Kdo by to řekl

Těhotenství

S přítelem jsem byla dva roky, pak jsem otěhotněla. Během jednoho dne se mi otočil život vzhůru nohama.

Uháněl mě rok. Rok mě nenápadně pošťuchoval a rok mi psal. Já neměla zájem, nelíbil se mi, nepřitahoval mě a byla jsem od něj hodně odtažitá. Pak odjel pracovat do zahraniční a mně jako kdyby přeskočilo. Den co den jsem na něj myslela víc a víc, psali jsme si a já na něj čekala, než se vrátí zpět. Za půl roku se vrátil a bylo to super, byla jsem ta nejšťastnější holka pod sluncem.

Po čase jsem se ale dozvěděla první ránu a to, že i když je se mnou, jezdí za ním jeho bývalá přítelkyně. Věděla jsem to, viděla jsem i jí, ale i tak jsem ho nemohla přestat milovat a byla s ním dál.

Pak byl klid, zase to bylo super a já mu začínala znovu věřit. Ale přišlo to znovu, ne s bývalou přítelkyní, ale s jinou. S někým, koho poznal v práci.
Rozešla jsem se s ním, měsíc jsme byli bez sebe. Když jsem si našla někoho nového, zvonil pod okny a prosil mě, abych se k němu vrátila, že s ní je to pryč.
Tak jo, poslední šance.

Na začátku října 2013 jsem byla a brigádě, ale bylo mi nevolno. Měla jsem střevní potíže, tak nějak zvláštně se mi motala hlava a když jsem večer dolehla do postele, hrozně mě bolely klouby. Asi chřipka, to je v pohodě. Potom měla přijít menstruace, ale nic. Břicho mě bolelo, tak jsem chtěla ještě počkat. Pak mi došlo, že mám vlastně jeden těhotenský test a že si ho zkusím udělat, abych byla v obraze, že se vážně nic neděje. Ale dělo - na testu //.

Byla jsem rozhodnutá, že si dítě nechám vzít. Je mi 19 let a nejsem na to připravená. Pracovala jsem jen chvilku a přítel se na to taky necítí. Souhlasil.
Další den jsem si to šla nechat potvrdit na gynekologii. „No jo, je to tam.“

„A paní doktorko, můžu vidět tu fotku?“

Tahle věta byla zlom, kdy jsem už nechtěla jít na potrat, ale věděla jsem, že si to malé musím nechat. Paní doktorce jsem ale řekla, že jestli bych si mola vzít týden na rozmyšlenou, byla bych moc ráda. Souhlasila, byla jsem ve čtvrtém týdnu.

Ještě ten den jsem jela za kamarádkou do vedlejšího města a příteli jsem napsala, že si to všechno s tím potratem musím ještě rozmyslet. Jeho odpověď? „OK, já budu přemýšlet, jak to mezi námi bude dál, jestli si to necháš, nebudu s Tebou.“

Nevěřila jsem vlastním očím, co právě čtu. Ale co, promluvíme si o tom později.
Když jsem přijela domů od kamarádky, autobus mi zastavil u něj před barákem a on tam neměl auto. Něco v hlavě mi říkalo, kde je a s kým je. Já tu hlavu poslechla.
Byla zima a nechtěla jsem nastydnout, šla jsem domů, teple se oblékla, vzala drobný a za deset minut už jsem seděla v autobuse směr město, kde bydlí ta slečna, kterou poznal v práci.

Vystoupila jsem zastávku před jejím barákem, abych mohla kouknout na auta už předtím. Ale jeho auto nikde, ani za barákem, ani před. Oddychla jsem si.
Když jsem tam tak stála, došlo mi, že je tam jedna odbočka, kde auta taky parkují. Nemusela jsem chodit moc daleko, ihned jsem ho poznala.

Sesunula jsem se k zemi a začala hrozně brečet. On je s jinou a vyhrožuje mi, že se se mnou rozejde, když si dítě nechám?

Bylo by ještě na hodně dlouhé povídání, co se dělo, když vyšel ze dveří ven a šel k autu, že pojede na noční. Ten večer jsem se ještě dozvěděla, že slečna, u které byl, je těhotná taky. Bylo mi jí líto. Ale vrátila se k němu a zařizují si byt. Já jsem sama.

Tímhle vším jsem chtěla říct, že chlapi se nezmění. I když je mi 19 let, život mi dal pořádnou facku. Na druhou stranu jsem moc šťastná, v bříšku mě kope malá Věruška a mám tu nejskvělejší rodinu, jakou jsem si mohla přát. To všechno mi došlo až teď. Sice nemám tátu, ale já doufám, že se jednou najde a to takový, který si mě a malé bude vážit. :-) Děkuji za přečtení.

Hodnotilo 22 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Airin Lovely
Stálice 63 příspěvků 1 inzerát 04.03.14 00:26

Neboj na světě je takových hodných mužů a věřím, že až se setkáte bude vás milovat obě :kytka: přeji moc štěstíčka a těším se na další deníček :mavam:

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 04.03.14 02:32

A že je takovej idiot zpravidla tak plodnej. No, gratuluju za prvé k malé a za druhé k tomu, že nejsi ta, co se s ním bude doživotně otravovat a číhat u domů milenek za bukem.

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 04.03.14 06:41

Taky gratuluji k malé a souhlasím s @Anjes . Lepší, když jsi to vyřešila takhle hned :potlesk:, než pak být psychicky vyčerpaná z toho, že je zase u nějaký milenky. Přeji ti, abys našla toho pravého může pro sebe a pro malou tátu, který bude rád, že jí má :kytka:.

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 04.03.14 07:17

Moc gratuluji k male a drzim palecky, at si najdete bezvadneho tatinka ;)

 
Lychee13
Závislačka 2706 příspěvků 04.03.14 07:28

Než žít s blbcem, tak ti bude líp samotné :kytka: A neboj, princ si tě najde ;)

 
da_hol
Kecalka 103 příspěvků 5 inzerátů 04.03.14 07:58

Tak ti přeji hodně sil, je to ale blb několikanásobnej, netrap se, toho svého tátu si najdete :kytka:! Hodně štěstí :mavam:!

 
Andreofix
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 04.03.14 09:48

Jsi hrozně statečná :hug:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 04.03.14 09:57

Neodpustím si napsat, že hodně indicií vedlo k tomu, že blbec je to od začátku. Že ženský v jeho životě byly pořád. Dítě je vážné rozhodnutí, existuje antikoncepce do doby, než mám jasno k výběru otce. I dítě si zaslouží otce. Myslím, že trochu zodpovědnosti neuškodí. To, že sis dítě nechala je sice na pochvalu, ale příště už více přemýšlej, zda je to člověk pro život.

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 04.03.14 10:24

Jsi hrozně statečná a máš veliké plus do života, že sis to vše uvědomila.. Ti, co tě tady nařknou, že sis měla dávat větší pozor, ano mohla, ale může se to stát komukoli z nás, i přes antikoncepci, důležité je, že jsi procitla a hlavně uvědomila, co je v životě důležitější ;) :hug:

 
linda3
Stálice 63 příspěvků 04.03.14 10:27
Věř, že bude líp a budete mít s malým prckem časem i tátu

Gratuluji k miminku, jinak si moc z moralistů tady nedělej moc hlavu..ono se někdy někomu řekne, být zodpovědná, brát antikoncepci apod. Já taky dopadla tak, že jsem zůstala sama těhotná, přitom dítě jsme chtěli oba..a on mě pak nechal na konci 3.měsíce těhotenství..Kaž­dopádně musíš být silná a říkat si, že on za slzy nestojí a snažit se myslet pozitivně, i když vím, že někdy jsou chvíle takové, že člověku je pak smutno a je mu mizerně, hlavně když pak vidí v čekárnách maminky s bříšky i s tatínky..ge­netiky sama apod. Ale po porodu už nebudeš nikdy sama..o maminky s dětmi mají muži také zájem, to strach neměj..dokonce i pro mě překvapivě i o těhotné ženy je zájem..Však on se najde jednou ten hodný tatínek, který vás bude mít rád oba dva..chce to čas a nepřestávat věřit v lepší zítřky..Těhotenství je dlouhé, ale pak až bude malé na světě, už budeš mít myšlenky úplně jiné..hlavně orientované na to miminko. Opatruj se a přeji tobě i tvému dítěti hlavně hodně zdraví a časem i hodného milujícího tatínka.. :hug: :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 04.03.14 11:28

Udelala jsi dobre, ze jsi ho nechala plavat a ty reci jak tady nekdo pise, ze by si clovek mel partnera vybirat, asi ano, ale tohle se stane i zklusenejsim :! Ikdyz znaji partnery vic jak 10 let se tohle muze stat. Takze tyhle dodatky o rozumnosti atd jsou myslim uz nekdy trapne :roll: :roll: :roll:
Kazdopadne jsi udelala velice dobre, mas mou poklonu a neboj najde se i partner ;) ;) ;) :srdce:

 
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 04.03.14 11:32

Moc držím palce, ať už máš v životě jen samou radost :) Jsi silná holka! 8)

 
verulicek  04.03.14 12:35

„Tímhle vším jsem chtěla říct, že chlapi se nezmění.“ Já nevím, ale není to přeci jen o chlapech. Ty i jeho současná slečna přece víte ve svém věku, co je ochrana ne? Zase bych to všecko na ty chlapy neházela. Jinak samozřejmě přeju zdravé miminko!

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 04.03.14 12:41

Gratuluji :kytka: a on je vůl :zed:

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 04.03.14 12:58

Přeju tobě i miminku hodně zdraví :) A taky plně souhlasím s @Anjes než s takovým volem tak raději sama… u takového chlapa bys nikdy nevěděla kdy si to s tím mimčem rozmyslí a půjde zase dál. Takže jsi dopadla dobře :kytka: :kytka:

 
Dee9614
Kecalka 283 příspěvků 04.03.14 12:59

Buď ráda, že s tím „idiotem“ nebudeš Věrušku vychovávat! Bude mít tu nejlepší maminku a rodinu, někdo takový by jí akorát kazil! :mavam: :kytka:

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 04.03.14 14:18

Šikulka!
Udělat dítě umí každý hňup ale starat se o něj…to už holt tak lehce nejde!
je skvělý, že máš svou rodinku, která Tě podporuje! Hodně štěstíííí a dej vědět kam Tě osud zavedl dál :))

 
DidierK
Kecalka 170 příspěvků 04.03.14 15:50

Takže on Tě během dvouletého vztahu několikrát podvádí a ty po zjištění těhotenství napíšeš, že chlapi se nemění. No, v tomto případě tomu i věřím. Stále mě však udivuje, proč se holky proboha nechráníte.

Doufám, že spadneš nohama na zem, protože být samoživitelkou není procházka růžovým sadem. Jsem ráda, že máš aspoň rodinu, která tě podrží, ale jen a jen ty budeš máma. Ono totiž těhotenství není nic proti tomu, co přijde po porodu. Miminko tvůj život nevyřeší, pouze ty.

 
hapi.isis
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 3 inzeráty 04.03.14 20:49

Moc ti rozumím, taky vychovávám svou holčičku sama. Někteří chlapi by zasloužili… držte se holky a buďte silné :) :kytka:

 
ii12
Kecalka 117 příspěvků 04.03.14 20:50

Držím palce k Věrušce. Moc mě potěšilo, že sis jí nechala! Všechno zvládneš! A časem potkáš někoho lepšího!

 
myšák1187  05.03.14 08:01

No musím říct že jsi mě překvapila že jsi tak silná a v 19-ti jdeš do mateřství jako samoživitelka, já nevím jestli bych na to ve svých letech měla.
Nebudeš to mít lehký, určitě pokud máš velkou podporu v rodině je to velice dobré a budeš je potřebovat.
Přeju ať všechno zvládneš a zdravou Věrušku

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 05.03.14 14:51

Drž se :kytka: jsi statečná. Rodina znamená hodně, nejsi sama.

 
Jennynka11
Kecalka 246 příspěvků 05.03.14 19:39

Smutný příběh ale bohužel život umí být pořádná svině. Držím ti pěsti aby si našla toho pravého co se o tebe a o malé bude starat s láskou a věřím že o najdeš :) :srdce:

 
petulkas
Závislačka 2914 příspěvků 07.03.14 21:26

Ahoj, je mi moc líto, jak to dopadlo, ale neboj, je spousta mužů, kterým nevadí že má žena dítě, prostě ji miluje i s jejím dítětem, to je pravá láska a i ty takovou poznáš :hug:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 23.03.14 19:28

Tééda.. s prominutím ale toho chlapa bych kopla víš kam ;) hned na poprvé ;) Takhle se pravý chlap nechová… Teoreticky mi tě přišlo líto.. ale vím že nestrádáš.. Chlapi jsou nahraditelní, ale tvá vlastní krev je mnohem více :hug: :) Tak přeji mnoho štěstí :) :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama