Když je porod opravdu porod :-)

Porod

Tak moc jsem se na svůj první porod těšila a vysnívala si, jak bude krásně a hladce probíhat, až mi tvrdá realita dala pořádnou ťafku.


5 komentářů

Už je to sice skoro 8 měsíců, co jsem porodila ten náš zázrak jménem Gábinka. Inspiroval mě alejeden deníček o tak super úžasném hladkém porodu, že jsem si řekla, že ne vždy to probíhá jako ve filmu a jsou mezi námi i ženy, co si to protrpí víc, než by měly. I já patřím mezi ně. Na druhou stranu, jsou to zážitky na celý život a člověk má opravdu co vyprávět. :-)

Celé těhotenství bylo v pohodě, sice mi bylo zle do 6. měsíce, ale co, to je normální. Chodila jsem do práce, jezdila na služebky, nějak jsem neměla ani pořádně čas si to těhotenství užívat. Aspoň jsem nemyslela na blbosti a nemusela se tolik pozorovat a chodit s každým píchnutím k dr. Věřila jsem sama sobě, že je všechno v pořádku a bylo.

Jen tu byla malá věc - to těhotenská cukrovka. Ale musím se trochu smát, nevěřím, že jsem jí měla. V 17.tt jsem měla cukr v moči a hned mě poslali na test na cukrovku takhle dřív. Měla jsem bohužel i zvýšený cukr v krvi a to opravdu lehce, norma je 5,5 a já měla 6. Ale z komára se stal velbloud a okamžitě jsem byla odeslána do diaporadny. Nastalo měření cukru po každém jídle a nalačno, což pro mě byl velký problém. Nemohla jsem do sebe nic dostat, byla jsem živá na jogurtu celý den. Zkrátka těhotenské nevolnosti neovlivním a oni to nechtěli pochopit. Musela jsem si zapisovat, co jím. Naměřené hodnoty nalačno, to bylo ok, ale po těch jídlech… jakých??? No zkrátka jsem se nutila něco někdy sníst a pak měřit, i přesto všechno hodnoty byly naprosto ok.

Když jsem šla za 14 dní na kontrolu, tak se samozřejmě divili, nicméně mi nastavili teda měření 3× namátkově 3 dny v týdnu. To všechno bylo naprosto v pohodě. Po šestém měsíci nevolnosti zmizely a já začala konečně jíst. Hodnoty cukru v pořádku, žádné výkyvy - a to jsem si dala i sladké a nic. V diaporadně se divili a já chtěla zopakovat test. Byla jsem odmítnuta s tím, že to není potřeba, že ji prostě mám a nezbavím se jí. Docela mi to naštvalo.

Tak jsem celé těhu namátkově měřila, jedla sladké pak už dost ve velkém a všechno v pohodě. Zaskočil mě můj gyndař, že když mám těhu cukrovku, tak musím porodit dřív. Proč proboha??? Nepíchám si inzulín, cukr mám v pohodě, dítě velikostně akorát, žádné potíže. Takže mě předal do porodnice, kde si taky tvrdili svou, že musím porodit do termínu a že mi budou vyvolávat porod. Nesouhlasila jsem, ale asi málo, protože mi neustále dokola opakovali, jak riskuji a že prostě musím. Tak jsem tedy nastoupila o 4 dny dříve do porodnice, aby mi vyvolali porod.

Termín porodu byl 6.5.2013 a to vyvolávání byla jedním slovem hrůza. Napřed zaváděli tablety, pak gel, pak zase tabletu. Trvalo to 4 dny a já byla celá bolavá, nevyspalá, hladová, unavená, ubrečená. Stále jsem si říkala, že tu mojí holčičku chtějí asi hodně naštvat a vypudit násilím a že jsem neměla nastoupit a nechat to na přírodě.

Konečně to přišlo a měla jsem kontrakce k porodu. Huráááá! Šla jsem na porodní sál a čekala, co se bude dít. Už mi bylo všechno jedno, moje sny o krásném porodu byly pryč a já se začínala děsit. Kontrakce byly šílený, braly mě do kříže.

Od prvních kontrakcí uběhlo několik hodin, chytlo mě to asi v osm večer a někdy kolem půlnoci přišla doktorka, že mi píchne vodu a tím se to ještě urychlí a budu se otvírat atd. Chtěla jsem mít u sebe manžela - prý mám ještě počkat, než mu zavolám. Tak mi píchla vodu a hups, naprosto zelená, rychle na monitor. Ten se jim nelíbil, začínala jsem se bát. Manžel doma čekal a nic nevěděl. Přivezli takovou velkou dotykovou obrazovku a ty kabely z ní mi zavedly dovnitř na malou a sledovali. To se jim naštěstí už líbilo a mohla jsem zavolat manžela. Přijel asi ve dvě ráno, kdy už jsem seděla na míči, nepříčetná, crčela ze mě zelená voda, vevnitř kabely, šílené křížové kontrakce. Nikoho jsem v tu chvíli neviděla raději jak svého muže, který mě strašně moc psychicky pomáhal a masíroval mi záda při každé kontrakci.

Problém byl, že jsem se vůbec neotvírala. Za celou tu dobu stále max. jeden prst, pak se to povedlo na dva a to se na dlouho zastavilo. Dostala jsem oxytocin a stále nic. Měla jsem pocit, že mám jednu velkou kontrakci a že už to nedám. Nakonec mi řekli, že to asi spěje k císařskému řezu, ale že musí počkat na primáře. Ten rozhodl o další oxytocinu, který pomohl na otevření na další prst. Tím to skončilo. Otevřená na tři prsty, vyřízená, hysterická, bolavá.

Křičela jsem, že chci císaře, že je mi to už jedno, hlavně ať něco dělaj. To už bylo po nějakých 11 hodinách porodu. Nakonec se rozrazili dveře, přišla jiná paní doktorka s několika lidma včetně primáře, vyšetření a okamžitě na akutního císaře.

Nešel ani částečný, rovnou plná narkoza, nemohlo se čekat. Stejně jsem se kroutila jak žížala. Uslyšela jsem „dobrou noc“ a já jsem si hrozně oddechla, že přijde vysvobození z toho pekla. :-)

Probrala jsem se na JIPce naprosto zmatená a bolavá, ale když mi přišli říct, že mám zdravou dceru, byla jsem v tu chvíli tou nejdojatější a nejpyšnější ženskou na planetě. A když mi poprvé tu mojí krásnou holčičku přinesli ukázat, tak i přes ty oblbováky do žíly jsem věděla naprosto přesně, že ten můj život od toho okamžiku je už navždy spojen s tímto zázrakem. Jsem tak šťastná, že se to slovy nedá ani vyjádřit.

Těžko říct, jaký bych měla porod, kdyby mi ho dle mého zbytečně nevyvolávali, těžko říct, zda bych rodila přirozenou cestou. Myslím, že každá máme do vínku dáno, jak budeme rodit. Jak říká můj kamarád - šlo to dovnitř, musí to jít i ven. :-)

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 08.01.14 01:50

Ja sem na tom byla podobne, jen mi odtekla plodovka sama a tim to skoncilo, kontrakce nikde. otevirani nic, od ranana sale napichouta a stejne to bylo k nicemu, jen sem se uz pak kroutila bolesti a navic vyhodili i meho pritele a nechteli nikoho ke me pustit, taxem byla pres hodinu sama na sale, nez me vzali na druhy sal na cisare a taky celkova narkoza :-/ zvracela jsem po ni celou noc a dopolko ale i tak jsem byla stastna, ze mam tak krasneho syna :-) ted cekame druhe, tak uvidime, co a jak bude :-)

 
rejžička
Kelišová 6162 příspěvků 08.01.14 06:30

Tak člověk musí věřít, že doktoři ví, co dělají.. :roll: :roll:
Heleď, já přijela do porodnice otevřená, kontrakce začínaly a oni mi je po hodině zastavili, že prý se otevírám málo. A po dalších asi šesti hodinách mi začali píchat injekce na vyvolání kontrakcí. Pocitově jsem taky měla pocit, že to šlo ok, všechno bylo v pořádku, dokud do mě nezačali píchat. :?
Pak jsem těch urychlovaček dostala několik, myslela jsem, že tam chcípnu, ale stejně už to bylo k ničemu, leželi mi na břiše, pak zkoušeli i kleště..
Nevím, no. Člověk musí důvěřovat zkušeným. :evil:

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 08.01.14 06:32

Ježiš chuděro ty sis ale vytrpěla :kytka:.. Snad brzy zapomeneš.. Blahopřeji :)

 
kve-tinka
Závislačka 4032 příspěvků 15 inzerátů 08.01.14 06:50

Ale všechno jsi zvládla, gratuluji ke zdravé Gábince. :potlesk:…myslím, že můžeš být ráda, že porod vyvolali - zkažená plodovka, ona se nezkazila tím vyvoláváním.

 
kaja00
Extra třída :D 12732 příspěvků 08.01.14 07:30

Gratuluji ke Gabince :kytka: Mimochodem- moc hezke jmeno :) ;)

 
lasička1
Echt Kelišová 7760 příspěvků 08.01.14 07:33

Určitě to nakonec bylo dobře, že porod vyvolali-i když nejspíš nebylo potřeba kvůli cukrovce.Ale pokud byla zkažená plodová voda, tak by se nedařilo miminku.
Ale porod nebyl procházkou růžovou zahradou, to je pravda.

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 08.01.14 08:04

Teda kočko, děs :-( ale Gábi je božska :-)) člověk zapomen, ale byla to teda asi pěkna makačka :cert:!!

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 08.01.14 08:18

Myslim, ze jsi tu usetrila tehulim spoustu strachu, ze jsi to nevypisovala do detailu. Jednim slovem hruza. Odmena je krasna dceruska :srdce:,ale myslim, ze doktori mohli jednat i jinak. :roll: Hodne zdravi a spokojene chvile :kytka:

 
Kakika
Extra třída :D 14212 příspěvků 08.01.14 08:22

Já tedy nejsem doktor, ale nemůže být plodovka zelená z toho, že si do ní miminko kákne? Což by teoreticky mohlo být klidně i z toho stresu z vyvolávání :nevim:

Hlavní je, že Gábinka je v pořádku, zvládli jste to holky obě :hug:

Občas doktoři pospíchají a přitom není kam. Já přijela do porodky s prosakující plodovkou, při příjmu a vyšetření mi prdla úplně, byla jsem na 5 prstů otevřená a stejně do mě po přípravě narvali oxytocin, abych jim tam asi náhodou neležela zbytečně dlouho :roll: Malá mi navíc na oxytocyn reagovala blbě, což jsem se dozvěděla až po hodině od zavedení :roll: :roll:

 
Opocno
Kecalka 212 příspěvků 08.01.14 08:31

Gratuluji k holcicce.Take sem to mela podobne- praskla mi voda, ale tim to koncilo, dostala jsem vysoke davky oxytocinu, ale zadne otevirani…nakonec sem mela pocit, ze mam jednu staletrvajici kontrakci, ktera se ale dle monitoru nekonala…takze skoro zadne tlaceni, malej nesel ven- museli ho nakonec vytahnout vexem. Ale nastesti jsme vsichni v poradku :-)

 
AliTad
Závislačka 4989 příspěvků 08.01.14 08:38

Otevřená na jeden prst a píchání plodovky 8o 8o 8o No já jsem věděla, proč v otázce těhotenství a porodu doktorům moc nevěřit a věřit raději vlastní porodní asistentce.
Ještěže to nakonec dobře dopadlo. Gratuluji k holčičce :kytka:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 08.01.14 09:21

Skoro se vidim, měla jsem velmi podobný porod až na tu zelenou vodu a císaře. Nechali mě v tom. Nakonec to skončilo tak, že jsem neměla téměř žádnou děložní činnost a malého museli tahat vexem. :roll:

Ale my zvládneme všechno! :palec: Gratuluju k holčičce, je krásná. :kytka:

Příspěvek upraven 08.01.14 v 09:22

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 08.01.14 09:29

Děkuji vám holky, bolest je defakto zapomenuta a nedávno jsem si chovala kamarádky malý uzlíček a hned jsem zatoužila po dalším těhotenství a dalším porodu, už si ho raději ani nebudu vůbec představovat, on zase nějak dopadne :pankac: Ano my zvládneme všechno, musíme, kdyby rodili muži, tak to taky musí zvládnout, děláme to přece pro ten náš poklad :andel:

 
Manonka
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 08.01.14 09:32

Mamka mi vyprávěla, že když rodila mě, že se vůbec neotvírala i přes šílené kontrakce strašně moc hodin. Pořád jí říkali, ať netlačí a ona musela trpět jako zvíře :( Nakonec přišla stará porodní asistentka, zkoukla mámu a řekla jí, že už takový porod jednou dvakrát viděla, že se otevře, až bude rodit, tak ať tlačí. Za chvíli jsem prý byla na světě :) Ta paní prostě měla zkušenosti a poznala, co jiní nepoznali, jinak by mě možná čekala doteď :) Když o 13 let později rodila ségru, probíhalo to úplně stejně, to jim ale řekla, že to u první bylo to samé a že ví, že se neotevře a že prostě rodí a porodila :) Netvrdím, že je to ten samý příklad, ale někdy prostě ani lékaři nejsou nejmoudřejší.

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 08.01.14 09:46

@PetraPiranha promiň, ale slovo taxem je brutální!!!

 
Katy 7
Kelišová 5188 příspěvků 08.01.14 11:57

Často na deníčky reakce nepíšu..ale to co sis užila s dr. je fakt děs. Mám 7 dětí a ani jednou jsem nic tak příšerného, co se týče porodu, nezažila. Nebylo to díky štěstí nebo náhodě, nebo že bych se spoléhala na to, že to nějak dopadne. Věděla jsem jak to ve zdravotnictví chodí.
Je mi líto, že tě takhle mordovali, protože není nic krásnějšího, než zažít přirozený porod, bez zbytečných zásahů.
Přeji ti, abys příští porod měla takový, jak si ho představuješ. :hug:
Nelámej hned nad tím hůl. Náš život je jen v našich rukách.

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 08.01.14 14:52

Haaaa cau kocko, tys napsala denicek? Take me svedi ruka, kdyz nekdo napise, ze porod je krasny :mrgreen:. Prd…jsou to jatka, jak by rekl muj. Vidis to a ja mela cukr blbe porad a nikdo mi nic neurychloval. I tak mych prekrasnych 27h rozeni na sale a pak cs…radeji byh asi chodila po hrebikach. Sice to stoji za to, ale je to mazec. Jsem rada, ze Mam tuhle silenost za sebou a priste chci cisar planovany a ne az po dvou dnech rozeni.

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 08.01.14 14:57

@Katy 7 vidis, ja chtela0 bez zasahu. Ale blbe jsem zvolila…cele tehu jsem se chystala rodit ve vode, svivky, hudba, joga. 25h jsem to bez jedineho leku dala, pak jsem zacala omdlivat, udelali kontrolu s zjistili, ze mam vadu panve, nepovoli a nepovoli a rodila bych asi jeste ted. Byla to fakt hruza, mela jsem celou dobu kontrakce po 5min. Po cs jsem diky dlouhodobemu stahovani delohy malem vykrvacela. Prirozeny porod nechci nikdy uz slyset :lol:.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 08.01.14 15:27

@kaspluc jojo já vím, měla jsi to taky dost pekelný, hele napsala jsem deníček, protože jsem četla tak krásné a úžasné porody, že jsem cítila touhu se podělit s tím, když to není vůbec hezký zážitek ;) Ale neboj, taky tě to za chvíli přebolí a já bych teda chtěla pokud bych si mohla vybrat taky rovnou CS po tomhle…asi jsem béčko 8)

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 08.01.14 15:33

@Luminex ja jim za cisare klidne donesu plny kufrik. Na bachorky o uzasnem prirozenem porodu uz fakt neverim. Navic, tedn den rodilo 7 bab, vsechny mely besne porody, tak kolikmprocent zen si prozije tu krasu prekrasnou? 2%? Ha, nebudu to riskovat, ze opet zkoncim mezi tema 98 jatecnima :mrgreen:.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 08.01.14 15:47

@kaspluc já ještě nevím, může to jít klidně hladce, je x případů kdy první porod hrůza a druhej jak po másle, budu nad tím hodně přemýšlet, třeba nakonec najdu velkou odvahu ;)

 
Martina321  08.01.14 17:47

Já mám taky těhotenskou cukrovku, jsem 38 tt. Taky se se mnou nikdo nebaví, nejpozději v den termínu nástup na vyvolání. Nechápu to, malý odpovídá není větší. Tak holt budu dělat doma psí kusy abych si to vyvolala dřív přirozeně.;-)jinak si moc statečná a porod tedy hrůza. snad bude druhý lepší.

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 08.01.14 19:33
:hug: :hug:
 
rerere
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 08.01.14 19:37

Já si myslím, že ta zelená plodovka byla z toho, že do ní 4 dny cpaly tablety a gely na vyvolání, mimi na porod nebylo připravené a ze stresu vykadilo smolku. Vyvolávané porody u naprosto nepřipravených porodních cest končívají vetšinou akutním císařem po několikadenních zbytečných vyvolávaných bolestech.

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 08.01.14 20:28

Jako kdybych cetla svuj porod, dokonce i me s tim cukrem, necukrem, protože ve 13tt cukr ok a v 26tt jsem mela nalacno ok a po vypiti roztuku misto 7,8 jsem mela 8,no hrozna katastrofa, gynekolog to moc neresil, ze to je v poho, ale na diabetologii me poslal, tak ze jdu, ale ja vedela, ze to je nejaka blbost, tam se chovali jako kybych zabijela svoje dite, no hruza des, vazeni, vysvetleni jídelnicku, merení a takovy ty kraviny, zapisovala jsem, jedla stejne, po mereni po jidle i nalacno vse ok a vsichni na diabetologii na prvni kontrole čumeli, jak je to mozny, na UTZ mala uplne ok, vaha vse, nechapali ze jim co jim co mam napsany a mam takovy supr hodnoty, no zkratim to, na druhy navsteve jsem jim rekla, ze to je blbost, ze trochu zvyseny cukr byt muze v tehu ze to neni tragedie a ze si o tom myslim svoje a ze uz neprijdu, netvarili se, ale nakonec mi bylo sdeleno, ze jsem jen lbbe zareagovala na roztok, kazdopadne vyvolani jsem mela den pred terminem, ale s tim ze jsem byla pripravena k porodu, nebyla, mala se ven nechystala, podruhy tablete jsem se v porodnici vyspala a sla domu,4 den od vyvolani mi praskla voda doma, ale v porodnici stale nic (kontrakce uz mi namerili dva dny pred tim nez mi praskla voda) kontrakce po 2 minutach, ja otevrena na 2 prsty a tim to koncilo, po celym dni to ukoncili akutnim cisarem, pocit jako ty - hlavne at uz je konec! uspani castecny se nepovedlo z toho jsem mela dalsi problemy, takze celkova, po ktery jsem dva dny mela problem s dychanim, podezreni na plicni embolii, no desny, jsem rada, ze to mam zasebou, zachvili to bude rok a vim, ze i presto to za malou stálo, ale presne vim jak ses citila jo a mala mela 48m a 3,5kg, takže to jejich ze budu mít víc jak 4kg dite s cukrovkou jak strasili na diabetologii byl docela vysmech :-)

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 08.01.14 20:45

:kytka: blahopřeji k holčičce, dr. se nedá (ale v jistých chvílích musí) věřit všechno.

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 08.01.14 20:57

@Granda Taxem, jaxem, paxem :-D jsou i brutalnejsi slova :-D, treba ty zkratky z aj btw, u2,4U aj. ;-)

 
ospalámyš
Závislačka 3797 příspěvků 08.01.14 21:00

@Granda Taxem porodila. (Nejkratší deníček na emiminu :mrgreen: )

 
pe-terka
Extra třída :D 11601 příspěvků 08.01.14 21:52

Já tyhlety zásahy do porodů, pokud fakt nejde o život, nemám ráda. Klidně ta zkažená plodovka mohla být ze stresu, který zažívalo mimčo spolu s mamkou, protože porodní cesty nebyly nachystané. Oxytocin je hroznej, bolest šílená, chápu maminy, že toho mají po pár hodinách dost, tělo nespolupracuje a končí to císařem. Jenže když se na maminu sesype halda doktorů, kteří jí vykládají, jak ohrožuje své dítě…Pokud není zdravotník, samozřejmě podlehne nátlaku. Ach jo, škoda…Gratuluji k miminku, hlavně že jste zdravé :)

 
Eteas
Echt Kelišová 8159 příspěvků 08.01.14 22:27

Hezký deníček… já jsem měla těhotenství naprosto v pohodě, žádné nevolnosti, žádné chutě, jedla jsem, na co jsem měla chuť, přibrala jsem tři kila a 15 jich po porodu shodila (samozřejmě jsem je zpátky nabrala, ale co, hlavně, že malá je zdravá), do porodnice jsem šla přesně v den termínu na kontrolu, už si mě tam nechali, snad jen kvůli mému tlaku, který byl ale celou dobu v pořádku, jen jednou na kontrole jsem ho měla vyšší a hned mi doktor nasadil nejvyšší možnou dávku dopegytu, půjčila jsem si tlakoměr a měřila se a tlak v pořádku, spíše nižší, tak jsem prášky postupně vysadila a v pohodě… taky mi zaváděli tablety a nic, neotvírala jsem se, oxytocin, epidural, klystýr a žádný pokrok, píchli mi vodu, čirá a žádný postup, takže akutní SC v plné narkoze, ale zvládly jsme to a malá už má 19 měsíců a je to pořádná čiperka, chvíli neposedí

 
reserved
Nováček 10 příspěvků 08.01.14 22:28
:-)

Moc hezky napsané. Vybavila jsem si tu svojí „hrůzu“. Měla jsem to dost podobné. Vypisovat to nebudu, protože tohle je tvůj příběh :) Nicméně mě mrzí a štve že jsem také díky cukrovce nastoupila na vyvolání, také zelená voda, také ukončeno po několikahodinovém boji sekcí..pro mě též vysvobozením :lol: štve mě to že se to nenechalo na přírodě a myslím že tím jak se to urychluje, tělo si to nemůže regulovat samo, tak to tak nesnesitelně bolí..možná ne. Možná by to bolelo ještě víc (což si nedokážu představit) i bez těch vyvolávaček.
Přeju aby si co nejdříve zapomněla. Mě to trvalo dlouho. Skoro 3 roky :lol: Vlastně do té doby, než jsem zase svolila k tomu otěhotnět, protože jsem to razantně odmítala. V červenci čekáme další přírůstek. A jediné co vím, ať porodím třeba ušima ale bez vyvolávačky :mavam:

Příspěvek upraven 08.01.14 v 22:30

 
včelička78
Kecalka 171 příspěvků 09.01.14 00:11

Vyvolávané porody jsou dnes bohužel hodně časté :cert: Mělo by se to zakázat a všechny ty vyvolávací medikamenty používat opravdu jen když je to akutní. I já měla vyvolávaný porod, odtekla mi pl.voda a tak mi druhý den začali porod vyvolávat. Zkoušeli všechno možné, abych se začala otevírat, ale nic nepůsobilo. Rozhodli se podat mi Dolsin, po podání mě nechali mimo porodní sál, nikdo nekontroloval ozvy a tak si nikdo ani nevšiml, že malému chybí kyslík a je s ním zle :cert: Volala jsem na sestru, ale nikdo mě neslyšel až kyž šla sestra kolem, zavolala jsem ji, aby to zkontrolovala. Najednou se všichni kolem mě seběhli a šlo se na akut. císaře. Malého křísili, apgar 3 v 1 minutě a zkažená plodová voda. Upozorňuji, že den před vyvoláváním zkažená nebyla. Dodnes bojujeme a běháme po MUDrech :,( Můj gyn. mi řekl, že dnes za každou cenu porody vyvokávají a pak to končí císařem. Neurolog mi řekl, že je to na žalobu, tak až se oklepu, dám celou věc k prošetření lékařské komoře. jinak vyvolávané porody bolí mnohonásobně víc :(, tak nevím, proč jsou jimi doktoři tak posedlí.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 10.01.14 18:55

@včelička78 hroznéééé :( Určitě bych jim to nenechala jen tak ;) Držím pěsti.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 10.01.14 18:57

@reserved naštěstí kdo měl jednou už CS tak se další porod nesmí vyvolávat, musí se maminka rozrodit spontánně a pokud by už přenášela, hrozilo nebezpečí apod., tak rovnou plánovaný CS. Takže to peklo si už nezažijeme ;)

 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 10.01.14 20:33

Chuděrko. Ale malá je krásná :kytka:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 13.01.14 15:59

Gratuluji, malá je nádherná :potlesk:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 27.03.14 12:06

Tak vyvolavaný porod jsem měla také tři dny :D na každou rodičku co tam byla se mnou zabrala hned druhá tabletka.. no na mě až nějaká dvacátá :D což už i těm maminkám, kterým zabrala hned druhá tabletka, přišlo trapně :D… Bolesti do kříží taky celé tři dny :D Bylo to kruté :) nevyspaná všechno.. takže Vám úplně rozumím :) Ale gratuluji k mimískovi :))

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama