Kde je nebližší babybox?

Rodičovství

Když se narodila naše dcera, zažila jsem ten mnohými popisovaný příval mateřské lásky a ihned jsem věděla, že pro svoje dítě bych byla ochotna udělat všechno na světě. Někdy ovšem, jediné co chci udělat, je zabouchnout dveře a nemít dítě.

Domča byla už od návratu z porodnice neplakající miminko. Když měla hlad, jen tak trochu kníkla. Když byla unavená, v klidu usnula. Když měla plnou plínu, byla zticha jako pěna a lebedila si v ho… Zkrátka nebylo nic, co by ji vyvedlo z míry. Dny plynuly a Domča se na nás poprvé usmála. Tedy prvně na dědu, který na ni dělal opičky. Od toho okamžiku z ní byla pohodářka ještě větší. Usmívala se pořád, na všechny i a na všechno. Dokonce i když jsme byly na nastřelení naušniček, já byla hrůzou bledá a Domča házela úsměvy. Každému jsem se chlubila, jak mám hodné miminko a každý, kdo s námi strávil nějakou tu chvilku, dal mi za pravdu.

Ovšem když bylo Domče asi půl roku, začal se v ní budit vzteklounek. Není divu, když se to jak v mé rodině, tak v přítelově dědí po mnoho generací. Teď nám nezbývá než doufat, že tenhle gen nezmutuje a naše drahá Domča nás jednoho dne neumlátí lopatou jen proto, že nedostane k Vánocům ZhuZhu křečka.

No, na dobu něžného kníkání při hladu vzpomínám s láskou. Dneska se před ní člověk pomalu ani nenají. Sotva něco přiblížím k puse, Domča praští hračkou a vyvádí jak loudivý pes. A jak takovému téměř osmiměsíčnímu vzteklounovi vysvětlíte, že hranolky opravdu nejsou pro miminka, ač tak krásně voní a že to, co jí dávám po lžičkách je úplně to samé jablíčko, které zrovna chroupe táta? Někdy si přeju být chobotnice. To když už moje ušní bubínky nemůžou vydržet ten jekot a když mám pocit, že to urputné škrábání prstíčkama o zem za chvíli odnese koberec, později i beton. Proč chobotnice? Ono když si vezmete na klín dítě, před kterým musíte ubránit svůj talíř, špagety, které se vám snaží vytáhnout z pusy ještě než ji stačíte zavřít, dále svoje oči, náušnice i těch pár vlasů, které mi ještě nestihla vyškubat, pak taky musíte pevně držet zmítající se dítko, které chce skočit šipku pod stůl, kde uvidělo drobeček (ovšem při položení na zem si, drápaje vaše bosé nohy, uvědomuje, že na klíně by to přece jen bylo lepší)… Prostě alespoň jeden pár rukou navíc by se hodil. Ale tatínek má taky ruce. Ano, ale ten se snaží co nejrychleji zhltnout večeři (a nezadusit se přitom), aby od utrápené matky dítě s ďábelským pohledem převzal.

Nastává situace, kdy se chystám umýt nádobí. Představa, že nechám Domču v pokoji (ač je to do kuchyně pár kroků a dítko na mě vidí) je nemyslitelná. Už mě opustila i touha po bezpečnostních dvířkách. K těm by totiž musel výrobce dodávat i špunty do uší a flašku rumu. Dítě se tedy, pochopitelně za uširvoucího jekotu doplácá za mnou. Dám jí na zem plecháček, plastovou obracečku na palačinky, nebo krabičku od čaje. Míra zábavnosti zmiňovaných předmětů však klesá přímo úměrně rostoucímu počtu kapek vody na podlaze, kterým se, jak je známo, při mytí nádobí jen těžko ubráníme. Plecháček letí do kouta a dítko už se plácatí pod mýma nohama a nezřídkakdy ječí, že chce vidět, koho že v tom dřezu topím. V zájmu zachování porcelánového servisu a nezlomených nohou odstrkuji Domču o metr dál. Někdy se nepodaří a už mi zase visí na noze. Jindy se taktéž nepodaří a dítěti se rozzáří oči při pohledu na odpadkový koš. A teď co je lepší, že?

Jedna z dalších vypjatých situací přichází, když si chci odskočit tam, kam i císařpán chodí sám. Císařpán možná, ovšem já už pomalu ani nevím, jaký je to pocit se v klidu vy… Když dveře od obýváku nezavřu, dítě se přes chodbu s řevem připlazí a dělá mi čestnou stráž. Když ji v pokoji zavřu, obvykle pak nemohu otevřít, neb dítko nasáčkované za dveřma by přišlo o hlavičku nebo alespoň o prsty. Ovšem nejvíce nervy drásající je, když chytne Domča tu svou užasnou náladu, kdy vříská i když sedím vedle ní na zemi. Vezmu do náruče, řve a zmítá se, že mám pocit, že jedné z nás popraskají kosti. Dám ji na zem, v mžiku se drápe nahoru. To už obvykle brečíme obě. Domča záchvat vzteku, protože neví co vlastně chce a já záchvat zoufalství, při kterém spustím, že mě jednou stejně zničí a že z toho okna vážně vyskočím.

V takových chvílích mám opravdu chuť „mrsknout“ dítě do postýlky a pořádně utěsnit všechny škvíry ve dveřích, abych nic neslyšela. Mám chuť prásknout dveřma, vyběhnout před barák a tam na celé sídliště, lidi nelidi, zařvat „PROOOČ?!“ Mám chuť vedle v hospodě vypít na ex veškeré zásoby tvrdého. Mám chuť být zase náctiletá puboška a řešit tu tragédii, že mě Honza z béčka nechce. Mám chuť nasednout do auta a odvézt Domču do porodnice, ať mi ji narvou zpátky do břicha a nebo ještě lépe tátovi zpět do kulí. Mám chuť sbalit dvoje dupačky, pár plínek a krabici Sunaru a kočárek s dítětem zaparkovat na náměstí. Zkrátka nemít dítě! Po takovém (klidně hodinovém) záchvatu nás obou se vrací domů tatínek. Domča se usmívá, on se usmívá… Já se začínám usmívat, i když zpočátku tak trochu nuceně. Vím, že když Domča začne dělat scénu u jídla, můžu zahodit flašku s kaší a jít se uklidnit vedle. (Tímto vzdávám svůj obdiv matkám samoživitelkám, kterým se večer domů nevrátí nikdo, kdo by jim z beder sejmul tu tíhu v podobě vzteklého miminka.)

I když mám někdy opravdu pocit, že vyletím z kůže a ptám se sama sebe, kde je nejblížší babybox, nikdy bych svou milovanou dcerku za nic na světě nevyměnila. Když ráno s úsměvem povykuje „mama mama“, když mě vidí ve dveřích, když mi dělá „malá“ a drápe mě přitom do očí, když natahuje ručičky po jogurtu, který jí nesu, když mi položí hlavu na prsa a usne mi v náručí, když se řehtá při společném dovádění a nebo když ji večer položím do postýlky a vím, že mě nechá celou noc klidně spát… právě v těchto chvílích vím, že je to ta nejúžasnější holčička pod sluncem a že ji miluji a milovat budu, ať se stane cokoliv :srdce:

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 01.12.11 01:00

Zdravím a děkuji za deníček,tak moc děkuji že si to ani neumíš představit…Mám doma to samé v bleděmodrém!!!! Jen s tím rozdílem že my jsme uřvaní už od narození moje Kačka má 15 měsíců a celou dobu řve a řve vzteká se a domáhá se pozornosti,už v porodnici jsem slyšela a poznala ji když s ní šla sestřička po chodbě a nosila my ji po císaři na kojení,vím jaké to je a jak nervy pracují mám je po celém dni napjaté jak špagáty!!!kam se hnu tam je i Kačenka a jak píšeš že obdivuješ matky samoživitelky jsem jednou z nich takže děkuji za obdiv :) nemám komu ji dát na pohlídání jelikož komu jsem jí dala už jí hlídat nechce :lol: :lol: :lol: někdy mám pocit že už se to nedá vydržet každopádně tak jak píšeš i ty NIKOMU A NIKDY BYCH JÍ NEDALA A BRÁNIT JÍ VŽDY BUDU PŘED CELÝM SVĚTEM JE TO MOJE HOLČIČKA jak já o ní říkám příšerka která mně umí tááák vytočit jak nikdo jiný jsou to hlouposti a malichernosti ale toho křiku a vztekání je tolik že se to nedá vydržet!!!Taky jsem jí vyhrožovala že jí narvu zpět do břicha a že půjde do baby boxu :oops: :oops: nikdy bych to neudělala miluju ji ale někdy je to fakt hrůza..:) takové scény v mhd nebo v obchodě co mi dělá už se bojím s ní někam chodit…Děkuji za tvůj deníček a obdivui tě tak jako obdivuji sebe že vydržím to co vydržím hold ženská vydrží všechno :) držte se a přeji vám at se to brzy upraví a at vaše holčička nekřičí a nevzteká se ale jen a jen se usmívá :) :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: deníček mně fakt potěšil!!

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 01.12.11 01:11

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dík, já už chtěla jít spát ale místo toho se tu držím za břicho a halekám smíchy na celej barák :lol: :lol: :lol: Opět jsi mě dostala! Jdu si to přečíst ještě jednou.

O to vtipnější a zároveň pravdivější to pro mě je, když máme skoro na chlup stejné dcerky. Dřív bejvala flegmouš. Poslední dobou je to pěkenj závislák a i když jsem si nedávno u jedné diskuse klepala na čelo, proč s sebou matka bere na záchod svou ratolest, dnes mi i má ratolest s radostí asistovala. :lol: Si ke mně prostě přilezla potvora jedna. :roll: :mrgreen:

Jinak já nebrečím a nepropadám v zoufalství. Už ne. Dost jsem zpřísněla a zvyšuju hlas, když dělá naschvály a zkouší co vydržím, regulérně dostává přes ruce(když hrabe na co nemá, po tisícím stošedesátým upozornění že se to NEDĚLÁ) a předevčírem poprvé dostala na prdel…ale jak! :oops: :mrgreen: A byl klid :mrgreen: Čímž samozřejmě k tomuto postupu nenavádím, jen že u nás už to přesahuje hranice. jo a jíme na etapy. Manža do sebe jídlo nahází, vezme malou, najím se já a on si pak jde ještě dvakrát přidat :mrgreen: Jinak to u nás nejde. by nás sežrala. :lol:

Těším se na další deníčeeek!!! :dance: :dance: :dance: :*

 
barvik
Závislačka 3483 příspěvků 01.12.11 06:27

Tak si mě pěkně po ránu pobavila i vyděsila zároveň. Deníček je moc pěkně napsaný, živě si to představuji :) Vydešená jsem proto, že i já mám doma momentálně 3 měsíce a půl měsíce starou holčičku. Od ukončení šestinedělí je to andílek, co se na každého usmívá, také když chce jídlo jen kníkne, dokáže si hrát sama, ale jestli mě čeká tohle, tak to nepřežiju. Já samoživitelka nejsem, ale od rána do večera jsem sama a manža přichází když dcerka spí a rodinu tu nemám. Vidím na ní, že bude vzteklounka už teď, ale to, co prožíváš mě opravdu děsí. Držím palce, aby se malá uklidnila co nejdříve :hug:

 
ajva
Kecalka 325 příspěvků 01.12.11 07:18

" Mám chuť nasednout do auta a odvézt Domču do porodnice, ať mi ji narvou zpátky do břicha a nebo ještě lépe tátovi zpět do kulí. " :idea: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 
Ivča1982
Kecalka 492 příspěvků 01.12.11 07:54

Krásně a vtipně napsaný deníček. Bohužel podstata je opravdu trochu k vyděsení se. Jsme v 36 tt a čekáme holčičku. Už takhle nejsem klidná povaha a často mě vytočí i náš pejsek, který se někdy urputným způsobem domáhá pozornosti.

Představa řvoucí malé, kňučícího pesena v kombinaci s každodenními povinnostmi o ně oba, úklid baráčku a v neposlední řadě i o sebe samu, je pro mě už teď smrtelná kombinace :mrgreen:

 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 01.12.11 08:40

Taky jsem se zasmála, uf, já teď mám 7 měsíční holčičku a zatím v pohodě.
Ještě jsem se musela usmát při představě, až si za 10 let budete spolu číst tenhle deníček, tak se tomu obě budete smát:-)

 
rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 01.12.11 09:01

Ahoj, to bylo velmi trefně a vtipně napsané :lol: , dobře jsem se pobavila, děkuji. Mám 15 měsíčního syna a díky bohu je hodný i když i on má své chvilky

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 01.12.11 09:11

Četla jsem tvůj deníček s velkým zaujetím.A hodně jsem se i nasmála.Ale on mně humor přejde.Až se vydrápe na svět to moje dítko.A to budu mít 3 dítko.A na vše sam.babičky,ani tetičky .Tatínek neustále na cestách.Šance odpočinout bude asi nulová.No a v tu chvíli si vzpomenu na tento deníček jak jsem se smála.Máš to opravdu krásně napsané.Vím co je to mít řvoucí dítě ,ale tak nějak po těch 6 letech jsme jaksi pozapomněla :think: Ale neboj.Ráda na tyto okamžiky budeš vzpomínat stejně jak já při pohledu na svého pubertálního syna a svou zítra 6 letou dcerku. :kytka:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 01.12.11 09:21

Tos mi ale zvedla náladu :mrgreen: Krásně napsané. Dostat dítko zpět tátovi do gulí :lol: Moc pěkně napsané. A jsem ráda že v tom nejsem sama, když mám někdy pocit, že to bříško bylo tak krásný a život byl pohodovej :mrgreen: Ale taky ho nedám. Táák by se mi stýskalo i po těch lotrovinách a vztekání

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 01.12.11 09:26

Skvělý, moc hezky a vtipně napsané :pankac: „nacpat tatovi zpět do kulí…“ no tak to je fakt hláška :mrgreen: To si musim pamatovat.
Jinak přeji pevné nervy.
MirušeProdigy: Nová fotka, viď? Moc vám to tam s malou sluší :mavam:

 
radúna
Extra třída :D 11304 příspěvků 01.12.11 09:29

Perfektní deníček, :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: . Moc krásně píšeš.
:palec:

 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 01.12.11 09:55

Skvěle jsem se pobavila po ránu. Naše Eli byla to samé v 8 měsících, dokonce mi jednou při vzteklém záchvatu sthla i kůži z ruky. Dnes má skoro 2,5 roku a je drzá jak čert. :lol: V neděli mi napráskla vařechou a myslela jsem, že mi ujedou nervy, ale k mému překvapení jsem jí v klidu zavřela v pokoji a šla to vydýchat do koupelny. :lol: Taky jí MIluju nejvíc na světě, ale občas je to na Opavu. :mavam:

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 01.12.11 10:39

:pankac: :mrgreen: uzasny :lol: teda ten denicek, to co zazivas nic moc.
mam 10m mimco, sice neni az takovy rvoun, ale situace, ktere popisujes v kuchyni, pri jidle, duverne znam. ano, odpadkovy kos vede, dobra je taky trouba, dela peknej kraval, kdyz v ni mlati plechem.
trochu te potesim. tve mimco te alespon necha celou noc vyspat. ten muj ne :cert: dnes v noci chtel jist pouze 5× :zed:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 01.12.11 11:19

Moc moc krásně a pravdivě napsané.
U nás je to podobné jen s tím,že je starší,vytrva­lejší,vzteklej­ší.
Drž se holka :hug: :hug:

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 01.12.11 11:38

Pekne napsany denicek,az pujdes na zachod klidne dej dite do postylky a na zachode si zacpy usi.
Nesmis se s ni tak nazat jinac s tebe bude uzlik nervu.To ja jak mi holka dostane zachvat nervu a ja uz nevim co bych delala tak ji reknu (vis co ja jdu zapnout pracku a ty si treba triskej hlavou o zem jestli ti to pomuze)Nevim jak ji ale me to teda pomaha zapnu pracku valim nahoru za ni.A kdyz byla mala ted jsou ji dva roky tak jsem ji dala do postylky kdyz uz jsem si rvala vlasy a sla si uvarit kavu a zapalit cigarko k tomu.Deset minut mi stacilo na uklidneni a pak jsem byla zase statecna a klidna maminka.A ze rvala?to rvala no a co dnes jsou ji dva roky a rve doted.Ja ji zas denne prodavam cikanum na gulas a tesim se az se vda :) Jinak ji berusku moooc miluju a jsem velmi stastna ze ji mam.Hodne trpelivosti preju :kytka:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 01.12.11 11:38

Neucil ji to vsechno nahodou nas Bolek? Jako by mu z oka vypadla! :mrgreen:

 
renč  01.12.11 11:53

Verčo, vtipný a to koukám, že čekáte přírůstek a po roce, to jsi teda borec. Mám taky Dominiku, skoro 9-měsíční, úplně se mi vybavilo naše kočárkování první 3 měsíce, řvala v kočáru jako tur, jednou už jsem volala zoufale manželoj, že ji nechám stát na náměstí a jdu domů :P , když nebyl doma, byl to děs, nemohla jsem si dojít ani na nákup. Teˇd je to taky dračice, rve nám vlasy a děsně ji to baví…

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 01.12.11 12:25

To je super deníček :D :potlesk: :palec: .

a to se říká jedno dítě = žádné dítě :lol: . Počkej, až jich budeš mít víc a budou řvát najednou a každej se dožadovat něčeho jinýho :roll: .

 
Corinaa  01.12.11 12:48

Páni Verčo! Jednoznačně nelepší deníček, co jsem tu kdy četla! „Mám chuť nasednout do auta a odvézt Domču do porodnice, ať mi ji narvou zpátky do břicha a nebo ještě lépe tátovi zpět do kulí.“ Naprosto dokonale jsi touhle větou vystihla moje pocity před necelými pěti lety, s mojí prvorozenou. Terezka byla vzteklina po mamince, já zase po té svojí a naše babička to prý také uměla rozbalit se vší parádou. Dvě vztekliny v 1+1, z toho jedna v šestinedělí, to je třaskavá kombinace - první měsíce po porodu jsem přestala odsuzovat matky, co občas dítěti (ne miminku!!!) jednu plácnou přes zadek (to jsem si plánovala výchovu bez křiku a pohlavků - bože, to jsem fakt nezvládla :oops: ), protože to bylo k nevydržení … Mně pomohla kamarádka, která měla bohužel hodně vážně nemocné miminko, holčička při čekání na transplantaci málem zemřela, a ta mi jednou řekla, že jí trhá srdce, když vidí a především slyší, jak některé maminky jednají se svými dětmi, protože mají být každou minutu šťastné za to, že mají zdravé, byť ukrutně vzteklé děcko :oops: Vím, že je vám na houby poslouchat, že se to zlepší, ale ono to opravdu bude v pohodě, vzteklé děti jsou většinou dost chytré a prostě je nudí jen ležet/sedět a pozorovat cvrkot. Znám i chytré a HODNÉ děti, ale to musí být nějaká protekce z porodnice, či co. Tak vydržet a stále to brát s humorem!!! Ať Dominika roste nejen do krásy, ale i do klidu :mavam:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 01.12.11 13:53

moc krasna denicek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 01.12.11 13:54

ahoj necetla jsem ostatni prispevky, ale u nas bylo kolem 7-8 mesice to same. nikoho jineho nechtela jen me, jinak rvala a porad sem ji tahala vsude za sebou. v tomto veku se deti boji o maminku ze je opusti jenuje se to separacni uzkost a bohuzel ji nekdo ma hodne. jako nase mala byl to des ale prekonali jse to a ted nechce zas od tatinka :) vydz ono se to zlomi..najdi si na netu co to znaena ta separacni uzkost a uvidis, ona z toho vyroste :hug:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 01.12.11 13:59

Moc zdravím a držím palce, ať to zvládnete. Náš Adam se umí taky bezvadně vztekat a když ot na něj přijde, tak bych ho z fleku prodala i klidně dala a něco připlatila :) . A co máme Báru, tak nehledám Babybox, ale Mamibox. Já se tam nechám zavřít a Ďáblíky ať si užijou i ostatní :D Ale je fatk, že byh je nevyměnila a ani nikomu nedala. Ale občas je to fakt na panáka. Mimochodem, já už jsem tak zblblá z miláčků, že i na návštěvě si musím připomenout, abych zavírala dveře, když jsem na WC. Už mě vycvičili :)

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 01.12.11 14:00

Taky jsem v deníčku poznala svého syna (nehledě na to, že se jmenuje Dominik :lol: ).Jako mimino dokonalé dítě, plná plína, hlad, bolest, nic ho nedonutilo brečet.A teď je z něj pěknej uličník a vzteklina.
Rozdíl je jen v tom, že už se nijak zvlášt nestresuju.Když jdu jíst něco, co on nesmí, vezmu na svůj talíř i něco, co smí a to mu pak při somrování podávám…Nepozná to, haháááá :mrgreen: Když potřebuju na záchod,dám ho do postýlky, pustím TV a najdu reklamu - to se rovná 10-ti minutový zásek, kdy mlaďas neví o světě a já si mezitím lebedím na WC :lol:
Takové to vyhazování věcí z kuchyňských skříněk, vyhazování věcí ze špajzu, to mi je fuk, uzpůsobila jsem všechno tak, aby nebyly žádné škody ani na dítěti, ani na majetku.Při hrabání v koši teda ještě celkem vřu, ale ani z toho nepropadám depkám.Když si vyřvává nějakou věc, tak ať si jí vyřvává, to je jeho problém, ne? :lol:
Najdeš si triky, jak malou očůrat a bude to pak ráj na zemi ;) :lol:

Příspěvek upraven 01.12.11 v 14:02

 
mimiško
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 01.12.11 14:14

ahojky, musím uznat, že mě tvůj deníček rozesmál, ale zároveň přesně chápu tvoje pocity a směšné to není, taky kolikrát brečím a říkám, ať si ho vezmou, že už nechci být matka, že se chci sebrat a jít někam bavit, že nechci to zuřivé dítko u prsa ani vidět… ale pak se z toho oba vyspíme, on se usměje a já vím, že bych ho ani za nic na světě nikomu nedala. Moc děkuju, že jsi to tak hezky napsala, hned se „cítím líp“, že pocity o babyboxu nemám sama a že je to normální.

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 01.12.11 14:15

pěkné, vtipné, jen mě napadlo, ty nepoužíváš žádnou krmící židličku?
s tím záchodem jak jsem tady četla - se mnou chodí děti prostě už od mala i na záchod, neřeším to a ještě se rvou o to,kdo mi utrhne dříve papír, kdyby mohli, tak by mi utírali i zadek :mrgreen:

 
kašlunato  01.12.11 14:41

Ahoj, moc pěkné. Takové pocity máme asi občas všechny. Jinak si myslím že ne věci jako odpadkový koš nebo pec se dá spojení ne nesmíš uplatňovat hned od první chvíle kdy dítě začnou zajímat. Říkat si že tak malé dítě ještě nerozumí je blbost protože roční dítě už rozumí většině toho co se mu říká:).

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 01.12.11 15:14

Ja to jen prelitla, ale zrovna vcera jsem nasemu mladymu rikala, ze si koleduje, ze bude historicky nejstarsi dite, ktery skonci v babyboxu :oops: :mrgreen: (2,5 roku)

 
Marpe
Extra třída :D 14942 příspěvků 01.12.11 19:19

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Krásný deníček, moc jsem se pobavila, díky ;) :kytka:
Soucítím s Tebou a dodávám - bude hůř :lol: :lol: :lol:

 
janasib
Kelišová 6216 příspěvků 01.12.11 20:03

PANEBOŽE!!!Jsem táák ráda,že nejsem sama-děkuji za deníček!Tohle u nás probíhá poslední asi 3 měsíce.Když jsem to četla,tak jsem se musela smát,krásně a vtipně napsané,ale pak jsem se vrátila do reality :zed:
Už milionkrát jsem Natynce vyhrožovala,že jí sbalím baťůžek a jde do děcáku,už milionkrát jsem jí z okna ukazovala kontejnery a dávala jí na výběr v kterém chce bydlet!!Ale přesně jak píšeš,pak stačí jeden úsměv když pro ní jdu do postýlky,pak stačí jedny rozzářené očička(a že je umí používat!) a je všechno zapomenuto-teda do té doby,než chytne nový závan vzteku :roll: -jenže,i tak je to pro mě ten největší dar,jaký jsem kdy dostala a rozhodně vím,že to zvládnem!Stejně tak i vy dvě ;) …jo a nás při jídle zachraňují křupky :mrgreen: :mrgreen:

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 01.12.11 20:35

Moc hezky a vtipně napsaný deníček :potlesk: . Naše malá nebyla klidný miminko a užili jsme si s ní taky svoje, ale to se občas děje posledních pár měsíců, to je něco :roll: . Při čtení jsem měla pocit, že popisuješ naší domácnost, jen naše malá je už starší a tudíž má propracovanější záchvaty vzteku. I tak je to ale moje zlatíčko a je to samozřejmě ta nejkrásnější, nejšikovnější, prostě nejlepší holčička na světě a my by jsme za ní dýchali :D ;) .

 
sobilka
Kecalka 123 příspěvků 01.12.11 21:59

Verčo, fakt moc krásně napsané…vtipné a s nadhledem, i když je to někdy o nervy jasně…chápu :D Mám doma taky 2,5 letou holčinu, co má momentálně už 2. vlnu období vzdoru a občas mě (kliďase) dohání k šílenství! I ona byla od narození dost náročné mimčo, neustále jsem o ní věděla… A je vlastně doteď…na druhou stranu je ale moc bystrá, chytrá a šikovná - jen prostě tak nějak „svá“. Hůř se zapojuje do kolektivu a je pravda, že je na mě víc závislá - jenže ono je to těžké…když babičky jsou pracující a 100 km daleko. Prostě je nejvíc se mnou…tak co bych chtěla, že? Teď čekám druhé - jsem ve 4. měsíci…a po každé vztekací scénce si představuju ty horory co mě čekají po porodu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hm…bude to těžký - nedělám si iluze, ale jak tu píšete - hlavně když ty naše poklady budou zdravé a my už to nějak rozchodíme ;) co nám maminám zbývá :oops:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 01.12.11 22:32

Naprosto ze zivota, taky jsem to zazila a vlastne porad zazivam. Mala uz ma pres 2 roky, ale je to nervak. Jinak jsi pribeh podala skvele a vtipne. Narvat zpet do kouli me dostalo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pevne nervy s princeznou :mavam:

Příspěvek upraven 01.12.11 v 22:33

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 01.12.11 22:41

Nadherny denicek! Fakt hodne vystizne napsane, ja nevim, o cem mluvis, zatim mam nejvetsiho andilka, ale ja jsem byvala hyperaktivni dite s dost vybusnou povahou a porad cekam, kdy se to v ni taky vezme… Mozna se jeste mame na co tesit :roll:. Preji hoooodne sil pri peci a vychove! :hug: :hug:

 
Brontik
Kelišová 7000 příspěvků 01.12.11 22:45

Jako bys popisovala naší mladší… I když tý už je přes 2 roky a bohužel je to čímdál horší. A když spustí s tou starší dohromady, tak se manželem „dohadujeme“ za kolik koz je prodáme, nebo spíš, kolik koz k nim ještě budeme muset přihodit…

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 01.12.11 22:45

Pekne napisano. Nas prcek sice neni az taky revun, ale niekedy ho fakt mam plne zuby. A moje stare ja zacina mat nadvahu, a nas prcek ma iba 13 mesiacov. Uz som prestala obskakovat naseho maleho, nech si poradi sam, namiesto toho konecne si dam ten cajik s medom sadnem si u telky, aspon na chvilku. Kedy si som nemohla odjist od neho ani na minutu, furd niekde si ublizoval, ale potom som to prestala riesit, raz dva urobi a potom uz si dava pozor. Kedy si som skakala von zo sprchy do 3 minut, ale teraz kludne si dam dlhse, a maly svoimi cervenymi vyrevanymi ocami na mna kuka kde som bola a pre istotu zase zareve. Ucime sa zit spolu :-)

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 01.12.11 22:45

Super napsaný deníček, fakt super!!! Chvílema mi přijde že popisuješ situaci u nás doma, i když malé je už rok. Nikam nesmím sama, do kuchyně, na záchod už vůbec ne, nedej bože abych šla na chodbu nebo do konce dolů nakoupit, ani když je tu táta nebo babi. S tím jídlem to u nás jde, ovšem hysterický záchvat nastává ve chvíli, kdy se blížím s flaškou mlíka(před týdnem se mi sama odstavila, tak zkuším nabízet UM, marně:-)) Nádobí s malou taktéž umýt v klidu nejde, o vařen¨í radši nemluvím, sedí/leží/stojí pode mnou/za mnou a ječí jako siréna… Snad to naše dětičky brzo přejde…
Držím palce a přeji hodně sil:-) :mavam:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 02.12.11 05:38
Děkuji...

Děkuji za povzbuzení ale i za ‚bude hůř‘ protože lepší je vždy počítat s tou horší variantou :mrgreen: Zrovna včera byl celkem klid, teda až do chvíle, než táta odcházel kouřit před barák, to bylo řevu. Ale už byl večer a byla unavená :pankac:
Ale jak se říká, my mámy zvládneme víc než člověk a i když se nám z hodného miminka vyklubal vztklounek, i tak vůbec nelituju, že jsme se rozhodli pořídit jí sourozence, který bude jen o 14m starší :srdce: Tak holt budou vyřvávat dva :mrgreen:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 02.12.11 08:46

Nečetla jsem komentáře tak se možná budu opakovat! Paráda paráda paráda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Normálně jsem se tady smála až jsem málem spadla ze židle :mrgreen: :mrgreen: Sice věřím že tobě to asi moc úsměvné nepříjde v lec kterých situacích, ale takhle to napsat je fakt bomba :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :kytka: :palec:

 
MeloryNox
Kelišová 5615 příspěvků 02.12.11 14:57

Tý jo, Verčo! Koukám jako blázen, jak se miminkovská povaha obrátí.
A doufám, že to nebude náš případ. Dceři je 6,5 měs. a ještě stále si o ní myslím že je to pozemský anděl. Přítel i já jsme byli hodný děti, tak snad to malá zdědila :-)

Simoncicaku, vzdávám hold, že to zvládáš sama s rošťandou :kytka:

Příspěvek upraven 02.12.11 v 16:52

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 03.12.11 00:08

Ještě mi skáče břicho jak se nemůžu přestat smát :lol: :lol: :lol: Úžasně napsané.
Prožíváme něco podobného. Taky máme doma vzteklou 11 měsíční holčičku, ale objektivně musím říct, že na vás nemáme. Nicméně mi často mluvíš z duše. Sláva vracejícím se otcům z práce :)

 
VerunkaK
Povídálka 50 příspěvků 05.12.11 00:17

Paráda. :lol: pobavilo :potlesk: opravdu děkuji :)
Mám doma taky Dominičku,od narození zaplakala, opravdu ale opravdu dvakrát. Jinak je to smíšek, co se neustále směje.A to máme půl roku. Jenže…já,maminka jsem nerváček. Hrůza a děs, Někdy nechápu, jak se mnou může partner-totální klídas, být. Kolikrát mám sto chutí mu podat ruku a pogratulovat za neuvěřitelnou trpělivost. Kromě mého těhotenství,co mě nerozhodilo opravdu nic.
A proto se co chvilka modlím, aby malá byla po něm a ne po mě. To by se mi vrátilo vše, co jsem dělala já své milované máme. A to bych se měla na co těšit. :zed:
Takže doufám, že se to nezmění.

 
weruntynka
Kecalka 130 příspěvků 06.12.11 22:36

ahoj))
moc pěkný deníčky, zrovna mám před porodem, tak jsem se fat hezky zasmála :palec:
tak at ti malá dělá jen radost :kytka:

 
4 dětičky
Nováček 9 příspěvků 08.12.11 08:12

Moc hezký deníček když se mi doma pustí do sebe všechny 4 děti narvala bych je do Babyboxu všechny :D jenže tři z toho už jsou velcí a mluví takže by mně brzo vypatrali jak mi sdělila 13 dceruška takže to budu muset vydržet do jejich plnoletosti :zed: ale i tak je miluju všechny

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 29.12.11 20:45

úžasně napsaný deníček :) chvílema jsem se tu docela nasmála :D jako bys mi z duše mluvila, mám doma teď to samý :-/ Vytouženou dcerušku,která neplakala ani při narození, jen tak kníkala, prostě zlato nade vše, ale která si vzala do hlavy, že bude v necelých osmi měsících chodit a vláčí mě všude za sebou. A která s oblibou šíleným vyjeknutím dokáže vzbudit půlku baráku… kterou zajímá všechno ostatní jen ne její hračky… U nás často zaznívá věta- „prodám tě cikánům!“ a následuje véééliká pusa :* :lol: :lol: :lol:

 
ivaska
Závislačka 3620 příspěvků 05.02.12 21:58

tak mě čeká za měsíc úděl svobodné matky tak mi prosím drž palce abych na tom byla aspoň o fousek líp a malej nebude takovej řvoun a já to zvládnu bez újmy na psychickém zdraví ale jinak Tě moc obdivuju že ještě zvládáš psát tak krásné deníčky :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama