Jsem přenašečka a ještě chvíli budu

Těhotenství

Už jsem si myslela, že by se mimísek mohl 19. 10 narodit a ono nic. Skončila jsem v porodce a dneska mě propustili.

Ach jo, jak je ten život nespravedlivý, fakt.

Od úterý 19. října od 7 hodin od rána jsem měla naprosto neuvěřitelné bolesti v podbříšku vystřelující do pravé části zad. Volala jsem do poradny, co a jak, zda mám přijet. No jelikož jsem měla termín, tak mi řekli, abych přijela. Hodili mě na monitor, vyšetřila doktorka a šla jsem na příjem. Tašku jsem sebou měla naštěstí zabalenou.

Změřili mi miminko (40+1, mělo 3789 gramů a 58 centimetrů) a doktorka mi ještě řekla, že je ráda, že budu rodit, protože placenta je již plně vyzrálá, je těžká a už má dost. Což v překladu znamená asi to, že za chvíli přestane fungovat.

No, tak jsem si šla na hodinu vlézt do vařící sprchy, zahopsat na míči a po hodince mě vyšetřoval doktor. Nález na 3 prsty, tak mě poslali do sprchy na hodinu znova. Pak byl nález stejný. Tak mě šoupli na čekatelský pokoj, abych se natáhla a neunavovala se ve sprše.

Oběd v porodce jsem nestihla, takže jsem od pondělí od 18 hodin do úterý do 17 hodin vůbec nic nejedla!!! Na pokoji jsem byla se dvama holkama z rizikovky (tam měli plno) a večer přivezli jednu holku s odteklou vodou, ale bez kontrakcí. Po večeři nás přišla vyšetřit sestra a po jedné nás poslala k doktorce na vyšetření. Můj nález byl otevřená na 3,5 prstu, kontrakce 3-5 minut. Tak se rozhodly, že počkají do rána, jak to bude vypadat a na noc mi dají injekci, abych se vyspala.

Hmmm, spánek byl fajn. Usla jsem až v půlnoci, v jednu přišla sestřička na poslech ozev plodu, ve dvě cinkala kapačka jedný holce, ve tři přišly natočit všem monitor a změřit tlak. V pět opakovačka, tlak, holkám vyměnit kapačky, do toho nám tam začala rodit maminka a plakat miminko. Takže za celou noc jsem naspala stěží 2 hodiny.

No a ráno mě vyšetřil doktor, nález stejný jako večer, takže mě poslali domů. Prý potřebují volné lůžko pro maminky s odteklou plodovou vodou. A ve finále mi porodní asistentka řekla, že to vypadá, že do 22. října neporodím, takže budu rodit jinde. Takže fakt paráda. Skončím někde v Kladně nebo co! GRRRRRR!!!

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
blanka111
Kecalka 138 příspěvků 20.10.10 12:35

třeba to nakonec bude lepší v menší porodnici,kde na tebe budou mít čas a budou se ti více věnovat,než v Prae,kde je fofr.možná by tě ani neposlali domů.A jinak věřím,že už to chceš mít co nejdřív a sebou tak ti přeji hodně štěstí!!!!!! :mavam:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 20.10.10 13:10

Hele, ber to tak, že máš už kousek za sebou, teď si odpočineš a pak to bude fofr :wink: Většinou otvírání se do 5prstů je nejvíc otravné a pomalejší a jakmile se ženská přehoupne přes těch 5-6, tak už to jede samospádem :-D
Podle mě lékaři jednali rozumně, když viděli, že to nikam moc nevede, že se nesnažili porod uměle urychlovat, to mlže přinést komplikace.
Jinak si do tašky zabal pořádnou svačinu, není důvod, aby se u porodu nejedlo :evil: Zbytečně to vyčerpává rodičku, která pak ve finále omdlívá, skáčou jí po břiše a zkrátka to může porod hodně znepříjemnit. Nebo si alespoň kup v lékárně hroznový cukr, ať máš energii.

 
Loffda
Extra třída :D 10824 příspěvků 20.10.10 13:21

No já myslela že už máš odrodíno 8-o Hele a Kladenský porodnice se neboj, já tam rodila loni v létě a doktoři i sestry byli naprosto v poho a slyšela jsem to od víc lidí :palec:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 20.10.10 13:39

Tvoje miminko má 58 centimetrů? 8-o Neni to nějak moc? 8-o

Jo a jinak MOC držim pěsti!!! :hug:

Příspěvek upraven 20.10.10 v 13:41

 
leňula2
Echt Kelišová 8944 příspěvků 20.10.10 13:48

Taky koukám na těch 58 cm 8-o . Ale on ten odhad délky i váhy miminka někdy hodně hapruje…

 
JANIIICKA  20.10.10 14:04

ahojda tak ja zas do kladensky nemocnice bych nevlezla,stacilo me tam jit za kamaradkou ktera radeji podepsala revers hned druhy den po porodu a sla do slanyho,pokud te nevadi 10ti clenna tlupa romu,kteri se nashromazdi na cely pokoj,nebo chodbu a prospevujou tam tak to budes myt v poho.me stacilo jit jen na zachod po nejakem takovem individuu a to jsem tam nelezela!tim te nechci strasit ale radeji nekam jinam :poblion:

 
veverka-andy
Závislačka 3127 příspěvků 20.10.10 14:27

:mavam: :mavam:
Ono záleží, kde budou mít místo. Kladno jsem jen plácla od boku. Těch porodnic je poblíž víc.

Jo a já na ní taky koukala, když mi řekla těch 58 centimetrů. 8-o Ale ono to může skreslovat. Mi říkala, že u takhle „vyzrálých“ dětí se to hůř odhaduje.

 
Michaelakkk  20.10.10 15:14

To je mi tak líto!!! :-? Ale nějak jsem to tušila, nevím proč podle mě to vše praskne na úplněk :-)

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 20.10.10 16:50
neboj, taky se dočkáš

tak jako tebe vrátili z porodnice i mne, a to jsem za sebou měla už i holení a klistýr :mrgreen: a nakonec to dopadlo tak, že ani u jednoho porodu mi neodtekla plodová voda otevřená jsem byla 4 dny na 4cm. Museli to pustit a dát kapačku. Kapačka byla boží, byla jsem ráda , že se porod rozběhl a že to trošku uspíšili, jinak nevím nevím :think: . Pokud jsi tolik otevřená, choď třeba po schodech, fakt to pomáhá aby se to rozběhlo, přece jen ta přitažlivost zemská má něco do sebe :wink:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 20.10.10 16:52
hmm

Mě urychlovali u obou dcer a nic převratnýho to nebylo, jen kapačka, porod stejně dlouhý jako u spontánních, rozdíl v tom není, někdy se pomoct musí, a jestli už má starou placentu, tak raději zavčas s mimčem ven :think:

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 20.10.10 19:02

Já vím,že je to otrava a zvlášt když už to vypadalo na porod. :nevim: Každopádně se brzy dočkáš.Já ted naposledy přenášela 9dní a v den nástupu na vyvolání se porod rozjel.Ještě jsem si ráno dala v klidu kafčo a pak jsme jeli na příjem s tím,že porod začal. :mrgreen: Každopádně jsem rodila plánovaně na Kladně a musím je jen chválit!!!!Všichni byli moc milý a hodní a hlavně mi zachránili broučka malého!Malý měl potíže a srdeční ozvy klesly tak,že se mě nikdo na nic neptal a hned na sál pod narkozu.Za chůze ze mě sundali košily a brali krev a jejich soucitný a vyplašený pohledy byly alarmující.Ovšem zachránili ho!!!! :dance: :dance: :dance: Jsem jim moc vděčná za rychlý zásah a profesionální jednání a následnou péči.Tak at už nakonec porodíš kdekoliv-Kladno neni nic děsného.Mé zážitky jsou čerstvé z 16.7.2010 :palec: Jediné co by se ti tam nemuselo líbit je konfort.Tak pokud si zhýčkaná a vyžaduješ samotku ,nadstandart a luxus-tak s tím asi moc nepochodíš. :nevim: Pro mě je ale důležitější lékařská péče a milý personál :wink: :palec:
Tak hodně štestí a vydrž-brzy se dočkáš :hug:

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 21.10.10 09:59

Jejda, tak to ti přeji, aby jsi to co nejrychleji měla za sebou.
Mě to teprve čeká, termín mám 27.10. ale vypadá to na přenášení, tak jsem zvědavá.

To budeš mít opravdu obříčka :D :D Přeji mnoho štěstí :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama