Johanka a 27. týden těhotenství

Těhotenství

Ahoj, zdravím v novém 27. týdnu všechny majitelky stále se zvětšujících bříšek a samozřejmě taky čekatelky a ostatní, abych na někoho nezapomněla! Venku máme barevný podzim a sluníčko, přes okno doma v teple se na to dívá pěkně, ale když má člověk ráno někam cestovat, už je to horší, co naděláme... nevím jak vy, ale já si musím pomalu zvykat zase na práci a celodenní kolotoč povinností...

Tak jak se máme? Letí to, letí… já to spolehlivě poznám podle číslíček na váze, že už zase týden uběhl ? vzdávám to, tělo si stejně dělá co chce, co týden, to kilo… hrůza pomyslet, jakou cifru váha hodí v lednu. Občas mě z toho chytá depka, cvičení mi není nic platný, to je jen pro dobrý pocit a formu. Snad se nezlobíte, že pořád melu dokola o tom tloustnutí… ale ono je to tak strááášnýýýý!!!! Lidi na mě v práci po měsíci zírají, jako bych přiletěla odněkud z kosmu ? nikdo mi neřekne na rovinu ?jsi tlustá jako prase?, ale říkají ?ty se nám pěkně začínáš kulatit? a podobně. Kdo chce být hodně jedovatej, hlavně zatrpklý ženský u nás na účtárně (fakt výstavní exempláře), tak říkají něco jako ?vždyť na tobě to není vůbec vidět, počkej, teprve začneš přibírat?.
To mi na sebevědomí opravdu nepřidalo ? a tak odpovídám trapně něco jako ?nedivte se, už jsem v sedmém měsíci? nebo ?vždyť budu za chvíli rodit? ? a přitom je do porodu ještě 3 měsíce čas. A všichni mi tak čučí na břicho, že bych vzteky vraždila ? asi budu muset udělat veřejný striptýz v zasedačce, aby si mě všichni dobře prohlídli a pak dali pokoj.

Včera jsem byla v poradně, já i miminko jsme v naprostém pořádku, pan doktor nevidí důvod, proč bych se měla dál povalovat doma. Ale říkal, že není problém, kdykoliv budu chtít zase neschopenku, můžu se zastavit. Nejvíc se mi líbilo, jakým stylem informace podává: ?drží nám ?TO dobře?, ?pěkně nám ?TO? roste? a ?příště se na ?TO? mrkneme ultrazvukem:) Je srandovní a pořád se směje, jsem s tímhle doktorem moc spokojená, ještě že jsem odešla od toho studenýho čumáku, kam jsem chodila předtím. Taky se mám za 3 týdny objednat na odběry ? vlastně ve 30. týdnu, bude se dělat kompletně všechno jako při prvních odběrech ? kromě krevního obrazu prý znovu HIV, hepatidida i syfilis.
A taky mi pan doktor taktně naznačil, že mi chození do práce a pohyb jen prospěje, abych doma zbytečně netloustla… že prý 4 kila za měsíc je dost (i když celkový přírůstek je celkem normální) a abych pak nebyla na sebe naštvaná. Myslí to dobře a já jsem ráda, že se na to dívá jako chlap… asi si představuje mého manžílka, jak je a bude nucenej se doma dívat na moji rozbředlou postavičku :-)
Po cestě od doktora jsem si pořídila u Vietnamců za 2 stovky župan do porodnice, na to jedno použití bude stačit a pak ho stejně doma nosit nebudu… divila jsem se, že je docela kvalitní, měkkoučkej a hlavně teplej. Budu zelená jak Esmeralda (fuj), župan je světle zelený a k tomu budu mít do porodnice teplé zelené přezůvky, co jsem si koupila minulý týden. Aspoň mě nikdo na chodbě v ?ústavním zařízení? nepřehlídne :)

Tento týden bych jinak nazvala pro mě krizovým, protože jsem se po měsíci ocitla v práci mezi hromadami nevyřízených věcí, moje nástupkyně nikde, kolegyně nemůže stíhat všechno… je z toho docela vyřízená, takže práce na mě počkala ? a samozřejmě ta nejhorší ? tj. nepříjemné záležitosti jako reklamace, průšvihy a nepříjemní zákazníci. To se dalo čekat, teď se to všechno sesype na mě. Teď z toho budu vyřízená pro změnu já, aspoň po dnešku to nevidím růžově. Jediná pozitivní věc na tom, že chodím do práce, je, že nebudu tolik tloustnout (promiňte, že se opakuju), budu mít dost pohybu a pravidelný režim, takže už nehrozí vzít si nějaké dobroty odpoledne do postele a pak si dvě hodinky schrupnout… tááák ? to je ono, musím si na všem hledat tu lepší stránku a hned bude veseleji:-))) Jinak nic nového není, ještě jsem za ten jeden den mezi lidma nestihla nic mimořádného zažít, co by stálo za zmínku (kromě lhostejných lidí v MHD ? ale to už jsem si zvykla a nebudu to komentovat) .

Taky se chystám dokoupit co nejdřív zbytek potřebných věciček (už toho moc nechybí), abych to měla všechno připravené, protože když vidím, jak je venku čím dál horší počasí, vím docela určitě, že se mi v prosinci nebude chtít nikde lítat a nakupovat na poslední chvíli cokoliv nepotřebného z nouze, ještě ke všemu mezi davy lidí, co mají pro mě nepochopitelný záchvaty s vánočníma dárkama.
A taky dárky samozřejmě koupím teď v říjnu nebo začátkem listopadu (to bude rychlý, protože nebude moc za co nakupovat), fakt si to s tím obr břichem pak na poslední chvíli nedovedu mezi lidma představit, musela bych všechny kolem sebe pozabíjet.
Koupila jsem si Inzert expres a koukala jsem, jak je tam ?překočárkováno? ? většinou super kočárky včetně vybavení, po jednom dítěti a ceny lidové, zhruba od 1500 do 4000 Kč z původních prodejních cen přes 8 až 10 tisíc… tak jsem se rozhodla koupit něco na inzerát, ale až později. A taky na inzerát pořídím pak i autosedačku a lehátko. Dá se tak ušetřit spousta peněz a na tu ?chvilku?, než miminko odroste, to bohatě stačí. Konečně už mám od včerejška přebalovací pultík, pro mě veledůležitou věc, i s prostornými policemi a bez vaničky, přesně takový, jaký jsem si představovala.

Tak to je pro dnešek vše, doufám, že jsem nebyla tentokrát moc negativní a že budete pilně psát, co je nového u vás, už je taky čas, aby někdo nový otěhotněl nebo ještě ne? Asi jsem na čekatelky moc hrr… jasně, chápu, že ty cykly nejsou tak krátký:)
Vítám taky holky, co se k nám ?přesunuly? od Babuly (i když už se známe dlouho) a doufám stejně jako vy, že je Babula v pořádku a brzy se ozve! Pokud si dobře vzpomínám, tak Babula spojila dva deníčky schválně, asi počítala s tím, že bude nějakou dobu mimo dosah…
Krásný den a pohodový celý týden!
Johanka

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 23.10.02 08:05

Zdravím všechny,

tak nevím jak vy, ale já mám dneska nějakou depku. Silně uvažuju o tom, že si příští týden nechám napsat neschopenku , abych si trochu odpočinula. Ještě uvidíme. Jsem z toho věčnýho cestování do práce a domu, tak zmožená a unavená. Nevyspalá. Vstávání za tmy mi taky začíná lézt na nervy. A vůbec jsem dneska hned po ránu nějaká připonaštvaná.
No nebudu vám kazit náladu. Doufám, že jste na tom líp než já. Asi na mě dolehla podzimní deprese /> Johanko z tý hmotnosti si nic nedělěj. Já už na váhu radši nelezu. Z kraje jsem se vážila každý ráno, ale teď už to nějak vypouštím. Mám takovej dojem, že k tý desítce už se taky blížím. Ta mě dost děsí, takže jí vidět nechci:o) Nechápu jak může někdo za celý těhotenství přibrat pod deset kilo????? Naštěstí se můžu pořád utěšovat tím, že můj manžel má radši „kus“ ženský a nějaký to kilo navíc ho nerozhodí. Jsem mu za to vděčná:o)))
Tak se zatím mějte krásně. Určitě líp než já. Snad se to přes den trošku zlepší. Ještě sem juknu, aby se mi zvedla nálada.

Papa Kelly 26.t

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.10.02 08:16

Ahoj Kelly, úplně s tebou souhlasím, taky musím říct, že přicházím večer domů celá zmožená a utahaná a bez nálady… padnu do postele jak zabitá…a ráno už unavená z domova odcházím… To je zákon schválnosti, když musím do práce, tak bych jen spala a spala… a když jsem na neschopence, tak trpím nespavostí.
Depka jak vyšitá, ráno mlha.
Nevím, jestli je dobrý po ránu začínat takhle, když si holky přečtou naše dva komentáře, tak z toho chytnou depku taky… marně ale přemýšlím, co napsat veselýho.
Jo jinak s tou desítkou - taky mě strašila, ale jak jsem jí přesáhla, tak se začínám děsit patnáctky a zanedlouho bude na obzoru třeba dvacítka… (potěšila jsem tě?)
Jdu posnídat něco dobrého, čaj už mám uvařený. Ať se v práci daří, musíme to přece vydržet!! Čau Johanka 27.t.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 23.10.02 08:16

Ahoj Johanko,
s tou prací Ti to fakt nezávidím, ale zase budeš pěkně roztrénovaná na „příchod“ miminka. I když ony ty poslední týdny před porodem budou asi stejné jako ten poslední měsíc doma. No takže jsem zase nic chytrýho nevymyslela. Hele nemyslíš, že pokud budeš mít autosedačku, tak je lehátko zbytečný? Mě to teď vymluvila prodavačka v tom obchodě, co ho tak chválila Katy. Mimochodem ta taky píše nějak míň. Já se jdu pokusit sehnat nějakého doktora, který by mi udělal do pátku ultrazvuk za přítomnosti manžela, teda vlastně i syna, takže v podstatě s celou rodinou. Ještě že tam nebude pes!
Všem přeju hezký den!
Esterka 30.t.

Euka
Stálice 73 příspěvků 23.10.02 08:24

Ahojky kočky,

no jo, ta váha. Taky nechápu, jak někdo nepřibere víc jak 10 kilo. Teď v 31 týdnu mám 10,5 kg. Chtěla bych to ustát tak na těch 12 - 13. Nevím, nevím. V těch posledních týdnech se snad už ani nemusí tolik přibírat. Píšou chytrý knížky a já neustále tvrdím, že mám „knížkový“ těhotenství. Co tam píšou, to mám.
Nedělejte si z toho nic, prostě po porodu to dáme dolů a bude. Kdy jindy než teď bychom mohly „beztrestně“ :-))))) přibírat.

Koukám, kolik nás je připojených. Johanka, Duhofka, Mikiska. Zdravím holky.

Poslouchám Evropu 2, je tam Dan Bárta jako host a pouštěli písničky z Jesus Christ Superstar. Příští týden jdeme na koncert po 5 letech, tak se moc těším. Lístky stály majlant, ale tohle si nenechám ujít. Byla jsem na tom 2 x, no prostě paráda.

Taky jsem byla včera na kosmetice a pedikůře a jelikož tam chodím už asi 3 roky, obdivovali tam moje bříško. Někdy mi vadí, když mi kdokoliv bez mého dovolení na ně sáhne. Je moje a nikdo mi na ně nemá co sahat. Já bych se teda v jiné situaci zeptala.

Zase nevím, kdy přestat. Tak se pěkně kulaťte, máme to „za pár“ hi,hi,hi.

Ahojky Veronika 31 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 08:37

Zdravím všechna bříška i nebříška a všem vám přeju lepší náladu :))))
Vím, že to není snadný, ale nemračte se na svět nebo bude mrzutý i mimísek a pěkně vás okope, chichi! Néé, dělám si srandu… Je mi jasný, že trpíváte hroznýma náladama, ikdyž já si myslím, že kdybych byla těhotná, tak se furt jenom usmívám…
Chtěla bych jen reagovat na tu diskuzi o kočárkách…náhodou jsem po dlouhé době navštívila stránky www.9měsicu.cz a našla tam spoustu kočárků…některý lehký, některý se dají složit jednou rukou… Je ale pravda, že když jsem viděla ty ceny, tak bych miminko raději nosila v babyvaku, chichi!
Jinak čekatelky opravdu nějak nepíšou…já jsem mezi nima znovu, ale my s manžílkem můžeme tvořit až začátkem února…Hrozně doufám, že se ná to zase podaří napoprvé.....a pak už tu zase budu častěji a i s Piškůtkem :)))
No, budu končit, mějte se opravdu krásně, usmívejte se a hoďte starosti za hlavu. Všechno se dá zvládnout s úsměvem a já vám přeju, aby se vám to dařilo.
Takže hlavu vzhůru a myslete na to, že je pro vás nejdůležitější mimísek a že vás nějaká práce a chmura jen tak nerozháže.....
Pa a pohladte za mě vaše pupíky! Ájinka /aha, zapoměla jsem se přihlásit…omlou­vám se!/

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 23.10.02 08:54

Ahoj Kelly
www stránky toho slíbeného obchodu jsem nenašla, ale mám na něj adresu takže je to Dětská modelová oděvní tvorba - Jana Skalická, Kubelíkova 34, Praha 3 a mají otevřeno Po - Čt 10,00 - 18,00 h., Pá jen do 16 h. ještě tel. 22-72-66-52 tak doufám, že jsem ti pomohla, zajdi tam třeba ti to zvedne náladu.
Mikiska 16t

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 23.10.02 09:03

Ahoj holky,

všechny Vás zdravím a přeju lepší náladu. Já jsem zatím furt jenom čekatelka, včera jsem byla na 1/2 roční kontrole, tak mi doktorka vzala krev na hormonální profil, ať prý ví, co se ve mně děje. MS čekám někdy příští týden, těžko říct kdy, protože po vysazení HA jsem první MS měla po 29 dnech, druhou po 34. Říkala doktorka, že když to bude po víc než 35 dnech, tak mi na:,–(í Proveru.

Já už jsem ji kdysi dávno brala, ale už je to fakt dlouho, tak už si nepamatuju, co to se mnou dělalo. Nemáte s ní někdo nějaké zkušenosti? Cyklus jsem měla dřív pravidelný (28 dní) do té doby, než mě chytil slepák a šel ven. Pak se to všechno rozhodilo.

Užívejte si svoje bříška, ať jste hlavně v pořádku. A co čekatelky, už se přesunujou k těhulkám?

Mějte se kráááááááásně.

Lucka

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 23.10.02 09:08

Ahojky holky,
myslím, že dneska bude hezky prokukuje sluníčko zkrz mraky, takže povinně USMÍVAT !!! Těšit se na odpoledne až půjdeme z práce a nevím jak vy, ale já se musím přinutit k nějakému pohybu, protože jsem hrozná. Pořád jím, spím a ta lenora mě ne a ne opustit. Někdo tady psal, že po 20. týdnu příjde ta energie tak jsem zvědavá, už se na to těším. S těma kilama mě teda už nic nerozhází, když tady čtu jak ste přibíraly na začátku těhotenství tak já asi budu mít navíc těch 20 kg nebo co. Včera jsem byla na odběru krve na AFP (doufám, že jsem tu zkratku nespletla) a sestřička, že musí znát mojí momentální váhu, a protože doma váha neni vážím se jen v poradně takže jsem tam hupla a ejhle 55 kg při výchozí 50 kg váze hrůza. Manžílek se mě už ptal jestli budu potom cvičit, ten má starosti co ? Trochu mě ten rychlý nárůst kil vykolejil, protože jsem vždycky s přibíráním na váze měla problémy. Přibrat 2 kg byl pro mě nepředstavitelný úkol. Tak nevím jak budu vypadat za 2 měsíce.
Doufám, že jsem vám trochu zvedla náladu (alespoň s přibíráním kil)
Mikiska 16+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 09:29

Ahojky.
Koukám, že vás většinou přepadla podzimní deprese. Ale ta vůbec není na místě. Zkuste si představit, že tohleto je období, které se nebude nikdy opakovat a je nádherné, protože v bříškách nosíte své největší, tajemné poklady - sluníčka. A to je to důležité, všechno ostatní už podstatně méně. Takže zvednout koutky do úsměvu:))).
S tou váhou si taky moc nelamte hlavu. Já jsem v prvním těhoteství nabrala celkem 17kg a během chvilky byly dole. Tohle těhoteství jím mnohem pravidelněji a víc a váha je zatím slušná /+8,5/. Takže ani netuším, na čem to vlastně záleží.
Jinak jsem ráda, že se ozvala Ajinka. Moc tě zdravím. Prožila jsem úplně stejnou situaci jako ty minulý podzim a dneska … za 8 týdnů máme termín porodu. Držím pěstičky, ať to v únoru vyjde.
Krásný den.
Iveta, 32.t / od zítra 33.t/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 10:02

Ahojky cekatelky, u mne jsou teda cykly dost kratke -24 dni, ale bohuzel porad jsou… V sobotu dorazila MS, odporne silna a bolestiva.....A to jsem byla presvedcena na 100% ze tento mesic to vyslo… No ale zase si rikam, ze pokud nam to vyjde az ted, tak se mimisek narodi v srpnu a to mame oba narozeniny..... to by se mi libilo!!!! Tak opet doufam :-))) Andry

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 23.10.02 10:14

Mikisko moc děkuju. Stejně pochybuju, že by na netu měli nějakej rozsáhlejší vzorník a šla bych tam osobně, takže tahle adresa mi naprosto stačí. Ještě jednou díky, snad tam pochodím:o)

Kelly

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.10.02 10:14

Čau Esterko, reaguju jen na tu sedačku a lehátko… vím, že z úsporných důvodů používají lidi autosedačky i na doma, taky jsem to tak chtěla udělat, ale už mě pár lidí varovalo: „hlavně nešetři a kup samostatný lehátko, nedělej to jako lidi, co používají autosedačku i na leženíčko doma, není to zdravý“ - tak nevím, co si o tom myslet, půl názorů tak a půl jinak… převažují ty, že autosedačka by měla být opravdu jen na nezbytnou dobu - tj- jízda v autě (i když je kvalitní několikapolohová a houpací..) a na doma by mělo být lehátko - že je prý uzpůsobené jinak.. kvůli zádíčkům??? Nevím, nechci nikomu nic vnucovat, sama se v tom moc nevyznám. Myslím, že nic nezkazím, když koupím samostatné lehátko za nějaké cca 3 stovky na inzerát (divila jsem se, jak jsou ty použitý levný, třeba po 1 dítěti…vždyť nové lehátko stojí přes tisícovku - nebo ještě víc?
A vím od známých, že miminko doma tráví doma v té sedačce/lehačce spoustu času, má tak přehled, vidí, co se kde děje a je hodné. Jak je to s těma zádíčkama netuším, v čem by mohlo dlouhé každodenní „vysedávání“ v autosedačce škodit.
Tak zatím ahoj
Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.10.02 10:17

Veroniko, taky mi vadí, když mi na bříško bez dovolení někdo sáhne - třeba v práci - to bych vyletěla z kůže.. ale nic neříkám a mlčky trpím, protože si nechci vysloužit titul „nervní náladová těhotná slepice“.
Johanka

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 23.10.02 10:32

Tak jste mě holčiny trochu tu chmurnou náladu pozvedly. Moc vám všem děkuju. Rozhodně je to lepší než ráno. Přiznám se, že mě takováhle depka chytla za to těhotenství poprvé, takže to tak strašný se mnou snad nebude:o)
Akorát Johanka, to je kámoška:o))))) S tou 15 jsi mě teda fakt nadchla:o)))) No já se utěšuju, že přes deset jsem ještě nepřelezla.
Taky moc zdravím Ájinku. Ještě že máš tak optimistický přístup:o) To ti moc chválím a uvidíš , že o to líp vám to v únoru půjde. Budu držet palečky:o)
Jinak mě bříško cizí moc neosahávají a v rodině mi to nevadí. Taky mi v práci nikdo neříká matko. Když už, tak mamino, to zní přece jenom trochu líp, ale většinou to, díky Bohu nikdo moc nekomentuje. Ale oslovení matko mi příjde naprosto příšerný!!!
Tak hezky pracujte. To sluníčko dělá s tou náladou opravdu divy. Asi se půjdu projít:o))

Papa Kelly 26. t

Kitty1
Povídálka 24 příspěvků 23.10.02 10:41

Ahoj holky,
myslim tim vsechny, ktere prispivaji svym psanim k tomu, ze mi moje prvni tehotenstvi 600 km od Cech ubiha tak v pohode; sleduju starosti, radosti, problemy i rady, ktere si vymenujete. Jste moc prima, jsem rada, kdyz muzu prispet obcas i ja.
Dnes se to nese v mirne depresivnim duchu. Nevim, jestli je to konstelaci nebo jestli je svet na hlavu, ale v posledni dobe se skoro bojim probouzet. Kazdy den neco, zacatkem tydne prasklo topeni v nove koupelne, vsude voda, vir v pocitaci s ceskou klavesnici, takze nemuzu prekladat, dalsi zamitaci dopis z mistni pojistovny, ktera nechce prevzit naklady za budouci porod, vcera se prislo na zavadu el. vedeni v klimatizaci v dome, ale vcera vecer to byla uz posledni katastrofa.
Mam tu kamaradku, otehotnely jsme hned po sobe, lisily se jen o par tydnu. Planovaly jsme vzajemny babysitting, vymyslely co a jak, az tu deti budou, litaly po obchodech a hlavne se strasne tesily. Vcera vecer tu byla se svym skoromanzelem, ze jdou od lekarky. Meli pro nas tu nejsmutnejsi zpravu, s jakou mohli prijit. Miminko prestalo rust.
Jeste jsme se s tim nikdo nesrovnal, ja vim, nedavno tu kdosi psal, ze tohle maji byt pozitivni stranky, ze si mame najit jine, kdyz chceme psat neco negativniho…
Ale myslim, ze kdyz si na ty vzdalenosti sverujeme radosti a pocity - tak i ty negativni k tomu asi patri. Nekdy se halt vsechno tak semele, az se clovek nestaci divit.
Preji Vam vsem, ale tentokrat i sobe, at ta depresivni vlna co nejdriv najde sve dno, at uz je lip. Tesim se pristi mesic domu do Cech a moc Vas vsechny zdravim.
Pohladte sva briska!
Pa Kitty (15.t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 10:45

Milé děvčata,čekatelky i těhulky!
Zapomeňte na svoje depky a vzpomeňte na si na ty pokládky co Vám leží pod srdíčkem! Já se omlouvám,že jsem Vám vpadla do vašich příspěvků, které čtu už od počátku.Jsem stálá čtenářka už přes rok, takže pamatuji všechny články Káčátka, vaše,no prostě jsem chodím denně a zvedám si náladu Vašimi skvelými příspěvky:o)A jes­tli to nebude vadit tak si mezi Vámi taky trošku vyleju srdíčko.Mám přítele,který je naprosto skvělý a je nám spolu moc fajn.O miminku mluvíme dost často,hlavně tedy já:o)))Ale než se stanu opravdovskou čekatelkou jako jste vy,tak to ještě určitě nějaký čas potrvá.I když bych nejradši hned:o))Problém je v tom že nemáme kde bydlet,tedy ani kde plodit:o)On bydlí na ubytovně a já stále s matkou a jejím přítelem.Snažíme se už rok vyměnit náš byt za dva menší.V jednom budu já a přítel a v druhém matka a ten její.Ale pořád se nedaří.Vždycky už to skoro vyjde,ale nakonec z toho zase sejde.Ach jo!Někdy si už opravdu říkám že normální slušný člověk,který chodí do práce nemá prostě nárok na něco tak přepychového jako je byt,našetření hypotéky,podnájem atd.Někdy už jsem z toho opravdu dost nešťastná.Jsem skromný tvor,který nechce žádný luxus.Jen každou noc usínat a každé ráno se probouzet vedle člověka kterého miluju a po čase zplodit mimi.Teda já bych to mimi brala hned:o))A když tak pročítám všechny Vaše příspěvky, často mě napadá otázka jak jste všichni dokázali tu pro mě zatím nemožnou věc najít bydlení.Nebo si snad na něj ušetřit!To přeci z normálního platu snad ani nejde!No já se moc omlouvám že sem padám s takovou,ale když čtu že máte ty depky…:o)Závidím Vám všem ty vaše mimísky i těm kdo se o ně pokouší,protože je pořád o krok předemnou!No snad jsem Vás neotrávila,ale když je to můj úplně první příspěvek po roce a půl čtení tak mi to snad odpustíte,protože se svým způsobem mezi Vás ráda řadím!
Mějte se překrásně a pište piště ať je co číst!
Vaše věrná čtenářka Dádul

PS:Vím chce to trpělivost,ale vysvětlujte to hormonům:o))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 10:56

Ahoj spolumaminky,
A hlavně Peťo, sanatorium Helios je v Brně na Štefánikove č. 12, tel je 549 523 211. Tam mají ten 3D, ten mají i v Centru prenatální diagnostiky na Kozí 9, ale nepoužívají ho. Mají nějaký výborný 2D a prý je pro ně na diagnostikování lepší. Čert ví. O jiném nevím, ale určitě na Obilňáku taky.
Nemám moc času, ozvu se později, mějte se všichni pěkně a ahoj
Dana (od zítřka 21t.)

Misice
Povídálka 19 příspěvků 23.10.02 11:04

Nazdárek holky,
je pravda, že to ranní vstávání mi taky nedělá dobře. Teda hlavne tenhle týden, kdy je tma, zima, déšt, mlha… prostě hnusně. Jezdíme ale s manžílkem do práce autem, on řídí, takže já si vesele můžu podřimovat. Zatím ještě naštěstí nemrzne, takže nemusíme škrabat okýnka:o). Pak vždycky v práci vyfuním schody, ale jak si nachystám dobrou snídaňku a někdy i kafíčko (většinou si dávám tak jedno denně, buď ráno nebo až odpoledne), sednu k počítači k Emiminu, tak je mi hned dobře. Hlavně bych nechtěla být doma za žádnou cenu, teda jenom v případě, když by to bylo nutný kvůli našemu Bróčkovi.
A pak taky chodím 2× týdně plavat a jednou cvičit. Bydlíme totiž kousek od Brna a já bych musela jet autobusem nebo vlakem. A to vím určitě, že bych se donutila maximálně tak jednou za čas. Musím říct, že co chodím plavat, tak mě přestaly bolet záda. Taky jsem chodila asi do 22. týdne do posilovny, ale to mě přestalo bavit - hodně lidí, vydýchanej vzduch. Místo toho jsem začala s těhotenským cvičením a jsem moc spokojená. Hrozná pohoda, samý těhulky, úžasná cvičitelka, která nás oslovuje „maminky..“.
S přibývajícíma kilama si hlavu nedělám, i když musím přiznat, že když se ručička poposune za týden jen o půl kila, tak jsem moc spokojená. Taky je nejlepší se vážit ráno, kdy je váha vždycky nižší :o). Zatím je moje váha 76 kg (výchozí byla 70 kg). Myslím, ža ani vy ostatní se tím moc nezabývejte, věřím tomu, že se to všechno po porodu rychle shodí dolu (jsem holt optimistka:o)).
Jinak se musím pochlubit, že už mám taky celkem nachystanou výbavičku, byla jsem si u sestřenice pro oblečky a je toho požehnaně. Zatím to ještě prát nebudu, nemám to totiž kam dát. Ale hlavně že už je to doma - hodně se mi ulevilo. Mám i bezvadnej fusak s beránkem (ten je ještě po mně) a zavinovačku. Ty bych ale chtěla nechat vyčistit odborně. Hlavně fusak se musí po chemickým čištění nechat dlouhou vyvětrat, taže to chce trochu s předstihem. A už nám zbývá jen postýlka a komoda s přebalovacím pultem. Autosedačku asi koupíme v nějakým bazaru nebo na inzerát, ale až po narození našeho Bróčka. Stejně s ním ze začátku nikde jezdit nebudem.
No nic, musím končit, koukám, že jsem se dneska pěkně rozjela. Přeju Vám všem lepší náladu a tloustnutí bez výčitek. Za ty naše Sluníčka přece to nějaký kilčo stojí.
Tak zase někdy ahoj
Mišice, teď 27.t. (od zítřka už 28.t.)

Misice
Povídálka 19 příspěvků 23.10.02 11:24

Milá Kitty,
máš naprostou pravdu - Kačátka, Monáčci, Johanky a ostatní jsou tady hlavně kvůli tomu, aby jsme si mohly vyměňovat radosti i starosti. Aby jsme se mohly vypovídat a svěřit. Je mi moc líto tvé kamarádky. Já mám taky kamarádku, která čeká mimi jen o čtyři týdny později. Měla teď nějaké problémy s tvrdnutím bříška, tak jsem o ni měla taky pěkný strach. Naštěstí to však dopadlo dobře, už zase chodí normálně do práce. Vím však, jak se cítíš. Čas ale všechno spraví a uvidíš, že jednou spolu budete drndat. Moc ti přeju, abys to všechno tak daleko od domova zvládla. Budu ti držet pěsti. I ty pohlaď svoje bříško.
Páček Mišice (26.t.)

Baryna
Povídálka 45 příspěvků 23.10.02 12:08

Ahojte holky a zkrátka všechny,co se tu aspoň občas nacházíte!
Já tedy na rozdíl od většiny z vás měla celkem dobrou náladu,možná to bude taky tím,že si do práce vozím prdelku v autě a hromadnou dopravou se dopravuji jen skutečně vyjímečně-díky Bože za ty dary.
Náladu jsem si ovšem totálně pokazila v poradně,kam jsem se po třech týdnech poslušně dostavila a to pouze na běžnou kontrolu.V čekárně narváno,se mnou tam byly ještě tři další těhulky,takže nás milosrdně po půlhodince upřednostnili­.Z ordinace jsem vyletěla během snad dvou minut,a sestra mě doprovázela pohledem,který jakoby říkal „Tak co sem lezeš a zdržuješ,když ti nic není?“To vyšetření bylo stejně taková bleskovka,že by se snad ani nedošli na to,kdyby mi něco bylo.Dneska se doktorka ani nezeptala,jak se cítím atd.Do kabinky už na mě zase hučeli,ať pohnu s tím oblíkáním,jestli jako nevidím,kolik je tu lidí.To jsem fakt viděla,dělala jsem taky co jsem mohla,div jsem se při tom na těch těhotenských kalhotách neoběsila.Jo,jinak musím poděkovat Johance za tipy na obchůdky,koupila jsem si tam báječné spodní prádlo a ještě báječnější těhotenský rifle-lacláče.Cítím se v nich skvěle a konečně jako opravdová těhulka.V práci mi teď každej říká „krtečku“.
Jinak nezávidím Johance a ostatním,které mají nějaké nezáviděníhodné kolegy a kolegyně co mají blbý řeči a narážky,musím říct,že moji spolupracovníci jsou naprosto skvělí,mám se jako v bavlnce a moc ráda tu s nimi do těch Vánoc vydržím.Takové přeju všem a to píšu,abych si taky jenom nestěžovala,ale dneska mi ta návštěva v nemocnici opravdu hnula žlučí.Ale asi to bylo tím počasím,celkově hektickou náladou a množstvím pacientek,takže to házím za hlavu.
A ještě s těma kilama.Nějak si z toho hlavu nedělám a docela jsem zapoměla se zvážit,a dnes jsem sestře nahlásila jednoduše o kilo víc než minule,ale kolik mám doopravdy,to fakt nevím,ale je mi fajn.Možná se zvážím až před další kontrolou.
Takže všem krásný den,a na ty depky se vykašlem,ne?
Baryna,25.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.10.02 12:26

Jsem ráda, že jsem tě nadchla, ale abych zase nevypadala jako úplná slonice, tak do 15 si budu muset ještě počkat, zatím je stav +11 kg, ael už to beru ta, jako že jsem překročila tu desítku a blíží se to k něčemu výše:)
Dneska mi matko ještě nikdo neřekl, jen šéf se ráno ptal, jestli je tady „naše mutr“ (jako německy) - hrůza, fuj.
Už mám náladu taky docela fajn, jen mě to tady dost vyčerpává, protože opravdu pracuju docela pilně, až se sama divím. Jsem zvyklá poletovat a stíhat plno věcí najednou, neumím polevit a pracovat napůl, když už se do toho dám.. no a pak se divím, že večer padnu doma jak mrtvola.
Ahoj Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.10.02 12:38

Ahoj Kitty, přeji ti, aby se ta „depresivní“ vlna brzy odvalila někam pryč… každá máme někdy období, kdy se všechno s prominutím s..e, a jde to jedna špatná věc za druhou… ale pak po čase se to zase otočí, aspoň u mně to tak funguje, snažím se vždycky najít si na něčem to hezký, těšit se z úplných maličkostí a dívat se pozitivně na svět… mít se pořád na co těšit, i když je nálada pod psa, to je nejdůležitější.. a to ty přece máš - čekáš mimi!
Tak pěkný den a jak tady někdo už dřív psal: POVINNĚ SE USMÍVAT! Já už se usmívám, jsem na tom o 100% líp než ráno, je docela pěkný den.
Jinak já osobně si myslím, že ten názor jisté pisatelky, že negativní věci sem na stránky nepatří, je dost hloupej… i když souhlasím, že emimino je laděné do pozitivna a dobré nálady, starosti přece taky patří k životu a komu jinému bys to chtěla napsat… a taky každý má právo vyjádřit svůj názor, at je jakýkoliv, ne? (teda když to není s úmyslem někomu ublížit). Přece to tady nebude někdo cenzurovat a rozhodovat, kdo může psát a o čem.
Pá Johanka 27.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 15:23

Milá Dádul, ještě jsm sem také neppřispěla, ale Tvoje psaní mi přijde až moc známé a tak bych Tě chtěla trochu potěšit. Mně a mému příteli, teď už skoromanželovi, se podařilo koupit si vlastní dům! A to i přesto, že můj plat není nejvyšší a i ten jeho není nikterak závratný. Chce to opravdu, ale opravdu hledat, zaalarmovat všechny známé i neznáme a hlavně pevně věřit. Nám se to povedlo asi přede dvěma měsíci ve chvíli kdy jsem už ztrácela naději a měla takovou depku, že jsem vše chtěla vzdát. Proto Ti posílám spousty pozitivní energie a moc Ti držím pěsti ať vám to vyjde. Ono se říká, že to, co si člověk opravdu přeje se splní. Jsem toho důkaz. tak nezoufej, určitě to vyjde. Pa Evka

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 23.10.02 15:34

To znám. Taky vždycky dokud mám práci tak makám bez jídla a bez přestávky. Nesnášim, když nemám hotovo. Někdy je to těžký a odpoledne zjistim, že jsem se nezastavila. Fakt je, že teď se trochu krotim, abych se nestrhla:o) , ale i tak mám skoro pořád frmol. Naštěstí je ta nová docela šikulka, takže už dost věcí hodím na ní. Tu jsem si asi vymodlila:o)

Krásné odpoledne
Kelly

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 15:42

Ahoj!
Tak mi jsme teda v bydlení taky dlouho neměli jasno, ikdyž to nebylo tak vážný jako u vás. A v podstatě jsme s miminkem čekali, až nebudeme bydlet v tom studeném a plesnivém, ikdyž levném podnájmu (fakt na stěnách v pokoji plíseň - a hodně, studenej záchod na promrzlý chodbě). Tam by bylo čekat miminko o život jeho i můj. Naštěstí nám vyšel od města startovací byt na 3 roky (museli jsme mít splněný nějaký podmínky - mít alespoň 3 roky uzavřené stavební spoření, věk pod 30…). Takže teď už si půl roku bydlíme v pěkném malém novém 2+kk v paneláku moderního typu a na poměrně dobrém místě. A hlavně platíme jen nájem a inkaso, žádné velké prachy navíc. Takže se dá i něco málo šetřit. Na dva a půl roku máme klid, ale to uteče jako voda, takže už teď jsme museli vyřešit, co dál. Nakonec vyhrálo stavění pididomečku svépomocí, aby byl co nejlevnější a abychom se neudřeli, pozemek snad máme, je to právě v jednání. No a kde na to vezmeme finance? Prostě šetříme, kde se dá a co se dá (z těch našich platů), máme oba rozjetý druhý kolo stavebního spoření, takže z toho nějaký peníze budou a pak se prostě zadlužíme na celej život (nejspíš). Ale dluhy nám nikdo nevezme ani nám neutečou, tak co?
Jo, s penězma je to naštíru, když mě to přepadne tak z toho mám taky občas blbou náladu, z čeho vlastně budem živý až budu na mateřský, jeden plat, k tomu spořit…a budeme mít mrňouska. Ale zas tak moc si s tím hlavu nelámu, pod mostem či na sociálce snad neskončíme a jsem optimista, takže ono se to nějak vždycky vyřeší. Holt nebudeme mít ten nejlepší kočár, autosedačku atd…, ale musíme obejít bazary či na inzerát a tak se něco hezkého a cenově přijatelného určitě sežene.
Chcete to hlavně optimismus a moc o tom nepřemejšlet, ale jednat (já někdy přemejšlela až moc a vymýšlela variace, kombinace, permutace - vždy jen ku škodě věci). A taky moc neholduju takovýmu tomu plánovaní - v tomhle roce svatba, pak byt, lednička, první dovolená v Jugoslávii, první dítě…Chce to žít, radovat se a usmívat se (jé, teď se mi udělal překlep ze se na sex - tak ten je taky hodně důležitej). Budu končit, podvědomí vybalilo na co myslím, takže odcházím domů.
Eržika, 12.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.10.02 15:46

Ahoj Dádul, připojuju se k názoru, že všechno je možný, taky nejsme závratně bohatí a nic jsme do nikoho „zadarmo“ nedostali.. ale chce to makat, mít třeba i vedlejšku a hlavně několik let odkládat výhradně na bydlení… vzdělávat se, hledat možnosti, jak se realizovat a jak si kde přivydělat… jsem taky důkazem, že to jde, stavíme vlastní RD a byla to dřina pro nás pro oba, všechny ty penízky vydělat, na úkor volného času, večerů, víkendů… pro „normální“ lidi je to záležitost dlouhodobá, konkrétně my jsme se na vlastní bydlení připravovali asi 6 let - je potřeba využít několika výhodných stavebních spoření a podobné nástroje, trošku se orientovat v problematice a hlavně mít nervy a trpělivost na úřady a vyřizování ohledně úvěrů, povolení atd… člověk musí pro to hodně udělat, obětovat a hlavně to trvá dost let (podle finančních příjmů samozřejmě), my jsme kvůli tomu odložili moje mateřství, oželeli jsme plno materiálních požitků, dovolené, módu, drahou elektroniku, apod. bydlíme celou dobu dost skromně a vůbec toho nelituju, že budu maminou až ve třiceti, ten pocit bydlet ve vlastním za to stojí!
Tak ti přeju, aby ti to vyšlo, hlavně nesedět doma a nelitovat se, makat a makat, neutrácet a šetřit. Je to krutý, ale normální člověk se hned k bydlení fakt nedostane.
Někdy si připadám udřená a totálně vyčerpaná, taky mívám pocit, že to nejde už dál vydržet… ale jinak to nejde. Chci slušně bydlet a mít peníze na dluhy, tak nebudu doma s děckem 3 roky, ale třeba jen 6 měsíců… něco za něco, každá sranda něco stojí… a každého věc, jak si to zařídí. Někdo dá přednost rodině a výchově dětí a je doma třeba tahem 8 let a pak žijou celou dobu z jedné výplaty a rodina pak nemá ani na novou pračku… já takovou nejistotu nemám ráda, tak pro to raději něco udělám a budu pracovat. Tááák teď jsem zvědavá, jestli mě holky odsoudíte jako nezodpovědnou penězchtivou macechu.
Tak krásné odpoledne nen tobě, já budu ještě dvě hodinky dneska v práci, nějak toho je moc a nestíhám… Čau Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 16:06

Děkuji děvčata za názory.Jsem si všeho vědoma.Tak to zkrátka je,vím o tom. Jsem taky velký optimista a dokážu lecos zařídit.Když chci a nejsem lína:o))No budu se snažit dál.Ale to víte někdy dojdou síli.Jen jsem chtěla vědět jak jste přišli k bydlení vy.A vidím že to stojí opravdu hodně úsilí.Aspon jsem zase o něco chytřejší a uklidňuju se tím že jsme byli všichni na začátku. Ještě jednou díky
 Dádul

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 16:15

Ahoj penězchtivá nezodpovědná macecho! Tak tohle mně fakt hodně rozesmálo, proto to opisuju (je to můj styl humoru, takže to opravdu opravdu nemyslím vážně a doufám, že to pobaví i Tebe)
Takže znova:ahoj Johanko!
Tak s tebou plně souhlasím, že je potřeba makat, nelitovat se, neutrácet a šetřit. (to praktikujeme už spoustu let). A prostě až nastane nouze nejvyšší (pokud teda nastane), tak holt NESKUHRAT a bude muset přítel fakt vzít nějakej vedlejšák nebo se ještě víc uskrovnit nebo i já můžu vzít nějakou práci i na mateřský, prostě se to určitě dá vždycky nějak vyřešit, pokud se chce…No končím a přeju hezké odpoledne a večer a klidnou noc.
Ahoj Eržika,12.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 16:26

No, jak to tady tak čtu přišli jsme k bydlení jak slepej k houslím. Nám dalo nejvíc práce sehnat domeček, protože jsme nechtěli několik let čekat až si našetříme. Spíš jsme nemohli čekat, protože bydlíme v 1+koupelka se záchodem, kam se vejde jen postel a skříň a když si chci vzít něco z linky stačí se natáhnout z postele a je tam plíseň. Když jsme to spočítali kolem a kolem tak nás nejlíp vyšlo si koupit domek už hotovej. Naštěstí je i po komletní rekonstrukci, 2+1. Potřebovali jsme asi 300 000 svých peněz - něco příbuzní, zbytek nám půjčila banka, to vám bylo lítání, ale stálo to za to. Zvlášť teď si myslím je vhodná doba koupit byt nebo starší domek, úroky jsou docela nízké ( i s nima se zapotíme jasně) a ještě je možnost státní podpory. Evka

Euka
Stálice 73 příspěvků 23.10.02 16:40

Ahojky Dádul, Johanko a ostatní,

to jsem ráda, že sama nebudu taková „krkavčí“ matka, která hned spěchá do práce. Jsem na tom podobně, splácím hypotéku na byt a celkový měsíční výdaje, které musím zaplatit na úvěrech …bla, bla, bla jsou kolem 15.000,–Kč. Něco je našetřeno, takže půl až 3/4 roku budu doma, teda tak si to plánuju, a potom do práce. Mateřská ve výši cca 2.500 mě děsí. Určitě se mi nebude chtít od miminka, ale jinak to nejde. Buď půjde na MD taťka nebo máma je připravená kdykoliv nastoupit, jelikož je už v důchodu. Taky nechci přijít o práci, kterou dělám a která mě baví, navím mi za pár dnů bude 33 a mimi už jsem si nedovolila odkládat, že zas někdy příště… Zase vím, že přijdu o chvíle s miminkem… no jo, jenže po nikom nemůžu chtít, aby platil moje dluhy.

Čauky, čauky Veronika 31t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 22:49

Ta ‚jista pisatelka‘ jsem jako ja?Doufam, ze ne!
Zdravi Te
 Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 22:57

Ahoj holky,
trochu vam to osvetlim s tim lehatkem a autosedackou. Ja jsem taky ze zacatku chtela jen autosedacku, kterou navic na prochazkach na:,–(im na kocarek, ale moje tchyne me presvedcila, ze to lehatko je nezbytne. Mate pravdu, je to kvuli zadickum. V te autosedacce je totiz mimco zkrouceny, ma pater ohnutou do oblouku. Proto se nedoporucuje v ni miminko nechat dyl jak hodinu a pul denne. Na druhou stranu lehatka jsou uzpusobena tak, ze miminka v nich lezi jako v postylce, pater maji na rovine. Ja osobne si myslim, ze pokud mate kocarek, kde mimco muze lezet rovne a dost mista v byte, klidne ho pres den muzete nechat lezet tam, ono odtud vidi a navic s nim muzete ruzne popojizdet!
 Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 00:33

Ahoj Dano,
dekuji ti za radu.Na Kozi jsem jiz byla dvakrat, minule jsme si nechali naseho mrnouska i natocit na video, ale jak jsi popisovala 3D ultrazvuk, tak musim priznat, ze me to nadchlo.Na tomto 2D je mrnousek pekne videt,ale ne tak „plasticky“ jak popisujes.No, zkusim se informovat na Stefanikove.Mej se hezky.
Petra(zitra 23t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 00:38

Ahoj tehulky,
hlavne Kitty,
mohla bych se te zeptat odkud pises?Ja prozivam sve tehotenstvi v Nemecku a zaujalo me jak pises o problemech s pojistenim.Ja mam schuzku s pojistovnou pristi tyden a vubec me nenapadlo,ze by me mohli odmitnout.Dodnes jsme vse platili v hotovosti a neni to mala castka,tak snad budu mit stesti.
Mejte se vsechny hezky.
Petra (22T.)

Baryna
Povídálka 45 příspěvků 24.10.02 07:42

Milá Dádul,
také já bych tě chtěla povzbudit ve tvém trápení.To,že jsi skromná a čekáš s mimi až pro ně budou ty nejvhodnější podmínky,je tím správným předpokladem,aby se vše podařilo.Chce to fakt kromě peněz taky moře trpělivosti,dřiny a odříkání.
My jsme si s manželem před čtyřmi lety usmysleli,že si postavíme svoje vlastní hnízdečko,svůj malý domeček,kde budeme spolu sami,kde nás nebude nikdo otravovat a který bude jen a jen náš.Bylo to zrovna v době,kdy jsme teprve oba začali vydělávat,našetřeno jsme měli jen velmi málo a o stavbě domečku jsme moc nevěděli.Přesto jsme koupili pozemek,založili několik stavebních spoření,ze státu vydolovali nějaké půjčky a všechny vydělané penízky vráželi do stavby.Byly to tři roky tvrdé dřiny,kdy moje kamarádky lítaly po diskotékách a bavily se a já se pachtila ve špinavých modrákách na stavbě.Ale nelituju.Zvládli jsme to,za přispění velkého štěstí, štědrosti a pomoci našich příbuzných jsme se před dvěma lety na Štědrý den nastěhovali do nového.Pak nám tam začalo být s manželem nějak smutno,tak jsme koupili pejska,nějak nám to nestačilo a pokud všechno půjde hladce,tak tu s námi bude v únoru už i náš drobeček.Vím,že to zní jako nějaká pohádka či vychloubání jedné,co se jí zadařilo,ale chci ti hlavně poradit:Neboj se riskovat a klidně se s přítelem zadlužte,využij různých spoření a půjček,co si koupíš,to ti už nikdo nevezme.Nepřestávej hledat,obvolávat a „rozhazovat sítě“ po okolí.Pracuji v oboru výstavby a nemovitostí a nemovitosti jsou stále ještě relativně levnou záležitostí,do které se vyplatí investovat.
To jsem se nějak rozepsala.Přeju Ti i tvému příteli hodně moc štěstí a až nastane ta správná doba,tak nádherné zdravé mimčo.
 Baryna

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 24.10.02 08:06

Ahoj holky,

jelikož jsem byla pondělí a úterý na školení a včera jsem nebyla za papíry ani vidět, píšu až teď. Ono taky prokousat se příspěvky za 4 dny není žádná brnkačka.
Nejdřív se vrátím k „Johance a 26. týdnu těhotenství“: Esterko, je mi strašně líto toho ježečka, jsem stejně „ulítlá“ na zvířátka jako Ty. Sice už domu nic nenosím (náš pes by to nestrpěl a zvířátku by bylo ještě hůř), ale vždycky mě víc sebere, když se něco děje zvířátkům než lidem. Lidi se můžou bránit, zvířátka ne a ten pocit bezmocnosti zvířátka mě vždycky dostane. Ale zase se aspoň nijak dlouho netrápil, a to je to pozitivní, co se musíme snažit najít.
Kitty, je mi moc líto Tvojí kamarádky, dost mě to i vyděsilo. Ale život je dlouhý a asi si stejně musíme říct, že než aby to miminko bylo postižený, tak je to takhle lepší. Držím Tvé kamarádce pěstičky, aby jí to vyšlo znovu a rychle.
Tak a teď k tomuto novému Johančinu týdnu: patřím mezi ty šťastnější z Vás, neboť moje mamka zdědila baráček, vlastně dvougenerační barák, takže jsem měla hned možnost bydlet tenkrát ještě s přítelem, dnes už je z něj dávno můj manžel, tam. Akorát jsme měli problém s vlastnictvím, protože mám ještě sestru, ale ta se k naší rodině po svém provdání nechovala úplně nejlíp (respektive hlavně k mým rodičům). Zkráceně řečeno, dopadlo to skvěle, dnes jsem vlastníkem já a mám o střechu nad hlavou postaráno. Sice to byl starý dům, takže kromě zdí jsme vyměnily všechno, ze sklepa jsme udělali obytné prostory, takže z dvoupatrového domu je rázem třípatrový. Rodiče bydlí v druhém patře a my máme přízemí a suterén. Souhlasím s Vašimi názory, taky jsme museli hodně šetřit, oželit dovolené atd, ale zvládli jsme to zainvestovat sami, maximálně jsme si půjčili vždy na chvíli v rámci rodiny. Proto taky čekáme mimčo až po pěti letech od svatby. Všem z Vás, které ještě nebydlíte tak, jak byste chtěli, držím pěstičky.
Dneska nemám zrovna „svůj“ den. Včera jsem se dozvěděla, že naše dobrmanka (6,5 roku) musí na operaci (pravděpodobně příští středu večer). Udělala se jí cysta pod cecíčkem a musí to ven. Chudák holka, loni v listopadu jí vyndali dělohu, v únoru si zlomila malíček u přední packy a teď zas tohle. To už bude do roka třetí narkóza. Dost mě to vzalo. Musím si vzít na čtvrtek dovolenou, aby nebyla doma sama (manžel musí do práce), ale nevím jak to všechno zvládnu. V 7. měsíci budu těžko nadzvedávat 30 kilovou fenku. Ještě že s náma bydlí rodiče, a mamka pracuje doma, tak mi s ní přes den pomůže. Už aby to bylo za mnou.
V neděli jedeme do Vyškova za manželovými příbuznými, tak Ti Johanko a ostatní Brňačky, pomyslně zamávám.
A něco radostného na závěr:
V pondělí jede manžel do Německa pro kočárek a autosedačku, v pátek jsem koupila suprový bavlněný kabátek a tričko s dlouhým rukávem, oboje dohromady za 230 Kč, tak jsem měla velkou radost a tento pátek půjdu zase do toho krámku a zase něco koupím. Aspoň si zvednu náladu.
To jsem se dneska zase rozkecala, ale potřebovala jsem se zapojit do komunikace.
Mějte se fajn a pište.
PetraK, 27t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 08:21

AHoj Veroniko, naše měsíční nutné splátky a výdaje nebudu raději zveřejňovat, ale je to o dost víc, než píšeš ty… jsem ráda, že tady nejsem výjimka… na druhou stranu si říkám: „aspoň doma nazblbnu“. Už teď si několik měsíců něco odkládám bokem, dokud ještě dělám, abych mohla případně zůstat doma o měsíc dva déle, jak to vyjde, prostě to neplánuju a zařídím se pak až podle aktuální situace. Hlídání bohužel nemáme (babičky jsou nepoužitelné, prtože bydlí daleko), tak musíme vyřešit nějak pracovní dobu (abychom byli s manželem an střídačku doma) anebo vzít na výpomoc časem třeba nějakou studentku, což se pořád ještě vyplatí.
Krásné ráno, snad to bude dneska lepší než včera, myslím s náladama.
Johanka 27.t. (zapomněla jsem se přihlásit)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 08:25

Dito, díky moc za objasnění, když jsem se dívala na autosedačku, taky mi to připadalo, jako že by tam mimčo bylo pokroucený. Jsem ráda, že mám jasno a lehátko pořídím. I když s tím kočárkem, pokud má vyjímatelnou korbičku to taky není špatný… akorát že z toho kočárku asi moc nevidí na okolní svět, ne?

Jinak moje poznámka níže s tou „jistou pisatelkou“ - nevím, kdo to byl, mám špatnou paměť na jména a nechce se mi to hledat, ale není to jedno? Už se v tom nechci pitvat. V žádném případě jsem to nemyslela zle. Tak promiň.
Johanka

Euka
Stálice 73 příspěvků 24.10.02 08:45

Ahoj Johanko,

taky si říkám, že nezblbnu. Mimi holt bude od začátku samostatnější :-)))), uvidíme, jestli přítel půjde na mateřskou nebo babičky. V tom mám výhodu. Moje máma je v důchodu, sice v Liberci, já jsem v Praze, ale v létě je na chatě kousek za Prahou. A druhá babička - od přítele se do důchodu chystá. Ale máš pravdu, taky to neřeším. Už dlouho zastávám názor, že řeším problémy a věci až když nastanou. Proč se teď trápit, když je to ještě daleko.

Nálada je lepší, počasí se taky zlepšilo. Tady svítí sluníčko.

Ahoj Veronika 31 t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 24.10.02 08:55

Čau holky, zdravím vás všechny po ránu, ještě dnes a zítra a je tu víkend! Jsem dneska dost nevyspalá a unavená, přece jenom jsem si ještě nezvykla na rychlé pracovní tempo, ale jinak jsem docela v pohodě.
Máme v kanceláři strašné vedro, prostě je přetopeno a i když si ztlumíme radiátor, nic se nezmění… tak si tady větrám oknem a pořád se potím, možná mám nějaké hormonální návaly.
Zaučování nové síly mě docela deptá, naštěstí zaučuje většinou kolegyně, která se mě snaží šetřit… ale stejně i tak je to nepříjemný mít někoho za zadkem a vysvětlovat co dělám a proč, nejsem na to zvyklá. Už jsme se předběžně domluvili se šéfem, že budu doma nějakou práci pro firmu stejně muset dělat nebo být aspoň v kontaktu a pomáhat přes e-mail, protože i kdyby se někdo zaučil sebelíp, stejně nemůže zvládat za tak krátkou dobu všechno, tak jsem zvědavá, jak to bude fungovat, jestli si během MD vyšetřím nějaký čas.
Jinak se musím ?pochlubit?, že jsem včera zbaštila 3 moc dobré zákusky ? čerstvoučké z výrobny, manžel odněkud dovezl celou krabici. Udělalo mi to móóc dobře, lehla jsem si do postele s čajem a talířkem se zákuskama a bylo mi fajn. A ani jsem toho nelitovala, udělala jsem si radost.
Ještě jsem se vás chtěla zeptat, kdo to víte ? jak dlouho před porodem je asi normální prát a žehlit oblečky a všechny ty potřeby na miminko? Budete to prát až nějak těsně nebo raději dřív, kdyby si miminko pospíšilo na svět? A rovnou to budete rovnat čisté a vyžehlené někam do skříněk nebo balit do igelitů a vybalovat až tu bude aktuální?
Johanka 27.t.

Kitty1
Povídálka 24 příspěvků 24.10.02 09:17

Dobre rano!

Tak slunko sviti nakonec i tady a po ranu jsem si precetla Vase mile prispevky. Jste fajn baby, ten priliv povzbudivych slov je nekdy vazne k nezaplaceni. Diky.
Jinak pro Petru - zijeme s manzelem v Norimberku (presneji Fuerth), brali jsme ted v lete, ale uz driv jsem tu pracovala. Jelikoz je manzel podnikatel, je pojisten privatne. Jelikoz jsem byla vzdy pojistena z CZ kratkodobe, lze me klidne pojistit za obrovske penize privatne pres manzela, naklady s celym tehotenstvim ale neuhradi zadna privatni pojistka - nejsem tu dlouho a pojisteni by melo bezet nejmene rok predtim. (Bylo mi receno, ze je to jako bys koupila auto, nabourala ho a teprve potom se hnala na pojistovnu, aby te pojistili, hm…)
Gesetzlich to taky neni lehke, Mobil-KK i AOK uz me odmitli, nelibi se jim, ze uz 10 let podnikam pro CZ, nuti me rusit muj Zivn. list a tim i 10 let prace.
Takze bud neco bleskove vymyslime, nebo budu pekne dal jezdit kazdy mesic na prohlidky do meho mileho Heliosu, ke konci tehotenstvi (pokud to klapne, jelikoz jsme na riziku, mame sedet doma na zadku a vicemene hajat, jak mi doporucili) uz budu muset zustat v Brne, protoze prohlidky se stupnuji a ja opravdu neminim kazdych 14 pozdeji 7 dni jezdit sem a tam.
No parada, ale my na neco prijdem.
Odkud jsi ty? Jak dlouho uz jsi v Nemecku?
Preji Ti moc a moc, aby byli pri jednani vsichni vstricni a nasli jste spolecnou rec. Me zatim vzdy zdvorile pisemne odmitli. Doufam, ze u vas je to uplne jiny pripad, ze uz tu zijete dele, nebo Te lze pojistit pres manzela. Hodne hodne stesti a dej mi pak prosim vedet.

Jinak se usmivam, hladim boulicku na brichu a tesim se na dalsi prispevky. Hezky den!
 Kitty

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 24.10.02 09:40

Kelly, buď ráda, že se ti šikulka povedla! My tady máme hrozný střevo, už jsem od rána z toho vyřízená… naprostá ztríta času. Do pátku to budeme muset vyřídit - jako že aby už pak chlapec nechodil… a budeme hledat dál, asi nějakou slečnu.
Ahoj a pěkný den, Johanka

Euka
Stálice 73 příspěvků 24.10.02 09:57

Ahoj Johanko a holčiny,

já to taky nechápu, že mi je pořád takový vedro. Vždycky jsem se balila jak cibulička, samozřejmě punčocháče nesměly chybět… a teď??? Kdybych chodila snad v krátkým rukávu, je mi nejlíp. Kdysi jsem kolegu dusila vedrem, teď mám novou kolegyni a tak je zvyklá na „studený odchov“ :-)))))) tak mi to docela vyhovuje. No oni to píšou, že nám má být větší teplo.

U nás už je všechno vyprané, vyžehlené a složené. Nejdříve to bylo nažehlené v papírových krabicích, ale teď už máme vestavěnou šatnu, tak už je to tam vystavené. Něco je v šuplíku, něco v policích. Nezakryté. Nemyslím, že by to došlo nějaké úhony. Vždycky když jdu do šatny, tak mě to těší, že vidím ty mini věcičky :-))) Jenom látkové pleny jsou zakryté jednou plínkou, aby se neprášilo. Ty se budou používat jen na nějaké utírání a tak. Počítám s jednorázovkama. To bych se asi jinak uprala a užehlila. Chtěla jsem to udělat včas, protože třeba žehlení mi už teď dělá problém a žehlím v sedě. A vůbec, veškerá činnost je čím dál tím náročnější.

Tak zatím ahojky

Veronika 31 t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 24.10.02 10:36

Ahoj holky,
koukám, že dneska je to s tou depresí o moc lepčí než včera, to je asi tím hezkým počasím. Včera jsem opravdu odpoledna šla na procházku ovšem celý den je krásně a jen jsme s manžílkem a s pejskem vlezli do Stromovky začalo pršet, ale stejně jsme prošli alespoň tu půlku co je otevřená.
Johanka má dobrej dotaz taky jsem si říkala, kdy asi se to má prát a žehlit, protože se na to děsně těším, ale já jsem ještě ani nezačala nakupovat i když bych ráda, ale čekám na výsledky AFP, který budou ve středu a pak už snad můžu začít nakupovat ne ? Holky kdy jste začaly vy nakupovat ? Já sice na ty všelijaký pověry moc nevěřím, ale stejně pořád mám strach aby se nic nepřihodilo. Jediný na co věřím je ten kočárek, že nesmí být doma, ale abych někoho nezblbla možná je to blbost.
V úterý jdu na kontrolu takže se moc těším, že uvidím toho našeho cvrčka nebo cvrčici. Ještě se zeptám ve 20. týdnu se dělá nějaký speciální UTZ je to ten 3D ? To bych moc ráda viděla ten 3D musí to být nádhera.
tak papa
Mikiska 16t (zítra už 17 hurááá)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 10:53

Ahoj Petro, zajímalo by mě jaký kočárek sis vybrala ? Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 12:48

Ahoj holky, žádný deprese, fuj, pryč s nima.Taky na mě včera nějaká dolehla, přitom ani nevim proč. Víkend přede mnou, pohodička, žádný starosti, samá zajímavá kulturní akce a já měla špatnou náladu. Ale dneska už je to fajn. Asi proto, že jsem dnes doma, sebrali mi počítač, šéf byl moc hodnej a řekl, že nemám chodit. Tak až zítra, doufám, že už budu mít kde pracovat, jinak se unudim, to můžu rovnou sedět doma na zadku. Taky nesnášim nicnedělání a plácání se od ničeho k ničemu. Bohužel ta moje práce takhle vypadá poslední dobou. Ještěže nikoho nezaučuju, když slyšim ty nervy, co Vás to, holky, stojí. Kolegyňka to zvládá na jedničku, brzy to tam zabalim. Uvidíme jak to na mě bude působit, to domácí lenošení.
A dneska mám dobrou zprávu, musim se pochlubit. Testy vyšly dobře. Mikisko, přeju, ať Ti rychle uteče to čekání a taky ať Ti testy vyjdou dobře. Určitě vyjdou, četla jsem, že ojediněle se najde nějaká chyba.
Ještě něco, Mikisko, minule jsem psala, že mám malý bříško, to sice jo, ale ty míry!!! Nedalo mi to nezměřit se, abych to porovnala s Tebou. Ha, to bylo překvapení, moc se nelišíme, sleduj: 96-75-82-89. V pase jsem taky „vyrostla“ o 10 cm. No to je něco. Přibrala jsem zatim tři kilča. Už nosíš lacáče? Já si je pořád schovávám na „horší“ časy. Ale už se na ně těšim.
A nakupování? Jééé, já bych nakupovala jak divá. Zatim jsem neodolala na jedno body a jedny úžasný dupačky se sobíkem. Držim se nazpátek z jinýho důvodu, nevěřim, že by to mohlo drobečkovi uškodit. Nanejvýš ten kočárek, to hodlám dodržet. Já mám spíš problém, že bych, až si povolim nákupy naplno, vykoupila všechno. Nemám představu, kolik toho budu potřebovat. Všude píšou samý směšně malý množství. Já teda nevim, budu muset na průzkum ke kámošce, doufám, že si bude něco pamatovat. Kolik třeba dupaček? A kolik košiliček? Taky chci používat jednorázový pleny, nebude to mrňouskovi vadit? Mám ještě dost času na tyhle úvahy, ale s radostí se s nima zabývám už teď. A kdy ty oblečky vyprat a připravit, to taky nevim. No jsem zvědavá, kdo poradí.
Ještě k tomu osahávání, teď mám bříško malý, ale představa že mi na něj někdo jen tak sahá, bez dovolení, to mě děsí. Jak už jste některá napsala, to je vrchol, je to přece moje bříško! Já bych to nikdy neudělala žádný nastávající mamince. Automaticky ustupuju o krok zpět, když se ke mně někdo cizí přiblíží.
Chci se Vás, kamarádky těhulky, zeptat. Mimi ještě necítím, jen tak z ničeho nic přes den, večer možná něco, když si soustředěně přiložim ruku na bříško. Ale spíš mě trochu znepokojuje občasný píchnutí, nebo občasný takový nějaký zatahání, nebo co to je, pod tim mojim pupíkem, myslíte, že je to v pohodě, že to jsou ty natahující se vazy a děloha? Já doufám, že jo, na kontrolu jdu až začátkem listopadu. Naposledy jsem byla na konci září. Už aby drobeček kopal. Mám ještě čas ne? Kdy Vás začal kopat?
Jo, některá čekatelka psala něco o Provere, nebo jak se to jmenuje. Já osobně s tím zkušenost nemám, ale radím najít si staré komentáře na těchto stránkách. Četla jsem je a vlasy mi vstávaly hrůzou na hlavě, nikdo by to do mě nenacpal.
Taky vítám statečnou Ájinku, přeju hodně štěstí, určitě se to podaří hned v únoru, s Tvým optimistickým přístupem.
Psala bych a psala, radši už končim, kdo to bude číst.
Jdu na dlabanec do lednice.
Ahoj Káťa 17.t. (a zitra 18.t. - hurá)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 12:56

Ahoj spolumaminy,
Mikisko ve 20 týdnu se dělá normální UTZ na vyhledávání vývojových vad. V tomto týdnu je už vývin mimča dávno dokončen a dá se zjistit stav kostí, orgánů v tělíčku a hlavně se dělá kvůli srdíčku. Kolem tohoto týdne je nejvhodnější doba. Nejsem tak „chytrá“ jenom mám vlastní jednu dobrou a jednu smutnou zkušenost. Proto bych asi (já to tak udělám) vyčkala s výrazným nakupováním, až po absolvování tohoto vyšetření. To 3D neznamená nic vyjímečného než to, že se jedná o „novinku“ mezi UTZ. Je pouze na něktrých gyn. pracovištích, spíš ve velkých městech. Uf.
Jsem ráda, že si věcičky chystáte taky s předstihem. Minule jsem měla všechno kompletně nachystáno přesně měsíc před porodem. Postýlku, pultík atd. Kočárek byl u rodičů. Teď, kdy máme termín kolem 5.3.03 se těším, že si po vánocích pomalu budu vytahovat věci z půdy a budu si to chystat tak, aby to zase ten měsíc dopředu bylo. Už se na to těším. Měli jsme spoustu věcí a už ani nevím jaké.
Holky nemáte někdo tip na pomoc při pálení žáhy. Tabletky Renie (nebo jak se to píše) mi absolutně nezabírají.)
Jsem po obědě (čočka + uzený - to zase bude bouře v břiše!)
Mějte se hezky a piště
Dana (ode dnes už 21t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 13:01

Čau Mikisko,

ve 20. týdnu se dělá podrobný ultrazvuk, jestli je miminko v pořádku, má všechny orgány vyvinuté a vůbec, jestli je vše OK. Jestli to bude ten 3D ultrazvuk, to záleží, kde ti ho budou dělat, nebo kam tě tvůj doktor pošle, jestli to nedělá sám. Takže neí pravidlo, že to musí být ono. Spíš typuju, že to dělají na nějakých lepších dvourozměrných UTZ.
Jinak zas tak moc „nádhera“ to prý není, jestli nejsi dopředu připravená na to, co tam uvidíš. Mimi má skoro průhlednou kůži, takže každá žilka a orgánek je tam vidět, ale jde o tvoje štěstíčko, takže ti to určitě připadne úžasný :-) Zatím pá.

Milenka 16. týden, taky skoro 17.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 13:11

Mile tehulky,
nevim jestli o mou radu budete stat, ale mam pulrocni holcicku a vse tedy v zive pameti. Oblecky jsem prala (na doporuceni tchyne), asi ve 32. tydnu a nachystala vse do skrine. A pak uz se jen tesila a tesila. Pockala jsem si az do 41. tydne. Obleceni jsem moc dopredu nenakupovala a spise dokupovala az po narozeni…mela jsem pak lepsi predstavu co potrebuju a co ne. Horsi je to s tim, kdyz clovek v prehrsli detskeho zbozi nemuze sehnat to co prave potrebuje. Mejte se vsechny hezky. Handa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 13:28

Ještě k těm UTZ.
Důležitější než dvou nebo tří rozměrné zobrazení miminka je, kdo vyšetření provádí, jestli osvědčený prenatální diagnostik nebo obyčejný gynekolog. Pokud není UTZ v rukou někoho zkušeného je to jedno, protože stejně nemusí nic objevit. A moje zkušenost s 3D je, že já jsem si žádných žilek apod. nevšimla. Ale samozřejmě jedna zkušenost - žádná zkušenost.
Hlavně ať máme všechna vyšetření OK!
Ahoj Dana 21t.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »