Kamilčin deníček č. 4 - historie aneb můj první tábor

Rodičovství

Milé etety, od letošního ledna, kdy se maminka naposledy dokopala k napsání mého deníčku se u nás něco trošku změnilo. Nejdřív začala maminka tvrdit, že jí nesmím skákat po bříšku, když leží na zádech s bojovým pokřikem: „hopsa hejsa do brandejsa já mám novou nůši, podívej se můj holečku jak mi pěkně sluší.

Zdůvodňuje to poněkud pochybným argumentem, že má v bříšku miminko, ale to je přece hloupost, jak by se jí tam asi dostalo, když žádné nespapala, a to já moc dobře vím, protože papáme spolu u stolu. Potom maminka ještě přitvrdila a ukazuje mi ve Velké knize o matce a dítěti maminky s miminkama v bříšku a malá miminka. Taky přivezla od babičky z Brna knížku Krteček a maminka a tam je dokonce zaječí maminka a tatínek jak nakupují výbavu pro miminka a taky to, jak zaječí mamince zaječí miminka vyskočily z bříška. To už jsem teda musela uznat, že na tom něco asi bude. Od té doby nahlas připouštím, že má mamka v bříšku miminko, ale okamžitě dodávám, že tam spinká v kočárku. Táta to včera nevydržel a přidal se se smíchem, že doufá, že si maminka porodí aspoň Jané slalom a ne nějakou Libertu. Taky pro mě sháněla těhotnou barbínu, ale to dneska vzdala a koupila jednu větší tmavovlasou panenku s hadrovým bříškem (té říká maminka a přišije jí až usnu na to bříško kapsičku na miminko) druhou menší blonďatou panenku holčičku a té říká Kamilka a třetí úplně mrňavé miminko co schová do té kapsy na suchý zip a té říká miminko. A budeme si prý s těmi panenkami hrát. Zatím nějak moc neusínám, tak jsem mamce navhla, ať zatím zkusí připsat další kus deníčku nebo takhle nikdy do současnosti nedojdem, vždyt naposled jsme byly ještě v porodnici. Tak teď už nechám napsat mamku, jak vypadal můj první tábor. To mi tehdy bylo asi devět týdnů.

Později jsem zjistila, že to bylo to nejlepší období na cestování a jiné vylomeniny. Byl srpen 2003, tedy poměrně teplé a stálé počasí. Miminko jsem ještě stále nalezla tam, kam jsem ho položila. Měly jsme už sehraný denní rytmus, spánek i kojení. Naše dítě milovalo společnost, čím víc usměvavých tváří, třeba i cizích tím líp. Protože to byl tábor pro „odrostlé odílové děti" starší 18ti let ( z důvodu exkurzí do veřejnosti nepřístupných jeskyní), byl tam i docela slušnej základ hlídacích tet a já jsem si mohla poprvé od porodu a na hodně dlouhou dobu naposled vydechnout, mít trochu času pro sebe a ještě si u toho ve svých 26 letech vyhrát při táborových hrách s těma 18ti letejma bláznama. Samozřejmě ne celý dny, ale i jedna hra na den byl neskutečnej balzám. Vzpomínám na to jako na jednu z nejkrásnějších dovolených v mém životě. Technická stránka celé věci vypadala následovně. V téhle době jsem se ještě bála sdílet s Kamčou jeden spacák (obava ze zalehnutí), takže malá spávala vedle mého spacáku na karimatce v korbičce sundané z kočárku. Z důvodu nedostatku kvalitní vody bylo trošku kuriozní koupání, myli jsme v malinkém lavorku (velikost asi jako větší mísa na salát) dobrou vodou z pet lahve. Jedno koupání = jedna láhev vody. Obvykle v poledne, kdy bylo největší teplo. Jeden den byl výrazně chladnější, tak jsme koupali na zadním sedadle v nastartovaném vytopeném autě. Do jeskyní jsem pochopitelně s prckem nelezla, na to nestačila pauza mezi kojením a hlavně jsem nedokázala ani s hlídáním odejít z doslechu. Prodírání lesem jsme absolvovali taky, i když bylo obvykle mimo cesty, maximálně po úzkých pěšinkách, takže spočívalo v nesení kočáru nad pařezy, kameny a vývraty. Malá v té době, pokud nespala nebo nelaškovala s kýmkoliv z lidí, nesmírně milovala větve, hlavně pokud s nimi hýbal vítr a večer plameny táboráku.
Toť zatím vše Bludička + Kamča 23 měs. + mimís 10 + 5 tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
RA
Stálice 73 příspěvků 20.05.05 20:15

Jé, můžu mít pár dotaz? Předpokládám, že jste spali ve stanu. Jak jste zvládali noční kojení. Já se taky chystaám s malým na tábor. Jenže v noci bývá dost chladno no a nedovedu si představit, že budu muset „vytáhnout prso“. Malého už mám podchyceného. Od kamarádky jsme dostali teplý spací pytel s kapuckou, takže on bude v pohodě, ale co já :-) :-) :-)

Ať se Vám daří a Kamča vpohodě přijme sestřičku či bratříčka.

Janka

 
RA
Stálice 73 příspěvků 20.05.05 20:17

Ještě mě napadlo: kamarádce pomohla panenka šušu (nebo jak se jmenuje - plačící, smějící se, papající). Z porodnice přijela s dvěma „miminky“. O jedno se starala maminka a o druhé malá Marťa.

 
Anonymní  21.05.05 16:39

My máme nachystanou baby Anabell a mám dokonce pro ni i pro skutečné mimi troje stejné dupačky ( za strašný prachy z CaA, protože tam mají oblečky i pro nedonošence, takže jsou použitelný i na tuhle panenku:))))))))))

 
Anonymní  21.05.05 16:49

Nejdřív jsem to řešila výměnou spacáků s manželem, protože já měla mumii bez zipu a ta se na kojení nehodí. A teď používáme dva spacáky co se dají sepnout dohromady. V těch spávám já s Kamčou abych měla přehled co dělá a kvůli kojení (ještě v noci pije). Až bude to malé tak plánuju koupit ještě další dva, v jedné sepnuté dvojici budu spávat já a to menší dítě a ve druhé Kamilka a manžel. Takže jestli se nebojíš spát s malým tak doporučuju dvojspacák, a jestli ne jako já ze začátku, tak spacák co se dá dobře rozepnout, ať se s ním můžete při kojení přikrýt.

Vložit nový komentář