Když chcete porodit jděte na houby a brambory II

Porod

Jak jsem psala minule, nevím zda díky bramborám či houbám, se mi v sobotu rozjel porod, který byl dle mého názoru pro prvorodičku za odměnu.

Tom výška 49cm váha: 3400g věk: pár minut :-D

jednodenní miminko s mámou a tátou

Tom výška: 74cm váha: 9650g věk: 1 rok a pár minut :-D

20 měsíční raubíř

V 7 hodin ráno mi odešla hlenová zátka a začaly mírné bolesti, po cestě ze záchodu jsem šla sednout si do obyváku na balón a číst si, manžel ještě spal. Bolesti byly celkem v pohodě, ale v 9 hodin, když jsem si stoupla a šla se napít, tak mi v kuchyni praskla voda a začaly silnější kontrakce po 5 minutách. To už se manžel vzbudil a šel se nasnídat, a když jsem cítila, že se kontrakce stupňují a zkracují, rozhodl se jít pro auto do garáže. Mezitím jsem obvolala porodnice, kde mají volno a nakonec jsme jeli na Obilní trh.

Tam jsme dorazili na příjem cca v 10:30. Při vyšetření dr. jsem byla na 4–5cm, na UZ vše ok, jen mimi bude určitě menší, prý mít tak maximálně 2800 g. Pak jsem se převlékla a šla na porodní box na monitor. PA Nováková nás nechala v klidu s manželem na pokoji, kde mi manžel masíroval záda, protože mi šly bolesti do kříže.

Asi kolem 12. jsme zavolali PA, že asi UŽ, tak zavolala ještě doktorku Čadovou a šlo se tlačit. Malému se ven zas tak moc asi nechtělo, jak se původně tvářil, možná proto, že měl pupeční šňůru 2× obmotanou kolem krku, tak mě nastřihly, což jsem vůbec necítila, a lékařka pomáhala mírným tlakem na břicho. Nakonec se Tomášek narodil 28. 8. 2010 ve 12:20 s mírami 49 cm a 3400 g, takže se zas tak mrňavé miminko se dle UZ nekonalo ;-) Hrdý to tatínek iniciativně přestřihnul šňůru a podepsal si syna.

Během šití šel manžel dělat fotky (samozřejmě až na popud PA, jelikož mu nedošlo, že jaksi UŽ je čas a mimčo je na světě), potom si ho zabaleného choval, dokud se mnou doktoři vše nedodělali. Následně mi ho předal a já si toho mého prcka pořádně prohlédla a s pomocí PA ho přiložila.

Po 2 hodinách klidu, asi ve 3, si dětské sestry vzaly malého na vykoupání, já jsem se přesunula na šestinedělky a začal kolotoč informování celého příbuzenstva. No samozřejmě, že v 17 hodin přijela první sestra, v 19 hodin druhá a v 10 hodin druhý den ta třetí (přece jen nebydlela v Brně, tak nemohla hned, že jo :-D ). Naštěstí byl Tom flegmatik, tak se nechal rád pochovat a vyfotit, dokonce i nějaké to mrknutí přidal.

Porod byl pro mě jako prvorodičku celkem v pohodě. Sice bolel, ale bylo to snesitelné a netrvalo to dlouho, zato šití bolelo mnohonásobně více :-(, to bych si příště raději odpustila.

Nyní je z Tomína 20měsíční rošťák, se kterým často bojujeme a často se radujeme. A pomalu přemýšlíme, že mu za pár měsíců pořídíme sourozence, a já doufám v repete prvního porodu, snad to bude jarní či letní miminko, abychom zase mohli jít na bedle a hříbky :-D

Doufám, že můj první spisovatelský pokus byl aspoň trochu čtivý a neunudil vás k smrti ;-)

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5391 příspěvků 18.05.12 08:03

téda, porod mne čeká v září - taky bych chtěla takový rychlý … moooc gratuluji !

 
Jadla
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 18.05.12 16:27

Mě čeká za sedm týdnů, takže každý deníček o porodu čtu bez dechu. A tenhle je povzbudivý a milý, za což děkuji. Držím pěsti s dalším miminkem, hodně štěstí! :kytka:

 
Kornel
Závislačka 3782 příspěvků 18.05.12 23:59

Nooooooooo táááák to se někdo máááááá si to takhle odrodit :D :D :D :palec: rodila jsem asi 18hodin :cert: :cert: :cert: a museli mi s naší prdelkou kapánek větší pomoct.Doufám že druhé těhu bude někdy končit takovýmhle porodem!!!! :pankac: Jinak deníček je super a miloučký :* :* :* :* :* :* mějte se krásně

 
AninaNaty
Povídálka 38 příspěvků 19.05.12 14:07

Jo jo, také jsem porodila dceru po tom, co jsem skládala dříví na chatě :mrgreen: a také to byl rychloporod :lol:

 
HankaHK
Závislačka 4283 příspěvků 45 inzerátů 20.05.12 21:42

děkujeme za přání doufám, že tak dobře jako šel porod půjde i výchova :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Když chcete porodit, jděte na houby a brambory


Reklama