproblémový porod a pomohlo mi přečíst si tvůj deníček :)

 
Mikii 34
Stálice 99 příspěvků 07.01.15 12:50
Proč psát negativní komentáře???

Tento deníček mě osobně pobavil a potěšil.
Nechápu, co vede lidi k tomu napsat ošklivý komentář k deníčku, který není napsán afektovaně, či ve zlém, nikoho neuráží a paní se chtěla pouze podělit o svoji radost.

Normálně se do komentářů nehrnu. Ale komentáře některých dam tady jsou fakt ubohý a nedá mi to…

  • Přijde-li Vám deníček dlouhý, nečtěte ho do konce, máte právo překliknout jinam.
  • Všimněte si, že negativní komentáře taky něco říkají o pisatelkách, které ho napsaly…a co jiným nepřejí, závidí nebo v kde mají nějaký asi svůj osobní problém, nebo co je „žere“.
  • Pokud jste nebyly přímo u jejího porodu a u toho co k tomu předcházelo a nejste lékař či porodní asistentka - obeznámení s průběhem porodu a co mu předcházelo - jak můžete vůbec komentovat zda moc spěchala nebo co bylo uděláno špatně???
  • „..vystavováním intimních částí dětí veřejně na internetu“ mě položilo asi nejvíc. Bože, tak fotku očí a čela dítěte paní považuje jako intimní část? :lol:

Mamka mi od dětství říkala: „Nemůžeš potěšit? Tak mlč.“ Prosím, zkuste se toho držet taky, svět bude hezčí :kytka:

Paní měla chuť sdílet svoje štěstí a radost z příchodu miminka na svět, dodat sílu těm které se o miminko už dlouho snaží, atd. a vy ji tady „zdrbete“ tak, že má nakonec pocit že se musí ještě obhajovat proč to napsala? Nooo, to je fakt smutný…

 
Křováček
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.01.15 15:15

@Mikii 34 Vesmes s tebou souhlasim. Mne se denicek moc libi. Ale k te fotce - byla tady jeste jedna, uz je smazana, kde mela malinka odhalenou pipku.

Příspěvek upraven 07.01.15 v 15:15

 
Mikii 34
Stálice 99 příspěvků 07.01.15 16:15

@Křováček Aha, já si říkala že jen kvůlu čelu a očím takový humbuk ;)

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 23.02.15 21:39

@verulicek @elvia2 @schwarzwaldtorte Vy stary rypny jste fakt trapky prvni tridy!!! Se divim, ze jsem tady nenasla ty dve nejvetsi rypny z celeho portalu, hledam, hledam a ono nic…Jste trapne, zakomplexovane, a zapskle…blee…Jinak autorce denicek chvalim, jak obsahove, tak pisatelsky je fajn…hezky se cetl…no jo no, cisi z toho zavist, ze mas prachy na vsechny kurzy, vlasy, nehticky a v neposledni rade taky velky rodice… :roll:

Příspěvek upraven 23.02.15 v 21:40

 
verulicek  24.02.15 07:30

@georgesab :-D pobavilas..komplex budeš mít asi ty. Já jsem autorce deníček pochválila. A to, že napíšu, že jsem tam nenašla žádný rým ze mě dělá zapšklou a závistivou trapku? :lol: :lol: :lol: fakt bavíš :pankac:

 
elvia2
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 24.02.15 09:10

@georgesab - ale ale uklidni se. Když někdo napíše něco proti článku, neznamená to, že je zapšklý. Spíš je mi na bltí z Tebe, trapná dámo

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama