kdy je nejsnažší počít miminko

Snažení
  • emimino
  • 16.08.01

Jak zjistit, kdy je nejsnažší počít miminko, jaké metody výpočtu plodných dní jsou nejlepší

Milá Šárko,
zajímalo by mě, jestli někdo nemá zkušenosti s tím, jak nejlépe vysledovat plodné dny při nepravidlené menstruaci. Délka mých cyklů se pohybuje od 5 do 8 týdnů. Do nedávna jsme brala antikoncepci a před půl rokem jsem ji vy:,–(ila.
Nyní bychom rádi počali miminko, ale mám obavy, že to mů? e trvat velmi dlouho.
Bazální teploty si měřím, ale to mi slouží spíše k tomu, abych věděla, že ovulace probíhá (ta je v pořádku). Zkoušela jsem i pozorování poševního sekretu, ale mám pocit, že podle toho se mi to příliš nedaří. Uvítala bych nějaký tip, jak nejlépe odhadnout plodné dny.
Děkuji moc předem.
 Andrea

Milá Andreo,
pokud chceš sama zjistit čas nejvhodnější pro oplodnění, pak postupuješ správně - měření bazální teploty a poševní sekret. Existuje ještě metoda sledování plodných dnů ze slin ( mění svou strukturu v době plodných dní - zjišťují se pomocí zvláštního mikroskopu - viděla jsem na to i reklamu - zkus se zeptat v lékárně ).
Pomoci může i lékař, který pomocí ultrazvuku sleduje dozrávání vajíčka a přesně je schopen určit den ovulace ( to se ale provádí u žen, které mají problémy s otěhotněním ).
Pokud chceš otěhotnět, pak styk by měl být pravidelný ( ne jen v době plodných dní ) nejlépe 2-3× týdně. Pokud při tomto postupu neotěhotníš do jednoho roku, pak je dobré navštívit lékaře - ten provede testy jak Tobě, tak Tvému partnerovi, aby zjistil, proč k oplodnění dosud nedošlo.
Držím palce Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek