Johanka a 32. týden těhotenství

Těhotenství

Ahoj všem šťastným těhulkám i zatím méně šťastným čekatelkám, tak tady máme 32. týden, pro mě to znamená konečně klídek, jsem totiž už definitivně doma a jsem opravdu strašně ráda, že jsem to takhle vyřešila, už jsem v práci jen ?přežívala? z posledních sil a hlavně to nepohodlné cestování mě psychicky vyčerpávalo? dočkala jsem se!

Sice mi poslední dny připadá, že mám víc všelijakého vyřizování a než obvykle, ale nějak mi to nevadí, hlavně, že si můžu konečně organizovat čas tak, jak sama potřebuju a tak to má být.

Jsem doma vlastně už od pátku minulého týdne, ale pořád někde lítám nebo něco dělám? ještě jsem se nezastavila, pořád nemůžu pochopit, jak se doma někdo může nudit.

A jsem ráda, že mám výbavičku připravenou už ve skříni, teď už bych se k tomu asi jen tak nedokopala, za necelý měsíc tu vlastně máme vánoce (a první miminka některých z vás - hurá) a pak to poletí, ani nebudeme vědět jak.

Holky, já už se tak strašně těším na miminko!! Jsem poslední dobou ze všeho taková ?hotová?, stačí mi vidět něčí miminko nebo dojemnou porodní scénu v televizi a jsem z toho celá naměkko, dokonce už se mi v noci zdají ulítlý sny o porodu a jsem taková citově zmatená? a až se tady začnou objevovat první zprávičky o vašich porodech, budu netrpělivá k zešílení!! I když maminky, co už mají svoje pokládky doma, říkají ?buď ráda, že máš ještě klid, že se vyspíš?? já se stejně těším!

Taky jsem se doma dneska konečně pustila do důkladnějšího úklidu (já strašně nerada uklízím), říkám si, že musím, dokud se můžu jakž takž hýbat, i když s ohýbáním je to horší:)) Začala jsem u kuchyně ? kompletním vyklízením linky a všech skříněk, už jsem se na to chystala dávno. A tak budu dál pokračovat s celým bytem (naštěstí je malinký), abychom pak mohli začít malovat a dělat znovu nepořádek:)

Mám novinku - od včerejška mám doma kočárek! I když jsem žádný zatím nechtěla, nevydržela jsem nátlak okolí ? řeči typu ?jak to chceš bez kočárku dělat??; ?ty jsi se zbláznila, budeš dítě tahat v babyvaku?; ?počkej, pak budeš litovat a shánět kočár na poslední chvíli v mrazu?? tak jsem využila nabídku jedné kamarádky a koupila od ní 2 roky starou sportovní Inglesinu za 4 tisíce, ani nevím, kolika-kombinace to je, ale dá se s tím vyvádět spousta věcí, hlavně je relativně lehký a skládací ? dá se nést jednou rukou a v pohodě se vejde do výtahu i se mnou, už jsem si to vyzkoušela. Tím se seznam chybějících věci zkracuje na pouhou autosedačku, ještě že tak.

Do města už mě stejně nikdo jen tak nedostane, stačí mi nutné pochůzky po doktorech apod., abych se parádně vytočila a vztekla ? lidi a lidi a lidi ? prostě všude v každou denní noční dobu a stupňuje se to s blížícími se svátky ? lepší je zalézt do peřin a nikam nejezdit. Dárečky pak nakoupíme někdy v noci těsně před vánocemi v Tescu nebo podobném ?zařízení? (jako každý rok) ? naštěstí jsme v rámci příbuzenstva rozumně domluveni, že si dáváme už pár let jen malé pozornosti nebo praktické spotřební věci, tak to nevidím jako problém mít nakoupeno během několika hodin. Důležitější by měla být pohodička, pěkně se sejít a v klidu posedět? než předstírat radost nad někdy nevhodnými dárky, ne?

Ještě přemýšlím o tom, jestli si nechat kočárek doma nebo ho odvézt jinam ? nejsem sice pověrčivá, ale přece jenom? máte a budete mít některá kočárek doma?

Mějte se moc hezky, užívejte si posledních teplých dnů, než začne sněžit a mrznout, ještě máme možnost chodit na příjemné procházky bez hrozícího úrazu na namrzlých chodnících:))

Odpoledne si někam do přírody zajdu, pohybu není nikdy dost.

Těším se na vaše nové zprávičky!

Johanka

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 27.11.02 07:32

Ahoj všem,

Johanko to nám to utíká, viď, vždycky než se naděju tak je v počítači Tvůj nový příspěvek. Ještě že tak. Taky se moc těším na ten náš pokládek, a přijde mi někdy strašně divný, že se budu dívat na „něco“, co bude ze mě, a že to bude živý tvoreček.
Kočárek mám koupený měsíc (už jsem tu popisovala cestu k „milejm zlatejm Německejm“), a jelikož jsem pověrčivá a v tomto případě jde o hodně, nechtěla jsem nic riskovat, a tak máme kočárek u tchýně (moji rodiče bydlí s námi, sice v jiném patře, ale střecha je společná :-)))). Chudák švagrová, má ho v dětském pokoji za dveřma, už složený, protože jsme si ho všichni chtěli vyzkoušet, no a přeci jenom pokoje v paneláku nejsou nijak velký. Ještě že jí je 23, tak pořád někde poletuje, už jen necelé 2 měsíce a uvolním jí prostor.
Takže, říká se, že kočárek nemá být pod jednou střechou s těhotnou. Jestli máš Johanko kam jinam kočárek na tu „chvíli“ uložit, tak bych byla pro abys to tak udělala.
Závidím Ti, že už jsi doma, mně doktor vypočítal ten nejposlednější termín nástupu na mateřskou na 8. 12.. Hurááááá, blíží se to, ale někdy mi připadá, že už to v práci nevydržím ani těch dnes 8 dní.
Mějte se hezky, a pište.
PetraK, 32. týden

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 27.11.02 08:43

Ahoj kuličky,

tak jsme byli včera konečně v poradně. Drobeček se má báječně, už je hlavičkou dolu a měl by tak už vydržet. Tak doufám, že si to nerozmyslí:o) Jak je velký sice nevim, ale váží cca 1800 g. To bude asi pěknej bumbrlíček:o) A jestli bude maličkej po mě, tak budeme mít maličký kulatý miminko:o))) No uvidíme, jsou to ještě dva měsíce, tak se může lecos změnit.

Mě se to tady taky krátí. Jsem docela ráda. Těším se , že budu letos péct na Vánoce. Ne , že bych jindy nepekla, ale dost mě to deprimovalo, protože jsem to musela stíhat po víkendech a mívala jsem toho plný zuby. Jinak by mě to docela i bavilo. Takže teď budu mít času dost , a když budu péct postupně a v klídku, tak si to pořádně vychutnám:o)

Johanko, já jsem taky docela pověrčivá a kočárek mám u mamky. Má sice taky pidi byt, ale je tam sama, takže se vejde. Možná je to blbost, stejně ostatní věci jako postýlka a výbavička jsou doma, ale pro klid duše ho doma nechci. Dokonce jsem tak ulítlá, že když jsme ho přivezli a vyzkoušeli, tak se musel vrátit do auta, protože k mamině se jelo až druhý den a přes noc jsem ho prostě doma mít nechtěla:o))) Magor co? :o))

Ty procházky ti docela závidím. To svědčí o tom, že máte v Brně na procházky podmínky. My tady v Praze máme pěkně hnusně. Buď je strašná mlha nebo prší. Dneska leje jako z konve, takže nějaký procházky vůbec nehrozí. Posledních tak 14 dní mám pocit, že se vůbec nerozednívá. Je permanentně zataženo, takže je pořád tma a je to pěkně depresivní. Už aby bylo jaro nebo aspoň sníh.

Tak já jdu ještě podělat nějaký ty restíky. Přes den sem ještě juknu, tak pište, ať to nám ještě pracujícím pěkně uteče.

Kelly 31. t

 
Baryna
Povídálka 45 příspěvků 27.11.02 10:15

Ahoj holky,
zdravím všechny,ať už jste pěkně v klídku doma nebo ještě v zaměstnání.
Já budu v práci zhruba tři týdny,přesněji do 20.prosince.Zdá se mi do v nedohlednu,ale kolegové pro mě udělali metr,visí vedle na zdi,a tak každý den poctivě stříhám a utíká to nějak rychleji.:-)
Já ty Vánoce letos chápu jaksi jinak-jsou pro mě nejen krásnými svátky,ale taky dočasným ukončením zaměstnání a začátek skutečných a zároveň konečných příprav na příchod miminka.Už se na něj strašně moc těším a manžílka to taky začíná pěkně chytat.Včera říkal,jakej už nosím pěknej „kopačák“ a že se to musí zdokumentovat pro příští generace.Tak si mě vyfotil hned z několika stran /teda v rámci slušnosti/ a dnes mě chce dokonce natáčet kamerou.:-)
V práci mě to už fakt docela unavuje,není to jako dřív.Autem mě už nikam neposílají /asi se o mě bojí/ a já mám problém vydržet sedět celý den u počítače nebo nad papíry.
Tak se alespoň snažím vypadnou kolem poledne.Nejdřív jdu na oběd, a pak podnikám takové soukromé těhotenské procházky za město.Tak se často prodlouží moje polední pauza z obvyklých 45minut na hodinu a půl.Dneska jdu ve dvě,protože jdu cvičit,takže je mi hned veseleji.
Na cvičení a plavání jsem se seznámila se třema kočkama,se kterýma máme skoro stejný termín,tak jsme si dělaly srandu,že budeme možná hekat hned vedle sebe nebo budeme třeba na stejném pokoji.
Výbavičku dokupuju po částech,každý týden něco.Chystat,prát a žehlit budu až po svátcích,až se všechno uklidní a bude víc času a klid.jenom doufám,že se mimčo nebude chtít podívat na svět o moc dřív než mám v plánu já.:-)
Kočárek už jsme objednali,látku jsem vybrala podle katalogu-modrou.Má přijít až po Novém roce.Prodavačka je zřejmě daleko pověrčivější než já,protože se nabídla,že nám ho tam schovají a manžel si pro něj může přifrčet klidně až se mimčo narodí.To je super,že?:-))
Johanko,jsem ráda,že sis ten kočárek taky nakonec pořídila.Upřímně řečeno,mně se taky nezdálo,že budeš bez kočáru,ale sama nejlíp uvidíš co vám bude s mimčem vyhovovat.
Holky,já doufám,že budem mít toho kluka jak řekl doktor,protože my máme všechno do modra-od toho kočárku až po dudlíky.Ale o víkendu nás pobavila moje mamka.Podívala se na to moje hrozivě se zvětšující bříško a řekla:„To je jasnej kluk,to bych se moc divila,kdyby z toho byla nakonec holka,to bych jí samým překvapením koupila celou růžovou výbavičku.“Tak ji beru za slovo.
Mějte se nádherně a vystavujte světu svoje bříška na obdiv.
Baryna 30.t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.11.02 10:17

Ahoj holčiny,

no jo, než se člověk naděje, už rodíme :-)
Ještě musím poděkovat Kelly za radu ohledně velikosti těhotenské podprsenky. Včera jsem totiž byla poprvé !!! - sice pozdě, ale aspoň že tak - na cvičení pro těhulky v Baby clubu Juklík. Najednou se tam uvolnilo místo, zavolali mi, a tak jsem tam šla. Holky, to bylo bezva. Před těhotenstvím jsem 3 x týdně chodila do posilovny, ale v těhotenství to Beredámkovi nedělalo dobře, takže jsme přestali :-)) A teď jsem se začala hýbat po asi 7 - 8 měsících. Cvičilo se na těch balónech, to tak úžasně pomůže páteři, odpočívala jak v pokojíčku. Takže kočky, jestli máte možnost, jednoznačně doporučuji. I když mě pořád bolí stydká kost a sem tam mi to dělalo problémy i při cvičení, doporučuju. Ale proč to píšu. Pak se tam probíraly záležitosti … no když se sejdou těhotné… tak o kojení, jak by se mělo bla, bla, bla, a tak jsem i já přispěla svou troškou do mlýna a zeptala se na velikost kojící podprsenky. Instruktorka a již zkušené maminky radily, že už se teď dá koupit (tak měsíc před porodem) velikost, jakou máme teď.Že se prsa teda nalejou, ale potom zase splasknou. Ale udělala bych to jako Kelly, tj. o 1 číslo větší objem i košíčky. Takže dnes s Aimy vyrážíme nakupovat. To bude :-))) Máme v plánu se podívat po autosedačce, kojící podprsence a ještě nemáme odsávačku na mléko. To tam taky radily, aby se pořídila, i když chceme kojit, protože to prso by se mělo „vykojit“ :-))) to je mi výraz - celé. A další rady o kojení:

  • odsáté mléko, pokud ho máme hodně, se dá mrazit!!! Ve standardních mrazácích tj. asi - 18 oC až 3 měsíce, buď v mikrotenových pytlících nebo doporučují umělohmotné lahvičky. Vždycky ale nezapomeňte napsat datum. Té instruktorce se to osvědčilo v době, když už měla málo mléka. U mrazniček, kde je jen asi - 5oC vydrží max. 1 měsíc. A nespotřebované rozmražené mléko vydrží do druhého dne. To samé „čerstvé“ odstříkané vydrží v lednici do druhého dne.
  • taky doporučovaly kojit cca 10 min. z jednoho prsu a potom 10 min. z druhého prsu. Ale samozřejmě se dají prsa střídat, ale pak se to druhé (neodkojené) musí odstříkat. To jsem teda moc nepochopila, ale snad v porodnici nám poradí :-)))

Holčiny, já jsem teda taky pověrčivá, ale kočárek už máme doma. Ale taky proč: kamarádka mi půjčila od své sestry (možná jsem to už psala) kočárek na balkón a ten už máme doma delší dobu, než jsme koupili ten nový. A když jsme si jeli pro nový, auto bylo zarovnané a „potenciální“ tchýně, jestli ho teda vyložíme. Už předtím jsme se bavili, že když už máme jeden kočárek doma, tak tam vezmeme i ten druhý. Takže jsme nic nevykládali a máme ho doma. Říkám si, že kdyby se teď Beredámek narodil, už by se nic nestalo, kočárek nekočárek. A Aimy si pod ním udělala denní ložír :-)))

Johanko, jo, jo, myslela jsem si, že se budu nudit, ale naopak. Každý den máme s Aimy nějaký program, třeba očkování, pak cesta do poradny a do mé práce, dnes to nakupování, zítra jdeme s holčinama z práce na obídek a Aimy s náma… ještě pořád nemám vybalenou tašku z práce, potřebuju přemístit Beredámkovi věci do přebalovacího stolu… no včera jsme taky uklízely… ono to tak letí, že za chvíli máme mimi doma :-))) Je fakt, že bychom si měly teď užívat volna, protože po porodu si už asi hned tak neodpočineme.

To jsem se zase rozkecala, tak se jdu ospršit, já vím, je 10:15 a já pořád ve spacím triku, ale nikam nespěcháme :-)))

Zatím ahojte

Veronika 36 t.

 
Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 27.11.02 10:30

Ahoj holky,
tak se zas po dlouhé době hlásím.Byla jsem teď v práci dva měsíce sama,takže jsem nestíhala ani otevřít internet natož si něco přečíst.Od pondělka tu mám novou pani,ale zase jí musím zaučovat takže toho času stejně moc nemám.Tak jsem sem jen na okamžik vlítla abych vám řekla,že se máme s mimískem fajn a těšíme se na další kontrolu,kterou máme 10.12. Už se nemůžu dočkat,ten měsíc je hrozně dlouhý a když se prcek nehýbe tak si obča říkám jestli tam vůbec ještě je :o)
Tak se mějte moc krásně a já se snad za pár dní zase objevím.
 Hanča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 10:57

Ahoj Johanka!
Nikdy predtým som nepočula o tom, že kočík nesmie byť pod jednou strechou s tehotnou. Pri mojom prvom tehotenstve som mala kočík doma skoro od 16. týždňa. Narodila sa nám rozkošná dcérka Simonka, ale z pôrodnice sme si ju už domov neodniesli…
Teraz som tehotná opäť, ale hneď dnes sa postarám o to, aby kočiarik zmizol :).
Iva (19. t)

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 27.11.02 12:40

Ahoj holčiny,
tak jsem zase tady, ani nevíte jak se mi po vás stýská. Jak jsi tu psala Kelly, je to hrozná závislost a fakt mi moc chybí, že se nemůžu připojovat, když se mi zachce. Ale snad po novém roce bych mohla mít počítač a připojení už i z domova. Dneska je opravdu obzvlášť hnusně, takže o nějakých procházkách nemůže být ani řeči:-(( Jinak já se spíš zatim jen tak poflakuju, do praní miminčích věcí jsem se ještě nepustila, vidím to až na příští týden. Taky se těším jak si letos užiju pečení cukroví, takhle když na to má člověk čas, tak si to jinak vychutná. Jo dej mi pak Kelly vědět, jak se ti líbilo v těch Neratovicích. Johanko, kočárek se ti určitě neztratí a za tu cenu si myslim, že je super. My máme schovaný kočárek v garáži, neměli jsme kam jinam ho dát. Mimi se mi pěkně mele v bříšku, čím dál tím víc:-)) Už se na něj taky hrozně moc těšíme. Včera jsem byli u známých, kteří mají 2 měsíčního chlapečka a byl naprosto slaďoučkej, baculatej a dělal různý ksichtíky. No ale taky se už brzo dočkáme. Tak to by bylo ode mě všechno, ještě posílám podrbání za ouškem pro Aimy! Mějte se moc krásně a kdo ještě pracuje, tak ať to tam nějak vydrží, i když je to opruz.
pááá
Irena 34.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 13:18

Ahoj!
tohle musi byt asi nejaka specialne jenom ceska povera. Mame hodne znamych cizincu a nikdo o tomhle taky neslysel. My to mame celkem jednoduchy. Kocarek jsme kupovali od sousedky a ona nam ho tam do porodu necha.
Hodne stesti!
ahoj, Kveta (29.t)

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 27.11.02 14:45

Irenko určitě se ozvu. Doufám, že se nějak na ten net dostanu, když ne, tak mám aspoň ten mobil. Včera už jsem se domlouvala s doktorem, jestli mám ještě přijít k němu, tak mi bylo řečeno, že se mám v těch Neratovicích zeptat od kdy mě tam chtějí a víceméně už jsme se rozloučili. Akorát prý kdyby mě chtěli později než ve 36. týdnu, tak mám ještě přijít ke svýmu. Tak jsem docela zvědavá, kdo se mě ujme:o)))

Kelly 31. t

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.11.02 14:47

Ahoj kočky,

tak jsem tu zas. Iren, díky za vzkaz pro Aimy. Jela jsem s ní nakupovat tu autosedačku a protože se pronese, zůstala v autě. Jen po mě hodila očkem a ujistila se, že se zase vrátím a spala dál. Jinak když se probudí, je to pěknej ďáblík. Dala jsem jí oběd a ten svůj jsem si zatím připravovala. A jelikož mě nebaví jíst sama v jídelně, jím v obýváku u nízkého stolku. No máte vidět, co vyvádí. Ale uznám, že kuřecí maso je rozhodně lepší než granule. Sem tam jí něco „lidského“ dám a po tom se může utlouct. :-)))

Tak mám autosedačkuuu­uuu!!!!!!! Hurááááá. No jo, jenže já a sama v krámě na Čerňáku, kde jich tak odhadem měli 30!!!! A samozřejmě, že se mi musí líbit ta nejdražší :-))) Tak jsem si tam tak korzovala, nejméně třikrát obešla všechny regály se sedačkama a stejně to vyhrála ta, která mi „udělala cink“ hned na poprvé. Tohle taky ráda říkám, protože když něco „udělá cink“, má se to koupit a nečekat na něco dalšího. Pak bych toho stejně litovala a vracela se tam znova a oni by ji neměli. Máme kočárek MAXI COSI QUEENY a tahle autosedačka se dá do něho zacvaknout. Měli ještě do ní fusáček, ale jen ten stál 2600,–, což už mi připadlo zcestný, když některý sedačky stojí tolik jako fusáček. Fusaků jiných je dost a dek taky, tak Bererámek nemusí být zase takový frajer :-)))

Taky jsem si zkoušela tu kojící podprsenku. No kočky, já fakt nevím. Teď mám 80 C a 80 D nebo 85 D, to jsou teda stany :-))) a vypadají děsivě :-(((((((( To abych se oblíkala ve sklepě hi,hi,hi. Jedna byla docela dobrá, ale zase ne bavlněná, jak říkají, že má být. Ale vypadala o dost líp. No jednu asi zkusím a pak se uvidí, „jak vyrosteme“ :-)))))))

Tak zatím čusky a pište, pište.

Ahoj Veronika 36 týden

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 27.11.02 15:04

Veru s těma stanama jsi mě docela pobavila. Vzpoměla jsem si na svojí mamku, když mi vyprávěla jak si ona kupovala kojící podprsenku:o)) Než otěhotněla, tak měla slušný čtyřky, takže si dovedeš představit jaký měla poprsí po nalití:o) A když jí v krámě ukázaly tu v její velikosti, tak se tak styděla, že řekla, že to není pro ní, že jí radši nevezme a pak jí šla koupit babička jinam:o)))
Jinak koukám, že číslem na tom budem asi stejně. Taky mám teď nějakých 80C ( z původních 75B ), takže říkáš, že se nemám zhrozit, až mi ukážou tu očíslo větší? Tak já se na to aspoň psychicky připravím:o)))

čusky Kelly 31. t

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.11.02 16:09

Ahoj Kelly,

no jo, ještě zvlášť, když jsem si ji zkusila. Jedna byla bavlněná, sice příjemná, ale ty košíčky dosahovaly až k ramenůůůůmmmm, no děs běs. Ta druhá byla s lycrou (ale mám dilema, říkají, že lepší je bavlněná a pak vyber si :-))) a nebyla tak hrozná.
Přesně, 75 B jsem taky měla. No jednu asi tu s lycrou 80 D (bože, to je síla, tohle má moje máma) si koupím, a pak se uvidí. Víc jich asi kupovat nebudu. Kdyžtak to přemáchnu, dám na topení a než to uschne, vtěstnám se do té, co teď nosím.

Zatím ahojky Veronika 36 t.

 
Janik2
Povídálka 35 příspěvků 27.11.02 19:47

Ahoj Johanko a ostatní těhulky, čekatelky!
Moc a moc Vás všechny zdravím. Píšu sice svůj vlastní dvojčátkovský deníček, ale tento týden mám tak nabitý program, že než co bych něco sesmolila a dostalo se to na stránky, bude tohle rychlejší. Snad Vám to nikomu nevadí, když se k Vám protentokrát „přifařím“.

U nás už propukla pravá miminkovská euforie, protože naši chtěli už za každou cenu koupit postýlky pro naše dvě princezničky. A když jsme už byli u toho nakupování, vzali k tomu ještě zdravotní matrace, konstrukce na nebesa a hrací kolotoče. A my jsme koupili prací antialergické přikrývky, povlečení a prostěradla. Docela slušná útrata v jedno dopoledne.

Minulý týden mě přepadla nějaká šílená chřipajzna, díky které jsem kilčo zhubla, takže ač jsem 14 dní od poslední poradny, ještě nemám udávanou váhu z minula.
Jsem v 25. týdnu a mám 8 kg navíc. Ale připadám si už jak slonice.

Jo, měla bych na Vás jednu prosbu. A velkou! Vy všichni jste už „skoro před rozsypáním“, tudíž máte naštudováno vše o nároku na MD, kdy a jak na ní odejít a co je nejvýhodnější. Já jsem si teď dopisovala s mým doktorem a ptala se ho na můj možný nástup na MD. Ač je to ještě daleko, potřebovala jsem info kvůli vybrání si mé dosud nevyčerpané 30i denní dovolené. Jsem od začátku na neschopence a ráda bych si to spočítala tak, abych na ukončenou pracovní neschopnost navázala dovolenou a hned na ní mateřskou dovolenou. Protože mám termín 18.3.03, připadnul by nástup 8i týdenní „předporodní“ MD na 21.1.03. Pokud bych před ní měla těch 30 dní dovču, vyšlo by ukončení neschopenky už na 6.12., což je příští týden. Jenže pan doktor mi napsal, že na MD bych měla nastoupit 6 týdnů před termínem, což je 4.2.
Poraďte mi prosím. Je hodně pravděpodobné, že asi do termínu děti nedonosím. Kdysi jsem někde četla, že pokud žena odejde na MD 6 týdnů před termínem a povede se jí porodit dřív, stejně se jí těch 6 týdnů počítá, i když vybrala třeba jen 3. Že se to nedá převést na dobu po porodu. Jak je to?
Vím, že při dvojčatech je nárok na 37 týdnů MD, ale pokud by byla pravda výše uvedené, přece se nenechám „ošidit“.
Jak to řešíte Vy, mamči čekatelky? Mohl by mi to někdo z Vás trochu vysvětlit? Mám nárok jít na MD 8 týdnů před termínem, nebo o tom musí rozhodnout lékař?
Budu Vám vděčná za každičkou informaci.

Přeju Vám všem bezproblémovou poslední čtvrtinu těhotenství, hlavně pevné zdravíčko a hodně pohody.
Srdečně Vás zdraví Janik + 2 princezny, 25.t

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.11.02 22:14

Ahoj Janiku,

obecně je nástup na MD nejdříve 8 a zpravidla 6 týdnů před plánovaným termínem porodu. Nedávno se tu rozebíralo, jestli má nějaký vliv doba předchozí nemocenské. To opravdu nevím a určitě by Ti to mohl říct Tvůj zaměstnavatel, resp. mzdová účetní. Podle zákoníku práce je to takto:
vyčerpá-li zaměstnankyně z MD před porodem méně než 6 týdnů, protože porod nastal dříve než určil lékař, náleží MD ode dne jejího nástupu až do uplynutí 28, resp. v Tvém případě (dvojčata) 37 týdnů. Vyčerpá-li zaměstnankyně z MD před porodem méně než 6 týdnů z jiného důvodu, poskytne se jí MD ode dne porodu jen do uplynutí 22, resp. u Tebe :-))) 31 týdnů.

Já teda přesně nevím, ale zdá se mi, že na to, že čekáš dvojčata, je 8 kilo v poho :-))) Moc Ti přeju ty Tvoje princezničky, taky bych chtěla jednu, ale pro nás to bude překvapení.

Tak ať Ti to dobře dopadne, holčičky jsou zdravé a hodně štěstí

¨přeje Veronika 36 t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 23:40

Ahoj holky!
Vy tady řešíte tu pověru s kočárkem. My jsme měli také kočárek u tchýně, než se Ondra narodil. Teď se pokoušíme o druhé mimi, a tak mě napadlo, že když se to povede, tak ten kočárek (vlastně kočárky, počítám-li i golfky) budu mít chtě-nechtě doma celé těhotenství. Ondrovi bude 20 měsíců a bez kočárku se zatím neobejdeme. Nevíte, jak to je? Platí to na všechny kočárky, nebo jen na nové? Nakonec pověrčivá moc nejsme, ale tohle mě zaujalo.
 Jana

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 28.11.02 08:51

Ahoj holky,

fakt jsem se pobavila u příspěvku ohledně podprsenek. Teda Verčo, Tobě se zdají být stany u 80 D a co mám říkat já, když už teď mám 80 E? A tu 80 jenom kvůli tomu, že s objemem 75 už tak hluboký košíčky ani nevyrábějí. Úplně se bojím jít se na tu „erotickou“ podprsenku podívat. To abych se ptala po 80 F, no nazdar. Máme to sice v rodě, máma říkala, že měla větší prso při kojení než já hlavu :-)))))). Jsem na sebe zvědavá, jak to vyřeším, asi se půjdu poptat po krámech už zítra, abych ten horor měla za sebou.
Užívej si s Aimy, taky mám pejska, dobrmanku 6,5 let, a musím říct, že s pejskem je ten život takový nějaký krásnější, i když bych ji taky kolikrát nejradši přetrhla.
Ahoj, PetraK, 32. týden

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.11.02 09:57

Ahoj Petro,

tak to Ti teda přeju úspěšný hledání :-))) I když manželka bratrance si žádnou speciální kojící nepořizovala a koupila si normální podprsenku, jen o něco větší. Taky jsem si říkala, jestli to nemám takhle udělat. Ale ta jedna kojící se snad snese.
Tak držím pěsti.

Máš pravdu, s pejskem je to príma. Já jsem na ně zvyklá, s bývalým manželem jsme meli 2 český teriéry.

Tak zatím pa Veronika 36 t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.11.02 10:37

Ahoj Jani,

tak tohle nevím, ale přizpůsobila bych si to sobě, takže to platí jen na nové kočárky :-))))

Ahoj V.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 12:52

Ahojky těhulky
konečně jsem objevila nějaké příjemné miminkovské stránky se spoustou milých těhulek. Při přečtení Johančiných komentářů mám sice pocit, že to máte všechny „za pár“, ale snad se od Vás ještě stihnu hodně přiučit. Miminko čekám poprvé a zítra startuji 18 týden. Z výbavičky ještě nemám vůbec nic, ale vím jistě, že kočárek doma mít nebudu. Na tuhle pověru opravdu věřím, už proto, že znám někoho, komu se to přihodilo. Myslím ale, že jde opravdu jen o kočárek pod jednou střechou, je to tak???
Ani nevím, kdy se má začít nakupovat výbavička a nemůžu se rozhodnout jestli mám chtít vědět zda čekáme holčičku, nebo kluka. A co vy, víte to???? Včera jsem si koupila knihu Magický měsíc, která je fakt zajímavá, je to o vlivu měsíce na člověka a dá se v ní určit pohlaví děťátka, ale musíte znát přesný den početí a já si nejsem úplně jistá. Musím si přečíst taky Vaše dřívější dopísky abych se neptala na něco, co už dávno všechny víte. Tak se mějte moc krásně, Vy co už jste doma /strašně závidím/ si to hezky užívejte.Darina 17t

 
Myska3
Povídálka 29 příspěvků 28.11.02 13:02

Ahoj holky,
já sice nejsem tak daleko ve svém těhotenství a navíc občas píšu do deníčku k Mikisce,ale mám dotaz. Vy jste totiž o dost napřed než já,já jsem v 11.t. a musela jsem si už před měsícem koupit podprsenku 80C a druhou dokonce 80D.Sice mám původní 80B,ale stejně,co budu nosit na konci těhotenství až budu tak daleko jako vy? Trochu jste mě vyděsily,proto se takhle ptám.
Díky Myška-Jana

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 28.11.02 13:06

Pověra se prý opravdu vztahuje jen na kočárek, já jsem začala kupovat věci na mimčo v 26. týdnu a v pohodě jsem to stihla. Pohlaví mimča jsme si říct nechali, holt jsme zvědaví, ale je to otázka názoru. Já čekám kluka a protože jsme chtěli holčičku, tak bylo dobře, že jsme to věděli dopředu, aspoň jsme se s tím smířili, a dnes se i na chlapečka moc těšíme.
Ahoj, PetraK, 32. týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 14:09

Ahoj Myško,

já už tedy nejsem těhotná 3,5 měsíce (hehe, máme krásnou holčičku), ale doufám, že ti poradím - prsa se zvětšují na začátku těhotenství (tedy tam, kde jsi ty) a pak se to zastaví až do porodu. Takže s největší pravděpodobností nebudeš potřebovat větší podprsenku než máš teď. Maximálně první dva týdny kojení budeš mít prsa „nalitá“, ale jakmile se tvorba mléka srovná s potřebami děťátka, prsa se zase trošku „zmenší“.

Pro srovnání tvorby mléka s potřebami miminka je dobré odstříkávat jenom, když už „to není k vydržení“, tedy neodstříkávat jenom proto, že prso „se musí vykojit“ (to je naprostý nesmysl).

Doufám, že jsem trochu poradila, přeju báječné těhotenství a krásné zdravé miminko.

Bublina

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 28.11.02 16:20

Ahoj Janíku,
Reaguju na ten nástup na MD, už jsme to tady x-krát řešily a já jsem si na x-místech ověřovala informace v době, kdy jsem taky tápala.. takže:
Klidně nastup nd MD až 6. týdnů před očekávaným datem porodu. To, že porodíš dřív, nemá vliv na zkrácení MD, protože jsi dřívější porod nemohla nijak ovlivnit ? to se koneckonců můe přece stát běžně i nám, co čekáme jen jedno mimčo - budeš mít pořád nárok na těch 37 týdnů! Tak se nenech nikým oblbnout, že máš jít 8 týdnů před, mě se taky snažila doktorka nabulíkovat, že mi neschopenku ukončí 8.týdnů před porodem, ale nenechala jsem se! Asi chtěla ušetřit státu peníze a mě ošidit o 6.500 Kč, o který bych přišla.
Takže neschopenku si nech ukončit tak, aby sis vybrala těch 30 dnů dovolené (to už ale nestihneš) a 6 týdnů před termínem porodu pokračovala v MD? pozor ale na doktora, aby ti pak neposunul datum porodu na dřív, fakt vždycky záleží na lékaři, jak se domluvíte, co to napíše do papírů!
Anebo ještě lepší řešení ? ale musela by ses domluvit se zaměstnavatelem ? buď na neschopence až do MD a dovolenou si nech proplatit. Nebo si dovolenou převeď do r. 2003 a dostaneš ji proplacenou v r.2004, pak se ti budou peníze taky hodit, ne?
Měj se krásně, ať ti dvojčátka dál pěkně rostou a ještě nepospíchají na svět!

Jinak vzkaz pro ostatní holky: nemám vůbec čas ( i když jsem doma), takže se připojuju jen občas a jsem ostuda, že nic nepíšu? snad to v nejbližších dnech napravím!

A ještě rada, která se ke mně dostala od jedné porodní asistentky ohledně výběru podprsenky na kojení (do porodnice): už teď, asi tak 1-2 měsíce před porodem se prý dá vybrat podprda tak, že si koupíme prostě o číslo větší a o stupeň větší obvod, než nosíme dneska, pravidlem by mělo být za současného stavu při zkoušení podprsenky narvat do košíčků 5 ks těch jednorázových podprsenkových vložek ? mělo by to vyjít:)))) Ale máme si koupit jen jednu, je to fakt jenom na tu chvíli nalitých prsou, jak píše níže Bublina, u někoho na pár dnů, u někoho na 2 týdny a pak nám takhle bude velká! Já osobně budu pořizovat kojicí podprsenku jednu větší na nalitý prsa a druhou tak velkou, aby mi byla teď (možná o malinko větší). Taky půjdou dolů nějaký ty kila (doufám) a tím se zmenší i obvod.
Ahoj Johanka 32.t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.11.02 16:39

Ahoj Dari,

já spoustu věcí dostala, ale nějakou tu parádu jsem začala kupovat až v 8. (lunárním) měsíci, to už jsem si říkala, že mimi už může přežít.

A co to bude? To nevíme, stejně to nemůžeme ovlivnit a aspoň to bude překvapení. Všichni říkají, že kluk, že prý jsem se vůbec nezměnila a sluší mi to :-))) Jen 3 ženský podle prstýnku na niti nebo jehle říkaly, že to bude holčička. Tak si vyber :-)))

Kočárek teda máme doma, protože jsme tu už měli jeden na balkon, tak jsme si řekli, že tu budeme mít oba. Snad nám to vyjde :-)))

Zatím ahoj Veronika 36 týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 19:06

Ahoj všetky,
tak mi už sme od pobytu v nemocnici tiež doma. Mala som ešte veľa dovolenky, tak ju teraz čerpám a potom nastúpim posledný možný termín normálne na materskú. Odkedy som si poležala v nemocnici, tak už chodíme k lekárovi každý týždeň. Malinká pekne rastie a ja mám aspoň istotu, že je všetko OK. Cítime sa dobre, všetky vyšetrenia v pohode, tak už len odrátavame. Internet doma nemám, tak som teraz odkázaná na netovú kaviareň, ale to nevadí, mám ju hneď za domom. Takže stíham rýchlo čítať a občas aj niečo napíšem. Majte sa zatial krásne, ponáhlam domov, lebo ideme zložiť postielku pre našu krásavicu :-) Pekný večer
KatkaK. 33t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 20:35

Ahoj Petro,

až budeš shánět tu podprsenku, ptej se na značku Anita. U některých typů se vyrábí až do velikosti košíčku H. A navíc je to docela hezké a kvalitní prádlo.

Petra, ale J.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.11.02 21:38

Ahojky holky,

tak jsem zase tady … konecne … mam za sebou narocne 3 dny …tedy svym zpusobem narocne … pracovne jsem se tedy moc nepremahala, ale spolecensky ano:-)) V utery jsme meli rocni pracovni miting (par prezentaci, zadna prehanka … chi) … hlavne bylo hoooodne jidla a pak jsme hrali curling … to je ta nova olympijska disciplina, jak se na lede hazeji kameny a par zametacu pred temi kameny zameta:-))) Byla to legrace i kdyz jsem mela trochu strach z toho klouzani po lede, nastesti jsem mela pozici stratega a tak jsem nezametala, pouze jsem posilala kameny a ukazovala kam to ma kdo hodit … chi … to byla ale prca … vsichni jsme to hrali poprve. Musim se vsak pochlubit, ze jsem hodila posledni vitezny kamen!!!! … to bylo trochu adrenalinu na konec:-)))
No… a dalsi dva dny jsem pokracovala zamestaneckou konferenci … zase spoustu jidla a dobrutek … jeste ted me pali z toho vseho zaha a vaha se nejak divne kolisa … tedy nekolisa:-))) … ukazuje trochu vice … ale co, mesic jsem nepribrala ani deko a myslim ze tohle 3-denni prejidani bude zase po vikendu dolu az se budu zivit jako normalni clovek:-)))

Musim se pripojit k diskusi o kocarku pod jednou strechou … sice jsem poverciva … tedy tak trochu, kocarek jsem si koupila a mam ho doma uz asi mesic… sice u segry v pokoji, ale ten je jenom vedle meho … nemel kam jit tady v Praze, tak musi s nami bydlet. Verim sice tomu, ze kdybych mela rodice tady a ne na Morave, bydlel by u nich, ale neni tomu tak … tak se snazim na povery neverit. Zena meho bratrance ho taky mela doma dlouho pred porodem a vse je v pohode, jejich holcicka prisla na svet uplne v pohode a je sladoucka. Myslim si, ze jde opravdu spise o pocit a tvou viru, ta by te mohla hodne ovlivnit, ale pokud nemas blby pocit, kasli na to Johanko … jak tady nekdo podotknul, je to pouze ceska povera!

Johanko, pises ze mas toho hodne i na materske … jo, to verim, uz ted vim co vse budu muset vyridit a zaridit za ten tyden a pul nez odjedu na Moravu k rodi***** … a to v praci odevzdam auto a budu jezdit MHD … pravda vsak je, ze v Praze se po centru stejne pohybuje lepe tou MHD, autem je to OK tak akurat na kraje mesta.

Veroniko, pises jak si pochvalujes cviceni na mici …se ti ani nedivim, ja jeden mic vlastnila uz predtim nez jsem otehotnela a taky jsem chodila na cviceni na micich … normalni, ne pro tehotne. A kdyz me pak v tehotenstvi zacali bolet zada, snazila jsem se na tom mici radit i sama a nakonec jsem sis koupila cviceni pro tehulky na videokazete, zakoupila jeste jeden mic vetsi a od te doby cvicim doma … skoro pravidelne:-))) … no jo, nekdy jsem lina:-))) … ale musim rici, ze mi to dela moc dobre. Dokonce chodim na cviceni pro tehulky na Cerny Most do Factory s Vladkou Paryzkovou (tu videokazetu natocila prave ona) a tam se cvici jednak v posilovne a jednak v telocvicne s micema. To cviceni vede i ve Factory na Smichove, tam asi budu chodit az budu na materske, tam to zacina trochu drive a tak snad budu mit casu dost se tam dopravit:-))) Nejsem a nikdy jsem nebyla zadny hubenour, ale sportovala jsem celkem pravidelne … obcas posilovna, jinak squash, badminton, kolo, lyze … badminton jsem hrala az do skoro konce 5teho mesice a pak najednou me zacalo bolet a tvrdnout brisko a tak jsem musela na par tydnu vynechat vsechno a moc mi pohyb chybel … moc jsem privitala, kdyz potize skoncily a ja se vrhla alespon na tehotenske cviceni.

S podprsenkou jste me tedy taky moc pobavily … ja mam totiz obrovsky problem, me ty prsa snad vubec nevyrostla:-))) … mam je trochu nalitejsi, nepouzivam uz push-upku, ale jinak jsem si nemusela vubec poridit zadne vetsi kosicky… a tak bych si to prala:-))) Vsechny zenske v nasi rodine maji radne prsa (pravda, nektere az prilis velke, chi), jenom ja a ma sestra jsme je snad zdedily po tatovi:-))) Neustale mi rikaly zenske, ze az budu tehotna a budu mit deti, ze mi vyrostou a zustanou … cha-cha … to asi sotva:-))) … takze mam taky dilema, co s tou tehotenskou podprsenkou … alespon jednu bych si chtela urcite poridit, vidim u svagrove ze je to uzitecna vec, ale jakou velikost to nemam ani poneti … tak jeste pockam a asi az po Novem roce chvili pred porodem nejakou zakoupim … tak rikate o cislo vetsi kosicek???:-))) OK!

No … zase jsem napsala skoro roman a tak koncim a budu se tesit na dalsi cteni komentaru zase zitra … vecer … do prace asi nepujdu, jdu rano v 10.30 h do poradny (uz se tesim, ze mi pan doktor zase na chvili ukaze tu mou sladouckou princeznicku) a pak budu asi chvili predstirat praci z domova, pokud mne tedy nezlakaji obchodky ve meste, chi. Zitra mi zacina 34 tyden … huraaaaaaa!!!!!

Preju Vam vsem i Vasim briskum pohodicku

PAPA

Sulanek, jeste dneska 33t:-)

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.11.02 07:42

Ahoj holky,
tak máme konečně pátek, příští týden v pátek končím a odcházím na MD. Hurááááá. Zrovna jsem přemýšlela jak mi bez Vás bude smutno, protože doma internet nemám, a v Říčanech žádná internetová kavárna není. Nabízím tedy svůj mobilní telefon těm, kteří si budou chtít alespoň občas zaSMSkovat. Tak tedy: 603150624. Už jsem dlouho neslyšela o KatyM, Terezijce a pak mě taky napadlo, co asi dělá Monáček. KatyM, jsi to Ty, která je z Kunratic a v Říčanech má myslím tchýni? Mně se ta jména za celou dobu tady na emiminu pěkně pomotala, musela jsem si dokonce napsat na kus papíru určité identifikační prvky jednotlivých z Vás :-)))). No jo, furt říkám, že mi to mimčo tlačí i na mozek, a pak to podle toho vypadá. :-))))). Ještě sem přes den mrknu, ale jinak přeji všem odpočinkový víkend, užívejte klídek ve zdraví a pohodě, hlaďte bříška i pejsky.
Ahoj, PetraK, 33. týden

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.11.02 07:44

Díky moc za radu, samozřejmě to zkusím.
Ahoj, PetraK

 
Myska3
Povídálka 29 příspěvků 29.11.02 07:56

Ahoj Bublino,
děkuji ti za radu a přeji ti jenom radosti s tvojí holčičkou. Myška

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 29.11.02 08:36

Ahoj Darino,

já jsem se na začátku těhotenství zařekla, že si pohlaví říct nenechám. Kámen úrazu byl v tom, že mám doktora s perfektním vybavením, takže UZV dělá pokaždý a to ti opravdu nedá se nezeptat. Tím spíš, když se tě doktor zeptá:o)) Takže my budeme mít taky chlapečka. Já jsem chtěla spíš holčičku a manželovi je to jedno, ale už se na něj strašně těším. Mimochodem manžel o pohlaví neví. Ikdyž jsem mu řekla, že to vím já, tak prohlásil, že chce mít překvapení a vydrží to.

Kelly .31 t

 
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 29.11.02 08:54

Ahojky Berušky,

tak já dneškem končím. Petro nic si z toho nedělej, taky budu bez netu a taky si to moc nedovedu představit. Takže mobil jsem si na tebe vzala a jestli někdo chce, tak na mě je 723 24 02 02. Já se teda pokusím občas z nějaký tý kavárny připojit, ale asi to žádná sláva nebude a nevím jak často to budu stíhat.
V práci máme dneska rozlučku, takže nevím jestli se sem ještě dostanu. Pokud ne, tak se všechny moc a moc opatrujte. Hýčkejte si ty svoje pupíčky a ať jste všechny v pořádku. Pokud jsou tu nějaký čekatelky, tak všem přeju , aby se brzy dočkaly těch vysněných dvou proužků.

Tak se mějte všechny moc a moc fajn a až se vám začne něco rodit, tak dejte vědět aspoň SMSkou.:o)))

papa Kelly 31. t

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.11.02 09:57

Ahoj kočky,

to nám to tu pěkně prořídne. Ach jo :-((( Tak na sebe dávejte pozor a ať to všem dobře dopadne.

Já se nějak nemůžu dokopat do koupelny, abych si dala sprchu. Dnes máme s Aimy odpočinkový den. Celý týden jsme někde lítaly, takže dnes relaxujeme. Včera jsme byly na veterině kvůli čipování a protože měla zase průjem. To je trénink na miminko :-))) Při čipování byla mooooccc statečná, napoprvé se to nepodařilo a napodruhé už jí to chuděrku bolelo. Taky zjistili, že když byla poprvé odčervená, mohlo jí to chudinku zabít. A pak si vybírejte doktora. Teď má dietku, jen suchou rýži a musíme jít koupit kuře a mrkvičku a uvařit to. Samotná rýže jí moc nejede. Ani se nedivím. ale jinak je veselá a kouše o 106 :-)))

No vidíš Šulanko, do Factory jsem taky chtěla chodit, ale s ohledem na dopravu po povodních jsem to vzdala. Jezdila a jezdím ještě autem, ale myslím si, že odpoledne je Baranďák pěkně zasekanej.

Dnes v noci mě tak bolelo v zádech a sem tam píchalo v bříšku, že jsem si říkala, pozoooor, za chvíli praskne voda a jedeme. No naštěstí se nic nestalo, asi to byly ty poslíčci :-))) Doufám, že se dnes „bičnu“ a přendám věci do přebalovacího stolu. V sobotu jdeme koupit tu kojící podprsenku, ještě odsávačku (někdo říká kup, někdo nekupuj - tak já kupuju hihihi), v Makro jednorázový plenky do zásoby a mokrý kapesníčky, v neděli do útulku se podívat na pejska pro babičku a večer na Staromák na rozsvícení vánočního stromečku - vlastně stromu. Zase toho máme tolik :-)))))

Kočky, fotíte si bříška? Já když na ty fotky koukám, to nám to pěkně roste. Teď, když to vidím… halooooooo obřííííííci, kde jste, tady máte kamarádku :-)))) To mám nějakou vtipnou.

TAk zatím pappa dávejte na sebe pozor

Veronika 36 t. - od zítřka 37 huráááááá

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.02 12:09

Ahojky.
Moc mě mrzí, že velká část z vás nemá připojení na net z domova. Jak už píše Verča, hodně to tady prořídne. Ale věřím, že při vaší závislosti na emiminu, se sem příjdete podívat a ozvete se.
Naštěstí díky manželovi máme připojení z domova a protože se jedná o linku sdílenou, tak platíme pouze směšný měsíční poplatek a je jedno, jak dlouho a kdy jsme připojeni. Takže paráda. A je fakt, že bez netu si už život nedokážu představit. Všechno, co hledám, co mě zajímá vyhledám pomocí počítače a je to skvělé.
V minulých dnech jsem byla pěkně nachlazená, naštěstí jsme byla bez teplot. Takže jenom čajíčky, vitamínky a sirupky. Ale stejně fuj, jsem ráda, že už to mám za sebou. Chudáček miminko, při těch záchvatech kašle se mu pěkně otřásal domeček:)). Doufám, že tímto jsme si už dokonale vybudovala imunitu proti všem bacilům a až se narodí miminko, budu už jen zdravá a všechny protilátky dostane mimi s mlíčkem. Stejně je to zvláštní, když jsem chodila do práce /pracuju ve zdravotnictví/, všechny infekce se mi vyhýbaly a sotva jsem zůstala doma, jedno nachlazení za druhým.
Jinak včera jsem byla na další těď už každotýdenní kontrole v poradně. Všechno je OK. Natáčeli nám monitor a je krásné slyšet tlukot srdíčka od mimíska. Když se dělo něco okolo, třeba zazvonil telefon, někdo mluvil, okamžitě se zrychlila a zesílila srdeční akce. CS mám 3. Takže zase za týden.
Holky je to síla, dny do porodu můžu spočítat na prstech svých rukou a nohou. Fakt se to blíží a může to být každým dnem. No doufám, že ještě 2 týdny počkáme. Nikam přece nebudeme spěchat:)).
K tématu těhotenských podprsenek chci jen řící, že podle mé minulé zkušenosti je fajn si 1-2 pořídit. Nebudete je sice používat dlouho, ale zpočátku se fakt do ničeho jiného nevejdete. Až se velikost „ustálí“ budou vám stačit podprsenky, které jste používaly v těhotenství. A pokud vydržíte s kojením dloho / já jsem kojila rok/, velikost může být i o číslo menší než před těhotenstvím.
Jinak všem těhulkám, které nyní odcházejí na MD, přeju, ať si to co nejlépe užijou. Doma se nudit určitě nebudete:)). Alespoň já se určitě nenudím a někdy se divím, jak jsem to proboha zvládala před tím, když jsem chodila do práce.
Tento víkend budeme péct s Dominikou vánoční vánočku - jako generálku. Možná jí letos na Vánoce nestihnu:)). Nemáte některá z vás nápady na nějaké jednoduché, výborné a neklasické cukroví. Můžeme si udělat taky generálku. Sladké to já teď můžuuu…
Krásný víkend.
Iveta, od včerejška už 38.t. jéééé

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.11.02 12:16

Ahoj, hlásím se jen stručně z domova, vše v pohodě, jen musím zase rychle do města něco vyřídit, tak napíšu víc večer nebo během víkendu.
Všem, co končí v práci a jdou na MD blahopřeju ke „klidu“ a těm holkám, co nemají doma PC přeju, aby jim Ježíšek nějaký nadělil nebo aby měly aspoň možnost se občas připojit odněkud…
Mějte se moc krásně a nezapomínejte informovat o všem důležitém… co nevidět to vypukne a klid bude v háji! Čau Johanka 32.t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.11.02 15:19

Ahoj Ivet a všechny ještě připojené kočky,

dnes si dávám „oraz“ :-))), takže jak to dopadlo? Právě jsem vstala, usnula jsem totiž u novin (asi to tělo potřebovalo) a teď se láduju ovocným salátem. Aimy si „čte“ noviny, tak nám to pěkně klape :-)))

Žádnou inspiraci na vánoční cukroví nemám. Objednala jsem si ho u mamky, jen pár druhů, co mi chutná. Většinou, vlastně pořád peče s babičkou a mají to mooooooocccc dobré. Já si dneska dělala bramborový placky a tak mě u toho bolela záda, že bych „vánoční pečící šílení“ nezvládla. A přítel je šikovnej, takže upeče i vánočku. A vlastně bůhví, jak to o vánocích bude, když termín mám 24.12., ale v duchu se připravuju, že by to mohlo být dřív už tak od 10.12. No uvidíme, co sugesce způsobí.

Tak zatím končím, opatrujte se i bříška

Veronika 36 týden

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 29.11.02 15:27

Ahoj holčiny,
no to jsem se ale skvěle pobavila při popisování nákupu podprsenek. Já teda měla za normálních okolností 80B, teď jsem tak na 80C a jen se děsim toho co bude až začnu kojit. Kojeneckou podprsenku ještě nemám, řekli mi v obchodě ať počkám tak měsíc před porodem a pak si jí teprv koupím, tak doufám, že seženu nějaký rozumně vypadající stan:-)). Kelly přeju ti, aby ti rozlučka v práci dopadla dobře a aby se ti moc nestýskalo. Já jsem si už doma zvykla celkem dobře. Kdyžtak můžeme podniknout nějakou tu kávičku, abychom si zpestřily čekání na mimíska:-) Příští týden budu volat do Neratovic, jestli si mě tam teda vezmou od toho 36. týdne, tak jsem zvědavá, co mi řeknou. Jo chci se vás holky zeptat na ty poslíčky? Já teda žádný příznaky nepociťuju, vy jo??? Petro, tvůj telefónek jsem si teda hned opsala a samozřejmě nabízím i svůj - 603423072. Jinak doufám, že se máte všechny dobře, taky jsem už o KatyM dlouho neslyšela… Zítra budu možná mít opět možnost se připojit, ale dopoledne tu bude asi dost mrtvo, co? No neva, zkusim to. Tak se mějte moc fajn a papa!
Irena 34.t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.11.02 16:37

Ahoj Iren a těhulky,

no já nevím, jestli to byly přesně ty poslíčci. Párkrát mě píchlo jako u menstruačních bolestí a záda bolela. Bylo to v noci, tak nevím, jestli jsem se nepřeležela. Asi to nebylo ono. Poslíčci mají být nepravidelné kontrakce, které odezní. Tak to mám aspoň vyčtené.

Máš pravdu, zítra to nebude asi žhavé. My se taky chystáme do města nakoupit poslední potřebné věci a myslím, že pak padnu za vlast :-)))

Zatím čusky, kulaťoučkým bříškům zdar

Veronika 36 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.11.02 18:34

Ahoj Veroniko, docela ti závidím, že už máš takový „starosti“ a že už se dočkáš! Musí to být zvláštní pocit, čekat každým dnem, že už to může přijít:)) Fakt jsem zvědavá, co a kdy se z tebe nakonec vyklube:) Řekla bych, že to bude holčička, i když jsem tě neviděla.
Mám uklízecí a prací den, venku je hrozně hnusně, že tam nemá cenu vůbec lézt… Tak sedím chvílema u PC, teď zrovna baštím čokoládu s oříškama.

Jak tady byla řeč o těch receptech na vánoce, já s ničím netradičním nepřispěju a spíše očekávám od zkušenějších z vás nějaké novinky, začne někdo? Na Krtkovi už jsem viděla recept na perníčky, ale to je zatím všechno!

Mějte se, krásný víkend všem!
Johanka 32.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.02 19:53

Čau Darinko!!!Na nákup výbavičky máš podle mě ještě skutečně spoustu času.My s miminkem už „válčíme“ 30.týden a ještě zdaleka nemáme všechno. Čekáme taky chlapečka,nevím jestli sis všimla, jak je tu přechlapečková­no.Jsem moc zvědavá, jestli to bude opravdu tak. Jestli si to necháš říct záleží skutečně jen na tobě, ale na různé pověry a předpovědi pohlaví jinak než ultrazvukem bych moc nevěřila.
Jinak moje těhotenství bylo v době od 18 do 28 týdne skutečně velmi pohodové,takže se máš na co těšit a mateřské dovolené se taky dočkáš,takže si to užívej každým dnem.
Baryna.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.02 11:00

Ahojky,
tak se jen rychle hlásím, venku je opravdu pěkně hnusně, takže na procházky to nevypadá:-( Ale to nevadí, zalezu si doma do pelíšku a budu odpočívat. Dávejte na sebe pozor a pěkně se kulaťte. Jo nějaký zajímavý recept na cukroví mám, ale doma, takže ho pošlu v týdnu, abychom už mohly začít péct. Takže se mějte krásně a příští týden zase páček!
Irena 34.t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.11.02 16:45

Ahoj kočky,

koukám, nikde nikdo, tak aspoň trošku přispěju troškou do mlýna.

Johanko, neboj, za chvíli se taky dočkáš. I když si to plánuju na dřív než 24.12. jak mám termín, třeba to budu přenášet… kdo ví :-)))

Tak dneska bylo veeeeeeelikééééééé nakupování. Takže snad už poslední věci: odsávačka na mléko od Aventu, do které se dají dát sáčky a mléko potom mrazit, kdyby ho bylo hoooooodne. Aspoň jsme na tuhle variantu připravený :-))) Potom ještě 2 dudlíky taky od Aventu, chrastítko - želvička na ruku. Chtěli jsme ještě kolotoč nad postýlku, protože to prý mimi zabaví, ale žádný se nelíbil. Vlastně jo, jeden ob Bébé comfort za cca 2.000,–, ale to zase nemusí být, že jo :-))) Bylo to v pasáži MINOR ve Vodičkové v Praze - prodejna ROYA. Jsou tam moc milí, no aby ne, když jsem tam nechala asi 3.000,–Kč. Dostala jsem ještě vzorky od SEBA MEDu pro sebe a mimi na testování. Tak uvidíme, co a jak.

A pak hurá do Makro: jsou to zloději, to vám povím, měli akci na mokrý kapesníčky od Johnson a prý 3 + 1 zdarma. No a napočítali celkem 4 ks!!!! Děs běs!!!! No už jsme se tam nevraceli. A troje balení Pampers new born, každý po 56 ks. Tam přišly plenky na 200,–Kč 1 balení. Měli ještě Huggies a Fixies, ale ty byly dražší o 50 - 80,–Kč. Údajně Huggies (byla tam nějaká paní od promotion) mají nějaký krém nebo olejíček uvnitř, který zabraňuje opruzeninám nebo tak nějak. Testneme Pampersy a uvidíme.
Jen Aimy tam nechtěli pustit, i když byla v batůžku, tak ji přítel předal u vchodu, ať nám ji hlídají!!!! No to jsem nemohla vidět, tak jsem s ní pelášila do auta. Tam byla spokojená a spala do té doby, než jsme přišli.
Pak následovala IKEA, bože, tam bylo lidí, ale nakoupili jsme jen potřebné věci a hajdy pryč. Na mimi nic. Doufám, že už VŠE máme.

Abych pravdu řekla, jsem pěkně hotová. A hlavně záda jak bolí. Jéééééé, ještě jsem zapomněla, MÁM KOJÍCÍ PODPRSENKU. Taky z pasáže MINOR, dole je speciálka od TVERETu. Tak zkušenosti: nejdřív jsem si vyzkoušela tu, která mi je teď, teda 80 C - bavlněná a hezká. Jenže objem byl trochu knop, tak jsem testla 85 C a byla bezva!!!! I s objemem se zvětšily košíčky, takže Déčko jsem nepotřebovala. To bych si je cpala asi i na hlavu :-)))))). Ale je to určite každá podprsenka individuální. Tak to zkuste taky tak. Stála 420,–Kč.

Tak to je snad už opravdu vše. Opatrujte se a pa

Veronika už 37 týýýdennnn hurááááá

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.02 17:11

Ahoj Verčo a ostastní těhulky.

Je to tady skutečně víkendové. Nikde nikdo, asi všichni intenzivně odpočíváte.
Já už taky mám na mimi „snad“ všechno připravené. Ve čtvrtek jsem ještě dokoupila špulíkovi soupravu z fleecu /mikinka, kalhotky, čepička a rukavičky/. Je to moc sladké. Myslím, že to využiju lépe a déle než kombinézku. No uvidíme. Plínky jsem koupila taky Pampers, ale vzala jsem rovnou 2 balení mini /3-6/. Naše starší holčička měla totiž při narození 4kg, tak ani nepočítám, že tohle miminko bude zrovna mrňavé. Teď ještě složit postýlku, nachystat věci pro mimi do porodnice a může to vypuknout. Doufám, že do Vánoc to zvládneme i s návratem domů. Ale … prostě uvidíme … necháme to na mimískovi. Žádné urychlování nemám v plánu.
Jinak pro zlepšení nálady v tomhle skutečně podzimním počasí doporučuji přečíst knížku od Zdeny Frýbové Robin. Já si ji čtu před spaním a smíchy se mi otřásá bříško tak, že mimi si musí myslet, že je na houpačce.
Manžel šel s Dominikou na procházku a já jsem jim slíbila nějakou dobrou večeři. Tak jdu rychle něco ukuchtit.
Hezký večer.
Iveta, 38.t

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.11.02 19:32

Ahoj Ivet,

no zrovna dnes mě napadlo, v čem „půjde“ mimi domů. Musím to ještě zkouknout, abych na poslední chvíli neplašila :-))) Tašku do porodnice mám „skoro“ sbalenou, jak mě všichni vyblbli :-))), tak ještě pro mimi.

Taky jsem chvíli uvažovala rovnou o mini, no snad ty Newborny budou OK, jsou až do 5 kg, tak to snad za měsíc vyplácáme :-)))

Dobrou chuť a po knížce se podívám, kde se dá koupit.

Ahoj Veronika 37t.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.11.02 23:25

Ahojky krasne briskate,

na sobotu tady byl slusny pohyb:-))) Ja mam za sebou 2 skoro uplne flakaci dny, nejak jsem ten odpocinek nutne potrebovala!!!
Vcera (patek) jsem byla u doktora, vse je v naprostem poradku a tak jsem zcela klidna, tak jsem se od neho vypravila do mesta zkouknout nejake kousky pro mimi … v C&A jsem nakonec zakoupila krasny overalek sametovy a body zlute a v Tescu body s rolackem ruzove a pak rolacek s jelenama … proste jsem nemohla odolat:-) Kdyz jsem dorazila odpoledne domu, byla jsem nejak znavena a trochu me bolelo brisko a tak jsem misto do prace zapadla do postylky a hezky se povalovala a odpocivala … nakonec pocasi mi k takovemu flakani hezky pralo … nakonec stejne jako dneska … dneska to ani nevypadalo na to ze se rozedni. Dopoledne jsem se opet vydala po miminkovskych nakupech, potrebovala jsem mantinely do postylky a nejake povleceni … sehnala jsem oboji, koupila jsem soupravu a pak jeste jedny mantinely samostatne a taky balik separacnich plen. Taky jsem zakoupila nejakou mimi kosmetiku dle seznamu, proste uz chci mit toho co nejvice doma pripraveneho. Taky jsem se ptala na tu materskou podprsenku, pani v obchode mi poradila samozrejme o cislo vetsi kosicek nez mam ted, ale nemeli moji velikost, mam prijit pristi tyden. Taky se mnou diskutovala o tom zda bavlnenou ci s primesis lycry … poradila nakonec at si tu bavlnenou poridim predevsim na noc, moc pry sice nedrzi tvar, ale je prijemnejsi na tele predevsim v noci a kdyz je predpoklad ze se zpotis, ta s lycrou je zase celkem hezka (mluvim o znacce ANITA) … tak je asi poridim obe.

Temi nakupy jsem se opet zcela vycerpala a tak jsem si odpoledne zdrimla v postylce po precteni novych cisel casopisu MAMINKA a BETYNKA … jeste neni ani 1. prosince a ja uz je mam nastudovane … co budu delat ve zbytku mesice?:-))
Pote jsem se rozhodla, ze je cas udelat si inventuru vsech veci na mimi … a vite co jsem zjistila? No ze mam sice nekolik nadhernych oblecku … ale tak na vek 6-12 mesicu … na malicke mimi nic moc … par darovanych obnosenych veci, par novych body, pekne kombinezky zateplene a tot vse. Rozhodnuti je jasne, musim si zakoupit par hezkych dupacek a overalku ve velikostech 56-62, kdy bude jeste zima a my se budeme muset hezky a teple obliknout a nebudeme mit cas a asi ani energii chodit po obchodech a vybirat!!! A to jsem si myslela, jak toho nemam hodne … nemam, v zadnem pripade, ja vlastne nakupovala same vetsi hezoucke veci a ty malinke moc ne … no, mam jeste cas to dohonit, proto jsem vlastne tu inventuru delala, ze?:-)) Taky shanim malinke (v. 56) bile sametove dupacky nebo overalek bez nejakych prehnanych ozdubek, neco jednoducheho … jestli holky neco pri svych pochuzkach uvidite, prosim dejte mi echo … uz jsem z toho nestastna, bud nejsou nebo jsou vetsi nebo prilis zdobene. Chtela bych je do porodnice pro mimi na cestu domu, maminka mi totiz upletla nadherny svetrik, cepicku, rukavicky a capacky z bile sametove vlny s takovym jemnym rezavym prouzkem a tak musis ty dupacky ci overalek proste sehnat!!!

Zitra prijdou na obed me 2 kamaradky … uvareno uz je (moje segra je bezva), musim udelat jenom ryzi a segra rano jeste upece strudl … takze nas nebude nic u papani rusit a muzeme hezky probrat vsechny radosti i starosti zivota:-))) Uz se na ne moc tesim!!! Odpoledne mam pak v planu si trochu zacvicit a neco udelat do prace abych dohonila to patecni flakani. Ceka me vlastne posledni pracovni tyden … a bohuzel bude dosti narocny, 2 dny sluzebni cesta mimo Prahu a to od rana az do vecera a to bez smilovani … tesi me, ze uz je to naposled a ze budu vicemene dohlizet na provedeni, zaucovana holcina je moc sikovna a uz to vicemene umi, budu jeji berlickou naposledy:-) Loucit se budu vlastne na 2× … jednou v Decine, kam jedu na tu sluzebku (a jezdim tam kazdy mesic uz hoooodne dlouho), a jednou v kancelarich tady v Praze … darecek uz jsem dostala (asi se bali, ze bych nevydrzela tak dlouho, chi) a tak se musim radne rozloucit. Je mi trochu smutno ale na druhou stranu uz se moc tesim az zustanu doma, fakt uz me to zmaha a hlavne se mi nic moc nechce delat, potrebuju nejak vice odpocinku nez predtim … asi je to normalni, ze? Veroniko, Ivetko, Irus, jak to bylo s Vami? Kdy se u Vas dostavil pocit, ze uz je toho vazne moc a je potreba se zklidnit?

Veroniko, jsem moc zvedava, zda porodis drive ci zda splnis predpovedi lekaru a narodi se ti vanocni darecek primo pod stromecek … at je to jak je to, preju at je to bez problemu a ve zdravi!!! Celkem zavidim tobe i Ivetce, mate to za par a uz o Vanocich budete ty sve drobecky houpat v naruci a mazlit se s nimi … ja uz se na ty okamziky tak mooooc tesim, ze mam nekdy pocit, ze uz to nevydrzim. Jesteze budu o Vanocich na Morave a budu se zatim kochat svou malickou neterinkou a muchlovat ji … rychleji mi to utece. Tva Aimy je pro tebe urcite takovych nadhernym prechodnym mustkem, ze jo Veroniko? Muzes se muchlovat alespon s ni nez prijde ten skutecny cumacek na svet…

Hodina nejak pokrocila a my jsem opet unavene…jsem se opet nejak rozepsala:-) … tak se pujdeme ulozit do vodorovne polohy at jsme zitra fit a schopny nejake cinnosti. Uzivejte si vsechny i s mimiky hezky zbytek vikendu a piste … at nam to vsem rychleji utika!

Sulanek, 34t

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 01.12.02 10:36

Ahoj, to koukám, jak jste se v sobotu rozepsaly! Hlavně Sulanek! Že by končily „mrtvý“ nudný víkendy? To by bylo fajn.
Já jsem do 10 hodin spala, teď snídám a chystám se nakoupit něco dobrého a vařit… taky jsem přemýšlela, že bych upekla 2-3 druhy cukroví jen tak pro radost, ale nemůžu se rozhodnout které. Na Vánoce pojedeme totiž asi k našim, budou mít radost a nám (mně) to ušetří takové to patlání se s večeří, stromeček atd. Stromeček budeme mít jen maličký symbolický, stejně to v tom našem paneláku druhý den opadá a pak se vždycky hádáme, kdo půjde stromeček vyhodit do kontejeru! A jinak cukrovím budeme zásobeni od mojí mamky i od tchyně a moc bych to stejně jíst neměla (jsem zvědavá, jak to vydržím). Poslední vánoce sami ve dvou, to bychom měli vymyslet něco speciálního, ale ještě mě nenapadlo co!
Veronika bude mít por stromečkem miminko, ta se má!
Jinak Vero, k těm Huggieskám - raději je nekupuj, všude slyším na Huggies jen samé stěžování, že prý protékají a dělají se po nich opruzeniny a různý vyrážky, jsou prý děsně „chemický“… nejlíp ze zkušeností mamin fakt vycházejí Pampersky a na druhém místě Fixies.
Jdu něco užitečnýho dělat, užívejte si krásný víkend a sem s těma receptama, ať nemusím péct „klasiku“ (i když ta je osvědčená a asi nejlepší:)
Ahoj Johanka 32.t.

 
anicka01
Povídálka 47 příspěvků 01.12.02 13:42

Ahoj těhulky, koukám, že je tu o víkendu pěkně rušno tak se taky připojujuJ

Máme s manžílkem ?super? víkend- já se učím na zkoušku, kterou dělám v úterý a on se učí na nějaký certifikát, takže jsme každý zavřený v jednom pokoji a v podstatě spolu komunikujeme jen ohledně jídla . Musím říct, že je to pěkně depresivní ? už se těším, až budu mít zkoušky za sebou a nastane miminkovské šílení jak tomu říkám. To ale bude až koncem ledna nebo spíš v únoru a připadá mi to v nedohlednu, ale dala jsem se na vojnu ?..

V pátek jsem byla na odběrech krve na genetiku, tak doufám, že je náš mimísek v pořádku výsledky se dozvím v pátek u doktora.

Zítra mě čeká po týdnu těhotenské plavání ? už se těším, jak se protáhnu a nebude mě bolet kostrč. Je nás na plavání jen asi osm a máme pro sebe celý bazén ? paráda. Všechny maminky tam čekají mimísky už v únoru tak si mezi nimi připadám až nemístněJ Bříško mi sice roste ale nic závratného (mám taky jen 1 kg navíc.

Tiše závidím Eržice, že už se jí ozvalo její mimi, u nás ještě nic, ach jo L

Fuj teda teď po sobě čtu,. co jsme vyplodila a chytá mě ze sebe depka ? moc se omlouvám radši si všichni užívejte těšení na ježíška.
Teď jsem si vzpomněla: dnes mě rozesmál můj manžel, když začal ráno při snídani plánovat jak bude s naším mimískem příští rok strojit stromeček. Chvíli jsem na něj koukala jak trubka a podotkla jsem , že mu nebo jí bude na vánoce cca 7 měsíců a nevidím to moc reálně a moje milovaná druhá polovice to zazdila větou: ?A to ještě nebude chodit???JJ Asi mu budu muset k vánocům koupit nějakou literaturu, aby se vzdělal.

Zatím se mějte krásně a užívejte víkendu (pracující) MD (maminky na rozsypání)

Anička 17t.

 
Janik2
Povídálka 35 příspěvků 01.12.02 18:26

Ahoj kočky!
Moc Vám děkuju za rady ohledně nástupu na MD. Asi to vyřešíme tak, že půjdu z neschopenky na MD 6 týdnů před TP a dovolenou si nechám proplatit, až to bude možné. Ještě jednou díky.
 Janik

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.12.02 20:48

Ahoj holčiny,

tak usedám k PC a tolik je toho napsáno :-))). Dopoledne jsme se flákali a po o jeli do útulku v Tróje podívat se na pejska pro babičku. Měli jsme představu staršího jezevčíka, klidného… No jeden tam byl asi 12 letý, ale to mi přišel moc starý. Babička se s Aimy muchlovala a tenhle na muchlování nevypadal. Ale byla jsem překvapená, kolik lidí si tam jezdí pro pejsky. Pak zase IKEA, protože jsme koupili špatný rozměr dřevěných žaluzií a ty, které včera měli, už dnes ne. No a navečer jsme jeli na Staromák na rozsvícení vánočního stromu. Normálně jsem měla slzy v očích.

Sulanko, už tak 8 týdnů (možná i víc) před porodem jsem měla pocit, že ta MD má něco do sebe, jít takhle „brzo“. Po o v práci jsem už byla unavená. Když tam ještě nebyla nová kolegyně, klidně jsem si lehla na sedačku a celej svět mi byl ukradenej. Těch posledních 14 dnů byla síla, protože jsem šla 6 týdnů před a říkala si, jak nejsem statečná. Teď teda pořád poletuju a něco zařizuju a sama ani nevím co (spíš kolem Aimy), takže když jsem v pátek odpočívala, dopo i odpo jsem si schrupla. Moooooccccc příjemný. Držím pěsti do posledního týdne a hodně sil. Máš pravdu, s Aimy je to nácvik na miminko jak vyšitý. Sem tam v noci nebo spíš k ránu kňučí, že ji musíme utěšovat a vstává už kolem 7 ráno, takže následuje její snídaně a honem ven, abychom stihly „udělat“ vše venku.
Určitě si taky odpočineš a budeš užívat volna. Vždycky v neděli si říkám, že v pondělí nemusím plašit se vstáváním do práce. No i když vlastně vstávám do poradny. A zítra už v 6!!! To bude síla.

Johanko, já si to tak plánuju, že už na Vánoce budu zpátky, i když… uvidíme, co si mimi usmyslí :-))). Všechny „akce“ si plánuju do 10.12. a snad to intenzivní myšlení přispěje k tomu, aby se to narodilo o 2 týdny dřív, což bude 38 týden, a to myslím už je naprosto v poho.
Docela Tě obdivuji, že zvládneš pečení. Mě při delším stání na jednom místě bolí záda, takže to ráda přenechám máme, ovšem jako každý jiný rok :-))) Ona je má prostě nejlepší !!!!!!!!

Zatím čusky, čusky

Veronika 37 t.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 02.12.02 07:53

Ahoj Aničko, smím se zeptat na jaký certifikát se manžílek učí? Já totiž taky šprtám na certifikát „Bilanční účetní“, čekají mě 2 zkoušky, jedna 10. 12 a druhá 12. 12. a mám dojem, že to bude pěkněj propadák.
Opatruj se a zatím ahoj,
PetraK, 33. týden

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »