Když kráčíš peklem, nezastavuj se

Těhotenství
  • JulkaD
  • 26.07.14

Deníček o mém těhotenství. O porodu, kterého jsem se jako prvorodička tak bála a přitom pro mě byl doslova vysvobozením.

Po necelém roce snažení a jednom „zamlklém“ potratu jsem se i já dočkala, otěhotněla jsem. Byla jsem nadšená, šťastná a šíleně natěšená na těch 9 měsíců.

První 4 měsíce jsem prozvracela. Pracovala jsem v tu dobu dvanáctky noční, takže pravidelně od 1 hodiny ráno jsem okupovala toalety, s hlavou zabořenou v záchodové míse. Ale s tím jsem počítala a většinou mi to přišlo spíše směšné. Zvracela jsem opravdu všude.

Žiji v Anglii, kde se první UTZ dělá až po ukončeném 12. týdnu. Pro mě naprosto nepředstavitelná věc čekat celé 3 měsíce na to, až uvidím prcka, takže jsem 3 týdny od pozitivního testu, po noční, letěla do Česka na ultrazvuk. Vše v pořádku. Prcek byl opravdu prcek, tečka na monitoru, ale pro mě to bylo takové to OPRAVDU, JSI V TOM!

Původní můj plán byl rodit v Česku. Strašně jsem se bála porodu, už odmalička, kdy mi mamka vyprávěla, jaké hrozné měla porody. Chtěla jsem jí mít u sebe na „hekárně“ jako podporu a hlavně jsem chtěla rodit s nástřihem, doktory, epidurálem a zůstat v porodnici určitě dýl než 8 hodin.

Screeningy dopadly ok. Skončily mi nevolnosti a já se začala těšit, že si těhotenství budu ještě víc užívat. Začala jsem chodit na různá cvičení pro těhotné, plavání, dlouhé vycházky se psem a začala jsem nakupovat.

Čekal mě druhý ultrazvuk v Anglii, ve 20.týdnu, na kterém se ukázalo, že čekáme kluka a taky to, že mám nízko položenou placentu, která zasahuje do porodních cest. Takže mi naplánovali třetí, extra ultrazvuk na 36.týden. Odcházela jsem s tím, že mě to v ničem neomezuje, můžu dál chodit cvičit, dělat všechno jako doteď, jen musíme být opatrní při sexu.

Samozřejmě mi to nedalo a začala jsem googlit všechna rizika, omezení atd. Seděla jsem nad počítačem a brečela. Co mám teda sakra dělat?! Četla jsem o holkách, které měly nakázané ležet, nenamáhat se, nic nezvedat. Volala jsem tedy do porodnice v Česku a doktorka mi zakázala dál létat.

Horkotěžko jsem se smířila s porodem v Anglii. Snažila jsem si zakázat myslet „jako moje doktorka v Česku“ a věřit své porodní asistence v UK. Domluvila jsem se s mamkou, že po přiletí ona 4 týdny před porodem a pak i několik dní zůstane. Jelikož jsem nikdy předtím miminko ani nechovala, neuměla jsem si představit, že bych se o něj hned dokázala sama postarat.

No, tak jsem chodila jsem dál do práce a až na sex se nijak neomezovala. Vše bylo tak nějak v pořádku následující týdny. Docházela jsem na kontroly k midwife, která mi kontrolovala moč, měřila tlak a poslouchala tlukot srdíčka. Zařekla jsem se, že se nebudu stresovat, takže to, že mě nikdo nevyšetřuje a nekontroluje ultrazvukem, jsem přestala řešit.

Když už jsem pomalu přestávala zvládat noční tak lehce, zahrála roli náhoda a já jsem skončila na pohotovosti s podezřením na zánět žil. Naštěstí to byl planý poplach. Ale v práci jsem kvůli tomu přešla na denní - šlo sice o úplně jinou pozici, ale brala bych v tu dobu cokoliv, jen ne další dvanáctka přes noc!

Ve 29.týdnu mě čekala injekce Anti-D, protože jsem RH negativní. Pak následoval 32.týden, odešla jsem na mateřskou a pomaličku, nevinně, absolutně nečekaně začala moje noční můra. Alergie. PUPPP.

Hrozně rychle jsem přibírala. Měla jsem obří břicho a ačkoliv jsem se mazala vším možným, začaly se mi dělat na břiše strie. Po pár dnech jsem si začala všímat, že mě strie strašně svědí, pálí, štípou. To je přece normální, kůže se natahuje a svědí, ha. Strie začaly rudnout a byly vystouplé, pálily a já se neustále na břiše škrábala.

35.týden jsem se začala jsem připravovat na porod. :) Maliník, lněné semínko, masáž hráze, jóga a plavání. Byla jsem obří, přibrala jsem už skoro 25 kg. Strie se mi zvětšovaly, a tak hrozně moc bolely. Nemohla jsem nosit kalhoty, nemohla jsem se břicha vůbec dotknout. Bylo jako v ohni, celé rudé, jakoby mě někdo šlehat kopřivama a poléval vařící vodou! Začala jsem se škrábat po celém těle. A kdekoli jsem se začala škrábat, naskákala mi vystouplá, rudá vyrážka, která tak strašně moc bolela, řezala, pálila. Odteď mám už vše slité.

Zašla jsem za několika doktory a pokaždé jsem odcházela s tím, že v těhotenství nic nemůžu a s receptem na mastičku s kortikoidy. Nechtěla jsem se tím mazat. Ovšem, začala jsem šílet. Nemohla jsem spát, nemohla jsem být normálně oblečená, nemohla jsem být v jedné posteli s přítelem, nesnesla jsem ani to, aby se mě dotkl. Tak moc to bolelo. Byla jsem už od TOHO celá. Kůže po celém těle vystouplá, rudá.

Nikdo mi nedokázal říct, co to je. Prý mám změnit prášek na praní, ha. Začala jsem hledat informace na internetu. Narazila jsem na několik skupin žen, které procházely tím stejným. Ovšem, na českých www jsem nenašla v podstatě nic. Narazila jsem na jednu skupinu těhotných v USA s tím, co jsem měla já, a ty mě navedly na další a další odkazy.

Přestala jsem se vnímat jako těhotná. Přestala jsem se těšit z miminka. Snažila jsem se přežít. Zjistila jsem, že TO postihuje 1 % těhotných. Nikdo neví, co to přesně je. Postihuje to ženy s dvojčaty nebo velkými dětmi, které čekají chlapečka a jsou poprvé těhotné. Pomoc 0. Pomůže až porod.

36. týden, vygooglila jsem si, že se dělává test na streptokoka. U své porodní asistentky jsem si o něj řekla a překvapivě jsem streptokoka měla.

37. týden jsem začala prosit o vyvolávaný porod. Spala jsem maximálně 2 hodiny denně. Do toho mi onemocněla mamka a nemohla přiletět. TO se zhoršovalo, doma jsem chodila jen nahá a snažila se nebrečet, snažila jsem se před všemi se smát, radovat se. Byla to přetvářka. Nezvládala jsem to. Kontrolní UTZ ukázal, že se placenta posunula. Můžu rodit přirozeně, sakra!

Termín porodu. Nic. Zoufalá, s 35 kg navíc jsem se odploužila za midwife s tím, že mi musí udělat Hamiltona. Udělala. Bála jsem se ho, ale bylo to absolutně NIC NIC NIC proti tomu, s čím jsem se potýkala.

Odešla mi zátka a já se rozhodla, že prostě už musím porodit. Schody, drhnutí koberce, dřepy, skákání na míči. Teplá sprcha nepřicházela v úvahu, snášela jsem pouze úplně studenou sprchu. Ale snad i ta něčemu pomohla. Výsledek se dostavil hned večer - nejspíš jsem si skřípla nějaký nerv.

Druhý den ráno jsem zjistila, že mám nepravidelné kontrakce. Takže jsem nasadila homeopatika a skákala na míči, chodila, snažila se o břišní tanec. Nechápala jsem, jak mám měřit kontrakce. :) Ale tak nějak jsem si všimla, že začaly být pravidelné a zdály se být po 5,4 minutách.

Konečně rodím. Chtěla jsem být na prvních fotkách s malým hezká = parádní účes, make-up, oblečení ladilo. :) Do porodnice jsem přijela s úsměvem. Bohužel moje „příprava“ se mi nijak nevyplatila a midwife mě ani nevyšetřila a poslala domů s tím, že se mám najíst a za týden si zavolat o další schůzku. Že prý takhle bych jako rodící nekomunikovala.

Ok. Tak jsem asi už opravdu blázen. Přijeli jsme domů, přítel byl podle mě naštvaný a pustil si televizi. Já zase byla uražená na celý svět, že mi nikdo nevěří a nevěděla jsem, co mám jako dělat. Snažila jsem si lehnout do postele a odpočívat, ale za 20 minut jsem už ležet nedokázala. Bolesti byly silnější. Za dalších pár minut jsem už drtila mobil v ruce a nahlas si zpívala, abych tu bolest nevnímala. Zpěv mi přestal od bolesti ulevovat, tak jsem po několika týdnech napustila teplou vanu a začala jsem kontrakce doslova MILOVAT… Díky nim jsem úplně zapomněla na tu nonstop bolest kůže.

Po půlhodině jsem ovšem už měla všechen make-up rozmazaný, vlasy mokré, a tak jsem znovu volala do porodnice, že nechci porodit doma ve vaně. Mohla jsem přijet a po příjezdu mě hned vyšetřili. Asi jsem už jako rodicí vypadala. Otevřená na 4 prsty. Mohla jsem zůstat.

Dostala jsem první dávku antibiotik. Protože jsem chtěla rodit do bazénu, přesunuli mě po pár minutách do jiného pokoje, kde jsem už měla vše připravené. Ve vodě jsem ovšem vydržela jen asi 15 minut, měla jsem prostě šílenou potřebu zvládat kontrakce na záchodě. Nějak mě to uklidňovalo. Proto jsem z vody vylezla a pochodovala tam. Za chvíli mi praskla voda. Moje midwife mě vyšetřila. Na 10 prstů.

Po druhé dávce antibiotik jsem se mohla vrátit do bazénu, mohla jsem chodit, mohla jsem dělat cokoliv. Ovšem to už byly bolesti a tlak takový, že jsem jen zůstala ležet na posteli a drtila jsem příteli ruku.

Prý mám poslouchat své tělo a nechat ho tlačit. Moje midwife mi vysvětlila, že jsem měla „krásný“ haha porod a tak proto, abychom předešli poranění, nemám sama tlačit. Mám nechat tlačit tělo. Ok. Bylo to celkem vyčerpávající, ale dalo se to zvládnout. Jen jsem si tak nějak připadala ztracená a že vlastně nic nedělám.

Za půl hodiny mi od počítače s úsměvem hlásila, že je vidět hlavička. Uff, tak jsem dál tlačila-netlačila. Po dalších asi 10-20 minutách (neumím to moc odhadnout) jsem už byla vyčerpána a už jsem to chtěla mít za sebou. Naštvala jsem se a začala tlačit. Asi až moc, protože mi po chvíli přistál na břiše malý. Přítel přestřihl pupeční šňůru a já porodila placentu.

Chtěla jsem dlouhý bonding a hned přiložit k prsu. Bohužel jsem jen slyšela, jak midwife volala na přítele, ať zmáčkne takové červené tlačítko emergency a za pár vteřin okolo mě bylo asi 10 doktorů. Přítel si musel malého vzít. Pamatuji si, že jsem viděla a slyšela, jak z postele teče moje krev - a já si říkala, že je to můj konec. Koukala jsem na přítele, jak drží malého… byli tak strašně krásní.

Ztratila jsem přes litr krve, ale krvácení se podařilo zastavit a nemusela jsem na sál. Byla jsem ale připojená na několik přístrojů a v rukách jsem měla napíchané snad všechny kanyly, co tam měli. Malého jsem si nemohla vzít. Dostal první mléčko od přítele z lahvičky.

Asi bych přeskočila pobyt v porodnici. Ráno mě pustili domů. Nešlo mi kojit a strašně jsem se těšila domů, že se na to s malým vrhneme a půjde nám to. Já jsem nikdy nebyla velká obdivovatelka kojení, ovšem když jsem malého měla u prsou a on plakat hlady. Rvalo mi to srdce. Šíleně. Zavolala jsem si laktační poradkyni (v UK je to velice těžké se k nějaké dostat).

Když přišla, chytla mi prso, malého nějak různě nahýbala, mačkala ho a po chvíli mi řekla, ať zůstanu u náhradního mléka, že to neumíme. Bylo to, jako kdyby mě někdo fláknul po hlavě. Nechtěla jsem se vzdát. Nakoupila jsem odsávačku a malého nějak (asi špatně) přikladála. Druhý den přišla na kontrolu midwife a opakovalo se to samé. Chtěla jsem, aby mi poradila jak na to. Ovšem bylo to o tom jistém. Po pár minutách mi řekla, ať nekojím a dávám malému UM. Dál jsem se snažila odsávat a věřila jsem tomu, že to spolu zvládneme.

Ovšem. Třetí den po porodu jsem si začala všímat toho, že mě začíná lechtat pod prsy. Škrábala jsem se. Po pár hodinách jsem s hrůzou zjistila, že mám celá prsa a břicho od TOHO znovu! A mnohem hůř. Postupovalo to strašně rychle. Bolest, bolest, bolest. Konejšila jsem se tím, že to není možné. Přece po porodu to mělo zmizet. Nevěděla jsem co dělat. Objednala jsem se k doktorovi, který mi předepsal hodně silné kortikoidy, kortikoidovou mast, antihistamika s tím, že se to při kojení nesmí.

Druhý den ráno jsem to začala užívat a přestala se snažit kojit. Trpěla jsem šílenými depresemi, o kterých nikdo nevěděl. Nemohla jsem si ani nikomu stěžovat, protože jsem přece měla malého konečně doma a všechno už mělo být jen dobré. Po týdnu braní kortikoidů se nic nezlepšilo. Doktoři si mě přehazovali a nevěděli co se mnou. Pokaždé se jen zhrozili, politovali a předepsali další balení kortikoidů.

Po pár týdnech jsem skončila na pohotovosti. Ležela jsem tam s malým, neměl by se o něj kdo starat. Byla jsem na dně. Nemohla jsem ho držet v náručí bez toho, abych nebrečela bolestí. Nemohla jsem si ho položit na sebe. Nemohla jsem ležet, sedět, spát. Doktoři mě po pár dnech pustili s tím, že se s tím musím smířit. Musím se s tím naučit žít.

Začala jsem znovu googlit a spojila jsem se znovu se všemi, se kterými jsem byla ještě před pár dny v kontaktu ohledně PUPPPu. Dostala jsem se do jedné Facebookové skupiny. Kde jsem poznala pár maminek, které trpěly tím stejným i po porodu. Díky nim jsem konečně zjistila, o co jde. Patřila jsem zase mezi šťastné 10 % z toho 1 % žen, které trpěli alergií na testosteron.

Trpěla jsem alergií na malého, který mi rostl v břiše. Ok. Bylo to šílené. Po porodu se mé tělo čistilo a nezvládalo to. Dostala jsem kontakt na jednoho čínského lékaře, který mi dal tablety s kořenem z pampelišky a homeopatika. V tu dobu jsem už byla chodicí troska, která vše držela v sobě. Měla jsem chuť všechno ukončit. Jediný, kdo mě držel byl malý. Jenom díky němu jsem ŠLA.

Za necelý týden jsem začala pozorovat, že bolesti a pálení ustupuje. Za další týden jsem už neměla tak hnusně rudou vystouplou kůži. Už jsem vypadala jen jak celá od modřin. :) Z bolesti, řezání a pálení se stalo jen obyčejné lechtání. Ustupovalo to.

Konečně jsem se mohla radovat z těch obyčejných, krásných věcí, jako je chování malého, mazlení se s ním, vycházky a sprcha ve vlažné vodě, ha.

Po šestinedělí byla alergie pryč. Moje kůže vypadala ještě hodně dlouho strašně, psychika na tom byla ještě hůř.

Jsem nyní půl roku po porodu a stále nedokážu vzpomínat na poslední měsíce těhotenství, na první dny a týdny po něm. Mám to uložené někdo vzadu s nápisem ZTRACENO a nechci se k tomu vracet. Bohužel vždy pár dní po menstruaci se to maličko připomene a mně se na pár místech vyrážka objeví, ale to už je nic.

Malý měl po porodu 3,96 kg, zdravý a krásný chlapeček. Já jsem se ve 23 letech z antimateřského typu stala hrdou a nadšenou maminkou, zamilovanou partnerkou úžasného chlapa.

Věřím, že všechno zlé je k něčemu dobré. Že se nic neděje jen tak. Možná, kdybych netrpěla TOU alergií, podařilo by se mi kojit. Možná, že bych malého začala milovat hned od první sekundy, co se narodil, a netrpěla bych těmi šílenými depresemi. Možná. Ale díky té alergii jsem začala aktivně vystupovat v jedné organizaci, která pomáhá dětem s vadou kůže. Jsou to děti, které mají všechen můj respekt a zaslouží si obrovskou podporu. Já jsem si zažila jen slabý odvar toho, s čím se potýkají ony, a jen na pár měsíců. A doslova mě to semlelo. Ony s tím umí žít.

Omlouvám se za poměrně zmatený deníček. :) Původně jsem ho chtěla pojmout trošku jinak, ale nedalo mi to. Kdyby se „nedejbože“ některá budoucí maminka potýkala s tím stejným, chtěla jsem, aby věřila, že to skončí, zmizí a že bude zase dobře.

Hodnotilo 74 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 26.07.14 00:41

U tohohle deníčku mě napadá.. díky Bohu, že žiju v Čechách!
Jsi statečná a máš můj obdiv, jak se k tomu všemu stavíš.. snad už si teď budeš užívat jen samých hezkých mateřských chvil :kytka:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 26.07.14 07:02

Boze to porodnictvi tam je masakr. Jinak jsem precetla jednim dechem, me posledni 2m tehotenstvi desne, ale uplne desne palila stehna zevnitr. Az to kolikrat fakt moc bolelo. Take nikdo nepomohl. Mazala jsem se alpou snad kazdou hodinu. Preslo to v den porodu…
Gratuluji k synovi a snad uz vse bude fajn.

 
canard
Stálice 61 příspěvků 26.07.14 07:21

Super deníček, díky za něj. Vůbec jsem netušila, že nějaká taková alergie existuje. Musí to být peklo. Obdivuju tě, že jsi to všechno zvládla, já bych tohle nedala…sama v cizině, kde mají přístup jak za krále Klacka. A zase (jako už po několikáté) si uvědomuju, že na tom naše zdravotnictví není tak zle, i když na něj všichni nadávají.
Držím palce ať se všechno co nejdřív dostane do normálu a do pohody a hlavně si nic nevyčítej. Podle mě jsi to zvládla nejlíp jak to za dané situace šlo. :palec:

Jo ještě jsem se chtěla zepta jak je to s dalším těhotenstvím? Objevilo by se to zase znovu?

 
Zuzlounek
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 26.07.14 08:20

Drž se. Také jsem původně měla rodit v UK ale díkybohu jsem se zvládla dostat do Čech, protože s těmi problémy, které u mě při akutním porodu CS nastaly, tak být v UK, prý bych nepřežila. Také mi nevyhovoval způsob kontrol u midwife bez utz, já tedy mohla létat, takže jsem na pravidelné utz létala do Čech.

 
Janelos
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 26.07.14 08:50

Precetla jsem jednim dechem a musim rict klobouk dolu, s jakou gracii jsi to zvladla. A neuveritelna uroven zdravotni pece. Super, ze aspon vychodni medicina pomohla a ulevila. Osobne na ni take nedam dopustit.

 
tina1979
Závislačka 2719 příspěvků 26.07.14 08:54

Konecne zase denicek co ma smysl. Gratuluji k chlapeckovi a preju hodne stesti.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.07.14 09:06

Boze boze, moc sis to protrpěla. Drzim palce a preju hodně zdraví

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 26.07.14 09:07
:potlesk: :potlesk: :hug:
 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.07.14 09:35

Mas vsechen muj obdiv jak jsi to zvladla :kytka: preju vam moooooooc stesti v zivote at uz se mate jen a jen dobre :kytka:

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 26.07.14 09:50

Netušila jsem že v Anglii je to ze zdravotnictvím tak zlé… :-(.Jinak jsem moc ráda že všechno dobře dopadlo..:-)

 
Julika
Kecalka 306 příspěvků 26.07.14 09:53

Jste statečná, tolik si vytrpět… :kytka: Překvapila jste mě s tím zdravotnictvím. Když jsem studovala, měla jsem kámošku studentku PA a vždycky vykládala, jak je Anglie vzorem pro jejich obor, jak tam mají PA kompetence, vše pro rodičku, porody do vody a doma…atp. Holky tam jezdili na stáže.. Měla jsem pocit, že tu jsme sto let za opicemi. To, co jsem si teď přečetla mě šokovalo. Tam se nedělají UTZ? Co kontrola plodu, jak se vyvíjí, průtoky..atp? No a to s tím kojením a LP a jak malý dostal první mlíko z lahvičky… 8o To nechápu, to je běžná praxe??? Jsem teda fakt překvapená…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26461 příspěvků 26.07.14 10:02

Klobouk dolu, jak jsi to bravurne zvladla. :potlesk: :srdce:
Uz jsem slysela kolikrat jake je to v UK rodit, silene :think: Asi zase jak kde, nemuzu hanit vsechny, ale musim te ujistit, ze si pak clovek rychle uvedomi, ze nase zdravotnictvi neni zas tak spatne :andel:
No tady v Nemecku je to uplne neco jineho ;)
Moc moc stesticka a zdravicka, at uz se ti takove alergie vyhybaji obloukem, uz jsi si uzila tedy dost a ted -hodne zdravi obema :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :srdce: :*

 
JulkaD  26.07.14 10:13

Wow, holky jsem z vas dojata :andel:,denicek jsem od cca pulky psala v noci na jeden zatah, hotovy jsem ho pak nechtela cist a bala jsem se, ze to bude napsane hrozne. Ted jsem si ho precetla poprve a… misto carek tecky, pouhivam dokola jedno slovo atd atd :roll:.. Velke diky, ze jste primhourily oci :hug: :hug: :hug:!!!

@kaspluc @gabousek @canard jj budte rady za zdravotnixtvi v CR!! Opravdu!! Tady je asi lepsi takovy ten lidsky pristup, ale ve chvilich kdy jde o zdravi, vam nejaky usmev a pochopeni je k prdu :). Napr dostat se tu ke gynekologovi je vazne vykon a ne zrovna nejlevnejsi. Druhe tehotenstvi je trosku hazard :mrgreen:,pokud by to byla holcicka, nebyl by problem. Kdyby to byl chlapecek…tak by to uz bylo 50/50.

@Julika ono je to tazke.. Midwife tu maji opravdu velke kompetence, pro rodicku udelaji cokoli, nikdo vas do niceho nenuti, nestresuje, neomezuje…atd.. Ale na muj vkus to berou az moc „prirodne, prirozene“?! Nn, standard tu jsou 2 ultrazvuky. 12 a 20 tyden–to udelaji zrovna ty screeningy. Testy vlastne zadne, jen kontroluji tu moc. Test na cukrovku take moc nedelaji, ja jsem si o nej musela taky zadat sama. Prutoky nic. Posledni utz je ve 20.tydnu a schluss;)). Vim, ze v Cesku se ke konci tehotenstvi hodne kontroluje cipek atd, to se tu take nedeje. Pokud nemate problemy jako napr krvaceni atd.,to nemohu posoudit a nejspis by v nemocnici vysetrily

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 26.07.14 10:13

Ahojky, tak mě jen napadá, nenapadlo tě že to byla alergie na léky? Píchali ti něco na RH negativní. Dále na streptokoka u porodu. Mě se sice vyhlo to první těhu osypání, ale po porodu jsem to měla jako ty. Nikdo si s tím nevěděl rady, říkali že je to z povlečení. Pak zase, že nervy. Nakonec jsem zjistila, že i přez mou alergii na penicilin, mě píchli něco podobného na streptokoka. Pak jsem se hodně dní celá škrábala, otekla jsem a byla jsem s nervama úplně nadně :( Ta vyrážka, tak strašně svědila, že jsem se vždy v noci rozškrábala až do krve :( A asi za tři roky, se dostávám do nemocnice s angínou a jelikož jsem v takovém stavu, že nekomunikuji, tak dostávám ATB- penicilin- a absolvuji si pár dní na JIP s další šílenou vyrážkou :( A od té doby, už naštěstí nosím kartičku s alergiemi u sebe :pankac:

 
eli196
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 26.07.14 10:19

Smekám, že jsi to všechno zvládla :hug: a že toho nebylo málo. Tohle je ukázka toho, že si na české porodnictví nemáme co stěžovat a vůbec na doktory, kteří povětšinou problém hledají. Hlavní je, že jste oba v pořádku a ty se můžeš ze syna radovat!! :kytka:

 
verulicek  26.07.14 11:26

Téééda!!! O něčem takovém jsem nikdy neslyšela a myslím, že jsi udělala skvělou věc že jsi o tom napsala…chodí sem hodně mamin a kdyby to někoho potkalo, aspoň bude googlit o trochu kratší dobu, případně se s tebou může zkontaktovat. Jsi skvělá jak jsi to ustála! Do deníčku jsem se začetla a nemohla odtrhnout vůbec oči…Přeju aby se to už nevracelo! :!

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 26.07.14 11:56

Opravdu hezký a informativní deníček. Zajímavé zkušenosti. Moc držím palce, aby tě nemoc už nezlobila, ani v případném dalším těhotenství.
Ten porod bez tlačení - to je zajímavé, na mě tady asistentky vždycky řvaly, že musím tlačit, i když se mi vůbec nechtělo. :nevim:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25226 příspěvků 26.07.14 12:08

Silene! To muselo byt strasny! Ses statecna, ze jsi to zvladla!!! V zivote jsem o nicem takovem neslysela. :think: Jak se prosim te presne jmenuje ta diagnoza?

 
Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 26.07.14 12:24

Chudinko. :hug: V Anglii bych to bez UTZ nedala, tak to mas muj obdiv. :pankac: Jinak ja od pichnuti Oxytocinu taky sedela tri hodiny na zachode, s kontrakcemi po minute. :mrgreen:

 
AliTad
Závislačka 4906 příspěvků 26.07.14 12:29

Deníček je moc pěkně napsaný a určitě hodně poučný (o té alergii jsem v životě neslyšela). Osobně ani podle deníčku na britském přístupu k těhotenství a porodu nevidím nic špatného :nevim: Mě by to takhle vyhovovalo víc, než to, co probíhá tady. Až teda na to řešení té hrozné vyrážky, ale to je otázka, když je to tak vzácné, co by se zakladatelkou dělali tady. Komplikace po porodu řešili doktoři. A že jsou dva utz za celé těhotenství? U nás jsou normálně tři, tedy o jeden víc. Co by mi tedy vadilo, je ten přístup ke kojení, to u nás funguje určitě líp. To ale není o zdravotnictví.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 26.07.14 12:52

Obdivuji, jak jste to vše zvládla, pravdu jste moc statečná. Určitě jste si všechno zlé už vybrali a už vaši rodinu čeká jen to dobré…Jinak v ČR jsou sice hrazené 3 UTZ, ale to jsou velké UTZ, kde se kontroluje úplně všechno…Já mám krátký UTZ na každé poradně, kde dr. zkontroluje srdíčko, placentu, vodu, změří miminku alespoň hlavičku, aby viděla, jak roste. Pak i kontroluje vnitřním UTZ čípek a samo je vyšetření na „koze“. Plus se měří tlak, kontroluje moč a váha maminky. Moje známá mám krátké UTZ miminka každou druhou poradnu. Ono asi pak záleží na každém doktorovi, jak to pojme.

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 26.07.14 12:52

Mrzí mne, že máš takové zkušenosti tady v UK. Já žiju v Londýně a péče o mne byla úžasná. Pravda, v prvém těhotenství také pouze 3 skeny. Ale když jsem měla jakýkoli problém, hned se to řešilo. Pravda, s kůží jsem problémy neměla, ale zase i po porodu jsem měla skvělou péči, kdy se mne při každé návštěvě midwife ptala nejen na zdravotní stav jak fyzicky, tak psychický. Health visitor také úžasná a skvělá péče o syna. Já zase naopak často po přečtení jiných deníčku říkám „díky bohu, že žiju v Anglii“. Bohužel je to o štěstí na nemocnici a personál. Kazdopadně jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo a přeju hodně síly v Tvé podpoře nemocným s pokožkou :kytka:

 
Dagmik
Extra třída :D 13572 příspěvků 26.07.14 13:31

Tak si tak procitam denicek a rikam si, ze je to jako by to psala Julka. A hele :-D…uz je to vse za Tebou a muzes si s malickym uzivat zivota :hug:

 
Dominika93
Povídálka 14 příspěvků 26.07.14 13:32

Teda také jsem nikdy o takové alergii neslyšela, ani u nikoho nezažila :nevim: ale fakticky tě obdivuji.. já osobně bych to asi nezvládla :think: a gratuluji k synkovi ;) opravdu vše zlé je k něčemu dobré :)

 
Julika
Kecalka 306 příspěvků 26.07.14 13:41

@JulkaD Já nevím, zdá se mi to taky dost hodně „přirozené“… Nevím, jestli jsem to pochopila správně, ale z deníčku mi vyplynulo, že jste měla komplikace - krvácí po porodu - a druhý den jste šla domů? To mi takdy přišlo dosti divné. A právě, že tam k těhotenství a porodu přistupují tak přirozeně, tak nechápu ten přístup LP ke kojení.. Já jsem musela tady taky využít u prvorozené služby LP a byla jsem nadšená. Ale třeba je to jen o lidech, protože tady jedna maminka píše, že v Londýně byla péče super. Jinak si myslím, že ani tady by Vám s tou alergií moc nepomohli, protože by asi bylo potřeba opravdu silných léků, které se těhotenství nesmí. Jste statečná, přeji Vám, ať druhé je holčička a toto už nikdy nezažijete… :kytka:

 
Julika
Kecalka 306 příspěvků 26.07.14 13:47

@AliTad Já jsem měla ultrazvuk při každé poradně. Bylo to celkem krátké, ale kontrola mimča mi pomohla ke klidu, že jde všechno dobře.. A naštěstí mám tak milou a super gynekoložku, která mě provázela až k porodu, že fakt na české porodnictví nemůžu vůbec naříkat..

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 26.07.14 14:22

Na mě teda to anglické porodnictví dělá dojem velice dobrý… v čr se vlastně dělás tandartně utz jen navíc ten ve 30. tt. mám tři děti a pokud normálně prospívaly, nikdomi žádné průtoky neměřil, na konci těhotenství se ve mě nikdo neš´toural a to tlačení na závěr, to je přeci super… že nikdo nikomu neskáče po břiše a neječí tláááčte…

 
AliTad
Závislačka 4906 příspěvků 26.07.14 14:28

@Julika Všechny další utz na rámec jsou ale na ochotě lékaře. Třeba mně ho neudělal ani tehdy, kdy jsem jako druhorodička měla někdy v 19. týdnu obavy, že ještě necítím pohyby. Prostě jsem musela počkat na velký utz. Já bych naopak uvítala, pokud by u nás péči o těhotnou mohly převzít PA a k lékaři by se chodilo až v případě nějakých potíží.

 
JulkaD  26.07.14 14:34

@Ráďa 25 boooze 8o :hug: :hug:. Nnn, ja nemam „zadne“ alergie, na nic, na zadne leky.. O to vic jsem byla v soku z toho v tehotenstvi, absolutne bych to necekala.. Oni jsou tam spojitosti, mezi „nama“ kt alergii na testosterou mely.
Ale nez jsem se dostala pres emaily a skype k doktorum, ktere mi doporucily ty maminky (kt mely uz alergii diagnostikova­nou),tak napr.jsem i na tyden odstehovala naseho psa–kdyby naaahodou :mrgreen: ale ta injekce Anti-D byla mezi prvnim, po cem jsem sla-jestli to neni realce na to :palec:

 
koldy26  26.07.14 14:36

Děkuji za takový deníček! A smekám. Sama jsem si prošla vyrážkou - po porodu od břicha dolů. Každý den to bylo horší a horší. Ale je pravda, že já podobnou vyrážku měla už jednou, když jsem byla v nemocnici. Asi jsem na něco alergická. Nic mi nedávali, antibiotika atd… prostě jsem se po porodu osypala. Dle DR z povlečení. Až doma po dvou třech týdnech se to začalo lepšit. Jinak taky, hrozně to srbělo, bolelo, pak se to celý proměnilo v jednu velkou červeno-fialovo-modrou vyrážku. Hnus. Byla jsem ráda, že je po všem. Jen nevím, jak se tomu vyhnout u druhýho porodu?!? Ať je malý zdravý.

 
hanak  26.07.14 14:47

Silný deníček, vím, o čem píšeš, vím, že to existuje, ikdyž naštěstí jsem to nezažila.
Jsi statečná! Ted už bude jen líp a líp, drž se.. máš krásného chlapečka a celý život před sebou. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
K porodnictví v Anglii - raději se nevyjadřuju. Přijde mi to šílený, ale no, i tady v US se s tím nepárají, první utz dělají někdy kolem 9tt, další ve 12ém a pak až velký genetický utz a poslední utz je ten ve 30tt na kontrolu srdíčka. Jinak nic mezi, nic poté. Budiž nám útěchou, že dosud se přesně neví, jestli utz vlny nepoškozují - existují teorie, že ano.

 
JulkaD  26.07.14 14:54

@trpaslinka jjj hoooodne zalezi na nemocnici kt si vyberes.. Ja jsem na tu, ve ktere jsem rodila, slysela spoustu negativ. Jenze zrovna tam par mesicu pred mym terminem otevrely uplne novy blok porodnice a ja se nakonec mechala zvyklat a sla tam, protoze se tady o tom hodne psalo jako o jedne z nejmodernejsi porodnic v Uk.
Jako ja si nemuzu stezovat, chovali se ke mne paradne, bylo hodni.jen jeli podle toho sveho a ja na to nebyla nejspis pripravena :roll:. Napr po tom krvaceni jsem byla mimo a nikdo mi nerekl proc to bylo a hned me prevezli na pokoj, mela jsem v rukach 3 (mozna 4,uz nevim :mrgreen: ) kanyly, nikdo mi neukazal co delat a nechali me proste „tak“. Kdybych byla napr druhorodicka, asi bych vedela co mam delat a byla bych vpohode. Jenze to jsem nebyla;)) takze ja napr byla rada, ze me poslali domu druhy den rano, pac tam meli zrovna hooodne porodu, potrebovali misto a nemeli cas se u me ani zastavit. Natoz mi ukazat co se dela s prsem a ditetem, to mi proste nosili um a ze ke me druhy den rano nekoho poslou, nooo..asi i tim, ze jsem „mlada“ moc nepredpokladaly, ze bych chtela kojit podle mne :nevim: tady se moc nekoji, hodne maminek kojit nechce a nikdo to tu neresi, nekouka na ne pres prsty atd.,takze si s tim ze mam problem nelamaly hlavu

A midwife to same, zalezi strasne moc na koho narazite. Me zname mely napr krasne porody, super midwife atd. U me se hodne menily a zadna me nemela sanci poradne poznat

 
JulkaD  26.07.14 15:08

Holky prominte ze nestiham reagovat!! Vecer to napravim, zatim vam moc dekuju :hug: :hug: :hug:

 
Anonymní  26.07.14 16:16

Mas muj obdiv!!! Ja bych tohle v UK nedala. To bych radeji jela do CR busem nebo vlakem. Vim, ze NHS je sileny. Zila jsem v Londyne. Mojee prvni dcera mela vv, rozhodli jsme se pro ukonceni tehotenstvi. Rodila jsem ji pres noc. Kdyz jsem mela uz kontrakce po minute, bylo mi receno, ze to jeste chvili potrva. Porodila jsem sama bez pomoci asi 5 min. na to. Sileny zazitek!!!

 
sonakrhounek
Kecalka 202 příspěvků 26.07.14 17:08

Deníček jsem přečetla jedním dechem a musím uznat, že jsi opravdu statečná a zvládla jsi tu situaci na jedničku. Přeji hodně štěstí! :kytka:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 26.07.14 17:54

Moc hezký a napínavý deníček :potlesk: Alergie teda děs 8o moc nevěřím, že tady by si s tím poradili lépe, toť otázka :think: Každopádně držím pěsti ať je druhé (pokud je v plánu) holčička a užiješ si také klidné těhotenství :kytka: Anglický přístup se mi oproti většině líbí, i když věřím, že jako prvorodička bych řekla něco jiného. Přístup v porodnici super, žádný aktivní praskání vody na 4cm, nucení poloh, léky na všechno. Vše takový hezky přirozený. Přístup ke kojení v porodnici je i u nás děs, buď extra tlak nebo nezájem, ale přímo od LP bych teda čekala větší zaujetí :roll: Každopádně malému do života jen to nej :kytka:

 
Kyslíková
Kelišová 5488 příspěvků 26.07.14 17:58

Klobouk dolů!!! To těhotenství musel být masakr, taková bezmoc. Držím moc palce, ať už je lépe a hodně šťastných chvil se synkem :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 26.07.14 19:03

No paaani.ufff a uffffff. Strasne… s medicinou v zahranici, to snad ani nekomentovat, ale mozna se kvuli tehu nic moc delat nedalo, snad az na ty homeopatika.kdo to ale mel vedet, vid? Zvladla jsi to a JSI UZASNA! Raduj se konecne se synkem a pritelem a z Vaseho stesti! Vsechno nejlepsi :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 26.07.14 19:10

Jinak me se Anglie libi pristupem k porodu, ale ne prenatalni pece.To mi prijde az moc easy-peasy. Treba tady me moje gyndarska kazdou kontrolu delala UTZ, kontoly prutoku pupecnikem, testy krve, ozvy srdce byla mesicni rutinou.pri porodu me prekvapila PA, ze az se to rozjede ze mi vodu pichat nebudou( mela jsem orientacni Seminar poradany porodnici),muzu pit i stridme jist, zadny klystyr-leda na pozadani, manzel neustale se mnou, zadna spolecna hekarna,4 sprchy na odd. Jako Luxus. rikam, kdyz tehotnet a rodit, tak ve Svajcu :palec:

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 26.07.14 19:41

Opet se mi potvrdilo, ze zena vydrzi vsechno :hug: jsi bajecna :kytka:

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 26.07.14 21:00

No a já si říkám, že proč je v Čechách ten porod tak strašně doktorský a musíš ležet 4 dny v porodnici…To, že máš svoji asistentku, co to bere přirozeně se mi líbí. A když byl problém, zmáčkla tlačítko a odborníci byli v cuku letu tam. To je fajn.
Deníček hezký, poučný ;) Gratuluji!

 
coraima
Povídálka 31 příspěvků 26.07.14 21:20

To je příšerný, vůbec jsem netušila, že nějaká taková alergie existuje :( Úplně mě mrazí z toho, co sis musela vytrpět. Ještě že to nakonec dobře dopadlo, gratuluji k chlapečkovi :srdce:

 
Kozenka_Rózenka
Kecalka 418 příspěvků 26.07.14 22:24

Jsi dobrá, vážně :hug: malý ti to všechno vynahradí, uvidíš :srdce:

 
madeto
Závislačka 2530 příspěvků 27.07.14 08:04

Teda, smekám před tebou :kytka:

 
ladai
Závislačka 3625 příspěvků 27.07.14 12:17

Gratuluji k malemu
no ale reknu ti to porodnictvi to je teda masakr ne jen ze te nesleduji jako tehu, skoda ze jsi sem nemohla priletet, treba by vse zjistili driv

 
ospalámyš
Závislačka 3723 příspěvků 28.07.14 09:11

Teda, to je masakr, obdivuji, že jsi to s tou příšernou vyrážkou zvládla, jsi dobrá. Měla jsi velkou smůlu být malým procentem, na koho to padne. Vážím si svých bezproblémových těhotenství o něco více ;)

Jinak mně by se anglické porodnictví hlavně díky chování personálu a přístupu k pacientům líbilo více, než to české, můj porod by tam třeba nemusel skončit kleštěma. Dodnes si vyčítám, že jsme nejela do porodnice, kde mají podobný přístup jako v Anglii. Ale zase zdravotnictví jako celek se mi víc asi líbí tady, ale těžko říct, jestli by si s tím věděli rady v čechách, ono těch příběhů, kdy nikdo nepomůže je dost i tady.

 
myšák1187  28.07.14 11:04

No tak s vyrážkou sis tedy užila, myslím že tady by bylo taky asi velké hledání co to je, když píšeš tak malé procento žen které postihuje, dobře žes to sepsala pro ty které by stím mohli přijít do styku.

Jinak za mě takto vedený porod skvělý, i z toho co dnes napsala tuším trpaslinka o svém porodu v UK mě přesvědčuje o tom že se tam ženy usí při porodu cítit lépe, nikdo jim nepraská vodu, nenutí oxytocin a pokud je problém, tak jesou lékaři okamžitě přítomni.
No ke kojení, to je kapitola sama o sobě, ale věř že i zde v Čechách narazíš na sposty lidí kteří jednají naprosto podobně, já třeba ležela v porodnici 5 dní a už jsem se modlila aby nás pustili, protože kolotoč vážení před kojení a po kojení bylo k zblbnutí a v okamžiku kdy to nešlo a malá opravdu nesála, tak jsem byla špatná matka, dokonce dětská lékařka na jedné vizitě se na mě tak podívala že tedy víc přikrmuji než kojím, že jsem si připadala jak malá holka co něco provedla.
Takže všude to je pouze o lidech, no kontroly v těhotenství, naše mámy to měly úplně stejně, žádné průtoky, srdíčko se vyšetřovalo poslechem a žijeme, ono pokud jde vše jak má, tak si myslím že přemíra UTZ je zbytečná, ač moje lékařka je dělala každou kontrolu

 
janisi
Kelišová 5270 příspěvků 28.07.14 15:42

U druhého syna jsem měla v těhotenství ve 30.tt „nějakou“ alergii. Nejdřív vyrážka na břiše, pak po celém těle a večer mi už začal otékat krk a přestávala jsem mluvit. Tak jsme jeli na pohotovost, nakonec jsem skončila na interně.

Nechtěli mi taky nejdřív dát žádné léky, ale pak přišla alergoložka, která se toho nebála a píchli mi kortikoidy, které se prý stejně dávají při předčasně probíhajícím porodu na dozrání plic miminka.

Mě se ulevilo, vyrážka zmizela a po pár dnech mě pustili.

Pak po těhu jsem byla na kontrolním vyšetření na alergologii a z krve mi vyšla jen potravinovaná alergie na jablka a mrkev (které jsem vždy jedla a jím normálně) :lol:

Takže taky nevím co to bylo, ale kortikoidy mě, ani synkovi neublížily. Ba naopak ;)

Každopádně jsi silná, že ses s tím vším co tě potkalo tak poprala. Přeju abys už měla jen radostné zážitky :kytka:

Příspěvek upraven 28.07.14 v 15:44

 
liky
Echt Kelišová 9201 příspěvků 30.07.14 12:57

Mila zakladatelko - zkusila jsi opravdu dost :hug: :hug:o te alergii jsem neslysela a sama nevim, zda by v CR doktori reagovali spravne, bylo by zajimave zjistit zda o tom maji nejake povedomi…
i pro me je porod prvniho syna nocni murou, take jsem byla tehotna a rodila v UK/Severni Irsko/… syna zachranili jen tak tak, diky dobre tehotenske peci by nedoslo k tolika problemum co jsme oba meli, takze take kazdemu rikam- budte radi za zdravotnictvi a pristup v CR- kdyz se nic nedeje a vse jde dobre je pece v CR asi obcas obtezujici a pobyt v porodnici v mnohem omezujici, ale clovek nikdy dopredu nevi zda dite bude v poradku ci ne… druhe dite jsem rodila v CR a az na par drobnosti jsem byla spokojena… :mavam:

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 30.07.14 18:44

Zajímavý, poučný deníček. Těhotenské a porodní deníky normálně nečtu, nemám je ráda, nebaví mě, u tvého mě zaujal název a nelituju, že jsem udělala výjimku. Taky jsem ráda, že je tu vidět, že neustále pomlouvané české zdravotnictví není tak špatné, jak si občas lidi myslí. Nemyslím, že by v UK byla špatná úroveň, ale prý hlavně dostupnost specialistů (vím i od kamarádky očařky, která tam pár let dělala), ne jako u nás, kdy lze naprosto v klidu nakráčet prakticky kamkoli bez doporučení, občas i bez objednání…

Přeju už jen zdraví, radost ze syna a vůbec samou spokojenost. Aspoň i sama mohu zhodnotit, že moje nevolnosti, bolavá záda apod. byly vlastně procházka růžovým sadem.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama