Reklama

Johanka a 33. týden těhotenství

Těhotenství

Tak tady máme dvě trojky neboli 33. týden, všechno probíhá v pohodě, jak má. Užívám si v klidu svoje těhulkovské proměnlivé nálady, nakupuju poslední chybějící věcičky, dneska jsem byla v lékárně koupit nějaké ty základní miminkovské potřeby a krátí se nám to krátí... jen tak dál:)) Připadá mi, že čas letí čím dál rychleji, už je zase týden pryč, málem jsem zapomněla poslat nový příspěvek, ten týden je fakt jak nic...

Definitivně jsem se rozhodla pro porodnici, chtěla bych rodit v Brně-Bohunicích, po absolvovaných obhlídkách a na základě informací, které se ke mně dostaly, jsem usoudila, že se budu nejlépe cítit zrovna tam a samozřejmě budu chtít nadstandard a klídek (a doufám, že bude v tu zrovna volno). Taky jsme s manželem uvažovali o tom, že kdyby byly v lednu jakž takž sjízdné silnice, což se může klidně stát, třeba bude počasí jako teď v prosinci, tak bychom zajeli i do Vrchlabí (samozřejmě podle toho, jak se budu cítit), ty 3 hodinky v autě jako prvorodička bych měla v pohodě vydržet, pokud budu po zdravotní stránce v pořádku. Uvidíme, nějak to dopadne, každopádně se tím vůbec nestresuju a nechávám konečné rozhodnutí až na 1. dobu porodní (to je hrozný to takhle škatulkovat, že jo, ty doby atd.), kdy budou tyhle starosti aktuální. Porodu se pořád ještě vůbec nebojím, je to přece normální přirozená věc a dokonce se na něj těším čím dál víc:)))

Jak jste na tom s přípravami a těšením vy? A jak to vy pilné zvládáte poslední dny nebo týdny v práci? Teď se vlastně můžeme těšit na dvě věci, co nás čekají ? vánoce a pak miminko (nebo u někoho obráceně?)… to je úžasný!

Jinak u mě žádné extra nové zážitky nejsou, co by stály za zmínku, do poradny jdu až za necelé dva týdny, vesele přibývám na váze, z čehož mě občas chytají depky (ráno se musím zvážit asi po 4 dnech!), bříško roste, dokonce rostou po delší pauze ještě i prsa, což jsem už nečekala:) ale vůbec nám to nevadí, naopak… Příští týden asi vyrazím někam pro 1 podprsenku na kojení, druhou si pořídím asi až po porodu. Doma mám ještě jednu bavlněnou s odepínacími košíčky, co jsem si jen tak z blbosti kupovala asi ve 4. měsíci, musím si ji vyzkoušet, jestli mi vůbec bude (tehdy mi byla větší).

Kočárek už jsme odvezli z bytu do garáže v novém domečku ? pro jistotu, i když na pověry nejsem, no aspoň máme doma víc místa:) A přes vánoční svátky si musíme od našich přivézt postýlku, co tam máme nachystanou, ještě jsem ji ani neviděla.

Teď u toho psaní pojídám sušený meruňky, střídají se mi chutě dost bouřlivě, vždycky mám období, kdy jsem úchylná na něco speciálního… například teď poslední dobou, asi tak 14 dní nemůžu přežít bez různých oříšků, mandlí, sušeného ovoce… dělám si z toho takové ty dobré směsi, misku si postavím někam, třeba momentálně k počítači… a ujídám, ujídám a za chvíli je miska prázdná. A dělá mi to moc dobře. Než mi začalo tohle období, tak jsem zase nemohla přežívat bez zákusků a šlehačky na cokoliv… asi je to normální, ale když se nad tím člověk zamyslí, je to spousta zbytečného jídla, co se zbytečně takhle do těla narve ? a pak se můžu divit, že přibírám víc než je zdrávo:)

Mějte se krásně, hlavně buďte všichni zdraví a spokojení sami se sebou (sebevědomí budeme hodně potřebovat) a vy co máte možnost, pište, co je nového!

Ahoj, Johanka


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Misice
Povídálka 19 příspěvků 04.12.02 07:28

Ahoj Johanko,
tak ti to docela závidím, že už jsi doma. Já jsem byla minulej týden nemocná a teď už zase chodím do práce. Ale ne na dlouho, protože na MD nastupuju už příští týden ve středu.

Jinak bych chtěla taky rodit v Bohunicích, ale ještě jsme se tam nebyli podívat. Mají prý návštěvní den v sobotu o půl druhé. Tak nám to aspoň bylo řečeno na předporodním kurzu. Chodím k p. Dufkové na kurzy do Bílýho domu. Zatím jsme byli na přednášce o porodu, další mě teprve čekají. Bylo to fakt bezva. Byl se mnou i manžel a říkal, že ho to jenom podpořilo v rozhodnutí jít se mnou k porodu. Tak jsem zvědavá, jestli si to nerozmyslí.

S výbavičkou jsem teď moc nehnula, už mi stejně chybí jenom takový drobnosti. A s podprsenkou taky ještě vyčkávám, i když mně prsa za celý těhotenství moc nevyrostly, ale na kurzu říkali, že se má koupit o číslo větší. Tak uvidím. Kočárek máme vybranej v tom Růžovým Panterovi (ale to už jsem myslím psala) a ten si vyzvedneme až po narození. Měla by teď ale být hotová komoda s přebalovacím pultem, kterou jsme si nechali dělat, abych mohla začít prát a žehlit oblečky. Ale protože mám termín až 22.ledna, tak si myslím, že to ještě vydrží. Však taky jsem objednaná do poradny až na 13.1. kvůli stěrům, tak doufám že náš Bróček do té doby vydrží.

Jo byli jsme taky minulej týden na ultrazvuku, tak váží 1700 g (no, teď už asi víc) a je už hlavičkou dole. A pohlaví jsme si nenechali říct, tak jsem strašně zvědavá!! Trochu mi taky tvrdne břicho, doktorka mě vylekala, že by to nemělo dělat a předepsala mi - co jinýho - magnezium. Já se ale uklidňuju, že je to celkem běžnej jev (nic víc slyšet ani nechci:o)) A taky jdu dneska ještě na krev, kvůli obrazu a protilátkám - tak uvidím, jestli musím ještě brát železo.

No, to jsem se pěkně rozepsala, ale mám teď málo času a hlavně se teď v práci dělíme dvě o počítač. Včera jsem si stihla jen stáhnout všechny komentáře z minulýho týdne, ale stejně jsem je nestačila všechny přečíst. Doma internet nemám, tak nevím, co budu dělat, bez tohodle pokecu - je to strašně bezva!!

Tak já už vážně končím. Mějte se holky krásně, ať už jste doma, nebo pracujete a nebo čekáte na ten nejkrásnější dárek k Vánocům.
Páček Mišice (33.t.)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.12.02 08:47

Ahoj holčiny,

tak nám to pěkně utíká. Počasí tady v Praze je děsivý, depresivní až hrůza, ještě k tomu nám neteče voda.

U nás taky vše při starém. Beredámek mě v noci prohání na toaletu tak cvičně 3 x :-(((, na váhu se vždy bojím stoupnout, co tam zase uvidím… no abych vám řekla pravdu, už aby to bylo za mnou. Připadám si jak slůně nebo spíš pěkně velká slonice :-))), když máme někam jít, tak mě to obtěžuje, ale zase nám to rychleji utíká.

Včera jsem byla na těhotenském cvičení, moc mi to pomohlo na záda. Taky nám tam ukazovali, jak se miminka berou, nosí… zkoušela jsem to testovat na Aimy, ale to prostě nejde :-)))))) Jo a taky už vím, jak se dá připojit fotka, tak se to snad podaří. Když ne, tak mě neukamenujte :-))) Tak to jdu zkusit.

Papap ještě se sem mrknu

Veronika 37 týden

"Klikni na fotku pro detail

60×91 .{border:0} *] .{target:_blan­k}":[https://data.emimino.cz/…d/aimy7t.jpg]

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.12.02 16:37

Ahojte holčiny,

to teda koukám!!! Nový příspěvek a s komentářema jako by se roztrhl pytel:-(((
Jak postupně odcházíte na MD, tak nám to řídne.

Já se připojuju až teď odpoledne, protože celý den nešla elektřina. Taky jsme čekaly s Aimy na jednoho mesíka, takže jsme doma uvízly celý den. Jen jednou jsme byly venku, ale má kolem 5 kil a tahat si v náručí do 5 patra je pomalu nad mé síly.

Takže po obídku jsme usnuly jak dvě Aminy. Co taky v tomhle počasí dělat. Ale důvěrně vám řeknu, že bych teď spala zase. Je to prostě namáhavé.

Jen mě děsí, co s vánočními dárky. Některé už mám, většinu ne, ale do města se mi tak zoufale nechce. No, nějak to vyřeším. Ještě, že mě nečeká žádné vánoční šílení v podobě uklízení a pečení, letos je mi to tak srdečně jedno.

Zítra jdu na barvičku a pramínky, abych to všechno stihla do porodu, protože potom už to asi bude síla. A v pátek do poradny a máme tu víkend. Výhodou MD je, že máte víkendy pořád :-)))) To byl pokus o vtip.

Tak si jdu dát mrkvičkový salát, pořád trpím nedostatkem něčeho šťavnatého a zkusím se sem ještě mrknout, jestli se nám to zlepší.

Papa Veronika 37 týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.02 23:01

Ahoj těhulky.
Všechny vás moc zdravím a doufám, že si budete častěji zlepšovat náladu na emiminu. Je to tady celkem dost mrtvo:(((.
Já osobně v posledních dnech moc nestíhám. Včera se dcerka vrátila ze školy s tím, že jí bolí ouško. Takže jsem na:,–(ili radikální léčbu a zatím /musím to zaťukat/ to vypadá, že jsme to zvládli a tentokrát píchání ouška se konat nebude. Ale udržet toho našeho dráčka v posteli a přemluvit ji, že do školy tentoktát nepůjde, je fakt nadlidský výkon. Do toho se vrátil večer manžel totálně vyřízený z Prahy. Samozřejmě vyžadující teplou večeři a max. péči. Ještěže miminko v bříšku je pohodové a zvládáme to.
Dneska jsem absolvovala kontrolu u své zubařky. Hurá, nic nového, 5 minutová záležitost.
Verčo, Aimy je nádhernááááá, moc ti ji přeju. Uvidíš, že to budete zvládat společně i s miminkem.
Johanko i já jsem slyšela na porodnici Brno-Bohunice spíš příznivé reference. Moje vlastní zkušenost je stará téměř 7 let, ale kladná. Myslím si, že hodně fakt záleží na koho při porodu narazíš, hlavně porodní asistentku. Já si nepřipouštím žádné problémy. Všechno proběhne nejlíp jak může. Špulík se začal teď intenzivně vrnět, tak to tak určitě bude:))).
Zítra začínáme 39.týden a mám další kontrolu včetně monitoru. Cítím se skvěle, sice větší únavnost, pomalost, kachní chůze,… ale to už k tomuto stádium těhoteství patří. Taky se mi zdá, že mi bříško kleslo víc dolů a mimi častěji tlačí na močák. Takže kdy to bude ? Uvidíme. Už začím taky odpovídat na otázky typu - vy jste ještě celí ? Ty potěší. Snad to cukroví o víkendu ještě upeču :))).
Jdu spinkat. Koukám, že je spousta hodin.
Ahojky. Iveta

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 05.12.02 07:54

Ahoj holky těhulinky a netěhulinky,
dneska se budu snažit hodně psát, když teda bude co, protože zítra končím, tak abych si to tady s vámi ještě užila. Verčo, Aimy je prostě báječná, inu štěňátka jsou štěňátka.
Vánoce zatím nijak nedramatizuju, mám uklizených akorát pár skříněk, to když jsem potřebovala vyčlenit dvě skříňky pro králíčka. Okna slíbil manžel že umyje, ale nabízí se tchýně, tak uvidíme, kdo se toho zhostí. Koberec máme jeden jediný, ať žijí plovoucí podlahy, takže to si teda na ty čtyři vlezu a vyčistím ho. Se záclona a závěsama mi pomůže mamča, no a cukroví snad taky zmáknu. Nejhorší je, že mám příští týden v úterý a v sobotu zkoušky, a tak začnu opravdové domácí práce dělat až v týdnu od 16. A musím říct, že to jsem teda na sebe zvědavá, jak to budu zvládat: péct, vařit, uklízet, nakupovat … Ale říkám si, že ono to nějak dopadne, hlavní je zdraví králíčka :-)))).
Esterka nám taky někam zmizela, kdepak jsi????
Včera jsem udělala seznam co ještě musíme na králíčka koupit, a ono je toho ještě na celou stránku. Ach jo, skříně už mám plný, velké věci jako autosedačka, postýlka, vanička se válí jen tak po bytě, neumím si prostě představit, že to ještě není všechno. Vy už máte všechny všechno? Je pravda, že mi chybí spíš takové drobnosti jako teploměr do vody, rychloběžka, líh, borová voda, chrastítko atd, ale stejně, je to hrůza. Navíc jsem pochopila, že tohle NIKDY neskončí. Pořád budeme něco potřebovat, jak mimi poroste, tak to bude pořád dokupování a dokupování. Nevadí mi věci kupovat, platit (no u těch větších částek tedy někdy jo, to bych lhala), ale nejvíc mě deptá ten pocit pořád myslet na to, co ještě nemáme. Ale jak se znám, tak si rychle zvyknu, jsem poměrně „tvárná“, hlavně když vidím, že nemám jiný východisko, a co by člověk pro dítě neudělal (u mě i pro zvířátko) :o))))).
Tak jsem se po ránu nějak rozkecala, zatím končím a určitě sem ještě několikrát za den juknu.
Ahoj, PetraK, konec 33. týdne

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 05.12.02 09:04

Tak vás všechny po dlouhé době zdravím,
neměla jsem vůbec čas se pořádně připojit, jelikož rekonstrukce našeho baráku už jde do finále - sice už asi tři týdny, ale jde. Horní patro už je skoro vymalované, ložnice nastěhovaná, pokojíček vymalovaný barevně - teď o víkendu budeme dělat podlahu… V přízemí máme rozkopáno - dělají nám druhou koupelnu, ale příští středu už se budeme moct sprchovat v novém. Samozřejmě, že pořád někde poletuju - místo abych si lehla, zrovna jsem si říkala, že v práci to byla pohoda, tam jsem seděla celý den a pak jsem jen odjela domů, ale teď? nepamatuju si den, kdy jsem měla klid, do postele se dostanu tak v pů noci a 7 hodina už mě budí řemeslníci, že chtějí pracovat, přes den většinou nemám čas si lehnout pořád běhám po obi, bauhausech, baumaxech apod. (naštěstí zas tak moc unavená nejsem) a něco sháním. Někdy jedeme s manželem, ale dávám přednost tomu jít sama, jelikož nemám pořád za zadkem někoho, kdo mě popohání a můžu si všechno v klidu vybrat sama… sice mě pak nezbyde, než jezdit mhd - metro je teda ze všeho nejhorší, to je hnus, nepamatuju se, že by mě někdo pustil v metru sednout. Ty lidi jsou fakt ignoranti. Jenže možná to bude tím, že mám bříško malé a někdy to ani není poznat. Minulý týden v poradně (to jsme byli 32+4),malej vážil malej 1630 g , což je prý tak zhruba o 14 dní zpátky, ale všechno je v pohodě a jestli bude mít nižší porodní váhu, tak mám prý být ráda - lepší než rodit čtyřkiláka. Navíc nás pak doktor upozorňoval, že porodní váha se většinou dědí po otci a manžel vážil 2,70 kg…ale dohnal to nakonec pěkně, žádnej chcípáček z něj není… tak uvidíme.

Jinak musím říct, že v noci spím většinou bez probuzení, čůrací přestavka zatím není nijak obvyklá, přes den taky moc nečůrám, v pohodě dobíhám pořád autobus, doma zvládám všechny uklidové práce - prostě někdy mám pořád pocit, že „nejsem těhotná“ protože mi pořád nic moc nepřekáží, ani mě nic nebolí - záda vůbec ne… malej kope pořád hezky něžně, v noci mě nebudí a nějaký kopance do žeber? to vůbec neznám. Musím to zaklepat na dřevo, abych to nazakřikla… Prostě všechno je v pohodě a doufám, že zbytek těhotenství proběhne taky dobře…
V pondělí nastupuji na mateřskou, ale nic se vlatně nezmění, když už se doma „válím“ od půlky října. Taky se těším, že konečně vyperu všechny oblečky a věci na miminko, protože máme sice všechno, ale různě rozházené po baráku po kamarádkách, protože je to u nás jak po výbuchu.

Takže vás všechny zdravím, mějte se fajn, začínáme to mít „za pár“, pořád mi to nějak nedochází!

Katy 34 t.

Vlastně dneska jsem se vyspala hezky, v osm jsem si lehla k tv, v deset jsem se přesunula do postele a vstávala jsem v půl osmé ráno, takže jsem jak rybička. Jo a zítra jdeme do poradny do porodnice - vlastně už podruhé - rodit budu na Vinohradech, o thomayerce jsem taky přemýšlela, ale na Vinohradech se vyklubal známý doktor a sestřička, takže není co řešit. Thomayerka je prý dobrá, kamarádka tam rodila před měsícem… asi takový porodnický standard, normální porodnice, jako všude jinde…

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.12.02 09:06

Ahojky tehulinky … a i cekatelky,

vsem preju dobre rano … ja uz jsem v praci, po dlooooouhe dobe takhle brzo … asi to bude zmenou ovzdusi … jsem na posledni, ale skutecne posledni sluzebni ceste v Decine … delam tady jenom dohlizitele a poradce a celkem me to bavi:-))) Jsem jim tady vcera rikala, ze prace poradce neni vubec spatna … no tvrdily mi holky, ze by mne to dlouho nebavilo, asi maji pravdu:-)))
Minuly tyden jsem jsem od teto grupy, se kterou dlouhodobe casto spolupracuji dostala uz darecek na mimi a tak jsem dneska koupila plnou krabici zakusku a sampano a po obede si dame do nosu … ja se tesim hlavne na ty veeeelikaaaanske vetrniky:-)))) MNAM!!!!

Zitra se jeste rozloucim v me domovske kancelari v PRaze a pak papa ma prace:-)) No, neni to tak uplne pravda, jeste se zastavim tak na den az dva pristi tyden dodelat restiky a uklidit stul, ale to uz skoro nic neni … chi!

Veroniko, Aimy je nadherna a kouzelna a … proste bozska, k sezrani!!!! To je fakt jeste miminko … i kdyz asi podstatne zivejsi hnedka od pocatku, co?

Ivet, no to mas ale starosti chvili pred porodem … nezavidim! Verim ze se mala brzo uzdravi, ty stihnes to cukrovi a pak si uuuplne v klidku porodis nadherne zdrave mimi … vypadas na velice zkusenou matku, kterou jen tak neco nerozhodi … vsechna cest!

Uz jsem taky konecne sehnala nadherny bily sametovy dupacky, jednoduchy, ktere chci obliknout mimi az pujdeme z porodnice … dalo mi to ale praci vam reknu:-)) Taky jsem zakoupila tu prebalovaci podlozku, na kterou jsem se chodila koukat asi mesic … a jelikoz jsem hezci nevidela, vytahla jsem keseni a je nase:-)) K tomu jsem jeste poridila 2 lahvicky a takovou dvoumisticku na blbustky na prebalovaci pultik … jestli jsem to uz psala, tak se omlouvam … jsem hlavicka derava!

Uz mi chybi fakt jenom takove ty blbustky jako nuzky, borova voda, teplomer-rychlobezku a co ja vim co jeste. Dokoupila jsem i nekolik malickych body, mozna jeste poridim nejake dupacky hezoucke a muzeme se skoro i narodit. Vlastne jeste to musim vse vyprat a vyzehlit a ulozit … ale mame relativne dost casu, takze pohodicka.

Mejte se kocky bajecne a nenechte se zdeptat tim hnusnym pocasim

PAPA

Sulanek, posledni den 34t.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 05.12.02 09:10

Ahoj Sulanku,
já jsem se rozhodla pro Thomayerku kvůli tomu, že dbají hodně na kojení, a že mají titul Baby friendly hospital, což jiná porodnice v Praze nemá. Porodnice bez novorozenecký JIPku jsem vyloučila hned v prvním kole. A taky nemám do Krče ze Říčan tak daleko. Už jsem si i zařídila doktora k porodu.
O tom, že otevřeli v Nupakách nějaký obchod a že je tam i plavaní pro mimča vůbec nevím, jestli máš tedy možnost zjistit něco konkrétního budeš moc hodná, když mi dáš vědět. Na internetu budu ještě zítra dopoledne.
Zatím díky a měj se hezky,
 PetraK

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.12.02 09:32

PEetrus,

diky moc za tvou uvahu pri vyberu nemocnice … pri obihani se tam asi taky zastavim juknout. Muzes prozradit, kolik stoji takovy doktor k porodu na objednavku? Mozna to bude zajimat i vice tehulek tady. Mam pocit ze i Veronika o tom mluvila, ale vubec nemam poneti o jakou castku se jedna.

Takze to stredisko v Nupacich: DIMAXI s.r.o., Nupaky 106, 251 01 Posta Ricany, tel 602208010,
Plavani novorozencu a a kojencu - info a rezervace BABY CLUB KENNY, Blanka Krnanska, tel 602843222, 22251437
Ted jsem zkusila web. adresu www.dimaxi.cz a tam najdes vlastne veskere info, ktere ja prepisuju z papiru, takze si usetrim praci:-)) Mas to blizko tak ti to snad pomuze.

Mej se bajo a najdi si nejakou tu netovou kavarnicku, at zustanes v kontaktu i tady na netiku

PAPA

Sulanek, 34t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.12.02 09:49

Ahoj holčiny,

no konečně, už jsem si říkala, jaká je to nekázeň!!!!!!!!

Sulanko, já prozatím nevím, kolik to bude stát, domlouvali jsme se, že se samozřejmě budu ráda revanžovat, ale že mi ten doktor musí říct. Takže prý až po porodu říkal, že to bude z jeho strany serióznější.

Kočky, my včera koupili hrací kolotoč nad postýlku a hrazdičku na autosedačku. Oba jsme takový konzervativci, že kolotoč je modro béžový - žádné barvičky a na kolotoči jsou 4 medvědi v modrých kabátkách a mají na zadecku otvor pro ocásek, který jim kouká. A hrazdička je ze stejných barviček a je na ní zajíc s kostkou a míčkem. Sice to stálo dost, ale je to nááádherný. TAK SNAD UŽ VŠECHNO MÁME. O ničem nevím, že by nám chybělo. Takže příprava hotová, odjezd hihhihihihihii :-))))

Dnes jdu k holiči na barvičku a pramínky. Aimy bude muset vydržet doma, tam by se obarvila asi taky. Díky všem za „připomínky“ k Aimy. Od té doby už vyrostla a je z ní malá psí slečna :-)))

Bříško začíná pomalu, ale jistě tvrdnout čím dál tím častěji. Ale žádný pravidelný interval. Obdivuji ty z Vás, které nejsou unavené a mohou kdekoliv běhat. Dnes mě čeká ten holič a po dlouhé době pojedu MHD. Tak Vám potom vylíčím zážitky. Bude to v poledne, tak snad ne zas tak hrozivý, i když ty důchodci …

Tak zatím papa

Veronika 37 t.

 
Baryna
Povídálka 45 příspěvků 05.12.02 14:06

Ahoj holky,
my už máme v práci takovou typickou mikulášskou náladu,nikdo nic moc nedělá,hodně se povídá,takže já se taky nepřetrhnu,že.
Akorát v poledne jsem byla místo oběda nakupovat ve městě nějakou tu nadílku,abych měla co rozdávat/jako že u nás byl ten Mikuláš s čertem,však to znáte/.Bylo toho spousta,hlavně ovoce,různý oříšky, čokoládový figurky a jiné sladkosti pro synovce,pak taky kostička a uzený ouško pro pejska a pořádnej čokoládovej čert pro manžela.Zkrátka jsem nesla tři plné tašky a raději jsem ani nepřemýšlela,kolik to může vážit-chudáček mimčo.Domů ale jedu autem,takže konec tahání těžkých tašek.
Včera jsme ve cvičení cvičili poprvé na míči,já jsem na tom nikdy předtím neseděla a musím říct,že je to fakt super.
I když to není zase tak jednoduché, jak se mi zdálo na první pohled,člověk si musí zvyknout a pěkně se na tom balónu „zahnízdit“.Ten míč je prý výborný hlavně pro ty,koho bolí záda.Já zatím nevím, co to bolest zad je,takže jsem to brala spíš jako zpestření.
Jo Verčo,musím taky pochválit Aimy,nádherný štěňátko /ty přítelovy nohy taky nejsou k zahození:-))))/. Úplně jsem si vzpoměla na toho našeho bafana,jaký on byl štěnisko.Je to baset a ti mají obrovské dlouhé ušiska a pamatuju si,že si po nich neustále šlapal,když běžel,tak o ně zakopával a dokázal si na ně nalepit všechno od žrádla v misce až po odplivnutou žvýkačku na chodníku.
Dneska jsem nebyla na obědě,ale zato už jsem spořádala dvě koblihy,čokoládovou figurku-3× a pískací lízátko????:-))))))
Já to vždycky omluvím tím,že to asi mimčo potřebovalo.
Holky,mějte se hezky,hnusný počasí ignorujte a dopřejte dnes sobě i miminkům nějakou tu sladkost od Mikuláše.
Baryna 31.t.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 05.12.02 14:29

Ahoj holčiny,
to je vždycky „hrůza“ než přelouskám všechny vaše příspěvky. Verčo, Aimy je úžasná, prostě klasicky sladký štěňátko! Byli jsme v pondělí na tom Staromáku, můžu říct, že strom je úplně nádhernej, obrovskej, krásně nasvícenej. Jinak čas mi taky pěkně utíká. Musim se pochválit, byla jsem pilná a vyprala jsem všechny miminčí věci, taky všechno vyžehlila a nandala do skříně. Docela jsem se při tom žehlení bavila, protože ta žehlička byla stejně velká jako to maličký oblečení a chvíli jsem vůbec nevěděla jak začít a jak si to poskládat, no prostě hrůza. Ale už to všechno mám, takže ještě koupit ty kojící podprsenky, teploměr no a snad to bude všechno. Taky jsme malovali koupelnu na oranžovo, je to te´d moc hezký, takový útulný, ale už jsem neměla dneska elán to uklidit, tak to nechám až na zítra. Taky začnu péct cukroví. Jé já slíbila ten recept a nechala jsem ho doma, to jsem trdlo, tak příště. Vánoční úklid žádný nechystám, hlavně, že doma neni žádnej velkej bordel, letos to prostě přežijem. Péťo, držim ti palce při zkouškách, určitě to dobře dopadne! A taky doufám, že aspoň občas budeš mít možnost se připojit! Jinak taky musim říct, že úplně ztrácim přehled ve dnech, takže mě dneska šokovalo, že už je zase čtvrtek. Zítra jdu do poradny a příští úterý poprvé do porodnice, tak jsem moc zvědavá. Holčiny, mějte se moc krásně, opatrujte se a odpočívejte. Jo jela jsem dneska po dlouhé době MHD a bylo to utrpení:-(, takže kdo musí jezdit takhle pravidelně, toho lituju.
papa a hezkého Mikuláše!
Irena 35.t.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 05.12.02 14:36

Teda Ty jseš číslo, naprosto mě odboural Tvůj komentář nohou Verčinýho přítele. :o))))
 PetraK

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 05.12.02 14:39

Díky moc za ta telefonní čísla, omrknu to. S doktorem jsem ještě osobně nemluvila, jen po telefonu, mám k němu naklusat až budu na mateřský, takže asi příští či přespříští týden, uvidím jak to časově zvládnu. Obecně prý berou porodníci v Thomayerce 5.000,–- Kč, a jsou k dispozici na telefonu. Zda opravdu všichni, nebo zda se ceny nějak liší z vlastní zkušenosti nevím.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 05.12.02 14:52

Jé no vidíš, ten komentář o nohách jsem u Baryny úplně minula, to je bomba.
PS: Z těch koblich a pískacího lízátka si nic nedělej:-)
 Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.12.02 16:22

Ahojte kočky,

tak nožičky mého přítele se Vám zachtěly?!?! :-)))))))) Musím říct, že jsem se taky pobavila. Vždycky se mě ptá, co je na emimino nového, co jsem tam psala a tak, tak jestli si tohle přečte, bude se smát. Případně mu to sdělím, že je v kurzu :-)))

Už jsem krásná :-)))), konečně barvička a pramínky a vyžehlené vlásky. Člověk úplně prokoukne. Mě to teď tak nebaví foukat si vlasy, že to vždycky nechám uschnout a ono se to zvlní. Jednou jsem u holiče vyzkoušela žehličku na vlasy a od té doby si je nechávám žehlit. Jde to ale jen tak 2 x ta 14 dnů, jinak vlásky trpí. Přítel by byl nejradši, kdybych to zkrátila po ramena, ale to bych teda vypadala… :-(((((((

A zkušenosti z MHD? Opravdu radši tam nelézt, nebo nebýt v zimě těhotná. Měla jsem dlouhý černý kabát, a to bříško je i vidět, v tramvaji děsivé vedro, že jsem si ho musela rozepnout, ale nikdo ani nemrknul. Ještě, že nemusím takhle cestovat denně. Hned mě bolela záda… jela jsem asi jenom 3 zastávky a vystupovala na hlaváku a pak šla pěšky do Opletalky, ale to vám povím, bříško těžký, oddychovala jsem jak pučmeloun, jen jsem si u Yves Rochera koupila odličovadlo a honem k holiči si sednout. To courání už na mě není. Takže jak letos dopadnou vánoční dárky, nevím nevím. Někde to nakoupím v jeden den a končím.

Tak holčiny, jdu něco dělat, večer jedeme objet synovce s nadílkou, ať Vás čert neodnese a bohatou nadílku
 přeje

Veronika 37 t.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.12.02 17:55

Jo, je pravda ze ty hnaticky jsou uuuplne uuuzasny … ale ja si slintala sama a potichu … ted vidim, ze zbytecne:-)))))))

Sulanek

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.12.02 09:52

Ahoj holky,
tak už je to tady. Jsem v práci poslední den. Včera jsem doma dělala přes 80 chlebíčků, nechtěla jsem kupovaný, jednak bych je někam musela jet vyzvednout, a to se přiznám, to jsem líná, a za druhý by byly moc nazdobený a nevím jak by transport autem přežily. Naštěstí mi pomohla mamka, tak to docela šlo. Teď je mám v autě na parkovišti, protože lednice v práci není tak velká a venku je zima jak v morně.
Taky se musím přiznat, že jsem od rána pěkně nervózní. Dospat jsem nemohla, ráno se mi chtělo zvracet a celá jsem taková jak natažená na skřipec. Dokonce když jsem přijížděla do práce a uvědomila si, že takhle jedu naposled, málem jsem nic neviděla, protože se mi nějak rozostřil zrak … Ach jo, je to divný, nejdřív se na to člověk těší tak, že se bojí, že se nedočká a pak tohle. Ty z Vás, které už to mají za sebou možná tuší o čem mluvím.
Zatím se mějte hezky, ještě se dnes ozvu.
Ahoj, PetraK, 34. týden

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.12.02 11:30

Ahoojky holciny a dneska Petrus zvlaste,

jsem na tom uuuplne stejne, taky mam dneska posledni den v praci … tedy skoro … ale dneska se s nimi loucim!!! Rano jsem nakoupila krabici zakusku, koukala jsem i po chlebiccich ale meli jich v tom INTERSPAARU nejak malo, tak jsem se na to vybodla a koupila nejake slane chroumanicko a k tomu sampano … takze si odpoledne sedneme a v tom pracovnim shonu neco shltneme. Asi je to tim pracovnim shonem a mozna tim, ze se tady jeste tak na 2 dny pristi tyden ukazu, ze mi to nejak nedochazi a tve pocity se u mne vubec ale vubec nedostavily … nebo je to tim, ze se uz faaakt nemohu dockat?:-))) No … uvidime … sve pocity vylicim, az doma skutecne zustanu … treba to na mne jeste prijde:-)))

Vcera jsem se takhle loucila na mem jinem casto navstevovanem pracovisti a zadna litost se nedostavila … pred necelym mesicem jsem to absolvovala v Polsku a taky nic … bud jsem fakt tolik otrla nebo …nevim:-)))

Verim PEtrus, ze ta nervozita z odchodu na MD te opusti velice brzy a zacnes si uziiiivat toho naaadherneho relativniho klidu pred vybuchem…ci vlastne narozenim mimika.

MEjte se baaaajo a opatrujte rostouci briska

Sulanek, ode dneska 35t.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.12.02 15:45

Ahooojky briskate,

no tady je dneska pekne mrtvo … jde videt ze se vikend blizi milovymi kroky…

Tak mam za sebou dalsi malou rozlouckovou akci … moc lidicek dneska do prace tedy nedorazilo, ale to neva, zbylo vice na pritomne:-))) Zadne slzicky, zadna nostalgie se nedostavily … jsem hrdinka, co? Mozna je to tim, ze se loucim ne navzdy a za chvili jsem zpet a asi i z radosti se opet zaclenim do tohoto kolektivu cele nasi firmy. Nastesti tady pracuju velice rada a to uz vice nez 6 let, predtim jsem byla maly fluktuant … taky nez po skole najdete to prave orechove, tak to malicko trva … a me osubce to trvalo jenom 2 roky a vystridala jsem pouze 2 prace, takze zase az tak spatne to se mnou neni:-))) TAky jsem nikdy neslysela zadne blbe kecy na to ze jsem tehotna, ze je to v nepravy cas a ze komplikuju chod firmy … NIKDY!!!!! Mame tady krasne ovzdusi a kazdy potomek je vitan s velkou laskou a nadsenim vsech! Vlastne mne to moc prekvapilo, ze i kolegove chlapi chodili v prubehu meho tehotenstvi a ptali se jak se dari, jak rosteme, komentovali hezkym zpusobem brisko, davali otcovske rady a tak… fakt moc hezke chovani a z toho pramenici me pocity.

Takze co jsme dostali ja darecky? NEni to tak podstatne … hadriky na vetsi princeznicku, boticky, hracky … vse nadherne a rozkosene … ale to nejdulezitejsi a nejkrasnejsi a nejprijemnejsi je nova kniha, vydana nasi firmnou s nazvem „MAME DOMA ROBE aneb zaskolte budouci matku“ … to je vam fakt BOMBA …ma 14 stran ve forme Planu zaskoleni a pripravy na materskou dovolenou … a kolegove mi tam vepsali ruzne komentare a rady tykajici se ditete … super pocteni … hodne legrace … mozna bych par jejich hodne dobrych komentaru mohla tady i uverejnit, co vy na to? PRo zpestreni mrtvych dni!!!!

Prace opet vola a vikend primo rve … tak se mejte nadherne a hezky si ho uzijte (myslim ten viiiiikend)!!

Papa

Sulanek, 35t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 06.12.02 18:41

Ahoj holčiny,

Petro a Sulanko, tak hodně pohody na MD a užívej klidu, dokud to jde.

Připojuju se až teď večer, protože přes den jsem pořád někde lítala a pak jsem si „opravdu musela“ :-)))))) lehnout.

Takže: vstávání v 6 (to je nekřesťanská hodina), venčení Aimy, která chtěla jít už na procházku ve 4 (trubka jedna malá), a pak honem, abych byla na kontrole mezi čtvrt a půl 9, na čemž jsme se s doktorem dohodli. Jenže mi volal, že zapomněl, že jde k zubaři, tak jestli můžu přijít na půl 10. No co mi jiného zbývalo, než souhlasit. Takže to ranní vstávání bylo na nic. Sjela jsem si k sobě domů, vyzvednout poštu a tak, pak teda kontrola, jsem už víc otevřená než v pondělí, prý o 1 stupeň, ráno taky byly 3 pravidelný kontrakce, ale pak ustaly. Tak jsem to na něj všechno vyklopila, jsem objednaná na monitor na příští pátek a byla jsem vyřízená. Pak honem do práce, ale co se mi nestalo. Zaparkuju v pohodě u práce, vyjedeme s Aimy do 6 patra a najednou takový kouř!!! Ještě se směju, že by to mohlo být tam, kde stojíme, oběhnu pár lidí a dozvím se, že je to opravdu tam, kde stojím s autem. Tak honem popadnu Aimy a „letíme“ - no jdeme rychleji, policajti už to tam zatarasili… no naštěstí hořel barák - taková dřevěná barabizna v zahradě přesně u auta. Aspoň něco. Tak se ptám policajtů, jestli s autem můžu odjet a oni že ano. Jenže jsem neměla odvahu se přiblížit, i když to bylo tak 7 - 10 metrů od auta. Tak ještě se ptám hasičů a oni, že to bude bezva. Celý dav čumilů kouká, jak si já - frajerka leze do auta a vycouvává. Jezdím už dlouho, takže žádný malér se nepřihodil. Ale milé kočky, to ještě není vše… tak si tak jedeme, rády, že už budeme doma a ozve se kamarád, že mě zve na o., no proč ne, dáváme si spicha. Ale co se zase nestalo. Stojím si na semaforu a nějaká paní mi ťuká na sklo, že mám píchlé kolo !!!!!!!!! to už bylo i na mě moc. Tak jsme kousek popojely a zaparkovaly. Volám přítele co a jak a měl schránku - taky hezký. Naštěstí během 5 minut se ozval. Za chvíli přijel a kolo vyměnil. My s Aimy jsme byly zachráněný, protože jsem už měly takový hlad a já jí koupila piškoty, tak jsme se podělily… Sotva jsme dojely domů, už kamarád volal, jestli můžeme jít… tak Aimy domů, kdyby ji tam náhodou nechtěli pustit a jeli jsme na obídek. Hájovna na Žižkově, no mooooooc dobrý to bylo. Po obídku rychle domů vyvenčit Aimy a dát jí konečně oběd, i když jsem jí než jsem vypadla dala další porci piškotů (jakmile má granule, má průjem, takže se pořád léčíme a granule už holt dávat nebudeme). Byla jsem ráda, že jsem si na chvíli lehla a přečetla noviny. Pak jsem si pustila Flashdance a málem usnula, i když by to nevadilo… no a teď Vám to všechno píšu.

Tak to byl celý můj den. Myslím, že Petra psala, že už nebude mít připojení, tak jak už jsem se zmínila, hodně pohody a klidu a zdravé miminko. To samozřejmě platí i Sulance, ale ta myslím bude připojená.

Tak papapap hurá víkend, i když teď už víkendy nepočítám :-))))))) Odpočívejte a bříškujte se

Pa Veronika 37 t. - od zítřka 38 huráááááá

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.02 18:56

Ahoj holky s briskama i bez,

Nejdriv dekuju vsem za komentare k mymu jmenovimu hlavolamu - zda se, ze Krystof vede. No my jsme se zatim k rozhodnuti uplne nedobrali, ale momentalne to vypada na Tomase. Potiz je, ze ja ted bydlim v Londyne a i kdyz se hned zacatkem pristiho roku budu stehovat i s miminkem zpatky do Prahy, pritel je anglican a Matyas ani Krystof mu v anglictine nejak uzasne nezni - teda aspon to tvrdi. Tak to nakonec asi s tezkym srdcem vzdam a budeme mit Tomaska.

Ja mam za sebou prvni tyden MD a zatim mam porad co delat - chodim plavat, byla jsem u zubare, vcera jsme s pritelem vyrazili do botanicky zahrady a na prochazku, take jsme jeste dokoupili par drobnosti … Uz mame vsechno, jen kocarek a autosedacku jeste nedodali, ale jsem rada, prece jen ty povery …

Jinak jen tak pro porovnani - tady se na MD da odejit nejdriv 11 tydny pred terminem, nejpozdeji pak klidne v den porodu. Ja jsem si nechala tri tydny, ale musim rict, ze uz jsem se fakt nemohla dockat. No ale protoze placenych je jen 6 tydnu (90% z platu) a pak uz jen takova almuzna od statu dalsich 12 tydnu - tak jsem chtela pracovat co nejdyl.

No ale to uz je za mnou, ted si tech poslednich par tydnu hodlam uzit. Zitra dokoncim 37. tyden, termin mame 21.12. - podobne jako Iveta a Veronika. Tak jsem holky zvedava, jak nam to dopadne, jestlipak budeme mit miminka uz pod stromeckem? No my uz jsme pro jistotu jeden poridili (stromecek, ne miminko) a dokonce jsem ho uz i ozdobila - vypada moc krasne, se musim pochvalit. Cukrovi jsme napekly s mamkou kdyz tu byla v listopadu a tak uz planuju jen nepecene kulicky - moje oblibene.

Dnes jsem byla znova na kontrole, miminko je totiz na svuj „vek“ malicky, tak nas sledujou ostrizim zrakem. Vsechno ale vypada jak ma, krome te vahy, tak uvidime, snad to jeste za ty dva tydny dohoni.

Veroniko, to psi miminko je uzasny a sladoucky!

Mejte se moc krasne tehulinky i ostatni, uzivejte si predvanocni cas, cukrovi, atd. a hlavne se vyhnete vsem tem navalum a nakupnim silenostem!

papapa, Katerina, konec 37.t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 06.12.02 21:21

Ahoj Katko a holčiny,

tak další mimi narozený v cizině. Taky jsem zvědavá, jestli to stihneme do Vánoc, byla bych moc ráda. Zrovna dneska jsem to konzultovala se svým doktorem, a tak mu říkám, že se psychicky připravuju na pátek 13. a on prý proč, tak jsem mu řekla, že v pondělí ještě musím do Liberce, v úterý mám cvičení, ve středu kosmetiku a čtvrtek předporodní přípravu v Podolí, takže se mi ten pátek teda hodí :-)))))))) Ale pak jsem si uvědomila, že ještě bude mít dovolenou, tak jsem ho ujistila, že do přespříštího pondělí ještě vydržím :-)))))))) No jen se tomu smál. To samé jsem líčila v práci a tam jen konstatovali, že tomu mimi už pěkně organizuju život :-)))
Přítel tvrdí, že jestli to do 24.12 nebude, začnu na Štědrý den dřepovat a to by v tom byl čert, aby se to nenarodilo přesně .-)))

Katko, máš pravdu, Angličanovi jména jako Kryštov a Matyáš moc nezní.

O víkendu dokoupíme pár vánočních dárků a vlastně máme i tohle z krku. I tak mě to bude deptat chodit po krámech, když už to mám za pár.

Jdu se ospršit, vykartáčovat a namastit bříško (děláte to taky?) a pak už zaujmu polohu ležícího střelce a hají. Ráno bude Aimy stejně vstávat kolem 6, tak ať jsem na to fit.

papapa a opatrujte se

Veronika 37 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.12.02 10:56

Čau holky, tak jsem zase po pár dnech konečně u počítače. Je to neuvěřitelné, ale já fakt nestíhám (a to nechodím do práce).
Dva dny jsme dělali doma generální úklid (ne kvůli vánocům ani ne kvůli miminku, ale protože to bylo už potřeba po dlouhé době), několikrát jsem byla manželovi pomáhat na baráku (dostavujeme a je na to chudáček sám, maximálně někdy s bráchou), takové ty drobnější práce, co zvládnu, tak pomůžu, taky dost chodíme po obchodech vybírat různé věci do baráku, okukovat koupelny, obklady, podlahy atd. Vyřizujeme taky poslední úvěr… no je toho dost a dny tak rychle utíkají, že než se člověk naděje, je tu konec týdne a za chvíli abych zase plodila další příspěvek!
Ještě jsem ani neměla čas přečíst si všechny vaše komentáře, stáhla jsem si to a pečlivě prostuduju:)) a ještě se dneska ozvu!
Teď jdu snídat.
Ahoj Johanka 33.t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.12.02 19:55

Ahoj Johanko a těhulky i netěhulky,

taky se ozývám až teď. Byli jsme ve městě kupovat nějaké dárky a potom vlastně týdenní nákup jídla. No mám toho plný zuby. A dárek - poslední jsem stejně nekoupila, takže ještě jednou se tam budu muset vypravit. Ale spíš v týdnu, teď o víkendu je to šílený. Aimy byla samozřejmě s náma, v batůžku, ale ona si tam klidně usne a je jí to srdečně jedno.

Tak zatím pa Veronika 38 t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.12.02 19:59

Ahoj, holky, zdravím vás po víkendu a budu otravovat s dotazem:
ráda bych se vás, které to máte ?za pár?, zeptala, v jakých intervalech chodíte do poradny a kam (jestli ke svému gynekologovi nebo už do porodnice) a jak vás vyšetřují. Přístup mého doktora mě totiž znepokojuje a z posledních dvou návštěv jsem byla dost rozladěná. Ve 30. t. mi dělali ultrazvuk, na kterém jsem se nedozvěděla nic víc, než že je miminko v pořádku a do poradny jdu vlastně až po měsíci a skoro týden, na začátku 35. týdne (dřív je to prý zbytečné!)
Do porodnice mě na kontroly posílat nebudou, prý mám chodit ke svému doktorovi až do porodu, že on tam má taky ten kardio…graf nebo jak se to nazývá (ctg)… což se mi nelíbí, ale aspoň že mě laskavě budou zvát každý týden po tom 35.t. a ultrazvuk mi už taky dělat nechtějí… takže bych vlastně neměla šanci dozvědět se ani předpokládanou porodní váhu. Taky je mi divné, jakým způsobem (bez UTZ) mají v úmyslu kontrolovat funkčnost placenty, zrání plodu, otevírání atd. (že by ručně?) A že by stačilo kontrolovat srdíčko, mi připadá divné.
Konzultovala jsem tento přístup s jednou porodní asistentkou v bohunické porodnici, které se to taky zdálo divné a nabídla mi, že můžu začít kolem 37. týdne chodit k nim do ambulance, ultrazvuk tam dělají běžně při každé návštěvě a rovnou bych se tam vlastně zaregistrovala, že bych se pak nemusela před porodem s papírováním zdržovat. Jak tady čtu vaše komentáře, tak hodně z vás už do porodnice na kontroly chodí. Můžete mi prosím vás napsat, jak vás vyšetřují? Vím, že je to individuální ? přístup doktorů ? ale stejně mě to zajímá. Díky.

Před chvílí jsem dojedla pozdní oběd, kuřecí prsa jen tak s bramborama a zeleninou… a když to jídlo bylo tak dietní, zajedla jsem to tyčinkou margot a tvarohovým Míšou ? ať žije obezita:)
Ještě jsem zapomněla vyjádřit svůj obdiv k Aimy, Veroniko, fakt je roztomilá, musí ti dělat jen radost. Jinak poslední dny docela dobře spím ? to bude asi tím, že mám vždycky celý den nějakou činnost, tak jsem večer utahaná … vstávám v noci jen 1× na záchod. Právě si jdu dělat pořádek ve věcech do porodnice a přebalím si všechno potřebné do takové šikovné tašky, co jsem při velkém úklidu našla! Pak si asi lehnu, budu si něco číst a jen tak lenošit… a večer se podívám sem, jestli někdo něco píše.
Krásný víkend přeje Johanka 33.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.02 21:17

Ahoj Johanko,
buď v klidu, já do poradny chodila až doteď každé tři týdny a až teď od 36 týdne začínám chodit každý týden. Po 30 týdnu se opravdu už moc ultrazvuků nedělá (ale na přání by snad mohli :) a to jak se otevíráš a polohu miminka stačí kontrolovat ručně. Natáčení srdíčka miminka by mělo spolehlivě ukázat že není něco v pořádku. Taky cítíš pohyby, a to je přece znamení že se mu daří dobře. Ultrazvuk normálně dělají na začátku porodu, takže se předpokládanou porodní váhu stejně dozvíš :) Já chodím do poradny přímo do porodnice, ale vlastně proto, že tam pracuje moje mamka a tak se tam se všema znám a chodim tam na preventivní prohlídky už několik let.
Přeju Tobě i ostatním nastávajícím maminkám a čekatelkám hezký víkend.
Katka, konec 36.t.

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 07.12.02 23:01

Ahoj Johanko!
Já nejsem z Prahy, ale od Domažlic. Tam jsem chodila na vyšetření po nástupu na mateřskou nejprve jednou za čtrnáct dní, asi od 36.týdne jednou týdně. Doktor mě pouze prohlížel (klasická prohlídka + pohmat), ultrazvuk je u nás pouze v nemocnici, tam jsem byla naposled v 30.týdnu. Až do 40.týdne jsem chodila pouze na tyto prohlídky. Když jsem začala 41.týden, pak mě teprve poslali do porodnice, kde mě začali měřit ozvy a hlídali, jak se otvírám. Jediný ultrazvuk jsem pak ještě absoluovala v porodnici (v Klatovech, u nás malovali), kde mě porod vyvolávali (pro upřesnění ve 42.týdnu). Porodila jsem přesně na začátku 43.týdne, 15 dní jsem přenášela, ale všechno dopadlo OK. Jak čtu Vaše komentáře, tak zvlášť v Praze máte větší možnost vidět mimi na ultrazvuku. My se teď pokoušíme o druhého sviště a když si vzpomenu na první těhotenství, tak z těch několika ultrazvuků jsem moc neviděla a pouze jednou (+potom v pordnici) mi ho doktorka pěkně okomentovala. Zdravím všechny bříška. Papa. Jana

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.12.02 23:43

Ahoj skoro o půlnoci,
díky oběma za infomace, jak to probíhá u vás… nechci sem vnášet negativno, jsem spíše taková rozladěná z toho, jak naše zdravotnictví funguje.. že když má pacientka (vlastně klientka v soukr.ordinaci) o něco zájem, ať už o vyšetření nad rámec hrazený ZP nebo o nějaké informace, mělo by jí být vyhověno, obzvlášť když je ženská ochotná zaplatit. Smutný je, že většinou ti žádný nadstandard nikdo nenabídne, celý systém mi často připomíná bývalé (?) socialistické zdravotnictví. No to je jedno, já vím, že jsme v pořádku já i miminko, jen bych ráda měla informací víc, takže si zajdu do jiného zařízení a prostě si zaplatím UTZ s podrobným výkladem - míry, váhu, množství plod.vody atd. asi to ne každou maminku zajímá (říkají si, hlavně že je vše OK, dřív UTZ přece ani neexistovaly), mě ale jo:) a dost. Taky příbuzní vyzvídají, jestli budu rodit pětikilovýho obra nebo malý koťátko, ono 2 kila sem tam je dost rozdíl, třeba pokud jde o to, jestli bude potřeba víc malých oblečků nebo velkých… A taky na psychiku je to fajn, vědět, jak velký miminko budeš rodit, můžeš se na to lépe připravit.
Nejde mi ani tak o to, vidět miminko na UTZ, jako o to, aby mi někdo při tom vyšetření sdělil vše, co zjistil. Nelíbí se mi, že si například můj doktor říká v duchu asi něco o pitomý slepici, která by to stejně nepochopila, tak raději u vyšetření mlčí a pak jen něco nečitelného zapíše do průkazky. Kdo se v tom má pak vyznat? A když se na něco zeptám, tváří se jako kdybych ho bůhví jak zdržovala.
Prostě jsem si špatně vybrala doktora, tak už to nějak dochodím do porodu… ale pak nohy na ramena a rychle pryč jinam!

Tak se mějte krásně, půjdu už spát.
Johanka 33.t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.12.02 17:44

Ahoj Johanko a kočky těhulky,

od 36 týdne chodím na kontroly do porodnice každý týden. Do porodnice chodím už od 31. týdne, ale to jenom proto, že jsem si to domluvila u známého doktora. Ve 31.týdnu byl ultrazvuk a od té doby je vždy vnitřní vyšetření a sledování činnosti srdíčka. Teď ve 38 týdnu jsem objednaná na monitor (připnutí takového popruhu na bříško a sledování - podle mě srdečních ozev, ale snad i děložních stahů - aspoň si to myslím). Ptala jsem se a budu v porodnici ležet půl hoďky a budou to natáčet - snad na papírový záznam.
Ptala jsem se a velikost miminka lze teď už zjistit jen ultrazvukem, ale to se dělá jen výjimečně. Doktor říkal, že to vidí tam na 3,4 - 3,5 kg. Takže standardní mimi.

Už teď v posledních dnech mi začíná odcházet „hlenová zátka“ - jak to mám vyčtené, ale k ní žádné kontrakce nejsou, nebo alespoň ne pravidelné.

Zítra jedeme do Liberce něco vyřídit, tak snad to bude v poho. I když už kdyby se mimi narodilo teď, jsem naprosto klidná. Jen si mamka ze mě dělá srandu, že chci porodit kdekoliv jen ne v Praze a přitom rodit v Praze chci. To jsou jen její připomínky k tomu, že pořád někde trajdám. Ale směje se tomu.

Tak zatím papapa

Veronika 38 týden

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.12.02 20:38

Ahoj holčiny,

POOOOOOOZZZZZZO­OOOOOORRRRr, ještě stíhám napsat, ale ve20.00 mi otekla plodová voda, tak jedu do Podolí. Držte mi pěstičky. Jen jsem nervózníííííí.

Papap Veronika 38 týden.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.02 09:26

Jeeee, Veroniko, to je ale frmol, moc, moc, moc drzime vsech 10, vlastne 20 … at to dopadne skvele a Beremasek (to jsem teeeeda moooc zvedava ktery z nich to bude, chi) je zdravoucky a nadhernoucky a sladoucky …!!!!! Doufam ze se nam hooodne brzy ozves a budes nas o celem procesu informovat!!!

Hodne sily preje

Sulanek a Sulanecek, 35t.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.02 09:42

Cauky kocky,

mate nektera telefon na Veroniku? Jsem zvedava jako opice a tak me napadlo, ze bychom ji mohly poslat SMS a vyzvedet co se deje a s jakym vysledkem. Nasla jsem ve starsim denicku telefonek pouze na PEtruK, Kelly a Irenu ale mozna jsem nekde neco prehledla. Takze holky, jestli ten telefonek mate, bud ho uverente prosim nebo ji pisnete a uvedte sem vsechny novinky!

Diky a preju baaaajo den a vubec cely tyden!!!

Sulanek, 35t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.02 11:23

No to jsou novinky! Strasne moc drzim Veronice pesti - mozna uz to ani nepotrebuje a miminko ma u sebe. No uvidime.

Johanko - ty vysetreni mohou asi probihat opravdu ruzne. Jak uz jsem psala, ja ted absolvuju vsechno v Londyne a tady je to uplne jinak. Jednak tady zdravotnictvi stoji totalne za prd - a to teda vazne, zlaty cesky zdravotnictvi. A tehotenska pece se tu dela taky jinak - a to v kazdny nemocnici jinej system. Tam co chodim ja jsem mela prohlidky kazdy mesic, pak dva tydny stridave v nemocnici a u obvodniho, tak by to bylo az do konce, ale protoze to vypada, ze miminko me mensi nez by melo byt, tak tech chodim do porodnice kazdy tyden. Interni prohlidky se tu vubec nedelaji, pry kvyli zbytecnemu riziku infekce. Ultrazvuk je standardne jen ve 12. a 20. tydnu, nekde jeste ve 34. tydnu. Vic se jich dela jen kdyz je podezreni na nejaky problem. Pri normalni prohlidce zkontroluji moc a tlak krve a poslechnou srdicko a to je vsechno. Takze to jen tak pro porovnani.

Ja mam do terminu uz jen 12 dni, ale mam pocit, ze si u me miminko bude asi jeste chtit trochu pohovet, kdyz je tak malicky - minuly tyden odhadovaly jen 2.3 kg!! o(((. No snad bude v poradku.

Prave jsem si byla trochu zaplavat, jeste planuji nakup a pak uz jen lenoseni a papani.

Tak si vsechny uzijte hezky den a Veroniko - hodne stesti !!!!!!!!!

Ahoj, Katerina, 38 t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.12.02 12:04

Přidávám se k držení palců Veronice, ale snad už to má za sebou a mimi u sebe! Normálně „bydlím“ v deníčku u Mikisky, ale sem nakukuju a studuju, co bude.
Tak ať Vám to všem jde dál dobře.

Mishicka 22.t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.12.02 12:57

Ahojte, tak se po delší době připojím a čučím, Veronika už to má (nebo teprve bude mít?) asi za sebou! To je skvělý! Držím palce a těším se na zprávičky od první opravodové maminky tady z naší „party“.
Jak se jinak máte? Doufám, že doma je všechno v pohodě, vy, co ještě pracujete, to přežijte ve zdraví - myslím ty hrozný mrazy, tady u nás je teď přes den -10 stupňů… a taky je pěkný náledí na chodnících… asi si půjdu konečně koupit ty nekouzavý boty!
Zatím čau, Johanka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.02 19:04

Dnes dopoledne, tj. 9.12.2002 v 7:50 se nám narodil krásný syn Adam, vážící 3,06kg a měřící 48 cm. Všichni v pořádku. Mobil na Veroniku je 604/298508.
Domů je pustí (když to půjde dobře) ve čtvrtek.Info poskytnuto v zatoupení, podrobnější detaily později dodá osobně :o)))

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 09.12.02 20:58

No tak to je naprostá bomba!!! Moc vám všem gratuluju a přeju hodně zdraví!
Esterka 37.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.02 21:10

Moc, moc gratuluju k Adamkovi. Hanka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 09.12.02 22:21

Ahoj holky,
tak se zase po dlouhé době hlásím. Počítač skončil na dně skříně kvůli rekonstukci, která snad nikdy neskončí. Měla skončit minulý víkend, pak tento víkend a teˇˇd to vypadá, že snad ten příští by mohlo být vše hotovo. Pak se snad dostanu i k tak nepodstatné věci, jako je vyprání miminkovskejch věciček.
Minulý týden jsem byla poprvé v porodnici na kontrole. Před třemi lety jsem zbaběle prchla z Podolí, když jsem tam uviděla ty stojící davy těhulek. Vegetila jsem si v Motole, kde nás bylo pět a půl. Směle jsem si tam tentokrát vyrazila i se synáčkem a prožila příšerných pět hodin v čekárně. Pak paní doktorka měla ten výborný nápad u:,–(it synáčka tak výhodně, že celé vyšetření pečlivě sledoval. Večer tím spestřil večeři s přáteli. No aspoˇˇn máme z krku téma osvěta. Paní doktorka naznal, že mám moc malý břicho a odeslala mě ještě na ultrazvuk. Doktor zkonstatoval, že mimi váží 2,7 kg, rozměry stehenní kosti a pod. odpovídají délce těhotenství, akorát hlavičku má mimčo jako by bylo o tři týdny starší. No to mě potěš pánbůh. Za této situace bych klidně rodila hned. Jinak musím shánět větší čepice… Zítra mě teda čeká motolská anabáze znova. Tentokrát teda naštěstí bez synáčka. Taky jsem se dozvěděla, že pokud chci mít i manžela u porodu musí absolvovat předporodní kurz. Tak jsem večer té porodní asistence, co to vede, zavolala a vysvětlila jí, že manžel je vlastně v podstatě nejlepší porodník v celé Praze. Tak si můžeme připlatit o sto korun víc a můžeme jít rodit bez kurzu. I když manžel mi minulý týden sdělil, že teda neví, jak tentokrát ten porod zvládne, protože prý posledně to bylo v létě a on byl plný síly. Tak jsem konečně pochopila, kdo je u toho porodu důležitej.
Tašku do prodnice mám už sbalenou, což je opravdu jediná věc, které jsem za těchto bojových podmínek byla schopná. Ještě musím do Vánoc zvládnout jednu zkoušku a dva zápočty. Týden po termínu porodu máme mít týdenní soustředění, kterého se teda opravdu nezúčastním. Ještě štěstí, že letos nemusím péct cukroví, bohatě mi budou stačit vánočky a jiné nezbytné vánoční vaření. Sice tady teda upatlám nějaké těsto, aby si synáček mohl vykrajovat pro zábavu hvězdičky atd. Dárky letos neřeším, nakoupila jsem pro syna, s manželem jsme si nadělili rekonstrukci bytu a zbytek příbuzenstva nějak odfláknu.
Tak se holky mějte pěkně a už se těším, která z nás bude další následovat Veroniku.
Esterka 37.t.

 
Myska3
Povídálka 29 příspěvků 10.12.02 07:51

Taky se přidávám ke gratulacím.Ať máte s Adámkem jenom samé radosti.
 Myška

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 10.12.02 07:59

Jééééééé? Veroniko!!!!!!!

Takovýho malýho krásnýho Adámka už máte!!!!!!!!!! Moc gratuluju, ať vám roste jako z vody (pozor na mráz) a určitě podrobně napiš, až nebudeš zrovna přebalovat, kojit, spát …jak to všechno probíhalo (kdyžtak můžeš zase v zastoupení diktovat…).

Mějte se moc pěkně!

Holky, stihnete ještě některá do Vánoc miminko?

Eržika,19.t.

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 10.12.02 08:02

Jééééééé? Veroniko!!!!!!!

Takovýho malýho krásnýho Adámka už máte!!!!!!!!!! Moc gratuluju, ať vám roste jako z vody (pozor na mráz) a určitě podrobně napiš, až nebudeš zrovna přebalovat, kojit, spát …jak to všechno probíhalo (kdyžtak můžeš zase v zastoupení diktovat…).

Mějte se moc pěkně!

Holky, stihnete ještě některá do Vánoc miminko?

Eržika,19.t.

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 10.12.02 08:56

Připojuji se ke gratulacím a přeji hoooodněě štěstí a hlavně zdraví a spokojenosti.
Mikiska 23t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.02 10:52

Ahojko Veroniko,

moc a moc Vám gratuluji k Vašemu klučinovi Adámkovi a přeji hodně zdravíčka a štěstíčka.
Mischel 14. týden

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 10.12.02 11:14

Velká gratulace Veronice k narození Adámka! Ať jste všichni zdraví a šťastní!
Ahoj Johanka

 
Baryna
Povídálka 45 příspěvků 10.12.02 11:31

Posílám taktéž velké gratulace mamce Veronice,taťkovi a malinkému Adámkovi.Hodně zdraví,štěstí a už předem krásné a pokud možno klidné první Vánoce s Adámkem.
 Baryna

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.02 13:49

Blahopreju Adamkovi a Veronice a zavidim!!!!
Hodne stesti a ty nejkrasnejsi vanonce!

Katerina, 38 t.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 10.12.02 16:11

moc a moc gratuluju Verče k narození Adámka!!!
Irena

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 10.12.02 16:19

ahoj holčiny,
nestíhám se ted vůbec připojovat, je mi to moc líto, ale prostě jsem teď furt doma. Mám prý zůstat ležet, protože se otevírám a mimi už je hodně dole. Takže se snažim hodně odpočívat, ale je to dnuda. Dneska jsem byla poprvé v porodnici, natočili nám monitor, srdíčko jje OK, příští týden jdeme zase do poradny i na ultrazvuk a byli tam opravdu moc milí. Verče teda skoro závidim, že už má u sebe svýho mimíska, já už chci taky!!!! Takže všechny vás moc zdravim a mějte se krásně, musim končit.
papa
Irena 36.t.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama