Kdy už porodím?

Porod

Rozhodla jsem se s vámi podělit o mé zážitky z porodnice za poslední dva týdny. Na miminko se moc těšíme, těhotenství probíhalo bez problémů, ale Adélka si dává na čas. Když jsem absolvovala testy na těhotenskou cukrovku, mou hloupostí mi cukr v krvi naměřili, jelikož jsem ráno neodolala a dala jsem si pěkně slazené kafe. Od té doby jsem docházela do dia poradny, ale při dalších testech mi už cukr nenaměřili (chodila jsem opravdu na lačno), takže jsem brána jako diabetička v uvozovkách, ovšem jako s diabetičkou je se mnou zacházeno.

Když jsem byla v poradně u svého gynekologa v 37. tt, řekl mi, abych jela domů, sbalila si tašku a odjela do porodnice, kde mi druhý den porod vyvolají (diabetičky totiž musí rodit nejpozději v 39. tt).Koukala jsem jak blázen, ale jela jsem. V porodnici na mě koukali jak na blázna: porodní cesty nepřipravené, žádné kontrakce, prostě nic. Nechali si mě tam tedy přes noc a druhý den mě pustili domů s tím, že znovu nastoupím za 3 dny a porod mi tedy vyvolají.

Po třech dnech mi natočili monitor, udělali vyšetření, ale opět nic. K tomu zjistili, že mi můj gynekolog špatně vypočítal termín porodu a už jsem byla v 38. tt. V porodnici jsem zůstala opět přes noc, druhý den po vizitě mě pustili domů s tím, že první termín porodu jsme už propásli, takže nastoupím za 2 dny a porod už na 100 % vyvoláme, takže mám přijít ráno na lačno. Nemusím říkat, jaký to pro mě byl psychický nápor, když okolo mě hekali těhule, z porodního sálu se celý den ozýval křik a mně absolutně nic nebylo.

Za 2 dny jsem už byla smířená s tím,že mi budou vyvolávat porod, ráno jsem nastoupila na lačno, absolvovala jsem monitor, odběry, ultrazvuk a vyšetření, po tom všem mi bylo sděleno, že mě pustí domů, jelikož nejsem vůbec otevřená, porodní cesty nepřipravené, takže to posuneme na 25. 7., kdy mi porod už zcela jistě vyvolají, protože mě nechtějí jako „diabetičku“ nechat přenášet přes druhý termín. Myslela jsem si, že si ze mě dělají blázny, řekla jsem, že bych klidně podstoupila i císař, jen ať už je to za mnou a nejezdím pořád sem a tam. Paní doktorka mi řekla, že císař není vyloučen, ale nejdříve to zkusíme přirozenou cestou. Prasknou mi vodu a zavedou tabletu a to prý může být velice bolestivé a zdlouhavé (jak uklidňující). Do pondělí tam jezdím každý den na monitor a porodní cesty jsou beze změn, kontrakce žádné.

Vůbec nevím, co mě tedy v pondělí čeká, ale co vím zcela jistě, že už chci mít porod za sebou a odcházet s Adélkou z porodnice domů.

Pokud jste dočetli až do konce, byla bych ráda za nějaký komentář týkající se podobného případu.

Děkuji!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 24.07.11 07:34

Mně také porod vyvolávali a to 41+0tt. A to ještě díky malé protekci,jinak bych podle nějakých bláznivých pravidel čekala do 41+3tt. Večer mi praskli vodu a nic se nedělo,za 24hh (zase nějaká bláznivost) mi dali tabletu,okamžitý nástup kontrakcí v 17.30h a otevřená na 2 prsty a ve 20.42h byla Kája na světě.U 1.porodu 38+0tt. - v 6h tableta-nic,v 9h tableta,trošku kontrakce, v 11h píchli vodu a kontrakce jako blázen a 14.25h byla Štěpa s námi.
Takže není to nic hrozného,neboj se a držím palečky ať to máš rychle za sebou a je vše v pořádku.

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 24.07.11 09:30

tak to mi hlava nebere - kvůli tvé blbosti tě vedou jako diabetičku ačkoliv jí nejsi a proto tě honí po vyšetření a chtějí ti vyvolávat porod. Takže místo normálního těhotenství normálně zakončeném porodem se z toho stává lékařskou mašinérií stav, který tě může ohrozit na životě (kdyby to byl císař např. při plné anestézii). Nehledě na to, že z vyvolávaného porodu budeš mít asi horší zážitek než kdybys začala rodit normálně.

 
kikina11
Závislačka 2536 příspěvků 24.07.11 09:52

Ahoj, nechapu proc by ti meli vyvolavat porod takto brzy. 8-o Ja mam taky tehu cukrovku, ale vyvolavat mi budou az po terminu (jestli teda do te doby neporodim prirozene). A po terminu tim myslim po 40+0. Nechapu proc by si mela rodit uz v 38TT.

Navic kdyz jsme byly na predporodnim kurzu tak nam tam doktor rekl, ze podle jeho nazoru vubec neni treba vyvolavat porod kvuli tehu cukrovce kdyz mamina dodrzuje dietu a dite nema zadne jine komplikace a ani neni moc velke a ze ho pry mrzi, ze vetsina doktoru tento jeho nazor nesdili.

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 24.07.11 09:55

to je hrozné, drž se :hug: :hug: :hug: :hug:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 24.07.11 10:11

Ahoj ja jsem taky prenasela byla jsem 40+5tt a 2 dny do vyvolani… Starsi teta mi poradila,fyzickou zatez,takze jsem si hezky klekla a vytirala podlahu… druhy den me vezli do porodnice:-) a mela jsem to presne jak rikas,porodni cesty nepripravene..

 
lenty
Závislačka 4300 příspěvků 24.07.11 10:30

Já mám také hodně negativní zkušenost co se týká těhotenské cukrovky. Na tento test se většinou chodí mězi 24. až 28. týdnem těhotenství. Byla jsem ve 28. tt na kontrole na gynekologii a doktorka mě pořád nikam neposílala, tak jsem se jí teda na to zeptala, co jako test na cukrovku. A ona na mě, jé já jsem na to úplně zapomněla. Takže rychle napsat žádanku a objednat se. Termín mi padl na 17. února, ve stejný den, kdy můj manžel šel na operaci s nádorem slinné žlázy, dokážete si představit jak jsem byla vynervovaná, jednak z jeho operace, jednak i z toho testu. Na jindy to už přesunout nešlo, protože bych nestihla daný týden. Takže test mi díky stresu samozřejmě dopadl špatně a já musela začít chodit do diabetologické poradny. Samozřejmě jsem hned byla vybavena glukometrem na doma, třikrát týdně jsem se měla píchat do prstu. Samozřejmě, že hladiny byly všechny v normě, prostě mi to stouplo z nervů. Měla jsem držet diabetologickou dietu. Za 4 dny co jsem přestala sladit jsem zhubla 3 kila, do toho nervy při čekání na výsledky z hystologie jestli je nádor zhoubný nebo nezhoubný. Byla jsem z toho úplně vyřízená, protože už tak jsem každý měsíc chodila na kontrolní odběry a kontroly na internu kvůli vysokému krevnímu tlaku ( ten jsem měl už před těhotentsvím). V průběhu celého těhu tlak nízky. Nepřipadala jsem si jako těhotná, ale jako nemocná. Přišlo mi, že všichni ti doktoři ze mě chtějí udělat nemocnou hysterickou těhuli. Takže přiznávám, že jsem se pak na celou dia dietu vykašlala,jen jsem se snažila omezit sladké, ale i tak jsem prostě buchtu nebo kousek čokolády snědla. Jedla jsem normálně, ale nepřejídala jsem se, spíš naopak, první tři měsíce jsem prozvracela a pak jak miminko rostlo jsem si připadala pořád plná. Takže jsem za celé těhu přibrala 8,5 kg.
Na gynekologii se mě nikdo ani jednou na stav těhu cukrovky nezeptal, v dia poradně mi vždy akorát řekly, že je vše v pořádku a za měsíc naschle. Miminko nikdo nikdy nijak zvlášť nekontroloval, jak se říká, že těhule s těhu cukrovkou chodí častěji na měření plodu kvůli velikosti, že miminka bývají větší. A o tom, že by se mělo rodit dřív jsem se dočetla až tady v tom deníčku. No a jak to dopadlo?
Začala jsem rodit, když jsem byla 38+2, ani jsem nestihla první kontrolu v porodnici. Malá byla koncem pánevním a chtěli mě nechat nejprve rodit normálně, ale nakonec to zkončilo císařem. A malá měla 2650 g a 46 cm.
Takže si myslím, že test na těhotenstkou cukrovku je hodně velkou zátěží na organismus a stačí, aby člověk nebyl v psychické pohodě a hned mu to výde špatně a z klidného těhotentsví je akorát lítací maraton po doktorech.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 24.07.11 11:18

Nechápu. Zkreslila jsi vlastní blbostí výsledky zátěžáku, nikomu jsi to tehdy neřekla, zřejmě těhucukrovku vůbec nemáš, přesto se hrneš do vyvolání, nejradši i s nepřipravenýma cestama. Víš jaký to může být naprosto zbytečně masakr? Vždyť můžeš třeba týden po termínu porodit naprosto normálně bez chemie, která zvyšuje riziko dalších zákroků, při vyvolávaném porodu je větší riziko akutního císaře…
No každému co jeho jest, ale ještě se rozmysli, zda ti to fakt stojí za to

 
Jaja77
Kelišová 5714 příspěvků 24.07.11 14:47

Já jsme nikdy neslyšela, že s těhu cukrovkou, zvášť když je slabá se musí porodit dříve?? Já měla taky těhu cukrovku slabou a normálně jsme přenášela do 40+3 a pak mi sama praskla plodovka a rodila jsem.. Asi to dělají všude jinak, ale já bych si teda raději pro klidné těhu zopákla samozřejmě už dřív ten zátěžák, aby bylo vidět, že je vše ok..

Příspěvek upraven 24.07.11 v 14:48

 
Havraní
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.07.11 16:00

Já měla taky po glykemickým testu hodnoty zvýšený,myslím 8,6,doktorka mě poslala na glykemický profil,přes noc,dávali mi normální jídlo i sladký,a výsledky byly úplně normální,takže jen omezit sladký,tak doufám,že to stačí,moje doktorka to zas až tak už neřeší,tak jsi mě trochu vyděsila,nekdy si říkám,co vlastně znamená-omezit sladký,sladím frukozou,a jen jednu lžičku,čokolády a sušenky jsem vyměnila za ovoce,piju míň slazený vody,tak doufám,že mimčo bude v pořádku :hug:

 
ivcatt  24.07.11 19:49

Ahoj budoucí maminko,
já sice rodila úplně normálně, ale pokud jsi si jistá, že si za špatné výsledky zátěžových testů můžeš sama, tak se nenech do nějakého vyvolávání nutit a prostě si dupni, že chceš ještě počkat. Vždyť tě nikdo nutit nemůže. Navíc, jak jsi psala, tak má miminko ještě čas, a jestli prospívá, tak bych se doopravdy nenechala napíchat, a pak zbytečně řezat. Tak to zkus v klidu promyslet. Není kam spěchat, miminka si užiješ ještě až až:-))).

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 24.07.11 20:08

Nečetla jsem komentáře ale můj názor je, že bys tam měla zejtra napochodovat, zapomenout na to jak strašně „potřebuješ“ mít honem Adélku u sebe, vysvětlit jim, že jsi jen střevo, který by si bez sladkýho kafe ani nevzpomnělo jak se jmenuje a díky tomu jsi vedená jako diabetička.

Věř mi, že kdyby chtěla Adélka ven, tak už se porodní cesty chystají. Ty jsi ale NORMÁLNÍ těhule, která může i týden přenášet a není dobré „vyhánět“ dítě ven jen proto, že jsi udělala chybu a neumíš jim to vysvětlit. A taky proto, že jsi netrpělivá. Tohle se nemá.

A co víc, vyvolávanej porod je peklo na zemi a to mi věř! Hodně dlouho jsem se psychicky hrabala z průběhu porodu, kdy jsem neměla ani čas se nadechnout, pak už jsem po mnoha hodinách neměla ani sílu a dejchat jsem přestala, protože když do tebe perou oxytocin, abyses otevřela a máš mezi kontrakcema 15 vteřin oddych a to několik hodin, po několika hodinách prostě odpadneš.

Taky je možný, že se jim při vyvolávaném otevřeš rychle a to peklo co jsem zažila já a spousta dalších „vyvolávaných maminek“ zažít nebudeš muset.

Taky se může stát, že jim to vysvětlíš, počkáš až se Adélka bude chtít narodit a krom odměny MENŠÍCH!bolestí při přirozeném porodu, bude malá na světě dřív než s nepřipravenými cestami s vyvolávaným.

Já osobně bych za to, abych svoje dítě donosila, když NEJSEM diabetička, bojovala. I když je to ke konci těhu pro nás všechny tak těžké! Já hlasuju pro vydržet! :pankac:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 24.07.11 21:51

Holka je to na tobe, ale souhlasim s holkama. Priznej se k tomu cos udelala, ze sis proste to kafco dala, at uz si mysli co chteji. Dulezitejsi je mimco a ty, aby jste byli v poradku a zbytecne neuspechat porod. Chemie je chemie, ja mela vyvolavany porod a kontrakce v kuse nekolik hodin bez oddychu. Neni to med, bojuj o prirozeny porod.

 
Katerinula
Stálice 88 příspěvků 24.07.11 22:05

Jelikoz jsem nebyla v Cesku,tak jsem test neabsolvovala­.Prijela jsem na porod sem,a doktorka me poslala na test.Takze si myslim,ze kdybys sla o tyden pozdeji,nic by se zas tak nepokazilo,jde jen o ten strach stihnout to!!! :-? Pak jsem se rozhodla,ze nepujdu,uz jsem byla objednana.Rikala jsem si,ze stejne muzu kazdou chvili porodit,tak na co ta zatez… Dcerka sice byla vetsi,ale rikala jsem si,ze snad nemam cukrovku.. :nevim:
No,o vyvolavani porodu u diabeticek nevim,ale kamaradka mela tehotenskou a porodila samovolne.Zeptej se kdyztak jestli muzou pockat,pokud jsi pila to kafe s cukrem,mela jsi udelat novy test!Ale pokud chces porodit,tak Ti preji porod bez komplikaci a zdravou holcicku :kytka:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 24.07.11 22:27

Dodavam, ze ja jsem prozila tehotenstvi i porod v zahranici, nikdy me tento test nedelali a to jsem pribrala 26 kg :oops: Vyvolavali me porod az na zaklade prenaseni.

 
Katerinula
Stálice 88 příspěvků 25.07.11 00:24

on mi doktor rikal tady i v zahranici,ze jde o to,kde to plati pojistovny..slysela jsem,ze by stacil i mene zatezovy test z krve,po snidani.bez piti toho roztoku,ale nevim presne.mam pocit,ze pred 7lety tady ty testy nedelali,ne?aspon ja ne,takze jsem nesla ani ted.kazdopadne bych pred vytouzenym porodem aspon sla na hooodne dlouhou prochazku nebo treba sex ??:oops: :mrgreen: ,aby se mi to trochu rozjelo samo!

Příspěvek upraven 25.07.11 v 00:25

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 25.07.11 08:48

Mně také vyvolávali, přesně ve 41+0tt. Sice jsme zkouseli vsechno od vytírání podlahy, běhání po schodech, sex a dlouhou asi 10km procházku zakončenou výstupem na rozhlednu. Můj doktor mě dv dny před vyvoláváním poslal do porodky, at vemu tasku a ze tam uz zustanu. V porodce na me koukali jak na debila, co tam vlacim tasku, a ze tam nejspis nezustanu. Taky nezustala. A za 2 dny na KONTROLU bez tasky. Jela jsem na kontrolu a uz si me tam nechali, jakto že nemáte tašku s sëbou? Dostala jsem tabletu, oxytocin, zkuoseli mi prasknout vodu, ale to neslo. TAkže bolesti po 3 minutach od 9ti rano. Vecer v 6 mi praskla voda, bolesti po minute az minute a pul. V noci dalsi kapacka, rano v 7 injekce na uvolneni por cest a kapacka. V 10:05 se nam narodila šárka. Takže krásných 25hodin:-) ale stálo to za to.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.07.11 10:15

snažila bych se vyvolání vyhnout, nepřijde mi to bezpečné, navíc nevidím jediný důvod to dělat, hodně štěstí

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 25.07.11 13:37

Ahoj…

přiznej se, že jsis to kafčo dala…opravdu vyvolávaný porod není žádný med…já ho měla vyvolávaný dvakrát..poprvé jsem myslela, že tam doslova chcípnu, protože jsem na ně už skoro přes dvě hodiny řvala, aby mi píchli epidural, samozřejmě, že se jim nechtělo, ale po píchnutí epiduralem se mi celý porod rozběhl a já za 35minut a to podotýkám, že jsem byla otevřená jen na dva cm porodila krásnou a zdravou dceru…druhý porod byl taky vyvolávaný,a le ten patří do jiné kategorie…tam už jsem měla porodní cesty připravený a odrodila jsem do dvou hodin a bez bolestí…

ovšem za necelých 14 dní bych měla rodit dceru…tak doufám, že když už mám zkrácený čípek a na monitorech jdou vidět kopečky, že porodím dřív než v termínu…

jen je pravda, že s přenášením nesouhlasím…je to nebezpečný a žádný doktor neřekne jak moc…

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 25.07.11 14:29

předem přeji pohodový porod. Ale nechápu proč jsi o tom kafču neřekla ještě ten den před testem :nevim: test by ti nedělaly a objednaly by si tě na jiný termín - vím to, pracovala jsem jako laborantka. No pozdě bycha honit, ale rozhodně bys to měla říci aspoň teď - radši pozdě než vůbec :palec:

 
simido
Kecalka 306 příspěvků 25.07.11 21:35

Zdravím :mavam: já si v první řadě myslím, že v tomto deníčku nebylo účelem zviditelnit to, jaký je Ikay „telátko“ - to mi prosím promiň :hug: ALE to, jaký přístup je v nemocnici…konec těhu je sám o sobě dost stresující a s takovou pomocí doktorů? to je holky sakra nápor na nervy…co když tohle zažije skutečně někdo s diabetes? Myslím,že zakladatelce šlo o to, aby upozornila na něco jiného, než na chybu s kafíčkem …

 
simido
Kecalka 306 příspěvků 25.07.11 21:37

Ykai - promin, jsem ti ty íčka trošku převrátila :lol:

 
kachora7
Stálice 61 příspěvků 26.07.11 12:11

Ahoj můžu ti jen říct že mě taky porod vyvolávali už po termínu a není to nic strašného termín jsem měla 4.7 a Adélka se nám narodila 8.7 rano kolem osmé hodiny mě zavedli tabletku a ve 12.03 byla malá na svetě a největší bolesti jsem měla asi dvě hodiny. Já jsem měla už ale porodní cesty připravené protože mě porod vyvolávali už 4× a podařilo se to až na popáté.

 
ykai
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 29.07.11 21:09

Ahoj holky, jen dodávám, že jsem se k tomu jak u svého mudra tak v porodnici přiznaa, že jsem diabetička kvůli kafi, ale oni mi řekli, že prostě jednou jsem vedená jako diabetik a hotovo.
Jinak Adélka se rozhodla sama a v neděli (přesně na druhý termín) se v 16:15 narodila :mrgreen:
Nicméně Vám děkuju za komentáře :mavam:

 
Katerinula
Stálice 88 příspěvků 29.07.11 22:36

Tak to moc gratuluji!!!Jaky byl porod?Hodne zdravi pro holcicku :kytka:

 
ykai
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 10.08.11 14:18

Děkuju :srdce: ráno v 6 mi odtekla voda a za 10hod.byla malá venku. No jaké to bylo - strašný bolesti v kříži, myslela jsem že polezu bolestí po zdi, nepomáhala ani sprcha, jen když mi manžel záda masroval.Pak mi dali epidural, to bolesti odezněly, ale zato jsem víc cítila ten hrozný tlak do spodku. 3× mě nastřihli, měla jsem problém vytlačit hlavičku a museli mi dávat kyslík abych to udýchala. Když hlavička byla venku, tak malou vytáhli a to byla neskutečná úleva a koukla jsem na manžela jak brečí :srdce: O šití ani nevim. Na to, že to byla makačka jsem se večer sama zvedla na WC a druhý den jsem mohla sedět.Sestřičky si ze mě dělaly srandu, že jsem unikát :mrgreen: Ten epidural je asi fakt svinstvo, protože mi v jednu chvíli normálně odumřeli dlaně a měla jsem křeč do pusy a nemohla jsem mluvit.Pak mi dali ten kyslík a bylo to ok.
Bylo to bolestivý, ale ten výsledek určitě stojí za to :pankac:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama