Každý chce někam patřit

O životě

Každý by chtěl někam patřit, ale já mám poslední dobou pocit, že nikam nepatříme a že nás nikde nechtějí. Beru to všeobecně, na diskuze, na školu, na lidi a celý svět vůbec...


1 komentář


1 komentář


4 komentářů

Pro někoho je můj malík moc nemocný, pro jiného je přece zdravý. Pro dalšího nepatříme do skupiny tělesně postižených a ani do psychicky postižených. Máme přece oboje.

Vzdaluju se já nebo svět tím, že máme tendence pořád škatulkovat a být někam přiřazováni?

Malík má svuj kostičkový svět a je úžasný. Patří do něj všechno, co je kostičkové (lego, robot, dokonce i koule je z kostiček) a já mu jeho svět závidím.

Jako autista nechce nikam patřit a nemá tuhle potřebu se někam zařadit a „být se svýma“. Jako VD nerozumí slovům nebo minimálně. Jako hypotonik a částečně chodící ho netrápí, jestli chodí nebo ne. Jako mentálně opoždění je mu jedno, jestli je na úrovni batolete nebo tříleťáka. Prostě je spokojenej tak, jak je. Nějaký skupiny, škatulkování a vlastně celej svět je mu u zádele. :o) Blažená to nevinnost…

Já tuhle potřebu mám, být škatulkována, někam patřit. Ale zjišťuju, že jsem asi marťan, protože opravdu nikam nepatřím. A celá moje výchova, kterou jsem dostala, je prostě „na nic“. Všechno dělám jinak, život žiju jinak a nakonec i myslím jinak. Ono myslet za dva lidi a dopředu promýšlet každé slovo, větu, aby byla správně pochopená atd. je velmi složité.

Někdy závidím maminkám na hřišti tu pohodu, kdy vypnou a „drbaj“. Já neustále oči v pozoru, tělo napnuté. Co kdyby… Když se s někým bavím, stále myšlenkama jsem „v pozoru“, abych mohla zareagovat dřív, než se něco stane. Někomu přijdu duchem nepřítomná, ale lidi, v mé hlavě běží rovnice o milionech věcí, co se mužou stát díky špatnému slovu, pohybu atd.

Je to únavné. A unavují mě lidi a jejich nesmyslné hádky, zbytečné spekulace o tom, jak by to udělali oni nebo proč to já neudělám jinak. Nebo řeči, co se vedou, jen aby nestála řeč. Unavují mě věci, jako je chození okolo horké kaše, nenápadné pohledy a i ty nápadné. Proč lidi prostě nemůžou říct, co chtějí, aniž by stepovali jak na horkých kamenech?

Neubližuje to, ale někdy by stačilo, kdyby lidi měli prostě přímé otázky a nedělili svět podle škatulek a života, co vedou.

Nakonec jsem přišla na to, z čeho pramení ta moje únava (díky tomuhle deníčku, i když pro někoho určitě bude hloupý). Není to z lidí, z jejich pohledů nebo z jejich názorů, ale jsou to škatulky.

Lidi, neškatulkujme. Mějme krásnej kostičkovej svět, kde je jedno, kdo kam patří, kdo jak žije nebo čím je a není.

Hodnotilo 43 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
martina0310
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 24.05.14 00:18

Fandím Vám! Na těhlech dětech je prostě úžasný, jak ten svůj zájem dokonale ovládají! Jednoho chlapce máme v rodině a ten miluje mapy. Kolikrát jsem si přála, aby vedle mně seděl on a né můj manžel. :)

 
kaja00
Extra třída :D 12581 příspěvků 24.05.14 00:35

Mas to.moc hezky napsane :kytka:

 
Constance
Kecalka 353 příspěvků 19 inzerátů 24.05.14 00:59

Rozumím. Každý dítě má svůj svět, myslím, že to moje taky trochu jiný, než je běžný, ale to jsem začala zjišťovat až díky nepochopení ze strany jiných. Já jsem ráda, že můžu do toho jeho světa nahlížet, že mě bere s sebou. Škatulky? Diagnózy? Ne, pojďme na výpravu s ním a poznejme jeho svět. Nejhorší jsou přesně ty představy jiných, jak by co mělo dítě dělat, jak by se mělo chovat a co já mám dělat proto, aby se tak chovalo - toto odmítám. Moje dítě je jedinečný a já se nebudu pokoušet zbořit jeho svět jen proto, že ostatní mají představu, že je ten svět divnej… Držím palce a fandím!

 
Sanlitun  24.05.14 07:08

Moc hezky napsane. Jsi chytra a premysliva zenska  :kytka:

Příspěvek upraven 24.05.14 v 07:09

 
verca.d
Kelišová 5387 příspěvků 24.05.14 09:59

VYJÍMEČNÉ DĚTI SE RODÍ VYJÍMEČNÝM MAMINKÁM!!! a vy jste jedna z nich!!! :andel: :andel: :andel:

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 24.05.14 12:28

Moc pekny deníček :) podle me kazde dite ma svůj svět.., akorát některé v něm zůstane a některé je ovlivněno pravé tim skatulkovanim :|

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 24.05.14 13:40

Já tomu, zjevně na rozdíl od ostatních, naprosto nerozumím.

V jedné větě napíšeš, že sama máš potřebu být škatulkována, někam patřit… a mrzí Tě, že se Ti nedaří někam zapadnout… a deníček zakončíš výzvou k nám ostatním, abychom neškatulkovali a měli kostičkový svět. :nevim:

Nauč se existovat sama se sebou - stát si za svými názory, řešit svoje potřeby, svou situaci - a pak nebudeš mít potřebu zkoumat a pitvat nějaké přihlouplé škatulky. Tvůj svět bude takový, jaký si ho sama uděláš - jaké přátele si k sobě a ke své rodině připustíš, jakou činností vyplníš svůj život. To záleží jenom na Tobě samotné, na žádných škatulkách.

 
Miusche
Stálice 68 příspěvků 24.05.14 13:56
Jsi dobrá!

Poprvé reaguji na nějaký deníček - a děkuji za něj! Jsi dobrá, že jsi byla ochotna se podělit o to, co prožíváš a držím Ti palce. Škatulky jsou všude a je potřeba proti nim bojovat. A my, matky „zdravých“ dětí potřebujeme přiblížit obtíže, ale i radosti maminek a dětmi „trochu“ jinými. Ještě jednou děkuji.

 
yummymummy
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 24.05.14 14:36

Jako bych to psala já. Mám taky autistickou holčičku a jít na hřiště je pro mě obr stres. Je jí 8 let, bohužel mentálně tak 3. Houpající se houpačka - no problém, vrhne se přímo pod ní, rozsekne si pusu a to klidně 3× po sobě, nezná pud sebezáchovy. Neplatí varování a domluvy. Neustálej strach, že někam uteče apod. Nejsem v klidu ani chviličku, očima pořád monitoruju kde je a co se děje kolem. Koukám za ní. Ona nic nevnímá. Vběhla by pod auto aniž by věděla, že se ocitla na silnici. A přesně jak píšeš, každé slovo dopředu promyslet, řeknu li něco jiného, než čeká, spustí to záchvat vzteku, pláče nebo hysterie. Mám ročního kluka a je zdráv a musím říct, že o něj nemám tolik strachu jako o ní. Je úžasné vidět malé miminko, které je opatrnější než jeho ségra, ale zároveň velmi frustrující.
Jinak četla jsem i deníček pomoc pro Ondráška a jsem strašně naštvaná na náš stát. Moje dítě má kombinované postižení diagnoza autismus, adhd, epilepsie a nově celiakii. A příspěvkek na péči máme pouze první stupěň, to je 3000Kč a 2000Kč jako samoživitelka. Jet s ní v autobuse rovná se horor. Ve vlaku nás chlap okřikoval, ať si holčičku uklidním. Řekla mu že je autista, nevěděl co to je. V lidech není povědomí. Taky bych byla raději, kdybych netušila oč jde. Bohužel to potkalo zrovna mě. Nerada někde používám výraz, že moje dítě je postižené, ale lidi nechápou a na tohle slyší. Ale i tak jsme v jedné velké škatulce. Nemá to nalepené na čele. Vypadá zdravě. Bohužel není. Ale ani erudovaní posudkoví lékaři nevidí její kombinované postižení jako problém. Takže průkaz ZTP nebo auto nebo vyšší příspěvek na péči neexistuje ani přes několikeré odvolávání. Přijde mi šílené, že se tyto případy posuzují takovým způsobem, že někomu přiklepnou první stupěň závislosti a někomu 3 aniž by ho viděli a děti můžou mít komplet stejnou diagnozu. PROČ??!!! Není to výmysl, dítě i jeho rodina to mají těžké už tak, než aby se domáhali svých práv na lékařích, kteří posuzují podle toho jak se zrovna vyspali. Proč není rovnocenný systém na takhle vážnou záležitost jako je postižené dítě? Proč někomu dali příspěvek na auto před 2 lety automaticky a teď nedostane nikdo kdo má obě nohy a ruce? Proč vitamíny, které doporučí neurolog na podporu činnosti moku stojí tísíc korun a pojišťovna je neproplatí byť máme závažnou diagnozu? Je toho hodně a je to opravdu šílené. A školy - kaitola sama o sobě a nebylo by to pěkné čtení. Je to namáhavé. Miluju ji, nejvíc na světě, jak každá máma dokáže svoje dítě milovat. Ale nemůžu za to, že je jaká je a setkávat se s neochotou na místech, které takovým dětem pomáhat mají je jednoduše bezmoc. Autismus je ještě stále vnímám jako nějaká moderní diagnoza nevychovaných dětí. Těm lidem bych takovýho autistu na pár dní dala domů, ať pak soudí. Bohužel i tak nějteří dokážou tvrdit, že jsou „pouze“ nevychovaní. Vím, že rozumnej člověk tohle z pusy nevypustí, ale kde teda ti rozumní lidi jsou? Kolem nás moc ne :( ale děkuju své rodině a svým věrným přátelům, kteří nás berou a mají rádi a podporujou, je jich hrstka, ale bez nich by to bylo mnohem mnohem těžší. Zakladatelko drž se a na škatulky se holt nezbývá než vykašlat a za své dítě bojovat, my jsme totiž jediní koho mají a naše škatulka je holt speciální a to maminka pro naše speciální dítě :srdce:

Příspěvek upraven 24.05.14 v 14:42

 
sopky
Kecalka 236 příspěvků 24.05.14 17:55

@BohunkaP
Bohunko, normalne mam tvoje komentare rada, ackoliv byvaji „ostrejsi“, tak jsou trefne…ale v tomto pripade drsnejsim komentarem nikomu nepomuzes, naopak muzes ublizit cloveku, ktery si nic takoveho nezaslouzi. Pokud nemas dite s poruchou nebo postizenim, nebo s takovymi lidmi/detmi nepracujes, tak si neumis predstavit, co takovy rodic proziva. Jejich zivot je narocny po vsech strankach a autorka denicku si zaslouzi obdiv, respekt, toleranci a uctu od ostatnich. Neznalost a nezkusenost neomlouva…
Autistickych poruch a ruznych dalsich poruch uceni bude pribyvat, bohuzel. Myslim si, ze s tim poroste povedomi a snad i trochu tolerance. V USA je diagnostikovan 1 chlapecek s autistickou poruchou vuci 65 zdravym detem a kazdy rok deti s diagnozou pribyva. Meni se kvuli tomu legislativa, skolni system a zdravotni system. Doufejme, ze se zmeny v tomto smeru prosadi i v CR.
Autorce denicku moc drzim palce a obdivuju odvahu se o svuj svet podelit s ostanimi!

Příspěvek upraven 24.05.14 v 17:56

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 24.05.14 18:41

@BohunkaP mě naši vychovali jako ostatní ve škatulkách…a tak díky téíto výchově stále ty škatulky " vyheldávám" a snažím se zařadit. nemůžu prostě ze dne na den vypustit x let vychovy a x let život ve škatulkách. Muj syn tyhle škatulky nemá a chvílema mu opravdu závidím. Já sama se sebou jsem srovnaná ( aspon doufám),ale ostatní lidé prostě škatulky jedou a tím nám přibývají problémy, už k tak " nenormálnímu" životu. Proto ta prosba na konci. jinak i sami rdičové postiženátek se škatulkují an třeba na FB nejsem vítána v moha skupinách protože máme přece autismus, nebo jinde nejsem " vítána" protože máme k autismu další postižení…Byla to jen prostá úvaha a hodně lidí ani neví jak se k nám rodičům, ale i dětem chovat. Našlapují jak na horkých kamenech, jak kdyby jsme se měli změnit na příšery nebo popel jen na nás promluví :lol: tahle úvaha byla prostě psaná v určitém mentálním stavu, kdy jsem zjistila, že škatulky tvrdě vládnou světem a ano záviděla kostičkový svět mému synovi, který nic z toho neřeší a přesto je štastnější než miliony zaškatulkovaných zdravých lidí :srdce: nevadí mi tvuj kometář, protože jak si sama napsala neporozuměla jsi…a to je práve to…pro některé je „náš kostičkový svět“ nepochopitelný a pro jiné ten škatulkový. Kdyby to šlo bez škatulek bylo by to moc prýma. Jenže nejde i když já škatulky vypustím, jiný mě do nich neustále cpou(školství, posudkový a vlastně i lidé at obyčejní se zdravými děti- tam je škatulka „opatrně našlapovat aby se nerozpadla…nebo i ti co mají postižeňátka, sem nepatříš máte i jiné problémy a nemoci a sem patří jen ty " na vozíku“ nebo " autíci")Třeba jsem ti to ted malinko osvětlila víc :kytka: a jestli stále nerozumíš, nebude to tebou ale světem všeobecně, protože svět se nezboří a škatulky jen tak nezmiznou :pankac:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 24.05.14 19:02

@sopky, já jsem ale reagovala jen na evidentní protimluv v deníčku - nemám rozhodně v úmyslu posuzovat život s autistickým dítětem, ani jsem se o to přece nijak nepokoušela ;)

@sidhe, v tom máš pravdu - bez škatulek to na světě nejde, nepůjde a jít nemůže. Co svět světem stojí, v každé generaci, v každé kultuře, v každém národu… vždycky to tak bylo a nemůže být jinak. Neumím si představit, jak složité to musí být pro rodiče dítěte s postižením.

 
honzátko.x
Závislačka 3390 příspěvků 24.05.14 19:03

Autistické děti jsou úžasné, mají svůj krásný svět. Tvůj syn je velmi krásný chlapec.Ten kdo o tom trochu čte a nebo malinko někdy slyšel, ví, že tyhle děti něčím úžasným vynikají..jsou krásné. :srdce:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 24.05.14 20:46

Mně se deníček nelíbí. Chápu tě, že je to těžké mít postižené dítě a obnáší to i spoustu obcházení úřadů a jak píšeš škatulkování. Proč se tím vzrušovat? Prostě to potřebují pro stanovení diagnózy, vyúčtování úkonů pojišťovnám, vyměření příspěvků na péči… Nejjednodušší je se nad to povznést. Pro tebe je to tvůj milovaný syn, pro některé rodné číslo s diagnózou.
Druhá věc je tvůj pocit, že nikam nepatříš, že se nedokážeš bavit tak, jako ostatní… s tím bych něco dělala, to vypadá jako nějaký psychologický problém, že nejsi v pohodě. Kdybys v pohodě byla, buď bys s nějakou skupinou kecala, nebo by ti jejich kecy byly srdečně jedno.
:kytka: Chtělo by to najít klid pro duši, prospěl by tobě i tvým dětem. Hodně štěstí. Zasloužíte si ho. :hug:

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 24.05.14 20:51

@yummymummy @sidhe holky moc vám fandím a držím palce :srdce:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 24.05.14 20:53

@BohunkaP a co se jednou vykašlat na hledání protiřeči v deníčcích…Vaše komentáře jsem se naučila brát a některé v sobě mají hodně pravdy, ale tohe jste si mohla odpustit..příjde mi že jdete pořád proti někomu a něčemu, za každou cenu najdete ńa všem něco…Tahání slovíček a chytání se jich, nemám ráda ;)

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 24.05.14 20:55

Jinak deníček je krásný..:) lidi škatulkují, protože to mají tak od přírody vrozené..Neumim si představit jaké to je mít takovéhle dětátko a obdivuji každou mámu, která se tomu postaví čelem a je třeba schopná napsat i něco tak krásného jak vy.. :potlesk: tleskám a mějte krásný život :hug:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 24.05.14 20:59

@Tiger-lily Myslím že jste deníček špatně pochopila :palec:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 24.05.14 21:02

@misicka38 Mohu tedy požádat o správný výklad?

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 24.05.14 21:20

Máš krásného křištálka :) tyto děti jsou velcí učitelé, nejdřív rodiču a pak i systemu v kterém žijeme. Jsi užasná a silná žena. Mám doma taky „jiné“ dítě, ale postupem času zjištuji, že on není jiný, nemocný či nějak porouchaný, on ne, my ostatní a celá společnost ano.

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 24.05.14 21:25

@Tiger-lily já se dokážu bavit, nejsem ničím omezená, krom lidí co škatulkují… a o tom to je…nevadí mi uřady a to, že syna berou jen jako rodné číslo s diagnozou. Vadí mi, že např. pro jednu školu jsme málo postižený pro druhou moc a tak nás neveme ani jedna a syna čeká stacionář :kytka:…vadí mi, že i když o životě s „autistou“ a nebo " vozíčkářem" vím hodně(syn je prostě kombinovaný) ostatní nemají zájem o mé zkušenosti a to jen proto, že nejsme ani „vozíčkový“ a ani „autisti“ a moje postřehy prostě nemají takovou " váhu".Opět nějaké škatulky, ale ne u mě…prostě u jiných…ve svý podstatě vlastně „nesmím mít názor“ protože jsme mezi…i proto je jako první věta v deníčku:Každý by chtěl někam patřit, ale já mám poslední dobou pocit, že nikam nepatříme a že nás nikde nechtějí.
Lidé kolem nás se prostě necítí..protože jsme mezi…a tím vznikají hluchá místa, která i když mám snahu je zaplnit, prostě nejdou. :nevim: Sem vcleku otevřený človek a nebavím se jen „o plenkách“,ale např. rodičové zdravých dětiček předpokládají, že se cítím špatně v jejich společnosti( nechápu proč já děti neporovnávám mám kluka kterej je jakej je a necítím se nijak zle, že jich toho umí víc a nemaj plenky v 7 letech atd.)a zase jsme u škatulek a představ jiných jak se mám chovat, jak mám žít a jak…no prostě jinak než žiju chovám se a v co veřím :mrgreen: a protože se jim to nehodí, raději se nás straní( nebo, že by to dělali proto, že se bojí aby se jejich děti nenakazili? :jazyk: )Beru život s humorem, ale někdy mám pocit, že ani to nesmím, nehodí se to do škatulky má nemocné dítě a směje se…snad chápeš jak to myslím…deníček je prostě jen úvaha, ber to tak :kytka: netřeba chápat, stačí se jen občas malinko zamyslet, když někoho jako jsme my…já moje holky a malík…potkáte…
a prostě tyhle škatulky odbourat, pak by se nám třeba i líp " žilo",bez těch představ ostatních jak bychom vlastně žít měli a jak by jsme se měli chovat a jak by nás " ti druzý„(ano moje škatulka ted) zaškatulkovali. Je to prostě jen povzdech a pocit, že nikam nepatříme…ano jsme jiný, ale stále jsme lidi a stále máme stejnou červenou krev jako jiný a i stejné potřeby(jídlo, zábavu atd.) :srdce: jen máme trochu jiné "úspěchy“ a ty se prostě tem škaulkovátorům nevlezou do škatulek asi…

Příspěvek upraven 24.05.14 v 21:28

 
yummymummy
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 24.05.14 21:35

@Melody 4 naprostej souhlas, taky to tak vnímám a čím dál víc :kytka:

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 24.05.14 21:48

@yummymummy jsem ráda, že to vnímáš podobně. :hug:

Chtěla bych vám doporučit toto video http://m.youtube.com/watch?…. Video s Duškem a Michalem (taky autista), který dokonce chodí na emimino.

Příspěvek upraven 24.05.14 v 21:49

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 25.05.14 00:49

@Melody 4 Přesně jak jsi napsala - on není jiný, nemocný či nějak porouchaný, on ne, my ostatní a celá společnost ano.
Moc krásně řečeno a plně souhlasím. Tuto větu bych nakopírovala tady k polovině diskusím :*

Příspěvek upraven 25.05.14 v 00:50

 
yummymummy
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 25.05.14 07:13

@Melody 4 znam to, Dusek je bozi, naramne inteligentni a vtipny pan. V cervnu bude beneficni nedele tady u nas ve Lhote, bude tam Dusek i Roskanuk. Bude povidat o dohodach. Uvazuju nad ucasti, ale cert vi, zda by to malou princeznicku zaujalo. Taby nejradsi sprtala nekde v hline a tvorila ty svoje obrazce a skulptury z kaminku a listecku a vetvicek :D

 
yummymummy
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 25.05.14 07:13

@Melody 4 znam to, Dusek je bozi, naramne inteligentni a vtipny pan. V cervnu bude beneficni nedele tady u nas ve Lhote, bude tam Dusek i Roskanuk. Bude povidat o dohodach. Uvazuju nad ucasti, ale cert vi, zda by to malou princeznicku zaujalo. Taby nejradsi sprtala nekde v hline a tvorila ty svoje obrazce a skulptury z kaminku a listecku a vetvicek :D

 
daniccaa
Kecalka 180 příspěvků 25.05.14 07:28

:hug:

 
honzátko.x
Závislačka 3390 příspěvků 25.05.14 08:06

@Tiger-lily Trochu máš pravdu, i když je to podle mě dost tvrdě napsané. Věta pod tebeu vyjadřuje až tvoje nezdravé seběvědomí, mě se zase nelíbí to, ale tvá věc! Když si něčím takovým neprojdeš, těžko se můžeš vcítit, plno matek s takto postiženými dětmi a nebo jinak, končí na antidepresivách, někdy ani muž nepochopí a opouští rodinu. Takže těžko posuzovat a mělo by se spíše podporovat…

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 25.05.14 08:13

Autorko moc ti drzim palecky, musi to byt opravdu boj, akord jestli na to jsi sama. Nicmene jakto ze te nechteji do skupin na facebooku a tak, tam jsou snad rodice aby si na vzajem podporovali, no to je hrozny ale. :roll:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 25.05.14 15:00

@sidhe :nevim: Tak mi přijde, jestli se tedy nesetkáváš s „nesprávnými“ lidmi nebo jejich myšlení a vnímání nepředjímáš. Pro mne nebo pro mé blízké okolí rozhodně není problém, že je některé dítě jiné, má zdravotní problém nebo nemá. V tom případě přeju najít si takové okolí, které tohle neřeší a tím škatulkovým zbytkem se prostě nezabývat. :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 25.05.14 15:04

@honzátko.x Čím projde, prosím? Někdo škatulkuje a někdo jak vidět předjímá. :think: Jo a sebevědomí - toho je třeba, ušlápnutí v životě nevyhrávají, to je holý fakt, nemá nic společného s nezdravým sebevědomím ani arogancí. ;) Podporovat ano, ale nemyslím, že tou nejlepší podporou je vždy být všeobjímající a všesmajlíkový.

 
Anonymní  25.05.14 17:56

Nechci tady vypisovat synova omezeni či diagnózy. jen ti chci napsat ze te opravdu chápu. ale pokus se sebrat a neresit vše tak jak resim Šest let s postižen dítětem a depresemi z Lidi a nemoci me dohnalo k roztroušené skleroze.az ted jsem si uvedila ze mi všichni mohou vlezt vis kam. drzte se.

 
honzátko.x
Závislačka 3390 příspěvků 25.05.14 21:21

@Tiger-lily snad vidíš, že nesmajlíkuji..Taky všeho s mírou, dobře psané, jako s tím sebevědomím! Když si zde vyleje mamka autistického dítěte srdce..není ten deníček vůbec nehezký..A jinak té mamině chci napsat, že bude lépe..se synem objeví jinou krásu světa, jen se mu přibliž a nahlédni do něj. Vím o čem mluvím..mám sama 5 dětí. Každé je jiné a jeden autIstické rysy…mě osobně to přijde krásné, i když někdy náročné.

 
Denico
Povídálka 33 příspěvků 28.05.14 21:51

Krásný deníček, mám autistu, taky nezapadá a taky chtějí škatulkovat, i tu únavu a strachy znám. Přeji hoooodně pevné nervy.

 
umea
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 28.08.15 08:27

Je to strasne @yummymummy a osobne mi vadi, ze se invalidni duchod pise lidem s diagnozami, se kterymi mohou pohodlne pracovat, kdyby chteli, a pak nejsou penize pro lidi, co se staraji o postizene deti a penize a auto by fakt potrebovali.

Hrozne mi ten nas system vadi, pak jsou tu „strasne trpici“ uzivatelky s ID na „deprese“, co akorat sedi cely den u internetu a vygeneruji tu 30 000 prispevku (nebudu adresna) a doslova maji h…o co na praci krome sebelitosti, ale maminky s autistickymi detmi nemaji skoro nikde zastani ani podporu, protoze revizakum je pres 70 a o autismu slyseli naposled, kdyz se divali na Rainmana.

Je to hrozne nefer, protoze pro stat je mnohem levnejsi, kdyz je dite s rodici, nez v ustavu, ale zaroven rodicum hazi klacky pod nohy, pokud dite neni opravdu s prominutim - a to slovo nenavidim - „lezak“.

Ale ID ma nebo chce kdejaky flink. Nerikam, ze si nikdo ID nezaslouzi, ale v tom byl byla mnohem tvrdsi, nez v prispevcich na peci o osobu blizkou, kdezto stat da ID kdekomu, kdo navic casto bokem melouchari, ale na prispevky na peci udelal idiotske tabulky. Priserny system, a kdybych mela politickou moc, tak to je to prvni, co zmenim. Bohuzel nemam.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama