Johanka a 36. týden těhotenství

Těhotenství

Máme tady 36., přímo sváteční týden, dovolte, abych popřála úplně všem překrásné a pohodové Vánoce, abyste je strávili s lidmi, které máte rádi, hlavně hodně lásky a zdravíčka, ostatní prý přijde samo:) Přemýšlím, co bych napsala mimořádného, ale nic jiného než myšlenky na prolenošené a promlsané vánoce mě momentálně nenapadá:)

U nás jsou předvánoční přípravy ve finále (deníček píšu večer před Štědrým dnem), před chvilkou jsem dokrájela vše potřebné na bramborový salát, dokončila výzdobu, zabalila poslední malé dárečky, co jsme dnes na poslední chvíli dokoupili. Kapra letos mít nebudeme, místo toho je v mrazáku filé a ještě budou řízky. Už se těším na ráno, jak se budu vyvalovat v posteli, dívat se na pohádky a pěkně si užívat pohodičky. Pak už jen narovnat cukroví na tácky, udělat nějaké ty jednohubky (to my móóc rádi) k televizi a hlavně žádný shon, pěkně pomalu a v klidu. Večeře až bude, tak bude. Ten můj rozmlsanej chlap má rád různé uzeniny, šunčičky, domácí klobásky, sýry, tak udělám nějaký obložený talíř a k tomu hodně zeleniny, surovin máme nakoupeno víc než dost, snad až do Silvestra. Já z toho budu mlsat ty sýry, uzeniny vůbec nemusím, snad jen trochu libový šunky.

Vánoce trávíme letos naposledy sami dva (za rok to bude veselejší), na první svátek jedeme k manželovým rodičům a pak na víkend k mým rodičům, máme je trochu z ruky, tak je z toho vždycky delší výlet. Už se těším, neviděla jsem rodiče ani sourozence několik měsíců.

Letos se nemůžu přejídat, vlastně abych pravdu řekla, nemůžu skoro vůbec jíst, poslední tři dny je mi dost špatně od žaludku ve dne v noci, pálí mě žáha a mám podobné problémy s chutěmi a pachy jako na počátku těhotenství, taky hodně špatně spím, jestli v noci 3 hodinky, tak je to hodně, no jo, občas si říkám, jestli tady není už porod, když je mi zrovna zle a ještě se k tomu v ten pravý moment přidají bolesti zad nebo v podbřišku… Včera a dneska jsem držela takovou ?dietku? ? suché rohlíky, banány, jablka, jogurty, k tomu jenom čaj a vodu… na mastný a sladký se nemůžu ani podívat… takže si pro sebe budu vařit zase samé ?zdravé blafy? jako první 3 měsíce těhotenství ? tj. suchá rýže nebo brambory se zeleninou, bramborová kašička, ovoce, zelenina, všechno jenom dušený, nic nadýmavého… říkám si, co je ? sakra taková změna, ještě předevčírem mi chutnalo všechno… jestli to tak půjde dál, tak už další tloustnutí asi nehrozí, za ty dva dny jsem lehčí o kilo a půl!! Hurá! Jsem zvědavá, jak zvládnu zítra večeřet, těžkou smaženou klasiku nebudu raději riskovat, trochu salátku zvládnu (odebrala jsem si trochu bez cibule), koupila jsem místo majolky takovou tu jogurtovou novinku od Hellmanse Yofresh, píšou tam, že má o 2/3 míň tuku, tak jsem zvědavá na tu chuť. K tomu si upeču filé jen tak na přírodno na másle, snad to můj ubohej žaludek zvládne strávit. Těch nevolností a nespavosti se ale neděsím, protože úplně to stejné prožívala od 8. měsíce těhotenství moje sestra, máme to asi v rodině, budu to muset prostě vydržet taky, už jen 4 -5 týdnů ? doufám že ne víc:)) To jsem si postěžovala, že jo:)) nenechte se rozladit a klidně mlsejte, smažte a cpěte se dobrotama. Já jsem mlsala do předvčerejška a teď houbeles. Dobře mi tak.

Koukala jsem do deníčku Mikisky, jak tam přibývají čerstvé těhulky, to je moc fajn, mají pod stromečkem krásný dárek. Tady z naší party má nejhezčí dárek pod stromečkem asi Veronika a jsem zvědavá, kdo bude další na řadě:)) Taky už dávno asi porodila Ivča, ale ta o sobě nedala dlouho vědět.

Taky gratuluju Veronice k opravdu moc pěknému novému deníčku Adámka ? super! A Sulankovi přeju, aby se maminka brzy uzdravila a vrátila domů. A jestli jsem na něco zapomněla, omlouvám se, bylo těch událostí tolik, že mi z toho jde hlava kolem… navíc sem nechodím teď tak často.

Ještě jednou ? užijte si krásné vánoce a nezapomeňte psát nové zážitky!

Čau, Johanka

 Váš příspěvek
 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.12.02 16:31

Ahoj holčiny,

tak v rychlosti: Nádherné Vánoce, hlavně pohodu a klid

přeje Veronika a Adámek

 
Janik2
Povídálka 35 příspěvků 25.12.02 19:07

Ahoj Johanko i Vy všechny ostatní!
Jsou svátky, takže se nikdo v příspěvcích nepřetrhne. Proto i já něco málo čmárnu sem a nebudu psát samostatně.
Já už tedy píšu po Štědrém večeru. I my jsme dělali salát z Jofreshu, byl dobrej, i když já salát nikdy moc nejím. Na sladký nemám letos vůbec chuť. Jindy jsem se cpala výborným cukrovím od rána do večera a najednou prostě nemusím. To si dám radši jabko, nebo mandarinku. Jsem fakt divná. Každoročně přibírám za 2 týdny skoronicnedělání 5-6 kg. Jsem zvědavá, jaké to bude letos. Ale stejně něco přiberu, protože holčičky rostou opravdu rychle a jejich kopání je čím dál tím nesnesitelnější. Jak jsem už psala, víc „zlobí“ ta pravá. Říkáme jí Lucie postrach ulice. Asi to bude Lucka, ale rozhodnuti ještě zdaleka nejsme.
Ačkoliv jsem po všech příbuzných rozhodila slova o tom, že když dárek, tak pro mě a ne abych dostala třeba dupačky, který neoblíknu, samozřejmě jsme dostali 6 růžových dudlíků. Je fakt, že to je od holek od koní, a ty nic originálnějšího nevymyslely. Od našich dostaly holky prostěradla do postýlek a vlhčené ubrousky na přebalování, dvojbalení.
Dnes máme za sebou první z „povinných“ návštěv u jedné z babiček. Ani tam jsem do sebe nehodila jediný kousek cukroví a zdlábla jen 2 jablka. Všichni fakt zírali! Zítra jedeme na druhou návštěvu, tentokrát k mojí babičce. Ale tam určitě neodolám, ona dělá tak výborný slepovaný kakaový rohlíčky.....
No, nebudu plácat pátý přes devátý. Vám všem přeju do nového roku hlavně pevné zdravíčko a úspěšné zvládnutí všeho, co nás čeká a nemine. A že to nebudou ledajaké změny…
Mějte se všichni krásně. V posledním týdnu s dvojkou na začátku Vás zdraví
Janik a dvě princezny, 29. týden

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.12.02 21:01

Ahoj holčiny,

jen v rychlosti, napsala jsem hodnocení porodnice v Podolí. Prý během pár dnů jej zveřejní, nicméně vám jsem jej popsala detailněji :-)))

Adámek dnes spinkal celý den, jen teď od asi páté odpolední pořád jí…od 19 hodiny se chystám do koupelny… no ještě jsem se tam nedostala.

Tak možná teď…

papa Veronika a Adámek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 25.12.02 22:08

Ahoj všichni,
tak jsem se sem jukala ještě těsně před štědrovečerní večeří a bylo tady úplně pusto, pak se počítač stěhoval do předsíně.
Johanko, jestli tě to uklidní, tak já trpím nevolnostma taky. Pálení žáhy je přímo nesnesitelný a většinou končí zvracením. Jediný, co občas trochu pomáhá, je horký mlíko, kdysi to tu radila myslím Baryna? Díky mé momentální nesnášenlivosti pachů, jsem včera málem neměli štědrovečerní večeři, protože jsem u toho vaření nemohla vydržet. Díky tomu jsem povečeřela dvě lžíce polívky a jednu vidličku salátu. V podobném duchu proběhl i můj dnešní oběd. Uvidíme, jak se zítra popasuju s kachnou, ale vidím to bledě.
Zítra přijedou naši, se kterými jsem mluvila včera po 3 týdenní pauze, ne že by nám nefungoval telefon … To jsem zvědavá, jak to proběhne.
Dnes jsem mimořádně vděčná manžílkovi, který v podstatě celý den běhal někde venku se synáčkem. Takže já jsem se mohla válet na naší nové sedačce a funět si jako hroch.
Kdysi tady, myslím, Ivča psala, jak jí ke konci těhotenství všichni prudili dotazama, jestli už porodila resp. jak to, že ještě neporodila atp. Tak na mě už taky došlo, komukoli zavolám, tak na mě zařve, ty rodíš, že jo!? Ostaní volají sami, jestli už jsem porodila. Zbytek hovoru se pak nese v duchu ujištění, že potom, resp. před tím, určitě zavolám. No asi se na všechny vybodnu, protože stejně pořád žiju v hrůze, že to nepoznám, nebo že to podcením, a pak budu mít naspěch. Neustále mám totiž takové to příšerné krátké, prudké bodání v kříži, bolesti stydké kosti, a s tím i celého podbříšku a navíc podivné vteřinové „křeče“ do té nejvyšší vnitřní strany stehen. Když se tohle sejde pěkně najednou začínám rychle přemýšlet, co všechno nemám sbaleno (třeba fén…) a kde že jsou doklady. I když po zkušenostech z minula, je klidně dodám dodatečně. Honzík se nám totiž narodil, když jsem ještě nebyla vdaná. Lítali jsme předem po matrikách kvůli prohlášení o příjmnení dítěte, a nakonec mu stejně sestřičky omylem napsaly moje příjmnení.
Dneska mě kamarádka „bavila“ příhodou, jak miminku našeho známého personál v porodnici protrhl teploměrem tlusté střevo. Bez komentáře!!!
V pátek jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli se dozvím něco nového, třeba váhu mimča.
Mějte se všichni krásně svátečně a lenošte si, co to jde.
Esterka 39. t.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 26.12.02 12:03

Ahoj holčiny,
tak jak jste zvládly Štědrý večer? Dostaly jste hodně dárečků? Já jsem teda byla hodná a něco jsem pod stromečkem našla:-) krásně jsme si to užili, byla jsem nacpaná salátem a kapříkem a zazdila jsem to lineckym cukrovim-to já fakt můžu. Dneska jdeme na oběd k našim-krůta, takže pak budu asi funět až do večera:-)). Esterko, jak tady popisuješ ty bolesti, tak mě takhle občas projede píchavá bolest podbřiškem a do toho lehká křeč do zad a taky to teda neni nic moc. Tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a kdy se mimi začne hlásit na svět. Jo, co plánujete na Silvestra? Nějaké bujaré oslavy??:-) My teda budeme s kamarádama u nás doma a asi to bude spíš hodně pohodový a „relaxační“ Silvestr. Manželovi jsem řikala, že se nesmí moc opít, co kdyby to na mě náhodou přišlo. Abych nakonec nemusela do porodnice řídit já:-). No nic, mějte se všechny moc krásně, teď se ještě chystám na přečtení novýho Verčinýho deníčku. Jo a Esterce gratulace ke zkoušce:-)!
papa
Irena 38.t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 26.12.02 22:22

Ahoj holčiny,

jéžiši, jak já vám nezávidím… promiňte, ale jsem už moc ráda, že to mám za sebou. A Vám už to taky přeju, abyste už měly svá miminka u sebe.

Mě žádné křížové a bodavé bolesti do té doby, než mi odtekla plodová voda netrápily. Ještě odpoledne jsme pěkně vymrzli na procházce a večer u televize to začalo. Ani pálení žáhy, nic takového.

Silvestr bude 100% doma, jen doufám, že vydržím na půlnoc. No s odpoledním spánkem snad ano.

Tak zatím papa

Veronika a už spící Adámek

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.12.02 03:12

Ahoj Johanko, Esterko, Ireno a ostatní holky, které to máte za pár?!
Jsem ráda, že si na mě Johanka vzpomněla. Vánoce jsme letos už opravdu trávili ve třech!!! A byl to takový shon, že jsem ani neměla čas zaskočit na internet, abych vám tu novinku sdělila. Díky tomu, že nám Ježíšek přinesl počítač, to mohu konečně napravit.
Nebudu vás dlouho napínat ? 16.11.2002 se nám narodil Mojmírek (nevím, jak se mu s tím jménem bude chodit po světě, ale chtěli jsme něco míň obvyklého?), 3,20 kg a 52 cm. Takovej hubeňoučkej, ale krásnej dlouhán se spoustou tmavejch vlásků. Sestřičky byly paf z toho, jak má dlouhý nožky a hlavně prstíky na rukou i na nohou. A v tom růstu do délky asi bude pokračovat, protože už na čtrnáctidenní prohlídce u pana doktora měl o další dva centimetry víc.
Ale abych se vrátila na začátek ? teda k tomu, jak se ten náš šmudla klubal na svět. Rozhodně se nebojte toho, že to nepoznáte, až to začne :o))) Já se samo taky bála, že nebudu vědět, kdy jet do porodnice, ale když to je fakt ONO, tak už se to nijak rozchodit nedá, to mi věřte ? aspoň u mě to tak bylo. Někdy po osmé večer mi začaly takové zvláštní bolesti, jako při menstruaci. Pak se to stupňovalo, tak jsem si napustila vanu teplé vody a na půl hodiny se tam naložila,jestli to náhodou nepřestane. Jenže ono to pokračovalo dál a kolem deváté jsem už měla stahy po pěti minutách. V tu dobu přijel manžel domů, tak jsem hlásila, že to asi dopadne a že ten den pojedem. Dobalila jsem tašku a nahlásila, že chci jet co nejdéle, protože chci být v nemocnici co nejkratší dobu. V půlnoci jsem si řekla, že tři hodiny bolestí jsou už dostatečným důvodem, proč ?otravovat? v porodnici. Šla jsem se ještě vysprchovat a když jsem lezla z vany, tak najednou šplách! Praskla mi voda. Tak jsem běžela manželovi říct, že teď už to opravdu bude ONO a že musíme vyrazit :o))) Na příjmu proběhlo vše v klidu, sestřičky moc příjemné, takže bych jim na těchto stránkách chtěla ještě dodatečně vyjádřit dík (tady se musím zmínit o tom, že na to, jak mě známé strašily hradeckou porodnicí a oddělením šestinedělí, jsem byla překvapená tím, jak byli všichni milí, vstřícní a ochotní poradit, takže vzkaz pro holky, co jdete rodit do Hradce: ničeho se nebojte! A navíc je tu jedno velké pozitivum ? novorozenecká JIPka, takže i v případě, že by s miminkem nebylo vše úplně v pořádku ? což samozřejmě nikomu nepřeju ? máte zaručenou tu nejlepší péči).
Sestřička se mě zeptala, jestli mě může decentně oholit kvůli případnému nástřihu a jestli chci klystýr. Měla jsem s sebou YAL, který nám doporučili na kurzu, což je taková pěna, která se zavádí na vyprázdnění místo vody. Takže to vůbec nebylo nepříjemné (spíš mohu teď po zkušenosti říct, že člověk v poslední fázi ? tlačení ? ocení, že nemusí myslet na to, aby kromě mimča ?nevylítlo? i něco jiného :o)))! ). Potom, co jsem si odbyla tuto přípravu, nás odvedli na porodní sál (malá místnost s porodním lůžkem) a připojili mě na chvíli na monitor. Ale pak už jsem si mohla normálně chodit a dělat co chci (teda v rámci toho pokoje). Jediné, co mi pomáhalo od bolestí byl nakonec balón, na který jsem spoléhala nejméně. Nejhůř mi bylo vleže ? poklona našim maminkám, které ve většině případů asi neměly jinou možnost (v mém případě by pro mě byl asi porod hodně zlým zážitkem, já totiž na zádech nevydržím ležet dlouho ani normálně, natož při porodních bolestech?). Ze začátku se všichni tvářili na průběh porodu optimisticky, tak jsem čekala, že to bude trvat maximálně šest, sedm hodin. Jenže pak najednou bylo osm, devět (do porodnice jsme přijeli krátce po půlnoci) a asi v deset hodin mi sestřička řekla, že jsem stále otevřená na sedm centimetrů a nechce se to hnout. A to prý pro porod normální cestou nestačí. Nabídla mi injekci oxytocinu, to prý zintenzivní stahy a urychlí otevírání. Nejdřív se mi do toho moc nechtělo, protože kolegyně mě varovala, že po této injekci jsou stahy daleko bolestivější a v častějších intervalech (a já měla tou dobou bolesti už dost slušné a představa, že budou větší, mě nijak zvlášť netěšila), ale nakonec manžel pravdivě poznamenal, že lepší trpět malinko víc a mít to rychleji za sebou, než se tam trápit další hodiny (k přítomnosti manžela u porodu - manžel do poslední chvíle nevěděl, jestli u toho bude se mnou. Nakonec šel a musím říct, že díky němu to všechno bylo mnohem snesitelnější a hlavně mi nebylo smutno, když jsem tam byla tak dlouho a líp mi utíkal čas. Dodnes jsem mu za to vděčná.). Tak jsem souhlasila. Po několika minutách se bolesti opravdu ozvaly s větší intenzitou. Nejhorší bylo, že do toho všeho už jsem měla hrozné nutkání tlačit, což jsem ale nesměla, protože jsem byla málo otevřená, tak jsem to musela rozdýchávat. Když jsem četla v knížkách o ?psím dýchání?, tak mi to připadalo hrozně směšný. Ale zabírá to! Tak se nestyďte a klidně si fuňte, když vám to pomůže :o))) ! Asi po dvou hodinách přišla paní doktorka, řekla, že to vypadá dobře a můžeme začít s konečnou (nejkrásnější) fází? Nic hezčího jsem snad v životě neslyšela a moc jsem se těšila, že už se konečně dozvím, jestli máme kluka nebo holčičku. Tlačení už bylo v pohodě, to se člověku spíš uleví. A za pár minut, přesně ve 12,18 hod. bylo naše mláďátko na světě! Nepopsatelný pocit, to se fakt musí prožít!!! Miminko odnesli, aby mu věnovali poporodní péči a starali se o mě. Paní doktorka mě potěšila tím, že když už jsem si tam tak dlouho úpěla, že jsem porodila bez nástřihu (že by zabral zázračný olejíček od Weledy?). Což bylo fajn, protože už druhý den po porodu jsem si mohla krásně sednout a běhala jsem jak křepelka. Jo, při bolestech se mi mihlo hlavou, jestli někdy budu mít odvahu pořídit si druhé mimčo. Ale už den po porodu bylo vše zapomenuto a dnes bych šla klidně rodit znovu. Takže se toho nebojte, vydržíme víc, než si samy myslíme!!!
S váhou to dopadlo taky dobře. Na příjmu jsem měla rovných 60, při odchodu z porodnice asi 50,5 a za první týden doma (při tom blázinci kolem malého) jsem zhubla ještě další dvě kila (ale ty jsem teď díky vánočnímu cukroví v pohodě zas nabrala a mám pěkný ?špíček? na břiše).
Z Mojánka jsme úplně vedle, čím dál tím víc. Teď už se začal smát, kroutí pusinkou jako když chce něco říct a do toho se mu občas podaří legračně ?houknout?. Ale nakecala jsem toho koukám požehnaně, o našem milovaném miminku spíš napíšu do deníčku Vrabčáka, abych tady neplnila stránky určené těhulkám ? můžu to jen stručně shrnout: máte se na co těšit!

A ještě se můžu podělit o zkušenosti: na pálení žáhy bych doporučila sníst pár hořkých mandlí nebo koupit si v lékárně Tums-to mi fakt pomohlo.
Do porodnice si kupte (pokud je tam nedávají) úplně obyč vložky (spíš vatovější), Alwaysky se mi pro tento účel vůbec neosvědčily. Lepší jsou třeba Monety nebo tak ? je to mnohem příjemnější. Kalhotek si vemte s sebou dostatek, těch očistků jde z člověka opravdu velké množství a spotřeba prádla může být větší, než čekáte.
Plenky jsou na začátek lepší s označením NEWBORN (pokud nečekáte pětikilovýho ?pořízka?). Já měla ty o něco větší, myslím 3-5 kg, a občas někde tomu našemu hubeňourkovi protekly (možná nešikovnost matky při zapínání :o))), ale u newbornů se to nestalo nikdy?).
Taky mi vůbec ze začátku nešlo kojení, tak jsem ocenila, když mi sestřička zapůjčila silikonový klobouček. Stojí to pár korun, tak možná není od věci vzít si to s sebou, pokud máte pocit, že nemáte ideální bradavky (ušetří to spoustu nervů).
No, už nechci dělat chytrou a taky je na čase jít spát, tak s těma rozumama končím. Malý tady vedle mě konečně usnul, tak toho jdu využít.
Mějte se všechny moc krásně, ať vše probíhá, jak má.
Moc vás zdraví
Ivča a skoro šestitýdenní Mojánek (nejhezčí vánoční dárek!)

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 27.12.02 15:21

Ahoj Ivčo,
mooooc ti gratuluji k vašemu Mojánkovi a přeji hooooodně zdravíčka a štěstíčka. Mějte se opravdu moc hezky rodinko papa
Mikiska 26t

 
KatyM
Kecalka 308 příspěvků 27.12.02 19:55

Tak vás všechny zdravím, po Vánocích, nějak rychle ty svátky letos utekly, i když nás vlastně čeká ještě Silvestr. Byli jsme s manželem spolu doma, tak nám to hezky v pohodě uteklo. Jedli jsme, dívali se na pohádky - no prostě klasika, myslím, že jsme dělali to co 90% lidí na Vánoce dělá. Taky jsem za ty tři dny pěkně přejedená, dneska už se snažím trochu to jídlo omezit…zatím to jde, ale je to jen otázka času, kdy se půjdu podívat do lednice. Nejhorší je, že vím, že je pořád plná (nijak se v jídle nešidíme) a že tam pořád ještě najdu něco dobrýho… cukrovího je pořád plno. Nakonec jsem zvládla upéct 9 druhů, a to jsem původně myslela, že nebudu mít nic. Kapra jsem koupila pro jistotu tříkilovýho, taky homám teď půlku na mrazáku, protože, když jsem ho porcovala, tak mi bylo jasný, že tolik porcí není možný sníst, ani kdybychom se tím cpali od rána do večera celý svátky. Salát dělal manžel - moc se mu povedl. U nás probíhal Štědrý den až 25., protože manžel měl službu 24., takže jsme si to o den posunuli. Já jsem 24. trávila s mými rodiči, to bylo bezva, o všechno jídlo a vyváření se starala máma, takže já jsem si mohla v pohodě ležet a prakticky nic nedělat.
Dneska už jsem se vrhla znovu do práce, sice jen trochu, ale přece. Dožehlila jsem koš miminkovských oblečků, dala na hormadu pár věcí do porodnice (kdyby náhodou), našla potřebné dokumenty, zatím mi v porodnici nedali žádný seznam, co si mám s sebou vzít, takže žiju z toho, co tu kdysy napsala Johanka. Na kontrolu jdu až 6.1., byla jsem naposledny minulý pátek a pak hned ještě v pondělí, protože se panu doktorovi nezdálo, že je hlavička nějak podezřele nízko. Všechno ale vypadá v pořádku, tak snad ještě do příští kontroly vydržím a pak ať už klidně porodím… říkám si čím dřív, tím líp… teda vlastně teď už jsem ve stadiu, že už si to skoro říkat můžu, v pondělí začínám 38. t. To je neuvěřitelný, jak rychle nám to uteklo. Ještě chci dodělat přes víkend pár věci v pokojíčku a klidně se malej může narodit.
Takže já vám všem přeju hezky zbytek starého roku a vše nej do toho nového, hlavně ať nám to všem dobře dopadne, už to máme za pár! čau katy 37.t.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 27.12.02 19:56

Ahoj holky, doufám, že jste prožily vánoční svátky v pohodě a budete v pohodě pokračovat až do konce roku? a vlastně až do porodu a pořád:))
Moc gratuluju Ivči k miminku, snad bude psát teď častěji, když už má ten počítač!
Právě jsem se dívala na zprávy, jaká ledovka řádila v Praze a v Čechách, kolik bylo nehod? zítra se chystáme do Čech za rodinou, tak se modlím, aby v noci nic nenamrzlo, předpovědi moc optimistické nejsou.. a úsek Vysočiny na dálnici D1 není většinou udržovaný ani když ledovka není, uvidíme, pojedeme opatrně.
Nic zvláštního se u nás neděje, co by stálo za zmínku, většinou trávím dny válením se v posteli a jídlem dle možností, žaludek jeden den zlobí a druhý den v pohodě, jak kdy, já místo abych se držela zkrátka, pokud jde o jídlo, tak vždycky když je mi líp, tak zbaštím na co přijdu, pak je mi druhý den zle a lituju toho? a tak pořád dokola.
Budu zase několik dnů bez internetu, ozvu se koncem roku ? vlastně s novým deníčkem v úterý.
Silvestra budeme ?slavit? doma v posteli v klídku, jako by se nic nedělo? nikam nejdeme a nikoho nečekáme. A vůbec mi to nevadí, už si pár let na bujaré oslavy stejně nepotrpím.
Mějte se fajn!
Johanka 36.t.

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 27.12.02 22:08

Ahoj holky,
u nas Vanoce taky probehly v klidku. Stedry vecer jsme teda doma netravili, jak jsem si puvodne myslela, ale bylo to fajn. Pozval nas manzeluv sef k nim domu, tak to bylo blby odmitnout. Celkem nas tam bylo 16, takze poradna banda lidi. Ten sef je puvodem Polak a vlastne ostatni taky, tak to bylo spis po evropskem stylu. Zjistili jsme, ze polstina je fakt hodne cestine podobna, takze, kdyz jsme nevystacili s anglictinou, tak se to reklo cesky a oni hned vedeli o co jde. K veceri bylo 12 chodu! hruza, myslela jsem, ze prasknu a to jsem jen od vseho uzdibla. Ja jsem prinesla bramborovy salatek, aby tam bylo taky neco ceskeho. I kdyz oni maji taky k veceri rybu a ne krocana jako amici. No druhy den mi bylo jeste tezko, ale nastesti tim palenim zahy nebo dokonce zvracenim netrpim, to vas lituju. Kdysi jsem tyhle potize mivala a vim, ze mi pomohl lek gastrogel. Ale nevim, jestli se to muze brat v tehotenstvi.
Jinak me teda zklamalo, ze tu nemaj vubec zadne pohadky v televizi. Jen nejake ty kreslene, a to zrovna nemusim. Nato, ze musime platit kabelovku se 70 programama, je to fakt bida. To nase tri programy v Cechach maji rozhodne bohatsi program na Vanoce.
Na pondeli se tesim, jdu tady na prvni kontrolu ke gynekologovi nebo gynekolozce, nevim, ma to indicke jmeno a to teda fakt nepoznam, jestli to bude chlap nebo zenska. Uz mam pripraveno spoustu otazek, treba, kde budu rodit :), zni to divne, ale jeste nevim. Teda priblizne jo (Stanford), ale, kde presne a jak to tam vypada ne. Zatim porad listuju slovnik a ucim se anglicka slovicka tykajici se tehotenstvi a porodu, abych byla v obraze, az se budem bavit.
Na stedry den nam privezli nabytek, co jsme meli objednany u IKEA, tak bylo o zabavu postarano. Mimo jine taky postylku a prebalovak pro Lukaska, tak uz to mam pekne pripravene u nas v loznici. Po Novem Roce se chystam vyprat a vyzehlit vsechny oblecky a vubec dokoupit veci, ktere mi jeste chybi, a je toho teda dost. Kocarek kupovat nebudeme, jen autosedacku s tema koleckama a boudickou, co se daji k ni pridelat a je to jako kocarek. Zda se mi to hodne prakticky. Pak mam jeste klokanku a to musi stacit. Sice nam k te autosedacce jeste chybi auto, ale doufam, ze nejake do par tydnu bude. Jinak nevim, jak by jsme se do te porodnice dostavali! Tady nejaka hromadna doprava nehrozi.
Koukam, ze jsem se nejak rozepsala, tak budu koncit. Mam hlad, jdu tady ty pracanty kolem me zburcovat, aby se slo na obed.
Gratuluju Ivce k malemu Mojmirkovi, fakt zajimave jmeno, moc se mi libi. My jsme vybrali jmeno Lucas, chteli jsme tak trochu neco mezinarodniho a tohle se nam libilo obema. Ja mu stejne budu rikat Lukasek nebo Luk. Jinak mam tu sebou ten olejicek od Veledy taky, tak s mazanim hraze asi pomalu zacnu, po nastrizeni opravdu netouzim! Treba to vazne pomuze.
Uzijte si Silvestra,
Petrus. 34.t

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.12.02 23:50

Ivco a Mojmirku,

mooooc gratuluji k uspesnemu vykloubani se na svet a preju Vam vsem nadherne spolecne ziti, hodne zdravicka a taky notny kus stesticka a mnoho vzajemne lasky. Nadherne jsi popsala porod, jo, byl trochu delsi nez by si kazda z nas predstavovala, ale myslim ze ta sladoucka odmena na konci za to stoji, ze?

PAPA

Sulanek, 38t.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.12.02 22:42

Tak hurááááá,

další miminko. Mojmírku vítej na svět a obrovské gratulace jak Tobě, tak i mamince.

Papapa

Veronika a Adámek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 29.12.02 00:08

Ahoj holky,
posílám velikááánskou gratulaci Ivče a Mojánkovi. Přeju hodně hodně štěstí a zdraví.
My máme za sebou planý poplach. Ve čtvrtek proběhla návštěva mých rodičů, kupodivu v klidu. Večer jsem se válela u Babího léta a najednou jsem se vymrštila jako laˇˇnka. To byl poslední svižný pohyb, který jsem vykonala. Nevěda zda omdlívám, nebo co se to děje, jsem začala skučet a dýchat jako o život. Manžel zpanikařil a beze slova utekl. Později se ukázalo, že se šel vykoupat, aby byl do porodnice vymydlený, dokonce si i zuby vyčistil… A já jsem si pěkně prodýchávala kontrakce, které byly po 15 minutách. Po skoro dvou hodinách jsem ho radši poslala vyvenčit psa. I v době, kdy se mi nic nedělo totiž odmítal sedět a běhal sem a tam nebo nade mnou stál a nebo mi s opovržením nad mou nezodpovědností dobaloval tašku (pití, foˇˇták…). Tak jsem se šla vykoupat a začala řešit, co se spícím synáčkem. Ten měl sice trávit v takovém případě noc v posteli své nevlastní sestry, ale vzhledem k tomu, že jeho „stínový švagr“ zrovna marodí, jevil se tento plán, jako holý nesmysl. Zatím přiletěl domů manžel, teda přesněji řečeno přiklouzal, sdělil mi, že se mu nepodařilo zajet autem z parkoviště ani před dům, a tím pádem se nám rozhodně nepodaří dostat se vlastními silami do porodnice. Hrozilo, že se poprvé svezu sanitkou. Mezitím jsem sehnala kamarádku se sice momentálně nabouraným autem, a domluvila s ní, že se v případu nouze pokusí k nám dostat taxíkem, aby tady přespala s naším broučkem. No mimčo, když vidělo, jaká je situace, přestalo se svými nemístnými žerty a téměř po třech hodinách se začalo pěkně mrskat a nechalo rodiče v klidu usnout. Hned druhý den ráno jsem vše nahlásila paní doktorce při plánované kontrole. Ta zkonstatovala, že můžu klidně porodit o víkendu (což se nestalo-zatím) a nebo taky klidně za týden, z monitoru jsme dostali(y) jedničku. Nejdřív si ovšem všechny přítomné těhulky vyslechly od jedné stoleté velenepříjemné sestry, že je nás (těhotných) moc a všichni prý přišli pozdě, protože si to neumějí naplánovat. Jedna nebožačka se ohradila, že normálně jí cesta trvá deset minut, tentokrát vyrazila o hodinu dřív, ale stejně jim to trvalo téměř dvě hodiny. Tak jsem se všichni dozvěděli, že ONA je tam od šesti od rána, protože vyrazila už ve čtyři a přišla po čtyřech. Na to můj muž hlasitě poznamenal, že je za to jednak placená, a navíc, že kdyby přijela po zadku, mohla tam být vesele už v pět. Já byla fakt ráda, že tam vůbec jsem a nehodlala jsem řešit, jestli jsem tam včas, a to jsme měli jen desetiminutové zpoždění. Byla jsem našemu auto (a manželovi) mimořádně vděčná, protože jak se ukázalo (říkal to vrátný z garáží), byli jsme první auto, kterému se za celou noc a brzké ráno podařilo odjet. No dneska nám to auto vátilo a pro jistotu nešlo ani nastartovat, manžel mu to ale už nějka kladivem vysvětlil. Zrovna před chvílí jsem nesla hrnec na balkon a jak praví klasik ch… a ch… ! Tak pevně doufám, že dnes v noci to ještě nebude.
Zítra bych se docela ráda dostala po roce do kina. Nevím teda jestli se ten předešlý zážitek počítá, protože tehdy jsme dostali lístky na pohádku… Jinak by to nebylo po roce, ale po čtyřech… Nebo bych chtěla jít s manželem na večeři ve dvou (a půl), což se nám naposledy poštěstilo také téměř před čtyřmi lety.
Mějte si všichni pěkně, já se jdu naložit do vany.
Esterka 39.t.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 29.12.02 10:33

Ahojky,
teda Esterko, ty máš ale zážitek! Já bych byla pěkně vyplašená. Mám pocit, že už z toho za chvíli zblbnu, protože musim pořád myslet na to, kdy se ten človíček začne klubat na svět. Ale já zatim žádný stahy nepociťuju, takže budu muset ještě vydržet. No uvidíme. Jinak jsem taky pěkně přejedená všeho možnýho, hlavně sladkýho, to se nedokážu udržet. Ivče hrozně moc gratuluju k miminku a za komentář k porodu(byl super) moc děkuju. Tady v Praze ta kluzavka už konečně trochu povolila, včera jsme se byli i s manželem projít, abychom vyfuněli to jídlo. Dneska je manžel v práci, tak abych nebyla sama, tak jedu k našim a budu pěkně lenošit u telky a s knížkou na gauči. (a baštit cukroví:-))
Holčiny mějte se krásně, užijte si Silvestra a zatim pa, nevim, kdy se zase dostanu na počítač.
Irena 38.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.02 15:49

Ahoj holky,
po dlouhé době Vás všechny moc zdravím. Na internet jsem měla totiž přístup jenom z práce, ale odešla jsem asi o 3 týdny dřív na neschopenku. Teda ne že bych byla nemocná, ale nějak mě už přestalo bavit každý den dojíždět hodinu narvanou tramvají a vracet se utahaná večer domů. Připadám si teď sice trochu jako zbabělec, ale je to přece jenom o moc pohodlnější. Nikam se nemusím hnát a všechno dělám s klidem. Na svátky jsme jeli k mým rodičům do Roztok u Jilemnice. Tady připojení na net je a tak jsem ?na příjmu?. Sice jako Anonymous, ale já jsem se zapoměla přihlásit no jo no.
Jinak štědrý den proběhl poklidně. Až na toho kapra. Já jsem myslela, že ho koupí manžel a on zase že já. Takže jsme ho nakonec sháněli dopoledne na štědrý den ? no samozřejmě že bezvýsledně. Sjezdili jsme půl Prahy a nikde nic. Jenom zamrzlé kaluže po kádích. Tak to zachránily zmražené filety z mořské štiky co jsem měla v mrazáku. Dokonce i rybí polévku jsem z nich nějak vykouzlila. Cukroví jsem letos odbyla. Napekla jsem jenom ty perníčky co mi poradil tady Krteček. 25.12 jsem totiž hned jeli k rodičům a tak mi to přišlo tak trochu zbytečné, protože mamka toho má vždycky tolik, že se to ani nedá všechno sníst. Ale moje perníčky byly ze všeho nejlepší. Díky moc Krtečku, ten recept je báječný. A dokonce i změkly.
Jako hlavní dárek nám Ježíšek přinesl postýlku pro miminko. Moc pěknou, takovou hodně bytelnou. Dají se z ní vyndat ty postranice a celá se dá snížit, takže jde z toho udělat normální dětská postel a měla by vydržet až do 5 let věku dítěte. No byli jsme nadšení. Po těch pěti letech z toho zase složíme malou postýlku a bude na světě druhé mimi. Hi hi hi. Kéž by to bylo vždycky tak, jak si to člověk naplánuje.
Na Silvestra se moc netěším. Zůstávám tady v Roztokách, protože 2.1. jdu na předporodní kurz do Vrchlabí. A manžel musí odjet do Prahy, on musí být v pondělí a v úterý v práci. Takže budeme každý někde jinde a mě bude smutno. Tak už se vidím jak budu ležet v posteli, čumět na televizi a pít mlíko. No nic, to se přežije. Budeme si alespoň posílat SMSky.
Tak, už jsem toho napsala víc než dost a tak se mějte moc pěkně, užívejte si klídku a rozmazlujte svá bříška.

Ahoj Olivka 31 týden.

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 29.12.02 19:32

Ahoj holky,
moc vás všechny zdravím a přije vše nej do nového roku. Přišla jsem si k vám pro radu. Ivča při popisování porodu psala o nějakém olejíčku od Veledy tak jsem se jen chtěla pozeptat co to přesně je. Překvapilo mě, že ji vůbec nenastřihly a já po tom nástřihu taky nijak netoužím asi jako každá z nás. Tak děkuji za případné odpovědi.
Moc vám všem držím palce a přeji „příjemné“ porody.
Mikiska 26t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.02 21:39

Ahoj Mikisko,
připoměla jsi mi, že mám uložený návod na masáž hráze, ale už nevím z jakého je zdroje.

zde je:

Masáž hráze

Jak se dělá masáž hráze

Pravidelná masáž hráze (oblast mezi pochvou a konečníkem) v nejširším stádiu těhotenství může být prospěšná při přípravě této části ženy na porod. Napomáhá hrázi, aby byla pružnou a při porodě se dostatečně roztáhla. Sníží se tak nutnost natrhnutí hráze - epiziotómie (to je v podstatě chirurgický zákrok, který má za úlohu zvětšit vchod poševní a dělá se těsně před termínem porodu) a tím i pravděpodobnost vážné trhliny, ke které by při porodu v této oblasti mohlo dojít. Masáž hráze může budoucí mamince přiblížit pocity, které bude mít, až se děťátko začne objevovat a také je může využít při nácviku uvolnění hráze, které je při porodu tak důležité.
Masáž hráze ještě nepodlehla podrobnému vědeckému výzkumu, ale z několik studií, které už byly uskutečněné, vyplývá, že slibovaný účel úplně splní. Doporučujeme ženám, aby masáž prováděli tak 4-6 týdnů před termínem porodu. Upřímně řečené - pro některé ženy je to nepřijatelné, takže masáž odmítají, jiným se to zalíbí anebo se to pro ně stane sexuální stimulací a tím vlastně jen získají. Dá se říct, že většině těch, co masáž pravidelně vykonávali, zjistí že to bylo výhodné.

Upozornění: Jak se objeví výtok, herpes, anebo jiný vaginální problém, je dobré s masáží přestat do té doby, než je problém odstraněný, protože masáž by mohla situaci zhoršit, případně infekci rozšířit.

Jak se dělá předporodní masáž hráze:

Masáž si může žena dělat sama, anebo jí může dělat její partner. Následující instrukce se týkají partnera. Bezpodmínečně musíte mít čisté ruce. Radši si před masáží ještě jednou ruce umyjte. Jestliže máte hrubší pokožku na konečkách prstů (to by mohlo způsobit ženě poranění), raději si vezměte gumové rukavice na jednorázové použití.
Nastávající maminka by se měla uložit do polosedu s nohama pokrčenýma a mírně od sebe.

1. Navlhčete si prsty kapkami oleje anebo trochou ve vodě rozpustného gelu. Nepoužívejte dětský olej, anebo minerální oleje, protože ty můžou tkáň vysušovat. Lepší je rostlinný olej, anebo slunečnicový olej. Abyste předešli nákaze oleje, nenamáčejte si do něho prsty, ale nakapejte si ho na prsty.

2. Vmasírujte jemně dostatečné množství oleje do hráze. Prsty by měli po tkáni jemně klouzat a snižovat vchod poševní.

3. Nejprve použijte jen ukazovák, potom přidejte i prostředníček. Přecházejte z jedné strany na druhou a vždy na dně stlačte stěnu pochvy směrem dolů a dopředu. Masírujte asi 3 minuty. Pomůžete tak uvolnění poševní tkáně, svalů obklopující pochvu a kůži hráze.

4. Masáž zakončíte asi tak minutovým žmolením kůže na hrázi mezi palcem a ukazováčkem (palec je venku a ukazováček vevnitř pochvy). Ze začátku se může kůže zdát velmi pevná, ale s postupujícím časem a opakováním masáže se stane jemnou a pružnou. Masáž by celkově neměla přesáhnout 4-5 minut.

5. Řekněte nastávající mamince, aby uvolnila hráz, až pocítí tlak. Jak se dokáže uvolnit, zvyšte tlak na hráz tak, aby žena pocítila velmi silný tlak (až výrazné zabolení), způsobené napínáním hráze. Podobný pocit se objeví při porodu hlavičky.

6. Jak budete mít jakékoliv otázky potom, co vyzkoušíte masáž, neváhejte se zeptat se porodní asistentky, anebo školitele na předporodních kursech.

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 31.12.02 19:00

Ivčo, gratulujeme k Mojmírkovi!!!
Konečně to máš už taky za sebou, z klubu Naivního Káčátka snad jako poslední :-))). Po porodu je to pěkný kolotoč, že? Lucce už budou 4 měsíce a já si pořád na internetu stíhám sotva číst, ne tak odpovídat.
Ať jste hlavně zdraví!!

Eva + Lucka (4 měsíce)

Vložit nový komentář