Když nejsou spermijky....sen ještě nekončí

Snažení

Vážené Snažilky, přidávám se s mým příspěvkem o neplodnosti tedy k té mužské. Celý život sní každá z nás o princi, se kterým založí jednou rodinu, bude s ním mít kupu (stačí 1 :)) děťátko, a budou žít šťastně a spokojeně až do smrti.

Takový sen se může stát lehce skutečností, alespoň já takové štěstí po několika neúspěšných vztazích konečně mám. Bohužel, stalo se ale, co nikdo z nás dvou nečekal, po opakovaném vyšetření spermiogramu nebyly v případě mého vysněného prince nalezeny spermijky. K tomu se přidal nález z urologie a ten potvrdil totální azoospermii..... sen se pomalu začal rozplývat, byli jsme touto zprávou zdrceni, vím, že existují ještě dvě další možnosti - dárce či adopce, nebo, že spousta žen a kamarádek z mého okolí taky nemůže mít děti normální cestou , ale ať je to u kluků nebo holek, nic to nemění na věci, že si ti dva musí sednout a probrat všechny možné varianty. Můj princ navrhl sám, že souhlasí s dárcovstvím. Oba víme, že pro miminko uděláme vše, podstoupíme jakoukoliv léčbu…Já bych milé snažilky byla vděčná za radu, pokud by některá z vás měla zkušenosti (či někdo z vašich známých) jak vše probíhá, a jestli znáte páry, které už tím prošly, budu vám vděčná.......

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 27.11.06 23:27

Ahoj July,

také jsem našla toho pravého a těšila, až budeme mít vlastní děti. Můj manža má špatný spermiogram, ale aspoň nějakých pár set tisíc stermijek má, takže nám to na IVF stačilo. Také ale padla otázka dárce, my jsme se pokusili o vlastní děti, ale jen proto, že tu možnost jsme měli. Je fajn, že tvůj partner ihned souhlasil. Jistě to nebude pro něho lehké se s tou skutečností smířit, ale myslím, že otec není ten, kterého jsou spermijky, ale ten, který dá dítěti lásku. Jistě pro vás oba bude krásné období, až ti poroste bříško a oba si k dítě uděláte ten nejkrásnější vztah. I tak to bude jen VAŠE miminko. Myslím, že je to správné rozhodnutí, ale jistě to chce si o všem dobře promluvit a probrat i budouctnost.
Přeji vám, aby jste se rozhodli správně a jednou se s miminka radovali!

Jinak, pokud budeš chtít, zavítej k nám do deníčku Zebřiček, rády tě přivítáme!

Kati 16tt

 
Ivy
Stálice 59 příspěvků 28.11.06 13:59

Ahoj July,      Tvůj princ je opravdu princ s velkým P. K takovémuto rozhodnutí je potřeba spousty sil a odvahy. Určitě je to skvělý chlap. Tohle je opravdu ten nejlehčí a nejférověší způsob, jak se k vysněnému miminku dopracovat. Řešíme něco podobného. Ráda se o svoje zkušenosti podělím. Napiš mi  SZ a můžeme to probrat.
 Ivča

 
Lenka25
Povídálka 45 příspěvků 28.11.06 14:17

Ahoj,
určitě Tvůj sen nekončí. Já podstupuji inseminace s dárcem. Můj manža má opravdu mizerný spermiogram (sice tam něco je, ale nevalné…), takže jsme se hned rozhodli pro tuto nejjednodušší variantu (jak zdravotně, tak finančně). Chce to, se přihlásit do Centra asistované reprodukce a tam už vám všechno řeknou. Nemusíš se vůbec ničeho bát, vyberete si dárce, aby se trošku podobal Tvému muži a můžete mít 6 pokusů každý rok. Já jsem v současné době po 3.IUI a čekám na výsledek. Ovšem když se to teď nepodaří, budu muset jít na laparoskopii, jestli mám průchodné vejcovody, protože bez nich nemá IUI cenu. Každopádně to nic není, my jsme se takto domluvili hned od začátku a na miminko se oba moc těším, bude to prostě naše miminko :o). Tak přeju hodně štěstí!!!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama