Kamilčin deníček č. 3 - historie aneb jak se maminka učila k

Rodičovství

Tak u toho už jsem byla, ale bohužel si z té doby pamatuju tak málo, že musím vyprávění zase nechat na mamince. 13.6. ráno jsem se přestěhovala na šestinedělí a konečně jsem si mohla dojít pro tu svoji cácorku. Z prvního společného dne si pamatuju jen svůj úžas nad pohledem do postýlky na novorozeneckém. Ležel v ní totiž můj manžel a dělal na mě obličeje, jen byl o 104 cm menší a bez kníru. (Je fakt, že do dneška má po mně moje dcera jen naušnice a absenci pindíka). Jinak pohoda, učíme se koupat, přebalovat, přikládání k prsu není žadná věda, malá spokojeně cucá mlezivo. V noci, dle rady sester, hodně přikládáme, aby bylo brzo mlíko. Taky piju jak o život.

14.6. Svět plyne stejně pohodově jako včera do okamžiku, než po 15 minutovém spánku pohlédnu na svůj hrudník. Moje normální velikost košíčku je A, moje těhotenská velikost košíčku je B, moje momentální velikost je ???????????. NEVIDÍM SI NA BOTY!!!!!!!!!!!!!!
Tak tohle přece nemůže být mlíko, podle stupnice tvrdosti bych to hádala na diamant, a proč proboha to mám až v podpaží? Zkušenější spolunedělky z pokoje mně předvádí v praxi, jak odstříkávat. Tohle se totiž jakživo nemůže vejít do pusinky mého broučínka. Po radě sestřiček jak trochu odstříkat před krmením je svět zase krásnej. Opět do okamžiku, než ten mrňavej savec, přichází na to, že z pravé bradavky se pije líp. Odstříkávám trošku z levého prsa, aby se malá mohla chytit. Odmítá, řve, kroutí se, fialoví. Odstříkávám trošku z pravého prsa, aby se malá mohla chytit. Pije. Levé přitom dosahuje tvaru, velikosti a kvality kopacího míče. Odstříkávám hodně z levého prsa, aby se malá mohla chytit. Odmítá, řve, kroutí se, fialoví. Odstříkávám trošku z pravého prsa, aby se malá mohla chytit. Pije. Je odpoledne, večer, noc. Odstříkávám hodně z levého prsa, aby se malá mohla chytit. Odmítá, řve, kroutí se, fialoví. Odstříkávám trošku z pravého prsa, aby se malá mohla chytit. Pije. Levé přitom dosahuje tvaru, velikosti a kvality kopacího míče. Aby bylo všechno ještě zajímavější, malá pije jen, když u toho sedím. Jediné místo, kde s nástřihem dokážu sedět je křeslo u sestřiček na novorozeneckém. Naštěstí mi v tomhle vycházejí vstříc. Zkoušíme na levé prso klobouček. Nic. Cvičí se na nás sestry ze všech směn. Žádná poloha nepomáhá.

15.5.Odstříkávám hodně z levého prsa, aby se malá mohla chytit. Odmítá, řve, kroutí se, fialoví. Fialovím, řvu (brečím). Odstříkávám trošku z pravého prsa, aby se malá mohla chytit. Pije. Hrozí mi nalevo zánět. Odstříkávám hodně z levého prsa, aby se malá mohla chytit. Odmítá, řve, kroutí se, fialoví. Odstříkávám trošku z pravého prsa, aby se malá mohla chytit. Pije. Nejím, nespím. Ve tři ráno se hroutím ve sprše a volám manželovi ať ihned koupí a přiveze odsávačku. Je mi zle a bolí mě ruce, o ňadru nemluvě. Ve stavu absolutní deprese mě nachází sestřička anděl a dojí mě s prominutím jako kozu:)))). Během procedury relaxuju a málem usínám(stojím ve sprše).

16.6.Odstříkávám. Pouští nás domů. Odstříkávám. Ještě jednu noc a kus dne trávím doma odstříkáváním. Potom se to prsa naučila. Co je navíc, samo teče proudem. Konečně v noci i spím, jen se často budím v kaluži. Vložky do podprsenky nestíhají, tak chodím bez. Jen občas utírám podlahu a muž se mi směje co to používám za leštidlo. O něco hůř se vyrovnává s nečekanou sprchou při nočním kojení. Jeho rozčilené brblání umlčuje až můj argument o prevenci zánětu spojivek.

18.6. Malá přichází na to, že i z levého lze pít.

19.6. Nabídka se vyrovnává s poptávkou. Svět je zase krásnej, když má člověk aspoň občas volný ruce. Malá konečně pije i vleže. Časem se hojí bradavky. Časem můžu i sedět (kdekoliv).
Nevěřím vlastním očím (nebo spíš ňadrům), ale kojení je fakt krásný a příjemný.
Malá má už 19 měsíců a ještě nás to obě baví.

Tak to musím s maminkou souhlasit, bumbám mlíčko a mazlím se u toho moc ráda. Dokonce i v noci ještě chodím k mamčině posteli a volám:?míko posím?. Tomu mamina nikdy neodolá. A co vy e-tety z e-mimina, jak vy jste válčily s počátkem kojení?

Váš příspěvek
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 29.01.05 21:14

Ahoj Bludičko,
tvá kojící anabáze se podobá jako vejce vejci našim začátkům kojení.Naše Eli navíc byla mimi spavé a u kojení usínala (měla totiž silnou žloutenku),nep­řibývala.Naše dětská lékařka v té době měla dovolenou,ale na Fifejdách v porodnici byl anděl pí dr.Zdeňka Lišková,která nás pozvala na převážení, a tak jsme jezdili a vážili se a jak měla Eli asi 6.týdnů konečně začala přibývat.Nevím čím to je,ale levé prso taky odmítala,dokonce kolem 5.měs. měla období ,kdy prokoukla u levého prsa i „fotbalovou“ polohu a to byl řev,nenechala se oblafnout-byla líná(musela více tahat).Když jsme začali přikrmovat v sedmi měsících,tak nabídka převyšovala poptávku,tak jsme odstříkávali a mrazili a dvojčata mojí kamarádky pili a pili.Mokrá postel a pyžamo mi taky není cizí a to občas ještě dnes.Kojení nám vyhovuje ,nevadí ani jedné a jsme rády spolu,některé mamky to nechápou(prý je to svazuje,nemohou nikam jít,nechat dítko déle hlídat.......),ale já myslím ,že to jednou taky přijde.
Jo zapoměla jsem ještě říct,že Eli měla 19.ledna 2,5 roku :-))).
Kojíme se ráno ,po polívce před spaním a večer před spaním,je to její uspávací rituál.
Možná jsme pro někoho nenormální,ale to je jeho problém.
Krásný den a kojení zdar-s pozdravem Anna+Eli

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 30.01.05 19:41

Ahoj,
no to je zase špicový téma :-). Moje normální velikost, D, těhotenská skoro nebyla, největší na kojení mi nestačila. Dva dny jsem spala v sedě. Když mě dětská ráno viděla, spadla ji brada mezi dveřmi a po chvíli nevěřícného zírání z ní vypadlo - to jsou dudy. A pak se mi omlouvala za reakci. Měla jsem pocit, že je mám i na záda. Neodstříkávala jsem, chodila jsem chladit studenou vodou a čekala až bude poptávka trochu větší :-). počátky kojení musely být přes klobouček, taky to nešlo hned. Bolest a nepohodlí bylo rychle zapomenuto, naopak si moc dobře pamatuju tu nádheru při kojení. Kojila bych … nevím do kolika. Něco po dvou letech jsem malé řekla dost, protože mi dělala nehtíkama modřiny a nedala si říct. Malá taky volala - mámo míko :-).
Tak Kamilko, ať ti chutná a ať vás to s maminkou baví co nejdýl. Stefinka

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 30.01.05 21:35

Ahoj Štefinko, Tvoje písáníčko mě potěšilo, dneska mi umřel strejda, bylo to celkem rychlý, v pátek ho vzala mozková. No aspoň se netrápil, ale stejně mi z toho není lehko. Kamilka sedí na nočníku a říká „hačám kakám papám šuňku“ (sedím kakám papám sušenku)

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 30.01.05 21:59

Tvoje princeznička je moc šikovná :-).
Moje kamarádka je opět na aru, dneska se jí snažili zachránit ledvinu. Teď konečně usnula, ale musí se ta ledvina do rána chytit. Když ne … má už jednu a v registru nic pro ni nemají. Život je … život. Hlavně že se netrápil. Dneska mi můj autistický synek poprvé řekl, že mě má rád. Je mu 6,5 roku. A evidentně věděl o čem mluví :-), málem jsem se rozbrečela, jeho by to ale znepokojilo.
Podle toho co jsi psala v minulém deníčku, plánuješ další nebo snad už čekáš?
Stefinka

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 30.01.05 22:12

Snažíme se, ale zatím nic, právě přišla MS. Jinak to původně vypadalo na zářijátko měla jsem pozitivní testíky, citlivý prsa, nevolnosti, ale než jsem stihla doktora (byly svátky), tak přišla opožděná a pěkně silná MS. Tak si myslím, že něco bylo ale nepovedlo se. Chtěla bych mezi dětma dva až tři roky rozdíl, to máme čas do září tak to snad vyjde né?

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 30.01.05 22:16

Jo a včera jsem zjistila, že moje nejlepší kámoška bude mít mimi v červnu. Tak se k vám možná přidá do červenčátek.

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 30.01.05 22:57

Ahoj Stefinko,připadám si téměř diskriminovaná,mám také běžně prsa DD,ale kup si podprdu pro kojící-nadlidský výkon.Co z toho,že jsou krásné krajkové v časopisech ,katalozích ,když jsou jen do velikosti D a jsou -li to německé jako např. v Quelle,tak odpovídají naší velikosti B-C.Mí puboši mě posílají pro stany,však to asi znáš.A pak ,ať někdo říká ,jaká podprda by měla správně být,když je člověk vůbec rád a vděčen,že vůbec nějakou koupí.
Krásný večer přeje Anna

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 30.01.05 23:21

Ahoj Anulko,
a pak že velká prsa letí! A když už jsem se jakž takž do té největší z Qeulle vešla, aniž bych příšerně nepřetékala, tak z toho bolela záda a vypadala jsem strašně. Protože mají tenká ramínka a přes oblečení jsou moc vidět. Tak smutně koukám do katalogů třeba Anita a říkám si - kde berou podprsenky američanky? Vždyť ty jsou taky pěkně macaté už po prvním děcku.
Zkusila jsem koupit velepodprdu na inzerát - ozval se mi a otravoval nějaký otrapa, co mermomocí chtěl erotické fotky s mlíkem, že dobře zaplatí … teď je to sranda, ale mě to tehdy strašně nasr. a tu pořádnou podprsenku jsem nikde nesehnala.
Jak jsi to vlastně vyřešila? Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 30.01.05 23:29

Mně se ze září taky nepodařilo udržet. U nás už to budou čtyři roky rozdílu, jestli se povede.
A kamarádka je též těhu, čeká v září. Moc jí to přeju. Ona měla to samé co ty a v tom termínu.
To září bylo trochu kritičtější, nějak nás dost odpadlo.
Tak držím palečky, aby až to bude, fazolka se držela a byla zdravá. Stefinka

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 30.01.05 23:42

Štefinko promiň, nemyslím to zle, ale fakt se bezuzdně řehtám :))))))))))))))))
(té odezvě na inzerát)

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 31.01.05 11:17

Koukám, on se mi ztratil jeden včerejší komentář. Tak znovu: To s tím Pepčou je supr. Fakt je šikulka šikovnej:))))))))­))))))
A co na to říkal tatínek. Byl aspoň u toho, aby si to taky vychutnal?

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 31.01.05 22:05

Ahoj, s podprdou už je mi to taky k smíchu, příště ji na inzerát nebudu shánět :-) nebo že bych šla do toho a nechala si pořádně zaplatit :-D ?
No, tatínka jsem zavolala, protože jsem myslela, že jemu taky řekne, že ho má rád a on - Ne. Tatínka nemáš rád?? No tak jo jo mám rád. Tvářil se jako by věděl, že by ho to bolelo. Tím dostal i mě. Jinak bych manžílka nevolala. Jeho první slovo bylo táta a holky taky a když jdou k nám do postele, malá se se mnou pomazlí a s tátou spí. Dokonce i v jeho prázdný posteli a ne se mnou. Pepča ale spí mezi náma, k pomazlení a poležení dává víc přednost mě. Ale se mnou ven nejde, jedině s tátou a to musí obléct monterky. Leda by bylo počasí na kolo. Jo a další věc k pobavení. Jelikož bravurně zvládá hodiny a kalendář, dělá nám takové věci, že v neděli se nemeje ani si nečistí zuby s poukázáním, že je (loni červený) letos zelený den. Dneska má teplotu, chtěla jsem, aby si ji změřil před třetí. Koukl na hodinky a řekl že ne, že až v 16 hodin. A přes to nejede vlak. Chtěl jet za babičkou. napsal do kalendáře 12,00 babička Matějov :-). Zítra přes nastydnutí jedeme na zápis. tedy jestli se dostaneme. Začínáme být zavátí. Stefinka

Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 31.01.05 22:31

To je hezký. Řekla bych, že je Pepíno moc šikovnej, že už zvládá tak složitý věci, jako pochopit, že by tátu zarmoutil. Asi se mu fakt dobře a hodně s manžou věnujete. Tak ti přeju ať se vám to dál daří a s tím zápisem držím palečky. Však nám zas poreferuješ. Jo a tvůj popis rybí výchovy v červenčátkách (herna v celém beráku) mě taky pobavil, vzhledem k tomu že manža je roz. 6. března a já 9. března. :)))))))))))

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 01.02.05 22:32

Zápis - dnes již kopíruju počtvrté (dopis kámošce, červenčátka a diskuze těšitelek, tudíž na to narazíme mockrát, ale obměny nějaké jsou) - byl zajímavý, protože Pepča nestačil sledovat nic. Moc hluku, moc vjemů, moc informací. To je jak když má pc přetížený systém. Tak odpovídal jenom hm nebo ukazoval a občas něco řekl jedno či dvouslovně. Vypadal, že neumí počítat, ale abecedu vysypal celou a rychleji než jsem stačila ukazovat. Měl něco namalovat - namaloval auto, to umí bezvadně i s čoudícím výfukem. Učitelka si přála silnici, tu jí namaloval dvouproudovku s přerušovanou čárou, zatáčkou a to auto jelo ve správném pruhu. Na to je taky machr. Ještě že nechtěla panáčka. No, v učitelském sboru vládne sice nejistota kolem jeho nástupu, leč mají pouze 38 zapsaných dětí, tak už si neodváží nikoho odmítnout. Nopak je docela nadchlo, že by získali jednu pracovní sílu navíc, kterou by pověřovali ledasčím. Padl návrh, že by družinářka dělala asistentku. No jsem zvědavá jak to dopadne. Jeho učitelka vypadala docela dobře. Takový maminkovský typ. Já nevím jak vy, já mám obavy z takových těch starších hubenýc učitelek. Většinou to bývají megery Není tu snad nějaká ? Asistent/ka bude hlavní osoba, ale na učitelce taky dost záleží. No ale ve 2-5 třídě bude mít jinou - už třídní a řadu dalších učitelů.
Podle psycholožky je na školu už přezrálý. On dokázal udělat za rok strašně moc práce. Koncem února jedeme do SPC v Jihlavě, které se má starat o jeho integraci do školy. To budou dvě cizí psycholožky, cizí prostředí a opět podobné testy. Tam to zvládá, jako by ten adrenalin s náma za zády mu nevadil. Doma potom běs a někdy i víc jak dva dny je rozhozený.
Nemůžu si stěžovat, je tak zvláštní, na postiženého ani nevypadá. Sám se učí, sám chce vědět. To je spíš dárek než smůla nebo jak to napsat. Stefinka

Vložit nový komentář