Johanka a 30. týden těhotenství

Těhotenství

Ahojte těhulky, tak jsem se dočkala, třicátý týden je tady! Začal včera ?pěkně?, lítáním po úřadech v dešti a sněhu, zato se mi však stala neuvěřitelná věc, poprvé za celé těhotenství mě pustili v tramvaji sednout! Pustila mě jedna mladá ženská, něco přes třicet, s úsměvem a plná ochoty, asi už byla někdy těhotná, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Takové zázraky se nestávají často. Tak to mi udělalo obrovskou radost, i když ve mně pak celou cestu hlodala myšlenka, že už asi vypadám hodně blbě nebo hodně ?těhotně?, když je moje bříško vidět i přes volný svetr a objemný kabát! Taky jsem musela celý den dávat pozor, abych neuklouzla, mám nějaký zvláštní boty, který se kloužou na chodníkách, i když není ještě náledí… stačí břečka. Musím se poohlídnout po nových botách, než se stane malér, to by bylo hóódně nemilý.

Večer jsem strávila dobrou chvíli před zrcadlem a pozorovala jsem sama sebe ze všech úhlů, jo, jsem fakt těhotná:)) a to hodně, ze strany vypadám, jako kdybych se měla už každou chvíli rozsypat. Bože, jak budu vypadat v lednu??? Dlouho jsem se neměřila, musím vytáhnout metr a podívat se, na nové sloní míry:)) Stav váha: +13 kg! V práci se na mě taky dívají stylem, jako proč sem vůbec ještě chodím, když sotva lezu (myslí to samozřejmě z legrace), někde jsem četla, že těhotná žena budí respekt, že většinou okolí neví, jak se k těhuli chovat… začínám to tady pozorovat, že někteří chlapi v práci jsou poslední dobou takoví jiní… Jo, ani se jim nedivím, vypadám docela neohrabaně, chodím taky věčně zachumlaná ve svetru, přes který vypadám ještě tlustší.

Jak vy se máte? Taky vám to tak rychle utíká? Vám čerstvým těhulkám asi ještě tak rychle ne, když si vzpomenu na sebe před půl rokem, bylo to jak celá věčnost, čekat pár dnů do další kontroly u doktora ? to už je tááák dávno! Nebojte, za chvíli z vás budou taky ?obříci?:))

Včera jsem byla na těch důležitých krevních odběrech, výsledky se dozvím příští týden, až půjdu do poradny ? vlastně už za necelý týden bude konečně ten ultrazvuk, na který se tolik těším! Utíká to, utíká… než se člověk naděje, jsou tu Vánoce.

Jinak včera jsem při normálním nákupu přibalila zase jedno balení plínek ? Pampersek, řeším to takhle, vždycky jen tak ?mimochodem? vezmu jeden balík ? v tom návalu nakupování to ani na konečné částce nepoznám… určitě to znáte všechny, jdete nakupovat a v taškách, co donesete domů, skoro nic a v peněžence průvan…

Když jsme u těch miminkovských věciček, něco už mám vyprané a naskládané ve skříni (asi polovinu), ještě mi zbývají oblečky asi na 2 pračky, co jsem si roztřídila v neděli, nechávám si to zase na víkend, po vyprání nám to doma schne nějak moc rychle, košilky byly skoro suchý už za 2 hodiny, tak u toho schnutí chci být, pohlídat si ten správný stav vlhkosti :) a žehlit, když je to nejlepší, abych to pak nemusela kropit přeschlý. A všechno po té Lovele tak nádherně voní!! Můžu vám říct, je to docela rozkoš:)) no jo, dokud člověk nemusí, je to sranda, uvidíme, jak nás to bude bavit, až budeme muset a nebudeme stíhat.

Čím dál víc se mi nechce chodit do práce, špatně poslední dobou spím (co vy?) a fyzicky mě ta práce (hlavně dojíždění) vyčerpává… a pak nemám čas ani energii sama na sebe ani na mimi… cvičení zanedbávám… ráno v 6 vstávat a večer po 18 h chodit domů už je na mě moc… tak už jsem si nějak sama sobě pěkně zdůvodnila, proč nemůžu chodit do práce až do 34.týdne, jak jsem původně chtěla:)) Řekla jsem si, že si do konce tohoto týdne musím rozmyslet, od kdy budu teda doma a jestli si nechám ještě napsat neschopenku nebo ne. Jestli bude tento týden náročný, tak to brzo zabalím:)

Mějte se holky moc hezky, bez ohledu na počasí, ať vám bříška pěkně rostou a kilečka skáčou:) zbylé čekatelky zalezte do peřin, ať brzo rozšíříte naše řady:)

Ahoj, Johanka

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Euka
Stálice 73 příspěvků 13.11.02 09:22

Ahojky těhulinky,

tak tu máme další týden Johančiných komentářů, toto nám tu utíká. Holky, já to mám vysloveně za „pár“, tj. ve čtvrtek jdu na MD. A teď mě všichni zavalují prací, jako by se nic nedělo. Naštěstí tu mám novou kolegyni, spadne do toho rovnýma nohama a ani trochu jí to nezávidím.
Vydržela jsem to těch 6 týdnů před porodem, taky kvůli penězům, ale těch 8 týdnů má něco do sebe. Už se těším, jak v pondělí ráno nevstávám.

Už jsem se taky dlouho neměřila, ale váha je +12,5 kg. V sobotu jedeme do Makra nakoupit nějaké plenky a ještě autosedačku do nějaké speciálky. A až na kosmetiku to vlastně bude vše. Dnes jsme taky dali vyčistit fusak do kočárku na balkon. Kolegyně z práce mi ho půjčila od sestry a byl tam i pořádnej fusak s beránkem. To bude mimi teplo.
Taky kočárek už máme. MAXI COSI Queeny, ale protože už jsme měli doma ten balkónový a když jsme si ho dovezli, bylo auto narvaný až po střechu, tak ho máme doma. Vím, že by se to nemělo, ale když už tam jeden byl…Snad to bude v poho.
A taky si v pátek jedeme pro pejska - fenku a už máme pro ní i jméno AIMY. Mě se teda líbí i normální holčičí jména a pro labradorku by se mi líbila třeba Terezka nebo Popelka. Ale jsou moc dlouhá, tak jsme dali AIMY. Do porodu mi to s ní uteče a potom bude muset jít k potenciální tchýni. To se asi stíhat nebude.

Spím jak dudek, jen v noci klasická přestávka na toaletu. Zatím ve většině případů jen 1 x, ale to hned zase usnu.

Zase mi ujela ruka a jdu něco dělat.

Pa

Veronika 34 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.11.02 09:36

Ahoj, mám při dnešku až podezřele dobrou náladu, nevím, čím to je… nic zvláštního se neudálo a spánek nic moc..
A víte, na co se dneska móoc těším? K obědu budu mít strašně dobrou svíčkovou s brusinkama, po tom se prostě můžu utlouct, svíčkovou jsem neměla ani nepamatuju (já takový jídla doma skoro nevařím) - tak to je velký pozitivum!
Počasí je docela fajn - tj. teplo, aspoň tady u nás, v práci zatím pohoda… co vy?
Johanka 30.t.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 13.11.02 10:45

Ahoj holčiny,
tak tu máme konečně polovinu týdne, to už se nám do víkendu překulí jako nic:-). Nevim jak vy, ale já mám teď mimi nějak aktivnější, už se někroutí tak moc jen večer, ale kope mě i hodně dopoledne v práci, takže nesmim být moc blízko nalepená u stolu, to je pak hrozně nepříjemný. Jedině kdy je klidnější je pak během odpoledne, asi spinká a nabírá sílu:-). Verče teda vyloženě závidim ten nástup na mateřskou, ale já už to tu snad taky vydržim. Občas je to peklo, viď Johanko:-) Tak se zatim mějte a něco pěkného napište!
Irena 32.t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.11.02 10:53

Já mám mimouše aktivního taky hlavně během dne, dopoledne je to síla:)) Vlastně celý den každý den, večer i v noci… ale jsem ráda.
S tou mateřskou - ty už bys vlastně tak mohla… na ten první termín… ale to jsme celé my, penězchtivé macechy:) Já to do 34.t. rozhodně nevyrdržím, sice oficielně nastoupím až ten poslední možný termín - abych se pak na jaře neokradla o 2 týdny období, kdy máme ještě tu jakoby „nemocenskou“, ale předtím chci neschopenku (nevím ještě na jak dlouho). Dneska je třeba v práci pohodička, že si říkám, že bych to tady klidně měsíc vydržela… zítra to ale může být přesně obráceně, že už od rána budu spekulovat, že zajdu k doktorovi… chce to asi hlavně klídek a klídek… nic si moc nebrat a pořád myslet na to, že zdraví je na prvním místě. Jo, kdyby to tak šlo vždycky.
Za chvíli tady budu mít tu svíčkovou!!!!!!! ČAU Johanka 30.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.02 11:04

Holky, já vám nechci kazit radost a chuť do práce, ale mně řekl pan doktor, že se ode dne porodu atomaticky odečte 6 týdnů, pokud porodíte o něco dřív než byl termín, , protože toho ženský zneužívaly a chodily na MD až na poslední chvíli. Tím pádem se ošidíte o nějaký ten den, nebo týden, když odejte na poslední chvíli, protože po porodu už zbyde jen těch 22 týdnů, i když vás tím vlastně ošidí. Platí to jen v případě, že se mimčo narodí dřív než v termínu! Neumím to asi dost dobře napsat. Hezky si vyberte celých 8 týdnů, přece jim to nebudem nechávat:-) Nevím, co je na tom pravdy. Radši se poptejte.

Danika, 31. týden

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.11.02 11:26

Daniko, nedá mi to nereagovat, pokud mám správný informace, tak dřívější porod není při vyplácení těch dávek na závadu (že ti stejně bude stát platit těch 28 týdnů MD) - dřívější porod nemůžeš ovlivnit… důležitý je, jaký termín ti stanoví doktor. O těch několik týdnů (že by to bylo celkem od nástupu MD jen 22 týdnů) bychom se připravily jen v případě, že bychom na MD odešly třeba o den nebo víc později než je ukončený 34. týden. Jinak je to těch 28.týdnů ode dne, kdy jsi doma (bez ohledu na datum porodu), pokud je to v „zákonném“ řádném termínu,tj. 6 až 8 týdnů před prvním termínem porodu. Nevím, jestli jsme se špatně nepochopily… třeba jsi to myslela jinak…
Už se v tom raději nebudu pitvat… pěkný den
Johanka

 
Baryna
Povídálka 45 příspěvků 13.11.02 11:42

Ahoj holky!
Já má dnes taky dobrou náladu.Venku je celkem pěkně,cítím se skvěle a zrovna jsem se vrátila z poradny a všechno je v pohodě.Co víc si tak můžu přát.
Mimčo prý roste jako z vody a rodit prý ještě dlouho nebudu /to by nám teda ještě scházelo/,takovou tou trumpetkou si poslouchala ozvy-a taky moc dobrý.
Akorát mě trochu udivilo,že mi neřekla,abych se už objednala na ten UTZ kolem 30.týden a přitom na další kontrolu mám přijít až za tři týdny.
Dneska se chystám trošku dřív utéct z práce,protože chci jít do cvičení a zítra na bazén-hurááááá.
Co se spánku týká,tak spím pořád jako dudek.Klidně prochrápu vcelku 9 hodin,jen vyjímečně mě probudí mimčo nebo čůrání.
Mějte se krásně a pohodově.
Baryna 28.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.02 11:48

Ahoj Johanko,
nechci ti brát iluze, ale pokud nastoupíš na nemocenskou, tak musíš na MD nastoupit těch osm týdnů před porodem.

Jinak já jsem se rozhodla rodit v Podolí, je tu ještě někdo z vás rozhodnut pro Podolí, byly jste tam už? Jaké to tam je?

Pája 31.týden

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 13.11.02 12:29

Ahoj po obědě,

mě dneska prďolka ustavičně kope do žaludku a to tak, že se mi vlněj i kalhoty :o) Tak teď jsem ho byla trošku uklidnit jídlem, snad to zabere a trošku si po obědě zdřímne:o)
Jinak já už to tady škrtám jak můžu. Všehovšudy už příjdu jenom 10× . Huráááá. Přestává mě to tu bavit. Sedí se mi nepohodlně a hlavně mě šíleně deptá to cestování MHD. Když bylo ještě tepleji, tak mě občas i někdo pustil sednout, ale teď , pod kabátem bříško nevidno, mám smůlu a klátím se většinou celou cestu. Na mateřskou jdu taky až ten poslední termín, ale mám ještě 14 dní dovču, takže je to jako těch 8 týdnů a ještě na tom vydělám:o))) Jinak jsem taky peněz chtivá macecha:o))).
Johanko, ty si koukej pořídit lepší boty. To uklouznutí by za to opravdu nestálo a teď už to asi ani lepší nebude. Jinak plínky taky nakupuju průběžně. Zrovna minulej tejden jsem si koupila ty newborny. Už máme ložnici jako skladiště.
Tak ať vám odpoledne pěkně utíká, už se blíží pátek a tady v Praze je dneska opravdu nádherně.

Kelly 29.t

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 13.11.02 12:29

Ještě jak tady rozebíráte spánek , já spim taky celkem bez problémů, čůrat musim tak 2× za noc, ale v pohodě usnu. Akorát o víkendu se nevydržim dlouho válet v posteli:-( No a právě teď v sobotu jsem chytla hroznou křeč do lýtka, já už jsem na to trpěla i dřív, ale teď to teda byla síla a pak jsem se celou sobotu pajdala, protože mě ten sval bolel až do večera a všichni se mi smály. Tak jsem si řikala, že kdyby mě ta křeč chytla třeba pi porodu, tak ani neodrodim, protože v tu chvíli se úplně skroutim do klubíčka a jen se modlim, aby to už přestalo. No, snad se mi to nestane, radši se budu cpát hořčíkem. Dobrou chuť obědvajícím!
Irena 32.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.02 12:31

Ahoj Maminy,

ráda si čtu vaše příspěvky, nikdy jsem sama nenapsala, ale dneska z vás čiší taková energie, že chci přispět svou troškou do mlýna i já. Právě jsme se vrátili z poradny a nějak se nám nedaří zapadnout zpět do pracovního procesu. Oba/obě jsme v pořádku a tahle zprávička, ačkoliv vlastně ani neočekávám jinou, vždycky potěší. Navíc mám doktora v centru, tak pak „šupačím“ koupit mrněti alespoň drobnost. Větší nutnosti kupuji s manželem, aby se taky cítil zapojený. V sobotu si jdeme vyzvednout postýlku a přebalovací pultík, tak se moc těším, že to u nás doma konečně začne vypadat jako u rodiny připravující se na miminko.
Takže jediné negativum je práce…už mě to hodně vyčerpává a dny do vánoc se taaak vlečou…jenže penízky jsou třeba…někdy si za celý den (mimo kopance maličkého) vůbec nestíhám uvědomovat, že budu máma…to mě na tom štve nejvíc…aspoň, že jsem našla vás všechny…mějte se moc krásně…Johanko jen tak dál…jsi o týden přede mnou, takže vlastně má věčná (alespoň do porodu) inspirace.
Krteček

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.11.02 12:40

Ahoj Pájo, tak tohle jsem netušila s tou nemocenskou… jsem ráda, že to píšeš, nemám se koho pořádně zeptat, naše účetní toho ví totiž ještě míň než já:)
Takže holky, co jsou třeba dlouhodobě v těhotenství na neschopence a pak jim rovnou navazuje nástup na MD, vlastně odcházejí oficielně na MD 8 týdnů před porodem?
Mohla bys mi prosím tě ještě poradit, jestli by bylo pro mě řešení být například 14 dnů na neschopence, pak se nechat uschopnit, ale místo toho, abych šla do práce, tak bych si rovnou dovybrala poslední dny dovolené, co mi zbývají a pak navázala na MD v tom nejposlednějším termínu (6 týdnů před porodem)? Snad jsem se dobře vyjádřila.
Díky. Johanka

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 13.11.02 12:51

Ahoj Johanko a ostatní těhulky,
dlouho jsem nic nenapsala, tak Vám teď alespoň popíšu mou situaci s MD. Jsem již od 27. t. na nemocenské a oficiální termín mám 12.12., ostatní termíny mi ale vychází kolem 1.12., i přesto mi doktorka napsala na MD termín 14.12. a oficielně tedy požívám MD od 1.11. Takže vůbec nezáleží, jestli jste předtím na nemocenské, myslím, že záleží na doktorce.
Jinak jsem před chvílí viděla Vojtíška, prý čekáme obra, už má cca 3,1 kg a teď prý bude přibírat nejvíce. Pokojíček už mám načinčaný, že mám pocit, že do porodu budu muset ještě všechno znova vypulírovat. Hrozilo mi totiž otvírání na 6. měsíci, ale teď prý mám nález úplně super a jen tak se prý neotevřu.
Prskám na monitor, teď to nějak dobře funguje a mějte se hezky.
Zuzka 36.t

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 13.11.02 13:04

Ahoj Johanko a Ireno, děkuji vám za tu informaci o EKG jsem z toho teda celá bláznivá, že někdo tam musí a někdo ne. Tak já tam budu muset zajít což mě moc netěší, protože se snažím vyhýbat Pražské MHD.
Ještě bych se ráda vás skušenějších zeptala na bolesti v kříži. Od pondělí (což mě dokonce i vzbudilo) mě hrozně trápí bolesti v kříži, teď tedy poctivě cvičím každý den a je to mnohem lepší, ale nějak nemůžu vydržet v práci sedět těch 8 h. Nemáte nějakou radu ? Jinak bych nevěděla, že jsem těhule, ale pravda je, že s tou váhou jsem to vzala nějak hopem mám už 6 kilo navíc no co se dá dělat nic si z toho nedělám, ale ty záda to je teda děs.
Opatrujte se hooodně moooc, už se blížíte ke konci docela vám to závidím taky se na to mimi straaaašně těším.
Mikiska zítra už 20t

 
Euka
Stálice 73 příspěvků 13.11.02 13:09

Ahoj Krtečku a maminky,

mě to taky sem tam přepadne a říkám si, že je to vlastně už starost a zároveň i radost na celý život. Ze začátku těhotenství mě to nijak nepřipadalo, že by se něco dělo. Teď, když se mimi hýbe jak o život, tak už přece jenom něco to se mnou dělá. Ale až se to narodí, jsem zvědavá, jestli teda nějaký příval citů přijde. Známa rodila císařem a říkala, že vlastně než usnula, dítě neměla, vzbudila se a byla mámou. A žádný city nepřišly. Teda až po 14 dnech. Navíc měla lehkou laktační psychózu, že jí těch 14 dnů bylo jedno, jestli malou má nebo ne..... Tak jsem zvědavá, co nás čeká.

Ahojky Veronika 34 t.

 
Misice
Povídálka 19 příspěvků 13.11.02 13:16

Ahoj holky,
utíká to šíleně. Já mám teď v práci pěknou honičku, pořád si říkám jestli mi to stojí zato. Jak jsem psala, že ta moje nástupkyně odešla hned druhej den, tak třetí zase přišla. Nakonec to dopadlo tak, že ji stejně tenhle týden šéfi vyhodily, protože se pro tu práci vůbec nehodila. No a v pondělí sen přijde nějaká nová, tak budu zase muset začít všechno vysvětlovat od začátku. Ani si nedokážete představit, jak je to namáhavý. Celej minulej týden jsem chodila z práce tak utahaná (chtělo se mi spát už v sedm hodin) a pěkně jsem chraptěla od toho celodenního mluvení. Takže jsem ani neměla čas věnovat se výbavičce. Jediný od čeho jsem se nemohla večer odtrhnout byly ty moje „hory doly“ na mým bříšku. Je to strašně srandovní ale krásný. O víkendu jsem si pěkně odpočinula, byli jsme na chalupě a já jsem vůbec nic nedělala a odpoledne jsem si zdřímla. Jinak v noci spím dobře, kvůli čůrání se vzbudím akorát jednou.

Taky jsem byla minulej týden v poradně, všechno v pořádku. Jen mi dělali krevní testy a zjistili mi menší množství hemoglobinu - tak beru teď jednou denně železo (prý je to hodně běžný - tak se neplaším). S váhou je to divný za týden jsem 1 kg zhodila, ale nejspíš je to tou váhou, protože neváží až tak přesně - tak se tím nebudu zabývat.

Už jsme taky koupili postýlku a je nádherná. Sice bez stahovací bočnice, ale zato se šuplíkem. Krásně voní novotou a dřevem. Zatím jsem si tam naaranžovala polštářky a nějaký plyšáky. Oblečky jsem zatím žádný neprala, čekám až bude hotová komoda, abych to měla kam dát. Jinak jsem si koupila prací prášek Senza (speciální na dětský prádlo), ale nemám s ním žádný zkušenosti.

No nic mějte se všechny moc hezky a nepřehánějte to s prácou.
Nazdárek Mišice, 30.t.

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 13.11.02 13:19

Irenko, mě taky strašně braly křeče. Stupňovalo se to až tak, že mě to pak bralo skoro každou noc a pak i do boku. Už jsem to tu kdysi psala. Do toho boku to bylo šílený. Nemohla jsem dejchat a občas se mi chtělo až zvracet. ALe od tý doby, co beru to megnesium, tak mám klid. Taky mi doktor radil, jestli tě to bere v noci, tak si než jdeš spát to lítko pořádně prohřej horkou vodou a udělej si na noc zábal z nějakýho ručníku. Prý to teplo taky hodně pomůže.
 Kelly

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 13.11.02 13:38

Já sama jsem s Verunkou byla na neschopence po celou dobu těhotenství a na MD jsem nastoupila 6 týdnů před porodem. Podle mne záleží, jak to napíše doktor (on sám mi totiž navrhl nejpozdější nástup na MD). šárka

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 13.11.02 13:47

Ahojky,
jenom chci vyjádřit souhlas se šárkou (viz můj komentář níže) a ještě jeden fígl bych zde chtěla poradit a to je: pokud můžete mít napsanou nemocenskou, tak si potom zbytečně nevybírejte dovolenou, ale nechte si jí proplatit. Jak jednoduché. Tento měsíc tedy dostanu jak nemocenskou, tak proplacených 17 dní dovolené.
Mějte se.
Zuzka 36.t.

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 13.11.02 13:58

Jé Zuzko, to je dobrý. Díky. To bych ještě stihla a zas budou korunky navíc.

Kelly 29.t

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.11.02 14:05

Holky, díky za rady, ještě se raději přeptám doktora, v pondělí k němu jdu a je docela vstřícnej. Ještě by mě zajímalo, jestli je zaměstnavatel povinen dovolenou proplácet nebo ne, náš šéf říká, že dovolenou nikomu proplácet nebude, převést prý jde jenom do dalšího roku a když ji člověk nevyčerpá ani v dalším roce, má prý smůlu… je to pravda? Tohle téma sem na miminkovský stránky nepatří, já vím, ale jestli je tu někdo od fochu, ráda se dozvím, jak to ve skutečnosti je. díky.
Johanka

 
pidule
Povídálka 21 příspěvků 13.11.02 14:10

Ahoj Mikisko, taky prihodim nejakou tu informaci- ja jsem ted ve 20. tydnu a zada me boli taky jako cert a nevim co s tim. Trochu cvicim, ale moc to nepomaha, v praci mi dela problemy vydrzet sedet delsi dobu, takze spis litam po budove a delam „poslicka“. Nevim jestli by to nespravilo plavani, ale nemam moc duveru v bazeny, nevite nekdo o nejakem super cistem klidnem bazenu v Praze kam bych se nemusela bat jit, ze neco chytnu? Jinak po vybavicce pokukuju, nejaky kousky jsem uz koupila, vsechno uz mam teoreticky nakoupeny- vybrany, ale je jeste brzo. Dnes mam volat na vysledku z odberu plodovy vody, tak mi drzte palce. Pa

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.11.02 14:14

Na ty bolesti v kříži mně osobně pomáhá několikrát denně úplně se povolit do předklonu a „vyvěsit se“ - vyhrbit bedra a uvolnit všechno v tom předklonu (roztažený pokrčený nohy). Hlavně se nezaklánět a neprohýbat, to je největší zlo.
Já chodím se zádama k jednomu fajn známému masérovi, ten mě vždycky nádherně uvolní, teď už nemůžu ležet na bříšku, tak mě masíruje vsedě na židli… chodím od něho jak znovuzrozená. Zkus nějakýho dobrýho fyzioterapeuta, třeba tam máš nějaký bloky, který se ti v těhotenství logicky ještě zhoršily.
V práci se snažím moc nesedět, často se procházím a protahuju, dokone mám dovolený si během dne podle potřeby lehnout vedle v kanclíku na gauč, tak toho využívám.
Johanka 30.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.02 14:19

Ahoj Johanko,
s tím nástupem na MD po neschopence to asi záleží na doktorovi, jak je ochotný, protože jinak by Ti opravdu měl napsat MD již 8 týdnů před porodem, zkus se ho zeptat, třeba s ním je rozumná domluva.

S tím proplacením dovolené to je tak, že ty jsi povina si jí vybrat, ale pokud si jí z nějakého důvodu vybrat nemůžeš a o proplacení si písemně požádáš, tak ti jí proplatit musí. Pokud ale ještě chodíš do práce, tak ti může zaměstnavatel nařídit, abysis jí vybrala ještě před odchodem.

 
Euka
Stálice 73 příspěvků 13.11.02 15:10

Ahoj Pájo,

já chci taky rodit v Podolí. Už jsem tam zaregistrovaná a chodím tam každých 14 dnů do poradny. Radši tam jdu na 8 hodinu, protože tam není takový nábuch. Zaregistruješ se v kartotéce a pokaždé, když tam půjdeš, si vyzvedneš kartu na takovou kartičku, kterou Ti vystaví. Pak se jde do prenatální poradny. Dovnitř se chodí po 2 a jde to docela rychle. No a pak čekáš, až na Tebe přijde řada a jdeš k doktorovi. Porodní sály jsem ještě neviděla, ale kolega, který má 4 měsíční holčičku, tak rodili v Podolí a nemohli si to vynachválit. Mají tam snad samostatné porodní sálky, takže máš víc soukromí, než třeba U Apolináře.
Na UZ jsem už taky byla v Podolí. Musela jsem se objednat, mají toho hodně. Ale doktorka z UZ byla dobrá, natočila nám video, i když už je mimi velké a máme i fotku obličeje.
Kamarádka mi dohodila jednoho doktora právě z Podolí, takže jsem s ním vždycky domluvená na nějakém termínu a po absolvování vážení a měření v poradně mu zavolám, takže nečekám, až se na mě dostane řada.
Jen o MD jsem si musela říct, aby mi ji napsali. K tomu se sami neměli.

Tak zatím ahoj

Veronika 34. týden

 
Euka
Stálice 73 příspěvků 13.11.02 15:14

Ahoj Johanko,

ale šéf Ti to musí nařídit alespoň 14 dnů před plánovaným začátkem dovolené.

Ahoj Veronika 34 t.

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 13.11.02 15:21

Já jsem na neschopence už asi tisíc let a nastupuju mateřskou 9.12. tedy poslední možný termín před porodem - TP 20.1.2003, takže si taky myslím, že to tak horký nebude…
katy 31.t

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.11.02 15:38

Je to pravda, už jsem si to ověřovala na víc místech, není žádný problém z neschopenky plynule navázat na mateřskou - na ten pozdější termín tj. 6 týdnů před porodem.
Tak a končíme, ne? Když to všechno víme:))
Johanka

 
Alusha
Kecalka 173 příspěvků 13.11.02 16:55

Ahoj holky,

mohly byste mi některá z Vás poradit nebo jestli máte nějakou zkušenost s TT. Chtěla jsem se zeptat, myslíte si, že TT může uvést i omylný údaj a musí se provádět jen ráno nebo kdykoliv během dne. Vím, že mi to můžou říct v lékarně, ale spoléhám na Vás - na nadcházející maminky. Hodně pohody a díky. Alča

 
Euka
Stálice 73 příspěvků 13.11.02 17:06

Ahoj Alčo,

TT je nejlépe provést ráno, v moči je největší obsah „teď nevím čeho“, podle čeho se pozná těhotenství. Já si ho dělala asi 3 - 4 dny po termínu menstruace a byly 2 čárky a bylo to ráno. Ségra, která si dělala TT a byla těhotná, což se ukázalo až za pár dnů z krve, tak ta si ho udělala taky pár dnů po termínu a vyšlo jí, že těhotná není.
Takže radši ráno a pokud to i po pár dnech po TT nedostaneš, buď si ho udělej znovu nebo masti k lékaři, aby Ti to potvrdil nebo vyvrátil.

Ahoj Veronika 34 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.02 21:07

Ahoj holky.
V posledních týdnech jsem Vaše komentáře jen četla. Nějak jsem byla líná něco napsat i sama. Jsem už nyní cca 2,5 týdne doma. Dobrala jsem si zbytek normální dovolené a od 9.11. jsem na dovolené mateřské. A je mi moc fajn. V práci jsem se cítila do poslední chvíle dobře a vše jsem zvládala, ale teprve nyní zpětně vidím, jak je bezvadné, když si můžu odpočinout, když zrovna chci, nemusím se zabývat problémy druhých /mnohdy velmi nepodstatnými/,.. Ráno sice musím vstávat jako normálně, protože starší dcerka již chodí do školy, ale to mi vlastně nevadí. Beru to tak trochu jako trenink na mimi.
Jinak jsem z Vás těhulek asi nejdál. Termín máme 19.12., což je už /nebo teprve/ za 5 týdnů. Utíká to, utíká. Doma finišuju s přípravama na miminko. Většinu věcí již máme koupených, připravených, vypraných a nažehlených. Zbývá jen pár maličkostí. Nevím jak Vy, ale já se na porod těším. Na ten zázrak kdy budu mít našeho špulíka /nebo špulinku/ v náručí u sebe. Zrovna dneska jsem telefonovala do porodnice v Brně Bohunicích, protože chceme rodit tam a byla jsem velmi mile překvapena profesionálním přístupem. Na všechny mé otázky /někdy až triviální/ mi odpověděla velmi příjemná sestřička ochotně a podrobně.
Ještě si zítra chci prohlédnout porodní sál v oblastní nemocnici, protože se může stát, že to bude všechno rychle, rychle. Tak abych věděla, jak to vypadá i tam.
Jinak se cítím skvěle. Jak píšou ostatní holky, kdybych neměla bříško, ve kterém se neustále vrtí mimi a dělá hory doly - ani nevím, že jsem těhotná :))). Jedna noční procházka na WC samozřejmě nesmí chybět, ale usnu snad ještě cestou do postele. S váhou to taky není tak hrozné, zatím +9kg.
Počasí se nám naladilo na slunečno a hned je veseleji. Procházky v našem lesoparku jsou fakt nádherné a do kopečků ani moc nefuním. Tohle těhotenství mám velmi slušný krevní obraz - to znamená, že nejsem anemická. Věřím, že je to i zásluhou Femibionu a železa v něm obsaženého - užívám ho asi 3×týdně. Minulé těhotenství jsem nebrala žádné multivitamíny /všichni mi tvrdili, že je to zbytečné/ a ke konci jsem byla anemická velmi, velmi moc. Ono se nejedná o to, že člověk funí a hůře se mu dýchá, ale že to ohrožuje i mimi, protože dostává podstatně méně kyslíku. A taky poporodní zranění se hůře hojí. Doufám, že jsem Vás moc nevylekala. Jen se chci podělit o svou zkušenost a názor.
Přeju všem nově těhotným hodně pohody a štěstí. Užívejte si svých zázraků.
Krásný den.
Iveta, 36.t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.02 21:21

Ahoj spolumaminy?
Tak když čtu Vaše stesky na MHD a na to, jak jste ještě ve 30 t. v práci, tak mám trošku výčitky svědomí, protože já už jsem to před 14-ti dny zabalila a upřímně řečeno si nedovedu představit, že bych měla být v práci. Jaksi se nedokážu soustředit na nějaké odborné věci - asi už mi ubývají ty mozkové buňky - takže klobouk před Váma všema dolů.
Zítra jdeme do poradny, možná bude UTZ, paní doktorka mi ho dělá v podstatě pokaždé, tak se těším. Jinak Johanko s tím spaním to znám. Ale u mě to začalo už při prvním těhotenství a bohužel se to v podstatě nezlepšilo (už je to víc než 6 let) Ale probíhá to v takových vlnách, kdy spím a kdy ne. Teď momentálně mám už 24 týdnů období, kdy se kolem druhé hodiny v noci vzbudím a většinou jsem usínala v 5, když šel manžel do práce - pak jsem vstávala v 6 já. Spát jsem chodila tak ve 21 -22h. Teď se vzbudím taky ve dvě, ale usnu v 7. Naštěstí mám malého doma ze školky, protože kašle a má rýmu, tak spíme do půl desátý, ale nestojí to za nic. Bolí mě hlava a chodím po doma jako mátoha. Taky jsem si na každý den naplánovala jednu činnost „za domov krásnější“ takže dnes to byla okna v obýváku, zítra mám tu poradnu, tak to nebudu přehánět a v pátek bych chtěla uklidit malýmu ve skříni s oblečením. Probrat co je mu malé, letní věci schovat atd… Protože jsem zjistila, že co jsem doma stíhám toho míň, než když jsem byla v práci.
Dnes jsem byla u kamarádky, co má tři děti (6, 3,5 a 5měsíců) potěšila mě, že prý mám obrovský břicho. Což jsem si všimla taky.
Jinak moje zkušenost s TT. Teď, kdy jsem jaksi intuitivně věděla, že jsem URČITĚ těhotná, mi vyšel negativně a protože jsem tomu nevěřila, tak jsem si ho druhý den udělala znova - z raní moči - asi je to opravdu lepší, ale kdo to má vydržet, že - a to vyšel dvoučárkově.
Budu končit. Manžel říká, že jsem se rozepsala, chce si přečíst, co jsem vám napsala - doufám, že si řeči nechá pro sebe - musíme si ten jiný stav užít, že.
Ať vám bříška kynou
Dana (od zítřka ukončený 24t.)

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.11.02 08:17

Ahoj holky,

tak už jsem tu zas.
Johanko, k tomu daňovýmu přiznání. Jestli jsi ho podala a ještě Ti nepřišel platební výměr, tak tam nechoď před vypršením 3 let od konce roku kdy jsi podala to přiznání. To Ti to můžou doměřit zpětně a přitom je to jejich chyba. Když prošvihne finančák tříletou lhůtu, tak už zpětně nic platit nebudeš. Bude to promlčené.
Katy, překvapilo mě, že už Ti doktor odhadl váhu při porodu. Mně řekl, že se to dá až tak 14 dní před porodem. V 29. týdnu mi králíček vážil 1,4 kg, to by podle Tvého doktora porodní váha odpovídala asi na 4 kg. No nazdar. Termín mám 21. 1. 2003, tak uvidíme jak to dopadne. Koukám, že Ty a KatkaK máte termín 20. 1. 2003, to bude najednou miminek.
Adinko, Tobě ze srdce gratuluji, že se to povedlo, ještě si pamatuji, jak jsem byla překvapená a nadšená já. Hlavně na sebe dávej pozor.
Ohledně těch křečí a bolení zad: zrovna dneska ráno jsem myslela, že „chcípnu“. Chytla mě taková křeč do pravýho lýtka, že jsem myslela, že horší věc už neexistuje. Občas mě to ráno chytne, zjistila jsem, že je to vždy, když se probudím a hodně protáhnu. Tak se snažím se v posteli neprotahovat, ale dneska jsem na to nějak zapoměla. Záda mě bolí děsně když delší dobu sedím, to mě bolí po obou stranách pod lopatkami a když zase dlouho stojím, tak mě bolí bederní část. Doma je to dobrý, ale když sedím v práci u počítače, kroutím se jak psí víno.
Esterko, trošku si mě vyděsila Tvým názorem na Thomayerku. Já jsem rozhodnutá rodit tam, dneska si budu zrovna domlouvat schůzku s dohozeným doktorem a jsi jedna z mála, co má tak negativní postoj. Smím se zeptat, čím je to způsobený?
Ještě se vrátím k proplácení dovolený. Celou dobu jsem si myslela, že mi dovolenou proplatí než nastoupím na mateřskou (nechtěli mi ji nechat vybrat, protože jsem musela zacvičovat 3 kolegyně, tak bych jim chyběla). Minulý týden jsem se však od naší mzdovky dozvěděla, že mi ji můžou proplatit až po skončení mateřský, tzn. až budu čerpat rodičovský příspěvek. Do tý doby je to prý braný tak, že jsem na neschopence a můžu se kdykoliv vrátit (dokonce mi řekli, „co když se to dítě narodí mrtvý a Ty se po 3 týdnech vrátíš do práce?“) Fuj, fuj, fuj, to teda nechci. Takže mi proplatí zbývající dovolenou za rok 2002 + část dovolený za rok 2003 (co budu na mateřský dovolený) až někdy v červnu. No na druhou stranu, lepší v červnu než nikdy. Ale zatím jsem se nedopátrala jestli mi kvůli tomu neunikne nárok na rodičovský příspěvek. Jo, v těch zákonech aby se „špidla“ vyznal. A to jsem účetní.
Včera jsem volala na výsledky krve, co se berou okolo 30. týdne a JSOU V POŘÁDKU. Huráááááááááááááá!
Nějak jsem se zase rozkecala, tak se zatím mějte a pečujte o bříška.
Ahoj, PetraK, 30. týden

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 14.11.02 09:01

Alčo,
já si taky dělala TT, dokonce 3× (a byly to spíš ty dražší) a vždy mi vyšly negativní, dokonce i 14 dní po vynechání menstruace, tak jsem šla k doktorce na krev, no a byla jsem těhotná. Takže pokud máš nějaké pochyby o výsledku testu, tak si zaběhni ke svojí doktorce:-)
Irena 32.t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.02 09:19

Ahoj Petro,
s tím daňovým přiznáním jsem to nebylá já, myslím, že Kelly.
Ještě k té dovolené, já se nikoho o proplacení doprošovat letos nebudu a prostě si ty 3 dny vyberu někdy teď, vyspání se bude hodit. Horší to mají holky, co jim zbývá dovolené ještě hodně, čekat až někdy na příští rok, když jsou potřeba prachy hned, je taky děsný, v případě, že se člověk ve firmě nedohodne nějak normálně. Pak se někdy koncem listopadu/začátkem prosince hodím na dva týdny nebo déle marod a 16. prosince hurá na mateřskou a už JENOM doma, to bude slast.

Dneska ráno jsem prožívala drama v bance kvůli jedné banální záležitosti (banka nebo úřad - mám všude stejný negativní pocity), pak jsem se s důchodcema kodrcala MHD do práce a teprve před chvilkou jsem dorazila, celá zpocená a lehce rozčílená.
Tak si říkám: už aby byl oběd, to je takový pozitivní bod toho pracovního dne a už se to láme do odpoledne, t.zn. že se blíží odchod domů… je to děsný, když člověk v práci jen kouká na hodinky, až bude padla… jak za totáče. Ale v těhotenství to asi jinak nejde, než to tady nějak přežít, přece se nepředřu a nebudu to brát vážně s plným nasazením:)) Zaplaťpánbu že je zítra pátek!
Holky, nevím, jak vy, ale já jsem poslední dobou tak posedlá sladkým, že si každý den něco dopřeju, i když bych neměla. Dneska ráno jsem si po cestě do práce koupila 2 tvarohový koláče, včera makový… k tomu vždycky odpoledne hodím ještě musli tyčinku nebo něco podobnýho… chudák moje tloustnoucí tělo!
Tak pěkný den přeju všem a hodně pište.
Johanka 31.t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.02 09:21

Napsala jsem špatný týden, jsem teprve ve 30.! Už jsem o týden dopředu.. myšlenkama.
Johanka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 14.11.02 09:53

Johanko, prosim tě z toho sladkýho si nic nedělej, já si většinou něco malýho (makovku nebo koláček) dávám každý ráno k snídani, pak nějakou tyčinku po obědě a občas sezobnu i něco večer, už jsem se s tim přestala trápit, jinak se snažim jíst menší porce, ale to hlavně proto, že by mi bylo blbě, teda pálela by mě žáha. Mimčo teď potřebuje nabírat na síle a ukládat tuky, tak ať má z čeho, ne? :-). Jinak já jsem zítra v práci jen do 13:00, máme totiž nárok vybrat si 2× půlden placeného volna na nakupování vánočních dárků, což je fajn. No a abych nebyla hamoun, když už příští pátek úplně končím, tak si vyberu jen jeden půl den a to zrovna zítra. Jůůů už se moc těšim. Tak ať nám to pěkně utíká, mějte se krásně:-)
Irena 32.t.

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 14.11.02 10:00

Johanko, sladký už taky moc neřeším. Stejně jako Irenka, si nedovedu představit k snídat něco jinýho než nějakou buchtu:o)) K tomu hrnec mlíka a jsem spokojená. Přes den už tomu moc nedám, ale občas zhřeším a dám si nanuka. Teď jsem nejvíc vysazená na Mrože, jestli to znáte. Je to tvarohovo - jahodový a za komančů se to jmenovalo Jahůdka a stálo to 1,00 Kč(s). Jó, to byly časy…:o)))) Takže klidně papej ať máš pořádnýho, silnýho kluka:o)
Kelly 29. t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.02 12:26

Mrože bych si taky dala, ňam:-))
Irena

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.02 12:29

Já ze zmrzlin zbožňuju smetanovou tučnou ruskou zmrzlinu a tvarohový Míše - to bych mohla pořád.

 
Euka
Stálice 73 příspěvků 14.11.02 12:57

Ahoj holčiny,

hlásím, že dnes jsem poslední den v práci a od zítřka už na MD . Hurááááááááá. Přesně 6 týdnů pře plánovaným dnem porodu. I když ten název dovolená mi přijde zcestný od toho následného nespání..... no vždyť víte, co nás čeká.

Připojená na internet budu z domova, takže s vámi pořád ve spojení.

Tak ať Vám to taky rychle uteče

zatím ahoj a příště už z domova

Veronika 34 t.

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 14.11.02 13:06

Ty se máš. Tak hezky odpočívej, dokud můžeš:o))) Taky jsme se zrovna dohadovali o tom, proč se to jmenuje dovolená. Rozhodně si dovolenou představuju jinak než jako probdělý noci. Nebo aspoň jinak probdělý:o))) Ale co bysme pro ty naše drobečky neobětovaly ne?
Kelly 29.t

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 14.11.02 13:10

Jůů Verčo ty se máš, tak ať už ti to dneska rychle uteče, je super, že budeš připojená z domova a budeš tady furt s náma.

Já jsem se teď nabaštila (no rohlík a sýr, už 2 dny po sobě, takže žádná pecka) a přišla na mě lenora, takže jsem si udělala kafe a jsem tady, fuj teda to je příšerná morálka, občas se divim, že mě v práci za tohle platěj:-) Už se hrozně moc těšim na vánoce, taky máte rádi tu vánoční atmosféru? Když se koupí stromek a tak krásně voní a všechny ty přípravy.....už aby to bylo.
Irena 32.t.
Už si se Kelly rozhodla pro nějakou porodnici??

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.02 13:35

Taky ti závidíííím! To máš super, že se ti to takhle krátí… Dělala jsi v práci nějaký oficielní rozloučení? Já se hodlám jen tak potichu vytratit, nebudu mít asi náladu na nějaký loučení nebo na blbý kecy… jééé už se tak nemůžu dočkat!!
Johanka 30.t.

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 14.11.02 13:54

No na 99% asi ty Neratovice. Vlastně mě nic jinýho nenapadá. Rozhodně se v lednu nepohrnu do Vrchlabí:o) Bulovka mi nějak nesedí a ani doktor mi jí nedoporučil a do Podolí se mi moc nechce. Poslední dobou se tam hrne skoro každá a co mám poslední informace, tak tam sesřičky nestíhají - tudíž jsou často nepříjemný. Navíc z Chaber máme ty Nerátky u nosu a nehrozí tam žádná zácpa ani ve špičce. Jediný co mě trošku vadí, že tam nemají novorozeneckou JIPku. Takže si to nechce připouštět eventuální komplikace. Musíme pevně věřit, že bude všechno OK. Taky proč by nebylo, že jo? :o)) A co ty? Už jsi rozhodnutá? My se tam ještě asi začátkem prosince vydáme s mužíčkem na exkurzi, abysme to viděli a hlavně potom trefili:o)))

Vánoce mám taky ráda, ale až Štědrý den. To už není takovej fofr. Všude všechno krásně voní a hlavně těch dobrot, co bude na stole.....:o))))

Kelly

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 14.11.02 14:06

No já jsem pevně rozhodnutá pro ty Neratovice, zapůsobilo to tam na mě velmi dobře a je to fakt kousek, zácpa tam rozhodně nehrozí. Komplikace si hold nebudu připouštět. Ještě co se týká rozlučky v práci, jak tu nakousla Johanka, tak my asi něco dělat budem, je tu super kolektiv, takže plánujem posezení v rámci oddělení. S nikým dalším se moc loučit nebudu, max rozešlu emaily, ale je tu přes 1000 lidí, takže bych se zbláznila, kdybych se měla loučit s každym. A co vy?
Irena 32.t.

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 14.11.02 14:47

My jsme tady docela maličkej kolektiv, takže asi taky něco udělám. Navíc už jsem tady skoro osm let a bylo by mi docela blbý jen tak odejít. Jsme taková velká rodina.

Tak to je fajn. Až budu chodit na kontroly, tak tě příjdu zkontrolovat:o) Teda předpokládám, že to budeš mít asi dřív za sebou:o)))

Kelly

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 14.11.02 15:29

Tak jo, to bude super a já tě budu strašit historkama z porodu:-))
 Irena

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.02 15:37

Ahoj holky!
Zdravím vás ještě pořád s pokládkem v bříšku (je to ale rošťák,rošťanda, asi čeká, že ho budu nosit do puberty!!!)!
U nás v Hradci jsme teď bez teplíčka, protože se rozbila elektrárna, takže topení je studené jak psí čumák a raději trávím čas někde venku mimo byt, protože doma se dá sedět jen ve dvou svetrech nebo ležet pod dekou (nebo vykonávat naplno nějakou činnost, u které se člověk zahřeje - vaření, žehlení - to jdu fakt radši na tu procházku!). To naše mimčo jako by to vědělo, tak se na ten svět asi kvůli tomu nedere. Říká si, že je mu určitě líp v teple u mámy, než s omrzlým nosánkem v postýlce v ložnici - je tam asi třináct stupňů!!! Paní doktorka mě včera na kontrole uklidnila, že vzhledem k tomu, že se ta malinká miminka ještě neodkopou, tak jim ta zima tolik nevadí. Prostě ho doma zabalím jako když jdeme ven a bude se odmalinka otužovat… Manžel sehnal přímotop, ale vytopí to stěží jednu místnost a když se to vypne, tak je tam za půl hodinky zase zima. Jsem na to opravdu zvědavá. My prostě nice nemůžeme mít jednoduchýho! Vždycky ňáký vzrůšo :-)))
Zítra jdu do rizikové poradny (vůbec se mi ten název nelíbí, nepovažuji se za rizikovou skupinu jen proto, že mimčo si hoví týden po termínu u mě :-( ), aby se na nás juknul pan doktor a vymyslel, co s námi dál. Já bych radši, kdyby to mělo přirozený průběh, nějakému vyvolávání porodu bych se raději vyhnula. Tak uvidíme.
Užívejte si bříšek a některé už i brzké mateřské dovolené!
Zdraví vás
Ivča, 41.t.

P.S.: Jestli se někdy dopracujeme k druhému potomkovi, tak si k předpokládanému termínu porodu přidám nejméně čtrnáct dní a to „navýšené datum“ budeme sdělovat všem příbuzným a známým. Abych to vysvětlila - nemine teď den, aby nám nezavolalo několik lidí, jestli „už“ (i když jsme všem slíbili, že když něco bude, určitě dáme vědět). Chudák manžel je už z toho nervózní a celej smutnej, že musí pořád říkat „ještě nic“.

 
Euka
Stálice 73 příspěvků 14.11.02 15:46

Ahojky Johanko a všechny,

no původně jsem myslela, že něco pro ty nejbližší kolegy uspořádám, ale dnes jsem rozeslala po firmy mejlíky a většina mi přála a loučila se mejlem, takže teď odpoledne už nic nepáchám. Stejně sem budu sem tam chodit a budu v kontaktu (mejlík a služební telefon pro případ SOS).

ahojky Veronika

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »