Když miminko nepřichází

Snažení
  • emimino
  • 17.08.01

co dělat a kam se obrátit, když se nedaří páru počít miminko

Mila Sarko,
stranky EMIMINA jsou velice pekne a prehledne.
Ale nemuzeme je vyuzit, protoze se nam nedari otehotnet. Nemas nahodou nejake kontakty nekam, kde by bylo mozne nam pomoci?
Pro upresneni uvadim, ze se zene nevytvari sliznice a i s vajickama je to trochu spatne. Obcas se vytvori a obcas ne. Uz pres rok se snazime pro to neco delat, ale stale nic. Zena je z toho na nervy a ja nakonec take.
S pozdravem a diky Martin.

Ahoj Martine,
pokaždé když mi přijde dopis podobného znění, musím přiznat, že je mi velmi úzko. Je smutné, že pokud si partneři přejí mít miminko, tak jim to příroda neumožní a přitom je tolik dětí, které rodiče „odloží“, protože je nechtějí.
Martine, ejlépe je se obrátit na nějaké Centrum asistované reprodukce - v Praze je jich určitě spousta (bohužel nemáme na všechny kontakt) - jsou buď u nějaké fakultní porodnice nebo i soukromá. Zeptejte se buď u gynekologa, podívejte se do Zlatých stránek, nebo u nějaké informační služby (evropská databanka atd.) Určitě dostanete nějaké adresy.
V Centrech asistované reprodukce mohou zahájit léčbu neplodnosti, provést některý z úkonů umělého oplodnění a poskytnout i psychickou pomoc.
Držím Tobě i Tvé manželce pěsti a přeji, aby sen o miminku se rychle vyplnil. Budu moc ráda, když napíšeš. Pozdravuj také ženu a pokud by si chtěla i ona popovídat, budu moc ráda. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek