K moři s miminkem a větším

Cestování

Protože se tu taky občas snažím zjistit informace kam a jak jet, zkusím shrnout naše zkušenosti s dovolenou u moře s malým dítětem, snad někomu k něčemu budou. Zkráceně, myslím si, že pokud je dítě zdravé, užijete si dovolenou kdekoliv a kdykoliv. Doporučuji si ale informace o místu, kam jedete, nastudovat ze seriózních webů, ne z diskuzí a recenzí, ty jsou dobré, ale můžou být i zavádějící, takže s rezervou.

1. Thassos, Pefkari, hotel Thassos, letecky, mimi 14 měsíců

Doprava

Letecky, trajektem, autobusem, vše bylo úplně v pohodě, neplakala.

Kočár

Vezli jsme sporťák Casualplay S4, v letadle ani na trajektu žádný problém.

Jídlo

Měli jsme polopenzi + na obědy jsme chodili do taverniček. Malé jsme vezli instantní kaše, rychlovarnou konvici a pár sklenek, které ani nesnědla. V hotelu se snídalo i večeřelo venku, takže nebyl žádný problém s nepořádkem apod. Malá se živila hlavně nektarinkami, kily masa, zeleninou, chlebem a polévkou. Snědla toho neuvěřitelně a nikdy jí nebylo špatně.

Ubytování

Bydleli jsme v přízemí u nouzového východu, kde byl i nájezd pro kočár, ubytování standard, hotýlek byl malinký, nijak uzpůsobený pro děti, což nám ale nijak nevadilo, byla ještě malá. Byl tam i malý bazén, kde jsme se dostatečně vyblbli.

Dětská postýlka

Byla v ceně, ale žádná kvalita, malá nakonec spala s námi a ničemu to nevadilo, doma se vrátila k původnímu režimu, víckrát bych postýlku nepožadovala.

Moře

Krásné, čisté, oblázky, v Potosu písek. Vyhrála si se vším, koupili jsme kyblíčky a žádný problém, na pláži v Pefkari jsme neplatili (předsezóna), v Potosu za drink.

Vyžití pro děti

Chodili jsme do Potosu na staré dětské hřiště, které bylo klasické, kovové a rezaté, naší malé nevadilo, pohoupala se, povozila na kolotoči a byla spokojená.

Procházky s kočárkem

Nebylo moc kde nachodit kilometry, Pefkari je malé, došli jsme, kam až se dalo, nebo jsme šmejdili po Potosu, zkusili jsme i nějakou tu polní cestu, ale celodenní túru by to nedalo.

Výlety

Byli jsme na organizovaném výletě džípy (i s malou) - dobré, dozvěděli jsme se něco o ostrovu i průvodci samotném, pak jsme si pronajali auto a objeli jsme celý ostrov - koupání, vesničky, hlavní město, taky moc pěkné.

Celkově

Byli jsme tam těsně před sezónou, všude byl ještě klid, malá si to užila, my taky. Pohodová dovolená, ale zároveň jsme i něco málo viděli a něco se dozvěděli.

2. Chorvatsko, Brella, apartmán, autem, dítě 3 roky

Doprava

Jeli jsme Fabií, nonstop přes noc, cca 12 hodin, malá 11 hodin prospala - polohovací autosedačka, jeli jsme v pondělí, takže doprava OK, zpáteční cesta tuším v pátek a taky v pohodě.

Kočár

Vezli jsme golfáč Moon Kiss 4 a při večerních procházkách jsme ho výborně využili.

Jídlo

Vezli jsme si své, vařili jsme sami, občas jsme si dali něco venku.

Ubytování

Apartmán v 2. řadě u moře, malý, pěkný, čistý, výhled na moře, na terásce měla malá hrací koutek, k moři se šlo po asi 50 (100?) schodech, žádný problém, přestože jsme nosili hromadu hraček, člun a kdovíco.

Moře

Krásné, čisté, oblázky, malá si dostatečně vyhrála.

Vyžití pro děti

Chodili jsme do Bašky na dětské hřiště, skákací hrady a trampolíny, nebo do Brelly na totéž.

Procházky s kočárkem

Podél pobřeží se dalo ujít docela dost, i po silnicích, nebyl provoz.

Výlety

Byli jsme ve Splitu, v Makarské, na lodním výletu na Brač, a cestou domů jsme se stavili na Plitvicích. Vše krásné.

Celkově

Jeli jsme na začátku července, počasí parádní, moře taky, lidí hodně, ale nedalo se nic dělat, v jinou dobu jsme nemohli.

3. Kos, Gaia Village, Tigaki, letecky, 4letá a 5měsíční mimi

Doprava

Letecky a pak asi hodinu busem, bez problémů.

Kočár

Vezli jsme sporťák Joolz a perfekt, využili jsme všude, jen to skládání je blbé, na mě je velký, ale byli tam i s větším kočárem.

Jídlo

Měli jsme all inclusive a pojedli jsme si jak my, tak mimi, které bylo ještě plně kojeno - takovou stravu s množstvím zeleniny a ovoce a sladkostí doma maminka rozhodně nemá :-)

Ubytování

Dostali jsme rodinný pokoj, tedy dvě ložnice po 2 postelích + dětská postýlka. Pokoj byl dost vybydlený, ale na požádání nám tam poslali údržbáře, který zprovoznil vše (jen nepřekachličkoval koupelnu :-)), velká výhoda byla rozlehlost pokojů, takže se nám tam vešel kočár, dětský koutek a hromada věcí, které jsme s sebou pro děti měli, hotel krásný, 3 bazény, dětská hřiště, prostředí pěkné.

Moře

Čisté, písek, jenom občas v něm plavala tráva. Daleko od břehu mělké. Teplé.

Vyžití pro děti

V hotelu asi 3 dětská hřiště, dětský klub s každovečerním programem, občas jsme využili, ale málo (a to jsme tam kvůli tomu jeli), ale byli jsme pořád u moře nebo u bazénu.

Procházky s kočárkem

Nachodila jsem kilometry na všechny strany, po silnicích, po chodnících, po polňačkách.

Výlety

Byli jsme jen vláčkem v jedné vesničce, pěkné. A pak si manžel a starší dcera půjčili kolo a kroužili po okolí a já s miminem jela na túru s kočárkem do Kosu – zpět autobusem, místní linkou. Nic organizovaného, ale i tak jsme se něco dozvěděli, místní docela ovládají angličtinu a mají přehled!

Celkově

Byli jsme tam v září, počasí skvělé, moře teplé. Dětská hřiště nebyla vůbec potřeba. Užili jsme si to opravdu všichni - my s manželem jídlo a děti, malá moře a bazén a mimi kojení a ňuchňání po celý den :-)

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 04.02.12 07:50

Moc ráda čtu takovéhle pozitivní deníčky. Je to pro mě inspirace pro naše další dovolené!
Navíc mi podle stylu psaní i obsahu připadáš jako hodně pohodová maminka a to jde pak všechno líp :palec: .

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 04.02.12 10:11

Tak to klobouk dolů maminko…až se nám jednou zadaří taky bych chtěla to mít tak zmáklé :palec: krásný deníček :pankac: Přeju hodně zdaru do dalších dovolených :dance: :dance:

 
mystery  04.02.12 10:29

:-) supr, už ted se těšíme až vyjedem k moři :-) s naším borcem.. :)

 
Dorka_X
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 04.02.12 10:47

super deníček :palec: my se chystáme v létě také k moři, malé bude rok.. Tak jsem se chtěla zeptat, jak vaše holčičky reagovaly na letadlo? nebolely je uši? 8)

 
Nik77
Ukecaná baba ;) 1831 příspěvků 04.02.12 15:31

:potlesk: Děkuji!!! Takle optimistické čtení o cestování s dětmi jsem potřebovala! A přidám se k mamince Dorce s dotazem: využili jste baby basket, nebo jste cestu zvládli s mimčem na klíně?
Jinak já mám také kočárek Joolz a všude ho vychvaluji, jak je lehký… Je tedy fakt, že zatím korbičkujem. Casualplay je lepší?
V každém případě ještě jednou velké dík za bezva deníček! :kytka:

 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 04.02.12 16:58

super, díky za zkušenosti, chystame se v září, malé bude rok, taky na Kos nejradši :)

 
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 07.02.12 08:51

Fajn denicek, letos chceme poprve k mori s 2,5 a rocni, tak me tohle moc potesilo. Pojedeme vlastnim autem, ale zajimalo by me, kdyz jste takhle v cizine pujcovali auto, jak je to s autosedackou, dodali oni, nebo se to neresi?

 
Majdina
Kecalka 246 příspěvků 12.02.12 20:29

Tak jsem se chtěla zeptat, jak vaše holčičky reagovaly na letadlo? nebolely je uši?

Na ouška si nestěžovala ani jedna v letadle nikdy a to ta starší na ouška trpí, ale v letadle žádný problém. Malá byla moc malá. Snažila jsem se kojit, jak se má, ale nikdy to nevyšlo, byli jsme moc rychlí :-)

 
Majdina
Kecalka 246 příspěvků 12.02.12 20:34

využili jste baby basket, nebo jste cestu zvládli s mimčem na klíně?
Jinak já mám také kočárek Joolz a všude ho vychvaluji, jak je lehký… Je tedy fakt, že zatím korbičkujem. Casualplay je lepší?

Cestu jsme zvládli s miminem na klíně, jak na Thassos, tak na Kos. Ta první byla vůbec v pohodě, s tou mladší na Kos jsme měli trochu obavy, protože není zvyklá usínat u někoho na klíně, ale dobré, neplakala vůbec.

Co se týká kočárků, mně osobně víc vyhovoval Casual, byl skladnější a zdá se mi, že i lehčí, ale může to být jenom proto, že prostě už se s tím druhým dítětem člověk tak nemaže a nejradši by byl, kdyby hned chodilo samo. Ale i s Joolzem jsem zatím všechno projela - pláž, sníh, les. Jsou asi tak nastejno.

 
Majdina
Kecalka 246 příspěvků 12.02.12 20:37

Pojedeme vlastnim autem, ale zajimalo by me, kdyz jste takhle v cizine pujcovali auto, jak je to s autosedackou, dodali oni, nebo se to neresi?

Auto dodají včetně autosedačky, je v ceně, počítají s tím, my měli MaxiCosi, přesně stejnou jako máme doma. Jenom pro jistotu je dobré si to zajistit třeba den předem, kdyby náhodou měli všechny rozpůjčované, aby sehnali. Nejlíp tam večer zajít a rovnou si říct o nějakou pěknou konkrétní :-)

 
Majdina
Kecalka 246 příspěvků 12.02.12 20:41

Jinak děkuju všem, pokud se chcete na něco zeptat, klidně napište, jen se omlouvám, já sem nějak moc nechodím, ale teď zas budu :-)Jenom pozor, každý má jiná měřítka, někdo si pod procházkou s kočárkem představí 100m k nejbližší lavičce a někdo 10km :-)

A pokud se někam chystáte, myslím, nebojte se toho, je to všechno jenom o rodičích, ty děti si to nakonec užijou všude, fakt nepotřebujou extra hračky, hřiště apod. Jenom pohodu.

Jo a nemyslete si, taky všechno nebylo růžové - týden před odletem na Thassos měla malá 40 horečky a antibiotika. Na výletě do Splitu nám - omlouvám se - doslova poblila celé auto, zvracela zezadu až na přední sklo…No a řídit celou noc do Chorvatska a nespat, to nám teda taky dalo zabrat, nejsme zvyklí, a ten druhý den, kdy dceruška byla dorůžova vyspinkaná a my úplně mrtví, ten byl krutý. A taky je dobré jet s někým, my pak všude lovíme nějakou kamarádku, protože se dcerka dost stydí, tak se ztrapňuje maminka…

Příspěvek upraven 12.02.12 v 20:51

 
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 13.02.12 09:16

Diky moc za odpoved! Cesty se taky trochu bojime, asi si to rozlozime na dvakrat s prespanim cestou. Kamarady bereme s sebou :D

 
didinky
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 06.07.12 09:23

Díky z tenhle deníček, letos se chystáme s 13měsíčním synem do Chorvatska, kousek od makarské, tak si mě pozitivně naladila, že se to dá zvládnout v pohodě :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama