Kdyby byl můj muž sirotek, milovala bych ho víc

O životě

Prababička nám říkávala, že kdo sedává v rohu stolu a mívá nohu stolu mezi vlastními, bude mít zlou tchyni. Škoda, že jsem si na to nevzpomněla při navazování známostí. Můj první dotaz by pak byl: Jsi sirotek? Ano!? Výborně. Jenže já se přítele zeptala na rodiče až na třetím rande, a to už jsem do něj byla zblázněná.

Jen pro úvod malá anekdota: seznamovací den/oběd u budoucí tchyně. Tchyně, vzorná hostitelka, nabírá jídlo z velké mísy - manželovi, sobě i synovi. Když dojde na potenciální snachu, nabere, přeměří si porci, přeměří si snachu, která není twiggy a nějaké to kilo navíc má, to je pravda, a aniž by se zeptala, zda chce snacha ještě, tak kus shodí zpět do misky se slovy: „To bude stačit.“ S úsměvem položí talíř před studem úplně rudou slečnu. Pánové, řešící převodovku, si ničeho nevšimli. A tak je to vlastně se vším, v této rodině se nikdo nezajímá o nikoho a každý o každého…znáte to. :/

A tak to bylo, syn si nepřivedl štíhlou opálenou kuchařku/zahrad­nici, která by chtěla zbytek života strávit doma na zadku, ale přivedl baculatou holku, která sice v hlavě neměla recept na rajskou omáčku, ale ovládala dva světové jazyky, nebála se jít do světa a vařila jen podle kuchařky.

Po pěti letech jsem měla pocit, že jsem viděla dost. Vaření se dost zlepšilo :D (na rozdíl od vztahu s tchyní, kterou jsem se ale naučila zdvořile ignorovat), a tak u nás doma častěji a častěji padalo slovo svatba. Mluvili jsme o termínu, o místě, až padlo pár vtipů, zda se brát nakonec nemusíme. To jsme o tom mrňavém shluku buněk nevěděli, a tak jsme vždycky říkali, že čas nás netlačí.

Ve chvíli, kdy se na testu objevily dvě čárky, vypukla ve mně panika. Miminko jsme chtěli, sice později, ale když si nás našlo samo, proč ne?! Svatbu jsem rázem smetla ze stolu, abychom se nebrali z nutnosti. Při oznámení těhotenství jsme slyšeli: „Ale přece nemůžete čekat nadšení, když už je to 5. vnouče.“ A od vzdálenější rodiny přítele přišel o týden později šok, když se mě ptali, jestli tedy půjdu na ten potrat, přece budoucí „babička“ říkala, že by to bylo nejlepší.

A protože podobných keců přibývalo, sedíme teď s přítelem u jednoho stolu a řešíme, zda tam dítko do budoucna pouštět, jestli si ho ještě někdy budu chtít vzít (stejné příjmení je teď pro mě nemožnost) a jestli nám to může ještě klapat, když mi jen zmínka o jeho matce přivádí migrénu. :(

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
bibi88
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 22.05.15 00:05

Proč by neklapalo? Miluješ ho a on tebe??? Tchýni k životu nepotřebuješ ;) Já teda mám tchýni zlatou (zato moje máti. To už by taky bylo na deníček) prcka bych tam neposílala 5. vnouče, přece jim ho nebudeš vnucovat když o něj nestojí :( :* :hug:

 
tumpach
Kelišová 5348 příspěvků 22.05.15 06:13

Co blázníš, na jeho matku kasli, proč by to neklapalo :?: Mysím si, že o to moc přemýšlíš.

 
Anonymní  22.05.15 06:41

No ono to není jednoduché. Prece jen je to pritelova maminka a on k ni vztah ma. Bohužel to taky znám a jsem rada, ze tchyne je znovu vdaná a ma příjmení jine. Jelikoz tam bude vždy kontakt pritel-matka, tak tam vždy nejake emoce budou, ale pokud bude přítel vždy stát za tebou, zvladnete to.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8854 příspěvků 22.05.15 07:22

A co aby si přítel vzal příjmení Tvoje a děti ho měly taky? ;) Vztahy to sice nezlepší, ale Ty stejně nemáš co ztratit, a aspoň byste si možná usnadnili rozhodování, jestli dítě pouštět nebo nepouštět…

Jako je to blbej humor, ale fakt je, že situace je to hrozná. Já jména taky hodně prožívám, a nejsem úplně odvařená, že se jmenuju jako tchán s tchyní, a malá taky… no ale co už, chci chlapa, tak to beru. Ale teda je fakt, že moje tchyně vypruzuje řádově míň než Tvoje.

Držím palec, ať to zvládnete - pokud bude chlap držet při Tobě, tak se nebojím, že by to nešlo. A ať je malé zdravé :)

 
vlker
Závislačka 2514 příspěvků 22.05.15 07:37

Hlavu vzhůru, jde snad přece o tebe, chlapa a to malé, ne? Hele, já dneska můžu už veřejně napsat, že mám tchýni fakt svi.ni, ale jako velkou svi.ni. Naposled jsme se viděli před rokem a kdybych jí dnes potkala, tak jí s chutí pošlu do oněch míst. Musíš si ale uvědomit, že jestli se nevezmete, jestli s tím budeš mít takovéhle trápení, tak tchýni jedině uděláš radost! Takže jestli je to opravdu takováhle mrcha, tak tam prostě nejezdi, max. ze zdvořilosti na svátky a hotovo. Ale rozhodně se neřiď tchýní! Máte mít stejné příjmení? No tak ať, třeba se ona nechá přejmenovat, protože to neunese :). Představ si to z té její strany… Ty si vezmeš jejího milovaného syna! A přijmeš jeho příjmení, zapadneš tím definitivně do jejich rodiny, to se jí fakt líbit nebude :mrgreen:. Buď v klidu a vysmátá, ona si nezaslouží to, aby ses jí jakkoliv zabývala :hug:.

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 22.05.15 07:53

Deníček začal fakt super, čtivě.. ale jak jsem zahlédla, že je tak krátký, tak mi bylo jasné, že sis přišla honem postěžovat a to je škoda.. mohla jsi se víc rozepsat :kytka:
U nás je teda horší manželova ségra než matka, ale bohužel, vzala jsem si s ním ji jeho rodinu a musím s tím žít. Nemusím je respektovat, nemusím se chovat že jsem dokonalá… prostě se s nimi nevídám, ale dítěti v tom nebráním. Oni jsou k dítěti zlatí.
S tím příjmením bych to teda vůbec neřešila a dala klasicky po otci, vždyť on za to nemůže.

 
Anonymní  22.05.15 08:02

Jak to tady tak popisuješ, tak tě musím uklidnit, že může být i hůř - maminka mého manžela ( bohužel manžel před 3,5lety zemřel ) super, ani po smrti manžela se naše vztahy nezměnily, stýkáme se stejně, jako když manžel žil a to já teď čekám s přítelem mimino ( mmj. přítel ke tchýni taky chodí ). Zato přítelova maminka - to je případ. Celý život nepracuje, je to celoživotní příživník společnosti - stýká se s lidma podobného životního stylu a když jsem měla možnost vidět její styl jednání když chtěl přítel kupovat byt, tak to jsem zůstala úplně opařená. Při každé prohlídce bytu začala vytahovat, že se poradí se svým právníkem, že má spoustu známých atd. Při poslední prohlídce bytu se začala litovat, jak je to ponižující, chodit žebrat o dávky atd. no, jeden by se snad i rozbrečel. Když jsem jí řekla, že si myslím, že pokud člověk v její situaci nemá na bydlení, že by měl jít bydlet na ubytovnu, tak mi řekla, že prý je to na ubytovně hrozný atd. No chudák, že by se jeden rozbrečel. Naštěstí naše navštěvování probíhá ve stylu 2× ročně, ona je chytrá jak rádio, všechno ví, všude byla, nechám ji vykecat a její řeči posílám jedním uchem tam, druhým ven. Přítele jsem poprosila, aby přede mnou o jeho matce nemluvil, ale jsem sama zvědavá, jak to bude dál. Čekám její první vnouče a ona je hrozně natřepaná na hlídání - to už jsem příteli řekla, že hlídání u nás doma je vyloučené - neumím si představit, že přiletím domů z práce a uvidím skorotchýni, jak se válí na sedačce. Jinak ještě pro dokreslení situace musím doplnit, že ji celoživotně finančně podporuje babička ( její mamainka ), které je 85 let - ani nechci domýšlet, kdo ji bude podporovat, až tady babička nebude… ( no, myslím, že to není tak těžké - přítel je její jediné dítě ) :zed:

 
Laura111
Kecalka 181 příspěvků 22.05.15 08:04

Víte co bych chtěla vidět? Zakladatelku až přijde čas a ona sama bude tchýni :roll: ono je to totiž i o te druhé straně jak se chova, bohužel :( a pro pořádek ja tchyně zatím nejsem :pankac:

 
verulicek  22.05.15 08:34

Z nadpisu mě jímá trochu smutek..manžel o maminku v mládí přišel a rozhodně žádné výhody nespatřuju..Podle všeho by byla taky asi tchýně za všechny prachy, byla dost pedantská, nicméně bychom měli dalšího člena rodiny, se kterým bychom mohli počítat, který by se těšil z vnučky a vůbec..manžel by byl rozhodně šťastnější :nevim: jak si můžeš přát aby byl manžel sirotek? Víš snad, co to je ztratit rodiče, kteří tě celý život měli rádi (ať už jsou jací jsou?) :roll:

Příspěvek upraven 22.05.15 v 08:34

 
Duckula
Generální žvanilka 23046 příspěvků 22.05.15 08:42

Koukám tchyňka k pohledání. Podle mě, záleží na tom, zda tě partner upřednostňuje před maminkou, či naopak. V tom druhém případě bych zvedla kotvy, poked je ae na tvé straně, nevidím v tom problém. Naše malá k manželovým rodičům moc nechodí, manžel je nemusí a tak nám vesměs zůstala moje mamka s taťkou. Sme spokojení, nic nám nechybí, kde se kdo narodí za to nemůže ;)
Ať to u vás dobře dopadne :hug:

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9960 příspěvků 22.05.15 08:44

Myslím, že při svatbě by se mělo hledět na jiné věci než je protivná tchýně.
Například na to, že manželství ustanovuje SJM, ovlivňuje dědictví bez závěti a další věci.
Odmítnutím svatby se tchýně nezbavis a budeš mít jako bonus na talíři, že „si tě ani nevzal, asi věděl, proč“.
Příjmení lze řešit různě i při svatbě.

 
Fiducia
Generální žvanilka 22109 příspěvků 22.05.15 08:59

Mojí tchýni naše svatba hodně zkazila den, takže za mě s chutí do toho :lol: :mrgreen: Mimochodem, naše „babička“ viděla svoje první vnouče 3× (18 m) a to poprvé v půl roce. Tak ono to asi ani u vás s tím hlídáním nemusí být aktuální. A nebo se ze špatné tchýně vyloupne hodná babička, co my víme, zakladatelko :kytka:

Příspěvek upraven 22.05.15 v 09:00

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 13 inzerátů 22.05.15 09:06

@verulicek Těšil se z vnučky?? Z textu jsem pochopila, že potenciální babička by svou snachu nejraději poslala na potrat…takovou tchýni bys opravdu chtěla??

Zakladatelko, radím domluvit se na nějakých pravidlech. Není důvod se s tchýní vídat, pokud jsou Vaše vztahy na nože a nelze to urovnat rozhovorem či domluvou. Je to samozřejmě manželova matka, ale myslím, že v takových případech je lepší, bude-li ji navštěvovat jen on sám. Škoda zahazovat pěkný vztah - pokud je manžel rozumný a chlap, mělo by to jít zvládnout.

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 22.05.15 09:09
To mas ještě super!

Moje tchyně se při oznámení, ze čekáme miminko, rozbrecela, avšak štěstím to doopravdy nebylo :lol: :pocitac:

Příspěvek upraven 22.05.15 v 11:19

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 22.05.15 09:16

Pěknej deníček i když trochu smutnej, ale sama to znám to o tom potratu. Není to nic příjemnýho když ti řeknou bylo by lepší jít na potrat, ale vykašli se na to a jdi dál, bude líp. :)

 
verulicek  22.05.15 09:38

@Urtica-dioica no promiň ale ať je jaká chce, vychovala jejího manžela tak proč jí regulerně přít smrt? :zed:

 
LeniczkaK
Kecalka 443 příspěvků 22.05.15 09:39

Já myslím, že jít na potrat kvůli tchýni je nesmysl, jestli se s přítelem milujete a dítě chcete, není co řešit ;) Můj přítel je starší o 16 let, tudíž má budoucí tchýně je ve věku mé babičky a cestu jsme k sobě bohužel taky nenašly…nic jsme si teda nikdy neudělaly, ale řeči o tom, že jsem pro něj mladá atd…prostě se nestýkáme…jen tak na Vánoce z nutnosti a možná ještě jednou během roku, aby to nebylo blbý :D
Jste tu pro sebe s přítelem a vy budete rodina :srdce:, ostatní vám můžou vlézt na záda…

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 22.05.15 09:39

@verulicek nepřeje si náhodou tahle tchýně něčí smrt taky?
Prve jsem to napsala poněkud blbě :oops:

Příspěvek upraven 22.05.15 v 09:47

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 22.05.15 09:43

Pokud se s tchyní nechystáte zrovna bydlet v jednom domě a nejedná se tedy o nic jiného než o občasnou zdvořilostní návštěvu, tak by Ti asi trocha nadhledu, klidu a tolerance neuškodila. Život si zařizuješ po svém, ne podle své tchyně.

Nicméně by možná bylo fajn trochu přemýšlet nad tím, než něco napíšeš - ten nadpis není zrovna to pravé ořechové. Myslet vážně by ho mohl jen hlupák bez špetky životní pokory - za což bych si Tě označit nedovolila - takže předpokládám, že to byl pokus o vtip. Bohužel ne zrovna povedený.

 
zuza110
Závislačka 4276 příspěvků 22.05.15 09:49

Tak tohle mě vůbec nenechává klidnou a pisatelku úplně chápu. Moje se přetvařovala a je tomu tak doposud. Vyjmenovaná slova po TCH: tchýně, tchán a tchoř. Někomu to přijde vtipné, mě už ve věku taky, ale před 6 lety, když mi řekla, že jsem bachyně a já byla v 8.měsíci těhotenství, tak NE.
Teď když jsme s manželem 7 let spolu a já se dozvím, že povídá různě do okolí, že jsme měli mít jen jedno dítě, jen toho prvního vyvoleného prvorozeného kluka, chce se mi brečet a uškrtit ji.

Pamatuj, je to tvůj život, tvůj muž nebo budoucí choť a ona-tchýně tě bude doprovázet i tvým životem i životem tvých dětí. Hloupých lidí je v okolí mnoho a je jen na Tobě jak se s tím vyrovnáš, jak tě podpoří tvůj choť nebo-li budoucí choť a časem jak se s tím vyrovnají tvé-vaše děti.
Každopádně nebudeš si brát ji, ale tvého vyvoleného a taky s ním budeš žít nebo žiješ. Jen kvůli bud. tchýni „JARUNĚ“ si přeci nekaž ty nádherné osudové okamžiky, kdy se v tobě probouzí nový život. (Nejsem věřící)

Drž se, opatruj se a rozhodni se. Já bych si ho určitě to miminečko nechala, ať rozhodne osud, jak to má být. Navíc, kdyby sis jej nechala vzít, tak vlastně by bylo po jejím po TCHýniným :twisted:

Hodně sil matko :hug:

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 22.05.15 10:20

No jo holky, máte to těžké. Jste jen nanynky z Horní Dolní a jen si tu stěžujete. Pokud byste byly na úrovni, tak jako já, nebo jiné, tak byste měly s tchýněmi hezký vztah, protože by Vám dávaly najevo, že lepší snachu si nemohly přát, tak jako mně. Myslím si, že v jakémkoliv vztahu i tady platí, že nikdy není na vině jen jedna strana. Vím, že mě za můj názor uklovete, ale nevadí:-)

 
zuza110
Závislačka 4276 příspěvků 22.05.15 10:32

@Marianna2 My už dávno nežijeme na stromech milá dámo.

 
Imma14
Nováček 5 příspěvků 22.05.15 10:36
Znám to

Ahoj, znám to také, jen s tím rozdílem, že vše bylo v pohodě až do svatby. Dnem svatby jsem se změnila v nežádoucí objekt. Když jsme po dalších 4 letech přišli s radostným oznámením, že čekáme mimčo, odpověď zněla :„když si chcete zkazit život“. Podotýkám, že nám bylo 28 a byli jsme zajištění.
Našeho syna, dnes 12ti letého, hlídali cca 3×. Jinak si ho berou, když to jim vyhovuje.
Nakonec to dopadlo tak, že já se s nimi nestýkám, ale nikomu ve styku nebráním, takže syn i manžel k nim jezdí. Syn je má rád, i když jak bere rozum, tak se samozřejmě vymezuje. Není to ideální situace…

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 22.05.15 10:43

@Marianna2 Souhlasím s Tebou, že k nevraživosti je potřeba dvou stran, že si za to trošku může zakladatelka sama. Ale jinak máš docela dost, ona se rozlišuje inteligence podle místa bydliště?? Jezdíme často do takové horní dolní a můžu tě ubezpečit, že tam spousta nanynek jak říkáš je o hodně inteligentnějších a s větším obzorem, než tady v Praze. Podle mě musíš mít se sebou nějaký problém, když tohle dokážeš napsat.

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 22.05.15 10:47

Neblázni… Manžel svoji rodinu taky z větší části odstřihnul. Je to blbý, protože pak jsou jen jedni prarodiče, ale dá se to. S jeho matkou jsem se rozkmotřila dávno předtím, než jsme se vzali a měli dítě, nestýkaly jsme se, o jeho bratrovi dnes nic nevíme.

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 22.05.15 10:51

Dolezity je hlavne postoj partnera, ak ten prikyvuje iba mamicke, to je zle. myslim, ze svokru prezivas viac, ako je treba. pokial spolu nebyvate, tak par zdvorilostnych navstev sa da prezit. to ci budete pustat dieta k nej na prazdniny, je len na vas. moja svokra nikdy nemala moje deti na prazdninach a tu som. neriesim, koniec koncov, su to moje deti.
a tiez si myslim, ze niekedy ten hon na svokry je uz trapny, mozno, keby sme si vypoculi druhu stranu, boli by sme prekvapene :-) kazda minca ma dve strany

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 22.05.15 10:56

Dej všemu čas, odstěhuj se, srovnej myšlenky. Když budeš v klidu, zjistíš co Ti vyhovuje víc, samota, nebo společnost přítele.

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 22.05.15 10:59

@sebaanez
Moje tchyně se při oznámení, ze čekáme miminko rozbrecela, avšak štěstím to doopravdy nebylo

:D :D
 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 22.05.15 11:10

@Marianna2 A Ty jsi kdo? :mrgreen: Co to je zase za názor pro Boha živého :roll:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 22.05.15 11:15

@90-60-90 No jo no, co nadelas, můj přítel je její miminko doteď. Ale co se malý narodil, je to ma nejlepší kamarádka, nevím, zda se pretvaruje, ale ma ještě jednu snachu, která se na všechny strany usmívá, i když je pak všechny pomlouva, a jde ji to z oči, ze je falešná, na me si ma tchynme vazi, ze řeknu, co si doopravdy myslím. Žádné zastání od přítele nemám, vždy stoji při ni (snad me můj syn bude milovat jak přítel svou mámu), když máme nějaký spor, ale my dve si to vyrikame a jedeme dal. U tchyně se nesmís nechat, musíš bojovat :mrgreen: taktne či netaktne, ve vysledku je to jedno. :pankac:

Příspěvek upraven 22.05.15 v 11:16

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 22.05.15 11:18

@BohunkaP To je pravda, z nadpisu mi šel mráz po zádech. :-O

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 22.05.15 11:20

@MIŠMA 22 Na me by to tchyne mohla zkusit. :cert:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 22.05.15 11:31

Nechápu co řešíte :). Vy s tchýní bydlíte? Podle všeho ne. Milujete jejího syna? Máte s ním dítě? Proč pro vás proboha nepřipadá v úvahu společné jméno? Vy nebudete říkat ano své tchýni, ale svému muži!!! Nemám tchýni naprosto dokonalou, taky umí své. Ale jedno je jisté, je to stále člověk který má pro mého manžela nesmírný význam, je to jeho máma. a já svého muže miluju a tak s ní vyjdu. Nevyhledávám jí, svoji účast u ní podřídím momentální konstalaci hvězd. A je mi dobře a mému muži taky…Život je o toleranci ne o justech. A tak klídek a koukejte tu svatbu dotáhnout ke zdárnému konci, protože co vás nezabije, to vás posílí :hug:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 22.05.15 11:35

Já myslím, že každý pochopil, že to s tím sirotkem myslela autorka s nadsázkou a ne doslovně, určitě nepřeje tchyni smrt, to se zase nechytejme za slova.
Já si také kolikrát povzdechnu, proč není manžel jedináček, protože jsem vyvdala dvě „úžasné“ švagrové, ale taky to neznamená, že si přeji, aby obě zemřely.
Jinak zakladatelko, souhlasím s ostatními, pokud za tebou manžel stojí, tak se vemte, tím tu tchyni naprudíš ještě víc a získáš výsadní postavení, jako manželka jejího syna :mrgreen:
A ještě jedna poznámka k @Marianna2 . Já myslím, že jsi svým příspěvkem řekla vše o výši svého intelektu, jakékoliv tvé další komentáře už jsou zbytečné, obrázek jsme si udělaly, děkujeme. Zdraví tě všechny Nanynky z Horní Dolní a hluboce se ti obdivujeme :mavam:

Příspěvek upraven 22.05.15 v 13:41

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 22.05.15 11:57

@Marianna2 ty si o sobě hodně myslíš, co? :|

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 22.05.15 11:58

@sebaanez na mě to nezkusila tchýně, ale bohužel vlastní matka.

 
klarushka
Závislačka 3884 příspěvků 22.05.15 12:15

Hlavně neudělej žádnou blbinu. Pokuď chlap stojí při Tobě a dítko oba chcete tak není o čem debatovat ;). Tchýně s Vámi předpokládám nežije takže jde pouze o zdvoř. návštěvu jednou za čas popřípadě tam nemusíš jezdit vůbec a ať jede jen malej s taťkou ;). Jinak já mám tchýni super dokážem si pokecat atd ovšem přítelova babka s dědkem (z mamčiný strany ) to je jiná liga. Vždycky mi dávali najevo že nechápou jak si mohl přítel vybrat zrovna mě (prorokovali mu nějakou vysokošlolačku s xy titulů a on si dovolil najít normální holku jen s učňákem) snažili jsme se tam jezdit co nejméně a já se snažila držet ústa (při mé cholerické povaze s heslem co na srdci to na jazyku jsem se musela opravdu moooooc přemáhat) pak se nám narodil 1 syn a začli problémy (dovolovali mu např :strkat prsty do zásuvky a na můj argument že to opravdu ne mi oznámili že tam ty prstíky nenarve tak nechápou proč by si nemohl hrát :pocitac: :pocitac: ) ale furt se to dalo, pak jsem byla těhotná s druhym a když jsme byli na návštěvě tak malej rozlil pití přítel mu řekl že je tele a šekl to utřít když v tom se na něj vrhl dědek jže je čůk, del, kr**en a já nevím co všechno co mu jakože nadává a že ho zabije atd…Tak mu přítel oznámil že mu nic tak hroznýho neřekl a že si své dítě bude vychovávat jak chce on na čež dědek začal vyvádět tak sme se sebrali že odjedem při čemž mě babka chytla u dveří a oznámila mi že hlavně že čumim jak sv. obrázek a že nechám svému synkovi nadávat do telat a že sem taky pěkná kr*va. No to už sem se neudržela poslala jsem jí někam a od té doby jsme tam skorem rok nebyli a máme klid…Takže neboj může být aj hůř :zed:

 
Fimfárum
Stálice 82 příspěvků 22.05.15 12:24

Ježiš…tak takovou tchýni bych teda nechtěla. Nicméně žijte svůj život, těšte se na miminečko a na ostatní se vykašlete :hug: :dance:

 
dizinka
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 51 inzerátů 22.05.15 12:39

Holka jak já Ti rozumím :lol: Nejlepší tchyně je mrtvá tchyně :pankac: Ale bohužel ani u mě to tak není. Svatba byla, děti máme dvě a budu to muset nějak přežít. A nebo si udělat zbrojní průkaz :x

 
Noelie2726
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 22.05.15 13:54

Milujete se? Pokud ano, tchýni k životu nepotřebujete ;) Snad při sobě stojíte ne? ;)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 22.05.15 13:57

@MIŠMA 22 O to smutnejsi :(

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 13 inzerátů 22.05.15 14:34

@verulicek Myslím, že se tomu říká nadsázka…

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 22.05.15 14:50

Chapu a soucitim

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 22.05.15 14:53

@dizinka ja jsem se zbavila hrozne tchyne az rozvodem, baba ted terorizuje moji naslednici, ktera si ji jako rozvracecka rodiny plne zaslouzi :mrgreen:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 22.05.15 15:24

@Marianna2 Promiň ale napsala si blábol.
Já mám taky super vztah s tchýní ale jenom proto, že se snažíme obě dvě!
Musí chtít obě strany.

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 22.05.15 16:00

@Marianna2 hooolka, ty mas dost :roll: nekdy se muzes snazit a efekt zadny…ale tobe to nema smysl vysvetlovat
@terabitka29 to chce klid, taky mam tchyni na ranu..ze zacatku se tvarila, ze nejsem to pravevorechove a tak jsem se snazila ji zavdecit, pomahala jsem ji. Casem jsme ji zacali pomahat i financne. Vse bylo malo, nic nestacilo…casem jsem uz nemela silu se usmivat a tvarit se, ze mi nevadi. Kdyz uz jsme se s manzelem hadali, tak tema byla jeho matinka. Svatbu se nam vylozene pokousela znicit. Tak jsem ji odtahla bokem a velice strucne a jasne jsem ji usmernila…
Pak byl relativne klid-dokonce nekolik let. Potkavaly jsme se pouze na svatky a narozeniny. Peklo nastalo cca po 5 letech po svatbe, kdy jsem otehotnela. A to nastalo peklicko. Do vseho se michala, vse jsem delala blbe…po porodu prohlasila, ze malou bude vidat, az ji ji nechame na vikend doma a zaver:uz skoro rok jsem ji nevidela, o tomalou nejevi zajem.
Pokud mohu radit, raduj se zstim s pritelem z mrnouse a tchyni ber jako nutnos…a pokud si chces pritele vzit, rozhodne bych se toho nevzdavala. Drz se a hodne stesti

Příspěvek upraven 22.05.15 v 16:09

 
dizinka
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 51 inzerátů 22.05.15 16:16

:lol: :mrgreen: :D Super. Ty už mas klid a ještě tchyně poslouží k dobré věci :palec:

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 22.05.15 16:42

Mám taky takovou tchýni, nemá mě od začátku ráda. Jak zjistila že jsem těhotná chtěla okamžitě potrat, ale mám může který se za nás postavil a řekl tchýni svoje, a od té doby od ní máme pokoj. Ale že by jsem chtěla aby muž byl sirotek, je vážně síla :zed:

 
balestra
Závislačka 4654 příspěvků 22.05.15 18:27

Deníček se mi líbí, jsi vtipná. Tchýni si nevybíráme, stejně jako vlastní rodiče. Je důležité, zda máte oba na ni stejný pohled a pokud ano, tak pak jde si udržet nadhled a žít spokojeně s minimem návštěv u ní. a svatba s jeho jménem mi přijde naprosto normální vyústění vztahu. Pokud však se maminky zastává, máte problém a je jedno, zda bude svatba či ne, protože děcko bude chudák.

 
Ba412
Kecalka 177 příspěvků 22.05.15 19:53
Jak já vám rozumím....

Bohužel, přát smrt komukoliv není pěkné, ale někdy tomu rozumím až moc.
Mám tchyni (už 30 let) pro kterou je můj manžel (její syn) to nejdůležitější na světě a pro manžela maminka take. Já jsem jen ta co dala děti a stará se (o domácnost I finančně). Tchyně před 3 lety ovdověla a teď jsem jí dobra I na to, abych jí vařila - sama si neuvaří. takže já kromě náročné práce stojím celé víkendy u plotny a vyvářím pro manžela a tchyni. A pak odjedu v týdnu pryč - často I přes noc. Už jsem se smířila s tím, že pro manžela nikdy první žena na světě nebudu. Napřed jsem ještě doufala, pak zuřila, nadávala a s věkem rezignovala. A zařekla se, že já taková tchyně nikdy nebudu… I když už tchyně jsem.
A víte jak se řekne polsky tchyně? „baba przebyteczna“

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama