Když jsme přijeli domů

Rodičovství

Naše první chvilky s Vojtíškem, když jsme dorazili domů. Překvapení, které nám připravoval, a my jako novopečení rodiče to moc nezvládali.

v porodnici
1 komentář

tak tady už jsme doma

1,5 měsíce

2. měsíce
1 komentář

3,5 měsíce

Vlastně to tak trochu začalo už v porodnici. První noc po porodu jsem mimčo nemohla mít u sebe, protože bylo na oddělení šestinedělí plno, takže já a další dve maminky jsme musely být o patro víš a za prckama jsme jen docházely. Čekaly jsme na nějaké volné pokoje, které se uvolnily až druhý den, když propouštěli domů. Konečně už jsme u svých miminek! Začali chodit návštěvy, za mnou jako obvikle dorazil manžel a další členové rodiny. Samozřejmě,že Vojtíšek celou dobu spinkal jako andílek, hned jak ale všichni odešli, tak spustil.

Asi po dvu hodinách breku a ježdění po chodbě (aby jsem nikoho nerušila) jsem začínala být zoufalá. Zajela jsem za sestřičkama, které mi ukázali nějaké fígle na bolení bříška a daly mi sladký roztok, kterým jsem prcka mohla po prstě nakrmit. Cpal se tím tak, že všechno zbaštil a pak ještě chvilku pobroukával, nakonec konečně po třech hodinách usnul. To byl teprve začátek, vše pořádně začalo až po příchodu domů. V porodnici se mi začalo dělat mlíko, takže nebyl žádný problém. Doma jsem normálně kojila, tak jak nám radily v porodnici, jenže Vojta pořád plakal. Každý nám tvrdil, že to ještě prdíky být nemůžou, tak jsme to nějakou chvilku vydrželi. Když jsme šli na první prohlídku k doktorovi po propuštění z nemocnice, tak MuDr. zjistil, že náš malej už má víc, než měl porodní váhu. Tak jsme tomu nepřikládali moc velkou pozornost.

Na dotaz co mu může být, když tak pláče, nám MuDr. řekl, že každé mimčo pláče, pro jistotu mu odebral vzorek krve z patičky. Ještě nám dal názvy nějakých kapiček na prdíky, které mohou už děti od narození. Přišli jsme domů udělali vše jak řekl, ale ani po pár dnech nenastala žádná změna. Podle výsledků krve ji měl Vojtíšek hustčí, Tak si nás doktor pozval. Zvážili jsme ho před krmením a po, MuDr. zjistil, že nám Vojtíšek ve stáří asi 9 dnů sní během kojení 170 ml. Takže ten pláč byl z důvodu plného bolavého bříška. Poslal nás domů s tím, že si máme koupit rektální rourku a krmit jen 10 min. To sice také moc nepomáhalo, stejně pořád plakal, tak jsme si říkali, že to přejde.

Po dalším týdnu jsem z nějakého důvodu začala ztrácet mlíko… i když jsem se zuby, nehty snažila dělat vše, jen aby jsem nemusela dávat UM, tak to bylo zbytečné… no nic, vyslala jsem manžela do lékarny pro UM. Tak se malej nabaštil a my si mysleli, že máme vyhráno… to jsme si vážně jen mysleli… kvůli té krvy jsme šli na další odběry. Zajímavé, krev byla najednou O.K., když máme UM, tak jsme si oddechli a začali shánět něco na ty prdíky, protože už bylo jediné vysvětlení toho pláče, a to „bolavé bříško“. Nejdřív jsme měli jen mastičku na bříško… úplně na nic… tak jsme si na doporučení pořídili kapičky Sab Simplex.

Ze začátku docela zabíraly, ale po chvilce jsme byli zase na začátku… nakonec jsme pořídili BabyCalm a ten je tedy opravdu k nezaplacení. Teď už jsou Vojtíškovi skoro 4 měsíce, takže už je to nepopsatelný rozdíl. Jen je to takový nespavý cvrček… když usne dopoledne, tak max na hodinku a odpoledne se prospí jen v kočárku… nejhodnější je v noci, to se budí jednou, dvakrát… tímto zdravím všechny šťastné maminky a přeji hodně štěstí a trpělivosti.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jana.Ma
Stálice 54 příspěvků 31.03.11 08:50

:-D Taky jedeme na Baby Calm. Připadá mi, že nejsou jen na prdíky, ale uklidňujou celkově. Fungujou na jakýkoliv pláč nezjistitelnýho původu:-).

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 31.03.11 09:44

:-D jsou super…nebojim se je používat, když jsou přírodní… :lol: akorád škoda,že jsme na ně nenarazili dřív :-D

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 31.03.11 09:56

ahojky taky máme prdíky a malému dávám Sab simplex :mrgreen: očividně mu chutná, vždycky si tak pomlaskává :mrgreen: a snad mu i zabírají, i když my máme taky problém v tom, že ne vždycky si malej odkrkne :nevim: jsou chvíle, kdy ho můžu mít na ruce půl hodiny a stejně to z něj nevyjde, takže pak ho nejspíš může tlačit bříško :nevim:

 
Pajule22
Echt Kelišová 9037 příspěvků 18 inzerátů 31.03.11 09:59

taky jsme pouzivali Baby Calm a muzu jen a jen chvalit :)

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 31.03.11 10:36

je pravda,že podle toho co jsem slyšela od lidí,tak každému prckovi zabere něco jinýho…jen nevím kdy ty kapky přestat dávat…ale když jsou přírodní,tak je to asi jedno… :-D

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 31.03.11 12:08

Ahojky,
jak kdybych si četla sama o sobě :-D Před týdnem jsem řešila kolik mám malému dávat pač se napapá a stále by papal…tak jsem zvýšila dávku a je to v pohodě…zatím :-) Ty kapičky Baby Calm můžu používat už když jsou malému v neděli 4.týdny? Děkuju :-)

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 31.03.11 12:18

ty kapičky se můžou používat od ukončeného prvního měsíce věku. Tak držím palečky ať zaberou a mimísek se už netrápí :palec:

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 31.03.11 13:22

Tak riskovat to tedy ještě radši nebudu a na kapičky týden počkám…Děkuju :-)

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 31.03.11 14:54

Musím se smát u nás je to hodně podobné :palec: :lol:

 
Brokoli
Kecalka 365 příspěvků 31.03.11 19:48

U nás nepomohl ani Sab ani Baby Calm, moje děti z toho bolení museli zkrátka vyrůst…ještě že už je to za náma :dance: :mavam:

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 01.04.11 10:32

já jsem vždycky od každého slyšela,jak jim miminka spinkaj,jedí a zase spinkaj…takže konečně vidim i maminy,které na tom jsou stejně jako já… :mrgreen: na ty kapičky se určitě vyplatí počkat…zaberou téměř okamžitě a perfektně se dávkujou…
Brokoli : jj,máš pravdu, ne každému něco zabere…vždy je potřeba vyzkoušet co mimčům vyhovuje…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak se Vojtíšek poprvé podíval na svět


Reklama