Jsem na dně

O životě

Už nemůžu dál. 17letá maminka, cvičení vojtovky, bože, nepřeji to nikomu. Když jsem otěhotněla, bylo mi čerstvých 17 let, dobře, nějak jsme se s tím, že budeme rodiče, s přítelem srovnali. Když jsem šla jeden den na kontrolu, myslím že to bylo v 10. tt, pan doktor mi oznámil, že budu mít děti 2.

Dá se říci, že se mi můj sen od malička splnil, ale najednou to byla pravda, jedna věc je snít a druhá to opravdu mít. Dobrá tedy, budu dvojnásobnou maminkou. Než jsem se s tím vším srovnala, trošinku to trvalo, ale fajn, nic s tím nenadělám, budu je milovat obě stejně.

Vše šlo dál a plynul čas a já se kulatila a kulatila, potom přišla další věc, musíte do nemocnice, budete rodit, to bylo ve 28. tt, ležela jsem v nemocnici 2 měsíce. A nakonec jsem porodila až v 35+5 tt, říkala jsem si, že to není tak hrozné, ale teď vím, že to je hrozné, jak pro mě tak pro moje dvě berušky.

První měsíc byl moc fajn, užívala jsem si to, že jsem maminka, sice v 17 letech, což na mě všichni „čuměli jak na debila“, mamina v 17 a ještě dvojky? Ale co, byla jsem pyšná, jak na sebe tak na holky, že se ze všeho tak pěkně vylízaly a sou zdravé, i když byly tak malinké, takže vše bylo ok.

Další měsíc jsme začaly s Vojtovou metodou, kterou cvičíme dodnes. Ze začátku to bylo vše ok, neměly jsme sebemenší problém a já jen čekala, kdy začnou být vidět výsledky a ono stále nic. Mezitím jsem se stala konečně plnoletou maminkou a už na mě jako na vola nekoukají. Náš

3. měsíc pokračoval cvičením a to už jsem začala být zoufalá, protože holky stále nic neumějí, ale ve čtvrtém měsíci mi začaly spát celou noc a doufám že jim to tak i zůstane.

Teď už je nám skoro 5 měsícu a neumíme nic, docela si to dávám i za vinu, že kdybych třeba cvičila více jak 3krát denně, tak že by na tom třeba byly lépe, ale když mě tak strašně bolí, jak ony u toho křičí. Trhá mi to srdce. Vím, že je to pro jejich dobro, ale já už jsem psychicky na dně, už nevím, jak dál. Doufám, že to brzy vše skončí a já se nebudu muset bát dalšího dne, že budu muset zase moje dvě holčičky trápit a bude klidný den.

Promiňte, že to sem píši, ale nikdo mě nechce vyslechnout a nemám komu bych se svěřila, tak se z toho musím vypsat. Mockrát děkuji, že jste dočetli můj deníček až do konce.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
prudusinka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 21.07.11 07:56

Hlavně s tím cvičením vydrž, děláš to pro svoje holčičky, však ty výsledky se dostaví. :palec:

 
MAR01
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 21.07.11 08:07

Přeji hodně síly, energie, určitě se to zlepší a holky Ti budou dělat už jen samou radost :palec:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 08:26

snažím se ale už je to hrozné vím že to dělám pro holky

 
mikelka
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 21.07.11 08:35

Barunko,ty jsou krásné :palec: vím co je to Vojtovka, brrr, ale výsledky se dostaví a už brzy, neboj.

 
tina111
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 21.07.11 08:37

Držím pěsti aby bylo vše v pořádku. Chce to hodně síli to vydržet ale výsledky se dostaví :palec: hodně štěstí

 
jitulka80
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 21.07.11 08:54

Baru máš krásné holčičky.Hlavně s tím cvičením vydrž.Já jsem s malou taky cvičila dlouho nic a pak pokrok skoro ze dne na den.Moc držím pěsti :hug:

 
Jana206
Generální žvanilka 24137 příspěvků 21.07.11 09:03

Barunko, jsou to krásné holčičky :srdce: Zvládnete to, neboj :hug:

 
jesterka001
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 1 inzerát 21.07.11 09:05

Vydrž, i když je to těžké. Já měla kluka v 18 a taky s ním cvičila vojtovku - 6× denně celý rok. Bylo to děsný, ale vydržela jsem a … pomohlo to :-)

 
ynax
Extra třída :D 13105 příspěvků 21.07.11 09:19

tak tenhle deníček by se měly povinně přečíst v všechny hodně mladé, co tu píší, že chtějí plánovaně otěhotnět v 15cti… 18cti a netuší, co může přijít.
Ty hlavně vytrvej, vím, že to je na palici, ale cvič s nimi i přes jejich brek - je to pro jejich dobro. Zapátrej po netu - určitě je někde diskuze, kde maminy s dětmi musí cvičit - tam by tě určitě povzbudili - nevím, jakou máte diagnozu a proč cvičíte,ale co zkusit zapátrat ještě po něčem jiném? Zkus tady, na baby-cafe.cz nebo rodina.cz. Držím palce, ať se vše zlepší.

 
hovezinahoubach
Kecalka 271 příspěvků 21.07.11 09:24

Ahoj, mám také dvojky, nar. 20.3 letos :-) prosím tě, neříkej že neumíte nic, když čtyřměsíční mimča toho moc neuměj. Z fotky vidím, že se hihňaj, že dokážou otevřít pěstičky a asi reagují na podněty, neházej flintu do žita. Moc Vám to sluší.

 
22paja  21.07.11 09:36

I já se přidávám… holčičky jsou krásné a zvládnou to jako jejich maminka, jste silná trojka ta to musíte vydržet. A je pravda ,že to že se usmívají,reaguji atd. to je to co mají umět…tak vydrž.Jsi šikulka … :potlesk: Nedovedu si představit mít Kubíka ( 1r) v 17letech.

 
EvHu
Extra třída :D 12738 příspěvků 21.07.11 09:36

Moc ti držím palce, jsi statečná holka a určitě to zvládneš. Moc ti fandím… :kytka: :palec:
Vojtovka je sice náročná, ale výsledky se dostaví…věř :hug:

 
Cupinka  21.07.11 10:00

Poslyš, neházej flintu do žita!!!!Jsou to dvojčata a uvádí se, že dvojčata jsou pomalejší a trvá jim déle než se vše naučí…Moje sestřenice měla před 20 lety dvojčátka a docela jistě si pamatuju, že na pul roce jen ležely jako veky vedle sebe a koukaly…žádný seszení, téměř žádný přetáčení…tenkrát ale nikdo s tím nic nedělal, že to doženou.

za prvé-dnes obě studují na gymplu a jsou uplně normální
za druhé se cvičením vydrž..je možný pokrok ze dne na den
za třetí-zkus kamarádku, babičku nebo muže a chvíli si někam zajdi-relax-procházka. kadeřník…hormony a mateřská, každé z nás více či méně ze začátku " hrabe" a je to velká změna-zvláště dvojčata jsou náročná
Hodně štětstíčka a posílám plno:kytka: :kytka: :kytka: uvidíš, vše bude dobré!!!!

 
Camp
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 21.07.11 10:02

Ahoj! Taky by mě zajímalo, co by měly holčičky ve 4 měsících umět.. Je mi 37 a věř mi, že to není o věku. Vojtovka vypadá strašlivě, děti nebolí, nelíbí se jim, že je cpeš do polohy, která pro ně není pohodlná. Uteče to a do konce života na sebe budeš pyšná, že jsi to dokázala! Mohla bys s cvicenim prestat, určitě by se „nic hrozného“ nestalo, ale byla by to škoda a problémy by tě stejně dřív nebo později mohly dostihnout. Je lepší s nimi manipulovat ted, než ve starším věku, kdy jsou vzpurný jako hadice od vysavače:-).
Jestli docházíte na rehabilitaci, tak asi víš o tom, jak by se měly děti v daném věku „správně“ projevovat. Je pak těžký je nepozorovat a neříkat si, že neumějí to nebo ono. Dodneška si vybavuju, jak mi pediatr řekla, že Lada neumí chytat předměty na středu a já ji pak „mučila“ několik dní, aby se to naučila a podezíravě jsem ji pozorovala, jestli není zaostalá.
Pitomý je, že je to všechno na tobě a psychicky tě to vyčerpává. Když to přežiješ, bude pohoda, neboj, čas pracuje pro tebe, každým dnem se blížíš k době, kdy to skončí! Držte se!!!

 
EvaG
Extra třída :D 10664 příspěvků 21.07.11 10:04

Podle mě na věku nezáleží. Mamča se statečná a šikovná. Já cvičím taky vojtovku a to jen s jedním a vůbec nestíhám. Je to náročné na psychiku když vám u toho plače. I kdyby mamči bylo 30 tak to bude prožívat stejně. Nic si z toho nedělej. Bude líp setrvej a budou výsledky.
Mamčo, drž se věřím, že to je náročné se dvěma a jěště k tomu to cvičení, ale až budou větší tak bude zasloužená odměna. Budeš mladá maminka, která si s nima bude rozumět a možná i brzy babička a budeš si užívat vnoučat. :-P :-P

 
baflinkaa
Kecalka 140 příspěvků 1 inzerát 21.07.11 10:19

také ti držím palečky aby si to zvládla a věřím že zvládneš. :palec:

 
Linda 1
Povídálka 21 příspěvků 21.07.11 10:25

ahoj Barunko,
krásně jsi to napsala, je z toho vidět, jak moc holčičky miluješ a to je hlavní, jsi skvělá mamina i když tak mladá, protože s holčičkama stále cvičíš, i když Tě to trápí a trhá Ti to srdce, jsi tedy moc zodpovědná :palec: :palec:
A neboj, výsledky budou brzy poznat, jen vydržet dál cvičit, holky Ti to všechno vrátí :srdce:

 
kryndy
Kecalka 349 příspěvků 21.07.11 10:39

Camp, že Vojtovka nebolí??? Mě snad vypadnou oči z důlků. Rodiče ji se mnou cvičili několik let a taky jim rvalo srdce, když jsem řvala BOLESTÍ. Ale byla to ta nejúčelnější bolest v životě a jsem oběma neskutečně vděčná, že přežili i tu svou bolest a nebvzdali to… Barunko, vydrž, vydrž, vydrž, pro Tvoje dcerky to bude to nejlepší, co můžeš udělat :palec:
P.S. Mohla jsem skončit na vozíku a teď na mě lajk nic nepozná a doktoři si občas všimnou, že mám jednu nohu slabší, toť vše :-)

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 21.07.11 10:41

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Vytrvej, Vojtovka není nic proti tomu když je dítě nemocné a ty víš že si to ponese celý život a pomoc mu nemůžeš.

 
Anonymní  21.07.11 11:05

také jsem otěhotěla v sedumnácti malý se narodil v březnu a v květnu my bylo 18 myslím že zvládnout se to dá ale každá to máj jinak držím pěsti

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 21.07.11 11:14

:hug: :hug: :hug: :hug: zvladnete to holky vsechny tri

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 11:47

děkuji moc holky snažím se je to strašný když ste na to samy přítel nepomůže ani se nezeptá jak to zvládám jak my je minule Lotynka zvedla trošku hlavičku a za sem musela jít pryč pře sem začala plakat a on ani si nevšim ale co kašlu na něj soustředím se na berušky :srdce:
Jo jo holky se smějí krají si s hračkama všechno to co se týče mozkového vývoje je vš v pořádku ale pohybově sou prostě zaostalé měly by bejt o měsíc ale jak tak koukám tak pohybově odpovídají 4 týdenímu miminku

 
Slun
Závislačka 4144 příspěvků 21.07.11 12:10

Barunko,krásnej deníček…jak píšou holky neházej flintu do žita…my také cvičíme a to sice jen jeden cvik a jsem ztoho taky na palici…cvičíme poctivě tak 3krát denně,když jsme doma.Pokud jsme na návětěvě cvičím tak 2krát denně…Bude dobře holky jsou krásný kočičky a ty jsi statečná a šikovná maminka :huban: :hug: :hug: :hug:

 
Camp
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 21.07.11 12:11

kryndy: zopakovala jsem jenom to, co mi rikala fyzioterapeutka i pediatr. A kdyz googluju, tak to píšou i v různých článcích (týká se malých mimin). Na vlastní kůži to neznám. Kdyz clovek vidí případy jako jsi ty (ale i treba moje kamaradka, se kterou mama hodne cvicila a obe tim trpely), tak vidí, že to má smysl a je to super! ¨
http://www.poliklinikaprosek.cz/…u-metodou-62
 http://www.mojebetynka.cz/…maminku.html

 
fazolka11
Stálice 58 příspěvků 21.07.11 12:24

JA MELA V 17 TAKY DITE ALE PRED TEBOU HOLKA SMEKAM!DRZIM TI PALECKY AT VSE ZVLADNES!TVOJE SLUNICKA TI JEDNOU BUDOU ZA TVOU PECI MOC VDECNE A URCITE TI PODEKUJI!!!!DRZ SE­!!!

 
IvanaOl
Ukecaná baba ;) 1379 příspěvků 21.07.11 12:27

Barunko taky čekám dvojky, mám z toho trochu obavy a to jsem víc jak o deset let starší než ty. Smekám před tím jak to zvládáš, určitě si moc dobrá maminka.
Zrovna včera jsem projížděla stránky nedoklubka, jsou tam příběhy předčasně narozených dětí. Zkus si to přečíst, třeba ti dodají sílu :hug: . Maminky tam píšou, že děti dělaj často pokroky ve skocích - dlouho nic a pak buch a posun jak blázen. Moc přeju, aby to tak bylo i u vás. :palec:

 
Oz
Echt Kelišová 9305 příspěvků 21.07.11 13:04

Baru, drž se, já s Vincentem taky cvičila, narodil se 31+5 a je zaostalý doteď, chodil až skoro ve dvou letech, ale všechno to dohoní, hlavně že jsou zdraví. Co se týká vojtovky, tak ta nebolí, děti se jen zlobí, protože nechtějí dělat to, co po nich chceme, ale bolet je to opravdu nebolí. Že křičí je dobře, protože se vzpouzí a to je právě potřeba. Tak vydrž, většinou se s vojtovkou končí, jak mrně začne lézt po čtyřech.

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 13:38

holky moc všem děkuji za uklidnění je toho na mě teď moc sice holkám už bude 5 m ale začíná to bejt čím dál horší jako no jak sou větší a težší tak je to děs

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 21.07.11 13:45

Držím place!!! :palec: Vydrž, to zvládneš! :srdce: A d tím, že nic neumějí… věř, že to ještě není nic staršného, každé dítě se vyvíjí jinak a pak se dějou pokroky z ničeho nic ze dne na den… Vidím to u našeho malého… Drž se! papa :huban:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 14:23

díky moc

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 21.07.11 14:25

Barunko, přeji ti dostatek síli na cvičení. Můj syn se narodil také ve 35. týdnu, tenkrát jsme nic necvičili. Také jsem byla nešťastná, že jenom leží a neotáčí se. Poprvé se otočil na bříško v sedmi měsících a pak to začal rachle dohánět a chodil v roce jak ostatní děti. Teď už má 18 roků, studuje střední školu s maturitou, ale teď máme trápení s pubertou. No, pořád je něco.

 
Benela
Nováček 1 příspěvek 21.07.11 14:52

Ahoj,taky mám dvojčata,teď jim bude 10 měsíců a k tomu 4letou dceru. Dvojky se narodili o dva měsíce dřív a taky jsem cvičili Vojtovku a díky tomu jsme tam co teď.Skončili jsme cvičení v 8 měsících. Cvičili jsme poctivě 4× denně,otáčeli se na břicho v 5 měsících a nic jsem jim neodpustila i když taky někdy řvali. Ve 4 měsících taky jen leželi a koukali a pak najednou skok,otočili se a pak už viditelné pokroky. Teď odpovídají spíš skutečnému věku než korigovanému,le­zou,sedí,kluk se snaží postavit na nohy a myslím,že nejsme pozadu jen díky cvičení,tak vydrž,určitě budou brzy výsledky. Kamarádka má holčičku taky o 2 měsíce dřív,cvičení fláká,max.2× denně a to ne vždycky a holka se jí otočila poprvé v 8 měs.a to spíš vyjímečně,i teď spíš jen leží na zádech a to je jí 10 měsíců,takže fakt vydrž, držím palce :-)

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 21.07.11 14:59

Barunko,vím jak se cítíš. Starala jsem o dvojčátka svojí kamarádky, který se narodili v 6 měsíci. Vážili 800g. Ona se o ně nemohla starat,protože byla moc vážně nemocná a její manžel jí v těhotenství utekl k jiné. Jedna holčička se narodila s vyhřezlými střevy a játry ven z pupíku,vytočenými nožičkami a pak měla ještě kýlu - celkem byla malá operována třikrát a poprvé skoro umřela. Druhá měla velké šelesti na srdci. Každy den po propuštění z nemocnice jsem musela několikrát deně s nimi cvičit a ten řev nepřeju nikomu. Holčičky asi tak do půl roku stále nic neuměli ale pak se to začalo zlepšovat. Ta míň nemocná byla hodně napřed a ta druhá se jí snažila dohnat,takže to pomohlo. Když v roce a půl začala jedna chodit, byl to nádherný pocit. Druhá začala chodit okolo druhýho roku. Dneska je jim 5 a nikdo by to na nich nepoznal. Barunko,drž se! Vím že je to těžké ale překousni to a bude líp, věř mi. :palec:

 
ivonavesela
Kecalka 414 příspěvků 21.07.11 15:06

DÍKY VOJTOVCE JSEM POSTAVILA DCERU NA NOHY !!URČITĚ VYDRŽ AT TĚ TO PAK NEMRZÍ ŽES NĚCO ZANEDBALA !JE JEDNO JESTLI CVIČÍŠ V 17 NEBO VE 30 TAKY MĚ S TOHO BYLO NANIC KDYŽ MALÁ BREČELA .DNES JSEM ŠTASTNÁ ZA TO ŽE MALÁ CHODÍ .URČITĚ BYCH DOPORUČILA PANÍ EMILKU VALLOVOU V TIŠNOVĚ.JE TO ŽENSKÁ NA SVÉM MÍSTĚ. :potlesk:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 15:34

díkjy moc jedja holky teda ja se to snažím dodržovat to cvičení

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 21.07.11 15:38

uvidíš,bude líp.Já se o holky starala a bylo mi 20. :potlesk:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 15:41

jojo ja pevně věřím že bude líp jsem ráda že holky sou mozkově zdravé

 
hanzbl00
Závislačka 3335 příspěvků 21.07.11 16:06

Ahojky..máš fakt nádherné holčičky :andel:
Jen sem ti chtěla popřát hodně sil určitě bude brzo všechno tak,jak má být :wink: Mě je taky 17let a jsem ve 23.týdnu,čekám chlapce a sama nevím,jak to budu zvládat.Obdivuju tě s dvojčatama.Sama jsem z dvojčat tak si dokážu představit jaká je to práce.Ale je to super :-)
Přeju hlavně hodně zdraví vám třem :kytka:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 16:22

díky moc tobě taky hodně štěstí

 
petull.a1
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 21.07.11 16:24

Baru, vydrž, jsi skvělá!!! :palec: My jsme taky cvičili, byť jen s jedním děckem (mmch, jmenuje se Barunka ;-)), a taky jsme vždycky hooodně dlouho čekali na výsledky - hříbátka pásla v 5 měsících, otáčet se začala v 8, plazit v 9, sedět a lézt začala až v 15 měsících a chodit v 19 (je hypotonička). To čekání na každý další pokrok bylo šílené. Ale když se dostavil, bylo to o to krásnější :-) Kdybys cokoli potřebovala, klidně písni ;-) Držím palce!!!

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 16:26

díky moc jojojo že přeji barunce vše nejlepší k narozeninkám

 
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 21.07.11 16:32

Máš moc krásné holčičky :kytka: . S cvičením vydrž, i když jsou to fakt nervy, když si pohodové miminko několikrát denně musíš rozbrečet :-? já cvičila s dcerkou od tří měsíců, do pátého měsíce víceméně jen s minimálními pokroky. A po pátém měsíci se to najednou změnilo a pokroky obrovské, začala být „pevná“, držet hezky hlavu. Dnes v osmi měsících leze, sama si sedá a končíme se cvičením :-D Tak přeju i vám ať je to cvičící období co nejkratší :hug:

 
Megic
Kelišová 5237 příspěvků 21.07.11 16:39

Ahoj, máma s mým bráchou taky cvičila Vojtovku. Někteří doktoři už dokonce nad ním lámali hůl,ale ona s ním cvičila dál. Vše se strašně otočilo sice až mezi 2-3 rokem, ale dnes je to jeden z nějvětších sportovců co znám. Takže přeji hodně síly a trpělivosti :hug: .

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 16:51

jojo díky snažím se ale je to těžké

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 21.07.11 17:04

Jsi moc šikovná mamča, že to tak zvládáš. Taky mám většího kluka, taky byl a je ve všem pozadu, taky jsme cvičili Vojtovku. Pohybově už je tedy srovnaný, zato s řečí ani náhodou, mluví jak roční dítě :roll: . A co myslíš, bude někoho třeba v jejich pěti letech zajímat, jestli se začly přetáčet ve 3 měsících nebo v půl roce? Tak s nimi pěkně cvič, Vojtovka je úžasný systém, nám se výsledky dostavily taky později než bych čekala a fakt to stálo za to. :palec:

 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 11 inzerátů 21.07.11 17:10

Ahojky, já mám taky 4 měs. miminko, nemusíme tedy cvičit, ale i tak je to někdy náročné. Takže věřím, že to nemáš jednoduché, takže zkus vytrvat, ony ti to holčičky pak vrátí a uvidíš jak budou šikovné. Drž se. :hug: :hug: :kytka:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 17:41

jojo cvičit budu 100% jako

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 21.07.11 17:47

Přeji hodně síly :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 21.07.11 17:47

díky moc

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 21.07.11 17:48

Vím,že je to pro Tebe těžké,ale holčičkám Tím pomůžeš,tak si vždy říkej,že je to pro jejich dobro,a každým dalším cvičením jdete k jejich úspěchu aby brzy něco uměly :hug:
Držím všechny prsty ať se daří,ať jsou zdravé :hug: :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama