Kalendář nastávající maminky II

Rodičovství
  • emimino
  • 05.08.01

... týden po týdnu je zde popsáno moje těhotenství

5. září (28. týden)
Návštěva poradny pro těhotné. Váha +4,2 kg, tlak 115/70, moč v pořádku, pohyby miminka jsou zřetelné

25. září (31. týden)
Ráno odběr krve a vzorku stolice. Poté ultrazvukové vyšetření plodu ? miminko je opět větší o jeden týden, je hlavičkou dolů, vše co má fungovat, tak funguje a je to opravdu ??(bohužel, na informaci o pohlaví si musíte ještě chvíli počkat).

3.říjen (32. týden)
Poradna ? váha +5 kg, tlak 105/60, moč v pořádku, pohyby miminka zřetelné. Z krevních testů byla zjištěna anemie ? musím užívat železo, a dále jsem lékaře upozornila na časté tvrdnutí bříška ? k němu došlo i během vnitřního vyšetření a lékař předepsal tablety magnesia na zklidnění dělohy (?počítejte s tím, že se miminko s největší pravděpodobností narodí trošku dříve-děloha je dosti aktivní?). Dále mi vypsal lístek na mateřskou dovolenou, kterou nastupuji 18. října.

22.2.2001 (1. týden)
První datum posledních měsíčků, tedy začátek mého těhotenství

26.3.2001 (5. týden)
Udělala jsem si těhotenský test - výsledek byl negativní

1.4.2001 (6. týden)
Udělala jsem si těhotenský test podruhé - výsledek byl tentokrát pozitivní

11.4.2001 (7. týden)
První návštěva v poradně - ultrazvuk potvrdil těhotenství, plod je jeden, srdeční činnost je aktivní, odebrán vzorek na cyto

16. dubna (8. týden)
Jsou sice Velikonoce, ale já je oslavit nestihla. Dostala jsem tzv. ústřel v hrudní části zad a skončila jsem v nemocnici. Dostala jsem kapačku a poležela jsem si tam dva dny, dokud bolesti zcela nepominuly. Při přijetí do nemocnice byl dělán další ultrazvuk, aby se zjistilo, zda nebyl ohrožen plod.

16. května (12. týden)
Poradna pro těhotné - váha je -1 kg, tlak 120/70, test na fenylketonii je v pořádku

28. května (14. týden)
Odběr krve, ultrazvuk. Miminko je v pořádku, jen trošku víc vyrostlo - místo 13+4 je veliké jako v týdnu 14+4. Ultrazvuk jsem si nechala nahrát na videokazetu (je tam vidět, jak miminko mává ručičkou - že by tušilo, že je natáčeno ?!) a nechala jsem si udělat jeho fotografii.

14. června (16. týden)
Odběr krve na vyšetření vývojových vad.

20. června (17. týden)
Poradna - váha je +0,3 kg, tlak 110/70, jinak vše v pořádku

26. června (18. týden)
Od rána mi nebylo zrovna dvakrát dobře od žaludku. Verunka měla navíc střevní chřipku - průjem a zvracení. Miminku se to zrovna asi nelíbilo a tak mě pořádně koplo ! Poprvé, podruhé, potřetí .. !!!

28. června (18. týden)
Ultrazvuk - srdíčko je správně vyvinuté a krev jím proudí, tak jak má, vše ostatní je také v normě. Ultrazvuk potvrdil předchozí vyšetření - miminko bylo počato o týden dříve a jsem tedy ve skutečnosti ne v 18,, ale v 19. týdnu. Když jsem ale chtěla vědět, zda je holka nebo kluk, tak se naše miminko rozhodlo trucovat a do inkriminovaných míst si dalo pupečníkovou šňůru, aby nebylo odhaleno - takže zatím je to 50:50.

11. července (20. týden)
Byla jsem na dovolené u rodičů a docela jsem si to užívala. Vzhledem k tomu, že stále nebyly známy výsledky na vývojové vady, volala jsem svému gynekologovi. Ten po urgenci v laboratoři zjistil, že test vyšel pozitivně a objednal mě na konzultaci v genetické poradně v Brně.
Musím přiznat, že jsem z toho byla v šoku. Výsledek mohl znamenat to, že riziko vývojových vad je zvýšené a miminko může mít rozštěpové vady nebo Downův syndrom.

16. června (21. týden)
Návštěva genetické poradny - nejdříve byl rozhovor s lékařkou-genetičkou. Ta mě velmi uklidnila. Výsledky testů sice ukazují na zvýšené riziko rozštěpových vad, ale vzhledem k dalším dvěma hodnotám na testu je toto riziko minimální. Příznivý byl v tomto ohledu také věk mne a manžela a rodinná anamnéza.
Byla jsem odeslána k jejímu kolegovi na podrobný ultrazvuk. Ten velmi podrobně prohlédl miminko a řekl mi, že žádné vady nenašel a že miminko je zcela zdrávo. Navíc přidal ještě jednu potěšující zprávu - už víme, co to bude (vy se ale nechte překvapit).
Tím návštěva kliniky skončila - dále budu jako každá těhotná navštěvovat těhotenskou poradnu u svého gynekologa.

24.října (35. týden)
Návštěva poradny pro těhotné. Váha +8 kg, tlak 130/60, moč v pořádku, pohyby miminka jsou zřetelné

14.listopadu (38. týden)
Poradna ? váha +10 kg, tlak 115/70, moč v pořádku, pohyby miminka zřetelné. ?Miminko už je pěkně napasované hlavičkou dolů ? takže zbývá jen odrodit?. Pozvání na další poradnu je za 14 dní, ale prý se již asi neuvidíme (v to ovšem tajně doufám ? ráda bych už měla vše za sebou)

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek