Když angína skolí nemluvně

O životě
  • nikol.ondrášovka
  • 14.03.12

První nemoc dítka vždy jistojistě maminku rozhodí. Nás tato nemoc potkala už v necelých 8 měsících věku. V pátek večer se mi náš kulíšek nezdál od pohledu nějak v pořádku. Byl nevrlý, přičítala jsem to ale růstu zubů.

V sobotu se mi to nezdálo, takový nikdy nebyl, mrzutý, plačtivý. Změřila jsem mu teplotu a nestačila jsem se divit, měl 37,8. Ano, nic tak hrozného, ale já si nemohla pomoci, a věděla jsem, že se něco děje. A opravdu, to se nám to teprve začalo „rozjíždět“ :( Postupně mu teplota stoupala, o 3 hodiny později měl už 38,5. Naštěstí máme doma čípky Nurofen, kdyby něco. Jenže! Ono s čípky to není zas taková sranda, když má mimi průjem.

Informativně jsem volala doktorovi, co a jak. Byla jsem trošku vynervovaná, poradil nám místo čípků sirup a kdyby se to nelepšilo, tak v pondělí šup do ordinace.

V neděli se nám postupně teplota vyhoupla až na 39,6. Malý skoro pořád plakal, musela jsem nosit, nebo byl u prsu, a to hodně často, protože potřeboval tekutiny. Chuť pít mu naštěstí nechyběla. Přesto mi prcka bylo strašně líto, byla jsem smutná a už nevěděla, jak mu pomoci. Tak jsme se mazlili, chovala jsem, přebalovala pořád dokola, kvůli průjmu, občas i převlékla, nejen syna, často i celou postel, vše alespoň trošku poblinkané.

V pondělí se mi vzbudil v 6 ráno, zase s horečkou 39,5. Dala jsem mu medicínku na snížení teploty. Zabrala a miláček kolem 7. hodiny na chvilku usnul. Já už jsem jen čekala, až budou v ordinaci připraveni zvednout telefon, jestli můžeme přijet na kontrolu. Tak jsme zanedlouho vyrazili. Když jsme přijeli k mudrovi, tak byl malý docela v pohodě, ranní lék mu pomohl a srazil teplotu na „krásných“ 38.

Doktor si malého poslechl, kouknul mu do krku a verdikt: angína?! K tomu čep na mandli v krku :( Myslela jsem, že mě omejou. Jak k ní můj brouček proboha přišel? :( I pan doktor poznamenal, že u tak malého miminka (7,5 měsíců) není angína běžná. Tak jak se to stalo? Začala jsem mít výčitky, že za to můžu já a že jsem ho měla víc chránit. Naštěstí mi došlo, že je to jedna z mála věcí, před kterou matka až v takové míře své dítko ochránit nemůže :( Dostali jsme antibiotika s tím, že ve čtvrtek půjdeme zase na kontrolu.

Příště už snad nebudu tolik vyšilovat, ale ono to není opravdu nic příjemného, vidět jak teploměr postupně stoupá až na 40 (samozřejmě před odečtem 0,5 v zadečku), ale to maminky ví. Je to utrpení vidět miminko, které je skleslé nebo plačtivé a vědět, že jste tomu nemohly zabránit. Zpětně si uvědomuji, že toho hnusného bacila mohl chytit v obchodě, ale to přece neznamená, že bych příště neměla jezdit do obchodu, nakupovat se přece musí. Na jednu stranu se uklidňuji a na druhou stranu mě to děsně mrzí.

Má ještě nějaká maminka zkušenosti s angínou v tak raném věku?

Děkuji, že jste dočetly až sem :kytka:

Hodnotilo 8 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.03.12 11:24

Přeji Vám abyste se co nejdříve uzdravili !
Vždycky jsem měla hrůzu z toho aby malá něco nechytila, když manžel ležel s chřipkou nebo jsme měli oba neskutečnou střevní virózu, ale ŤUKÁM na co můžu, naštěstí se ji zatím nemoci vyhýbají, pokud nepočítám rýmu.

 
alechaa
Stálice 95 příspěvků 14.03.12 11:36

Ahojky, tak já mám zkušenost s angínou, malý měl angínu v 7 měsících a v 9 měsících ji chytl znovu!! Prošli jsme tím stejným, co popisuješ…taky jsem to připisovala zoubkům, ale naštěstí jsme přijeli k doktorce včas a antibiotika zabrala!! Jen mi bylo hodně líto, že je tak malinký a už do něho musím cpát léky po 8 hodinách!! Teď je nám 16 měsíců a jsme zdraví a doufám, že se nám angína už nikdy nevrátí!!! :cert:

Příspěvek upraven 14.03.12 v 13:50

 
doriang
Kelišová 5579 příspěvků 14.03.12 12:32

Naše nejmladší měla spálovou angínu v 11 měsících. Nevím jak se to liší od normální angíny, ale taky měla rudej krk, vysoký teploty a dostala ATB. Dr. se ani nedivil, prostě chytla bacila a bylo to. Chytla to zřejmě od starších sourozenců, ten týden jsme byli u našeho pediatra obden, pokaždé s jiným dítkem :lol: :lol: manžel si ze mě dělal srandu, jestli už si s dr. tykám :lol:
Kdybych se měla stresovat, tak mě už odvezli někam do blázince… nakupovat musím, občas něco vyřídit taky a babičky nemůžu prosit o hlídání kvůli každýmu nákupu…

 
VerunkaK
Povídálka 50 příspěvků 14.03.12 13:41

my bojujeme teď. V neděli večer jsem si šla lehnout,sáhla jsem jen tak malé na čelíčko (máme 9 měsíců) a byla uplně vařící,tak jsem jí dala nurofen a počkala do rána. Ráno měla 39 horečku,tak jsem jela k Dr. Dala nám antibiotika a máme slabou laringitidu a jakejsi zánět na průduškách:(( achjo

 
jizvíková
Extra třída :D 12491 příspěvků 14.03.12 14:30

Upřímně-tvoje vyšilování nechápu, jeden můj syn měl na akutní operaci ve 4 týdnech a druhý v devíti týdnech. Tvoje dítě mělo v 9 měsících angínu.....

Příspěvek upraven 14.03.12 v 14:30

 
nikol.ondrášovka  14.03.12 14:44

jízvíková každý má jiné pocity, neříkej že ty jsi z toho nebyla aspoň smutná, tak neříkej že vyšilujem

 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 14.03.12 14:49

Ahoj já chápu že každá nemoc u miminka je pro maminku hrozná,přeju ti at už jste jen v pořádku.
Jizvíková -poměřování čí nemoc je horší je ,myslím si, zbytečné a dětinské.Možná by se hodilo trochu empatie.

 
danamatus
Stálice 94 příspěvků 14.03.12 15:35

My měli v osmi měsících a za rok znovu,ale pak 100× ťuk naštěstí ne,a le vím, že to je jen dočasu. Manžel jako děcko strašně na angíny trpěl, takže to má malý asi po něm. už i mladší syn měl angínu, prostě to je všude, s tím nic neuděláš:-(

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 14.03.12 15:51

moje malá měla angínu v devíti měsících …Dostala Ospen sirup a za pár dní bylo vše dobré.. :D :D Neobvinuj se za to nemlůžeš bacily jsou všude :hug:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 14.03.12 16:38

to je hrozný, když jsou takhle maličký děti nemocný. Známé synek měl ve 3 měsících zápal plic a to ho tedy museli vzít do nemocnice.
Tak ať všechno hezky zvládnete a uzdravíte se co nejrychleji :srdce: a hlavně, ať se to už malému nevrátí

 
lufunde
Nováček 9 příspěvků 14.03.12 16:51

Každá nemoc miminka je pro rodiče nepříjemná a jsou z toho smutní…Ale psát kvůli tomu deníček že díte v 9 měsících má angínu mi přijde hodně ujeté…Ať se na mě nikdo nezlobí tohle fakt nechápu…

 
nikol.ondrášovka  14.03.12 19:43

Hlavně že seš anonymní, ať se na mě nikdo nezlobí ale seš pěkná hrdinka :lol:

 
Milu_Stodůlky
Kecalka 439 příspěvků 14.03.12 20:16

Každý si může psát deníček o čem chce. Nikdo ale nikoho nenutí je všechny číst :mavam:

 
sykorka007
Kecalka 297 příspěvků 14.03.12 21:17

Nám se zatím všechny nemoci vyhýbají a doufám, že dlouho budou!! Úplně ale chápu, že jsi z toho špatná, taky bych byla, přestože to dřív nebo později čeká asi všechny z nás… Vám moc držím palce, ať je malý brzy zdravý :hug:

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14410 příspěvků 14.03.12 22:54

Můj syn měl anginu o měsíc později, tedy v necelých devíti měsících. Není to zas tak nezvyklé, jak se zdá - často se to přidává třeba k šesté nemoci, apod. Ve svém okolí mám nejméně 4-5 dětí, které anginu prodělaly před prvním rokem věku… Nelámej si s tím hlavu, to se stává. Třeba jste si to zase už teď vybrali na delší čas dopředu. ;)

A neboj, příští nemoci už budeš snášet líp a za čas se tomuhle deníčku možná i sama trochu usměješ. Poprvé je to vždycky nejhorší, časem si trochu zvykneš… taky jak bude dítko větší, bude to i ono líp snášet. :lol:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 15.03.12 21:09

Angínu měl syn také v 9 měsících. Sice se všude píše, jak je to děsně vzácné, ale znám spoustu maminek, jejichž dítě chytlo angínu v tomto věku. :think:

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 16.03.12 06:54

ahojky, našemu Davídkovi je taky 7,5 měsíce a před 14ti dny jsme prodělali anginu, do toho zánět spojivek a nechyběl ani zánět průdušek :( dostali jsme hodně silná antbiotka a maličkej se z toho po 14ti dnech vyhrabal :) ale vidět bobíška takhle „zničeného“ hrůza :( brečel, teklo mu snad odevšad :( mrzutej apod… hrůza děs… pak 14 dní izolace doma, což byl nápor na nervy i pro mě :-/ ale už je zdravý a plný energie :))) Tak i vám přeji brzké uzdravení !!!! Ti maličcí se z toho oklepou brzičko :) tak tfuj tfuj at už ty drobečky nic podobného neskolí !!!! :)

Příspěvek upraven 16.03.12 v 06:57

 
katenkaS
Kecalka 470 příspěvků 21.03.12 08:47

Ahoj julniki, teď jsme se z jedné takovéto zákeřné nemoci vyhrabaly. A to nám je o měsíc méně.
Máš pravdu je to velmi nemilé a stresující.
Naštěstí antibiotika nám velmi chutnala, takže nebyl problém. Horší to bylo se sirupem na kašel. Dostaly sme ACC a prý se musí celý dobrat.
Nacpala sem ho do Anynky 2×, hned vše vyplivla a šklebila se :think: Takže bohužel …
Rýma nám tekla, do toho průjem, no trápilo nás to 14 dní.
Dnes už je to dobrý, dokonce už nekašleme a to ten kašel byl fakt ošklivý, no a hlavně už zas kakáme pěkné šišky 8) a papáme :palec:
Takže i Vám přeji ať to vše pěkně ustojíte a brzy se uzdravíte…
Snad jen mě napadá otázka…
Jak nyní po nemoci malou obléci? … Čeká mě v pátek cesta do města a nevím zda.li jí postačí do kočárku deka či snad raději ještě zimní fusak??
Přeci jen je malá (6,5) a navíc po nemoci … :think:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama