Jsem snad špatná matka?!

Rodičovství

Když chci jít do práce... Pracovala jsem do 7 měsíce, potom jsem zůstala doma, nuceně. Byla bych tam klidně až do porodu. A to doma se prodloužilo už na rok. Chci jít do práce, jenže mé okolí to vidí jinak.

Chtěla bych se s Vámi podělit o můj příběh, kdy jsem se stala nedobrovolně matkou, která chce opustit své dítě. Máme holčičku, které bude zanedlouho půl roku. Strašně jsem se na ní těšila, ale těhotenství neberu jako nemoc, tudíž jsem pracovala co nejdéle to šlo. Nesedím někde v kanclu a necvakám na počítači. Pracuji jako sestra na chirurgii a nikdo nebral ohled na moje zvětšující se bříško. Moc jsem nepřemýšlela o miminku a porodu a proto jsem se na všechno těšila. Nečetla jsem některé vážně švihnuté názory matek, časopisy jsem prolistovala, aby se neřeklo. Žádné kurzy, jen šup na gyndu a za 2 minuty domů a do práce.

Tehdy jsem jaksi měla smysl života, moje práce mě bavila a jsem ráda s lidmi. Byla jsem okolnostmi nucená odejít na začátku 7 měsíce. Mezi tou dobou jsme se vzali a tak to bylo fajn. Jenže po tom všem shonu jsem najednou bývala dost často doma a sama. Vymýšlela jsem všechno možné, dlouhé procházky se psem, návštěvy, kamarádky, ale zabředávala jsem do toho čím dál tím víc. Skoro 2 týdny po termínu, s vyvolávaným porodem se mi narodila Eminka. Je to opravdu naše milované zlatíčko. Miluju ji a udělám pro ni cokoliv. Stala se takovou součástí našeho života, jsme opravdu rodina. Jenže čím více s ní bývám sama doma, tím se dostávám do stále větší depky a noční můry. Netěší mě nic, je mi zle, točí se mi hlava.

Byla jsem nucena jít za doktorkou. A tehdy mě to napadlo… co kdybych se vrátila do práce? Na částečný úvazek? No, vlastně to napadlo mého manžela a moji maminku, která mi navrhla, že 2 dny v týdnu mi špunta pohlídá a případně o víkendu manžel. Jelikož pracujeme na dvanáctky, tak je to i reálná situace. Ovšem komukoliv to řeknu, klepe si na hlavu. Ty si špatná matka, příjdeš o všechny krásné chvíle a okamžiky, které už nikdy nevrátíš a pracovat budeš ještě dlouho. To všechno vím a uvědomuju si to, ale nikdo neví, jak strašně by mi pomohlo na ty dva dny v týdnu odejít a zabývat se něčím jiným, než chrastítkama a žvatláním s kámoškama.

Já vím, že ani tady mě leckterá maminka nepochopí, ale já se chci cítit užitečná. Svou holčičku i manžela miluju nadevše a když to nepůjde, okamžitě zůstanu doma. Ale jsem rozhodnutá, do práce půjdu…

Díky za přečtení a neodsuzujte mě, v této situaci to uleví nám všem.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16487 příspěvků 01.04.11 07:08

Ahojky :-)
Já tě chápu a vůbec neodsuzuju. Myslím si, že je to každého věc. Klidně jdi pracovat, pokud máš pocit, že se doma zblázníš. Pokud máš hlídání a možnost pracovat na zkrácený úvazek, tak běž a neváhej. Z tvých slov jde cítit, že by ses doma zbláznila.
Každá jsme jiná.
Mám známou, která šla po mateřské hned do práce a doma zůstal manžel. První jsem nechápala, ale když jsem se s ní více bavila, tak mi to bylo jasné.

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 01.04.11 07:12

Já Tě taky ani náhodou neodsuzuju, vůbec kdo má právo někoho soudit… :nevim:
Ty máš evidentně svoji práci moc ráda a za zkoušku nic nedáš…já osobně bych do práce nešla a užívala si mateřství, navíc taky pracuju ve špitále a asi nejvíc strach bych měla z toho že budu dom pořád tahat nějaký bacily…a taky záleží jak to máš s kojením atd…ale za zkoušku nic nedáš :wink:
Přeju hodně štěstí :kytka:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 01.04.11 07:14

Ahojky,

prostě potřebuješ si odpočinout zase jinak, tzn. jít na dva dny do práce, zabývat se jinými věcmi a pod.

Určitě schvaluju ;-) Jednak z toho budou nějaké penízky navíc, a taky … manžel i babička si malou užijí :-)

A okamžiky??? Dvěma dny v týdnu nic nezmeškáš ;-) Je to stejně, jako bys př. studovala nebo pečovala o někoho z rodiny:-)

Kašli na řeči okolí, pokud tě manžel a maminka podporují, tak to zkus. Odejít můžeš vždy, když budeš mít pocit, že ti práce nevyhovuje :palec: :palec:

 
iríísek
Povídálka 49 příspěvků 01.04.11 07:39

Ahoj …přece pokud máš zajištěné hlídání Eminky tak není důvod proč bys do práce nemohla...... Kdybych měla hlídání taky bych šla............

 
Belehter
Kecalka 134 příspěvků 01.04.11 07:47

AHoj!
Já s tebou naprosto souhlasím a navíc si vůbec nemyslím, že bys něco o přicházela. Naopak si budeš malou užívat ještě víc, budeš se na ni těšit… Já pracuju na ARu, na částečnej úvazek jsem se do práce vrátila, když bylo malé 10 měsíců a zvládli jsme to i bez babiček (obě jsou jaksi nefunkční :roll: ) Nejprve jsem chtěla zkusit tak tři služby do měsíce,ale nakonec sem jich brala 8-10. O víkendu jakoukoliv a v týdnu jen noční. Manžel chodí do práce normálně (7-15.30) takže po noční jsem nechodila spávat,ale i tak se to dalo. A dokonce jsme posléze přišli s manželem na to, že když jsem po noční, tak se malé věnuju daleko víc a víc jí toleruju ve strachu, aby netrpěla tím, že já jsem nevyspalá. Teď jsem podruhé těhotná, takže jsem opět doma. ALe jeslti všechno bude v pořádku a druhé miminko bude zdravé,tak se do práce zase hodlám vrátit. Takže za mě: JEN DO TOHO!! :pankac:

 
Anonymní  01.04.11 07:50

Znám to samé-otěhotněla jsem rok po škole,pracovala jsem na dětském oddělení.Krásná práce,úžasný kolektiv.Otěhotněla jsem,neplánova­ně,ale mimčo bylo chtěné a těšili jsme se na něj.Také jsem chtěla dlouho pracovat,ale nešlo to,krvácela jsem a byla doma.A pociťovala jsem stesk po práci.I když jsem se těšila na mimčo,tak pocity se mísily.A když se syn narodil,tak jsem si mateřství užívala,byla jsem šťastná,ale občas jsem se přistihla při tom,jak přemýšlím,až budu zase v práci.Po necelých dvou letech jsem otěhotněla znovu-a prala se ve mě myšlenka jak to bude dál…posunutí termínu nástupu do práce…to mě hrozně sráželo na kolena. :-( Ještě dnes se za ty myšlenky stydím.Ale na interupci jsem nešla,tak dalece jsem to necítila.Když bylo dceři 9 měsíců,synoci 3 roky,byla jsem na dětským ohledně nějakého nastydnutí dětí-a vrchní říkala,že by potřebovala vypomoci na 2 měsíce na poloviční úvazek.A maminka nabídla pomoc s hlídáním ve dnech,kdy byl manžel v práci.A můžu říct,že jsem si to naprosto užívala,rodina spokojená,děti také,ty chvíle doma jsem si uměla naprosto jinak vychutnat.Byla jsem jak v sedmém nebi.Jak píšeš-dva dny v týdnu v práci,pro děti ani rodinu to žádné trauma nebylo a já byla šťastná,že mám všechno,co mám ráda-rodinu,děti i práci.
Proto naprosto chápu tvoje rozpoložení a vím,že když máš takovou možnost hlídání,tak to bude super.Protože kdo propadne práci zdravotní sestry,tak je to trochu jako droga.

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 01.04.11 07:52

Já tě naprosto chápu a neodsuzuju. Ne každá je schopná být doma s dítětem a nezbláznit se z toho. Dítě především potřebuje, aby maminka byla v pohodě a pokud se toho dosáhne tím, že dva dny v týdnu ji pohlídá babi a ty půjdeš do práce tak je to naprosto v pořádku. O to víc si malou pak užiješ. A super je, že souhlasí manžel a o víkendech bude hlídat - budou mít pak s malou super vztah. Jdi do toho. Držím palce. R

 
myšanda26  01.04.11 07:54

Malá potřebuje především pohodovou mamču. Pokud ti k pohodě pomůže práce, tak jakmile bude příležitost, chutě do toho. Určitě pak budete spokojené obě. Každý to má jinak. Někdo má pocit, že pokud není doma s prckem o něco přijde (mimochodem patřím mezi takové), někdo má pocit že exploduje, pokud nevypadne do práce (tohle na mě přišlo taky jen později než u tebe :-D ). Držím pěsti, ať vám to dopadne :palec: .

 
xsandra
Povídálka 23 příspěvků 01.04.11 07:54

ahoj :-)
já si myslím, že není nic špatného na tvém přání. já jsem třeba teď asi třetí týden na rizikovém, a už mi to jde doma na mozek…myslím, že se budeš na malou těšit a budeš na ní mít víc energie, protože budeš dělat něco, co tě baví a naplňuje :-D

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19355 příspěvků 2 inzeráty 01.04.11 07:55

Ahoj, jsem teprve 11.tt, ale už teď vím, že kdybych mohla, tak bych se po roce doma taky ráda vrátila do práce. Ale jen na 1 den v týdnu. Fabrika, kde dělám to nabízí a maminky, co si to tak mohli zařídit, si to moc chválili … jenže já nebudu mít hlídání :-(
Takže tě naprosto chápu a přála bych ti více chápavé okolí … (a trošku závidím hlídací babičku :wink: )

 
Ivuš2
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 01.04.11 07:55

Ahoj, mám vlastní zkušenost, já šla od svého prvního do práce po půl roce, na plný úvazek. Bohužel ne dobrovolně, ale z donucení - musela jsem splácet hypotéku a můj bývalý manžel to neutáhl. Půl roku jsem to zvládala špatně, skončila jsem na antidepresivech, ale potom se to srovnalo a byla to pohoda. Rozdhodně jsem měla v té době pocit, že malého o nic neošizuju, když se mu věnuji, když se vrátím z práce. Ale bohužel se mi to všechno vrátilo při rozvodu. U soudu nikoho nezajímalo, že jsem šla do práce kvůli penězům na hypotéku, všechny zajímalo, kdo byl s malým doma, když byl nemocný, kdo s ním chodil k lékaři, kdo s ním chodil na písek … No a to jsem já nebyla, protože na mateřské dovolené byl manžel. Takže moje osobní zkušenost - já bych do toho už nešla.

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 01.04.11 08:19

Ahoj, já jsem začala pracovat již 2 týdny po porodu, mám jako ty půl roční holčičku. Pracuji tedy méně cca 3× týdně po 4 hodinách. Okolí mě teda podporovalo, protože vědí, že u mé práce kdybych úplně přestala, tak bych přišla o klientelu, která se pak těžko hledá. Jde to a krom peněz mi to přináší i pocit důležitosti a samostatnosti. A je k nezaplacení ten pocit, že nemusím být finančně závislá na partnerovi.Takže jestli se ti pracovat chce a partner tě podpoří tak běž :pankac:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 01.04.11 08:43

Hlavní je, abys byla Ty jako mamča spokojená. Pokud Ti pomůže být pár hodin v práci, budeš si i malou pak spokojeně užívat. A navíc, když Ti má kdo pohlídat. Držím palečky, abys byla hodně spokojená v práci i s rodinkou! :palec:

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 01.04.11 08:47

ahojky teda jako bych to psala já. |Už v těhotenství jsem tu psala podobný deníček. Jmenoval se: Těhotenství není nemoc. Kdyžtak mrkni:

https://www.emimino.cz/…-nemoc-7131/

Naprosto tě chápu. Já chodila taky do práce až do dne, kdy už jsem musela ze zákona nastoupit na mateřskou. Je teda pravda, že mám méně náročnou práci, i přesto, že je to ve výrobní firmě. Pracuju jako technik kvality, takže testuju hotové výrobky. Něco jako: „Hujer - výstupní kontrola - zatím“ :lol: :lol: :lol: nicméně, kdyby to šlo, taky bych se vrátila klidně hned po mateřský, protože k práci mě pojí nejen to, že mě baví, ale i to, že rodičák je oproti mému platu dost směšněj a to i přesto, že půjdu na dvouletý. Takže držím palce a fandím ti. Jestli máš tu možnost, tak do práce jdi :palec:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 01.04.11 09:22

Ahoj,

myslim, ze nejvic dulezite je, abys byla stastna, pak bude i tvoje holcicka!
Na okoli a jejich nazory se neohlizej, kazdy zijeme sam za sebe.
Drzime vam palce :kytka:

 
EmmSat
Povídálka 35 příspěvků 01.04.11 09:51

Moje maminka je opravdu skvělá, sama mi to nabídla a připojil se k tomu i manžel. Vidí mě, jak mě to prostě doma užírá. Jsem si vědomá i toho, že v případě rozvodu na tohle bude brán zřetel, ale mám i skvělé kolegyně, vyjdou mi se směnama vstříct, mám to předběžně domluveno. Budu se jí věnovat jako doposud, jen si na 2-3 dny v týdnu odskočím do nemocnice a potom budeme stále spolu. Nechci, abych vypadala jako workoholik (to teda opravdu nejsem), jen se do práce těším, být mezi lidmi.S mou maminou se nějak finančně vyrovnám, musela bych dávat nějaké holčině peníze za hlídání a tak budu v pohodě, ona je fakt zlatá! Děkuju, že možná zase tak nejhorší matka nejsem, i když si to okolí myslí…

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 01.04.11 10:25

Ahojky, jako bys mi z duše psala, mám doma dvě holčiny, u první teď už 8.leté jsem šla na částečný úvazek, když měla 8. měsíců, no a jelikož jsme stavěli barák, tak se stalo, že když měla 1rok a 2 měsíce jsem už dělala na celý úvazek. Pak jsem otěhotněla a do začátku 7.měsíce jsem byla na ARU, kolegyně mi hodně vycházely vstříc takže se to dalo zvládnout, pak jsem přestala dávat noční, tak jsem šla ještě na 2 týdny na AMB a pak už ale na PN(popravdě neměla jsem nervy na věčně přecpanou čekárnu a nadávající pacienty- to raději pěkně arovského pacienta než toto :nevim: ). Teď má prcek 13 měsíců a staniční mi nabídla čtvrt úvazek od května, já bych šla všema deseti- práci miluju(dává mi ten správný adrenalin), jenže se snažíme ještě o jednoho bobíska a manžel je velmi proti, tak to nejspíš nevyjde :-( .A bylo by to i ode mě dost nefér, kdybych nastoupila a třeba za dva týdny řekla, že jsem těhotná :nevim:

 
rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 01.04.11 10:58

ahojky, já tě chápu velmi dobře. Na mateřskou jsem nastupovala 31.7 a Ondrášek se mi narodil 10.9 (přenášela jsem 10 dnů) Pracovala jsem do té dpby dokud to šlo a i na mateřské jsem občas do firmy zaskočila, pracuji 7 minmut od domova. Když jsem v práci oznamovala, že jsem těhotná tak jsem rovnou říkala, že po mateřské se vrátím, koukali na mě jako na krkavčí matku. Teď ná můj malý skoro 7 měsíců a já už 3 týdny chodím do práce na poloviční úvazek. Já jsem spokojená, malý je taky v pohodě a vše je OK. To že nějaká žena má dítě ještě neznamená, že s ním musí být 3 roky doma. Já jsem měla né zrovna deprese, ale prostě mě to doma neuspokojovalo, potřebovala jsem být i s dospělými lidmi a mít kontakt s realitou. Teď jsem spokojená, klidnější, sice mám hoňku, ale jsem šťastná. Neřeš co si myslí okolí, pseudorady od chlapů nebo od žen pouštěj jedním uchem dovnitř a druhým ven, nikdo ti do hlavy nevidí a nikdo neví jak se cítíš.

 
opinka
Kelišová 5279 příspěvků 01.04.11 11:14

Emince bude určitě líp, když bude mít spokojenou maminku, kterou určité dny v týdnu sice neuvidí, než aby měla pocítit tvoji frustraci z rutiny rodičovské dovolené. V zahraničí jsem dělala au-pair a babysitting u dětí, jejichž maminky šly třeba po třech měsících mateřské zpět do práce. Musím říct, že na těch dětech to bylo hodně poznat, že strádají, ale to byl jiný případ - maminka v práci od rána do noci každý všední den, u dítěte se střídaly různé pečovatelky. V tvém případě si myslím, že to na škodu rozhodně nebude. Eminku budou opatrovat rodinní příslušníci a částečný úvazek není žádná hrůza. Však to zkus a uvidíš, když budeš mít pocit, že ti s malou něco utíká, můžeš to kdykoliv změnit nebo to s dalším prckem vyřešit jinak :wink: .

 
LucieL
Echt Kelišová 8499 příspěvků 01.04.11 11:24

Ahoj,
co blázníš? 8-o Proč by jsi měla být špatná matka? Naopak já si myslím, že pokud ti pomůže se v práci odreagovat aby jsi pak pro svojí holčičku byla dobře naladěná, tak jsi dobrá máma :wink:
Měla jsem to samé, co si budeme povídat, začátky jsou těžké, taky jsem se trápila tím, že jsem najednou doma zavřená celé dny jen s malou, taky jsem chodila do práce co nejdéle to šlo a na pár hodin v týdnu jsem se vrátila po 3 měsících :wink: Malou hlídal přítel, jejich vztahu to jen prospělo, nebo mamka a fakt si nepřipadám jako nějaká „zrůda“ že jsem si dovolila na chvíli od dítěte odejít. :-D
Myslím, ž e se tím nemusíš trápit a na negativní názory okolí se vybodni :kytka:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 01.04.11 11:41

Šla jsem do práce na čtvrt úvazku, když bylo dceři 7 měsíců. Já tě rozhodně neodsoudím. Potřebuješ vypadnout, tak jdi pracovat. Nevidím na tom nicx špatného.
Jen já jsem pracovala něco málo přes půl roku a pak jsem zůstala doma. Začalo mi vadit, že právě přicházím o ty pěkné okamžiky s ní. Například jsem byla v práci, když začala říkat svoje první slovo. (Bylo to BAF, jako pejsek.) Odpočinku jsem měla i tak docela dost, tak mi práce pak už nechyběla.
Teď mám po rodičáku a příští týden nastupuji z5. A nechce se mi. Je mi líto, že už je tak veliká a už se nebudeme tolik vídat. Chodí do školky na dopoledne, bude chodit na několik celch dnů v týdnu. A děsím se toho, až bude chodit například do 5. třídy a neuvidíme se už skoro vůbec.

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 01.04.11 11:49

Dva dny v týdnu jsou určitě v pořádku :wink: Rozhodla jsi se, jak píšeš na konci deníčku. Určitě je to dobré rozhodnutí. Kašli na názory ostatích :)

 
midra
Kecalka 118 příspěvků 01.04.11 12:03

Ahojky:-)
V neděli bude mít moje holčička půl roku a já jdu ve čtvrtek poprvé do práce.Taky pracuji jako zdravotní sestra na operačních sálech.Zatím tedy jednou týdně a až se zaběhneme,mám v plánu na 2krát týdně.Hlídat bude tatínek.
Ale já se setkala s opačným přístupem,všichni mi fandí.Teda těch,co hrozí,že by nefandili jsem se radši na jejich názory neptala :lol:
Víš,je velké štěstí,že existují zaměstnavatelé,kte­ří jsou maminkám ochotní vyjít vstříc.Většinou jsou maminky jako zaměstnanci nezajímaví,stojí zaměstnavatele peněz stejně jako pracanti na plný uvazek.Já ještě kojím,takže mám dokonce mezi operacemi domluveno,že se udělá pauza na kojení.
Takže pokud máš tu možnost a cítíš to tak,bud štastná,myslím,že by za ni bylo rádo spousta maminek,jen jim to okolnosti nedovolují.A 2krát týdně si dítko užije zbytek rodiny a ty se na něj budeš tááák těšit :-)
Lepší být usměvavá a spokojená maminka,která není 2krát v týdnu doma,než ustaraná ,protivná maminka,i když no-stop po ruce :-)
Držím palce,at to vyjde…pamatuj…štas­tná maminka rovná se štastné dítě.

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 01.04.11 12:09

Fandím! Co bych dala za to mít možnost se alespoň částečně vrátit k práci.

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 01.04.11 12:24

Švagrová také není ten typ,co by jí to doma uspokojovalo,ale na druhou stranu je jako matka naprosto milující.Když bylo malému cca 9 měsíců,nastoupila do práce-jen ve středu,na celý den.A jak říkala-začátek týdne jsem spokojená,těším se na středu a jsem v pohodě…ve středu v práci honička,stres a já se těším na ten klídek,že můžu být s malým doma.A od neděle se těším na středu.A malý-spokojený,protože ten den si užívá babičky a babička jeho.

 
Klárka82
Kecalka 134 příspěvků 01.04.11 12:26

Mluvíš mi z duše. Taky jsem sestra, svou práci mám moc ráda, a jsem doma od začátku těhotenství na rizikovém, už mi hrabe.. Přesně jak píšeš, připadám si najednou neužitečná, je mi líto každého proflákaného dne. Miminko se má narodit v červnu, moc jsem si ho přála a těším se na něj, tak doufám že mě dostatečně zaměstná. Ale taky mě děsí myšlenka že budu další tři roky doma, ale u mě by byl asi problém s případným hlídáním.
Takže podle mě děláš dobře, dostaneš se mezi lidi, a pak se zase budeš těšit na malou - i pro ní bude určitě lepší spokojená maminka která se jí pak věnuje, než kdyby ses utápěla v depkách.
Tak do toho :mavam:

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 01.04.11 12:43

Ahoj, pokud tě práce hodí zpátky do pohody, tak je to naopak to nejlepší, co můžeš pro vaši malou udělat. V rodině máš evidentně podporu, což je nejdůležitější.
Zcela tě chápu. Já jsem byla na mateřské 4 roky (4. rok je fakt za trest) a upřímně se už teď děsím toho, že při další případné mateřské budu pořád doma.

Takže určitě do toho běž. Bude z tebe spokojená ženská a tím pádem pro dcerku nejlepší máma :-)

Příspěvek upraven 01.04.11 v 12:44

 
fenixana  01.04.11 13:34
Ahoj!

Tak já okolí vůbec neřešila, krom mé maminky a přítele, co mi také út a čt hlídají MOJE JEDNOVAJEČNÉ HOLKY!Nyní je jim 19měsíců, začala jsem chodit do práce, když jim bylo 13měsíců..jsem také zdravotní sestra, ale pracuji v domácí péči. Potřebuji být v kontaktu s lidmi, už jsem to doma nemohla vydržet! A taky to, když mi zkončila mateřská, rodičák je stejný jako když máš jedno dítě(3letá varianta), ale vše platíme 2×! Takže peněz fakt moc nebylo a taky nesnáším tu „závislost“ na partnerovi, ..Prostě mě to takhle vyhovuje a baví, v práci si odpočinu od dětí a pak mám mnohem větší chuť se jim věnovat! Neznám nikoho, kdo by mě odsuzoval nebo o tom nevím? :lol: Takže žádné výčitky a s chutí do práce! :zed: :mrgreen:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 01.04.11 13:40

Jestli to tak cítíš, že je to dobře. Ta k rozhodni do práci jdi. uvidíš, že když budeš spokojená Ty bude vlastně spokojená i celá rodina. A jestli máš hlídání neváhala bych. Na okolí kašli!
Já šla do práce na poloviční úvazek, když bylo synovi 1,5 a dalo se to zvládnout :mrgreen:
Tak držím pěstičky! Uvidíš, že o žádné okamžiky se svojí holčičkou nepřijdeš :wink:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 01.04.11 14:03

je, kdyby mi matka pohlidala 2× tydne dite, zlibala bych ji ruce. Taky se horko tezko vracim do prace, mam ted nezamestnanyho manzela - a lituji, ze jsem to neudelala driv. pracovat na castecny uvazek je uzasne osvezujici po nekonecnem prebalovani, krmeni a „hacihamaahaji“

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 01.04.11 14:52

Ahoj, jo, tak tuhle ponorku taky znám. Já kvůli práci do práce chodit nemohla, takže jsem byla doma už od samýho začátku těhu, ale bylo krásně a tak jsem si užívala a připravovali jsem si bydlení, takže jsem se nudit nestihla. Pak nastaly komplikace, takže předčasně do porodnice a vyvolávaný porod zakončený císařem. OK v pohodě, prvních půl roku to šlo, čekalo nás stěhování, takže na nudu nebyl čas, bohužel ale přišla brzo zima a já s malym doma pořád sama a jsem ráda, když vypadnu bez něho někam mezi lidi. Do práce nemůžu, protože je daleko a není nikoho kdo by pohlídal. Navíc je malý na mě hodně závislý, takže nikoho jinýho netoleruje, krom tatínka, který je pořád v práci :-(

 
Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 01.04.11 16:19

Ahoj, mám trochu dojem, že máš dítě jakoby mimoděk, protože to prostě k rodině patří. Jenže ty máš pocit, že vychovat dobře dítě tě neuspokojuje, není ti to dost dobré. Jestli to takhle cítíš, jdi do práce. Bude jí líp s někým jiným, koho nebude otravovat být s miminkem a pokud ty budeš pak spokojenější, tak pak i s tebou. Osobně tě nechápu…těch pár chvil, kdy dítko potřebuje v podstatě jen tebe a ty se toho chceš dobrovolně vzdát a ještě máš pocit, že tě to nebaví :nevim: Ale neodsuzuju. Pro dítě bude lepší, když budeš vyrovnaná, než za každou cenu doma. Je to tvoje rozhodnutí a ať už bude takové či onaké.

 
ivcatt  01.04.11 16:24
jdi do toho!

Ahoj!
Nedej na okolí, Emička ocení spokojenou maminku a dva dny v týdnu to určitě bez tebe zmákne a o nic nepřijdeš. Vždyť jsme s těma prckama POŘÁD, až to není hezký:-). Já sama uvažuju, že za chvilku zase začnu po večerech učit jazyky a až nebudu kojit, tak si troufnu i přes den…Babičky už se nabízejí…Kačence je 8 měsíců, abys měla představu.

Tak držím palce a odvahu!

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 01.04.11 19:53

Ahoj, myslím, že jít do práce na částečný úvazek je dobrý nápad. I já jsem chodila střídavě do práce od 10ti měsíců své prvorozené dcerky a musím říct, že kdybych teď nechodila alespoň do školy, tak mne doma šibne a skončím v péči psychiatrů… Takže já ti držím pěsti ať se ti zadaří… :-) :palec:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 01.04.11 21:04

Též tě plně chápu, svého syna miluju, ale když jsem s ním celé dny 7 dní v týdnu, leze mi to fakt na mozek…Už nevím, co bych roupama, abych se odreagovala.Věčně chodím za manželem, že bych zkusila tohle a tamto a co si takhle udělat internetový obchod a co zkusit támhleto… :lol: Myslím, že na tom není nic divného, doma jsou prostě ty dny stereotypní…

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 01.04.11 21:30

Špatná matka určitě nejsi. Naopak!!! Sama víš, že když budeš s malou pořád doma, tak se pomalu nervově složíš a když půjdeš do práce, tak budeš maminka plná energie!!! Já mít hlídání, tak jdu hned na pár hodin v týdnu pracovat-člověk opravdu potřebuje sem tam vypnout :-)

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 01.04.11 22:27

Pracuju od prvního dne nástupu an RD a jsem za ty 2 dny v týdnu doopravdy strašně ráda,mám fajn práci vychází mi vstříc,ám perfektní paní na hlídání a chlapje taky zapojenej,taky mě okol považuje za blázna a matku MACECHU,ale nikdo už nevidí jak jsme na tom byla psychicky od 16tt velice rizikové,malý je hodný,celkem i spáč,práce mě baví ,u druhýho dítka už asi doma zstanu,přeci enom 2 děti je dost a ještě chodit do práce … Ono já to vidím spíš,že je to lenost když ty matky vykládají ak se věnují dětem,jak jsou tu jen pro ně..prdlajs

 
EmmSat
Povídálka 35 příspěvků 02.04.11 13:04

No já právě od takovýchto ženských to poslouchám, že jsou klidně i 9 let doma se 2 dětma a nepříjde jim to divné, že nejdou do práce -mají přece děti a děti jsou střed jejich života, nic víc. Já nejsem taková a nikdy asi nebudu. Nedokážu si těch třeba i 9 let doma představit!

 
fenixana  02.04.11 14:15
Ahoj!

A nejde se těmhle ženskejm nějak vyhnout? :zed: Prostě je neposlouchat? A bavit se jen s těma, s kterýma jsi „na stejné vlně“? Já mám pár kamarádek s dětma a spousta matek na hřišti mi třeba „nesedne“, tak se s nima nebavim..klidně mi napiš, jestli chceš? Budu ráda, myslim, že to cítím stejně jako ty. Psala jsem již jeden přízpěvek sem do diskuze. Můj mail: (edit admin - poslán v SZ), Lucka :-D

 
Valaška
Kecalka 150 příspěvků 02.04.11 20:13

Ahoj, já s dovolením přidám svou zkušenost. Jsem taky zdravotní sestra a odjakživa jsem byla zvyklá být hodně mezi lidmi. Když jsem odešla na mateřskou, bylo to zpočátku fajn, ale jak malá rostla, cítila jsem se doma jako v kleci. Sama na vesnici, kamarádky daleko, pořád jen stereotyp. Vydržela jsem to rok a pak jsem se vrátila do práce. Na dohodu, 5-6 služeb měsíčně, paráda! O to víc jsem si pak užívala dny, kdy jsem byla s dcerou. Pracovala jsem rok, potom jsem odešla na druhou mateřskou a opět jsem se po roce vrátila do nemocnice. Funguje to výborně, když jsem v práci, manžel je s dětmi a i on je za to rád, říká, že si jich aspoň užije. Jinak je totiž pořád na stavbě nebo v práci. Děti tím nijak nestrádají a spokojenost je na všech stranách. A co si budeme povídat, penízky navíc se hodí vždycky. Už si nepřipadám izolovaná a odříznutá od světa, dělám to, co mě baví a tím víc energie mám pak pro děti a na běžné domácí činnosti. Takže za sebe můžu návrat do práce na část úvazek doporučit! L.

 
Pep@e
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 03.04.11 09:26

Proč odsuzovat? U prvního dítka (dnes 8let) byla situace taková, že jsem od jeho 6ti měsíců víkendy pracovala (hlídala babička a táta), v jeho 10ti měsících jsem se vrátila na plný úvazek a dítko šlo do jesliček. V tu dobu jsem se tvářila, že to chci, že je to v pořádku. Situace byla taková, že bez mého platu bysme hypotéku neutáhli. A já sama sebe přesvědčila že je to mé rozhodnutí (jít pracovat) a nic natom není. Byla jsem mladá (22) a nad vším tak moc nedumala.. časem mi ovšem došlo, že jsem o moc přišla. Naštěstí nemám pocit, že by to nechalo následky na synkovi, ale já se tím dlouho trápila a vyčítám si to. Teď čekám druhé dítko (s jiným partnerem a jinou situací) a vím, že doma určitě ty 3 roky doma budu. Čistě sobecky - kvůli sobě. Takže pokud ty kvůli sobě potřebuješ jít do práce, je to jen tvoje volba, a já ti moc fandím :wink:

 
EmmSat
Povídálka 35 příspěvků 03.04.11 14:31

Díky za reakci,vidím, že to jde i se dvěma dětma a to je dobře. Není mi doma dobře, kdybych to cítila jinak, nikam do práce bych se nevrhla. Třeba je to jen moje mladická nerozvážnost, je mi 24 let, třeba toho budu později litovat, ale teď prostě alespon na část úvazku jít musím. Mám ráda ty moje babičky nemocné … :andel:

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16974 příspěvků 04.04.11 14:24

Buď ráda, že máš možnost hlídání a zároveň i částečného úvazku na dva dny v týdnu. Dala bych za to cokoliv. Asi ne v půl roce malé ale tak od roka klidně. Jen ne v každém oboru tato možnost je. Takže směle do toho, spokojená maminka je doma nejužitečnější :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 04.04.11 15:15

Ty ani nevíš jak ráda bych na dva dny v týdnu vypadla taky. Svou dceru miluju jako nic a nikoho na světě, ale ten věčnej kolotoč stereotyp…začínám se přistihávat že už se mi ani nic nechce. Jen sedět doma a nudnej život. Je to na hlavu.

Fandim ti…jdi do toho, seš rozumná ženská, ty si poradíš a na odpůrce kašli. Oni tvůj život nežijou. :hug:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 05.04.11 22:52

Pokud budeš v práci spokojená, tak to pro děcko bude jen přínos, pokud to tak cítíš, běž.

 
KockaL  06.04.11 11:42
jsem pro!!

Rozhodně tě podporuju,já pracovala 2 roky na oddělení pro nedonošené děti a taky bych se nejradši vrátila,mám také půlroční holčičku andílka našeho,ale už mi chybí ta práce,na chvíli vypustit,závidim přítelovi že může jít do práce a starat se o něco jiného než jen o malou…jenže mě by částečný úvazek vyšel ještě na míň peněz než co teď beru dvouletou mateřskou,takže je to trošku nereálné..ale určitě fandím a jdi do toho!!!aby bylo dítě spokojené potřebuje spokojenou maminku a tim že budeš dva tři dny v týdnu v práci rozhodně nepříjdeš o celé její dětství… :potlesk:

 
vejuniiiiii  07.04.11 14:48

bOŽE!:D Nevim proc by muselo byt dite nalepene furt na mamine…to je prece blbost..kdyz je dite spokojene u babičky, tak proč to hrotit…stejne si to dite nepamatuje, co delala maminka dyz mu bylo pulroku :-D ja jsem byla podobne vychovana, a nemuzu si stezovat..svou maminku mam rada ;)

 
romype
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 07.04.11 18:12

Co tomu říká okolí není vůbec podstatné, důležité je, jak se domluvíte v rámci rodiny. A proč špatná matka, neznamená, když je matka celý den jen s dítětem, že se mu věnuje naplno, naopak pracující matky se leckdy věnují dětem víc.

 
evista18  22.11.12 14:30
také chci do práce

Ahoj,
tak já jsem na tom docela podobně, akorát že synovi je už rok a půl a mě už z toho všeho doma hrabe. Ráda bych šla do práce, ale nemám hlídání. Obě babičky chodí ještě do práce a manžel doma nebude. TAK nevím, jak to mám řešit.

 
K.Black  22.11.12 14:49

Vůbec si nemyslím že jsi špatná maminka, já bych do práce nešla! ale to je tím že jsem povaleč obecný :lol: doma mě to baví, nesnáším pravidelnost a povinnost, tak se válím doma skoro 19 let, dělám si co chci, když nechci tak nic nedělám :lol:
Pokud tě to uspokojí tak do práce běž, nikde není psáno že ten kdo je s dítětem 24 hodin denně je lepší rodič než ten který s ním tráví méně času. O holčičku se ti postará maminka, ty si v práci „odpočneš“ a spokojení budete všichni.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama