Jožin a opařená matka

O životě

Velice špatně snáším bolest, jak jsem již v jednom z mých předchozích deníčků zmiňovala, a mimo jiné i krev. Do dnešního dne nechápu, jak jsem mohla porodit. Co se krve týká, mám na mysli pouze tu moji, nikoli cizí (páč z cizího krev neteče), stačí mi odběr krve z prstu a již se odebírám na exkurze do jiných fantastických světů plných barevných blikajících mžitek. Někteří za tyto stavy platí velké peníze utrácením za drogy a jiné „radosti“, mně to povětšinou zajistí i platí české zdravotnictví, mám pak na něj nadávat? :)

Jožka je zvíře, které jakmile může, okamžitě využívá jakékoli chvilkové nepozornosti své matky. A její prst skončivší v horké páře je skvělou příležitostí. Stojím u dřezu, ruku vraženou do tekoucí studené vody a pozoruji své dítě, kterak s každým okamžikem přidává na obrátkách a snaží se podnikat hlavně jemu nebezpečné věci.

Mobil je v ložnici (možná a možná taky ne) a jelikož zvládám maximálně tak doběhnout k Jožkovi, sundat jej ze skříně a mazat zpět k ledové vodě (cca 10 vteřin maximálně), hledání mobilu nepřipadá v úvahu. Po té minichvilce, kdy je můj prst vystaven běžné pokojové teplotě, se mi začíná motat hlava, krev z ní prchá stejnou rychlostí jako Jožka přede mnou a zvedá se mi žaludek. Frk prst do vody – uff, to je úleva. Po chvíli s prstem v tekoucí vodě se dostávám do jakž takž stavu, ovšem nesmím se na něj ani kouknout – jedno juknutí stačilo a udělalo se mi opět blivno. Když jsem čítávala historické romány, neuměla jsem si přesně představit, jak vypadá kůže malomocného člověka… hmmm, asi tak, jako můj prst (to jsem měla raději kouknout na net, než to zkoušet naživo).

Je vyházena polovina knih z knihoven, na ty nejdražší je ještě dupnuto, Jožko, ne! Polštáře na gauči vysvlečeny, Jožko, ne! Gauč vysvlečen z potahu, Jožko, ne! Jožin stojí na stole a volá: mama, hop. Jožko, ne! Odbíhám, chytám, motolice, frk prst do dřezu, úleva. Otevřen pracovní stůl (tak teď už vím, na co jsou dětské pojistky – v případě Jožina na dvě věci), vytaženy propisky, tužky a následuje malování po všem dostupném a hlavně zběsilé běhání s těmito ostrými hroty, Jožko ne! Tužky zabavuji, motolice, frk prst do dřezu, úleva. Vytaháno nádobí a rozneseno po pokoji přímo s vyměřenou symetrií – co půl metru, to nádoba na vrch ozdobená vařečkou, kvedlačkou či lžičkou. Zavírám dveře na háček, aby neutekl do jiné místnosti, tam bych již chytání nedala. Motolice, dřez, úleva. Hromada vyžehleného prádla rozebrána, poválena, podupána, ožužlána a roznesena do poslední nitky. Jako třešinka na dortu stolní lampa ozdobena mou podprsenkou, hm, na mě tak dobře nevypadá!

Jožin objevil novou trasu – židle, stůl, tiskárna, komoda, 1,5 vysoko. Mama, hop. Josefe, ne! Odbíhám, chytám, motolice, dřez, úleva. Zopakováno tak pětkrát! Prst bolí jako sviňa, stále mžitky před očima při vyndání ze studené vody, žaludek jak na vodě. To jsem lednici odmrazila fakt v super dobu!, klidně to tam mohlo smrdět o den déle a Eidam by při své transformaci v Nivu měl větší šanci na úspěch. Objeveny potraviny z lednice (myslím ty jedlé, transformovaný Eidam již započal svou cestu za krysami na skládce) a ochutnáno snad vše, co šlo otevřít a samozřejmě rozmatláno všude. Jožko, ne! Přestávka v jídle, přesun k zásuvkám, vyšťourány záslepky, zapnut počítač, rádio, tiskárna. Josefe, ne, ne, ne! Odbíhám, vypínám, fakt kvalitní motolice, jedna šavle do dřezu, pak prst do dřezu… úleva.

Zhruba hodina pryč a já se začínám trochu dávat do kupy, už mi stačí jen chodit s prstem v hrnku, tak teď to zní, jako by upadl, ale samozřejmě že ne. Blíží se doba spaní mláděte, dávám Josífkovi svačinu – jestli teda po té hořčici, křenu, šunce, jablku, kvásku na chleba, lučině, hltu nealkoholického piva něco sní. Sedá ke stolu jako to nejvzornější dítě, bere lžičku, dokonce si sám otevře jogurt, já si napouštím čerstvou vodu, pozoruji ho – usměje se na mne, sundá fusekli a narve ji lžičkou do toho jogurtu a následně to celé vyklopí psům do misky se slovy: „Haf, haf, ham, ham“. Popadnu dítě, frk ho do postele, spí – úleva!

Rychlovka do lékárny, samozřejmě s prstem v hrnku, na kterém byl nakreslen krteček (je hned u baráku, takže tak 5 minut), tam mě vybavili vším možným, koukali na prst, že prý jestli se trochu nevrátí barva, ať mažu na pohotovost, že to může být hluboké.

Vracím se zpět. Že bych trochu uklidila? To abych se nenudila.

P. S. Prst přežil, barva se vrátila, historka stará půl roku.

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
luskabay
Kecalka 295 příspěvků 14.05.12 07:34

:mrgreen: pobavilo po ránu

 
pepicep
Kecalka 163 příspěvků 14.05.12 07:58

:lol: moooc hezký

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 14.05.12 08:42
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :hug:
 
Hanžína
Kecalka 266 příspěvků 14.05.12 11:12

Vy ale máte doma zvíře :mrgreen: !

 
broskvicka6791
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 14.05.12 12:35
:potlesk: :potlesk: :P :P
 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 14.05.12 13:38

jůů, ve kterým zverimexu se dá takový zvířátko pořídit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a jakpak je starý :?:
mooooooc hezký :lol:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 14.05.12 13:47

pěkný :lol: :palec: …a to jsem se bála co doma nemám za potvůrku,koukám na její fotku a říkám si uf :mrgreen:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 14.05.12 15:23

nyní má dva roky, toto vyváděl v roce a půl - ale nutno uznat, zdokonalil se :)

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 14.05.12 15:37

:lol: :lol: :lol: Jinak doporučuju do mražáku gelové polštářky, hodí se na kdeco (bolavé zuby, zastavování krvácení, popáleniny atd)

Mi to připomnělo, jak jsem jednou v druhém těhotenství musela nutně do sprchy, syn tehdy cca 1r8m naházel mezitím do záchodu celý toaleťák, špinavé látkové plínky, nějaké prádlo a párkrát vydatně spláchnul :zed:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 14.05.12 22:28
:mrgreen: :mrgreen: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Anabellka
Závislačka 4776 příspěvků 15.05.12 06:24

Bezvadný deníček po ránu… :lol: Já jsem si myslela, jakýho mám doma neposedu (22m), ale tvůj Jožinek je teda expert. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 16.05.12 17:30

opet uzasny denicek :potlesk: :potlesk: :lol: :lol: :lol:

jen tak mimo tema, jak delas ten kvasek na chleba?

 
Mayali
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 18.05.13 18:30

Teda zenska, tvoje denicky to je teda sila :lol: :lol: :lol: :potlesk: :palec: ja se tady řežu jak malomocná, mlátim se o smichy o zem a tajně doufam že můj budoucí potomek bude o něco klidnější :pankac:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 19.05.13 21:27

@Mayali
musím poznamenat, že s přibývajícím věkem se mládě trochu zklidnilo - ovšem zase ty průpovídky, občas zalézám pod zem a dělám, že jej neznám :)

 
Mayali
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 19.05.13 21:50

@jruz :lol: :lol: dovedu si představit :oops: :D tak šup sem s dalším deníčkem, vážně sem se tak dlouho skvěle nepobavila :palec: :potlesk:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 19.05.13 23:00

@jruz vítej v klubu a Jožinům zdar :pankac: apiš, ať mám tady co číst :mrgreen: bavíš mě :potlesk:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19333 příspěvků 20.05.13 10:46

Až do teď jsem si myslela, že nejhorší exponát mám doma já…nemám :mrgreen:
Skvěle napsané :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama