Johanka a 31. týden těhotenství

Těhotenství

Zdravím všechny v dalším týdnu, tak se mi to dneska přehouplo do poslední čtvrtiny!!!

Krevní testy a ultrazvuk na konci 30. týdne mám za sebou, všechno je v naprostém pořádku, rosteme jak máme:)) Jak už jsem psala ve starém deníčku, přesnou váhu a míru miminka mi neřekli, hlásili jen rozměry hlavičky, stehenní kosti a nevím čeho ještě. Včera mě to trošičku mrzelo, že nemám tyhle informace jako většina z vás (váhu dokonce na 3 desetinná místa, jak jsem si všimla), ale pak jsem si řekla, čert to vem, zase tak moc na tom nezáleží, hlavně že jsme v pohodě, ne? Taky jsem se ptala doktorky na odhad porodní váhy. Bylo mi řečeno, že se to nedá takhle brzy odhadnout, až tak cca 2 týdny před porodem, protože teď ještě miminko hodně vyroste a ?ztěžkne? a nikdo nemůže dopředu vědět o kolik, protože je přibírání individuální. Tak a mám to, musím se nechat překvapit, těch pár týdnů už to se zvědavostí vydržím:)

Termín porodu zůstává pořád stejný jako už od 6. týdne (pěkně mi to tenkrát spočítali), tak jsem ráda, že se nic neposouvá… Prý mám hodně plodové vody, že má miminko v ?bazénku? hodně místa, tak je velká pravděpodobnost, že tam bude ještě dlouho dělat salta a kotrmelce a ještě je čas několik týdnů na přetočení do té správné polohy ? zatím je hlavičkou nahoru. A to jeho řádění ? to je fakt síla, včera jsem si za celý den a večer vůbec nevšimla, že by prcek na chvíli usnul, pořád tam vyvádí, na střídačku silněji nebo se jen slaboučce převrací… snad se hýbe i ve spánku, ale to je dobře, aspoň mám přehled a můžu být klidná. Pořád mám v průkazce CS0 (jako že jsem úplně zavřená), bříško mi už netvrdne, před pár dny jsem si sama vy:,–(ila magnésium (občas si vezmu jednu pilulku jen tak) a jsem v pohodě, žádné problémy.

S blížícím se termínem porodu se doma těšení na miminko ze strany manžílka stupňuje, poslední týden jsem šťastná, že se mi věnuje maximálně a je moc něžnej a milej, asi to už na něho konečně pořádně leze (to uvědomění, že bude tatínkem), včera mi dokonce pusinkoval a mazlil bříško, že jsem z toho byla celá mimo ? tohle totiž není jeho styl, doteď si hrál na drsňáka a choval se ?jako chlap?. Jen aby mu to vydrželo!!:))) A taky z něho vylezlo, že se už těší na porod, to já pořád ještě taky.

Čeká nás v nejbližší době ještě malování, generální úklid a přestavba nábytku, abychom se tam všichni vešli a aby miminko přišlo do čistého a kulturnějšího prostředí… to už jsou ale příjemné starosti.

Pořád chodím do práce, ještě mám v plánu vydržet celý příští týden (vlastně do konce měsíce) a pak budu asi na neschopence až do nástupu na MD, uvidím ještě podle situace, jak se to tady v práci vyvrbí a jak to budu hlavně po psychické stránce snášet, někdy je to náročné, ale říkám si, hlavně že je docela pěkné počasí, kdyby byla zima a náledí, asi bych to už zabalila dávno, protože jak se znám při té mojí neohrabanosti teď v těhotenství, byla bych schopná se někde po cestě zmrzačit… ty zimní boty jsem si ještě pořád nekoupila, nějak se mi mezi ty nákupama poblázněný lidi nechce… Kdybych aspoň věděla, kde nějaké slušné boty na 100 % koupím… když něco nutně potřebuju, tak vždycky musím projít obchodů několik a pak se vracím znechucená, že nikde ni pořádného nemají.

Je fajn pozorovat, jak holky z našich řad postupně odcházejí z práce na mateřskou, to je takový příjemný přelom v těhotenství, za chvilku budeme jedna za druhou rodit a psát si zážitky z porodnice. Vlastně za měsíc a něco už se tady narodí první vánoční miminka! A co Ivča? Ta už to má asi za sebou, snad nám dá brzy o sobě vědět.

Koukám, že jsem žádné pořádné téma nenadhodila, snad něco vymyslíte vy!

Pěkný týden přeje Johanka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 20.11.02 07:58

Ahoj Johanko a ostatní holky,

no, už to fakt máme za pár. Jak počet týdnů začíná na „3“, tak už to je opravdu blízko. Dneska odpoledne jdu do poradny, tak jsem zvědavá, o kolik mi králíček přibral a jak si tam hoví. Dneska v noci vyváděl tak, až mě napadlo (jak tady některá z Vás psala), aby to nebylo noční dítě. Na výsledky krve jsem už volala, to je ok, tak to snad bude v pohodě všechno. Jenom se bojím dneska té cesty k doktorovi. Tady v Praze už platí určitá dopravní omezení kvůli NATU, a když jsem viděla včera v televizi, že údajně poslední sjezd z dálnice D1 budou Říčany, a proto všichni mají jezdit přes Říčany, Uhříněves, Průmyslovou atd. tak mě málem kleplo. Tato trasa je naprosto přecpaná normálně, takže jsem se rozhodla. Buď se tady v práci domluvím a vezmu si nějakou práci na čtvrtek a pátek domů, nebo si prostě vezmu dovolenou a hotovo. Fakt nemám náladu jet do práce 2 hodiny (a kdo ví jestli jen 2). Takže se ozvu až po neděli. Ještě se sem zkusím mrknout před polednem, tak zatím pa a rozmazlujte sebe i mrňousky.
Ahoj, PetraK, 31. týden

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.11.02 08:58

Ahoj holčiny,

no jo, utíká nám to jak o život. Tak nějak to na té mateřské utíká, všechno mi trvá déle, ještě pořád jsem v triku na spaní, a to už jsem byla s Aimy venku :-))))))))))) Dělá mi starosti, včera s ní přítel řádil až z toho měla průjem (což mi přijde divný), jenže to nebylo z řádění, ona ho má i dnes. A jako „napotvoru“ má doktor operační den. Zkusím mu cinknout. Možná je to z očkování a odčervení, které absolvovala v pondělí, protože jinak je čilá, kouše na všechny strany :-)))

Johanko, to CS 0 je asi bezva, já podle těhot.průkazky mám CS 5 a doktor říkal, že jakmile se vy:,–(í magnézium, může to být kdykoliv. Na kontrolu jdu v pondělí po summitu a už by se mělo vy:,–(it. Tak si sbalím tašku do porodnice a budu čekat co a jak :-)))) Když se mimi narodí po 36 týdnu, už by se nemělo nic stát. Na jednu stranu si říkám, že by to bylo bezva, mít to za sebou, jen se bojím plašení, až to přijde. Když rodila ségra, máma šílela a nemohla najít klíče od auta :-)))))

Včera jsem byla na kosmetice. Byla to pohoda, ale člověk si už tak nezrelaxuje, jako když jsem chodila do práce a byl fofr. Teď relaxuju pořád. Ještě jsem se objednala za 3 týdny, to by se mohlo ještě stihnout :-))) K holiči taky musím, poslední šance být „krásná do porodnice“ :-)))) No to snad ani ne, jen že se tam potom už nedostanu v takové pohodě a budu mít nervy co zrovna dělá mimi nebo ho vezmu s sebou :-) To je taky řešení.

Tak se jdu ospršit, koupit noviny… to mám tolik práce :-)))))))

Zatím ahoj Veronika 35 týden

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 20.11.02 09:15

Ahoj holčiny,
tak jak se dneska máte? Já docela dobře, hrozně už se mi blíží odchod z práce, až z toho začínám být lehce nervózní, včera jsem byla ještě objednat chlebíčky na páteční rozlučku a ve čtvrtek připravím ještě něco sladkýho, abychom tam měli od všeho něco. Včera taky manžel koupil 1. balení plenek-Newborny, tak mi to přišlo takový legrační, když jsem si ho představila, jak tam poletuje u regálů s plenama. Jinak zkrášlovat se hodlám taky, příští týden už jsem objednaná ke kadeřnici na barvičku a kosmetiku bych taky ještě ráda zvládla někdy v prosinci a pak už budeme tak krásný, že budeme moct jít rovnou rodit:-)). Verčo, s tím průjmem u Aimy bych se zbytečně nestresovala, je to ještě štěňátko a zažívání nemusí mít úplně ustálený, já vim, že u našeho pejska pomohlo uvařit mu rýži a to mu průjem zastavilo, ale samozřejmě bude lepší se poradit s veterinářem. Petro, tebe bych chtěla potěšit, asi hodně lidí z Prahy vypadlo pryč a tak Průmyslová i Hloubětín byly dneska ráno krásně průjezdný, dokonce i magistrála je OK. Tak to bylo malý dopravní zpravodajství:-)) a teď už zpátky hupky do práce. Mějte se krásně!
Irena 33.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 20.11.02 09:54

Ahoj, dneska docela nestíhám, je toho v práci dost a taky jsem vymyslela, že bych mohla zítra jít do práce naposledy… ještě si to rozmýšlím, ale fakt ty netrvy za to nestojí, v pátek mám dovolenou, příští týden bych šla na neschopenku a bylo by to. Jenže zase mě trápí pocit, že za dnešek a zítřek tady nemůžu stihnout po sobě udělat takový pořádek, jaký bych si představovala…
Veroniko, CS 5 je na jednu stranu dobrý, ne?:) Aspoň se pak budeš dobře otevírat a vyklouzne jedna radost, nám s CS0 hrozí přenášení a nekonečně dlouhá doba porodní… já bych raději rodila v 36 týdnu než ve 41! Jééé teď jsem si uvědomila, že jsi doma, ty se máš!!!
Díky za připomenutí kosmetiky, chystám se už 3 měsíce a jsem líná se objednat, už jdu na to!
Jsem ráda, že nebydlím ani nepracuju v Praze, tento týden bych asi měla kvůli summitu pěkný nervy, tak to holky přežijte a buďte opatrné! Čau Johanka 31.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.02 09:58

Všem holkám, které prskaly na obrazovku děkuji. Po čtyřměsíčním snažení se zadařilo a jsem snad těhotná. Dvě čárky tam jsou, k doktorce jdu až v prosinci.
Za týden mám narozeniny - kulatiny a tohle je nejlepší dárek jaký jsem si mohla přát :-))))))))
Prskejte dál ať mají šanci i další čekatelky.

Markéta

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.02 10:12

Marketo - nastavajici maminko,

moc gratuluju k mimiskovi v brisku … k te male fazolce, ktera se tam objevila a udelala ti obrovskou radost … a i k tem narozeninam kulatym … ke kterym jsi si nadelila ten nejkrasnejsi darecek na svete!!!

At jste v pohode celou dobu!!!!

Sulanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.02 10:49

Ahoj Markéto, moc gratuluju a doufám že nám bude taky 4měsíční snažení stačit, dozvím se to asi za 10 dní, kdyby se to povedlo nadělila bych si ke svým kulatinám miminko, téměř na den přesně.Lída

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.02 10:52

I já se přidávám ke gratulaci a ať Vám to dobře dopadne. My jsme to zkusili poprvé a napoprvé to nevyšlo. Budeme zkoušet dál. Alča

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.02 11:15

Ahoooojky holky,

od minuleho tydne, kdy jsem sem jukla na emimino a zacetla se do komentaru, jsem beznadejny zavislak …davam emiminu prednost pred pokecem na atlasu:-))) … a to uz je co rici:-))

Jsem v Polsku na posledni zahranicni sluzebni ceste a jsem vlastne moc rada, ze nemusim byt v PRaze a celit tomu hrozicimu nebezpeci, o kterem se neustale mluvi. Taky doprava tam musi byt nic moc i kdyz tady nekdo hlasil, ze Hloubetin i Prumyslova jsou uplne prazdne … no, to je zajimave, vytahnu paty a je to prazdne a pritom se tam jinak trmacim kazdy den:-))

Holky, kde vam doktor pise v teh. prukazce CS? Ja tam nic takoveho nemam a pritom jsem ve 32t … uz bych mela? Asi jo, kdyz i Johanka tam ma zaznam, ze? Kdy to zacali psat tobe Veroniko?

Veroniko, jen tak mimochodem … mas moc hezke jmeno … i moje mala dceruska se tak bude jmenovat … stejne jako moje maminka! Jsem si to jmeno pro dcerusku vybrala kdyz mi bylo 9 let … videla jsem nejaky film pro deti „Veronika proste Nika“ a od te doby jsem se nenechala nicim zviklat:-)))

Holky, vy jste si nedaly rici co se Vam narodi? Zda kluk ci holcicka? Jak to muzete vydrzet?:-))) A co jmena? Mate uz vybrano? Ja jsem fakt rada, ze to je holcicka, se jmenem kluka jsem si nevedela poradit … byl to tezky zavdecit se vsem a predevsim mi samotne:-)))

Me detatko radi pravidelne kazdou noc … mezi 2 a 4 h je jeho cas … bude to nocni mura po babicce a mamince … ale zase by to nemela prehanet, ja ted potrebuju jeste spinkat kvuli praci, pak jsem tady jako prastena kladivkem po hlave:-)))

Do MD mi schazeji jeste 2a1/2 tydne … jupiiii … fakt mam uplne jine myslenky nez pracovni a vetsinu doby se musim hodne premahat abych pracovni myslenky alespon predstirala … jeste ze mam fajn sefa a uz to bere tak nejak v pohode … hlavne at lidi radne zaucim, pomohu jim s posledni uzaverkou na pocatku prosince a v klidu si odejdu na MD … i kdyz je pravda, ze mi nechava po celou dobu materske meho notebooka … nemyslete, neni to od neho zasluzny cin, me to sice moc tesi protoze se budu moci pripojovat na net ale na druhou stranu on me potrebuje mit doma jako zalohu v pripade, ze budou mit nejake problemy … poradit, pomoci, vysvetlit:-))) Ale co, ja to urcite udelam rada a ten computer doma za to stoji, ne?

Jinak co se tyce vybavicky, Johanko smekam klobouk!!!! Takovy seznam, ktery jsi vyplodila minuly tyden, bych asi dohromady nikdy nedala … zda se mi ze toho mas az prilis … ale vim, ze se mi to jenom zda:-))) Ja mam konecne kocarek, postylku, autosedacku (ta je pujcena od kamosky), prebalovaci komodku … to bylo pro mne to nejtezsi … ale stejne se potykam s problemem matrace do postylky … nevim jakou zakoupit… Holky, prosim, radte!!! Nabizeji mi normalni molitanovou, dale kokosovou protialergickou … a taky pruzinovou. Premyslim i o te pruzinove, postylku mam totiz rozkladaci, takze az mimi vyroste, bude z toho normalni mala postel az do 6-ti let asi … co myslite? Mate nektera z vas podobne starosti?:-))) Taky nemohu sehnat prebalovaci podlozku spravnych rozmeru na muj prebalovaci pultik 70×75 cm … je to asi nestandardni rozmer, kdo vi … jestli nektera z Vas neco podobneho videla v PRaze ci OStrave, prosim, dejte mi ECHO! Diky moc predem!

Jeeezisi, to jsem se ale nejak rozepsala … jdu se zapojit do pracovniho procesu alespon na chvili … zatim se mejte bajo a hladte si briska

Sulanek a Verunka (32t)

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 20.11.02 11:16

Velikáááááánská gratulace, strašně moc Ti přeju, ať je všechno v pořádku. Já jsem teď teprve v 8. týdnu, už se těším na ten 12. nebo 13., až mi už nebude špatně.

A dneska dokonce mám šíííííílenou chuť na mléko a už budu mít vypitý 1 litr. To jsem nevypila za celý svůj život. Je pravda, že piju kefír, normální mléko bych fakt nevypila, ale po tom se mi dneska udělalo docela dobře.

Mějte se krásně a dávej na sebe pozor.

Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.02 11:40

Verčo, máme také pejska a vždy, když mu dáme tabletu na odčervení, má nějaké střevní potíže. Buď blinká nebo má průjem nebo obojí. Veterinář nás na to upozornoval předem. Takže s tím tvým pejskem určitě nic není, je to prostě normální.Měj se EvaK

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 20.11.02 12:03

Ahoj, mně doktor to CS (cervix skore?) píše do průkazky cca od 12. týdne, vždycky do toho řádku ke každé kontrole (jak je tlak, C/B/S v moči, otoky) tak vpravo do toho do delšího řádku - je tam napsané „vnitřní nález, hrdlo, kolpo, cyto, podpis“.
K té přebalovací podložce - taky jsem sháněla nestandardní rozměr a musela jsem se spokojit s podložkou, která je o něco užší. Stejně je to „jen na chvíli“, ne?
Měj se fajn,
Johanka 31.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 20.11.02 12:04

Přidávám se ke gratulacím ke krásnému dárku k narozeninám!!!
Johanka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.02 12:04

Holky,

jsem dojata, jak uz jsem psala, jsem na sluzebni ceste v Polsku … jezdim tady uz dlouho, takove 3 roky, ale pre rokem jsme koupili novou spolecnost a tak od te doby tady travim docela dost casu … tak do brezna jsem tu byla 2-3 tydny v mesici a od te doby takovy 1 tyden v mesici … a ted je to naposled … a holky tady prisly na vyzvedy, co mi maji koupit na mimiska … chce se mi dojetim brecet …:-))) Vubec me ted dokaze dojat kazda blbustka … na to jaky jsem relativne velky drson (pred svetem, jinak ani ne) tak ted jsem spise mekon citlivy:-)))

Tak jsem jim rekla o rychlozavinovacku a bile sametove dupacky malicke … to jsem si chtela poridit a jeste to nemam … chi … to je legrace:-)))

Hezky zbytek dne preje

Sulanek, 32t

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.02 12:12

Johanko,

diky … znova studuju svou teh. prukazku a jednou, ve 20t tam mam skutecne napsano CS0 … to tam byl jiny doktor, ten muj to asi nejak maskuje tim svym pismem kocourim … no kazdopadne si myslim ze my dve mame jeste na otevirani casu dost, Veronika je preci jenom o nekolik tydnu pred nami:-))) Ty nase zlaticka maji jeste cas nez se pozenou na tento svet, jeste maji hodne prace nabrat trochu :,-(licka a dokoncit vyvoj!
Ja vim, s tou podlozkou to jenom zkousim kdyby nahodou … kdyz nesezenu svuj rozmer, koupim i jiny:-))) Ale zase takova chvile to neni … dokud budes prebalovat, budes ji pouzivat … a to se muze hezky protahnout:-)))

Cagosky

Sulanek, 32t

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.11.02 12:16

Ahoj holčiny,

díky za uklidnění s Aimy. Právě jí vařím rýži. Volala jsem bývalému manželovi (máme skvělé vztahy :-))), protože bývalá tchýně pracuje na veterině. Taky mi zavolá zpět.

Jo, jo, užívám si, ale radit, abyste se na to vybodly, nemůžu, protože sama jsem to hrotila v práci do poslední chvíle. Teď jsem s nima ve spojení přes internet, který mi naštěstí platí, takže jsem celý den online :-)))))) Skvělý, takže s váma můžu pokecat kdykoliv a netrápí mě to!!!

Já jsem to snad nikdy nechtěla vědět, co to bude. Stejně to nemůžu ovlivnit, tak ať je to aspoň překvapení. Já bych chtěla holčičku, přítel teď říká, že je mu to jedno, ale nejdřív byl pro kluka.
Sulanko, Veronika je opravdu moc hezké jméno :-))) Taky si nestěžuju. Ale kdyby to náhodou byla holčička, bude se jmenovat Berenika (to je podobné :-))) - v kalendáři to není, ale může to slavit se mnou, nebo podle maďarského kalendáře to má 9.7. - to má zase moje mamka narozeniny :-) a kluk bude Adámek. Už jsem se tu jednou rozepisovala, že termín mám 24.12. a zrovna Adámek.....chudák dítě a rodiče blázni, ale oslavu narozenin a svátku mu uděláme v létě, aby nebyl ochuzený.

Kočky, CS se píše vzadu v těhot.průkazce, jak jsou grafy o miminku a váze. Mě to tam teda doktor z Podolí začal vyplňovat, až když jsem k němu přešla. A píše mi to k normálním kontrolám a ne dozadu. Asi jak kdo má přístup. Váhu mi do grafu taky nevyplňuje, nějak to tam flákají :-))))

Tak zatím pa Veronika 35 t.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.11.02 12:21

Ahoj Markét,

samozřejmě velké gratulace, užívej si, co to jde.

Ahoj Veronika 35 t.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.02 12:51

Veroniko,

musim rici ze Berenika je moooc hezke jmeno … jak ty rikas neni dalko od Veroniky. Stejne obdivuju, ze jsi si to nedala rici, ja jsem zvedava jako opice a je pravda, ze jsem si prala moc holcicku … kluka bych taky nikomu urcite nedala, ale potrebovala bych vice casu na premysleni o jmene a tak… … a jsem rada, ze holka vysla napoprve nebot to druhe uz mi bude uplne jedno co bude:-))) Holcicka byla nutnost:-)))

MAs nadherny termin … tedy jestli ti to vyjde na Stedry den, to bude radosti pod stromeckem … a abych te uklidnila, muj velice dobry kamarad ceka se zenou mimiko hnedka po Novem roce … a bude se jmenovat Adamek … taky budou veskere oslavy naplacane najednou. U mne to bude roztahane jenom o trosicku … mam termin 17. ledna a Veronika ma svatek 7. unora … v zime oslavime vse najednou, chi … a zbytek roku se budeme venovat jinym oslavam:-)))

Nakonec moji rodicove to vymysleli uplne nejlepe, maji 3 deti a ani jeden z nas neslavi svatek … bratr je Luboslav (sveho casu byl ve slovenskem kalendari, ale uz davno neni), sestra je zapsana jako Janka (a i kdyby byla Jana, tak se na sve jmeno narodila) a me dali nadherne jmeno Radoslava … ale opet i po prostudovani kalendaru az nekdy do roku 1965 zadna zminka o takovem jmene. No … zda se ze nasi chteli usetrit:-))) … ale nam je to jedno,chi!

Budes rodit v Podoli? Jak jsi se rozhodovala? U mne je to jedna z variant, jeste uvazuju o Krci, Apolinari a CAPu na Bulovce. V Podoli pry delaji kurzy za 1000 KC, je to kazde PO a ST a je v tom 700KC za ucast otce u porodu, v pripade ze se nezucastni, je to vratne. Jaci tam jsou v poradne? Ceka se tam dlouho? Za 2-3 tydny tam asi zacnu chodit taky jestli se pro Podoli rozhodnu … nebo ve kterem tydnu se zacina chodit do poradny do porodnice?

Taky diky za info o CS … uz jsem to probrala s Johankou, za celou dobu mam tu informaci napsanou v prukazce jenom jednou citelne:-))) Ale na otevirani mam jeste asi dost casu, chi … kdy jsi se zacala otevirat ty?

Taky preju at vaseho hafika brzy prejde ten prujem, musi byt jinak moc zlatoucky cumacek … dost dobra priprava na miminko:-)))

Mej se bajo

Sulanek, 32t

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 20.11.02 13:20

Taky moc gratuluju. Poslední dobou jsou ty naše bacili hodně úspěšný:o)
Tak ať všechno probíhá , jak má a opatruj se.

Kelly 30.t

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 20.11.02 13:34

Zdravím všechny kuličky , i ty co na bříško čekají.
Tak dopravní zpravodajství z Prahy už jsme tady měly, takže já můžu podat informace z centra příprav. Dělám přes ulici naproti kongresce, takže to tu máme u nosu. Připadáme si tu jako za války. K naší budově se dostanem přes několik zátarasů a kontrol na speciální průkazku. Nakonec vás ozbrojená eskorta doprovodí až do baráku, abyste náhodou neodbočily jinam:o)). Policajtů, vojáků a hasičů je tady asi tak o 90% víc než civilistů a z okna koukáme na střechy plný zakuklenejch odstřelovačů. Ještě že už jsem zejtra nejdem. Obchody jsou tady zavřený, takže když si nic nepřinesete, máte hlad.
Tak to bylo v přímém přenosu asi tak všechno:o)
Studovala jsem průkazku a já teda žádný CS vyplněný nemám. Vnitřně mě doktotr kontroloval jenom jednou a potvrdil, že zavřená jsem tak jak to má být. Jestli to kontroluje ještě nějak UZV, to nevím. Graf hmotnosti taky nevyplňuje, takže toho v tý průkazce moc nemám. Ale to je *****. Hlavně když je všechno v pořádku:o))) Poslední týden je náš drobeček nějak aktivnější. Asi už má víc síly. Občas mi v práci bříško úplně poskakuje a doma se zase pořád přetáčí, takže to vypadá jako vlnobití. Do poradny jdeme v úterý, tak jsem zvědavá, jakou má polohu. Minule to stálo za prd. Vystrkoval na nás zádíčka a vůbec s nami nekomunikoval, takže jsem kromě ručičky a páteře nic moc neviděla.
Tak se zatím mějte hezky. Nevím, jestli se ještě dneska stihnu juknout. Když ne, tak si užívejte víkend a já se ohlásím až v pondělí.

Kelly 30. t

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 20.11.02 14:34

To je úžasný, takový zpravodajství, neminuly jsme se povolánim Kelly? :-)) Já teda taky v průkazce nic o CS nemám, ani v grafu hmotnosti, ale vnitřně mě vlastně prohlíží doktorka pravidelně, takže to má asi pod kontrolou:-) Nicméně já se prý už otvírám:-( tak uvidíme, jak to dopadne. Už aby bylo půl šestý, už tu nemám skoro žádnou práci a fakt to neutíká.
Tak zatim pá
Irena 33.t.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.02 14:36

Kelly,

to te fakt doktor vysetroval vnitrne jenom jednou?:-O Jsem moc prekvapena, mne vysetruje vnitrne snad pokazde, mozna nekde na pocatku 1-2 vynechal, ale ted jdu na stolecek pokazde … a to mi dela i UTZ pokazde, nebot ho ma v ordinaci … z toho UTZ mam radost, je to totiz bajo pocit koukat na to malicke jak si v tom brisku hovi:-)))

Nemohu uverit ze jsi v praci primo v centru deni summitu … ja bych se asi bala, nehlede na to, ze doprava tam musi byt asi … no nijaka, ne? Na druhou stranu je super, ze vam dali ty 2 dny volna, to bych brala taky, chi … kdo taky ne?:-))

Uzivej si ten naaaadherne dlouhy vikend, odpocivej a pozoruj vlnici se brisko!

PAPA

Sulanek, 32t

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 20.11.02 15:04

Ahoj Sulanku,

vnitřně jsem byla vyšetřovaná pouze 2×. A to úplně poprvé. Shodou okolností mi totiž vyšla pravidelná kontrola s tím, že jsem to nedostala a testík vyšel pozitivní. Takže si myslím, že ta kontrola poprvé asi nepatřila ani k těhotenství. Podruhé mě kontroloval ve 23 týdnu s tím, že když bude všechno v pořádku, tak už mi dá pokoj. UZV má v ordinaci, takže ten děláme pokaždý. Zřejmě to tím ultrazvukem stačí. Jsem docela ráda, že se ve mě tolik nehrabe:o) Pravda je, že jsem od počátku ( a ani nikdy v minulosti ) neměla žádný potíže. Myslím, že každej doktor to dělá po svém a nijak mě to neznervózňuje. Tomu svýmu plně důvěřuju a určitě ví, co dělá a nic nezanedbává.:o))

Doprava sem do centra dění docela jde. Jezdím metrem a to funguje. Jenom to mám blíž z Vyšehradu a dneska už jsme museli až na Povstání, ale to není zase o tolik dál. Samozřejmě, že kdyby nám ve firmě od zítřka volno nedali, tak bych sem stejně nešla. To už mi připadá dost o ústa. Hlavně po zkušenostech z MMF. Šéf se sem sice tekrát dostal, ale pak tady tvrdnul do deseti do večera, protože kvůli demonstrantům nemohl domů:o))))

Takže se mějte krásně, opatrujte se , já se budu zítra válet:o))))

Kelly 30. t

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 20.11.02 15:09

Irčo nic si z toho nedělej, moje mamka se prý otvírala víc než měsíc před termínem a nakonec mě ještě skoro týden přenášela:o) Takže se zbytečně neděs:o)))
Na jednu stranu mě mrzí, že tu zítra nebudu. Třeba by byly zajímavý reportáže:o)))
Nakonec ty uvidím i v televizi a určitě to bude bezpečnější.
 Kelly

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.11.02 17:18

Ahoj Sulanko,

koukám, že to se jménama ve Vaší rodině je nádhera, ale co, svátky se slaví, kdy si je lidi udělají :-)))

přesně jsem uvažovala jako Ty: Podolí, Apolinář a CAP. V CAPu se dá rodit do vody a myslím, že by mi to nebylo proti mysli. Na začátku těhotenství jsem měla problémy se zádama, tak jsem šla k léčiteli a ten mi řekl, že porod do vody vidí jako ideální a moc dlouho to trvat nebude. Ale moje gynekoložka mi doporučovala jen Apolináře a Podolí. Tak jsem si řekla, že Apolinář, jenže kolega má 3 měsíční holčičku a tak mi zkušeně radil, že u Apolináře mají porodní sálky oddělené jen plentou a když se tam zrovna některá snaží, nemusí to být zrovna příjemné. Oni rodili v Podolí, a tak jsem jim podlehla. Prý měli perfektní péči, samostatný porodní sál jako pokoj. Navíc se mi podařilo sehnat přes kolegyni „známého“ doktora, který se teď už o mě stará a jsem s ním domluvená i na porodu. Samozřejmě zadarmo to nebude, ale pokud to vyjde a postará se o mě se vším všudy, nejsem proti. Kolegova sestra zase nedávno rodila v CAPu a byla taky spokojená. Ono je to asi individuální, na koho narazíš. Někdo by už do Podolí nešel, někdo si ho nemůže vynachválit :_)))

Do Podolí jsem začala chodit přesně ve 26 týdnu. Do poradny od té doby chodím vlastně vždy po 14 dnech. Jen jednou to bylo po 3 týdnech. Když jsem tam byla poprvé, právě mi můj doktor řekl, že jsem víc otevřená, než je zdrávo a měla bych se proto šetřit. No do práce jsem samozřejmě chodila dál. Známa trubka obecná.
Takže: chodím tam už na 8 ráno, to tam ještě není tolik bab, ale i když jsem tam jednou přišla později, šlo to docela rychle, protože k sestrám do prenatální ambulance se chodí po 2 a následuje: moč, vážení, pokud se nevážíš doma, připomeň se kdyžtak s vypsáním MD, o to jsem si musela říct, potom tlak, případně odběry krve. Pak se jde ven a čeká se na doktora až se na Tebe dostane řada. Já si teda vždycky zavolám toho svého, takže nemám zkušenosti s tím, jak dlouho se čeká normálně.
Vlastně ani nevím, kdy přesně se přechází do porodnice. Já si to domluvila dřív a moje doktorka mě převedla bez problémů.
Byla jsem tam i na UZ, na ten se musíš objednat dost dlouho dopředu, já byla objednaná 3 týdny. Šel tam se mnou i přítel, to bylo v poho. I kazetu nám natočili + fotku, i když říkali, že už je to moc velké, že tam nebude nic vidět. No „Beredámka“ - pracovní název hi,hi, - složenina z Bereniky a Adámka, máme natočenýho a protože jsem hned křičela, že nechceme vědět, co to je, tak tyhle partie přejeli.

Tak to je asi celé o Podolí. Chystám se tam teď v pondělí po summitu tak jsem zvědavá, co bude nového :-)))

Tak zatím ahoj a hezky se kulať

Veronika 35 t.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.11.02 17:27

Ahoj kočky,

koukám, že nám to tu zítra prořídne. Já pracovala na Pražského povstání v budově bývalého Centrotexu, ale tam se snad nic neděje. Jen kolegyně mi psala, že tam lítají vrtulníky jak o život a asi je blbá atmosféra.

Jinak mě doktorka vyšetřovala taky pokaždé a teď v Podolí taky. Asi jak má který doktor přístup.

Tak zatím pa

Veronika 35 týden

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.02 18:22

Ahojky Veroniko,

diky moc za tvuj popis uvazovani, vis, taky mam v hlave na prvnim miste PODOLI kvuli tem porodnim salum a taky kvuli tomu, ze pokud se zadari a dostanu se na nadstandard, pojistovna 207 hradi 500Kc … i kdyz to by mi uhradili i v CAPu na Bulovce, kde to mam zase z domova blize … a tam by me zajimal ten zajimavy alternativni porod … ale taky jsem slysela, ze pokud je v CAPu zrovna plno, rodis na normalni porodnici … tak nevim.

Ja chodim k soukromemu doktorovi a chci u neho vydrzet co nejdele, je moc fajn a ma vse v ordinaci … taky me tlaci k porodu u Apolinare nebo v Motole…pry tam mi muze zaridit nejakeho dobreho doktora k porodu … za poplatek … mluvil o 7-10tis KC … jak je to u tebe? Zajima me to pro srovnani, nevim zda do toho jit ci ne, ach jo:-))

Taky kamoska z tehotenskeho cviceni bude rodit v Podoli, byla tam i na kurzu a moc si to pochvalovala, ma termin 5.12. a tak snad dostanu nejake cerstve reference … nakonec i na tebe si s radosti pockam a doufam, ze se nam hnedka po navratu z porodnice ozves.

Vás pracovni nazev miminka je bezvadny!!!:-))) Jsem asi jeste zvedavejsi nez ty copak to bude … at je to co je to hlavne ze to bude mit vsechno a bude zdrave, vid?

Jeste budu chvili premyslet a sbirat informace. Byla jsi se podivat v Podoli na porodni saly a pokoje? Na Vysvedceni vetsinou peji chvalu na porodni saly a nadstandardni pokoje … a taky na peci sester ..... asi je to fakt individualni a zalezi i na stesticku jak si s kym padnes do oka.

PReju bajo zbytek vecera a zitra papa

Sulanek, 32t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.02 00:27

Moc a moc blahopřeji a přeji hodně štěstíčka. Já jsem zase slavila svoje narozeniny v porodnici. Teď začínáme druhý pokus o druhé mimi, tak snad se už brzy připojím mezi bříškonosky.
 Jana

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 21.11.02 09:42

Ahojky,
těžko říct kolik nás tu dneska bude, ale každopádně vám všem přeji krásné ráno. Já jsem se právě nasnídala, hrozně hřešim, každý ráno totiž snídám něco sladkýho a v bříšku mám jak v pokojíčku. V práci fakt už nemám co dělat, tak jsem si přinesla dneska 2 časopisy (hi, už mi to snad všichni prominou). Mimi se pěkně mele, teď mi zrovna vrazilo jakousi část svého těla pod žebra a nehodlá uhnout, takže se u počítače pěkně kroutím:-) Tak doufám, že tu dneska nebudu sama a taky něco napíšete. Zatim čauky
Irena 33.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.02 10:32

Ahoj Irčo, já bych tady s tebou byla, ale mám v práci fofry, řítím se tady do finále,když všechno klapne podle mých představ (dohoda se šéfem a předání) tak jsem tady dneska naposledy a to je prostě úžasnej pocit!!! Tak jedu na plný plyn, budu tady do večera a od zítřka budu SNAD už doma.
Snídani jsem si taky dala sladkou, kakao a tvarohovou buchtu, takže k obědu mě čeká jen zeleniový salát (ale velký) se sýrem a celozrnné pečivo.
Tak přeji pěkný den! ČAU JOHANKA 31.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.02 11:08

Ahoj holky,
Ja taky snidam za:,–(ne na sladko, ani si neumim predstavit k snidani neco jako salam a vejce. Naucila jsem se na ryzovou mlecnou kasi a racio chlebik s marmeladou. Pribiram snad normalne, i kdyz bych brala tak o 2kg mene. Me doktor prohlizi tak jednou za 8 tydnu, a zda se mi to normalni. Jsem uzavrena a jsem za to rada.
Jinak vam Prazandam drzim palce, at to prezijete do patku bez problemu. Ja si ted hovim doma a relaxuji. V pondeli odletam do USA na par let, tak se nam narodi maly americanek. Sice se te dlouhe cesty i vseho noveho trochu bojim, ale na druhou stranu jsem na to uz docela zvykla, tak to s manzelem zvladnem. Mensi problem mame jen se zdravotnim pojistenim asi na 5 dni. Zjistila jsem, ze zadna pojistovna u nas nehradi zdravotni naklady spojene s potizemi v tehotenstvi po 6 mesici. Takze mi je to cestovni pojisteni, ktere pokryva dobu nez tam budu mit jejich, temer na nic, prijde mi to dost divny. Do ted jsme vporadku, tak to musim zatukat.
Preju vam vsem, at to dotahnete bez komplikaci az do porodu. Stejne se sem obcas juknu, bez internetu uz bych asi neprezila ani den.
Papa
Petrus 29.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.02 11:21

Tak Johanko, to je krásný, že už taky končíš, držim palečky ať všechno stihneš a hlavně se neužeň. Zeleninový salátek k obědu zní moc dobře a zdravě, takže přeji dobrou chuť.-)
pa Irena

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.02 12:04

Ahoj holčiny,

tak koukám, že se tu i něco děje. Johanko, Tys to teda vzala hopem :-))) Tak hezky pracuj, ať máš od zítřka pokoj.

Jen krátce o Aimy, už je v pohodě, tak se mi ulevilo. Byly jsme na procházce, ale s ní je to na hodinu, protože na vodítku moc nechce a na volno jí zase nestačím já. Jak uvidí „dvounožce“ :-))) jde s ním a já jsem jí jedno. Takže jedině vodítko a to madam trucuje.

Sleduju dění v TV, zatím nic moc. Mrknu na nato.idnes.cz, tak by měl být „přímý přenos“ veškerého dění. Sice bydlíme na Flóře, takže kousek, ale na Mírák se rozhodně na procházku nepohrneme.

Teda Petruš, Ty se máš. Snad budeš s náma v kontaktu, abys nám řekla, jak to chodí v Americe s porodama. Člověk to zná jen z filmů… tak jestli je to stejný. No hlavně buď opatrná, ať se Ti i mimi nic nestane.

Máte pravdu, jdu si udělat něco k jídlu. Teda vlastně tu mám nějaký čínský nudle zapečený s tuňákem a špenátem a sýrem, tak to si pochutnám.

Zatím ahojky

Veronika 35 t. (a od soboty už 36!!!! huráááá)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.02 12:07

Ahojky holky,

teeeda ja Vam obema zavidim, obe koncite a budete si uz jenom uzivat … taky bych to uz nejradeji zabalila, ale nejde to, je toho na predavani jeste hodne … myslim ze ani vse nestihneme, sef vymysli dalsi a dalsi ptakoviny … asi si bude muset nakonec poradit sam:-))) Uz ted se tomu smeju, prece se posledni tydny nebudu prepinat, tady v Polsku mi i tak staci ze delam od nevidim do nevidim … to se prece tehotnym nedela, ze? Vecer na hotelu ani nechodim se sefstvem na vecu, takhle pozde mi to stejne nedela dobre a potrebuju taky relaxovat … zadne ponocovani po tak narocnych dnech.

Taky si v posledni dobe docela dopravam sladke snidane, dneska jsem na stole objevila nutelu … tak co s ni, ze? … sup s ni na chlebicek … ten mi ale chutnal:-))) Hooodne dlouho jsem rano nic sladkeho nemohla pozrit, tak sis to ted vynahrazuji.

Mejte ses moc bajo a at Vam to klapne s tim poslednim dnem bez vrasek na cele!

PAPA

Sulanek, 32t

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 21.11.02 12:48

Tak vida, já se bála, že tu budu dneska sama a ono nééé. Verčo, já bych chtěla moc vidět vaší Aimy, musí být nádherná, podrbej ji aspoň ode mě na bříšku, jsem ráda, že už jí je dobře. S tim venčením jsi mě pobavila, připomíná mi to našeho kokršpaněla, který ač je již v letech (9), tak se furt chová jako trotl a lítá venku jak pometlo-deset kroků vpřed, 3 do strany a 5 dozadu. Zá:,–(ně nesnáší všechny pejsky, který jsou větší než on (kromě fenek) a miluje všechny menší:-) Prostě s čoklíkama je hrozná sranda. Sulanku, ty se moc v práci nepřepínej, není to zdravé:-)
Mějte se moc krásně!
Irena 33.t.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.02 12:58

Ja jsem takovy zavislacek na e-miminu ze tady sama byt ani nemuzes:-))) PRisti tyden vsak budu muset asi 3 dny abstinovat … budu mit tu konferenci … jak ja to preziju? Nejake zamestnanecke problemy mych evropskych kolegu mne ted opravdu vubec nezajimaji … no … dobra … snad to tam vydrzim…

Ted mi predali mi polsti kolegove darecek pro miminko … nadhernou zlutou rychlozavinovacku s bilyma kytickama … a k tomu bily sametovy overalek … to je vam tak naaaadherne … tu zavinovacku bych nevybrala lepe:-))) U nas jsem videla jenom hooodne barevne nebo naopak uplne bile … tak si asi poridim jednu tu bilou a melo by mi to snad stacit, ne?

Koukam ze pejska ma nejenom Veronika, ale i dalsi nastavajici maminky … jak to holky budete zvladat s temi zviratky?:-))) Ja bych asi psychicky nezvladla ranni venceni … jsem ranni spac … i kdyz s mimikem se to asi trochu taky zmeni … no jo, clovek nemuze mit vsechno, ze?:-)))

Mejte se bajo

Sulanek, 32t

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.02 13:39

Ahoj holčiny,

tak jsem měla strach, že tu bude mrtvo a ono živo jako nikdy :-)))) Akorát slyším lítat vrtulníky, je to takovej divnej pocit.

Aimy je zlatá, před chvílí mi usnula na mém bříšku a ve finále mě i vystrnadila ze sedačky. Divím se, že ještě nemá hlad. No až se vzbudí, dostane granule. Díky za vaši přízeň pro Aimy. Jak to budeme dělat, to opravdu nevím. Ale jak už jsem psala, varianta přítelova maminka bude v pohotovosti, kdyby to nešlo. Ale to by mi bylo asi líto. Měli bychom vlastně 2 miminka, no a jak s oblibou říkám, problémy řeším, až nastanou. Takže jsem teď v poho.

Sulanko, moc to nehroť s tou prací. Musí být pro Tebe asi důležitá, jako byla pro mě, protože jsem to vydržela do 34 týdne a teď jsem s prací v telefonickém a mejlíkovém spojení. Ale počkej na MD, to si teprve vychutnáš nemoct vstávat, jen třeba umýt nádobí je nepředstavitelný :-))))))) problém. Už skoro týden se chystám vybalit si tašku z práce a někam to nacpat, ale na to nějak nemám síla a náladu taky.

Myslím, že s miminkem všechny přehodnotíme naše hodnoty a priority. Mě ranní vstávání moc nevadí, jsem spíš skřivan, ale s přítelem jsme se dohodli, že já budu mít ranní služby a on ty večerní. On je zase sůva :-))) I když teď takový odpolední spánek… hmmmmmmmm, jen doporučuju. no vidíte, ještě chci přemístit věci na Beredámka ze šatny do přebalovacího pultu (je dřevěný z borovice a nejprve jsem ho ani nechtěla, ale zadní deska se dá dát pryč a je z toho moc hezká komoda), ale taky mi to nějak nejde. Pořád sleduju Aimy a když se probudí, hned najíst a jít s ní ven, abych tu nemusela moc po ní uklízet. Aspoň mě donutí se hýbat.

Tak se zatím mějte hezky

Veronika 35 t.

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 21.11.02 15:15

To my to máme s pejskama tak: máme 2 pejsky, oba zběsilý kokříky, jednoho koupila moje mamča, když jsem byla menší a starali jsme se o něj všichni, ale pak jsem se odstěhovala k manželovi a tak pejsek zůstal u mamči, no a druhýho kokříka má tchýně, takže venčit pejsky nemusim, jen občas, když je k nám některý z nich odložen. A vzhledem k tomu, že bydlíme v baráčku, tak to taky neni tak žhavý, přes den můžou lítat venku a 1× za den se s ním jde na delší procházku.
Jinak teď jsem si vyklidila v práci šuplíky a je to moc zvláštní pocit.....
Irena 33.t.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.02 15:31

Ahojky,

taky když jsem koukala na ten prázdný stůl a šuplíky vyklizený, bylo to divný. Tak prázdný stůl ani nepamatuju. V pondělí se chci do práce podívat, jak to tam zvládají. Jasně, každý je nahraditelný, tak i já, ale podívat se tam… to mi nedá.

Čusky Veronika 35 t.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.02 16:07

Koukam holky ze je ve vas kus nostalgie po opusteni pracoviste, ze? Taky me to ceka … jenom nevim kam se vyklidim … s nad to nebudu tahat domu:-)) Nejvetsi hruzu mam z toho, ze budu muset tu spoustu papiru nacpat do sanonu … tohle fakt nesnasim, mam vse v PC tak naco sanony, ze? Ale sef obcas donese nejaky papir at to nekam zalozim … kdyby tak vedel ze to zakladam do zakladacich supliku a cekam na konec:-))) Stejne to po mne nikdo nikdy nenajde, ani je to nezajima … kolega i sef jsou chlapi tak si tam ted mohou delat co chteji … chi!

Kdypak se budete vracet do prace? Myslim, ze jsme se tady sesly celkem parta matek cekatelek po 30tce a tak mne zajima, jak dlouho planujete zustat s drobeckem doma, jestli mate zajistene hlidani babickama ci chuvama atd.

Ja osobne se asi vratim do prace pomerne brzo … rodim v polovine ledna a v polovine zari bych chtela opet nastoupit … uprimne receno budu muset nastoupit … finance jsou nutne. Nejak jsem si spatne vybrala partnera a nechci s nim byt a tak se musim postarat sama … a to se budu stehovat snad uz v tom zari do nove postaveneho bytu a hypoteka se bude muset nejak splacet … ach jo! Jeste ze mam tak skvele rodice a tata mamu pusti za mnou do Praglu na vypomoc, oba jsou uz na duchode a tak si rozdeli vnoucata … tata bude na Morave pomahat brachovi s detmi a mama mne u PH … no, furt breceli ze uz jsou vsichni jejich pratele a znami dedci a babky tak maji nadilku a mohou se realizovat:-))) Jsem moc rada, ze mam takove rodice, vidim jak se chovaji k me skoro 4-lete neteri … moc si spolu rozumi … a ted maji maly trening s malou 3-mesicni neterinkou a tak na tu mou malou princeznu uz pujdou s profesionalnim pristupem:-)))
Je mi to fakt lito ze nezustanu s malou doma alespon rok az dva … kdybych vsak mela spolehliveho a milujiciho partnera, nevahala bych … kariera nekariera!!!

Tak jak jste na tom vy pracantky?

Hezky vecer vsem preje

Sulanek, 32t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.02 17:16

Sulanku,
nechtělo se mi registrovat, tak jsem anonymous, ale já teda návrat do práce zatim moc neplánuju, i když se mi asi stýskat trochu bude. Fakt ještě nevim jak to bude, rozhodně nechci návrat po půl roce. Ráda bych si mimčo vychutnala a starala se o něj. Taky nám budou penízky chybět, ale doufám, že to s manžílkem zvládnem. Jinak mě je teda 24, ale to snad až tak nevadí, ne? :-))) Takhle přes net se všechny rozdíly pěkně spláchnou, viď?
Irena 33.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 21.11.02 20:07

Ahoj holky,
Tak jsem to dneska v práci úspěšně zvládla ? to moje rozhodnutí skončit už dneska, rozumná domluva se šéfem a bleskové rozloučení s kolegama.
Jsem tak šťastná!!! Sice mi to ještě pořád nedochází a jsem z toho lehce mimo, ale už fakt do práce NEMUSÍM!!!!! Vybírám si od zítřka poslední dny dovolené, pak zajdu k doktorovi pro neschopenku na tu dobu do 6. týdnů před porodem a pak rovnou hurá na MD!
A protože v práci není za mě náhrada a není všechno předané, jak má být, tak jsme se dohodli, že kdyby bylo něco nutného občas potřeba, tak zajedu do práce vypomoct, taky jsem si musela nechat služební mobil (ach jo), abych byla na příjmu a radila kolegyni, která tam zůstala chudák na všechno sama.
Nejdřív jsem si myslela, že odejdu jen tak a že mě to vůbec nebude mrzet, ale když to přišlo a obcházela jsem kanceláře, zjistila jsem, že jsem z toho pěkně naměkko, venku před barákem jsem sedla do auta a začala bulet. Jsem normální? A přitom mě to v práci poslední dobou tak štvalo a tak jsem se na odchod těšila! No jo, to jsou ty city? a hormony?
Příští týden se tam ještě zastavím něco dodělat a vyřídit si nějaký papíry. Hurá, teď když už jsem skončila DOOPRAVDY, tak to vlastně znamená už jen hodně času na všechno, co si přeju a hlavně žádný stres!! A žádné vstávání!!
Vám, co ještě do práce budete chodit, přeju, abyste to zvládaly v pohodě, však se taky dočkáte.
Krásný pátek všem, ať vám to v práci rychle utíká a pěkný víkend!
Budu se připojovat z domova hlavně večer, protože za říjen, co jsem byla převážně doma, přišla tak nehorázná suma na faktuře za telefon, že se mi z toho udělalo zle? ani nebudu psát tu cifru… prostě hrůza. Teď už těch peněz tolik nebude, musíme šetřit:-)))
Mějte se, čau Johanka 31.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 21.11.02 20:39

Ahoj Sulanku,
chci tě jen uklidnit, že nejsi sama, kdo bude spěchat do práce. moje (naše) finanční situace taky není z důvodu splácení nového domečku nijak růžová a tedy plánuju brzký návrat do práce, i když nerada. Nemůžu říct, za jak dlouho mě to do práce začne nutit, protože si nedovedu představit, jaké to s tím drobečkem doma bude, jestli se mi bude po práci stýskat nebo ne… teď bych řekla, že ne:)) ale kdo ví, třeba mi začne doma brzo hrabat a budu hctít mezi lidi… taky bych se určitě ráda maličkýmu věnovala co nejdéle, ale bohužel víc než rok doma si asi nebudeme moct dovolit, pak začnu dělat když ne naplno, tak aspoň na 6 hodin nebo podle dohody. Hlídání nemáme zatím žádné, babičky jsou obě daleko, tak to budu řešit, až ta situace přijde, věřím tomu, že to vždycky nějak zařídit jde a péče o miminko jde v rozumné míře s prací skloubit (když se ta práce nepřehání).

JInak s těma maminama po 30tce jsi to myslela jako po 30.týdnu nebo po třicítce věkové?:) To je jedno, mně bude 30 příští rok a po třicátém týdnu teda jsem:)

S tím zakládáním papírů jsi mě pobavila… jsem taky bordelářka a dneska jsem likvidovala nejen stůl, ale taky bordel v šuplíkách a ve skříňkách a šanonech… zakládala jsem všechno možný a taky jsem hodně věcí prostě vyhodila (když na to několik měsíců nikdo nesáhl, proč se trápit tím, kam to založit:)??) A cítila jsem se tam dneska navečer docela divně, protože na tak uklizeném pracovišti bych dělat nemohla, není to můj styl. Bylo to tam takové cizí… prostě uklizené!
Taky mám hrůzu z toho, že po mně nikdo nic nenajde a že mi budou pořád telefonovat, co nadělám. V počítači taky nemám zrovna přehledno pro cizí oči, i když jsem se snažila to tam trochu „uklidit“ a zpřehlednit. No ale hlavně že jem to zvládla a jsem pryč!
Tak to taky brzy zvládni a nepřeháněj to, už máš na to „stadium“ aby ses šetřila! Ať ti to loučení a předávání vyjde, jak si představuješ.
Ahoj Johanka 31.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.02 21:06

Ahoj skoromaminy.
Tak vítám už i Johanku do spolku mamin-čekatelek, které jsou doma a intenzivně se připravují na svého drobečka.
Dneska jsem absolvovala další kontrolu u svého gynekologa. Všechno je v pořádku. Jen mi nabíral výtěr z pochva kvůli případné infekci, aby se stačila před porodem přeléčit. Teď už chodím každý týden. Dneska začínám 37.týden, takže do termínu porodu zbývají 4 týdny. Ten čas utíká jako kvapíkem. Mimi se předvádělo a celou dobu se intenzivně špulilo, kopalo a snad i dělalo kotrmelce:))). Jo a příště jdu na porodní sál - budou nám točit KTG /minotor/. Už se těším až uslyším nahlas tlukot srdíčka našeho špulíka.
Na mimi už snad máme připraveno všechno. Alespoň doufám. Ona nakonec praxe ukáže, co ještě potřebujeme a co jsem pořídili zbytečně. Takže si s tím nelámu hlavu.
Zítra v práci dělám menší rozlučkovou se svými kolegy. Dřív to nešlo, protože moje šéfová byla nepřítomná a bez ní by to nebylo ono. Je moc fajn. A je pravda, že hlavně díky ní jsem v práci vydržela do konce.
Z dalších aktivit jsem ještě zvládla objednat se na preventivní prohlídku k zubaři. Ble:(( Ne že bych tam chodila ráda, ale chci to zvládnout ještě před porodem. Pak to bude všechno přece jen náročnější.
Jů, já se tak moc těším na mimi a vlastně i na porod. Nějak nemám strach. Myslím, že to může být jeden z nejkrásnějších zážitků. A tentokrát ještě ke všemu předvánoční.
Krásný zbytek dne.
Iveta, 37.t.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.11.02 09:04

AHOJKY HOLKY,

jo, s tim vyrokem po 30tce jsem myslela po 30tem roce veku … ale menim to na po 30tem tydnu:-))) … mozna by byl lepsi vyraz kolem 30ky.-))) Ono je to ale fakt jedno, jak pise Irca, tady se stejne vsechno srovna a rozdily videt nejsou:-)))

K tomu brzkemu navratu do prace, pises ze nevis, jak se ti pak bude styskat … mohu napsat zkusenosti mych 2 kolegyn, ktere se vracely do prace po 7 a 8 mesicich s prckem doma … a obe to obrecely a to hodne … a myslim, ze jim to jeste stale drasa srdicko kdyz jsou mimo domov … a ja myslim, ze nas to ceka taky. Jedna ma zajistene minijesle a druha chuvu, ale obe tedy rozhodne nezustavaji v praci prescas a snazi se vypadnout co nejdrive … a to ta druha dela na zkraceny uvazek … 3 dny v praci, 2 dny doma. Jo holka, uvidime jak to pujde, verim ze to tady na e-miminu bude pokracovat dale a ze se budeme informovat … a spolecne si tady pobrecime:-)))

Jsi skvela, ze se ti povedlo tve vcerejsi predsevzeti dotahnout uspesne do konce a dneska si uz muzes uzivat doma … ja na ten posledni den v rachote ani pomyslet nechci …tesim se a zaroven se bojim … mozna te izolace, nevim… Taky se pak budu pripojovat z domova a predevsim vecer … mam za sebou taky zkusenost, kdy jsem byla v dubnu skoro mesic doma a psala disertacku a jako spravny zavislak si stahovala postu a chodila na pokec (udrzovani kontaktu je dulezite, chi) … no a kdyz mi prisel ucet, malem mne porazilo:-))).

Tak se bezim zapojit do pracovniho procesu … muj posledni den na polskem pracovisti…

Uzivejte si domaci pohodicku

PAPA

Sulanek, 32t

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.11.02 09:19

Cauky kocky,

jeste si neodpustim komentar k tem slzickam po opusteni pracoviste … myslim, ze je to ted normalni … ja mam pocit, ze mne dokaze ted rozbrecet uplne vsechno … stasne i nestasne … staci, kdyz si predstavim, ze uz za chvili se mi prcek narodi a ja ho budu drzet v naruci … a bude jenom muj … ne cizi … tak me to dojima … a chce se mi brecet … to se mi fakt dneska rano stalo pri ceste z hotelu do prace … az jsem z toho prejela odbocku a musela se vracet.-)))

Tobe Johanko nechali sluzebni mobil, mne nechaji sluzebni pocitac po celou dobu materske … uz vidim jak otravujou … a kdyby jenom jeden clovek, ale ja to rozdelila asi mezi 5 lidicek v ruznych lokalitach … tak cekam telefonaty a urgentni prosby z ruznych stran. Vcera se sef zajimal, kdy se chci vratit a hlavne jak a kdy a kde se budu pohybovat celou tu dobu … jsem ho sice trochu uklidnila, ze kdyz bude potreba s necim vypomoci, tak klido, ale at si vymysli zpusob odmeny, nebot oficialne me zaplatit po dobu materske nemuze a zadarmo pracovat nebudu … chi … je to chlap a k tomu jeste anglican a moc se divil, rikal, ze me stejne budou platit oni … jsem ho musela vyvest z omylu a uvedla jsme mu tu almuznu, kterou nebudu ovsem dostavat od podniku, ale od statu … tak pak zmlknul:-))) Mi bude stacit kdyz mi zaplati po navratu ve forme odmen, ale zadarmo ani kure nehrabe … to si radsi budu uzivat mimika v plnem rozsahu!!!

Ivet, ty uz to mas vaaaazne za par … ceka te to na Vanoce, co? To bude nadherny darecek… jeeeee … jsem opet dojata! S tim zubarem jsi mi pripomela, ze bych se mela taky jeste objednat, doktrka mi rikala, at jeste zajdu nez odejdu na materskou, ze to zna a pak uz se tam zase dlouho neukazu … no, asi ma pravdu, i tak k zubari nesnasim chodit:-)))

Mejte se holky bajo a preju nadherny vikend plny relaxace

Sulanek (zapometlivy) … ode dneska uz 33t (chi!)

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 22.11.02 10:15

Čau holčiny,
tak dnes se naposledy hlásím z práce. Johanko, moc gratuluju, jak jsi to úspěšně zvládla, tvoje pocity úplně chápu, slzy mi šly do očí i jen když jsem to četla, taky se mi bude stýskat, ale zatim to ustávám dobře. Přivláčela jsem do práce dneska „tunu“ chlebíčků a už jsme na nich s holkama pěkně zapracovaly:-) Dostala jsem dáreček na rozloučenou, teda ne já, ale spíš miminko - velkou deku na hraní a nad to tu hrazdičku, kde jsou zavěšený všelijaký cinkrlátka, je to moc hezký. Ještě jak tu píšete o tom zubaři-fuj, taky se musim ještě objednat, hodně mi krvácely dásně, ale koupila jsem si Lacalut a fakt mi to pomohlo, takže mi snad zuby nevypadaj:-) Ale každopádně mám ze zubaře větší hrůzu než z porodu. Tak já půjdu dodělat všechny restíky a pak sem ještě juknu.
Mějte se
Irena 33.t.

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 22.11.02 14:49

tak koukám, že se tu od rána nic nepohlo, já to v práci úspěšně zvládla a za 10 minut odcházím. vážně už je to tady.......mateřská dovolená:-)
krásný víkend všem
Irena 33.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.02 17:53

Ahoj těhulky.
V posleních týdnech se roztrhl pytel s těhulkami, které končí v práci. To znamená, že naše štěstíčka tady budou brzy s námi. Hůrá !!!
Dnešní dodatečná rozlučková v práci byla moc fajn.Užívali jsme si. Dostala jsem pro mimi krásný overálek, kabátek a ponoštičky. Všechno barevně sladěné, aby byl fešák nebo fešanda. A já nádhernou kytku.
Stejně jako část vás zvažuju, že asi po půl roce nastoupím na částečný úvazek do práce. Uvidíme, jak to všechno dopadne. Plánovat člověk může a … Takže se řadím mezi matky-macechy:)).
Hezký víkend.
Iveta, 37.t

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 23.11.02 21:37

Ahoj holky,
tak se mi po více než týdnu podařilo sestavit zpět počítač a celý den se odmítám podílet na rekonstrukci bytu, protože pročítám zpětně všechny vaše příspěvky.
Gratuluju všem nově těhotným!
Dalším těhulkám gratuluju k nástupu MD. To bude holky taková „dovolená“, jakou jste ještě nezažily! No tak vítejte… Mě začíná zítra (teda druhá).
Já byla ve 33. týdnu v poradně a vše je OK. Mimčo bylo otočený už hlavičkou dolů a pan doktor konstatoval, že je tam už solidně napasovaný a mělo by tedy už takhle vydržet. Tak snad hurá! Ale protože můj doktor je víc než sto kilometrů od Prahy, ukončili jsme naši „vzájemnou spolupráci“ a někdy začátkem prosince už mám jít na kontrolu do porodnice. Chtěl mě sice ještě objednat k sobě, ale protože jsem se i se synem cestou tam málem vybourala, naznala jsem, že už s tím cestováním končím. Vyjela jsem totiž ze zatáčky, za kterou stálo nijka neoznačený porouchaný auto, dostala jsem smyk a skončila napříč silnicí. Když jsme se konečně doklouzali a zastavili, ozvalo se ze zadu: „Nabourali jsme?“ Sdělila jsem synovi, že ne, načež mi odpověděl, že mu ale upadla svačina a hasiči…
Od minulého víkendu začala u nás rekonstrukce a stěhování (v rámci bytu, tedy škatule, škatule hejbejte se). Po dopolednách se snažím psát nějké seminárky na příšerná témata, přes den sháním dlaždice, věci na mimčo a po nocích se učím. No je toho teda docela dost. A to ještě manžel prchl na dva dny na nějakou zahraniční služebku. Už bych docela chtěla začít prát věci pro mimi, ale do tohohle nepořádku, mi to připadá nesmyslné. S rekonstrukcí se nám nějak nedaří, v pondělí příjde nějaký všeuměl, ale teprve ve středu nám dodají dlaždice. Ale žádný strach mi pro něj v mezidobí zajistili jiný úkol. Vynesli jsem totiž z jednoho pokoje obří starodávnej psací stůl a teprve poté jsme zjistili, že do jiného pokoje stůl nepůjde, protože zbývající futra mají o deset cm méně (stůl se rozložit nedá), takže ten pán bude muset bourat futra, haha. Taky budeme muset sehnat nějaké doborvolníky, kteří pohnou knihovnou, kterou prázdnou stěhovalo šest chlapů a mě se nějak nechce ji vyklízet. A finance se nám taky ztrácejí rychleji než jsme chtěli.
Taky se tu probíraly teploměry, tak jen z vlastní zkušenosti připojím, že ze všeho nejlepší byla obyčejná rychloběžka. Už jen proto, že je rychlo. Máme i digitální, ale to bylo vždycky nekonečný, navíc podměřuje a ne vždy stejně (cca o 5 destin stupně) a dudlík náš chlapeček omítal v jakékoli formě, takže to bych asi neuspěla.
Johanko, tan seznam, co jsi tady sepsala, byl super. Nemyslím si, že by byly Tvoje zásoby přehnaný. Já se poprpvé snažila držet se těch „oficiálních“ seznamů, a když se pak ukázalo, že má syn hodně špatný kyčle a museli jsme začít s obřím balením do bavlněných plen, byli jsme vlastně rázem bez oblečení. V dosahu nebyl žádný obchod a já z toho byla pekně vedle. Tentokrát mám věcí mnohem mnohem víc a jsem v klidu.
Zdravím všechny a přeju hezký zbytek víkendu!
Esterka 34. t.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »