Kapku delší porodní povídání

Porod

Už je to tak. Neumím psát stručně a jasně, takže pokud chcete být ve čtení deníčků rychlí a efektivní, nalistujte si prosím jen závěrečný souhrn na konci mého deníčku. Najdete tam vše podstatné. A vy ostatní, uvařte si Caro, uvelebte se a přeji hezké počteníčko.

Je to téměř čtyři měsíce, co se náš klidný, uspořádaný byt rozrostl o jednoho maličkého tvorečka a spoustu miminkovských věciček. Malinký chlapeček, ač mé první dítě, přišel na svět v sobotu, již 14 dní před termínem. A rozhodně se cesty na svět neobával. Naopak do toho skočil po hlavě a na vkus maminky rychleji, než by čekala.

Na svůj první porod jsem se pečlivě připravovala, řešila porodnici, kurzy, lékaře, možná rizika a možnosti té které porodnice… ale nakonec zvítězilo doporučení kamarádek a já se rozhodla pro tu nejprofláklejší pražskou proodnici vůbec, kde to lítá jak na běžícím pásu.

Sice jsem chtěla co nejpřirozenější porod, s minimem zásahů i lidí okolo, ale současně (nahlodaná smutnými příběhy) i někde, kde bude dobře postaráno nejen o mé pohodlí, ale i o bezpečí miminka. Takže sny o porodu do vany či v pohodlí domova šly stranou a já zvolila klasiku. Nejen standardní porodnici, kde ovšem mají tu nejlepší neonatalogickou péči, ale rozhodla jsem se nenechat nic náhodě a dohodla si k porodu tamějšího lékaře, o němž jsem slyšela, že má k porodům lidštější přístup, než je tam běžné.

Hezky jsem si to pojistila, abych se nestala další účastnicí hororových porodních příběhů, které jsem četla v komentářích či deníčcích. Tak nějak jsem ospravedlňovala sama před sebou, proč jsem se nerozhodla pro “přátelštější” porodnici nebo dokonce porod doma.

Termín se blížil a já absolvovala už několikátou kontrolu u mého budoucího porodníka, z něhož se vyklubal milý chlapík. Na lékaře nebývale slušný, pokorný a respektující. Přesto mi pořád v hlavě hlodalo, že bych si opravu moc přála porodit někde v přítmí, maximálně s jednou porodní asistentkou po ruce. Dokonce se mi o tom i zdálo. Ale protože je mi hloupé měnit již domluvené, své přání jsem opět zatlačila v hlavě někam dozadu a nechala to být. S doktorem to bude fajn. Sice není žena, ale ví přesně, co chci, takže mi zařídí nadstandardní porodní sál i pokoj. A aspoň nebudu muset sepisovat porodní plán.

Ve čtvrtek, 16 dní před termínem, jsem zašla na další rutinní prohlídku, kde mi již doktor naměří nepravidelné stahy a já mu povídám o občasných bolestech v noci.

“Jasně, to je v pořádku, děloha se krásně připravuje, ale ještě máme spoustu času. Miminko je ještě vysoko,” řekne mi poté, co udělá první a díky Bohu i poslední vnitřní (a nutno říct, že bolestivé) vyšetření.

Ještě mě napadne se zeptat, co budeme dělat, když by u porodu nemohl být. To se prý nemůže stát, v té době si tam nic jiného zásadního neplánuje, na dovolenou nejede, a na předčasný porod to u mě nevypadá. Ale kdyby náhodou, s někým to telefonicky domluví, aby vše bylo tak, jak jsme spolu plánovali. OK, no tak fajn, uklidní mě to.

V úterý a ve středu před vyšetřením absolvuji poslední kurzy o kojení a o péči v šestinedělí, které jsem chtěla před porodem stihnout a v pátek si ještě zařídím vyčištění miminkovské matrace do postýlky, což byla poslední věc, která mi chyběla.

“Tak, a teď už jen nachystat tašku do porodnice a složit postýlku a máme to,” radujeme se s přítelem, že jsme předporodní maraton zvládli a za odměnu můžeme zajít na procházku do ZOO. A tak si v pátek - den před neplánovaným porodem - užívám několikahodinovou procházku pražskou ZOO. Na cestě zpátky už jak špaček nadávám na řidiče autobusu, že projíždí každý výmol a jede s námi “jak kdyby nás ukradl.” Musím si stoupnout, protože mi v děloze tak strašně píchá, že sedět se vážně nedá.

“Tak už mám ty poslíčky i přes den,” oznamuju příteli a ani ve snu by mě nenapadlo, že už to pomalu začíná.

Po opuštění autobusu bolesti přejdou a já na vše rázem zapomínám (přeci jen je ještě 15 dní do termínu) a asi do půlnoci v pohodě koukám na televizi. Prostě páteční pohoda. V půl jedné jdu spát. Za hodinu už jsem zase vzhůru. Tentokrát díky bolestem. „Aha, zase ty poslíčky,“ říkám si a prodýchávám je v posteli a čekám, kdy to zas přejde, ať se konečně vyspím.

Ale nepřejde.

Pochopím to až kolem šesté ráno, kdy si uvědomím, že to trvá nějak dlouho. Intervaly mezi kontrakcemi jsou ale nepravidelné, tak to moc neřeším a snažím se mezi nimi alespoň klimbat.

Intervaly se zkracují. Přesouvám se do obýváku, protože je mi jasné, že už neusnu a nechci budit přítele. Poskakuji tam na míči, dýchám a hypnotizuji časomíru na mikrovlnce. Přemýšlím, jestli jsem si vážně neměla pořídit ten balonek na trénink porodu, nebo alespoň si masírovat a roztahovat hráz. Na internetu se dočtete mraky doporučení.

Na radu kamarádky pečlivě zapisuji časy stahů, abych pak vypočítala, jestli už fakt rodím, nebo jsou to pořád jen poslíčky.

Je sobota osm ráno. No, jestli tohle je pořád ještě příprava dělohy na porod, tak nechci vidět, co se bude dít v porodnici. Bolí to jak blázen už teď! Mé zápisky už ukazují na desetiminutové intervaly. Dost bylo ohleduplnosti! Jdu vzbudit přítele. Jen ať trpí se mnou alespoň tím brzkým vstáváním!

Rozespale na mě mžourá a když mu oznamuji, že už mám zase ty stahy, říká něco jako: “Tak si pojď ještě lehnout miláčku, a odpočiň si. Ještě je brzo.”

Cha cháá, tak to mě pobavil. Když mu sarkasticky odpovím: “Tak to asi nepůjde,” můj tón hlasu ho přesvědčí, aby pořádně rozlepil oči - a tak mu konečně dojde, která bije. Rázem je probuzenej a na nohou.

Dávám si vanu, abych si ulevila, ale je to paradoxně horší. V devět voláme doktora, že už mám kontrakce co pět minut a od jeho poslední prohlídky ve čtvrtek mám neustále hnědavý výtok. Jsem z toho trochu nervózní, i když voda ještě nepraskla. Bojím se, jestli něco není špatně. Doktor je, co čert nechtěl, celý víkend na konferenci, ale uklidňuje nás, že nemám mít obavy a ani na porod to ještě nevypadá. Prý kdybych rodila, tak to určitě podle bolestí poznám.

Cha chááá podruhé - no, tak to teda v tom případě rodím, protože bolesti fakt stojí za to!!

Vzpomínám na všechny ty přečtené články, knihy a kurzy o bezbolestném porodu, orgasmickém porodu, hypnotickém porodu a podobně a přemýšlím, jestli si z nás autorky jen střílí a vydělávají na neznalosti a naivitě prvorodiček, nebo mám práh bolesti pekelně nízko.

Doktor slíbí, že zavolá do porodnice porodním asistentkám, aby o mně věděly a já mám vyrazit do porodnice “jen pro jistotu” na monitor.

OK, jedu. Během pauziček mezi kontrakcemi ještě balíme tašku a já si nadávám, proč jsem to zas nechala na poslední chvíli.

Cesta autem, když máte silné kontrakce, je opravdu hororová zkušenost. Jak pro rodičku, tak pro okolní cestující, zvlášť ty, které máte po boku na semaforech nebo v dopravní zácpě. Cesta přes celou Prahu do porodnice je snad to nejhorší z celého porodu, protože si jednoduše nemáte jak ulevit - ovšem, pokud nevlastníte karavan či autobus, kde si můžete alespoň stoupnout.

No hurá, jsem tu. Místní PA už od mého doktora všechno ví, ujme se mě a alou na prohlídku, jak to se mnou vypadá. Kontrakce 4 minuty, otevření na 3 cm.

“Ale miminko už máte nízko v porodních cestách, maminko, chtělo by to víc se otevřít, aby mohl ven.”

Cože? Tak proto takový bolesti! Malej už klepe na bránu a já ho vlastně nechci pustit! - napadá mě a zaplaví mě vlna lítosti, že ho chudáčka nevědomky asi v sobě držím i v době, kdy už chce být venku. No jo, to mám z toho, že mu pořád přes bříško s přítelem povídáme, jak se na něj těšíme a aby už přišel za náma.

Tak si krapet pospíšil. No, takže fakt rodím.

Nějaká sestra se mnou mezi kontrakcemi vyplňuje milion lejster, který pak přepisuje do počítače. Už jsem to všechno vyplnila předem doma a papíry jim předala při příjezdu. Nechápu, proč si to nemůžu jednoduše opsat a mě nechat na pokoji. Svíjím se tam na židli prohnutá jak luk a skučím u toho. Pochopitelně další kontrakce, protože za 4 minuty to sestra nestihla. Nemám sílu se s ní dohadovat a přítel tu není, nechali ho stát na chodbě, že na vyšetřovnu nemůže, protože jsou tu další rodičky.

Následuje monitor, kroutím se jak had a zase skučím, takže jiná maminka, která původně přišla v klidu a pohodě na vyšetření, už také kouká pořádně vyděšeně. Přemýšlím, co si píchla, že to na rozdíl ode mne tak dobře zvládá.

Konečně mám monitor za sebou. Náhle se objeví doktor, který má službu a rozhodne se zkontrolovat sestrou vyplněné přijímací papíry. Asi mě z toho trefí! Znovu se mě ptá na jméno, mé první měsíčky, adresu zaměstnavatele a podobně důležité věci, zatímco se kroutím na židli a snažím se neřvat bolestí. To už si ze mě dělají srandu a nebo nevidí, že na vykecávání nemám náladu?

Konečně hotovo - prý má službu, takže to musí udělat on. Aha. To si taky mohli vyjasnit už předem. PA mě vede do přípravny. Odmítám klystýr i holení. Je z toho zaražená, ale ani moc neprotestuje. Klystýr ani nepotřebuji, tělo si očistu “horem i spodem” zařídilo samo od sebe. Ještěže tu mám sprchu i záchod sama pro sebe, nikdo tu kromě mě není. Tedy skoro. Až na uklízečku, která naprosto nezúčastněně umývá podlahu během toho, co já nahatá skáču ve sprchovém koutě na míči a křičím u toho na celé kolo. Uklízečka udělá, co má a beze slova odchází. Nechá za sebou otevřené dveře i okna. Asi aby mokrá podlaha lépe uschla. Super, klepu se zimou, ale nemám čas ani energii to řešit.

Konečně zase přichází PA, že se uvolnil nadstandardní porodní sál, co mi můj doktor zamluvil, takže v přípravě mohu pokračovat tam i s přítelem. No hurá! Nadstandard je proti běžné přípravně daleko přívětivější, ale v zásadě je to jedno, protože stejně zase jen vlezu do sprchy a pokračuju ve sprchování zad vařící vodou a skákání na míči.

Přítel se snaží být užitečný a zkouší mi masírovat trapézy, držet sprchu, pak alespoň přidržovat závěs od sprchy, aby se na mě nelepil. Zuřivě ho odháním, protože mám dojem, že všechno dělá špatně a já to raději zvládnu sama, než abych ztrácela energii vysvětlováním.

Odmítám všechny oblbováky, epidurály, injekce na přípravu a regeneraci porodních cest a podobné věci. Naštěstí na mě netlačí a nakonec mě alespoň informuje, že horká voda jednak ulevuje od bolesti, ale i navíc pomáhá otevírat porodní cesty, když nechci oxytocin. Stejně tak míč. Doporučuje mi ho mít mezi nohama i při kontrakci, ačkoliv to bolí jak čert. Ale urychlí to celou přípravu. No tak jo, zvládnu to. Bolesti jsou čím dál větší a čas na oddych kratší. Přítel už vzdal pokusy o pomoc a odevzdaně sedí v rohu koupelny a čeká, jestli přeci jen nebudu něco potřebovat. Říkám PA, že to pekelně bolí a že doufám, že už mě větší bolest nečeká. Z jejího pohledu vyčtu, že bude hůř.

“A do pr..le,” vylítne ze mě. “No nic, dostal se dovnitř, dostane se i ven,” snažím se trochu odlehčit atmosféru. PA mě pochválí za pozitivní přístup, protože negativní by mi stejně nepomohl. Farmaka už mi žádná nenabízí, pochopila, že to s tím přirozeným porodem myslím vážně. To jsem fakt ráda, nevím nevím, zda bych nakonec odolala. Začínají mi docházet síly a s nimi i odhodlání. Sakra, proč mi nikdo neřekl, že při stazích tak strašně bolí konečník?

Při jedné kontrakci ve sprše mě napadne, že jsem jak leknín a představuji si, jak jeho krásné narůžovělé okvětní lístky pomalu jeden po druhém rozkvétají. V duchu vidím naprosto barvitě rozvíjející se krásný květ a představuji si, že já sama jsem ten leknín, co se jemně otevírá… a kupodivu mě to uklidní a zafunguje. Tahle kontrakce byla téměř snesitelná. Jupí! Přišla jsem na to, jak tu bolest přelstít! Bohužel, u té další už to nefunguje.

Když už začnu mít strašně silné nutkání k tlačení, přichází PA a děláme kontrolní monitor. Na lůžko jsem to nestihla, takže mě PA připojí na monitor na zemi, opřenou o hranu lůžka. I tak je to k nepřežití. Chci zpátky do sprchy! Prý se nemám divit, že to tak bolí, když jsem za necelé tři hodiny zvládla otevřít se ze 3 na 10 cm, zatímco běžná rychlost je co hodina, to 1 cm! Prostě to jde hodně rychle, zvlášť na prvorodičku. Uff.

Monitor je OK a já dostávám svolení začít tlačit. Zpětně mi to přijde vlastně docela vtipné: výsledky z monitoru rozhodnou o tom, jestli už rodíte, nebo ne, jakoby to sama rodička necítila dost jasně. A co by se asi stalo, kdybych to svolení nedostala? To bych jako neporodila?

PA mi dává instrukce, že si mám vylézt na polohovatelné lůžko a začneme. Sotva se tam vyškrábu, přichází další kontrakce - snad nejhorší vůbec a mně je úplně jasné, že na zádech to nemůžu přežít. Okamžitě s tím zjištěním seznámím PA. Na zádech prostě ležet nebudu a basta!

“A jak si jako myslíte, že budete rodit?” vystřelí PA. “To je mi fuk, jen ne na zádech.”

Můj tón hlasu nepřipouští námitky, takže mi nakonec lehce vyděšeně oznámí, že pak ale nemůže zaručit, že se nenatrhnu. Když budu rodit jinak, nebude mít kontrolu nad postupem miminka, protože na něj neuvidí.

“To je mi fuk,” opakuji skrs zuby. PA pochopí, že mě nepřesvědčí a rychle velí otočit mě na bok, než se rozhodnu rodit dokonce na čtyřech. Společně s přítelem mě otočí, mou horní nohu opřou o třmen na posteli, což je hrozná úleva, nemusím na držení vydávat energii. Neprotestuji, stejně už nemám žádnou sílu na to, abych se udržela na čtyřech. Měla jsem víc v těhotenství cvičit. Kondička se holt neztratí.

Můj přítel má konečně pořádné uplatnění - může mi přidržovat horní nohu a asistovat PA. Zhostil se toho báječně, tedy alespoň myslím, protože v té době už toho moc nevnímám. Jsem v jakémsi rauši a nejsem schopná se soustředit na nic jiného, než na své tělo. Tlak na konečník je naprosto nesnesitelný a já se divím, že mi ještě nepraskl. Ten klystýr jsem evidentně měla podstoupit. No co už. Všechno je mi jedno, dokonce i to, v jakém stavu mě vidí můj přítel.

PA mi radí, jak dýchat a kdy tlačit a díky bohu za její rady, opravdu pomáhají. Ve dveřích se objevuje doktor z příjmu, prý zjistit, jak to jde. Žoviálně se mnou chce zapříst rozhovor, navrhuje epidural a oxytocin a diví se, proč nejsem na zádech. Naštěstí ho PA podrážděně posílá pryč, že všechno zvládáme báječně a já chci přirozený porod bez farmak. Žádný doktor tu tedy není potřeba. Jsem pyšná, že PA už je “naše” a drží nade mnou ochrannou ruku.

Dle přítele prý byl náš maličký na světě na tři zatlačení. Já si to tedy pamatuji jen nekonečně dlouhou etapu na lůžku, kdy PA stále dokola slibovala, že už to bude naposledy. Dosud mi nepraskla voda. PA už mě doslova prosí, aby ji mohla sama protrhnout. Nevím, proč na tom tak záleží. Matně vzpomínám, co jsem kde o tom četla. Nechci žádný zbytečný zásah do porodu, chci vše nechat na přírodě. Myslím, že dítě se může narodit i ve vaku blan, ale nemůžu si vzpomenout, zda i při přirozeném porodu nebo jen při císaři. PA mi vysvětluje, že to je vážně nutné, čekala prý do poslední chvíle, aby voda praskla sama, ale teď již prý je nejvyšší čas. Nevím, co by se jako mohlo stát, ale prý mi to hodně uleví od bolesti a také se tím porod ještě urychlí a ulehčí. Přesvědčí mě její pohled, lehce vyděšený a plný očekávání. Hm, asi to myslí vážně. Nakonec souhlasím.

Bolest strašlivá, nevím, co tam tou rukou dělá, přijde mi, jakoby ve mně něčím kroutila a ždímala současně. Nakonec prasknutí, takže se evidentně zadařilo. Je to tedy masakr ten porod, ale současně cítím neskutečně mohutnou vlnu energie, uvědomění si vlastní síly a nezdolnosti. Připadám si jak lvice, silná a statečná a zvládnu všechno na světě!

Miminko je konečně venku, trošku si zařve, ale uklidní se, jakmile leží na mém břiše, pak už jen zuřivě šplhá a šplhá. Miláček můj urputnej. Teď už tuplem nevnímám vůbec nic. Někdo podává nůžky na přestřižení pupečníku příteli a díky tomu si uvědomím, kolik je tu náhle lidí. Stříhání odmítáme, jen ať jej od jeho zdroje výživy odstřihne někdo jiný, my to dělat nebudeme. Předem jsme se s přítelem dohodli, že miminko po narození ani na chvíli neopustíme. Žádné odnášení někam pryč. Prosadíme si tedy dvouhodinový bonding při čekání na placentu. Což je v této porodnici a zvlášť v nadstandardním pokoji něco nevídaného, chtějí ho mít brzy volný pro další rodičku.

Placenta pořád nechce ven. To je šance pro doktora, aby zase začal prosazovat oxytocin na vypuzení placenty. Striktně ho odmítám, že budeme čekat dál. PA zkouší vypuzovat placentu manuálně, ale nic. Hrozně se snaží, abych celý porod zvládla bez jakýchkoliv zásahů, jak jsem si přála. Zvlášť teď, když už to mám skoro za sebou. Tahá za pupečník, mačká mi břicho a nakonec konstatuje, že je placenta asi přirostlá, protože se jí pořád vrací zpět jak na gumě.

Uražený doktor z příjmu si přivedl na pomoc vyšší šajbu. Do pokoje nakráčelo velké ego - pan primář a hned na mě: “Tak kde je ta maminka, co nechce oxytocin?” Snaží se u mě vzbudit strach, pocit podřazenosti a kdo ví co ještě.

Zkouší manipulaci: “Tak vás tu máme nechat vykrvácet?” a “Nemáme tu jen vás, musíme na další operaci. Blokujete nás, když chcete pořád čekat na placentu a odmítáte oxytocin.” A nakonec: “Tak snad nám důvěřujete, že víme, co děláme, když jste si naši porodnici vybrala…”

Je mi to všechno fuk. Na hrudi mám své miminko a všechno ostatní je mi jedno. Trvám si na svém a nic mě nerozhází. Najednou mě jak mávnutím proutku nic nebolí, jsem sice unavená, ale cítím se skvěle. V klidu opakuji, že budeme čekat, až placenta vyjde sama, ať si pan primář říká, co chce.

Po dvou hodinách ale stále nic a po poradě s PA souhlasím, aby placentu odstranili operativně. Což ovšem znamená celkovou narkózu, protože jsem neměla epidural. Opět odmítám oxytocin, stejně by mi nepomohl, pokud je placenta přirostlá. A raději jedna procedura než dvě. Doktor z příjmu opět uraženě odchází i s pohoršeným primářem. Odstranění placenty provádí jiný doktor.

Prosadíme si, že miminko bude mít celou dobu u sebe můj přítel, odmítneme jej dát sestřičkám a přítel s ním přes protesty personálu prosedí mou operaci na chodbě. Díky tomu slyší, že se po operaci ptá primář operujícího doktora, jak to tedy s tou placentou dopadlo a ten mu potvrdí, že skutečně byla přirostlá ke stěně břišní. Oxytocin, který má jen aktivovat dělohu a zvyšovat kontrakce, by tedy stejně k ničemu nepomohl, jen by zbytečně vysílil už tak dost sedřenou dělohu.

Ztratila jsem dost krve a po operaci omdlévám, takže mě do pokoje vezou na křesle a přítel nese miminko - už ho nedáme z ruky. Přítel je se mnou na pokoji až do jedenácti v noci. Sestry dlouho přehlíží, že už je dávno po návštěvních hodinách, ale nakonec stejně musí odejít. Mně se chce strašně spát, ale současně nechci, aby miminko bylo samo. Bohužel přítel tu zůstat nemůže a já se o něj přes noc v mém stavu nepostarám. Musí tedy na pár hodin do sesterny. Prosím sestry, ať mi jej dovezou, pokud by se vzbudil a začal plakat. Slíbí mi to. Přivezou jej až v šest ráno, prý spal jak andílek.

Náš nádherný chlapeček se narodil 14 dní před termínem, po dlouhé procházce v ZOO, stejně jako před 38 lety já. Bylo to 3 hodiny po příjezdu po porodnice, od prvních nepravidelných kontrakcí za 11 hodin a přesně dle mého tajného přání jen za asistence báječné porodní asistentky.

Celý porod proběhl bez jakýchkoliv farmak, bez nástřihu a rovněž bez natržení. Náš chlapeček vážil při porodu pouze necelá tři kila, zato je to žížalka dlouhá po tatínkovi. Splnil tak mamince přání, aby nebyl buclík a usnadnil jí tak porod. A pak že Vesmír není přátelský. Už se těším na další miminko. Vše špatné je zapomenuto a zůstává jen zjištění, že pokud víte co chcete a v klidu na tom trváte, také to dostanete.

Hodnotilo 39 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 22.08.16 09:36

Mam rada dlouhe denicky. Pekne se to cetlo. At vam synek dela radost :kytka:

 
Verun83
Kelišová 5593 příspěvků 69 inzerátů 22.08.16 09:54

2 hodiny jste cekali na placentu?? Tak to ses teda odvazna, pekny hazard se zdravim. Spousta sis toho precetla, ale to, ze deloha je po porodu otevrena rana a diky neodloucene placente se nemuze zavinout a zastavit tak krvaceni, to uz ne. Taky jsem proti zasahum do porodu, ale tohle, to fakt ne.
U prvniho porodu jsme cekali 45min na placentu, prirostla, oxytocin pomohl. Bohuzel pres cekaci dobu jsem ztratila 1,5l krve. Primar doktorku sprdnul, na co tak dlouho cekala. U druheho se cekalo hodinu, ale dostala jsem neco na zavinovani delohy, takze se krvaceni nekonalo v takove mire, ale placenta ven nesla, takze pod narkozu. Moje gyndarka mi pak vysvetlovala, co se po porodu s delohou deje. A divila se, ze se tak dlouho na placentu cekalo.

 
iiiv
Echt Kelišová 9848 příspěvků 22.08.16 10:04

Moc pěkné čtení, moc gratuluji k synovi a přeji všem třem mnoho zdraví a štěstí :kytka:

 
flaus
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 2 inzeráty 22.08.16 10:05

Gratuluju a obdivuju, jak se dá s doktorama nesouhlasit, když člověk cítí, že to není správně :potlesk: bojím se, že nebudu takhle nekompromisní :) dneska mám 15 dní do termínu a taky prý ještě dlouho nic nehrozí :)

 
Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 22.08.16 10:36

Oxytocin je hormon, ktery se tvoří v našem těle přirozeně. Raději bych si nechala píchnout oxytocin, nez do sebe nechat naprat dávku farmak narkózy. Zde bych lékařům věřila. Chápu jejich pohledy. Jinak moc hezky denicek. Gratuluji.

 
Kejmina90
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 22.08.16 10:51

No jo, tak hlavně, že jste to miminko s přítelem vůbec ale vůbec nikomu nedali a žádná sestřička vám ho tak nemohla ukrást! :nevim: :lol: Deníček až na finále s čekáním na placentu docela zajímavý, to že v dnešní době si kdejaký laik myslí, že toho o oboru ví více než primář je samozřejmě úsměvné… :lol: :roll:

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 22.08.16 11:04

:kytka: gratuluji k miminku i ke krásnému porodu. Více takových žen, které si dokáží i při porodu obhájit to za čím si stojí a farmaceutický průmysl konečně začne krachovat :dance:

 
dortiky.ostrava
Kecalka 360 příspěvků 22.08.16 11:07

Deníček jsem tedy nečetla, jen komentáře a za mě teda osobně bych si syntetický oxytocin píchnout ani náhodou nenechala, je to úplně něco jiného s jinými účinky než je oxytocin našemu tělu vlastní.. takže neřeš komentáře typu hazard a tak ;) my na placentu čekali hodinu-nespachalo se, 4hodiny jsme bondovali :)) a žádné krvácení ani jakékolik jiné ohrožení se nekonalo ;) navíc co mám informace já, tak děloha není po porodu žádná otevřená rána-ta ranka vznikne až po odloučení placenty-na jejím místě- a až následně se zatahuje… ;) takže bych některé komentáře vůbec nehrotila ;)

 
dortiky.ostrava
Kecalka 360 příspěvků 22.08.16 11:25

Jistě, lékaři jsou kapacity… ale porod není nemoc a paradoxně právě lékaři často porod naruší takovým způsobem, že přirozeně pak už porodit nelze.. např. léky které si vzájemně odporují-nejprve vyvolávačka kontrakcí, pak pro nesnesitelné bolesti umrtvováky, pak pro příliš slabé kontrakce-jak jinak, když oblbli svaly i nervy-opět něco na posílejí stahů, žena padá na prdel, popadají ji mrákoty, když se pár hodin nic neděje, je jí indikován nepostupující porod…když chce čekat na přirozené rozjetí vln, je nespolupracující pacientka..ve finále jsem slyšela příběhy žen, že chtěly rodit vaginálně a to moc, že se cítily vyčerpaně, ale cítily, že to dokáží..a lékaři jim píchli něco na zastavení kontrakcí s tím, že to raděj vezmou císařem… ono zasahovat léky tam, kde to je přirozeně nějak naprogramované je podle mě chyba, lékaři by měli v prvé řadě být tichými pozorovateli nebo nerušit vůbec…až v případě potíží zasáhnout…ale třeba vyšetřování během kontrakcí je vyloženě na facku, jistě že se žena bolestí sevře…a pak má porod postupovat, když žena není uvolněná, ale v křeči :pocitac: ženy které rodily opravdu přirozeně vědí, jak krásný zážitek porod je.. intimita, láska, energie, neskutečná síla těla, prostě dokonalost… kéž by všechny ženy mohly přivítat své miminko v takové euforii… naštěstí jsou porodnice, kde vás nechají samotnou dokud si přejete být sama :) mě třeba lékař vyšetřil při příjezdu a pak přišel až víc jak hodinu po porodu-po dobondování na sále, než jsme jeli bondovat na pokoj :) jen pogratuloval, nahlásil čas porodu a opět nás nechal užívat si to neskutečné štěstí :) já rodila pěkně v tichu, potmě-jen červená lucernička svítila v místnosti, v objetí manžela…bez léků, nikdo na mě nemluvil, nikdo porod nehnal, nikdo neřešil nic, žádné poranění.. oni lékaři jsou opravdu velmi důležití, ale bohužel ze škol a praxí jsou tak zasaženi všemožnými komplikacemi, že se málokterý dokáže odprostit od medikace a zásahů..málokterý lékař umí jen mlčky přihlížet..

 
tynaterezka
Závislačka 2840 příspěvků 22.08.16 12:39

@Judithkaj jelikoz ji mela prirostlou bylo zbytecna vec to dat!!!je sice velky risk cekat dve h.,ale mohli udelat uzt a vedelo by se hned co a jak. nechapu proc v dnesni dobe chcou vse uspechat kdyz porod postupuje jak ma a nejsou zadne komplikace..kor kdyz uz byla na 10cm otevrena proc by mela mit oxitoxin? njn asi maji vic penez zrejme za propagaci..ja zazila uz tri porody a tentokrat posledni chci rozhodne najit porodnici kde nedavaji nic a nechaji prirozeny prubeh pokud nenajdu takovou porodnici radsi budu rodit doma.

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 22.08.16 12:42

No vidíš, ty hroozné zásahy do porodu: klystýr jsi si mohla dopřát, jak si sama řekla a narkóze ses nevyhnula, jak ti ten hrozný doktor dopředu říkal a nakonec možná lepšímu průběhu porodu bránil neprasklá voda. Jinak za mně dost popisování bolesti, což musí budoucí maminky vyděsit. Vzkaz brzo-rodičkám: já už si tedy takovou bolest nepamatuji, takže ji nakonec všechny zapomeneme. A každá ji vnímá opravdu jinak. Rodila jsem v noci, v přítmí i ve dne s doktory a všemi, co měli službu. Porod ve dne byl lepší. Radši péče a zájem všech, než nikoho. Gratuluji k chlapečkovi! I já poprvé rodila kluka. Všechny, co jsme porod zvládly, buďme na sebe pyšné. Jinak deníček se mi líbil. Díky. :mavam:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 22.08.16 12:43

Osobně tomuhle,,vracení na stromy'' vůbec nerozumím a velebim, že žijeme ve 21.století a máme možnost takové lékařské péče.
Každá jsme ale jiná, někdo v rámci naturalismu nepoužívá ani žiletku.
Odsuzovat nechci, jsem za vaši rodinku ráda že šlo vše tak jak jste si přáli. Akorát si nejsem jistá, jestli to byl pro mě v 33 týdnu ideální deníček :lol:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 22.08.16 12:45

@Kejmina90 :palec: Pod poslední větu se ti ráda podepíšu. Dneska je bohužel každý studovaný Medik.

 
petruše33
Kecalka 117 příspěvků 22.08.16 13:13

Gratuluju k miminku a ať vám to spolu klape.
Teda ale…v dnešní době bych fakt doktor být nechtěla, mají to fakt těžký :?

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 22.08.16 13:39

Moc pěkně se mi tvůj deníček četl, hezky napsáno. Mela jsem podobný průběh, včetně prirostle placenty, ale ja na rozdíl od tebe jela za Prahu, do jedné z tech ‚friendly‘ nemocnic. A vidim ze jsem dobře udělala. Ten přístup personálu jak popisuješ, se mi vůbec nelibi. Kapacita primář me teda fakt dostal… jsem ráda, že takove vzpomínky na porod nemam. Já tam naopak byla pro vsechny za ‚hrdinu‘.

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 22.08.16 14:12

Je fajn, že sis prosadila svou. :) Dokonce mám škodolibou radost, když si představím ty výrazy doktorů :lol:

Příspěvek upraven 22.08.16 v 14:12

 
zuzika82
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 22.08.16 14:54

Nedá mi to: Někdy si říkám, jestli je prioritou některých maminek přivést na svět v pořádku živé a zdravé dítě, nebo machrovat: Celý porod proběhl bez jakýchkoliv farmak, bez nástřihu a rovněž bez natržení. :nevim:
Napsáno je to hezky, ale já tenhle názor nechápu. Než se mi narodilo miminko, koukala jsem na přichystanou, zatím prázdnou postýlku a jediné, na co jsem myslela, aby byl malý v pořádku. Bylo mi jedno, jestli ho porodím přirozeně, sekcí, nebo mi vyskočí z ucha.
@dortiky.ostrava ony ty maminky jsou kolikrát ale v křeči vlastní vinou - doma si vysní takový a makový porod, ale realita je často jinde…

 
unuděná
Závislačka 3994 příspěvků 22.08.16 14:54

Mě se deníček líbí stylem psaní, nevadí mi ani délka :palec:
S některými tvými postoji nesouhlasím, nebo spíš mi přijdou zbytečné prosazovat proti vůli lékařů, ale byl to tvůj boj a vybojovala sis ho statečně. Přeji hodně štěstí do života :kytka:

PS: já nic z těch „zpátky na stromových“ postojů před prvním porodem neměla, snad jen touhu po minimu zásahu zvenčí, ale nebránila bych se ničemu, a porod jsem měla dle mého soudu klidnější a intimnější než ty. Žádné léky, žádné monitory vleže (prostě to na mě nasadily tam, kde jsem zrovna byla), kromě prasklé vody v 2.době porodní ani žádné mechanické zásahy, žádné natržení, nástřih, šití… Ono je to holt hodně o štěstí, štěstí na to, jak tělo na porod reaguje, štěstí na personál, na náladu a tak vůbec. Ale hlavní je ten výsledek a znám ženy, které jsou nadmíru spokojené i s porodem císařem ;)

 
Ter85
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 22.08.16 15:25

Muzu se drze zeptat, na kolik vyjde „domluveny doktor“ v Praze ve vyhlasene porodnici? Ja rodila 2× s domluvenym a zaplacenym lekarem, ale v male porodnici. Pristup tedy nesrovnatelny, vse na pohodu, nikdo neprudil, ani primar.

 
dortiky.ostrava
Kecalka 360 příspěvků 22.08.16 15:42

@zuzika82 problémem je, že si vysní něco nereálného… nelze očekávat, že nebude nic bolet…ano, bolelo to..ale pořád jsem si říkala, že všichni tvrdí, že je to peklo, že teda ještě cosi vydržím, ještě ulevovat nepotřebuju…a ono ve finále ta nejhorší bolest, kterou mě všichni strašili, se ani nedostavila… čekala jsem peklo a tak cokoli lepošího byl krásný zážitek…když někdo čeká ráj, nemůže se divit, že se z první bolestivé kontrakce sesype a nechá se napíchat kdečím.. :nevim:

 
jjahodda
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 22.08.16 16:44

Deníček jsem přečetla celý a je to hezky popsané, ale tak nějak nechápu dnešní trend jít si do porodnice vybojovat přirozený porod stůj co stůj, slušnost neslušnost. Nejsem nijak uťáplá a v životě vím co chci. Kam přijdu, chovám se slušně a tahle slušnost se mi cca na 90 procent vrací (samozřejmě na výjimky, které se objeví všude). Mám za sebou dva rozdílné porody, vždy je vedli lékaři a pokud mi něco nevyhovovalo, řekla jsem to. Já sama lékařka nejsem, a proto bych si v nemocnici nedovolila někoho komandovat, nebo poučovat :think: a už vůbec se s tím veřejně „vytahovat“, jak jsem to těm doktorům ukázala :roll:. Rodila jsem v Motole, což je vyhlášená továrna, ale nedám na ni dopustit. Na hekárně jsem strávila 4 dny a vtipné je, že téměř každá holka tam chtěla porod uspíšit a většina žádala něco proti bolesti. Masochistky moc nechápu, ale naštěstí se můžeme každá rozhodnout. Hlavně, že jste v pořádku a ať se daří :kytka:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 22.08.16 18:19

Já jsem si šla do porodnice pro zdravé živé miminko a bylo mi jedno, zda porodím s oxytocinem v žíle, nebo ne :lol:

Každý má jinou představu, takže autorce gratuluju ke splnění jejího cíle :kytka:

 
myskalucka
Echt Kelišová 7869 příspěvků 1 inzerát 22.08.16 18:53

Gratuluji k miminku. Rodila jsem 2× ve stejné porodnici, nikdy mě nikdo nenutil do analgetik ani oxytocinu, žádného doktora jsem zaplaceného neměla a vlastně při porodu tam žádný doktor nebyl, jen dětský dr a PA ( plus dětské sestry ), dr pokaždé přišla až na šití. Takže to jde i bez protekce ;-).

 
Dascha_T
Nováček 10 příspěvků 22.08.16 19:53

Ty jo, to se divím, že na vás nezavolali policii :-) Já odmítla císaře a málem jsem šla k soudu :-) I kdepak, v dnešní době se předpokládá, že člověk bude ovce a poslouchat a vzhlížet k bílé autoritě. Určitě jimi nepohrdám, ale alespoň v tom porodnictví by mohli být více lidštější a empatičtější. Jak říká můj známý - gynekolog - největší nepřítel doktorů je internet, protože pak je každý lékař. V dnešní době honem honem co ale jiného. Měli Ti vše pořádně vysvětlit a ne takhle „šikanovat“. Ale co, oba jste v pořádku, což je nejdůležitější. Užívej prcka a palec nahoru, že jsi se nenechala zmanipulovat.

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 22.08.16 20:27

To je vazne neskutecny. Ja se divim, ze do tech porodnic lezete, kdyz vam tam jen porad neco nuti a krici na vas a ublizuji vam. Rodte s klidu doma a nechte doktory taky v klidu. Zrovna nedavno jsem byla svedkem toho, jak vylezlo polomrtve miminko, ktere uz zdrave nikdy nebude. A jen diky svemu tatinkovi ajtakovi, ktery cetl chytry internet a zakazoval veskere, ale opravdu veskere zasahy. Potrestel bohuzel miminko, ne sebe.

 
mopy
Kecalka 495 příspěvků 22.08.16 20:29

Gratulka k miminku, nech robi radost, ste zdravi a mate sa radi, v prvom rade. Porod zvladnuty s partnerom na jednicku, paci sa mi ta neoblomnost. Ano, mozno tam boli iste risky, ale lepsie ako dopadnut uplne inak - ako ja napriklad.

Mozem sa spytat, aka nemocnica to je? Nejako mi to uniklo…

P. S.: inak klystyru som sa bala aj ja, a najlepsia vec z celeho zazitku :) to som potrebovala cele tehotenstvo haha

Příspěvek upraven 22.08.16 v 20:32

 
vulpes
Závislačka 4459 příspěvků 22.08.16 20:30

Jsi úžasná a silná žena!!! Moc gratuluji k miminku a zároveň k tomu, jak se dokážeš postavit za svoje přesvědčení a za bezpečí svého dítěte. Budeš skvělá matka :hug:
Můj veliký obdiv!

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 22.08.16 20:51

Tak tady ja zase úplně nevidim vracení se na stromy. Naopak, docela se mi libi ta uroutnost. Placenty uz na me byla teda taky přes caru, ale třeba to, ze jste nedali zdravé miminko z ruky, vubec se nedivim. Hrozne mi vadi ty jejich řízené procesy, které jsou pochopitelne vzhledem k nějakým, psanym postupům. Chapu, ze nelze postupovat u každého indivindi, taky proto bych asi rodila již ambulantne.
Moji kamarádku před týdnem nepustili z porodnice, protoze se prý nerozkojila, tak to bych okamžitě podepsala reverz…
Co je komu do toho? :roll:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 22.08.16 23:23

Skláním poklonu všem porodnim asistentum a doktorum za to, že mají nervy na takové tiatry. Dokažu pochopit, když někdo odmítne medikamenty, ale ten zbytek..blokovat sál 2hodiny kvůli placenty a stejně nakonec meli ti hloupí doktoři, kteří nestudovali 9 měsícu na googlu pravdu a šla jsi na sál.. nedat miminko z ruky a držet tam partnera do večera :roll:. Na 38letou prvorodicku docela zýrám na ty tiátry okolo. Mne to čeká cca za 2 měsíce a pujdu do porodnice s pokorou a uctou k lidem, kteří mi pomohou přivést na svět mé dítě né s nesmyslným porodním plánem.

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 23.08.16 00:30

@MiaRimonta :potlesk: skvele napsane. Proste zakladatelka je nekdo, ostatni rodicky porodi klidne na zachode, hlavne kdyz muze zakladatelka cekat na placentu :jazyk:
Navic partner s miminkem na chodbe a navsteva do jedenacti… proste neskutecny. Zadna pokora, oni jsou nekdo, oni muzou vse.

 
Mamushka
Kecalka 310 příspěvků 23.08.16 01:12

Pro vas je asi prirozenejsi se pos**at pred personalem na luzko nez normalne do zachoda. A poklona pred lekari, kteri maji trpelivost na googlem/emiminem „vyucene“ maminky :roll: :zed: Asi jako prvorodicka ve 38 letech mate hold vetsi zkusenost nez primar co tam ma za praci jen chodit a prudit. :nevim: Jinak jdete do porodnice kde jsou urcena jakasi pravidla, tak se sakra toleruji ne? :think:

 
Mamushka
Kecalka 310 příspěvků 23.08.16 01:14

@Betynka87 @MiaRimonta :potlesk: :potlesk: :potlesk: presne!!! :palec:

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 23.08.16 01:20

Prosadíme si, že miminko bude mít celou dobu u sebe můj přítel, odmítneme jej dát sestřičkám a přítel s ním přes protesty personálu prosedí mou operaci na chodbě toto snad nemyslíte vážně 8o
Kojil :think:
Předpokládám, že po rodičáku nastupujete na gyndu jako docentka. Přeji hodně takových rodiček jako jste byla Vy. :kytka:

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 23.08.16 01:21

@Mamushka :palec:

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 23.08.16 01:39

@Betynka87
ano, všechny známe ty otravné nekončící návštěvy na pokoji. Kdy chcete odpočívat, jít na toaletu a on tam pořád někdo prudí, mluví, směje se…je to bezohledné. Vstát z postele před cizím mužem z postele, košilu od krve to je fakt radost. Hlavně, aby jim takové souznění vydrželo alespoň po dobu 6 týdnů :roll:

@Barush Více takových žen, které si dokáží i při porodu obhájit to za čím si stojí a farmaceutický průmysl konečně začne krachovat

To by nebylo dobré, kdyby někdo blízky potřeboval lék v době krachu farmac. průmyslu :zed:

@eva mrazova :palec:
@MiaRimonta :palec:

Příspěvek upraven 23.08.16 v 01:41

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 23.08.16 01:44

@Danča87
Je fajn, že sis prosadila svou. :) Dokonce mám škodolibou radost, když si představím ty výrazy doktorů :lol:

Pravděpodobně jste nikdy ještě lékaře opravdu nepotřebovala, to je dobře. Škodolibost není dobrá vlastnost.

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 23.08.16 06:29

@DanielaD prober se…vypadá to takhle totiž že závidíš že si nějaká žena dokáže obhájit správný postup porodu, sorry ale to že má někdo vysokou školu Mudr porodník pro mě automaticky neznamená že by věděl o porodu víc než rodící matka. Vysoké školy dotují farmaceutické firmy a pak to tak vypadá, vycházející studenti - lékaři umí už jen dávkovat chemii… :poblion: :poblion: :poblion:
@dortiky.ostrava máš recht :palec:

 
sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 23.08.16 07:30

Proti oxytocinu námitky nemám, dvakrát mi s placentou pomohl, jednou i s porodem, ale řekla jsem si o něj sama, nikdo nevnucoval :) píchnutím vody by sis asi zkrátila trápení (to šťourání asi bylo, když čekala na kontrakci, to mi bylo taky hodně nepříjemné) a pokud jde o klystýr, hlasuju, žes udělala dobře, že sis ho nedala, já ho měla jednou, nějak se mě neptali a prostě to tam vrazili, a bylo to strašné, měla jsem předtím tek klasický předporodní průjem a klystýr na prázdná střeva byl něco strašlivého, křeče, bolestivější stahy, bolestivější tlaky i tlačení, nejhorší porod ze všech čtyř 8o
každopádně gratuluju k chlapečkovi, ať je pořád zdravý, krásný a máte se dobře :kytka:

 
kamalatta
Povídálka 14 příspěvků 23.08.16 07:46

V první řadě gratuluji k miminku.
Deníček se četl hezky, u některých pasáží jsem se i nasmála. Musím ale říct, že mi v deníčku chybí jakási úcta a pokora. Je cítit spíš malinká nadřazenost - „teď jsme vám to teda natřeli“
No, ale každý jsme jiní. Já jsem naštěstí měla oba porody rychlé - první 3,5 hodiny, druhý 2 hodiny, oba bez epidurálu či jiných oblbujících medikamentů (pravda, bolelo to jak čert, ale stejně by se epi ani nestihl). Nakonec jsem ale byla ráda za oxytocin, aby placenta vyšla ven, a já už to měla vše konečně za sebou. :-D
Na druhou stranu, zakladatelka čekala 2 hodiny na placentu, já zase 2 hodiny na doktorku, aby mě konečně zašila. (rodila jsem ve FN Olomouc, sály narvané na maximum). Takže jsem, de facto, sál blokovala svým způsibem taky. :-D Ovšem ne z vlastní vůle.
Zakladatelce a jejímu miminku přeji hlavně zdravíčko.

Příspěvek upraven 23.08.16 v 07:48

 
Mamushka
Kecalka 310 příspěvků 23.08.16 09:25

@Barush Jeeeemine co by ji jako mela zavidet proboha? 8o To ze se posrala pred svym chlapem a asistenstkou nebo tu jeji nevychovanost? :think: se musim smat te vete ze mamina vi vic nez vysokoskolsky doktor :D :D :D

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 23.08.16 10:47

Bez farmak - takže jste během narkozy nebyla uspána, chápu-li to správně. Komentáře zajímavé, mě by třeba zajímalo, kde se vzal ten „správný porod“ :think: to, jako když porodím s oxytocinem, tak jsem měla špatný porod? :think: Mě nedávno překvapila známá, která mi řekla, že porodila sama. Já jako že ne, když jsem měla v sobě léky. :nevim:

Celý deníček na mě působí jako vzkaz od těch, kteří jsou „někde na výši“, když si můžete diktovat co a jak chcete přesně a moc nechápu, proč jste teda rodila v porodnici. Pokud Vám je teda 38 let, tak se divím tomu jednání tuplem, tohle bych čekala od 20leté rozjívené cácorky.

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 23.08.16 10:50

@Barush

Správný postup porodu dle koho? :think: viz můj příspěvek výše.

Takže já mám taky příště zpohlavkovat personál, vydupat si své a pak si to vyžrat na 6nedělí :roll: S takovým přístupem bych rovnou rodila tam, kde chci, aby to bylo podle mého.

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 23.08.16 11:35

Musím se smát když si někdo stále myslí že tomu cizímu člověku v bílém plášti, který nastudoval stovky skript zejména o farmacích záleží na tom jaký „pacientky“ (jak jim s oblibou říkají) budou mít porod. Prostě je to moje tělo, nechci píchat oxycotin tak to mají respektovat a né přesvědčovat a manipulovat. Oni tady mají být pro nás a né my pro ně, aby si mohli udělat další čárku za císaře. By mě ženy zajímalo jestli tu nejste nakonec nějaké placené panem Babišem :lol: :lol:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 23.08.16 14:08

@Barush až tě chytne slepák, tak si to nastuduj doma a laparoskopicky vyoperuj taky, když si myslíš, že jsi chytřejší a víš víc než doktoři :mrgreen: oni nestudovali 1 semestr v Plzni a ty tituly a praxi nezískávají za pár měsícu. Stačí se podívat na nemocnici motol v tv co dokážou za zázraky. Jsou to také lidé a mohou si dovolit být protivní, tak jako lidé v kterékoliv jiné profesi. Bohužel některé rodičky si myslí, že jsou jedinečné a jedou do porodnice stylem - JÁ rodím tak se všichni pos**te!!! Přitom doktoři a PA vytahujou denně x dětí. :D a ani se jim nedivím, že jsou někdy protivové když jím někdo kecá do práce a myslí si že ví víc a brzdí porodní sál.

Jsem ráda, že některé ženy to mají v hlave v pořádku a sdílí stejný názor :)

 
zuzika82
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 23.08.16 15:16

@MiaRimonta souhlasím s tebou
@Barush rodila jsem s oxytcinem a Babiš mi ještě neposlal ani kačku, komu si můžu stěžovat? :nevim: Jo a taky mě nastřihli (chvála bohu, jinak tlačím ještě teď :) ), podle tebe jsem teda porodila nesprávně. A víš ty co? Mám doma krásné zdravé dítě, to je pro mě přednější než počet stehů, ten je mi, obrazně i doslova, u prdele.

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 23.08.16 15:31

@MiaRimonta : zde si alespoň poukázala na svou neznalost, že slepé střevo přirovnáváš k porodu. Slepé střevo je nemoc, zatímco porod fyziologický proces, který páni doktoři rádi nabourávají.
@zuzika82 : vidíš, já rodila 3× bez nástřihu a šití a víš proč? Protože jsem si o porodu nastudovala vše možné i nemožné a nikým jsem do sebe a miminka šťourat nenechala. A děti mám všechny hodné, spící, zdravé, kojené, nošené a bez traumat.
Ještě jednou pochvala pisatelce za to jak to skvěle zvládli a nenechali se nikam vmanipulovat. :kytka:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 23.08.16 17:05

@Barush chceš říci, že děti rozené s nástřihem matky, či epiduralem nebo propichlou vodou, vyvoávané mají narozdíl od tvých dětí trauma, nespí nejsou kojené atd. :lol:?
Já dostala epidural na mé přání, byla jsem nastřižená a kojila 2 a čtvrt roku :potlesk: dcera je vyrovnané dítě bez traumatu z porodu :) ani nám nenarušilo vztah to, že si ji na chvilku po porodu vzali aby ji mohli změřit a zvážit. Takže přispívám zkušeností do té tvé chytré statistiky.

btw. fyziologický proces je taky to, že se člověku časem se**u orgány a doktoři jím musí pomoct :)

Příspěvek upraven 23.08.16 v 17:10

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 23.08.16 17:18

Uprime z tvého deníčku jde hrůza a být prvorodicka nechala bych se raději uspat, cisare nebo nejlépe zabít!!! Než porodit. hrůza :zed: za mě tenhle denicek :pocitac: Nile prvorodičky porod není vždy růžový ale není vždy tak šílený jako je tu popsáno mám za sebou mnohem rychlejší porod s mnohem rychlejším otvíráním i s bolestmi, ale upřímně bolesti jsou snesitelné pokud nemáte práh bolesti vystřelený někam do výšin jako tady zakladatelka deníčku. Mimochodem mě pichli vodu a nedelala jsem kolem toho scény ze nechci a byla jsem za to vděčná díky tomu šlo vše ještě rychleji a lépe. A mimochodem vůbec to nebolelo. Mam i kamarádku co měla krizové bolesti a v klidu ležela na lůžku začínám chápat některé sestřičky a doktory že jsou u některých lidí tak nepříjemní…já mít takovou histerku jsem asi taky. Nic proti zakladatelce, ale na mě působí deníček až přehnaně histericky. :palec:

Příspěvek upraven 23.08.16 v 17:21

 
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 23.08.16 17:28

@Barush
prober se…vypadá to takhle totiž že závidíš že si nějaká žena dokáže obhájit správný postup porodu, sorry ale to že má někdo vysokou školu Mudr porodník pro mě automaticky neznamená že by věděl o porodu víc než rodící matka. Vysoké školy dotují farmaceutické firmy a pak to tak vypadá, vycházející studenti - lékaři umí už jen dávkovat chemii…

Musím se smát když si někdo stále myslí že tomu cizímu člověku v bílém plášti, který nastudoval stovky skript zejména o farmacích záleží na tom jaký „pacientky“ (jak jim s oblibou říkají) budou mít porod. Prostě je to moje tělo, nechci píchat oxycotin tak to mají respektovat a né přesvědčovat a manipulovat. Oni tady mají být pro nás a né my pro ně, aby si mohli udělat další čárku za císaře. By mě ženy zajímalo jestli tu nejste nakonec nějaké placené panem Babišem::

Ty máš dost :) Neznám žádného gynekologa, který by měl atestaci: Mudr porodník
Dej si třezalku a uklidni se. Jo, Babiš mě posílá za každý příspěvek tučný honorář :zed:

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 23.08.16 17:54

@Barush Cože?! Tak zrušme lékařské fakulty vysoké školy zdravotnické, ze kterých vycházejí PA. Stačí University of Google. Můžeš se toho ujmout.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama