Každé těhu je jiné

Rodičovství

Jsem maminka 3,5 letého chlapečka a nyní jsem v 8. tt a chtěla bych tímto porovnat svoje těhulkování a podělit se svámi o ně. Z mého druhého těhu budu postupně přikládat informace :)

Mje první těhu 7t+3d

12t+4d

25t+5d

MOje druhé těhu 7t+0d

Moje první těhu - snad si nějak na vše vzpomenu. Že jsem těhulka, jsem se dozvěděla v listopadu 2006. Prvně jsem si dělala test, jelikož se mi už dlouho nedostavila menstruace. Po pozitivních dvou testech jsem se objednala k lékaři, přijali mě hned, za týden udělali všecha vyšetření a vystavili rovou těhu průkazku, byla jsem už totiž zhruba, tak jako jsem nyní, plus mínus, přesně už nevím :-)

Bývalo mi děsně špatně, po ránu jsem nemohla nic sníst ani téměř vypít, musela jsem počkat nejméně 2 hodinky, aby se mi žaludek urovnal a já začala fungovat, celý měsíc jsem prozvracela rána, spíš jsem jen dávila žaludeční štávy, jelikož jsem neměla co zvracet. Do 5. měsíce jsem chodila do práce, nijak mi to nedělalo žádné problémy, všechno probíhalo tak, jak má. Všechna obvyklá vyšetření, triple testy, testy na cukry a ultrazvuky, všechno bylo v pořádku.V 6­. měsíci jsme se dozvěděli, že to bude chlapeček :-)

Porod probíhla bez komplikací, voda začala odtékat nějak po půlnoci, ve 2 ráno jsem dorazila do porodnice. Příjem, ten nebudu ani rozepisovat, prostě hrozné chování, asi jsem je ve 2 ráno nějak obtěžovala, že jsem si dovolila se dostavit :-( Tak mě zkontrolovali, poslali na šestinedělí se dospat, v 10 mě dali na porodní sál a tam jsem celý den hekala až do 8 do večera, kdy se v neděli 24.6 náš chlapec narodil.

Moje druhé těhu začalo to nějak v půlce února. Motání hlavy, dezorientace, občasné poletování žaludku tam, kde nemá být, ale jinak vše v pohodě. První test vyšel negativní, měsíčky se stále nedostavily, tak jsem počkala ještě pár dní a po týdnu už mi vyšel pozitivní, sice slabý ale byly tam //. Tak jsem se objednala k doktorovi, ten mi to okamžitě potvrdil, podle posledí menstruce jsem byla zhruba ve 4. tt, tak mi sdělil, že mám přijít za 14 dní.

Dneska, 14.3, jsem dostala potěšující zprávy, jsme starší, 7+0 a máme už srdíčko. Pojedeme na genetiku, to jsem v prvním těhu neměla, beru s sebou kamarádku, ať se mám s kým hned podělit, manžel tato vyšetření nijak neprožívá, přece jenom je to ženská záležitost. U porodu nebyl a ani nyní nebude :-)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
onia
Stálice 91 příspěvků 16.03.11 15:20

at hezky detatko roste a at se mu libi v brisku :kytka:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 16.03.11 15:47
onia

děkuji :kytka:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 16.03.11 19:19

Přeju klidné těhotenství a na konci zdravé miminko v náručí! :hug:

 
Melounek
Závislačka 4216 příspěvků 16.03.11 22:56

Mamčo přeju ti ať to dobře dopadne a v říjnu nebo v listopadu máte krásné zdravé miminko. :potlesk: a těším se na další deníček.

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 17.03.11 07:22

děkuji melounku a ty se k nám brzo připoj.hodně budem držet palečky :huban: :andel: :kytka:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 17.03.11 08:14

přeji ti pěkné těhulkování :-P

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama