Když člověk nemůže dál

O životě

Objevila jsem jednu ze svých skrytých vlastností, a tou je závist. Závidím lidem, ženám, které mají vedle sebe člověka, se kterým jsou šťastné a žijí klidný život. Je to neuvěřitelné, jací lidé (nestvůry) se mezi námi pohybují. S jedním takovým žiji. Bože, je to trest? Za co? Za to že jsem se snažila být milující a pečlivou přítelkyní, že jsem se snažila být dobrým člověkem?

Jsem 25letá maminka, mám nádherného, zdravého ročního chlapečka a je to mé jediné štěstí. Žiji s přítelem, který mě fyzicky i psychicky týrá a nemůžu najít cestu ven. Každý den, každou minutu poslouchám nadávky, ponižování a vyhrožování. Dostávám rány jen za špatný pohled. Je to ta nejhorší noční můra, jakou si můžete představit.

Mlátil mne celé těhotenství až do porodu, a samozřejmě s tím doteď nepřestal, každý den mě udeří, nebo mi alespoň rozbije nějakou věc, nebo se mi jen tak vymočí do skříně. Nemůžu se s nikým vídat, nikomu zavolat, nemůžu mít ani vlastní kreditní kartu a nemám přístup k penězům. Je milión věcí, které bych chtěla někomu říci, ale nemůžu, bojím se.

Říkáte si, proč neodejdu? Je to tak těžké… taky jsem na to měla stejný názor. Jak ale odejít, když hlídá každý váš krok a než by mě nechal odejít, tak mě radši zabije? Proto sháním dobrého člověka, který by mi půjčil peníze, hlavně abychom byli s malým šťastní. Přeji si odejít, zaplatit si pronájem bytu a žít, žít v klidu.

Prosím vás o 2 věci. První je možná nestydatá ale nevím už jak dál. Kdybyste kdokoliv věděl o někom, kdo by mi půjčil peníze bez úroků, samozřejmě s jakoukoliv rozumnou smlouvou, ozvěte se. A ta druhá: jestli máte po boku člověka, který vás miluje, máte s ním klidný život a nemusíte se bát usnout, važte si ho!

Hodnotilo 7 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vitrvevlasech
Stálice 97 příspěvků 07.12.12 05:28
Rychle pryč

Milá mladá paní,
pročetl jsem si váš deníček, mohl bych vám navrhnout využít služby azylového domu - kam mohou odejít ženy s dětmi. Není na tom nic špatného. Tito lidé vám pomohou moc rádi. Jsem si vědom toho, že není lehké odejít, člověk může mít stále pocit, že jinde to bude horší, ale to je nesmysl. Nechat se bít a ponižovat nepatří do zdravého vztahu. Nevím z jakého jste kraje, abych vám poslal odkaz či čísla na lidi, kteří vám pomohou. Klidně mi pošlete zprávu a jistě to pořešíme. Hlavně seberte odvahu a začněte to řešit.

 
alda
Kecalka 290 příspěvků 07.12.12 06:18

S tímhle nemůžeš pohnout sama i kdyby ti někdo půjčil peníze (jako on by se určitě někdo našel, ale nezištně by to určitě nebylo a spadla bys do ještě větších problémů). Musíš se obrátit na lidi co jsou v tomhle školení, jsi oběť domácího násilí!!!
Zavolej na jedno z těhle čísel a spěchej, násilí se zvyšuje ve frekvenci a intenzitě.

Bílý kruh bezpečí
Tel. 257 317 110
Nonstop DONA linka pro oběti domácího násilí 251 511 313

ROSA

  • centrum pro týrané a osamělé ženy – provozuje Informační a poradenské centrum pro ženy – oběti domácího násilí a Azylový dům s utajenou adresou Podolská 242/25, Praha 4, ke konzultaci je vždy nutné se předem telefonicky objednat na telefonním čísle 241 432 466


SOS linka 602 246 102
web: www.rosa-os.cz
e-mail: info@rosa-os.cz
přímé internetové poradenství: poradna@rosa-os.cz
ROSA poskytuje ženám – obětem domácího násilí, bezplatnou komplexní pomoc. Ta zahrnuje dlouhodobé a opakované psychologické a sociální poradenství a v případě potřeby také právní či psychiatrické konzultace, telefonickou krizovou pomoc, přímé internetové poradenství a ubytování v azylovém domě a bytech s utajenou adresou (je určeno ženám od 18 let).

Psychosociální centrum Acorus
Krizová nonstop linka 283 892 772, kontakt na poradnu Acorusu: Praha 7, Dělnická 213/12, e-mail: info@acorus.cz, www.acorus.cz
Psychosociální centrum Acorus poskytuje víceúrovňovou pomoc obětem domácího násilí - obsahem je krizová telefonní linka, ambulantní pomoc, krizová lůžka, pobytový program a následná pomoc.

Krizová centra:
RIAPS – Krizové centrum – Městské centrum sociálních služeb a prevence, Chelčického 39, Praha 3, tel. 222 580 697, nepřetržitá psychoterapeutická pomoc, www.mcssp.cz
Centrum krizové intervence Psychiatrické léčebny Bohnice, Ústavní 91, Praha 8 – Bohnice, tel: 284 016 110, www.plbohnice.cz
Dětské krizové centrum, (týrané a ohrožené děti), V Zápolí 1250/21, Praha 4, 241 483 853, www.ditekrize.cz
Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy (www. mcssp. cz):

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 07.12.12 08:09

Urcite souhlasi a zavolej na cisla, ktera ti nabizeji…
sama to opravdu nezvladnes a urcite te bude manzel hledat :!

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 07.12.12 08:46

Souhlasím s ostatními. Jen mi trošku vrtá hlavou…když se s níkým nesmíš vídat, nemůžeš nikomu zavolat, ani nesmíš mít svou kartu…tak na internet se dostaneš? :think:
Ale pokud je tomu opravdu tak, tak přeji hodně odvahy k řešení a štastný konec.

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 07.12.12 08:52

Rozhodně od něj musíš odejít. Na peníze nehleď, radši azylový dům než peklo na zemi. Teď je tvůj syn ještě relativně malý, ale kdybyste neodešli, bude to na něj mít katastrofální dopad a to by sis v životě neodpustila. Přeji mnoho štěstí!

 
Jannes
Závislačka 4854 příspěvků 07.12.12 09:54

Odejít a to hned! To je moje rada. Nejen kvůli sobě, ale i kvůli synkovi. Co když příště uhodí dítě? I kdyby ne, syn určitě začne brzy vnímat, že takhle to není v pořádku.
Určitě bych si nebrala žádnou půjčku, to je blbost. Navíc z čeho chceš platit dál nájem? Z rodičovské? Uvažuj dopředu. Buď azylák a nebo rodiče. Svoje rodiče tu nezmiňuješ. Co najít zázemí tam…
Taky určitě není špatný zavolat na ty čísla, určitě budou bezplatná a dovoláš se i bez kreditu.
BYLO BY MOC FAJN, KDYBY JSI NAPSALA, JAK TO DOPADLO NEBO JAK TO ŘEŠÍŠ. URČITĚ JE TU VÍC LIDÍ, KTERÝ TVŮJ PŘÍBĚH ZAJÍMÁ.
( p. s. můj bývalý přítel, se kterým jsem byla 6 let mě 3 roky podváděl, urážel mě, jednou mě i jednu fláknul, ale jen jednou, no stálo to za prd a teprve, když jsem ho po dlouhé době opustila, tak se mě ulevilo. Ale jak! Ten úžasný pocit si pamatuju dodnes…)

 
sophinka1  07.12.12 10:07

Taky se mi nezdá, že by tě takový tyran nechal se volně pohypovat po netu. Nicméně pomůže ti sociálka a azylové domy. Pokud jsi v zoufalé situaci tak je azylák 100 lepší řešení než půjčka.

 
strace
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 07.12.12 10:08

@verjanku
Přesně tohle (že se dostane na internet) mě taky napadlo. Já nevím, ale přijde mi to celé hodně divné. :think:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 07.12.12 10:50

Zakladatelko, půjčovat si peníze nic nevyřeší, jsi na mateřské, z čeho bys je chtěla splácet? Jak psala Alda, honem volej Bílý kruh bezpečí, poradí ti co a jak. Když tady píšeš, znamená to, že ještě máš sílu odejít. Čím delší dobu domácí násilí trvá, tím menší je schopnost oběti vyhledat pomoc!
Nenech syna vyrůstat v takovém patologickém prostředí, mohla by se z něho stát časem stejná zrůda jako jeho otec. Napsala jsem to tvrdě, ale odchod je jediná šance jak zachránit sebe i děcko. Sbírej důkazy, je to strašně důležité, foť si bordel, který ti doma chlap dělá, rozbité věci, jdi tajně k doktorovi, ukaž modřiny, prostě sbírej důkazy, které použiješ proti tomu tyranovi. Vyhledej pomoc rodiny a využij rady z krizových center, všechny se bojí odejít, ale je to nutné! Nenech se zastrašit!

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 07.12.12 11:48

Nevím co si mam o tom myslet…Pokud je tohle zoufalé sos, tak je mi zle z toho co se děje ve světě, ale něco mi na tomhle prostě nesedí, nevím…

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 07.12.12 12:47

Odejdi hned, od toho jsou azylové domy pro matky s dětmi, tam chlapa nepustí

 
xk.kx
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 07.12.12 12:47

A kam by jsi ty peníze chtěla poslat, když nemáš kartu a ani ti je člověk nemůže dát osobně, když nesmíš nikam na krok??? :roll: Je to docela hodně zlváštní. Píšeš, že sháníš dobrého člověka, který by ti půjčil peníze, aby jstě byli štastný, myslím, že víc štastný by Vás udělalo né peníze, ale to, že od něj zmizíte pryč :!

 
Werka89
Nováček 8 příspěvků 07.12.12 12:58

Přijde mi to hrozně zvláštní. Asi už jsem moc podezíravá! Pokud je to ovšem reálný příběh, tak nemám slov a takoví lidé by neměli žít mezi námi slušnými. Pro mě je Tvůj muž zrůda a Ty vezmi nohy na ramena, dle rad ostatních.

 
HopeAndPower
Nováček 1 příspěvek 07.12.12 13:14

Předem děkuju všem za rady. Když jsem psala tenhle deníček, tak to bylo psané ze zoufalosti z toho co dělat dál, a hlavně jsem měla potřebu to někomu zdělit. Chci vám objasnit věci o kterých se tu zmiňujete…Na internet se dostanu, ale stojí mi neustále za zadkem a deníček jsem psala večer, kdy můj přítel spal po příchodu z hospody, tak jsem měla jistotu že bude spát tvdrdě a nenachytá mě. Stačí když se mu nelíbí na co se na webu koukám a už mi nadává, jak jsem ubohá a p..a atd. Telefonovat můžu pouze s jeho rodinou a když mi zavolá moje mamka, tak prostě se snažím telefonát rychle ukončit, protože mě při tom drží a nadává mě i na mou mamku, tak nechci aby to slyšela. Teď vám píšu, jelikož jsem doma sama, on šel koupit kojenecké vody. Těžko se soudí věc do které nevidíte. Já jsem dřív nepochopila, jak některé ženy mohou s tyranem být, ikdyž je týrá. Teď už mám na to jiný názor. Je to tak složité, z toho neustálého stresu máte strach udělat prostě cokoliv.
Doufám, že dnes nebo zítra budu doma sama, tak se pokusím využít vaše rady a svůj odchod nějak posunout dál. Hezký den brzy se ozvu

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 07.12.12 13:15

Já tomu nevěřím, chap určitě není 24 hod doma a když můžeš na net, tak proč jsi dávno nekontaktovala nějakou linku nebo policii.Co to jako je?

 
Werka89
Nováček 8 příspěvků 07.12.12 13:43

Taky mi přijde divné, že by strašil doma pořád! To nechodí do práce?! Do hospody chodí a určitě je tam min. hodinu- Nechci být zlá, ale nezdá se mi to, ale nezažila jsem, tak těžko soudit. A za další se mi nezdá, že rodiče by to neřešili.

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 07.12.12 13:46

Mě to příjde zvláštní :nevim: on nechodí do práce? Když máš přístup k netu, tak nikomu z Tvých blízkých nemůžeš poslat meila a požádat je o pomoc? Vždyť na netu je tolik kontaktů kam se můžeš obrátit a pochybuju, že by někdo poslal „nováčkovi“ nějaké peníze :nevim: a nepochopím, když žádáš někoho o půjčení peněz, jak by ti je ten čovek měl předat? :nevim: :nevim: když nemáš ani kreditku :nevim:
A když je třeba mimo byt, ty nemáš klíče? Je třeba využít takových situací a okamžitě nohy na ramena.
Jestli je tohle teda pravda, chlapa bych pověsila za kule do průvanu :cert: :cert: :cert: a sebrala všechny síly k odchodu, už kvůli dítěti

 
Anonymní  07.12.12 14:16

Já jsem se dostala do situace, že partner zmlátil mě i malou a máma mi řekla, že to budu muset vydržet, protože ženská MUSI vydržet s chlapem, s kterým má dítě. Ne každý má podporu rodiny. Já zakladatelce věřím, vím, jaká je to bezmoc.

 
vitrvevlasech
Stálice 97 příspěvků 07.12.12 14:27

Ano jedná se o klasický případ pokory, ale pozor dnes už jsou ženy dosti emancipované a mají více možností, slyšel jsem něco o tom, že no sami byste nevěřily studují vysoké školy, nosí kalhoty, smí kouřit, volit si partnera, rozhodnout o potratu, dokonce… ony smějí jít volit.
Promiňte mi ten sarkasmus.
Ale prosím prosím obrňte před archetypem dřívějšího krutého manžela a přisluhující ženy. Dnes je možnost se bránit a když mamka nepomůže, což může být způsobeno podobnou situací u ní, pak se zeptejte kamarádek, či nějaké instituce.
Hlavně za žádných okolností nepřipouštějte si nesmysl typu. Já to musím snášet, neb to tak má být. A chudák muž, on má starosti. Či - je to moje chyba stejně. V žádném případě nepodléhejte tomuto sebeklamu. Šup řešit situaci hned, je plno možností.

 
Marina8
Závislačka 3164 příspěvků 07.12.12 14:36

@Januliiik Úplně mi mluvíš z duše.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 07.12.12 17:12

Tvuj pribeh je hrozny :( O to vic nechapu, ze kdyz uz te tak tyral v tehotenstvi, proc s nim jsi. A kam ti chodi materska? Rikas, ze ucet nemas, tak asi slozenkou, nevim, proc mu ty penize davas. Pokud mas pristup na internet, tak se da preci lehce zazadat o pomoc. No nevim… Pokud je ovsem pravda, co pised, tak uz na nic necekej a zacni jednat, uz jen kvuli synovi. Bude jeste dlouho potrebovat zdravou a silnou mamu a pokud zustanes tam, kde jsi, tak nejspis sponci v detskem domove a ty v lepsim pripade nekde v nemocnici. Drzim palecky!

 
Kyxie
Kecalka 190 příspěvků 07.12.12 17:13

Aha jasně, NOVÁČEK s jedním příspěvkem… Holky vy jí věříte nebo co? :-D

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 07.12.12 17:35

Ahojky je to hrozné čo sa ti deje a asi nebudem jediná, ktorá ti povie rýchlo preč od takého chlapa.
Skús, ale nájsť riešenie sama obráť sa na linku bezpečia, azylový dom. Bude pre teba určite lepšie a bezpečnejšie ak nebudeš sama, nájdeš psychickú oporu aj pomoc s malým.
Keby si sa potrebovala s malým niekde skryť pred mužom aby ťa niekto prichílil to by som ti pomohla.
Ja osobne by som ti žiadne peniaze nepožičala, možno to znie kruto, ale už som sa zopárkrát dostala na falošné nešťastie ľudí. A tento denníček trošku zaváňa snahou vzbudiť súcit a vylákať hotovosť…

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 07.12.12 17:40

Pozerám na komentáre a zisťujem, že tu nie som jediná podozrievavá osoba

Pekný príspevok napísala @alda určite ti aspoň pre začiatok poradia a nebudeš odkázaná na žiadnu požičku.

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 07.12.12 19:37

Místo sezení na internetu bych sbalila malýho a utíkala co mi nohy stačí, když spí nebo je pryč!!!asi se urazíš, ale jsi ubohá, že u něj zůstáváš a lituješ sama sebe!!!jsou azylové domy, kde tě přijmou! tak jdi a to HNED!!!

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 07.12.12 19:57

Pokud je tvuj denicek pravdivy, tak ja jsem sice nikdy nic takoveho nastesti nezazila (ovsem jeden clen moji rodiny ano), ale dotazy typu: „Proc mu davas materskou?“ mi prijdou dost stupidni a takovi lidi si jaksi neuvedomuji, ze kdybys mu vsechny sve penize nedala, taky by te taky mohl zabit… Pokud nekdy tvrde spi, sbal rychle nejnutnejsi veci a co nejdriv utec i s malym - nejlepe do nejblizsiho azyloveho domu nebo na policii, pokud o zadnem nevis! A nebo k rodicum, pokud mas jejich podporu a bydli blizko. Doufam, ze pristi denicek bude veselejsi :hug: :hug: :hug:.

 
jannie88
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 07.12.12 22:31

Myslím, že si tady spoustu žen neuvědomuje, jaký je to šílený strach odejít od tyrana! Jaký je to šílený strach, nedat mu mateřskou a bát se, co bude, jestli mě opravdu nezabije. Zakladatelko přeju hodně síly odejít od té zrůdy a začít jiný život a určitě šťastnější…kdo to zažil, pochopí Tě, kdo ne, vždy si něco najde. :hug:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 07.12.12 23:11

POkud je pravda, co píšeš, tak se přidám jen k tomu, abys volala tam, kam ti holky řekly…
mám za sebou pár školení a nějakou pracovní zkušenost na tohle téma… a i to, žes to zatím nedokázala řešit, a žiješ s ním dál a neutekla jsi… to přesně spadá do škatulek domácího násilí… i to, že ho vlastně budeš omlouvat, snažit se ho vzít na milost, věřit mu… to prosím nedělej..

 
Kamka33
Závislačka 2616 příspěvků 08.12.12 02:11

Milá zakladatelko, napadlo mě, co zavolat přímo záchranku? Ta tě nebude stát nic a prostě zavoláš, že jsi psychicky na dně a určitě přijedou.. Pokud budeš doma zamčená, tak se zavolá policie, hasiči.. Nevím, prostě tě z toho bytu dostanou.. Modřiny na sobě taky určitě mít budeš jako důkaz týrání.. Snad to nějak půjde?? Nevím, jestli máš ale přístup k telefonu.. Škoda, že jsi třeba nezkusila aspoň v porodnici nějak naznačit, že potřebuješ pomoc.. Asi se moc bojíš o život, jinak si to nedovedu vysvětlit :-( Domácí násilí znám, moje mamka taky strašně dlouho nedokázala odejít, až když jsme my děti odešly, teprve pak ona.. A dodnes už není schopna zapojit se do pracovního procesu a muže striktně odmítá..

 
Agut
Nováček 4 příspěvky 08.12.12 08:05

@vitrvevlasech Přesně tak. @alda Na nic nečekejte!!

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 08.12.12 08:51

Zakladatelko odejdi co nejdriv ikdyz te to bude stat urcite hodne sil… :palec: :palec: :palec: :hug:
Tem co tu pisi jak oni by udelaly to ci ono se to mluvi, tyrana zena je ve strasnem kolotoci nervu a strachu, boji se uz dopredu delat veci, ktere jsou pro ostatni normalni beznou veci denne, at teleefon ci karta na bankomat, tohle je neco sileneho a neco o strachu vim..tyrani dokazi namluvit obeti, ze maji vsechno pod kontrolou kazdy telefon, kazdy pohyb a nekdy jim to i vychazi…Muze vam tisic zen rikat ci znamych odejdi, ale pokud nemate dobre zazemi, rodice, tak se to nedela snadno, navic tyrana obet se strasne stydi, vetsinou to za tyhle zeny udela opravdu uplne nekdo jiny, protoze uz maji tak s /prominutim /vygumovany mozek tyranem, ze stoji clovek na miste a nemuze se hnout…
Takze zakladatelko co takhle se z nekym sejit na miste kde bydlis, budes mit vice odvahy odejit ver mi, ikdyby to mely byt jen nejaky kamosky, co ti pomuzou zabalit veci, proste takovy muzi tyrani jsou vetsinou srabi, kdyz jde o cizi osobu, neboj se a zacni jednat, preji ti moc sil a stesticka, mysli na dite a ono to pujde snaz ;)
;) ;) ;)

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 08.12.12 16:56

Taky mi na pribehu neco nesedi :think:.
A nevim zda by ti nekdo pujcil jen tak penize ;).

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 08.12.12 16:58

@HopeAndPower proc tedy netelefonujes s matkou, kdyz on neni doma? :think:

Příspěvek upraven 08.12.12 v 16:59

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 08.12.12 18:15

Zakldatelka neco psala, ze kdyz mluvi s matkou zacne on nadavat, tak to rychle vypne nebo tak :nevim:
podle me normalni laskyplna mama by uz davno do toho bytu vbehla a dceru i vnouce by odvedla, podle me zase tak velikou oporu asi nema, nebo si muze maminka myslet ze je vse v poradku, coz bych se divila, pokud ji bil uz v tehotenstvi :nevim:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 08.12.12 18:19

No a muze to byt i tak, ze pokud on neni doma a ona zavola, stydi se rict uplnou pravdu :think: :think: :think:
Nekdo totiz odejde od rodicu machruje jak to vsechno zvladne a kdyz jsou problemy nekdy se to rodice dozvi jako posledni, hrdost, strach cokoliv :nevim:

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 08.12.12 18:46

@pomenkova jenže pisatelka píše, že by aj odešla, ale nemá peníze. To podle mě není v tom, že má strach odejít :nevim: já si deníček četla 2× a prostě mi příjde, že chce někdo využít maminy z mimina, přece jen je fakt, že už maminy odsud několikrát pomohly…tak proč by nepomohly znovu, že jo :roll:

Prostě tomu nevěřím :nevim:

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 08.12.12 19:11

Příběh se mi zdá smyšlený:think: :nevim:.A i kdyby to byla pravda, peníze tady ti nikdo nepůjčí, jak by jsi to chtěla vracet? Z mateřský? Budeš se muset smířit s azylovým domem, je to (pokud je tvůj příběh pravdivý, což si nemyslím) nejrozumější možnost.

Příspěvek upraven 08.12.12 v 19:12

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 08.12.12 21:17

Pokud je to pravda a máš třžeba vebku, nebo foták s videem, tak bych pokaždé zapla nahrávání v inkriminovanou dobu, pak bych vzala nohy na ramena a rovnou na policii, abych si tak do budoucna zajistila i to že se nebude moci vídat s dítětem, i když to není tak jednoduché…Pokud je to pravda co píšeš, rozhodně bych nečekala na to až mi někdo půjčí, tím by sis možná ještě víc ublížila…Prostě bych bud odešla někam do azylového domu pro matku a dítě a tam řešila situaci dál, kontaktovala rodinu a hlavně policii…Myslím že když tam příjdeš bez peněz, tak tě na ulici nevyhodí…Rozhodně bych si tedy nepůjčovala…A pokud svoje dítě miluješ, tak ho nenecháš aby se na tohle dívalo a aby mu bylo nedej bože ublíženo..Myslím že to není dobrý vzor spořádaného života pro to dítě…
Přeji ti at už to pravda je nebo ne, at svoje problémy vyřešíš co nejdřív, už kuli svému dítěti…

 
strace
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 08.12.12 21:18

@Januliiik
Přesně jsi vystihla, co si myslím. Je před Vánoci, všichni naměkko, proč to nezkusit, zda se nějaké maminky nechytnou a nepošlou peníze.

Mám dvě blízké kamarádky, které si prošly domácím násilím, jedna i s fyzickými útoky. Mně tenhle popis, co je v deníčku, prostě nesedí. :nevim:

 
momikova
Závislačka 4986 příspěvků 08.12.12 21:24

No, teda, jsem tu po dvou dcl vína načatá, jak nejsem zvyklá pít, že to nejdůležitější už tu bylo řečeno. Minimálně azylový dům, linka důvěry a další scénáře pomoci pro někoho takhle v nouzi. Když to nemáš sílu udělat pro sebe, udělej to pro své díte. Jestli ti močí do skříně, je to cvok, jestli tě bije, je to cvok, jestli s ním i přes to zůstáváš, jsi cvok. To ber, prosím, jako čistou dedukci, ne urážku. Ber to tak, že, pokud nechceš, aby i vaše dítě z tohohle prostředí jednou nebylo chudinka cvok, tak to koukej nějak smysluplně pozitivně pro jeho, i tvůj další vývoj, vyřešit. Moc ti držím palce a doufám, že sebereš odvahu alespoň k tomu, abys uchránila před násilným partnerem své dítě a nemrzačila ho na duši. :palec:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30596 příspěvků 09.12.12 13:27

Že je zakladatelka nováček s jedním přípěvkem? nenapadlo vás, že je možné, že má příspěvků víc, ale založila nový nick, jen kvůli tomuto deníčku? protože se stydí, a nechce aby někdo věděl, o koho jde? deníček pokud vím nejde napsat anonymně… :,( každopádně držím palečky, aby vše dobře dopadlo :hug:

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 09.12.12 15:17

@slavuska1 tím víc, kdyby to napsala pod starým nickem, tak by jí to baby věřily, ne? Teda aspoň já to tak cítím, kdybych tady zakladatelku potkávala tak by mě asi nenapadlo jí nevěřit :nevim:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 09.12.12 20:21

Uteč dokud můžeš!!

 
novalgi
Neúnavná pisatelka 16416 příspěvků 09.12.12 23:29

Sebrat veskerou odvahu a sily a utect
Vsude bude lepe nez s tyranem

Příspěvek upraven 09.12.12 v 23:31

 
sophinka1  10.12.12 21:14

@slavuska1 předpokládám,že pokud sem chodí déle, má zde svoje známé, nebo skupinu kam chodí častěji. Mohla se přece obrátit na ně… nebo by se za ni tady někdo zaručil. Však už se to tady několikrát dělalo. Tomuto příběhu nevěřím. Většina tyranů jak ho pisatelka popisuje, by nikdy nedovolil připojení ženy na internet.

 
Olga Holcová  11.12.12 20:26
Přátelé

Mám tu jednu přítelkyni a zradila jsem ji a chci ji zpátky… Co mám dělat :,(

 
Olga Holcová  11.12.12 20:30

Moje nejlepší kamarádka je na mě naštvaná protože jsme se pohádali… Jak ji mám pomoci nebo co mám dělat? Moc mi chybí a nemůžu bez ní být…Pomožte mi prosím… :,( :,( :,( :,(

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 31.01.13 14:57

Nějak moc dobře nechápu, když ho máš furt za prdelí, jak jsi tohle mohla napsat??? asi to nebude tak horké a s tím co popisuješ?..už dávno by jsi byla někde jinde..;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama