Když antikoncepce selže

Rodičovství

Dobrý den, dlouho jsem se rozmýšlela zda svůj příběh napsat či ne? Když tak čtu všechny ty dopisy od maminek co se snaží otěhotnět a nejde to, tak si připadám docela hloupě. V současné době mám dvouletého syna a roční holčičku, manžel další děti nechtěl a já uvažovala o dalším do budoucna, jestli vůbec, tak jsem si po druhém porodu nechala zavést nitroděložní tělísko. Vzhledem k tomu, že děti jsou hned po sobě, tak nezbývá kolikrát čas ani na jídlo, natož abych brala pilulky a máma měla tělísko zavedené až do přechodu, tak se mi to zdálo jako nejlepší a snad nejspolehlivější řešení.

Vše bylo v pořádku, děti už byli samostatnější, takže mi nedělalo velké problémy zanechat je s babičkama a vyrazit s manželem do společnosti. 11 měsíců po zavedení tělíska se mi náhle opozdila menstruace, začalo mi páchnout kafe a občas mi nevoněl ani manžel, to se mi stalo v prvním těhotenství, takže jsem neváhala a koupila si těhotenský test, výsledek byl negativní a za pár dnů se očekávaná menstruace přece jen dostavila - UFF, vše jsem hodila za hlavu a užívala si slunných letních dnů. Uplynul měsíc a menstruace zase nikde, ale čekala jsem, týden, druhý, třetí, to už se mi nějak nezdálo, byl čtvrtek a já to chtěla vyřešit do víkendu, tak jsem volala doktorovi, který mě objednal až za týden, no nic počkám. Ten den jsem svou situaci probírala s kamarádkou a ujišťovala se, že je vše v pořádku, ale nedalo mi to, musím si udělat test.
Počkala jsem až do rána a to, co přišlo byl šok: dvě čárečky, PROBOHA, co teď??? Jak můžu být těhotná? Mám přece zavedené tělísko, to není možné, další co mě napadlo bylo mimoděložní těhotenství, což se u nitroděložních tělísek stává, co teď? Budu muset na operaci, vezmou mi vejcovod, nebo vaječník? Do očí se mi draly slzy, rychle zavolat manželovi, jeho klidný hlas mi dodal odvahy, a tak jsem znovu volala gynekologovi, tentokrát jsem měla přijít ještě ten den po obědě. Dopoledne se vleklo, ale konečně jsem seděla v čekárně a sestřička zavolala mé jméno. Doktor mi provedl vnitřní ultrazvuk chvíli nic neříkal a pak prohlásil, že gravidita je v děloze, vysvětil mi, že tělísko sklouzlo k děložnímu čípku, čímž uvolnilo dělohu vajíčku, nabídl mi bezplatný potrat, vzhledem k tomu, že jsem se chránila a poslal mě domů, abych se domluvila s manželem co dál a v úterý mám přijít na zákrok nebo vytažení tělíska. Má první cesta vedla ke kamarádce, dlouho jsme to probíraly a já od ní odcházela rozhodnutá pro potrat. Cestou domů jsem se stavila u rodičů a prohodila o tom pár slov s mámou, já totiž přišla na svět také neplánovaně dva roky po sestře a tři po bratrovi, naši také uvažovali, že si mě nenechají, ale rozhodli se jinak. Dlouho jsem uvažovala o tom, jak můžu vzít tomu drobečkovi šanci na život, když já sama ji dostala? Co kdyby se naši rozhodli jinak? Tak tu teď nesedím a nepíšu tento článek.
Doma jsem sedla k internetu a začala zjišťovat vše o potratech a po té jsem začala vyhledávat informace o otěhotnění s tělískem, zda je možné takové těhotenství úspěšně donosit a jestli jsou nějaká rizika, že dítě nebude v pořádku, bohužel jsem moc informací nenašla, ale objedvila jsem Vaše stránky a do rukou mi padl zrovna příběh maminky, která musela potratit miminko ve dvacátém týdnu kvůli jeho špatnému srdíčku. Po jeho přečtení a po dalších článcích od smutných maminek jsem si začala uvědomovat, jaké mám štěstí, že mám dvě krásné zdravé děti a třetí na cestě.
Když přišel manžel domů z práce, tak mi jen řekl, že konečné rozhodnutí nechá na mě a tomuto tématu se celý víkend úspěšně vyhýbal. Až v pondělí večer mi řekl, že se přiklání spíše pro potrat. To už jsem nevydržela a s pláčem se mu vrhla do náruče, jediné, co jsem ze sebe dostala bylo: „já nemůžu“. Řekl mi, že je to v pořádku, že to všechno nějak zvládnem, a tak jsem šla druhý den k doktorovi s tím, že si miminko necháme. Vytáhl mi tělísko, skoro jsem nekrvácela, ale řekl mi, že mi nemůže zaručit, že se mi potrat sám nerozjede, že musíme měsíc počkat. Dny se táhly strašně pomalu, každé píchnutí v podbřišku nebo narůžovělý výtok mi naháněl hrůzu, také se dostavily celodenní nevolnosti a únava, čímž jsem trpěla i v předchozích těhotenstvích. takže nemůžu říct, že jsem si některé 100% užila, ale setřička mi řekla, že když bývá špatně, tak se plod dobře drží. Po měsíci bylo podle ultrazvuku vše v pořádku. Sestřička mi vypsala těhotenskou knížku a a obědnala mě na krevní odběry. Jsem oficiálně těhotná a na miminko se moooc těším, nevím, jak to stěma dvěma „raubířema“ zvládnu, ale určitě si nějak poradím. Teď jsem v 15 týdnu a za týden jdu na tripletest, tak snad bude vše v pořádku a kolem 17.3.2009 se mi narodí krásné zdravé miminko.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gina
Ukecaná baba ;) 1047 příspěvků 5 inzerátů 25.09.08 19:54

Milá Viv,
po přečtení tvého článku jsem totálně naměkko a skoro mi tečou slzy. Mám doma jednoho tříletého caparta, pro kterého bych udělala všechno na světě, o druhém v hloubi duše (a občas i nahlas :)) uvažuju, ale manželovi se do toho už moc nechce. Zlenivěl, zpohodlněl… no uvidíme uvidíme. Ale každopádně ti chci napsat, že jsi úžasná a statečná žena, a strašně moc ti držím pěsti, aby to dobře dopadlo. Bude to zápřah, ale děti ti to všechno vynahradí a jejich láska se nedá ničím jiným vyčíslit. Drž se :)
Gina a Ríša

 
laky
Ukecaná baba ;) 2025 příspěvků 25.09.08 21:51

Ahojky,

držim ti palečky a musím řict, že jsi se rozhodla správně a budeš štastná až uvidíš toho prcka vyrustat. Sestra na tom je podobne jako ty chtela jedno a ted ma tři :-) prvni byl klučik a přesně za rok se narodila holčička a do třetice všeho nejlepšího se po trech letech narodil Jenicek je to raubíř ale taky zlatíčko.

 
Efa
Kecalka 208 příspěvků 25.09.08 22:05

Viv,
ze sveho okoli znam nekolik pripadu, kdy prave neplanovane a puvodne i nechtene miminko celou rodinu a hlavne manzele stmelilo a velmi obohatilo. Verim tomu, ze i u vas to tak bude. Preji Ti zdrave miminko a do budoucna hodne sil na tri raubire!
Hodne stesti!
Efa + Maxik

 
Desu
Nováček 1 příspěvek 25.09.08 22:08

Ahoj Viv, stalo se mi něco podobného. Když bylo mému synovi půl roku, rozhodla jsem se pro nitroděložní tělísko. Asi tak po pěti měsících jsem nedostala měsíčky, tak jsem se s předtuchou mimiděložního těhotenství objednala k lékaři. No, tak mimoděložní nebylo a v šoku jsme z toho byli pořádně. Syn byl ještě hodně malý a já měla před sebou rok a půl studia. Že si to necháme jsme věděli hned, jen jsme se museli připravit na to že budem mít doma pořádně živo. Taky jsem měla strach aby tělísko plod neohrozilo, ale doktorka to vyloučila  s tím že je tělísko vypuzené v děložním hrdle a nijak ho neohrožuje. Nakonec mi ho vyndali až při porodu. Teď mám krásnou holčičku a jsem ráda že nám to takhle dopadlo. Synovi budou čtyři, dceři byli dva a v březnu čekáme třetí - plánované a doufám že poslední :-)))))).

 
Halka
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 26.09.08 00:24

Tedy holky, vy mě děsíte. Máme dvě holky (3 a 5) a také jsem si nechala zavést tělísko (to hormonální). Na začátku září jsem byla na kontrole a prý trošku vyklouzlo, nicméně je to OK, funkční je a mám přijít za půl roku. Teď mi bylo v úterý hrozně špatně, což já z těhotenství vůbec neznám a kamarádky taky vyslovily hypotézu, jestli nejsem těhotná.  Upřímně dvě děti mi bohatě stačí, právě jsem se vrátila do práce a jsem naprosto spokojená. Obě holky už jsou samostatné a já žádné další děti nechci.  Musím říci, že bych tuto situaci velmi nerada řešila. No uvidíme. Prosím, neberte mě jako sobce. Já jsem teď pět let obětovala dětem a musím říct, že velmi ráda a moc ráda jim věnuju a obětuju spoustu dalších let, ale další mimčo už fakt ne.
Tak se mějte a držte mi palce.
 Halka

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 26.09.08 09:09

Ahoj i já čekám neplánované třetí miminko. Mám 2 kluky, 4,5 roku a 20 měsíců. O třetím jsme tak nějak uvažovali, mám ještě dost času, chtěla jsem nastoupit aspoň na chvilku do práce (jsem na MD hned po VŠ, je mi 28) jenomže to přišlo nějak dřív a samo. Neříkám,že mě to nerozhodilo, nabrečela jsem se taky dost,ale na potrat bych nešla. Manžel se těší a já se s tím pomalu srovnávám..Nechci, aby to vypadalo sobecky. Já se nebojím další práce co mě čeká, jenom porodu. Nemám dobré vzpomínky ani na jeden a ten druhý byl opravdu těžký (kleště).Dneska jdu na kontrolu, končím 12.týden tak doufám, že bude všechno OK. Mějte se hezky a ať všechno dobře dopadne. Stani  

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 26.09.08 14:06

Ahoj,  

blahopřeji ke krásnému rozhodnutí :-). Věřím tomu, že lásku, s jakou jsi miminko přijala (a nejen ty, jak tady čtu), ti jednou samo stonásobně vynahradí.
Přeji hodně zdraví a radosti z tvých dětí.  

Demi z Jesliček.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.09.08 16:57

Ahoj Vivo, já se přidávám ke gratulaci k těhulkovství a k tvému rozhodnutí.My máme také tři děti, je to sice záběr, ale stojí to za to.Držíme palce.
Lamvinek

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 27.09.08 19:36

Ahoj, taky moc gratuluju. Mám kluky o 21 měsíců od sebe, což mi přijde tak akorát, o rok si to neumím vůbec představit, a do toho čekat třetí, zvlášť pokud někdo třeba trpí silnými nevolnostmi, to musí být něco.
Určitě ses ale rozhodla správně, děti budou super parta.
Skoro jsi mě navnadila na třetí dítě, a to má mladší teprve čtyři a půl měsíce :))).
Lenka + Štěpán + Mikuláš

 
fragola
Generální žvanilka 24096 příspěvků 27.09.08 22:19

Ahoj Vivo, gratuluju k rozhodnutí. Držím pěsti, ať zvládnete v pohodě nejen těhotenství, ale i tři prcky najednou. My máme děti 4.Plánované… Věrce bude v únoru 5 let, Davidovi jsou 3, Míša bude mít o Vánocích 2 a Ondra má 5 měsíců.  Sice je to někdy hukot, ale neměnili bychom. Přeju hodně štěstí, zdraví i sil:-) M.

 
Vega
Kecalka 177 příspěvků 29.09.08 21:13

Ahoj, byli jsme loni v naprosto stejné situaci, akorát jsem neměla tělísko, ale hormonální antikoncepci.
Také jsme řešili potrat, ale když jsem seděla u doktorky, nešlo to nešlo, brečela jsem jako želva, díkybohu manžel zareagoval stejně, že to zvládneme, že k nám to miminko prostě chtělo, za což jsem mu do dneška vděčná, Kája je úžasný miminko a už si bez ní nedokážeme představit život, a to první dvě děti jsou hoooodně živé. Držím palce, ať vše dobře dopadne. :-)

 
viva80
Nováček 6 příspěvků 16.10.08 13:36

Ahoj holky,
moc děkuji za Vaši podporu a milá slůvka, moc mi pomáhá, že v tom nejsem sama. Na miminko se už moc těším :-) .
Dnes jsem dostala výsledky tripple tesu a moc velkou radost mi nepřinesly. Mám zvýšené AFP 2,39 MoM, riziko NTD 1:75, takže jsem se objednala na genetiku, ale měli tam volno až 7.10., takže další tři týdny hrůzného čekání, ale snad to dobře dopadne, četla jsem, že tyto testy vycházejí falešně pozitivně a při UZV se to nepotvrdí, tak budu doufat, že je vše O.K. Pokusím se zůstat v klidu, ať nenervuju miminko.
Mějte se všechny moc krásně a ještě jednou děkuju.

 
atlantai
Nováček 1 příspěvek 24.03.09 13:04

Dobrý den,
přečetla jsem si váš příběh a viděla v něm sebe.
Mám 4 holky a v době, kdy už všechny začaly chodit do školy a já našla novou práci, se to stalo. Už jsme s manželem nepočítali s dalším dítětem a pojistili jsme se nitroděložním tělískem. Kdo mohl vědět, co se stane po dvou letech! A stalo se…byla jsem těhotná a celé těhotenství jsem měla nitroděložní tělísko v děloze. Manžel byl taky pro potrat, ale stejně jako vy, jsem to nemohla tomu malému udělat…a ještě ke všemu jsem byla přesvědčená o tom, že to bude chlapeček. Manžel byl u porodu a do poslední chvíle čekal, že to bude zase holka. To bylo pro něj velké překvapení, když se nám v srpnu 2006 narodil krásný a zdravý chlapeček Matyáš. Po porodu jsem požádala doktora, jestli by mohl to nitroděložní tělísko v placentě najít a tak máme fotku z porodnice v rámečku i s touto nepříliš „spolehlivou“ antikoncepcí. Přeji vše nejlepší Vám i Vaší rodince. Iva

 
erik08
Nováček 2 příspěvky 07.05.12 22:29
:kytka: :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 14.05.12 v 17:35

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Proč právě já?


Reklama