Když mám pocit, že nemohu dál

O životě

Také už jste někdy měli pocit, že nemůžete dál? Dovolila jsme si napsat svoje pocity, neboť se s nimi nemám komu svěřit, tak se za to prosím na mě nezlobte.

22.2.2012

22.2.2012

Už od listopadu mám deprese a místo toho, abych si užívala těhotenství, uvažuji o opuštění přítele a návratu k sobě domů. Nedokážu se upřímně smát, nasazuji si masku, za kterou se každé ráno schovám a sundávám ji až těsně před spaním. Vím, že bych se měla radovat, protože konečně po několika holkách čekám vytouženého chlapečka, ale místo radosti cítím jen smutek a strach.

Nikdy dřív jsem takovéto pocity v těhotenství neměla, vždy jsme zářila štěstím a moc jsme se na miminko těšila. Hodně jsem si s miminkem i jeho tatínkem povídala, byla jsme nadšená, když mi dal ruku na bříško a miminko ho koplo, ale teď po ničem takovém netoužím. Nebaví mě shánět věci pro toho malého broučka, nejraději bych večer usnula a už se nikdy neprobudila. Začínám mít i tak sobecké pocity, že by bylo nejlepší mít malého jen sama pro sebe, otce neuvádět a odstěhovat se třeba na druhý konec republiky, aby malého neviděl a nechal nás jednou pro vždy být, a ani po něm nechci žádné alimenty, hlavně chci mít klid.

Když se zamýšlím nad tím, proč tomu tak je, vidím věci, o kterých by stačilo si jen s přítelem promluvit a nejspíš by se dala najít nějaká cesta, aby mi bylo líp, ale nemám o takovou rozmluvu zájem. Nějak mi přítel začíná být lhostejný, a to není dobře. A za všechno si vlastně můžu sama. Ptáte se jak to?

Když přítele něčím hodně rozčílím (nepochopí moje slova), snaží se mi to vrátit tím, že mi řekne věci, které mi opravdu hodně ubližují (např. o mých dvou dcerách, co s námi bydlí, a naposledy ve čtvrtek 24. 2. 2012 řekl našemu nenarozenému chlapečkovi, že by mě nejraději kopl do břicha, aby se malý nenarodil a on na něj nemusel platit alimenty - a to už jsem od něj slyšela podruhé) - o5 to byla reakce na to, že od něj chci odejít. Nikdy to zatím neudělal, vždy raději odešel pryč a po několika hodinách se vrátil a šel spát, ale ve mně to zůstává a ubíjí mě to. Začínám se ho bát, a ten strach mě sžírá za živa. Přitom vím, že nás má oba moc rád, jinak by se na mě nehněval, když se nenajím, nebo když toho podle něj málo sním; najezdil by se mnou na genetiku, nedržel by mě při odběru plodové vody za ruku, nechtěl by znát pohlaví, když nám to pan doktor nabízel; nekupoval by mi k Valentýnu čokoládu a nedal by mi při jejím předání pusu (minulý rok mi totiž řekl, že tento svátek neuznává), a mohla bych takto ještě dlouho pokračovat.

Naštěstí mi naše poslední nedorozumění otevřelo oči a já se s anorexií poperu! A pokud jeho otec bude ještě někdy říkat, že by bylo lepší o malého přijít, odejdu! Uvědomuji si, že tady nemohu nechat toho malého tvorečka bez lásky a pochopení. Když jsem byla ve středu na kontrolním genetickém 4D ultrazvuku a viděla jeho pusinku, nosánek, očička, prstíčky… rozhodla jsme se, že to malé křehoučké stvoření stojí za to, aby mu alespoň jeden z rodičů dal, co si zaslouží, a to je štěstí a láska. Nechci mít uplakané a nešťastné miminko, jen se bojím, co přijde, a jestli mu sama vše potřebné dokážu dát. Jedním jsem si ale 100% jistá. Musím ho chránit před vším zlým, co nás právě obklopuje.

Mohla bych si nadále nasazovat masku, dělat jak jsem šťastná, ale je to moc unavující a frustrující. V jedné písni se zpívá: „každej svého štěstí strůjce, každej sám svýho dortu krůjce…", a tak mám naštěstí ještě pár měsíců na to, abych mně i miminku to štěstí našla. Koupím si nový dům, vytvořím dětem krásný domov, a pokud mi to péče o miminko dovolí, dodělám si školu a začnu zase učit výtvarné umění.

Doufám, že se na mě nebudete za tato upřímná slova zlobit a přeji vám, abyste na tom byli lépe než já.

Lenka

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.02.12 09:12

Cože ti to řekl???!!! :evil: :evil: :evil:

Nemám co dodat… na jeho adresu bych musela být sprostá! A ještě jsi psala, že má poznámky na tvoje dvě drerušky? No vzít si takovejhle hulvát do úst moje dcery tak by to teda bylo poprvé a naposledy!!! :evil:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 27.02.12 09:15

Ahoj,nezlob se na mě za upřímnost ale kdyby Vás měl rád,tak nikdy neřekně,že tě nejraději kopnul do břicha aby se malý nenarodil a on nemusel platit alimenty.
ten člověk není hodný ale je v něm agrese.Dej si na to pozor.Myslím,že tvé pocitu o odchodu jsou na místě a že k tomu dřív nebo později dojde.
Chápu a vím jak je to těžké a máš dvě dcerky a být se třema dětma sama … nevím nedokážu si to představit ale to co ten tvůj " přítel " říká je silně odporné a je v tom agrese,která asi teprve vypluje na povrch.Od slov není daleko k činů :-(

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 27.02.12 09:15

chjo, ženské, proč??? Píšeš, že vás má moc rád a hned na to píšeš, že řekl o kopnutí do břicha, dál píšeš za všechno si můžu sama a odpovídáš - když ho rozčílím, protože nepochopí moje slova..... proč, proč proč pořád stejný vzorec. Tohle rozhodně není normální, tohle by rozhodně chlap, který vás má ráda neřekl - nikdy. Od PC se dobře radí, když nevíme všechny podrobnosti, ale tohle! by mi můj partner řekl jen jednou a opravdu bych s ním už nebyla. Máš už dvě děti, co na ně říká tvůj partner? Má je rád? Jak se k nim chová? ROzmýšlej se ale rychle, většinou je to do porodu lehčí než po něm. A pokud máš kam odejít, šla bych.

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 27.02.12 11:43

Piskoricku: pryc od nej a spln si svoje sny!!!!

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 27.02.12 12:24

cože 8o tak tohe by muj řekl poprvé a naposledy :cert: je to hulvát a to píšu ještě sušně :pocitac:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 27.02.12 12:54

:hug: :hug: :hug: :hug: hodně štěstí! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Natael
Závislačka 2697 příspěvků 27.02.12 15:37

Neskutečný, jak dokáže chlap se kterým čekáš dítě říct vůbec takovouhle větu? :twisted: :evil: zkopala bych do břicha jeho, holka sbal se na nic nečekej a najdi svoje štěstí jinde - držím palečky, hlavně aby byl ten malej klučík v pořádku :kytka:

 
Marcelka89  27.02.12 15:53

Držím palečky, ať se Ti vše povede :hug: doufám, že si najdeš po čase lepšího chlapa :kytka:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 27.02.12 15:58

Formuje se v tobě správné odhodlání, jdi si za svým snem, potom přijde i klid. Přeji hodně síly a štěstí.

 
Evelina75
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 27.02.12 19:42

Čtu tady deníčky často, ale ještě nikdy jsem na něj nereagovala. Holka, prober se a uteč dřív, než bude pozdě a dřív, než se malý narodí!!! Určitě máš kolem sebe rodinu, příbuzné, kamarády…kdo ti s tím pomůže. Já si taky u bývalého leccos omlouvala a věř tomu, že sice chvíli fungoval, když se malý narodil, ale pak se vše jen stupňovalo a já odešla až minutu před 12!!! Nikdy svého odchodu litovat nebudu!!! Teď jsem šťastná se svou novou rodinou a jsem jak na novém světě! Nejde jen o tebe, ale především o tvé děti, které tohle všechno poznamená do dalšího života! Člověk, který je schopný takhle mluvit, tak jednou bude i jednat!!! Držím ti pěsti!!!!!!!!!!­!!!!!!! :kytka:

Příspěvek upraven 27.02.12 v 19:44

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 27.02.12 20:54

Můžu jen souhlasit s helenkanai - od slov k činům jen kousek. To, že ti koupí čokošku k valentýnu a podrží tě za ruku?…no a co, to dělá milion chlapů a k tomu stihnou své ženy i děti mlátit. Zažila jsem jako malá - tátovi prostě občas ruplo v bedně - rozepisovat nebudu, ale říkám stále, že také dětství, co jsem zažila, bych nepřála ani té největší svini na světě.
Jo, a ještě něco - aby ses nedostala pak do role, kdy Ti děti budou vyčítat, proč jsi je v tom nechala vyrůstat.

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 28.02.12 12:00

Leni, musím souhlasit s holkama tady :nevim: . odejdi od něho a pokud by ti to zdravíčko dovolilo, tak odejdi ještě dřív, než se chlapeček narodí. Kdyby mi řekl někdo něco podobnýho - jak o mých dětech, tak i o nenarozeném miminku...... buď by šel on nebo bych se sbalila já. Ty deprese máš jistě z chování tvého přítele (já to mám podobně, jen nevolí tak hrozný slova jako tvůj přítel, i když jsem si už kolikrát vyslechla, že maminka - to jako já :,( stojí za ho**o a podobný věci…) ale u nás se bouřka přežene a je na chvíli klid než zas přijde další bouřka, ale mám to v sobě a s tím nic nenadělám :( . Pomáhá mi jezdit na psychiatrii k jedný úžasný paní doktorce, která mi zvedne náladu jen tím, že se usmívá jak sluníčko.
Leničko :kytka: , rozhodni se správně, ona myšlenka že bys odjela na druhý konec republiky aby přítel malého neviděl určitě nepřišla jen tak :think: . Držím palce ať všechno dobře dopadne :hug: :kytka: , aby ti bylo líp a věřím, že tvé rozhodnutí bude správné :hug:

 
zelenaprisera
Závislačka 4119 příspěvků 28.02.12 17:03

ja bych rekla cim driv budes pryc tim lip pro tebe i deti. tohle by normalne uvazujici clovek nemel vypustit z ust ani v nejvetsim amoku.

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 28.02.12 17:31

Ahoj Leni, pokud cítíš, že to co uděláš, to že odejdeš bude správné. Tak to udělej a odejdi. Tatínek dítěte mi říct, že mě raději kopne do břicha ať se malé nenarodí, tak odejdu. Tohle se nedělá ať už je to ,,jen,, v návalu zlosti či nikoliv. Teď jsdem zde dopsala svůj,, deníček,, až hó schváli tak si třeba počti :) Každý máme svoje starosti ale maličké si zaslouží to nejlepší a nemůže za to, jakého má tatínka. Držím všechny palečky ať je vše jak si budeš přát :-) Lenka :hug:

 
lenulkak
Echt Kelišová 8577 příspěvků 28.02.12 19:29

To co píšeš, nemohu nechat bez povšimnutí a nenapsat k tomu co si myslím. Odejdi, dokud se ještě malé nenarodilo. Až bude na světě, bude to pro tebe ještě těžší. S chlapem, který dokáže vyslovit tak hrozné věci nemůžeš přeci zůstat!!!! Tahle slova nic nedokáže ospravedlnit. To je neodpustitelné a pokud to řekl opakovaně, tím víc. Tady tě štěstí určitě nečeká. Udělej to pro sebe i pro to malé.

 
bedruna7
Závislačka 2859 příspěvků 29.02.12 16:48

Holka rychle od něj pryč!!!!! I když to bude těžké, zvládnete to :hug:

 
Lesí
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 01.03.12 11:21

no vážně…pryč od něj,toto řekne jen zlý člověk :poblion: :cert: :cert: nemám slov…hodně sil a začni žít nový život-bez něj!!!!!!!!!!­!!!!nezaslouží si vás :hug: …

 
animula  24.04.12 20:16

doufam ze jsi od takoveho vola odesla

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama