Kačenka a kontrola oušek - POZOR

Rodičovství

Sice jsem se chystala psát absolutně o něčem jiném, ale hrůza z včerejšího dne mě donutila vše alespoň jednoduše sepsat,aby se maminky a miminka vyhnuly naprosto zbytečnému trápení! Tak od začátku, ať se případně vyhnete takový šílenosti,jako je kontrola oušekzvukovodů. O kontrole se mluvilo už dost dlouho, prý je normální, že se to u nedonošeňátek kontroluje, což samozřejmě chápu.Ale zároveň podotýkám, že mi NIKDO nebyl schopen vysvětlit postup či průběh kontroly.

Každopádně jsem ráno dorazila i s Katuškou a méďou Béďou, který s námi absolvuje naprosto veškerá vyšetření či pouhé návštěvy u obvodní, na ušní.
Po hodině čekání jsem začala ztrácet trpělivost, dlouhá chodba, mraky dětí, rodičů, starých lidí, žádné místo na hraní, sezení, o věšácích na bundy ani nemluvím. Celou tu hodinu jsem tam pobíhala a odchytávala Katušku, kterou už OPRAVDU knížka nebavila, v jedné ruce moji i její bundu, v druhé tašku se sváčou a dokumenty a stále se nic nedělo.
Po době se konečně ozvalo naše jméno, ladně jsem nahnala malou do ordinace, doktor ji prohlédl ouška a prý jdeme na věc, máme se přesunout do suterénu, kam za námi přijde sestra.
To byl první šok, protože Katušce se suterén vážně nelíbil a dávala to útěkem do schodů dostatečně najevo - prostě odpornej sklep a dveře..Tak jsme čekali, až opravdu přišla sestra, nahnala nás do místnosti, kde vyplnila papíry a nutila mě k odchodu.
Nechápavě jsem jí oznámila, že nikam nejdu, čímž jsem vyvolala dost nepříjemnou hádku, kdo tady bude poslouchat. K mému úžasu jí trvalo dost dlouho, než pochopila, že já svá slova míním vážně a poslouchat nebudu.
Přišla další sestra, vzali mi Katušku z náručí a jaly se jí píchat uspávací injekci.Ale takovým stylem, že na ni prostě klekly, pláč nepláč..to jsem ještě kousla.
Cévkování ani ne dvouletého dítěte, které stejně mělo celou dobu na sobě plínku, už ne. Než jsem se stihla řádně rozohnit, tak Kačka protočila oči, zůstaly otočené, takže bylo vidět pouze bělmo, nekoordinovaně sebou házela, bojovala s čímsi a pomáhala si neuvěřitelně bolestným a zoufalým pláčem.
Nejdřív jsem zkoprněla, ale když ji sestra začala přivazovat k posteli, to už jsem vylítla opravdu, dost neslušně jsem ji vysvětlila, že neexistuje. Okamžitě jsem malou odvázala a chovala, ale pochybuju, že si vzhledem k boji, který právě vedla, uvědomovala, že tam jsem.
Deset minut jsem nad ní brečela, protože byla naprosto zoufalá, bylo vidět, že jí není dobře, z posledních sil kopala a házela hlavičkou. Nakonec mi těličko zvláčnělo v náručí. Srdce jsem měla v krku, slzy tekly proudem a takový zoufalství jsem cítila naposledy, když mi téměř umírala před očima.
Vyšetření proběhlo ve spánku, jak jsem všem už dopředu tvrdila - sluch naprosto v pořádku, dokonce mozek reagoval i na 10decibelů, což je prý velice vyjímečné.
Pak přišel další šok. Doktor na ni řekl dvě slova, samozřejmě ji tím neprobudil, ale nelenil a doslova nás vyrazil se slovy: „ona se vám vzbudí v autě nebo doma!“
Probrala se poprvé kolem 13h, naprosto zmatená, oči nepřítomně zíraly skrz mě, nemohla se hýbat - nic.
Podruhé se probrala ve 13.30h, prosila „maminko“, ale že jsem ji celou dobu nosila na ruce zcela jistě nevěděla. Opět žádný pohyb, lžičkou se mi podařilo jí dát do pusinky trošku čajíku. Během vteřiny opět usnula.
Další probuzení v 14:05..konečně mě poznala a za neustálého „maminko“ se snažila zvednout-marně. Silou vůle zvládla pribináček a opět pár lžiček čaje.
V cca 16h se konečně pořádně probrala, poprvé jsem viděla, že hýbla ručkou, snažila si sednout, ale bylo vidět, jak se jí motá hlava, přišel domů tatínek, ale ona spustila srdceryvný řev, a to s takovou intenzitou, že raději odešel pryč. Byla tak vyděšená, že se bála i milovaného tatínka.
Po hodině zkusila první krůčky, samozřejmě jsem ji podpírala, naštěstí pochopila, že po kolínkách je to bezpečnější, ale i tak smířlivě zamířila zpět na naši postel-vyndat jsem ji tam musela já. Jen na mě hodila pohled „maminko pomoz mi“ a snědla misku bramboračky.
Tam strávila zbytek odpoledne, zírala do prázdna, sedo-ležela a nejevila zájem absolutně o nic, jediný, co bylo důležité, abych tam byla s ní.
Po šesté znovu usnula, neustále plakala a volala mě - celou noc.Tak takovou noc hodně dlouho nepamatuju. S vděčností jsem vyndala dávno uložený baby sence, a i přesto trpělivě seděla u postýlky a kontrolovala, jestli dýchá.
Usnula jsem v 5ráno, kdy vstával Miloš a šel mě vystřídat.
Díky Bohu je to naše šídlo čertice, a ráno mě vzbudila svým roztomilým „maminko ídaně…gogík a kaj“!
Ze srdce mi spadl takový šutr, že si to neumí nikdo ani představit - málem jsem ji okousala láskou.A k té snídani bych jí snad udělala i ty „anolky“ kdyby si o ně řekla.

K samotnému vyšetření:
Vyšetření po nás chtěli už v půl roce, což jsem rezolutně zamítla. Odmítala jsem dlouho, k nepochopení lékařů, až ve mně začal hlodat ten červík, že snad vědí, co dělají-NEVĚDÍ!!!!
Opravdu bych už znovu nic neabsolvovala. A přikláním se k názoru, že umělý spánek opravdu není nutný!Pro upřesnění..
Vlastně veškerá kontrola spočívá v tom, že dítěti vloží postupně do levého a pravého ouška maličkou sondu, která zjistí, zda jsou zvukovody průchodné, v pořádku a zda slyší.Vše se ukazuje průběžně na monitoru pc.Samotné vyšetření trvá pár minut a věřím, že bych i naši hyper Kačku v klidu tu chvilku udržela.
Druhé, podrobnější vyšetření se dělá v případě některých nejasností z vyšetření číslo jedna.To může být bohužel zkreslené třeba rýmou, zánětem ouška, nemocí…Druhé vyšetření by mělo být 99%!
Probíhá opět ve spánku, kdy se dítěti na hlavičku přidělají sondy (čelo a za ouška), dají se sluchátka a do nich se pouští hudba.Na monitoru je vidět, jak se zvuk pohybuje a jak na něj mozek reaguje..jakmile se naváže cestička, zaznamená se to do grafu a jede se dál-na hlasitější zvuk.

Jednoduše řečeno naprosto neškodné vyšetření, díky technice dost přesné…ale proč ty děti tak týrat????Je to neskutečné a opravdu nejde jen o pouhou injekci.
A dohra…dohra se bude konat v co nejbližším termínu, volala jsem do Ranné péče, vše jim barvitě vylíčila a nestačili se divit. Prý teda už nějakou stížnost zaslechli, ale žádná z postižených maminek nebyla ochotná to veřejně prohlásit a začít s tím něco dělat.
Okamžitě jsem souhlasila a jsem rozhodnutá dotáhnout svou stížnost co nejdál, a klidně ji i zveřejnit kdekoliv.
Každopádně hlavní v RP slíbila, že si domluví schůzku se samotným primářem, půjdou tam se mnou (nebo já s nimi?) a vše se začne řešit!
Takže další happy-end…já se snad nakonec dám na modlení.Ale nervy jsem neměla už ani v kbelíku, prostě jsem byla naprosto vyřízená, zoufalá a po dlouhé době si připadala, jako naprosto neschopná matka.
Bohužel vzpamatování bude mít asi delší trvání, nyní je ve stavu, že se bojí opustit i místnost, nedej Bože, aby se na ni někdo podíval, natož promluvil. Miloše na milost vzala, ale ani babi ani děda neuspěli a když viděli, jakou hrůzu vyvolali tím, že ji chtěli pochovat, tak dělají že v baráku ani nejsou.

Jako dodatek jsem našla na upozornění jedné maminky článek o jejich vyšetření-mluví za vše!
Miselline+Kačenka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.05 19:31

Tak to je tedy vážně síla. Vzhledem k tomu, že jsme podobné vyšetření absolvovali v Rakousku a synátor musel tvrdě spát, nebyla nutná injekce, protože když mimino zarputile nechtělo usnout, nalepili mu na čelíčko a spánky elektrody a že slyší se zjistilo hned, i když nám tři testy bez elektrod vyšly negativně.
Miselline, být Tebou, tak to pěkně rozmáznu, protože to je nehoráznost.
Gábina + Danýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.05 19:46

Bože, to je hrůza. Kdyby to aspoň bylo nutné… to je fakt děs. Obdivuju Tě, jak jsi to zvládla a jak jsi svou holčičku bránila a ještě bránit budeš. Tak hlavně ať na to co nejrychleji zapomene.

Zuzana od Letních miminek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.05 19:54

Muzes zverejnit jméno a adresu tohoto vskutku pozoruhodneho zdravotniho zarizeni? Ať se mu další vyhnou.

andelka
Povídálka 19 příspěvků 15.03.05 20:12

To snad ani není možné…ještě teď mi běhá mráz po zádech a vůbec nedokážu odhadnout, jak bych zareagovala já a jestli bych to zvládla jako ty. Jak už jsem ti psala, máš můj obrovský obdiv a Kačenka ještě větší. Doufám, že už to bylo poslední a už Vás nebudou ničím podobným otravovat.
Nádherný sluníčkový den.
 Petra

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 15.03.05 20:39

To je fakt hroza, je mi vas uprimne luto, ze ste toto museli absolvovat. U nas sa to nerobi v narkoze, ale normalne v spanku. Ja som na tom este s malym nebola (robi sa to vsetkym detom, teda ak je to audiometria) a uvazujem, ci mam ist, ked evidentne pocuje. Moze ma niekto donutit? Zase sa ale bojim, ze na to bude musiet ist v starsom veku, zatial by to prespal.
Drzte sa!!! Pozdravuj Kacenku.
A uz tuzobne ocakavam pokracovanie vasho pribehu o porode.:-)) Teda ak mi niekede neunikol..:-))
Gothic+Valerik 4m+9dni

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 15.03.05 20:51

Miselline - to je fakt des a hruza, tyhle dr bych nejradeji kopla do zadku :((. Jsem rada,ze si se nedala a podala ( to jsou slovni obraty ) na ne zalobu .

pusu Kacence a doufam,ze brzy na desny personal zapomene

magrat a delfinek

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 15.03.05 21:04

Jsem naprosto zděšená. Mám doma rok a půl letou dcerku, a představila jsem si, že bychom to absolvovali, chtělo se mi brečet jenom při té představě.
Je to hrůza co musí takto malé dítě protrpět. Tyto zážitky pak v dětech zůstávájí jako noční můra. Znám to ze své zkušenosti. Kvůli pitomému trhání nosních mandlí jsem měla strašné sny jako dítě a ještě dnes se oklepu, když si na to vzpomenu - ne kvůli zákroku ale kvůli přístupu personálu.

Moc držím palce, aby jste tou stížností něčeho dosáhli. Je potřeba, aby byli takové maminky jako ty, nenechali si to líbit. Protože to je jediný způsob, jak můžeme to, jak se k nám chovají zdravotníci, změnit.

Kačkač

miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 15.03.05 21:10

ahoj.hodně jsem během dneška zjišťovala, donutit tě nemůže nikdo-ani náhodou.ale jak jsem mluvila s tetou z RP, tak mi slíbila kontakt na středisko, kde to opravdu dělají bez injekce a mají ohromné úspěchy.Až mi jej dá, okamžitě jej předám ostatním.
a fakt je, že já nechtěla dřív,ale možná by to jako miminko zvládla líp…
MM
PS:porod dávno proběhl, poporodní starosti taky… Story naší Kačenky, Storý naší Kačenky II - boj o život…najdeš v únoru

beruska8
Nováček 1 příspěvek 15.03.05 21:11

CHci vas jen povzbudit aby jste na to sli co nejdriv.My jsme byli kdyz mel maly pul roku,celou dobu prospal a vysetreni trvalo jen par minut.Nikdo vas nemuze nutit ale budete mit jistotu ,ze je vse v poradku.Jen vlozi do ousek neco jako male sluchatko a na pocitaci to sleduji.To co musela zazit Kacenka je extrem,verim ale,ze na to brzy zapomene ,kdyz ma tak skvelou a milujici maminku.Tesim se na pokracovani pribehu o Kacence.Drzte se,at jste zdravi a nic podobneho uz nezazijete.

miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 15.03.05 21:13

Hrůza to byla a popravdě jsem to moc nezvládla.Ještě večer jsem se klepala hrůzou a manžel byl ze mě dost vyděšený.
Bránit???Hlavně jsem ji tam vůbec neměla pouštět, pak už nebylo v čem bránit, jen jí dát najevo, že jsem s ní…ale podle mne to stejně nevnímala.
Bránit ji budu vždy, je to moje vymodlené dítě a už si zažila tolik, že to jinak nejde!
Věřím, že to bude dobrý…večer se nechala pochovat od babi!
ahoj
 MM

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 15.03.05 21:13

Ahoj,
je to fakt hrozne, jak jsi to popisovala, brecela jsem a jsem moc rada, ze Kacenka je v poradku a do budoucna snad bude i po psychicke strance.
A dekuji za ostatni maminky, ze nelenis a budes to resit s RP!!!

Hromix a Anie z Letnich miminek

miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 15.03.05 21:16

samozřejmě, ačkoliv jinak mám s naší nemocnicí nejlepší zkušenosti a nedám na ně dopoustit, tak to ušní se asi někde pomátlo…
Pardubice,ale znovu říkám-nikdy jsem nikde neměla sebemenší problém, ačkoliv jsme s Kačenkou vzhledem k jejímu porodu v 24tt absolvovali spoustu a spoustu kontrol.
 MM

miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 15.03.05 21:20

Ahoj-věřím, že dosáhneme!Minimálně se o tom dozví snad víc maminek a nedají se jen tak zblbnout. Opravdu jsem byla zděšená a když mi řekli,že jsem jedna z mnoha, kdo si stěžuje, tak mi šel mráz po zádech, proč to NIKDO neřekl, abych se tomu všemu vyhnula!A co já,ale Katuška…trošku mě ta pasivita ostatních mamin mrzí!!!
Takže hlásím „udělám naprosto vše, pro to,aby se podobná věc nemohla opakovat“ a když jsem dnes byla u obvodní, tak mi řekla, ať je s přehledem žaluju, že bude stát při mě.Ale to mi přijde už zbytečný…nechci nic pro sebe,ani pro Kačenku, chci jen, aby se to neopakovalo!
 MM

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 15.03.05 21:45

Ahoj Miselline a Kačenko,

je opravdu horzné, čím jste musely projít a je zarážející, že je ještě něco takového v dnešní době možné. Držím palečky, ať se z toho Kačenka co nejdřív dostane. A tobě hodně sil do boje !

Lenka + Adélka z Letních miminek

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 15.03.05 22:16

Teda toto je nieco priserne!!!!!!!!!! Normalne vo mne vzkypela zlc!!! Nechapem, preco tie zenske, co pracuju ako sestry, nejdu radsej brat podporu alebo kopat kanaly, ked ich praca sestry nebavi! Priserne ma to rozculilo.
Mimochodom… v Holandsku sa vysetrenie sluchu robi skriningovo v prvom tyzdni po narodeni - v spanku (novorodenec predsa stale spi). Daju sondu a skontroluju. Pohodicka! A islo by to takto predsa aj v ceskych porodniciach (v Holandsku nam to robili doma)!
Drzte sa a najma, nech sa vam uz nic podobne neopakuje!!!!!
A verim, ze ta staznost bude urcite na nieco dobra! Si statocna, Miselline.
Pa!
schamka a Daninko (za 8 dni 8 mesiacov)

Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 15.03.05 23:52

Tak toto je fakt sila!!!!
Podľa mňa celé vyšetrenie bolo úplne nepochopené!!!!!!!!

Ja som ho absolvovala s oboma deťmi v Bratislave na Kramároch, obidvaja mali vtedy cca dva mesiace, syn možno ešte menej. Boli sme objednaní na presný termín, ambulancia príjemná, lekárka tiež. Vyšetrenie robili deťom v spánku, čo nebol problém, po ceste autom spali v autosedačke a keďže sme boli objednaní na presnú hodinu, nestihli sa zobudiť. U staršej dcérky bol trochu problém, lebo spala dosť hlučne :-))), rôzne funela a vzdychala :-))). Keďže nemala dudlík, dovolili mi ju kojiť a robili vyšetrenie tak, niekoľko krát ho opakovali, aby bolo OK.

To vyšetrenie je veľmi dôležité, pri dcére ho robili v rámci skríningu ohrozených skupín - mala novorodeneckú žltačku. U syna to už robili paušálne všetkým novorodencom. NOVORODENCOM resp. úplne malým dojčatám!!!! Kamarátka podstúpila vyšetrenie so synom ešte priamo v rámci pobytu v pôrodnici. Ja fakt nechápem, prečo ste museli podstúpiť niečo tak strašné (uspávanie, cievkovanie…)so skoro dvojročným dieťaťom! Pri audiometrii je nutné spraviť ju čo najskôr, aby mohli byť prípadné chyby sluchu korigované ešte pred začatím vývoja REČI, čo sa u dvojročného dieťaťa už dávno stalo!
Fakt nechápem, prečo to u vás takto dopadlo, pre mňa bola audiometria jedno z najpríjemnejších vyšetrení u detí - akurát sme mali strach, aby sa nezobudili a nemuseli sme tam chodiť opakovane.
Takže ešte chcem opakovať - zlá nie je audiometria, naopak je veľmi dôležitá - zlý je len systém, pri ktorom sa robí tak neskoro a takým drastickým spôsobom!!!! To chceli malú umelo uspávať už v tom polroku, preto ste to odmietli?

Rozeta + Bambi 3 a 3/4r. + Krištofko 8 mes. od Letních miminek

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.03.05 00:14

Teda Miselline, běhal mi při tvém popisu mráz po zádech!!! Kačenky je mi moc líto, musí z toho mít šílený zážitek a bude se z toho asi ještě dlouho vzpamatovávat! No snad už je to na lepší cestě, když se už nechala pochovat i od babi. Ty se z toho budeš asi taky ještě dlouho vzpamatovávat, viď?! Musím říct, že bych taky šílela, kdyby mé dítě něco takového prožívalo. Nechápu, proč zvolili takovou děsivou cestu, když to jde úplně jinak (jak už zde holky popisovaly). To cévkování u dítěte s plínou mě přímo vyděsilo!!!
Sama jsem musela se synem 6× na průplach slzných kanálků (v jeho 6-9 měsících)!!! 6×! Což jak jsem se později dočetla je zcela nesmyslné a po třetí je to už zbytečné a řeší se jinak! Pokaždé mě nechali na chodbě za dveřema a já jen slyšela (a strašně trpěla), jak tam syn strašlivě brečí a pokaždé mi ho přinesli úplně vyčerpaného a „zbědovaného“. Úplně škubal hlavičkou, jak z toho byl v šoku. Při tom pátém průplachu jsem si říkala - to bylo naposled, už to nikdy nedovolím! A po to šesté jsem opětovně uvěřila přesvědčování doktorky, že to má už jen mírňoučké a stačí trošička a bude to OK. A to jsem si tam tenkrát šla už jen pro kartu a měla jsem zjištěné informace, kam se obrátit o pomoc. No a zase jsem mu to nechala udělat. Když si vzpomenu na jeho výraz po té, co mi ho naposled donesli, tak z toho mám opět slzy na krajíčku. Jedinou útěchou mi je, že se to opravdu nakonec podařilo a očička má teď už v pořádku a na operaci nemusel.
O to víc ti držím palce, aby jsi v tom boji uspěla a svou stížnost dotáhla co nejdál!!! Přeju brzké vzpamatování z toho příšerného zážitku.
A taky už netrpělivě čekám na další pokračování Kačenčina příběhu. První dva jsem hltala jedním dechem a jsem ráda, že to dopadlo s Kačenkou tak dobře! A přeju vám hlavně moc zdravíčka a štěstí!
Ahoj
Monča a Lukášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 05:14

Miselline,
to je fakt děs… doufám, že Kačenka brzy zapomene a nebude jí to děsit do budoucna. Nám to dělali (alespoň podle popisu to tak vypadá) před propuštěním z porodnice. Ve spánku se to dělá proto, aby výsledky nebyly zkreslené - ale prostě se počkalo až mimi usne a udělalo se to - je to pár minutek, nebyl problém.
Nechápu, proč je nutná narkóza, cévkování, přivazování dítěte a podobné hrůzy - vždyť by bývalo stačilo se s tou maminkou domluvit - a hlavně udělat v době, kdy je mimi malé a opravdu spinká kdykoliv a kdekoliv samo od sebe…
 sally

miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 16.03.05 08:35

Ještě jednou ahoj!
Možná můj článek vyzněl špatně, ale já osobně nemám vůbec nic proti vyšetření, naopak zdůrazňuji, že je důležité a díky tomu, že tak dobrou techniku máme! Jen nesouhlasím se způsobem! Když jsem viděla, jak jednoduché a rychlé toto vyšetření je, tak mi přijde naprosto idiotské podávat injekce a tak dále.
A pokud maminky máte na výběr-určitě jej absolvujte co nejdříve, dokud miminka opravdu spinkají téměř neustále!
No a teď ta lepší zpráva…Kačenka vesele řádí, běhá, skotačí, dožaduje se procházky a ráno vlítla dolů, zaječela „babičkooo, dědečka…“ takže moc a moc doufám, že máme nejhorší za sebou.Jen je stále trošku mazlivější a kontroluje, abych byla v její blízkosti.
 MM

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 10:27

Miselline, vím, že jsem jenom další maminka, která se v řádce komentářů otřásá hrůzou, ale musím ti povědět, že máš moji plnou podporu řešit tento zákrok přes RP. Tohle by se dětem nemělo dít!!!!! Nejenom dětem, nikomu!!! Trochu mi ten tvůj popis připomněl pokusy na zvířatech… Vždycky když se někde takový článek objeví, klepu se děsem. Jsem z těch maminek, které také zůstávají se svým děckem při každém zákroku a fakt nevím jak bych se zachovala na tvém místě. Jak jsi popsala celý ten postup, napadá mne, co by se asi tak dělo, kdybys tam nebyla? Když si takto dovolí zacházet s dítětem před matkou! Z toho plyne ponaučení pro nás všechny, že se máme informovat před kterýmkoliv zákrokem u pediatra, co se bude dít a držet své dítě za ruku, jak to jenom jde. Promiň, přes slzy nevidím na klávesnici. Zvířata se k sobě chovají líp…
 Radina

Nenicka
Kecalka 287 příspěvků 16.03.05 11:39

Miselline,

určitě to nenech jen tak. Je dobře, že se to bude řešit. Tohle je neskutečný. Díky za sdělení, jak taková ko může „probíhat“. Člověk své nejmilovanější dítě svěří lékaři… a on to není lékař, ale :,-(ista, hrozný.

díky a bojuj!!
Pusu Kačence…
Nenicka z listopadek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 12:00

Jsou to banda úchyláků. Nic jiného mně nenapadá. Celý život, odmala učíme své děti, že na ně nesmí šahat nikdo cizí bez našeho vědomí a bez naší přítomnosti a pak někdo dá naší výchově takhle na frak. Chdák tvoje holčička, a všechny ty děti, které na tom vyšetření byly před ní. Já vím že děti se brání injekcím a všemu co by je mohlo bolet, ale lékaři jsou tu snad od toho aby se chovali eticky ke svým pacientům. Také nechápu jak můžou dát děcku hned tak z fleku uspávačku. To se nemusí dítě nejdřív sklidnit a oblbnout nějakým sedativem? To by snad v případě tohoto vyšetření bylo daleko vhodnější. Zjevně to ani v tobě nevyvolalo nejlepší vzpomínky, jestliže jsi už jednou měla možnost držet své téměř umírající dítě v náručí. Holky, držte se. Ze srdce vám přeju aby se už nic takového u vás nepřihodilo!
 Camel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 12:02

Miselline,
díky, že se také snažíš něco změnit a bojovat proti necitelným zdravotníkům! Většina maminek to vzdá, protože většinou není čas/chuť/odvaha atd. se proti zdravotníkům postavit.
Janka P.

Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 16.03.05 15:37

Holky jsme ráda že jste v pořádku,celý článek jsem probrečela.Je to hrozný ty dokotři pane bože. Doufám že už bude všechno dobrý a Kačenku moc pozdravuj je to statečná holčička a ty taky :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 18:26

teda můžu říct, že jsem článek četla s pusou dokořán. Já jsem tedy taky absolovala prudší výměnu názorů s doktorem, protože oni jsou BOZI a my jen pacienti kteří musí být zticha a poslouchat. Ale tohle je úplně nemyslitelné. Bojuj i za nás, tohle si přece nemůžou dovolovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 21:26

Já žasnu, vlastně se nemám čemu divit,protože mám dojem,že takovéto chování doktorů se stává pomalu ale jistě skoro samozřejmostí-já mám špatné zkušenosti s dětskými setrami ještě z porodnice,ale o tom psát nechci. Jen si osobně myslím,že by možná byla žaloba na místě a to ne z finančních důvodů-ale vždyť doktoři se ve finále kryjí navzájem. Takhle dostane doktor vynadáno,omluví se a půjde dál a bude se takhle chovat dál, ne-li hůř.Soud mu udělí pokutu a jinak také nic,ale aspoň bude vědět,že pacient je člověk,co má práva a že takhle se chovat nemůže. Oni totiž spoléhají na to,že lidi svá práva neznají a nebudou se jich ani dožadovat a přeci se nikdo nebude tahat po soudech…Přejeme psychickou pohodu a zdravíčko oběma.Lisa+Lu­kášek 9,5měs

miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 17.03.05 08:35

Ahoj.K vyšetření nemám co dodat, byl to děs a nedej Bože,aby někdo něco podobného zkoušel znovu.Každopádně dnes vím, že pokud budeme muset podstoupit nějaké větší vyšetření, vždy s námi půjde buď můj muž, nebo můj taťka-dědeček Káči.Věřím, že si tolik nedovolí.
A k vysvětlení ke stavu Katušky..Příběhy Kačenky jsou napsány v únoru „story naší Kačenky“, „Story naší Kačenky II - boj o život“..když si je přečteš budeš vědět, o čem mluvím.
miselline

luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 17.03.05 11:04

ahoj,
docela mě tp překvapilo,v k teré nemocnici jste na tom vyšetření byly?moje káťa je lehce nedonošená a na tomhle vyšetření jsme byly taky.v plzni ve fakultce.kačce byly 4 měsíce,dokonce u toho vyšetření ani nespala.vzali nás přednostně a pan doktor mi vysvětlil,že to nebolí jen potřebuje ,aby malá byla potichu a moc se nehýbala.dali mi hračky na upoutání pozornosti,nechali mě tam a byli moc příjemní.vše dopadlo dobře a nikam už nemusíme.myslím,že na všech dětských odděleních by měli být ti ,co mají rádi děti a pochopení,prckové to poznají a vše je v daleko větším klidu.já mám podobnou hroznou zkušenost z očního,ale to sem nepatří.mějte se hezky a nevzdávej to ,aby aspon ostatní maminky podobnou zkušenost nemuseli mít.
luka a kačenka

metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 18.03.05 23:21

Stejně jste holky statečné. Rozhodně to tak nenechej a soudu bych se také nebála, nechápu, jak dlouho budou brát malé děti od kusu.Je neuvěřitelné, že Tě dopředu neseznámili s tím, co jí budou dělat, ale nijak zvlášť mne to nepřekvapuje, je třeba si to nenechat líbit a moc vám fandím.Ten hlavní boj jste už vyhrály a nedejte se, škoda, že Ti nemůže nějak pomoct, ale aspoň máš moji podporu a Tvoje čertice taky.Metelka

Vložit nový komentář