Kde vzít sílu

Prázdná náruč
  • Anonymní
  • 21.10.19

S někým se život nemazlí a naděluje mu ránu za ranou. Mezi ty „vyvolené“ se řadím i já. Nepíši to kvůli lítosti, ale spíš se potřebuji vypsat, dostat to ze sebe.

Dětství jsem neměla nijak růžové, táta dost pil a máma myslela hlavně sama na sebe. Nebýt babičky skončili bychom s bráchou v DD. Jakmile jsme byli starší, cca 10 let, většinu péče o domácnost jsme převzali, babička už měla věk a nezvládala vše, i nemocná byla. Každopádně jí vděčím za výchovu a na ni vzpomínám jako na náhradní maminku, na tu která si sama odřekla, aby my jsme se měli dobře, toho moje máma schopná není. Na prvním místě měla vždy sama sebe a pak až nás. Jak jsem vždycky záviděla kamarádkám, že přijdou domů a mají uvařeno, vypráno, vyžehleno.

Táta v opilosti rozbíjel talíře, vyhrožoval sebevraždou, měla jsem období, kdy jsem se bála v noci chodit na záchod, že ho tam najdu viset. Naštěstí na nás se táta sáhnout nikdy neodvážil. Jako táta fungoval velmi málo a jak jsme dospívali, tak hlavně mně jako puberťačce jeho snaha hrát si na otce, byla hodně proti srsti.

Tak ale vyrostla jsem i pod vlivem skautského oddílu a babičky ve slušného, pracovitého a poctivého člověka. Pak se na mě usmálo štěstí a já poznala svého manžela. Naše začátky byly složité, oba jsme v té době měli závazky, ale nakonec touha být spolu byla nade vše. Byli jsme mladí, bezdětní. Vždycky jsem se bála, že až můj přítel pozná mé rodiče, prchne nebo mu budou jeho rodiče vztah se mnou rozmlouvat, naštěstí se tak nestalo.

Byla svatba, postavili jsme si dům a narodil se nám vytoužený syn. Vše bylo parádní, naše firma sice prošla krizí, což nás stálo dost nervů, ale ustáli jsme to. A pak se nám narodila dcera, nikdy nezapomenu na to, jak mi ji po porodu dali na břicho a já v tu dobu měla pocit, že můj život je kompletní. Nastalo půl roku pohody a štěstí a já měla pocit, že se už nic stát nemůže. Zvláštní, jak se člověk v době štěstí cítí nezranitelný.

Život udeřil na tom nejcitlivějším místě. Naše holčička v půl roce přestala jíst příkrmy, občas zvracela. Po hospitalizaci, různých vyšetření a převozu do Motola nám diagnostikovali nádor v ledvině. Ze začátku nám dávali velké šance, že to bude nezhoubné, ale operace být musí. Ledvinu odstranili a začalo čekání na výsledky histologie, kde jsme opět doufali a nepřipouštěli jsme si možnost špatného výsledku. Holčička moje se vracela do normálu, rekonvalescence po operaci probíhala na výbornou, domů nás pustili 5. den od operace a pak přišla rána.

Byl čtvrtek po obědě, zrovna jsme se chystala s dětmi ven, když zavolali. Výsledek histologie je špatný, velmi špatný. Agresivní vzácný typ nádoru, prognóza špatná. Měla jsem pocit, že se snad zbláznili, co to mluví, vždyť nám dávali takové naděje, doktor na UTZ přeci říkal, že takhle zhoubný nádor nevypadá. Seděla jsem na zemi a nebyla schopná se zvednout, myslet, fungovat. Manžel přijel a začalo hledání informací na netu, to jsme dělat neměli, protože o tomto nádoru píši jen samé hrůzy.

V neděli nástup do nemocnice a začal kolotoč vyšetření, odběrů, vše pod narkózou. Ve čtvrtek po všech vyšetření začala chemoterapie (ač se o tomto nádoru ví, že na něj chemča moc nefunguje, ale nám hrálo do karet, že se na nádor přišlo brzy a vyšetření ukázala, že jinde nádor v těle není), cykly silné, po 14 dnech, a ač se miminka ozařují výjimečně, i to nás čekalo. Prostě hrozná mrcha, vznikla mutací genu při početí, takže i odběry krve, zda zmutovala jen jedna buňka nebo všechny.

Půl roku jsme trávili střídavě doma a v nemocnici (tam většinou). Komplikace se nám nevyhnuly, bylo to šílené období, ale všichni jsme věřili, že vše dobře dopadne. Léčbu jsme skončili těsně před Vánoci a na leden bylo naplánované kontrolní vyšetření. Moje holčička byla úžasná, jak jí netlumila chemoterapie, začala jíst, růst vlásky, řasy.

Vánoce jsme si užili naplno. Bohužel v lednu jsme dostali ránu pořádnou dělovou koulí. Nádor i přes chemoterapii vyrostl znovu, ale tentokrát na mozku. Zároveň nám sdělili výsledky genetiky, která dopadla katastrofálně. Mutace postihla všechny buňky těla, tzn. nádor se může objevit kdekoliv a kdykoliv a léčbou je jen ozařování.

Děti s tímto nádorem mají šance velmi, velmi nízké, z mutací všech genů jsou šance nulové. Už podruhé se nám zhroutil svět, tentokrát jsme, ale neměli žádnou naději, světlo na konci tunelu zhaslo. Nakonec nádor odoperovali, ale další léčbu jsme se už rozhodli nepodstupovat. Naděje na vyléčení není a trápit holčičku další, ještě agresivnější chemoterapií se nám nelíbilo. Doktoři nám postup schválili, na náš typ nádoru zabírá ozařování, jenže děti se na mozek ozařují až ve věku 3 let a víc, poškození mozku u miminek je nevratný. A i po třetím roce poškození mozku bývá.

V březnu jsme šli na kontrolní MR, kde se ukázalo, že nádor je zpět, přibližně stejná velikost jako před operací, doktoři nám dali pár měsíců a ty jsme se rozhodli si užít, žít normální život, aby si naše holčička užívala. A on se zázrak aspoň na chvilku stal, místo pár měsíců jsme dostali rok a půl. Miláček náš rostl, učil se nové věci jako normální dítko. Každý den jsme si užívali, jako by byl poslední. Jak měsíce šly, měli jsme pocit, že je to pryč, že to tak zůstane. Na MR jsme nechodili, dokud byla v pořádku, nechtěli jsme nic vědět. Tak trochu jsme doufali, že tomu utečeme.

Zlom přišel v březnu 2015, kdy obě děti dostaly chřipku, s největší pravděpodobností po ní začal nádor růst a na konci dubna měla záchvat, po kterém následovala MR s hrozným výsledkem, zavedení shuntu (na odtok mozkomíšního moku z hlavičky). Ještě dva měsíce po něm byla celkem dobrá, ale pomalu se horšila. Léto 2015 bylo nejhorší v mém životě, holčička nám odcházela před očima. Byli jsme rozhodnutí být s ní pokud možno do konce doma, aby byla ve svém prostředí a utrpení pro ni bylo co nejmenší. Krmili jsme jí sondičkou v nose, lepili morfinové náplasti. Co si vzpomněla, dostala.

Ty poslední dny z hlavy nikdy nevymažu, byl pátek 28.8., maličká byla oproti jiným dnům veselá, usmívala se. Po obědě šla jako vždy spinkat, já jela výjimečně za kamarádkou a manžel s ní zůstal doma. Volal asi po hodině, že je neklidná, ať přijedu dřív. Přijela jsem a ona jen na mě koukla, vlezla mi do náruče, přisála se k prsu a spala dál, to bylo naposledy, kdy se na mě podívala. Kolem osmé zvracela a pak ještě jednou kolem desáté, když jsem ji omývala, ani očka neotevřela.

Volala jsem doktorce do Motola, dostala jsem instrukce, co můžeme očekávat. Noc byla hrozná, Elišky dýchání se zhoršovalo, nespali jsem s manželem, leželi jsme kolem ní ohromeni hrůzou. V sobotu ráno jsme zavolali rodičům, ať přivezou syna (který byl shodou okolností na noc u nich) se rozloučit. Do té doby jsme mu plnou pravdu neřekli, ale na radu doktorů jsme mu měli umožnit se s ní rozloučit. Podle dlouhodobých studií se sourozenci, co mají možnost se rozloučit, zvládají smutek lépe. Nechali jsme i babičku s dědou s ní ještě poležet a pak jsme se u ní s manželem střídali.

Já ji chovala a šeptala, že může jít, že tam, kam půjde, ji už nic bolet nebude a jednou se tam setkáme. Kolem poledne jsem se snažila se synem naobědvat, když jsem z chůvičky uslyšela manžela brečet. Eliška vydechla naposledy. Láska naše ležela tak klidně, bez bolesti. Hodiny potom byly k nesnesení, když ji manžel snášel dolů, jediné, po čem jsem toužila, bylo lehnout si do rakve s ní. Pro mě to bylo o to horší, že jsem byla těhotná, ani nevím, jak se nám to podařilo, měla jsem tak hrozné výčitky, chtěla jsem umřít s ní, ale musela jsem tu být pro syna i miminko.

Pak přišla úleva – že nemusím koukat, jak trpí, nemusím se bát ráno vzbudit, ale to trvalo pár dní, pak na mě plnou silou dolehlo, že je pryč, že ten stav je trvalý. Je zvláštní, že jak jsme se s manželem celou dobu podporovali, tak tuhle fázi jsme si museli každý odžít zvlášť. Jeden před druhým jsme se snažili být silní a každý zvlášť jsme se hroutili. Nešlo to spojit, byl tu starší syn a pro něj jsme se museli snažit. Já celkem nedávám před lidmi najevo emoce, všem jsem přišla silná a dodnes mám pocit, že všichni byli rádi, že se před nimi nehroutím. Musím přiznat, že v této fázi jsem přehodnotila vztahy ve svém okolí, chápu, že je to situace, kdy okolí neví jak reagovat, ale reagovat tak, jako by se nic nestalo, beru od známých, ale ne od lidí, kteří s námi slavili narozeniny, trávili volný čas. A naopak mě podpořili lidé, od kterých bych to nečekala. A přitom stačí málo, jen říct – jsem tu pro vás, kdyby cokoliv…

Během toho všeho jsem já sama prošla vývojem, hranice toho, co je snesitelné se posouvaly s další špatnou zprávou dál a dál. Našla jsem v sobě sílu, o které jsem ani nevěděla, že ji v sobě mám, jako bych podvědomě tušila, že ji ještě budu potřebovat, ale to zase příště…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
krysoleta
Kecalka 229 příspěvků 21.10.19 08:30

:,( Je mi to líto. Ta bolest musí být neskutečná  :(

Lajka09
Kelišová 5075 příspěvků 3 inzeráty 21.10.19 08:58

Toto je snad ten nejstrašnější deníček, který jsem četla. Nenecházím ta správná slova, která by zde byla na místě. Snad jen, že jste rodiče s tím největším R! Přeji vám, ať dokážete být ještě šťastni.

Jadala
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 21.10.19 09:16

:,( :hug: brečím tu jako želva. Jste moc stateční.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 21.10.19 09:24

To je silně emotivní deníček :,( :,(. Šílený, stačilo mi čtení :,( Na to nejde nic napsat, jen držte se :hug:

P4ja
Extra třída :D 11870 příspěvků 21.10.19 09:26

Rodiče by neměli přežít svoje děti. :,( Brečím jak želva a posílám hodně sil. :hug: :srdce:

biancaa
Kecalka 105 příspěvků 21.10.19 09:45

To, co se vam stalo je strasne, ani si neumim predstavit jak moc. Pri cteni se mi draly slzy do oci. Jste moc statecni!!! Podle toho, co pises, jste se strasne moc snazili, a malicka, i kdyz s vami byla tak kratce, byla s vami jiste moc stastna. Smutek se casem snad trosku otupi, ale malicka zustane ve vasich srdcich navzdy. Objimam vas,…a brecim :(

Bubla Bůčková
Extra třída :D 10115 příspěvků 21.10.19 10:13

Upřímnou soustrast :srdce: ano, s pokorou znovu přijímám svoje jedno zdravé dítě, jak malicherné a pošetilé se zdá být moje zvažování dalšího…

michaela1310
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 21.10.19 10:29

Hrozné, přeji hodně sil. :,( je mi z toho úplně zle a slzy se derou do očí. Nedokážu si vůbec představit co jste museli prožívat…

BarušKAhap
Kecalka 401 příspěvků 21.10.19 10:35

Asi nejemotivnější deníček, jaký jsem kdy četla. Nešlo to bez slz přečíst, je mi to moc líto, čím jste si museli projít. Sama si to neumím představit :( tohle by se nemělo stávat. Nebude to už nikdy lehké a bolet to bude vždy, ale člověk se s tím musí naučit žít. Myslím na Vás a doufám, že ještě zvládnete být šťastní :srdce:

Kukacka123
Závislačka 4656 příspěvků 21.10.19 10:47

Brecim, strasne silne… :,( :,( :,( Na tohle nejsou slova :,( drzte se! :hug: clovek si uvedomi, jake malichernosti kolikrat resi a jake je opravdu neskutecne stesti mit zdrave dite (i kdyz to vim a opakuju si to kazdy den)! Posilam moc sil! :hug:

Klara178
Kecalka 194 příspěvků 21.10.19 10:49

Preju hodně sily, je to strašné, taky tu u vaseho prispevku brecim…

Ibi
Závislačka 2815 příspěvků 21.10.19 10:50

Upřímnou soustrast :srdce: Neuvěřitelně silný deníček. Vůbec nemám slov… Je od vás statečný, že jste se rozhodli nepodstupovat léčbu a místo toho jste si užívali dny s dcerkou, které vám byly dopřány :hug:

Děsí mě ten závěr deníčku, působí na mě tak, že ještě nemáte všechnu hrůzu vybránu 8o

pe-terka
Generální žvanilka 21089 příspěvků 21.10.19 10:52

Velmi smutný deníček, strašně mě to vzalo :,( :,( :,( Jak malicherné je oproti tomu zlobení našich dětí, které jsou díkybohu zdravé!
Posílám hodně sil :hug:

Jahudka82
Závislačka 3723 příspěvků 21.10.19 11:02

Jezis no to muselo být a musí pořád ještě být strašný, to si vůbec nedokážu představit, mám dvouletou cacoru, že bysme o ní takhle přišli… :hug: Je dobře, že čekáte mimi, snad pomuze tu bolest zmírnit a malička dá na ne z nebíčka pozor, aby bylo zdravé a silné a vše v pořádku! Preju hodně sil a doufám, že uz brzy i radosti z nového zivota! :hug: :srdce: Nechápu, proč na tohle svinstvo musí umírat takhle malé dětičky - nikomu neublížil, nezaslouží si to ani rodiče…

migmina
Kecalka 471 příspěvků 21.10.19 12:05
:,( :hug: :hug: :hug:
MyDestinka
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 21.10.19 12:28

Poprvé pláču u deníčku :,( je mi to moc líto a nedokážu si představit, co jste museli zažít. Je mi to líto :,( :srdce: stydím se až, jaké maličkosti občas řeším a hrotim.

Hazentla
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 21.10.19 12:33

Tohle by se nemělo stávat, mám malého chlapečka a jen z té představy mi je strašně. Nic není tak hrozné jako přežít své dítě :,( Je mi to moc líto, upřímnou soustrast :srdce:

Mallorka
Závislačka 3365 příspěvků 21.10.19 12:56

Vaši malou už nic neboli, nic ji netrapi. Určitě shora jako vás andelicek :andel: chrání své sourozence i Vás.

Denicek me hodně zasáhl. I já mám dceru Elisku a jejiho staršího brachu. Nedovedu si představit, cim jste prošli. Jste silní a uzasni lidé a přeji vám to největší štěstí na světě. :srdce:

Katka272
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 21.10.19 13:11

Víc emotivní deníček jsem ti snad ještě nečetla… upřímnou soustrast :hug: jste neskutečně silní a já Vám přeju už jen to nejlepší v životě. Neumím si to vůbec představit. Hodně sil :srdce:

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 21.10.19 13:31

Pláču a nejde to zastavit. Vaše zpověď mě hluboce zasáhla. Ta bolest musí být neskutečná. Udělali jste pro svou dcerušku nejvíce, co jste mohli. Ne každý by měl tu sílu. Vím, jaké to je, být u postele umírajícího. Měli bychom to pro své blízké udělat, pokud je to možné. Celé rodině přeju už jen klidný a spokojený život ve zdraví :srdce:

kačka121
Závislačka 3373 příspěvků 1 inzerát 21.10.19 13:42

:,( :,( je mi moc líto co se vám přihodilo tohle by žádný rodič neměl zažít brečím tu jak želva a cítím s vámi přeji vám aby na vás čekalo už jen štěstí :andel: :hug: :hug:

Iveetka
Kelišová 5715 příspěvků 21.10.19 13:46

:hug: je mi Vás moc líto je to strašné :,( jste tak moc statečná a silná myslím na vás ať už jste jen všichni zdraví a trošku vím moc to nejde šťastní

warita
Extra třída :D 13404 příspěvků 21.10.19 13:49

Brecim jako zelva a mne hned tak neco nerozplace. Mam doma skoro 3 letou holcicku a predstava, ze mi mi takto tezce onemocnela a po kouscich umirala… to je neco priserneho.

Nevim co rict, muselo to bolet nepredstavitelne. Mate muj obdiv!

petruska113
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 21.10.19 13:50

Neuveritelne jak dovede byt zivot kruty brecim tu. Posilam obeti :srdce:

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 21.10.19 13:55

To je vazne hruza :( Ja jsem starej cynik, co ho cizi pribehy normalne nedojimaji, ale i me tentokrat ukapla slza.. Uprimnou soustrast :srdce:

Bobsh
Závislačka 3768 příspěvků 21.10.19 14:02

Soucítím s vámi. I já přišla o dcerku 6 let. Nádor na mozku :,(. Zemřela doma… Vždy jsem si představovala jak ji budu strojit na svatbu a zatím jsem ji strojila do rakve. Hrozné, nepopsatelné, obrovská bolest. Držte se, útěchou nám může být, že již netrpí.

finduska
Neúnavná pisatelka 17541 příspěvků 21.10.19 14:12

Skoro jsem to nemohla dočíst, přes slzy. :hug:

mojmira
Hvězda diskuze 81609 příspěvků 21.10.19 14:37
:hug: :hug:
Kukacka123
Závislačka 4656 příspěvků 21.10.19 14:53
kruel
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 21.10.19 14:58

Nikdy jsem tu nečetla smutnější deníček… :( Tento jsem četla na třikrát, abych se mohla vzpamatovat a číst dál…Tohle, je ta největší bolest v životě. :,( :srdce: :,(

PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 21.10.19 15:14

Obdivuju, vic nic. :zed:

Kocourhrzal
Kecalka 156 příspěvků 21.10.19 15:37

Posílám moc a moc sily, jste silna žena a doufám, že čas trochu bolest zmirni. :hug:

KlarkaK
Závislačka 3957 příspěvků 21.10.19 16:14

Uprimnou soustrast…

hanulinek7
Kecalka 159 příspěvků 21.10.19 18:16

Je mi to hrozně moc líto :,( Přeji hodně sil :,(

janoma
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 21.10.19 18:48

Pláči. Mnoho síly do dalších let. Ta bolest musí být nesnesitelna.

Romilda
Kecalka 499 příspěvků 21.10.19 19:06

Emotivní a velmi dojemný deníček…Jsem věřící člověk, ale nikdy si nepřestanu klást otázku, proč se takové věci musí dít malým dětem? Proč musí trpět a odcházet nám tak brzo? Je to nespravedlivé. Moc vám přeji vnitřní sílu, podle závěru deníčku předpokládám, že vám byla naložena ještě nějaká další těžká zkouška. Přeji všechno dobré vám i celé rodině :hug:

lalen
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 21.10.19 19:44

:srdce: :hug: nemám slov.. Bojim se dalšího deníčku, protože po tomhle si člověk řekne, že u Vás už stačilo.. Posílám obejmuti na dálku :srdce: :hug:

miskakr
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 21.10.19 20:08

Krásné… pláču a více m jak je život křehký. Kazda věc je obohacením i ta :andel: :andel: :andel: bolavá. Preji vše dobré :heart_eyes: :srdce: :srdce: :srdce:

Izie
Kelišová 7496 příspěvků 21.10.19 20:22

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych deníček nedokázala přečíst… až dnes. Až s odstupem několika hodin jsem se k němu dokázala vrátit a dočíst zpět. Jste neuvěřitelně statečná žena. Úplně se bojím, co znamená ta poslední věta…Je mi nesmírně líto, co vaši rodinu potkalo, ale je to jak píšete, vašeho andilka už nic nebolí a jednou se opět shledate. Mě osobně to moc pomáhá, že věřím, že smrtí nic nekončí… věřím ve shledání s mými milovanymi :srdce:

mau-mau
Závislačka 4449 příspěvků 21.10.19 20:41

Mám teď malou vytouženou holčičku, tak se mi to nečte úplně lehce.. přesněji,.. je to příšerné, jeden z nejčernějších deníčků, co jsem tu kdy četla.. já mám těžce postižené dítě, což je taky příšerný, ale tohle je tak strašné, že tedy nevím, co je horší. :,( Každopádně upřímnou soustrast a doufám, že to končí nějakým světlejším zítřkem :srdce: :hug:

Ginuš
Hvězda diskuze 39650 příspěvků 21.10.19 20:44

Upřímnou soustrast. Bojím se dalšího deníčku. Přála bych vám jen to dobré…

eviku-miluna
Kelišová 7092 příspěvků 21.10.19 20:57
:hug: :hug:
Anna766
Hvězda diskuze 82585 příspěvků 21.10.19 21:03

@Bobsh tobě i autorce deníčku posílám a objetí a přijměte mou hlubokou upřímnou soustrast. Je mi velmi líto vaší ztráty.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2426 příspěvků 21.10.19 21:33

Upřímnou soustrast, je mi to moc líto, musí to být nesmírně těžké, neumím si to představit. Chápu rozčarování z reakcí okolí. Spousta lidí předstírá, že se nic nestalo a myslí si, že je to od nich ohleduplné, že nejitří rány…a přitom…přitom mnohem víc znamená nebýt lhostejný nebo spíš lhostejnost nepředstírat. Zastavit se a zeptat se, jestli můžu pomoct, říct pár slov podpory a útěchy. Podle reakce se dá poznat, jestli to ten člověk potřebuje. A těch, co potřebují při ztrátě podporu okolí, je myslím většina.

Premek_Orac
Kelišová 6006 příspěvků 21.10.19 22:49

Ahoj,
tvuj pribeh me velmi zasahl. Jste uzasni lide, z tezkych podminek jste vyrostli v krasnou rodinu. Je nadherne, jak jste se zachovali, nemohli jste lepe.
Jak malicherne jsou starosti vetsiny z nas. Chtel bych byt tak statecny, jako jste vy.

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 21.10.19 23:03

Jste moc silni. Ja bych to nezvladla, chtela bych byt s ni. At uz se vam nic zleho nedeje. :srdce:

janny079
Ukecaná baba ;) 1108 příspěvků 22.10.19 08:49

Ne, vubec si nedokazu predstavit, jak vam je… je mi to tak strasne lito… Prisla jsem o holcicku Elisku loni na Den matek. Pri porodu. Nektere okolnosti vnimame nejspis stejne (reakce okoli, bolest ze ztraty…), ale presto si vubec nedokazu predstavit, jak jste vse museli zvladnout a jak tezke to porad je. Konec denicku vesti, ze prijde dalsi rana a ja uz doprrdu kricim, ze to prece nemuze byt pravda, ze nemuzete dostat vic nalozeno, nez uz mate.

Boze, preji vam hodne sil. Holcicce posilam na nebe to nejvetsi polibeni a myslim na ni a verim, ze si tam hraje i s tim mym andelem… :srdce:

Drzte se!!!

werakla
Kecalka 406 příspěvků 22.10.19 18:26

:,( Strašně smutný životní příběh. Preju hodně sil a už jen zdraví pro vás všechny.

MichaelkaT
Kecalka 245 příspěvků 22.10.19 21:15

Zrovna tu vedle me v posteli chrni pulrocni broucek a ja tu bulim jak zelva… neumim si tu situaci predstavit, nevim jestli bych to prezila. To je strasne. :,( Strasne me to mrzi, takove veci by se proste nemely dit…

PaníKadrnožková
Extra třída :D 10924 příspěvků 22.10.19 21:16

Upřímnou soustrast :,( :,( :,( to není možné

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »